W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ciekawa strona  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 8755
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Diadiuszka W.W.




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:52, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
Diadiuszka, jestem niemal pewien, że jesteś nauczycielem z zawodu - to belferskie podejście ex cathedra, lubisz też przywoływać do tablicy - a mnie się po prostu nie chce do tej tablicy podchodzić. Jak na razie, nie wykazałeś się jeszcze na tym forum żadną istotną pracą myślową, a już chcesz być nauczycielem dla innych w tej tematyce?


Ależ skąd? Żaden ze mnie nauczyciel - zwykła studencina kierunku technicznego. Ja tylko prosiłem, abyś szanowny Easy_Rider sprecyzował swoje chęci - czy chcesz udowodnić, że coś jest źle, czy chcesz się zapytać, dlaczego jest tak a nie inaczej.

A nauczycielem dla innych być nie chcę - mogę tylko pomóc w sprawach o których nieco wiem, lub poprosić pomocy w sprawach, o których nie wiem. Jak każdy. No ale dobra - koniec ściemniania.

Otóż żeby odpowiedzieć na pytanie trzeba mieć:
a) chęć poznania prawdy;
b) spostrzegawczość.

Załóżmy, że mam chęć - wówczas szukam na tej
http://www.mentallandscape.com/C_CatalogMoon.htm
stronie interesujące mnie zdjęcie. Zakładam, że to jest to:


Teraz czytam opis zdjęcie i dowiaduje się, że to jest panorama na 180 stopni. Oraz dowiaduje się, że:
Cytat:
Two cycloramic cameras on either side of the rover were oriented for 180° horizontal panoramas (500 × 3000 pixels). These panoramas are sometimes geometrically warped to correct for the 15° tilt of the camera.


Teraz przechylam głowę o 15 stopni w przód i kręcę nią na 180 stopni wyobrażając, że robię zdjęcia. I już mam odpowiedź, dlaczego horyzont jest półkolem a nie poziomo. Jakieś wątpliwości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Diadiuszka W.W.




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:55, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
Znów pojawia się kawestia śladów gasienic pojazdu na gruncie księżycowym, cieni na tych śladach, które wskazuja na różne kierunki oświetlenia i być może jeszcze inne "kwiatki", które zostały już wykazane przy Apollo Hoax. To już zaczyna męczyć.


Spokojnie - dojdziemy i do tego na tym forum. Wszystko po kolei. Kolejność w rozwiązywaniu problemów to klucz do sukcesu.

Dodano:

Właśnie Easy Rider - mam pytanie. Macie tu na forum zasadę praw autorskich? To znaczy - czy można na przykład zacytować czyjąś wypowiedź na innym forum nie pytając go o pozwolenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:07, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Ten Twój gumowy Księżyc w szczegółach w ogóle nie podobny do oryginału.


Aby to stwiedzić najpierw musiałbyś mieć zdjęcie oryginału. Smile

Dla mnie ten "gumowy Księżyc" wygląda dokładnie, jak ten z Twoich zdjęć. Przypatrz się więc może raz jeszcze..
http://apolloreality.bravehost.com/

Ludzie mówią, że gdyby nasa sfałszowała lądowania to na pewno ktoś by sypnął i cały spisek by się wydał. Zdadzam się.
Jednak... ktoś najwyraźniej sypnął, skoro dostępne sa nawet zdjęcia z planu filmowego. A ci ludzie dalej swoje. Smile

I mylisz się. To jest TEN SAM PAGÓREK:
http://nasascam.bravehost.com/
Wklejony zresztą nieudolnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:25, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diadiuszka - co do praw autorskich do zamieszczonych tutaj moich wypowiedzi - życzyłbym sobie jedynie podanie nicka oraz nazwy witryny. Ale jeszcze Admin może mieć w tej sprawie coś do powiedzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:33, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako zagorzały antykapitalista nie uznaję praw autorskich, ale jako porządny człowiek zawsze podaję autora, gdy tylko go znam. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:48, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Dla mnie ten "gumowy Księżyc" wygląda dokładnie, jak ten z Twoich zdjęć. Przypatrz się więc może raz jeszcze..


Wklejone przeze mnie zdjęcie było oryginałem, Ty natomiast pokazujesz mi plastikowe makiety z ośrodka treningowego w Langley, gdzie w połowie lat 60-tych przygotowywano przyszłych pilotów statku LM do zaznajomienia się z technika lądowania na specjalnie do tego zbudowanych trenażerach. Jeśli to ma być owe słynne studio filmowe gdzie kręcono jakieś filmy z lądowania na Księżycu, to by znaczyło, że ja nie odróżniam prawdziwego Księżyca od kartofla.

Cytat:
Ludzie mówią, że gdyby nasa sfałszowała lądowania to na pewno ktoś by sypnął i cały spisek by się wydał. Zdadzam się.
Jednak... ktoś najwyraźniej sypnął, skoro dostępne sa nawet zdjęcia z planu filmowego. A ci ludzie dalej swoje. Smile


Każdy nowy statek kosmiczny musi mieć swego sobowtóra w postaci pełnowymiarowej makiety oraz muszą być odtworzone w miarę realistycznie warunki w jakich przyjdzie pilotom prowadzić statek do celu. W latach 1963-64 nie dało się więcej zrobić poza wykonaniem plastikowo-gipsowych modeli fragmentów widocznej strony Księżyca. Te niby tajne fotografie z ośrodka w Langley widziałem w prasie fachowej w latach 60-tych, dziś są to po prostu archiwalne i zarazem kuriozalne ciekawostki, lecz takie były ówczesne możliwości treningu.Szczegółowe dane fotograficzne o przyszłych miejscach lądowania (dokładność ok. -1 metra) uzyskano dopiero w 1967r i wówczas skupiono się na przygotowywaniu map topograficznych Landing Sites.

Cytat:
I mylisz się. To jest TEN SAM PAGÓREK:
http://nasascam.bravehost.com/
Wklejony zresztą nieudolnie.


Wcale sie nie mylę. Pokazujesz kilka zdjęć południowo-wschodniego obszaru "Taurus-Littrow Valley", na których widać charakterystyczną górę "East Massif" i pomniejsze wzgórza, które są odległe od fotografującego je astronauty Cernana o ponad 8km. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, bo przecież są to fotki z jednej wyprawy Apollo 17, która tam właśnie wylądowała. Poza tym, po co ktoś miał by do tych zdjęć cokolwiek wklejać. Astronauci jeździli po tej malowniczej dolinie czterokołowym "Roverem" i pokonali kilkadziesiąt km trasy. Jeśli na niektórych zdjęciach pewne bliższe elementy są przesunięte, jest to chyba normalne zjawisko. Ufffffff!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:01, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
Voltar - nie mam nic przeciwko krzywiźnie horyzontu

Prawdę mówiąć, te sowieckie zdjęcia są nie mniej trefne, niż z NASA. Według nich, Księżyc to jakaś równa pustynia, bez sladu jakiejkolwiek rzeżby terenu. A gdzie te góry i kratery, tak licznie eksponowane na innych zdjęciach. Znów pojawia się kawestia śladów gasienic pojazdu na gruncie księżycowym, cieni na tych śladach, które wskazuja na różne kierunki oświetlenia i być może jeszcze inne "kwiatki", które zostały już wykazane przy Apollo Hoax. To już zaczyna męczyć.


Co tak Ciebie męczy? Ja bardziej się męczę, szperając w mych przepastnych archiwach i wyszukując przeróżne starocia sprzed lat. Dobrze, że już nie masz nic przeciwko tej nieszczęsnej krzywiźnie nie zawsze prostego horyzontu, jak widać na specjalnie wybranym obrazku. Widać na nim również pięknie krzyżujące się ślady "gąsiennic" , które powstały jednak od kół Łunochoda 2, który miał ich 8 + jedno malutkie z tyłu dla mierzenia przebytej trasy. Co do różnych kierunków cieni na tym panoramicznym zdjęciu. Jeśli sam wykonasz serię zdjęć obracając się w miejscu o 180 stopni to również zobaczysz podobny efekt. To nie hoax lecz prawda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PopS




Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 620
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:

Ludzie mówią, że gdyby nasa sfałszowała lądowania to na pewno ktoś by sypnął i cały spisek by się wydał. Zdadzam się.
Jednak... ktoś najwyraźniej sypnął, skoro dostępne sa nawet zdjęcia z planu filmowego. A ci ludzie dalej swoje. Smile


Albo raczej Ty dalej swoje. Jak by ktoś chciał sypnąć to miałby "wypadek" - np. w symulatorze.
I nie pisz już tego w kółko bo już dawno się znudziło to. To problem, że brak komuś wyobraźni i tłumaczy sobie to w ten sposób...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:38, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mooniek - co do samych panoram, wykonuje się je również w warunkach ziemskich i nigdy nie mają zaokrąglonego horyzontu, tylko normalny, poziomy. Dlaczego na Księżycu musi być inaczej i co jest przyczyną takiego zjawiska - chętnie bym usłyszał wyjaśnienie. Mniejsza średnica Księżyca - owszem, ale bez przesady, to nie ta skala, która usprawiedliwiałaby tego rodzaju anomalię optyczną.

Ślady gąsienic pięknie się krzyżują, dając piękną ściemę. Dziwne, że (jakby celowo) nie widać punktu, w którym dochodzą do horyzontu, ale tuż przed nim nadal są widoczne w niewiele zmienionej szerokości, co oznacza, że te 100 -150 m od kamery jest już silnie zakrzywiony horyzont. To ile w końcu ma średnicy ten Księżyc - kilkaset metrów? Ponadto, ten słaby efekt perspektywy w przypadku kolein wyklucza zastosowanie obiektywu szerokokątnego, w związku z czym prosiłbym ten argument skasować.

Zauważyłem jeszcze jeden dziwny szczegół na tym zdjęciu pokazanym wyżej - z prawej strony linia horyzontu nagle skręca w dół, tworząc ostre załamanie. Wygląda na to, że nożyczki za szybko skręciły w bok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Diadiuszka W.W.




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:42, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dżentelmeni - a nie wszystko jedno, czy ktoś sypnie czy nie? My sobie możemy gdybać - co by się stało gdyby. Myślę, że nie tędy powinien się udać każdy szanujący się demaskator. Myślę, że powinno mu zależeć na takim zdemaskowaniu afery NASA, żeby wszystko było jasne i logiczne nawet dla kogoś, kto się nie zna na rzeczy - bez gdybania. A więc?

Może nie warto omawiać 10 rzeczy na raz - może warto skupić się na jednej rzeczy i po wyjaśnieniu wątpliwości przejść do kolejnej?

Pozwolicie, że zadam pytanie twórcom strony http://www.prawda2.yoyo.pl/prawda/index.html?id=czlowiek_na_ksiezycu

Pytanie jest takie: czy uważacie, że owa strona może zawierać błędy i czy zależy wam na ich wyeliminowaniu? Czy też raczej uważacie, że wszystko napisane jest bezbłędnie i nie należy nic zmieniać?

Pytam dlatego, że wiele autorów stron często dąży do eliminacji możliwych błędów ze swojej twórczości i w tym właśnie celu omawia sprawy z tym związane na specjalnych forach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Diadiuszka W.W.




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:44, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
Mooniek - co do samych panoram, wykonuje się je również w warunkach ziemskich i nigdy nie mają zaokrąglonego horyzontu, tylko normalny, poziomy. Dlaczego na Księżycu musi być inaczej i co jest przyczyną takiego zjawiska - chętnie bym usłyszał wyjaśnienie. Mniejsza średnica Księżyca - owszem, ale bez przesady, to nie ta skala, która usprawiedliwiałaby tego rodzaju anomalię optyczną.


Easy_Rider, biedaczysko, zrozumiałeś mnie, jak ci mówiłem o nachyleniu kamery o 15 stopni? Jeżeli nie, to mów śmiało - powtórzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:57, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diadiuszka W.W. napisał:
Zatem powiem tak - zgoda z samym sobą to podstawa duchowego zdrowia. Easy Rider powie teraz swój cel (wybierze możliwość 1 lub 2) - a wszyscy kto zna odpowiedź, cicho! Byłem pierwszy Cool

Very Happy Very Happy Very Happy
PS. Ja jednak preferuję inteligentne chamstwo od bezmyślnej uprzejmości...
_________________
"I may not agree with what you say, but I'll defend to the death your right to say it"...Voltaire
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:

Wklejone przeze mnie zdjęcie było oryginałem, Ty natomiast pokazujesz mi plastikowe makiety z ośrodka treningowego w Langley, gdzie w połowie lat 60-tych przygotowywano przyszłych pilotów statku LM do zaznajomienia się z technika lądowania na specjalnie do tego zbudowanych trenażerach. Jeśli to ma być owe słynne studio filmowe gdzie kręcono jakieś filmy z lądowania na Księżycu, to by znaczyło, że ja nie odróżniam prawdziwego Księżyca od kartofla.


Oryginałem czego?
Jak dla mnie wklejone przez Ciebie zdjęcie było zdjęciem własnie tej makiety.
Chyba mi nie chcesz powiedzieć, że ktoś zadawał sobie trud zrobienia takie precyzyjnej makiety Księżyca by przy jej pomocy uczyć astronautów obsługi LMa? Smile



Cytat:

Każdy nowy statek kosmiczny musi mieć swego sobowtóra w postaci pełnowymiarowej makiety oraz muszą być odtworzone w miarę realistycznie warunki w jakich przyjdzie pilotom prowadzić statek do celu. W latach 1963-64 nie dało się więcej zrobić poza wykonaniem plastikowo-gipsowych modeli fragmentów widocznej strony Księżyca. Te niby tajne fotografie z ośrodka w Langley widziałem w prasie fachowej w latach 60-tych, dziś są to po prostu archiwalne i zarazem kuriozalne ciekawostki, lecz takie były ówczesne możliwości treningu.Szczegółowe dane fotograficzne o przyszłych miejscach lądowania (dokładność ok. -1 metra) uzyskano dopiero w 1967r i wówczas skupiono się na przygotowywaniu map topograficznych Landing Sites.


Jasne. I tylko dziwnym zbiegiem okoliczności gdybyś odpowiednio oświetlił taki "model" i zrobił mu zdjęcie z bliska to uzyskał byś dokładnie to co Ty uważasz za oryginalne fotki Księżyca.
Takie one oryginalne jak i cała ta sensacyjna misja.

Cytat:

Wcale sie nie mylę. Pokazujesz kilka zdjęć południowo-wschodniego obszaru "Taurus-Littrow Valley", na których widać charakterystyczną górę "East Massif" i pomniejsze wzgórza, które są odległe od fotografującego je astronauty Cernana o ponad 8km. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, bo przecież są to fotki z jednej wyprawy Apollo 17, która tam właśnie wylądowała. Poza tym, po co ktoś miał by do tych zdjęć cokolwiek wklejać. Astronauci jeździli po tej malowniczej dolinie czterokołowym "Roverem" i pokonali kilkadziesiąt km trasy. Jeśli na niektórych zdjęciach pewne bliższe elementy są przesunięte, jest to chyba normalne zjawisko. Ufffffff!


Wiesz, skoro tak, to może obejrzyj tą stronę raz jeszcze Smile
http://nasascam.bravehost.com/

Poprzednio pisałeś, że to nie to samo wzgórze - teraz, że to samo, ale ma być to samo... Poczekam więc, aż znowu Ci się zmieni Smile

Każdemu radzę zapoznać się z tymi fotami gdyż są one oczywistym dowodem na to, że zdjęcia z Księżyca są jednym wielkim fotomontażem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Diadiuszka W.W.




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:38, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agentsmith napisał:

PS. Ja jednak preferuję inteligentne chamstwo od bezmyślnej uprzejmości...


Kto co woli Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:40, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na rozweselenie mam jeszcze kawałek z planu filmowego



Choć pewnie mooniek powie, że to tylko kartofel Smile

Co innego ten oryginał:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Diadiuszka W.W.




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:52, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeee stare Very Happy Very Happy Ja kiedyś widziałem filmik o Jebanowie na Księżycu - tylko już nie pamiętam gdzie. Łaził tam goły Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:58, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stare ale jare.
Jak widać po tym przykładzie wcale nie jest trudno nakręcić lądowanie na Księżycu.
Szczególnie gdy cała trudność polega na pokazaniu bandzie baranów jak, zdaniem autora, wygląda Księżyc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Diadiuszka W.W.




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Jak widać po tym przykładzie wcale nie jest trudno nakręcić lądowanie na Księżycu.
Szczególnie gdy cała trudność polega na pokazaniu bandzie baranów jak, zdaniem autora, wygląda Księżyc Smile


No ba. Nic nie jest trudno nakręcić. Dziś lądowaniem na Księżycu już nie zadziwisz nikogo - już na Marsie lądowali i cholera wie gdzie jeszcze. I nawet komety już wysadzali ładunkami atomowymi - to dopiero historia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:11, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc właśnie.
Jedyny problem z jakim my szarzy oglądacze wiadomości musimy się zmierzyć to dylemat: prawda czy fikcja? Smile
Bo wszystko można nakręcić tak, żeby wyglądało na prawdę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Diadiuszka W.W.




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:25, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
No więc właśnie.
Jedyny problem z jakim my szarzy oglądacze wiadomości musimy się zmierzyć to dylemat: prawda czy fikcja? Smile
Bo wszystko można nakręcić tak, żeby wyglądało na prawdę.


I w tym tkwi problem Sad Wychodzi na to, że trzeba zgadywać albo przyjmować na wiarę. No bo jak inaczej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:35, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niee. Najlepiej przymować na zdrowy rozsądek. Posiłkując się tym co się obserwuje na codzień.

Wystarczy zainteresować się stanem współczesnej technologii kosmicznej, żeby uświadomić sobie, że lądowanie na księżycu nie jest dla niej możliwe. Zdrowy rozsądek każe wyciągnąć wniosek: nie jest możliwe, tak samo jak dla tej sprzed 40tu lat... co potwierdza badanie "dowodów" na to że człowiek tam był. (czyli fotografii i filmów)
Za to nakręcenie filmu s.f. i bezczelne okłamanie międzynarodowej opinii publicznej - jest jak najbardziej możliwe. Mamy z tym do czynienia na co dzień. Tak samo dziś, jak i 40 lat temu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, nie dało się wsadzić, Ponawiam próbę:
http://img339.imageshack.us/img339/265/lemonnierpantrasaxs5.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Diadiuszka W.W.




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Wystarczy zainteresować się stanem współczesnej technologii kosmicznej, żeby uświadomić sobie, że lądowanie na księżycu nie jest dla niej możliwe.


No wiesz - moje słowo w technologii kosmicznej znaczy tyle co nic, chociaż interesuje się techniką kosmiczną - to prawda. Ale to są takie amatorskie zainteresowania. Dlatego wybacz, że nie potwierdzę ani nie zaprzeczę tej tezy (odnośnie konkretnie techniki kosmicznej) - po prostu moje zdanie raczej się nie będzie liczyło ze względu na brak kompetencji.

Cytat:
Zdrowy rozsądek każe wyciągnąć wniosek: nie jest możliwe, tak samo jak dla tej sprzed 40tu lat... co potwierdza badanie "dowodów" na to że człowiek tam był. (czyli fotografii i filmów)


Moje zdanie jest tu trochę inne. A mianowicie takie, że skoro tysiące specjalistów w dziedzinach techniki kosmicznej, selenologii, fizyki, balistyki, astronomii uznali, że lądowanie jest możliwe - znaczy że albo zostali oszukani (lądowania nie było), albo nie zostali oszukani (lądowanie było). Co nie zmienia faktu, że jest ono możliwe.

Ale heh - jak to się mówi każdy ma swoje zdanie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Diadiuszka W.W.




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No toś się wkopał mooniek! Już słyszę jak cię zaczną wozić tym, że na twoim zdjęciu z Łunochodu widać gwiazdy! Laughing Laughing

Tylko proszę, nie mów od razu o co chodzi - daj się człowiekowi nacieszyć Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ciekawa strona
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile