W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
żydowskie programy w telewizji publicznej  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3842
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:04, 23 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Zgadłeś. Smile
Jestem nawet obrzezany. Zajebista sprawa. Powinieneś spróbować. Wink

Jestem oczywiście polakiem, katolik z urodzenia. Smile. Ale swego czasu zajmowałem się historią, żydów, z naszej miejscowości. I polacy nie wypadli tutaj najlepiej. Dwa przypaki, kiedy rodacy z mojej miejscowości, przyprowadzili niemców, gdzie, ukrywali się, żydzi, wszystkich rozstrzelano.


Zastanowiło cię kiedykolwiek dlaczego?
Dlaczego część Polaków wydawała żydów Niemcom a inni wręcz ich chowali po strychach?
Ja ten występek wydawania Niemcom potępiałem, ale już nie! Teraz rozumiem dlaczego tak a nie inaczej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:44, 23 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zastanawiałem.
Bali się o własną dupę. Tylko z tego powodu...
Z ukrywaniem bywało różnie. Żydzi byli kasiaści, niektórzy mogli liczyć na zyski z tego tytułu.
Jednak zwykli donosiciele. Robili to tylko z obawy o siebie, lub po prostu tacy byli. Teraz też jest masę debili, którzy chodzą donosić do urzędów kontroli skarbowych, na policję, i inne instytucjie.
Mało tego, Ci sami goście, którzy wydawali wtedy, żydów, po wojnie zapisywali się do Ormo, i donosili na swoich sąsiadów.
To już po prostu takie charaktery, takich skurwieli. Znam wielu takich, w swojej lokalnej społeczności. Teraz upadła komuna, to latają do urzędów skarbowych i na policję. To po prostu taki typ człowieka.

Minix. Muszę Cię w tym miejscu przeprosić.
Niesłusznie posądziłem Cię o antysemityzm. Chodziło mi o re-ligio. Smile
Jest już późno i powinienem nawno spać, toteż mi się coś poprzestawiało...

re-ligio napisał:
Chyba pomyliłaś kraje powiem jedno WON do Izraela Żydówko! Polacy sami będą stanowić o sobie nie potrzeba nam urojonych panów już raz to przerabialiśmy kiedyś naziści chcieli być panami świata tak jak wy uważacie się za naród wybrany Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Mam wrażenie, że gdyby dać mu butlę z gazem, to chętnie zagazował by naszą koleżankę z forum. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:56, 23 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisal
Cytat:

Zgadłeś. Smile
Jestem nawet obrzezany. Zajebista sprawa. Powinieneś spróbować. Wink

Jestem oczywiście polakiem, katolik z urodzenia. Smile


Wiesz bardzo nie lubie chamstwa wiec bardzo prosze nie sprowadzaj rozmow na forum do takiego pozomu.

A katolikiem nie jestem tylko ateista mam nadzieje ze to nie zbrodnia, zreszta ten moj juz teraz tyko "zajomy" tez nie jest praktykujacym zadnej religi.
I zeby bylo jasne ja na niego nie jestem obrazony czy cos takiego poprostu on powiedzal co na ten temat mysli ja ze sie nie zgadzam z jego swiatopogladem i ze jestesmy po roznych stronach barykady i to wszystko. Nawet go na swoj sposob cenie za szczerosc.
Niemniej jednak tak jestem poruszony ta dzisejsza rozmowa ze do teraz a jest juz 3 w nocy nie moge zasnoc bo caly czas mi to chodzi po glowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:25, 23 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem ateistą. Smile. Katolikiem jestem jak wspomniałem tylko z urodzenia. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomaszek




Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:26, 23 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manix napisał:
AQuatro zastanawiam sie na jakiej podstawie posadzasz mnie o antysemityzm?
Za moja obiektywnosc?
Czy jak by to byli naprzyklad Japonscy Yakuza to by mozna bylo o tym pisac?
A jak sa to akurat zydzi to nie wolno bo to antysemityzm?


Dobre pytanie - na tym forum jakby nie było polskojęzycznym (nie wiem czy polskim) kwitnie w najlepsze antypolonizm, bo można sobie pisac do woli że "Polacy to dno" i nawet nie trzeba tego specjalnie uzasadniać - taka prawda objawiona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:56, 23 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro kwitnie w najlepsze antysemityzm i można krzyczeć do Polaka "won Żydzie czy Żydówko z Polski", tylko dlatego że wyznaje bądż co bądż chrześciańską zasadę "kochaj bliżniego swego jak siebie samego", to dlaczego nie ma prawa kwitnąć anty pseudopolonizm? Pseudopolak, to nic innego jak tylko dewiant zaburzony, który wprowadza segregację na lepszego Polaka i gorszego. Coś w rodzaju polskiego faszyzmu. Im więcej zdrowej reakcji na taką patologię, tym lepiej dla Polski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:33, 23 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

franek12 napisał:
Lara napisał:
Merdek,nie Żydzi rządzą Polską, tylko Watykan. I tylko ślepi i głupi tego nie widzą. To nie Izrael jest najbogatszym państwem świata, tylko Watykan.


Udowodnij to, podaj liczby... czekam/y


Lara napisał:
Jak politycy mają problem, to nie idą na kolanach do synagogi, tylko na Jasną Górę.


Chyba przed wyborami... Wink


Lara napisał:
rządzili Żydzi nie byłoby tego fundamentalnego katolicyzmu.


"fundamentalny" - podstawowy, solidny, mocny, zasadniczy za slownikiem pwn


Lara napisał:
A co do dowodów, to nie mam zamiaru nikomu niczego udowadniać, zwłaszcza ludziom krótkowzrocznym. Mamy wolność słowa na tym forum, więc napisałam co myślę. A może po prostu powinieneś sprawić sobie okulary, żeby lepiej widzieć co się dookoła dzieje. Ja nie widzę w Polsce drugiego Izraela, natomiast widzę drugi Watykan.



Nic nie udowodnisz Laro bo piszesz bzdury i tyle!
Wg U.S. Departament of State, Bureau of European and Eurasian Affairs http://www.state.gov/r/pa/ei/bgn/3819.htm budzet Watykanu to nedzne ~300 milionow dolarow, specjalnie pogrubilem to czego nalezy szukac. Smile

Cytat:

Holy See

...

Economy
Budget: Revenues (2006) $310 million; expenditures (2006) $307 million.
Industries: Worldwide banking and financial activities; printing; production of coins, medals, postage stamps, a small amount of mosaics, and staff uniforms. This unique, noncommercial economy is also supported financially by contributions (known as Peter's Pence) from Roman Catholics throughout the world, the sale of postage stamps and tourist mementos, fees from admissions to museums, and the sale of publications. The incomes and living standards of lay workers are comparable to, or somewhat better than, those of counterparts who work in the city of Rome.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:48, 23 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Tak zastanawiałem.
Bali się o własną dupę. Tylko z tego powodu...


Zastanowiłeś się ale nic nie wiesz...
Powiem ci, nie z tego powodu, nawet nie z chęci zysku. Bo w zasadzie nic nie dostawali w zamian z pewnymi wyjątkami.

Cytat:

Z ukrywaniem bywało różnie. Żydzi byli kasiaści, niektórzy mogli liczyć na zyski z tego tytułu.
Jednak zwykli donosiciele. Robili to tylko z obawy o siebie, lub po prostu tacy byli. Teraz też jest masę debili, którzy chodzą donosić do urzędów kontroli skarbowych, na policję, i inne instytucjie.


Najwięcej donosicieli było pośród żydów. Zwłaszcza na terenach zajętych przez Armie Czerwoną.
Oczywiście i pośród polaków było sporo donosicieli, co wcale nie zmienia obrazu.

Cytat:

Mało tego, Ci sami goście, którzy wydawali wtedy, żydów, po wojnie zapisywali się do Ormo, i donosili na swoich sąsiadów.
To już po prostu takie charaktery, takich skurwieli. Znam wielu takich, w swojej lokalnej społeczności. Teraz upadła komuna, to latają do urzędów skarbowych i na policję. To po prostu taki typ człowieka.


Większość decydentów w służbach bezpieczeństwa (bezpieka) to byli żydzi... możesz nie wierzyć, ale masz internet i możesz to sprawdzić. Te dane nie są zafałszowane, bo są to życiorysy osób jeszcze dziś żyjących.
Dam ci przykład bardzo jaskrawy i przesadzony, dlaczego aż tylu polaków wydawało w niemieckie ręce żydów.
Popatrz, czy jeśli dziś, Izrael został by zajęty przez hitlerowców, ilu palestyńskich obywateli wydało by żydów w ich ręce?
Jak powiedziałem, przykład przejaskrawiony, ale powinieneś się teraz drugi raz zastanowić dlaczego wydawano żydów hitlerowcom.
Przeczytaj post Manix raz jeszcze, gdzie pisze o rozmowie z żydem i wyciąg wnioski.
Świat nie jest czarno-biały...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomaszek




Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:31, 23 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote]Większość decydentów w służbach bezpieczeństwa (bezpieka) to byli żydzi... możesz nie wierzyć, ale masz internet i możesz to sprawdzić. Te dane nie są zafałszowane, bo są to życiorysy osób jeszcze dziś żyjących.
[quote]

Niestety dla niektórych to byli "prawdziwi Polacy" w odróżnieniu od tych "pseudo-Polakow" i jakiekolwiek źródła nic tu nie zmienią
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomaszek




Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:40, 23 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popieprzyłem z edycją w poprzednim poście za co niniejszym przepraszam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:18, 24 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara

Bez urazy, ale piszesz o czymś o czym nie masz bladego pojęcia.
Ja miałem przekonania nieomal identyczne do twoich jeszcze parę lat temu (lub naście - nieważne hehe). Identycznie reagowałem na zarzuty wobec żydów, nie potrafiłem zrozumieć ludzi dlaczego tak po nich jadą. U mnie tak jak u Manix'a pękła bańka idealnych wyobrażeń tyle, że znacznie wcześniej i może nawet boleśniej.
Tak jak już pisałem, znasz jedynie jedną osobę pochodzenia żydowskiego i na jej podstawie oceniasz wywody innych. Obrażając się i innych.
Wejdź w to środowisko, zadaj parę pytań, prześledź ich mentalność sposób postrzegania świata. Bo może się okazać, że "zejdziesz na ziemię" szybciej niż ci się to wydaje a przy tym boleśniej. Nie uważam się za antysemitę, jednak nie zmienia to sposobu postrzegania prze zemnie środowiska żydowskiego, bo nikt się nie rodzi złym! Złym się staje poprzez środowisko w jakim się wychowuje i przebywa a wierz mi wiem o czym pisze.
Tak więc miast się oburzać i obrażać zadawaj pytania, staraj się zrozumieć dlaczego ludzie mają takie poglądy a nie inne, oczywiście jest spora grupa ludzi którzy na oczy żyda nie widzieli i swoje opinie mają jedynie z drugiego czy nawet trzeciego przekazu, jednak takie osoby łatwo wypunktować.
To tyle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:21, 24 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Najwięcej donosicieli było pośród żydów. Zwłaszcza na terenach zajętych przez Armie Czerwoną.

Tak, pewnie po lipcu 43, również. Wszystkich powywożono.
A co do tej szlachetności donosicielstwa przez polskich volksdoitschów, to zastanów się. Przecież donosilo oni również na Polaków, partyzantów itp.. Jakie idee inmi kierowały ?

Myślę, bardziej o pojedynczych jednostkach, niż o całym systemie.
Czyli można powiedzieć, że Niemcy i Polacy, znaleźli w czasie wojny wspólny cel...
Szkoda tylko, że Polska, zawsze przy okazji dostaje w dupę.

Cytat:
Większość decydentów w służbach bezpieczeństwa (bezpieka) to byli żydzi... możesz nie wierzyć, ale masz internet i możesz to sprawdzić. Te dane nie są zafałszowane, bo są to życiorysy osób jeszcze dziś żyjących.

Tak. Co do tego sprawdzania w internecie to lepiej być ostrożnym. Smile
Na internetową listę żydów trafiły takie postacie jak Henryk Batuta Laughing
Widzę, że autorzy internetowej listy, żydów mają porządne źródła historyczne skoro nawet Batuta trafił na ich listę. Smile
To ja wymiękam, i mam pewne wątpliwości co do wiarygodności tej listy ?
Czy nie mam racji ? Wink

Z tym Batutą to dobry przykład. Jak społeczeństwo nie potrafi weryfikować informacji.
I jak można robić ich w balona.
http://serwisy.gazeta.pl/kultura/1,34169,3154322.html
http://patrz.pl/mp3/henryk-batuta-felieton-tomasza-olbratowskiego-rmf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:38, 28 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest to o programach telewizyjnych, ale o kulturze żydowskiej - jej renesansie - w Polsce.


Moda na jidysz daje dobrze zarobić


Renesans kultury żydowskiej wchodzi w nową fazę. Polskie zespoły coraz częściej grają jazz klezmerski, festiwale gromadzą kilkudziesięciotysięczne rzesze widzów, powstają nowe periodyki poświęcone piśmiennictwu w jidysz.


Za kilka dni do salonów prasowych w całym kraju trafi pierwszy numer kwartalnika „Cwiszn”, pisma poświęconego kulturze jidysz, czyli języka wschodnioeuropejskich Żydów. W sierpniu i wrześniu kilkadziesiąt tysięcy osób weźmie udział w VII edycji festiwalu Warszawa Singera. Oprócz koncertów muzyki tanecznej i degustacji koszernych przysmaków warszawiacy będą mogli posłuchać poezji, podyskutować o kinie i literaturze jidysz oraz chasydyzmie. Melomani, którzy złapią bakcyla, mogą sobie przedłużyć przygodę z wyrafinowaną muzyką żydowską – w sprzedaży jest kilkanaście płyt z muzyką klezmerską i jazzem klezmerskim w krajowym wydaniu.

W Polsce działa kilka zespołów zainspirowanych muzyką żydowską. Są wśród nich tak wyrafinowane projekty, jak grupy Shofar (muzyka religijna) i Cukunft (miejska muzyka Żydów Europy Wschodniej) Raphaela Rogińskiego. Ten urodzony w Niemczech muzyk jest reprezentantem nowej fali polskiej muzyki żydowskiej, której starszymi przedstawicielami są powstałe w latach 90. kapele Kroke oraz Cracow Klezmer Band.

Są też pierwsze jaskółki odrodzenia tematyki żydowskiej w literaturze. Ubiegłorocznym laureatem Paszportu Polityki został młody prozaik Piotr Paziński, autor powieści „Pensjonat”, opowiadającej o powojennej społeczności polskich Żydów.

Wzrasta zainteresowanie nauką języka jidysz, który jeszcze kilka lat temu jako ojczysty deklarowało zaledwie kilkadziesiąt osób. Dziś szacuje się, że językiem Izaaka Baszewisa Singera mówi kilkuset obywateli RP, w większości młodych Polaków zafascynowanych kulturą narodu, który przez kilkaset lat mieszkał na naszych ziemiach. To w dużej mierze właśnie do nich adresowany jest kwartalnik „Cwiszn” (po polsku „Pomiędzy”), który ukaże się w nakładzie pięciu tysięcy egzemplarzy. Tematem przewodnim pierwszego numeru jest dzisiejsza kultura jidysz oraz obecność jidysz we współczesnej kulturze. „Pokazujemy, jak różni artyści: plastycy, performerzy, pisarze, reżyserzy, podejmują dziś z kulturą jidysz dialog” – deklaruje Karolina Szymaniak, redaktor naczelna pisma.

Renesans kultury żydowskiej nad Wisłą dostrzegła redakcja nowojorskiego wydania bezpłatnej gazety „‚Metro”, która niedawno opublikowała artykuł poświęcony temu fenomenowi.
http://kultura.dziennik.pl/artykuly/2973.....robic.html


Może człowiek się przekwalifikuje. W końcu umiem dobrze grać - na nerwach, a jak bym miał grać na żydowskich i jeszcze by płacili .. Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ina_majo




Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 28 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uprzejmie informuje, ze nie jest to zadna kultura zydowska, tylko chazarskich talmudystow.
Pora zostawic zydow w spokoju. Tym bardziej, ze sami zydzi tych cjhazarskich wesolkow i zionistow maja juz serdecznie dosyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kociu99




Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:10, 29 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zachęcam do obejrzenia

http://www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4

Jak dla mnie to jakaś masakra - indokktrynują te dzieciaki i później trudno się dziwić że wszędzie wokół widzą antysemitów a każdy Polak to dla nich potancjalne zagrożenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


żydowskie programy w telewizji publicznej
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile