Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

 
Jezuici i Zakon Maltański, jakie mają wpływy?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 420
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krycha
Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:20, 19 Wrz '21   Temat postu: Jezuici i Zakon Maltański, jakie mają wpływy? Odpowiedz z cytatem

Istnieją grupy, które "spinałyby" w sposób otwarty osoby, które chcą pociągać za sznurki w skali świata.
kilka grup ponadnarodowych mają nawet własne paszporty:

Cytat:
Zakon (maltański) uznawany jest przez szereg państw za suwerenny podmiot prawa międzynarodowego. Jego nieruchomości: dwie w Rzymie i jedna na Malcie mają status eksterytorialności. Zakon jest stroną umów międzynarodowych, utrzymuje stosunki dyplomatyczne, bierze udział w życiu dyplomatycznym, konferencjach międzynarodowych, działa jako obserwator w różnych organizacjach (ONZ, UNESCO, UNICEF, Unia Łacińska). Jednak nie można mówić o wyłącznym obywatelstwie zakonu – istnieje ono obok macierzystego.

Zakon wydaje własne znaczki pocztowe, własne tablice rejestracyjne dla samochodów służbowych (o kodzie SMOM); ma też swoją walutę, którą jest scudo (1 scudo = 12 tari = 240 grani).


Kluczowi gracze tworzący klub Bilderberg:
Joseph Retinger - Jesuit
Prince Bernhard of Netherlands - Knight of the Sovereign Military Order of Malta
Luigi Gedda - Knight of the Sovereign Military Order of Malta
Giovanni Montini (Pope Paul VI) - Archbishop of Milan

 
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1538
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 19 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mocny temat. Chętnie poczytam jeśli coś ciekawego w temacie się pojawi. W dużym skrócie z tego co mogę na 95% stwierdzić z własnych poszukiwań że Zakon Maltański to zbrojne ramię Jezuitów. Zwróć uwagę na to jak mocno są rozsiani po mapie. W Polsce jak mnie pamięć nie myli urzędują w Krakowie. Warto też mieć na uwadze uderzające podobieństwo w sprawowanych strukturach do klubów motocyklowych. To nie przypadek, wzorem dla MC są właśnie Maltańczycy. Zakon Maltański generalnie tępi konkurencje Jezuitom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krycha
Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:26, 21 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KRÓLEWSKI ZAKON SERAFINÓW I WĄŻ KORONOWANY

 
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krycha
Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:02, 22 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://en.wikipedia.org/wiki/Royal_Order_of_the_Seraphim
]Królewski Zakon Serafinów

Królewski Order Serafinów (Szwedzki: Kungliga Serafimerorden ) ( Seraphim bycia kategoria aniołów) jest szwedzkim kolejność chivalrycreated przez króla Fryderyka I w dniu 23 lutego 1748 roku, razem z Zakonem Miecza i Order Gwiazdy Polarnej. Od reorganizacji zakonów w 1975 r. Order Serafinów przyznawany jest tylko zagranicznym szefom państw i członkom rodziny królewskiej (ostatnim nie-królewskim posiadaczem szwedzkim był Sten Rudholm). Zakon ma tylko jedną klasę z godnością rycerską ( Członek dla kobiet i Członka Sukiennego dla duchownych) i jest czołowym orderem Szwecji.

Trzy wyżej wymienione Zakony wraz z Zakonem Wazów tworzą Zakony Jego Królewskiej Mości (szwedzki Kungl. Maj:ts Orden ). Szwedzki Rycerz Zakonu Serafinów nie jest określany jako Rycerz Serafinów, ale raczej jako Rycerz i Komendant Orderów Jego Królewskiej Mości (szw. Riddare och Kommendör av Kunglig Majestäts Orden ). Ta forma jest używana, ponieważ szwedzkie słowo orden to stara forma liczby mnogiej, która wskazuje, że rycerz musi być Wielkim Krzyżem Rycerskim lub Rycerzem przynajmniej jednego z innych szwedzkich zakonów. Rycerze zagraniczni są w większości Rycerzami Zakonu Serafinów. Rycerz Zakonu może być stylizowany na „Herr” + nazwisko, co było dawnym stylem formalnym dla szwedzkich rycerzy świeckich (szlachciców bez tytułu, wysokich rangą szlachciców) mianowanych przez króla szwedzkiego, praktyka ta zanikła w XVII wieku. Do 1975 roku synowie szwedzkiego monarchy otrzymywali na chrzcie miniaturową wersję insygniów zakonnych. W ramach reformy orderów i odznaczeń w 1974 r. uchwalono ustawę ograniczającą nadawanie orderów obcokrajowcom. Prawo to zostało zmienione w 1995 r., aby umożliwić członkom szwedzkiej rodziny królewskiej otrzymanie nakazu. W tym roku, w swoje 18. urodziny,Księżniczka Wiktoria została członkiem zakonu. Książę Carl Fredrik , książę Karol Filip i księżniczka Madeleine również zostali rycerzami/członkami zakonu w swoje 18. urodziny.

Kiedy został ustanowiony, rycerze Zakonu musieli nadzorować główne szpitale i szpitale psychiatryczne w Szwecji, a w szczególności Szpital Seraphim, który był głównym szpitalem w Sztokholmie do czasu jego zamknięcia w 1980 roku. lekarze i inni profesjonaliści czynili taki nadzór przez Rycerzy Serafinów anachronicznym w ciągu XIX wieku.

Historia
Średniowieczny zwyczaj nowo koronowanych monarchów, którzy podczas koronacji nazywają rycerzy [4]jako sposób szczególnego uhonorowania poszczególnych szlachciców najwyraźniej towarzyszył w Szwecji podarunek w postaci łańcucha, najwyraźniej specjalnie zaprojektowanego na tę okazję. Łańcuchy te nie wskazywały na inicjację do zakonu rycerskiego, jak to zwykle się rozumie, ponieważ nadanie łańcucha określonego wzoru miało miejsce tylko podczas określonej koronacji i nie było powtarzane podczas żadnych innych koronacji ani wydarzeń królewskich. Opis niektórych z tych łańcuchów z niektórych koronacji sprzed Wazów stwierdza, że ​​składały się one z naprzemiennego połączenia głów serafinów i krzyży patriarchalnych, co może stwarzać późniejsze wrażenie, że istniał wcześniejszy zakon Serafinów, którego zakon z 1748 r. był postrzegany jako przebudzenie. Rozsądne wydaje się założenie przynajmniej,

Ten średniowieczny zwyczaj przetrwał również w okresie dynastii Wazów, ponieważ wiadomo , że Eryk XIV nadał Order Zbawiciela podczas swojej koronacji w 1561 roku. Podobnie Jan III nadał Order Baranka Bożego (Agnus Dei) w 1569. Warto zauważyć, że współczesne przedstawienie tego zakonu przedstawia kołnierz z naprzemiennie emaliowanych na czerwono głów serafinów i złotych krzyży patriarchalnych, z których jako wisiorek zwisa owalna odznaka emaliowana na niebiesko i nosząca greckie litery Christogramu IHS (inicjały imię Jezusa po grecku) z krzyżem u góry i trzema gwoździami Męki Pańskiej w dole pomiędzy trzema koronami szwedzkich herbów królewskich – takich samych jak centralny medalion ostatniego Zakonu Serafinów. [5]Karol IX nadał Królewski Order Jehowy czy Jehowa Zakonu w jego koronacji w 1606 roku, być może jako alternatywa lub kalwińskiego reakcji katolickiej nabożeństwo do Imienia Jezus sugerowanych w celu koronacji brata. Order Imienia Jezus Karola X Gustawa przybrał formę podobnego okrągłego medalionu z literami IHS w diamentach otoczonym diamentową obwódką pośrodku krzyża utworzonego z czterech emaliowanych snopów Wazów i zwisającego z różowej wstążki noszonej wokół szyja, której jeden przykład zachował się w zbiorach Królewskiej Zbrojowni. [6] Królowa Krystyna założyła Zakon Amarantu, choć najwyraźniej nie podczas jej koronacji, ale też nie przetrwała jej panowania. Ze względu na te poprzednie zakony, pierwszy zestaw statutów określał Zakon jako „odrodzony”.

Być może francuski Zakon Ducha Świętego zainspirował pomysł umieszczenia wcześniejszego medalionu Imienia Jezus [size=12]w środku emaliowanego na biało krzyża maltańskiego ze złotymi głowami Serafinów pomiędzy ramionami tego krzyża strzegącego medalion swoimi skrzydłami,
tak jak zakon francuski nosił białą gołębicę Ducha Świętego otoczoną zielonymi płomieniami na podobnym białym krzyżu maltańskim. Podobnie jak francuskie królewskie zakony rycerskie, gwiazdy na piersi zakonów szwedzkich podobnie przybierały formę srebrnych krzyżyków.

Z Zakonem związany był Medal Serafinów przyznawany osobom zasłużonym dla szwedzkich organizacji charytatywnych [7], zwłaszcza szpitali i szpitali psychiatrycznych patronowanych przez Zakon. Medal ten składał się ze złotej monety przedstawiającej popiersie założyciela Zakonu, króla Fryderyka I, pod koroną królewską zawieszoną na ośmiu małych łańcuszkach zawieszonych na drążku ozdobionym motywem liści akantu .

Rodzina królewska
Do 1975 roku synowie szwedzkiego monarchy otrzymywali na chrzcie miniaturową wersję insygniów zakonnych. [8] W ramach reformy orderów i odznaczeń w 1974 r. uchwalono ustawę ograniczającą nadawanie orderów cudzoziemcom. [9] Prawo to zostało zmienione w 1995 roku, aby umożliwić członkom szwedzkiej rodziny królewskiej otrzymanie zamówienia. [10] [9] Tego roku, w swoje 18. urodziny, księżniczka Victoria została członkiem zakonu. Książę Carl Philip i księżniczka Madeline również zostali rycerzami/członkami zakonu w swoje 18. urodziny. Tradycja udzielania święceń przy chrzcie członka rodziny królewskiej powróciła, gdyKsiężniczka Estelle , pierworodna księżnej Wiktorii i księcia Daniela , otrzymała od swojego dziadka, króla Karola Gustawa, podczas chrztu w dniu 22 maja 2012 r. miniaturowy Wielki Krzyż Orderu . Księżniczka Leonora, córka księżniczki Madeleine i Christophera O' Neill otrzymała również święcenia podczas chrztu w dniu 8 czerwca 2014 r. [11]

Insygnia i zwyczaje

Rycerze i członkowie Zakonu noszą odznakę na kołnierzu (łańcuchu) lub na szarfie od prawego ramienia, a gwiazdę na lewej piersi:

Kołnierz Zakonu jest w złocie, z jedenastu patriarchalnej krzyże emaliowanego w kolorze niebieskim i turkusowym jedenaście złota serafinów , [7] reprezentowane jako głowa dziecka otoczony sześcioma skrzydłami, każdy z nieco innej mimika. [12]
Blaszka z zamówienia jes[size=9]t białego emaliowanego złota maltański krzyż , [/size][1] z krzyżem złoto patriarchalnej na każdym ramieniu krzyża, a złoto serafinami pomiędzy ramionami krzyża i ramek z skrzydeł środkowy medalion. Awers centralny medalion jest w niebieską emalią, z biało-emaliowany „IHS” Christogram pomiędzy trzema koronami złota , pod którym są reprezentowane trzy gwoździe, które Jezus Chrystus został ukrzyżowany . Rewers centralny medalion jest również w niebieskiej emalii, z białymi emaliowanymi literami „FRS” (Fredericus, Rex Sueciae, Frederick King of Sweden), założyciel Zakonu. Odznaka wisi na złotej i emaliowanej koronie królewskiej. Plakietka w rozmiarze niemowlęcym jest nieco mniejsza niż zwykła.
Gwiazda Zakonu jest taka sama jak awersie odznaki bez korony królewskiej, oprócz tego, że gwiazda jest w całości ze srebra [13] i tylko centralny medalion jest emaliowany jak na odznakę, ale większy.
Wstęgę (skrzydła) rzędu jest blado niebieski, [7] , o których mowa w Szwecji serafini niebieski. Szarfa w rozmiarze niemowlęcym jest znacznie mniejsza niż zwykła.
Nawyki Zakonu
Dawniej Rycerze Zakonu mieli również dwa charakterystyczne habity, noszone przy specjalnych i uroczystych okazjach, takich jak koronacje, kapituły itp. Nazywano je Wielkim Przyzwyczajeniem i Małym Przyzwyczajeniem.

Wielki Habit był czarno-biały. Do habitu należały białe satynowe bryczesy i dublet , z czarnymi guzikami i obszyty czarną koronką , na który noszono czarny atłasowy płaszcz , podszyty białą atłasem, a także obszyty czarną koronką i biały kołnierzyk. Zarówno w kaftanie, jak i płaszczu, na lewej piersi wyhaftowana była gwiazda Zakonu, a habit zawierał parę białych butów z czarnymi noskami i obcasami, obszytych czarną koronką i pozłacanymi ostrogami oraz czarny cylinder z białą satynową opaską. a pióropusz białego strusia i czarne egret piór.
Mniejszy Habit był w kolorze amarantowofioletowym i jasnozłotym. Ten nawyk miał amarantusa spodnie aksamitne i dublet z wyściełane ramiona i blado złote guziki, orurowanie i mankiety i blado złota satyna tasseled szarfą w pasie, nad którym noszono się amarant fioletowy satyna wykładaną blady złotym satyny i blado złotym kołnierzem płaszcza . Gwiazda Zakonu była również wyhaftowana na lewej piersi zarówno na płaszczu jak i kamizelce. Habit miał czarne buty i pozłacane ostrogi i był noszony z tym samym czarnym cylindrem z pióropuszem białych strusich piór i czarnymi piórami czapli jak Wielki Habit, ale z bladozłotą atłasową opaską.
Kołnierz Zakonu noszono na dubletach obu habitów.

Dawna ceremonia inwestytury
Nominacja nowych członków odbywała się raz w roku w Sali Serafinów Pałacu Sztokholmskiego , zwykle w poniedziałek po pierwszej niedzieli Adwentu , aby przypomnieć Rycerzom, że wiara należy się Królowi Syjonu.

Faktyczne przyjęcie do Zakonu ustalono jednak na 28 kwietnia, w dzień urodzin króla Fryderyka I, założyciela Zakonu. W przerwie między nominacją a przyjęciem nowo wybrany członek mógł nosić tylko gwiazdę, ale nie krzyż ze wstążką.

Przyjęcie nowych rycerzy do zakonu miało miejsce w Sztokholmie w kościele Riddarholmen lub w kaplicy królewskiej w pałacu sztokholmskim, w obecności wszystkich rycerzy i funkcjonariuszy zakonu, a także dowódców wszystkich pozostałych zakonów.

Uroczystości były następujące:

Król siedział pod baldachimem po prawej stronie ołtarza, a Krzyżacy zgromadzili zajęte ławki po prawej i lewej stronie, natomiast nowo wybrany rycerz został umieszczony przed ołtarzem pomiędzy dwoma starszymi rycerzami, którzy pełnili niejako rolę sponsorów . Po odśpiewaniu hymnu „ Przyjdź Duchu Święty ”, główny kaznodzieja dworski przemówił krótko do zgromadzonych o obowiązkach poddanych wobec Boga, Króla i kraju. Kanclerz, który stał na lewo od władcy, wyjaśnił następnie w kilku słowach przedmiot orderu, związany z nim honor i powody, które skłoniły Jego Wysokość do wybrania nowego rycerza. Następnie dwaj sponsorzy prowadzą postulant przed królem, gdzie ten klęka i odpowiada twierdząco, prostym „tak”,

Czy obiecał przed Bogiem i Królem:

Honorować, bronić i chronić prawa i statuty Zakonu?
Być gotowym do przelania krwi za religię ewangelicko-luterańską i dobro kraju?
Pomóc swoją odwagą podtrzymać starożytną chwałę Szwedzkiego Imienia?
Przyczynić się, najlepiej jak potrafi, do życia w pokoju i jedności wśród Rycerzy Zakonu?
Czuwać nad przyznanymi mu zaszczytami i przywilejami?
Czynić dobrze biednym i chronić wdowy i sieroty?
Po uzyskaniu odpowiedzi na te pytania król wręczył dyplom sekretarzowi, od którego kanclerz otrzymał dokument i odczytał go na głos zgromadzeniu, po czym nowy rycerz przysiągł bronić swoim życiem i majątkiem wiary chrześcijańskiej, dochować wierności Króla i państwa, aby chronić biednych, wdowy i sieroty, i promować ich dobrobyt najlepiej jak potrafi. Król następnie wziął od Skarbnika łańcuch Zakonu, zawiesił go na szyi nowego rycerza i nazwał go mieczem koronacyjnym, mówiąc:

„My, N., Król Szwedów, Gotów i Wendów, przyjmujemy Cię jako odważny i honorowy Szwedzki i Gotycki Rycerz naszego Zakonu Serafinów. trąb, zakończył słowami: „Niech cię Pan chroni!” Nowy Rycerz podziękował następnie Jego Królewskiej Mości, ucałował jego rękę i objął wszystkich swoich nowych kolegów, po czym każdy z nich powtórzył słowa: „Niech cię Pan chroni!” Na tym zakończyła się ceremonia.

Praktyka dubbingu ustała w 1902 roku.

Herby
Plik:Serafimerringningen 11 lutego 2015.webm
Serafimerringningen 11 lutego 2015 r. dla Richarda von Weizsäckera .
Każdy nowy rycerz lub członek ma swój herb , otoczony kołnierzem lub szarfą zakonu, wymalowany na miedzianej blaszce. Wybór tych płyt jest wystawiony w sali Serafinów w Pałacu Królewskim w Sztokholmie. Kiedy umiera rycerz Zakonu, jego herb wisi w dawnym królewskim kościele pogrzebowym Riddarholmskyrkan w Sztokholmie , a podczas pogrzebu dzwony kościelne biją nieustannie od 12:00 do 13:00, praktyka znana jako Serafimerringningen .[/size][/size]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krycha
Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:26, 22 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.thecourtjeweller.com/2014/12/the-order-of-seraphim.html

insygnia, z kilkoma zmianami estetycznymi, pozostały w dużej mierze takie same, składające się z kołnierza, odznaki, szarfy i gwiazdy. Kołnierz ma na przemian niebieskie patriarchalne krzyże i wyszukane złote głowy aniołów. (Serafini, zgodnie z tradycją biblijną, są wysokiej rangi klasą aniołów.)

[imgb]https://en.wikipedia.org/wiki/Royal_Order_of_the_Seraphim#/media/File:Order_of_the_Seraphim_Star.png[/imgb]
[img]https://en.wikipedia.org/wiki/Royal_Order_of_the_Seraphim#/media/File:Kedja_med_kors_-_Livrustkammaren_-_86647.tif[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krycha
Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:59, 26 Paź '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIEJASNA HISTORIA KATOLICKIEGO ZAKONU JEZUITÓW. TAJNA WOJNA JEZUITÓW Z AMERYKĄ.

 
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jezuici i Zakon Maltański, jakie mają wpływy?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile