W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Co odkryto na Marsie?   
Podobne tematy
Fałszywa inwazja obcych41
Projekt Bluebeam 110
Woda na Marsie 6
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 20926
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:22, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi

Ja nie zajmuję się ufo, więc nie posądzaj mnie o takie rzeczy.

Co niby mam komentować? Że złożyłeś prawidłowo kolorowy obrazek a NASA tego nie potrafi? A niby skąd ściągasz te wszystkie obrazki jak nie ze stron NASA lub Arizona State University? Te kolorowe składanki robią różni faceci, niekoniecznie zatrudnieni w NASA. Wystarczy, że zamiast zestawu RGB użyją innej kombinacji filtrów i efekt będzie odmienny, jak niżej, gdzie zamiast filtru niebieskiego użyto filtru podczerwieni.
http://img78.imageshack.us/img78/9743/ldrgbirrggj0.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:09, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek, chyba nie zrozumiałeś do końca o co chodzi...

problem w tym że rzekomy filtr RGB nie daje takich kolorów jakie być powinny... a temat ten był już wielokrotnie wałkowany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:23, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie. problem w tym, ze kolorowe zdjecia nie są zrobione z filtrów rgb tylko z zupełnie innych filtrów, w większości podczerwieni. może nawet dwóch, a nie trzech.

inaczej mówiąc obraz czerwonej planety przedstawiony na pięknej panoramie którą mooniek chciał sie nam pochwalić (bynajmniej nie ze strony nasa - nie wiem skąd ją wzięli) równie dobrze mógłby być obrazem niebieskiej planety. a najlepiej szarej bo wtedy najmniej by zmylał obserwatora Smile
ale to tylko niewinne oszustwo estetyczne dla nieświadomych - nie warte poruszania, prawda mooniek? Smile nie ma żadnego związku z kolorowaniem. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:57, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi

Kamera stereo Fenixa ma 12 filtrów dla wybranych długości fal pasma widzialnego , w tym filtr podczerwieni. Cóż z tego, skoro zdjęcia przez nie wykonane Ci nie pasują, bo Twoim zdaniem, są "estetycznym oszustwem"? W końcu sam możesz je zestakować i edytować. Może w Twojej wersji okaże się, że Mars rzeczywiście jest niebiesko-zielony?

Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:17, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Kamera stereo Fenixa ma 12 filtrów dla wybranych długości fal pasma widzialnego , w tym filtr podczerwieni.

Co to za brednie? 12 pasma widzialnego , w tym filtr podczerwieni? Laughing

otóż wiedz, że (jeśli wierzyć plikom z serwera tej uczelni) filtrów podczerwieni jest co najmniej 14. a żaden z nich nie jest "w tym", gdyż podczerwień z załozenia nie jest w paśmie widzialnym.

Kod:
podczerwień:
1001NM  L11     
 990NM  L4 
 967NM  L12     
 936NM  R5 
 936NM  R4 
 932NM  L10     
 901NM  L9 
 886NM  L5 
 861NM  L8 
 830NM  L6 
 802NM  L7 
 753NM  R9 
 753NM  R8 
 753NM  R7 

czerwone:
 672NM  R1 
 672NM  L1 
 671NM  R3 

 604NM  R10     
 
zielony:
 533NM  R11     
 
niebieskie:
 485NM  R12     
 
 451NM  L3 
 445NM  R6 
 445NM  R2 
 445NM  L2 

Ja zliczyłem 11 pasma widzialnego i 14 podczerwieni.
Ale do naturalnego odwzorowywania kolorów nadają się tylko 604, 533 i 485 czyli dosłownie TRZY - i dokładnie tych tzrech należałoby użyć by kolory nie były przekłamane.

Od biedy można użyc 670 jako czerwonego albo 445 jako niebieskiego - kolory wyjdą ciut inne, ale dość podobne.
Przykład:
Przy uzyciu normalnego czerwonego (604nm) kolory są takie:


A przy użyciu 670nm takie:


Tak czy owak - ani jeden ani drugi obrazek powyżej nie przypomina kolorów twojej pięknej panoramy - gdzie wszystko jest czerwonawe, z czernią włącznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie, czy da się przefiltrować te czerwone maszkarony i odtworzyć/zrekonstruowac faktyczny obraz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:35, 03 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
mooniek napisał:

Kamera stereo Fenixa ma 12 filtrów dla wybranych długości fal pasma widzialnego , w tym filtr podczerwieni.

Co to za brednie? 12 pasma widzialnego , w tym filtr podczerwieni?


Nie zrozumiałeś. Dwanaście filtrów - w tym filtr podczerwieni. Wiadomo, że podczerwień jest poza pasmem widzialnym. Zestaw filtrów kamery SSI oraz ich podstawowe parametry masz niżej.
http://www.met.tamu.edu/mars/SSI_filter.html

Z zestawienia wynika, że faktycznie większość to filtry z zakresu podczerwieni. Bingo Bimi. Tym razem byłeś lepiej przygotowany do lekcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 03 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czy owak - mają filtry o właściwych kolorach więc nie muszą budować panoramy zastępując ludzkie kolory podczerwienią.


Teraz się wycofujesz ze swojego obrazka mówiąc, że to przecież nie NASA go kolorowała, ktoś użył innych filtrów... itp.
Ale spójrz choćby tu:

http://www.nasa.gov/mission_pages/phoenix/images/press/happy_solstice.html
Cytat:
This image was acquired by NASA's Phoenix Mars Lander's Surface Stereo Imager (SSI) in the late afternoon of the 30th Martian day of the mission, or Sol 30 (June 25, 2008). This is hours after the beginning of Martian northern summer. SSI used its natural-color filters, therefore the color is the color you would see on Mars. The image shows shadows from the SSI (left) and from the meteorological station mast (right) stretching toward the east as the sun dropped low in the west.

Napisali wyraźnie: "SSI używał filtrów naturalnych kolorów", prawda?
Przy czym kolory... też im wyszły czerwone. By to stwierdzić wystarczy spojrzeć na baterie słoneczne które nie powinny mieć koloru gleby.

Dla porównania obrazki poniżej złożone są z naturalnych kolorów - chyba widzisz różnicę?

Żaden element robota nie ma koloru gleby.

Zanim więc zaczniesz brnąć dalej w ten temat dowiedz się może jaka jest oficjalne wyjaśnienie NASA dotyczące różowego kalibratora kolorów na rzekomo kolorowych (nie "kolorowanych") fotach. Jakbym miał zgadywać pewnie okaże się że celowo podkręcili czerwony żeby otrzymać efekt the color is the color you would see on Mars Laughing
W istocie te kolorowe zdjęcia z Marsa mają tyle wspólnego z rzeczywistymi kolorami co kolorowanie ze składaniem RGB.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:41, 03 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:


Kolorować można obrazki w przedszkolu, tu natomiast potrzebne są minimum trzy filtrowane wersje tego samego ujęcia, by dało się złożyć obraz w kolorze. Na pewno już wcześniej byli przygotowani na obecność lodu, więc po to między innymi użyto koparki, by się do niego dokopać. Poza tym koparka jest niezbędna do podawania próbek do komór w celu prowadzenia analiz. Pomysłodawca od wiertła powinien zgłosić swe odkrywcze sugestie do NASA JPL w Pasadena.


Z tym "dokopywaniem koparką" to Laughing Co Ty Mooniek zrobisz ze sobą jak się okaże, że te zdjęcia były robione w jakimś hangarze? Zawali ci się twój cały świat? Po tych zdjęciach widać, że "nie byli przygotowani na obecność lodu" ale te obecność stworzyli a że wygląda to na "robotę głupiego" to już zupełnie inna sprawa i rzeczywiście miast doradzać "z wiertłem" raczej powinno się napisać do Pasadeny o "innych rzeczach"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:25, 03 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

Napisali wyraźnie: "SSI używał filtrów naturalnych kolorów", prawda?
Przy czym kolory... też im wyszły czerwone. By to stwierdzić wystarczy spojrzeć na baterie słoneczne które nie powinny mieć koloru gleby.
Zanim więc zaczniesz brnąć dalej w ten temat dowiedz się może jaka jest oficjalne wyjaśnienie NASA dotyczące różowego kalibratora kolorów na rzekomo kolorowych (nie "kolorowanych") fotach. Jakbym miał zgadywać pewnie okaże się że celowo podkręcili czerwony żeby otrzymać efekt the color is the color you would see on Mars Laughing
W istocie te kolorowe zdjęcia z Marsa mają tyle wspólnego z rzeczywistymi kolorami co kolorowanie ze składaniem RGB.


Bimi, na pewno nie brnę tam, gdzie Ty dotarłeś w swych dociekaniach, bo wciąż zgadujesz.

Nie wycofuję się z panoramy, której autorem jest James Canvin. Możesz znaleźć gościa i nawet z nim pogadać.

Ciągle budujesz swą argumentację na wciskaniu ludziom zmurszałego kitu o NASA. Tym sposobem już niczego sensownego nie zbudujesz. Baterie nie powinny mieć koloru gleby? Sprawdź w takim razie, jak wyglądają baterie łazików Spirit i Opportunity; Są brązowe. Baterie Fenixa już po miesiącu zdążyły podobnie zabarwić się od wszechobecnego tlenku żelaza.

Niestety, Mars nie jest niebieski ani czerwony. Jego kolory to szereg odcieni brązu, żółci, granatu, bieli, czerni i szarości, z domieszką innych barw dopełniających. Jeśli masz zamiar dociekać, czy w danym miejscu powinien przeważać odcień beżu zamiast cegły, nie będę się spierał. Wychodzi na to, że Tobie właśnie chodzi o takie duperele. Jeśli na zdjęciach z Fenixa znajdziesz trawę, daj znać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 03 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretyzować to sobie możesz przed swoimi kolegami, ekspertami od EK - skorpiem i pezokiem, ewentualnie frasobliwym tudzież innym JA.

Ja wykonałem doświadczenie praktyczne: wziąłem 3 monochromatyczne foty ze strony NASA (zieloną, czerwoną i niebieską), złożyłem w programie graficznym przy pomocy funkcji "RGB Merge" i wyszły mi czarne baterie - w podobnym kolorze jak obudowa tego gówna. Ponadto za każdym razem kolor baterii był różny od kolory gleby!

Tu masz zresztą kolorowe zdjęcie zrobione na ziemi:

http://www.met.tamu.edu/mars/images/rct1.jpg
Moje kolory doskonale się zgadzają, co tylko potwierdza że złożyłem fotę prawidłowo.

Więc jakim cudem ekspertom z NASA wychodzą baterie w kolorze gleby???

Trzeba być ślepym albo niedorozwiniętym żeby się upierać przy tym, że te baterie są różowe bo takie mają być, bo takie są na łazikach Spirit i Opportunity. Laughing
Na panoramie kolory ewidentnie są zjebane co doskonale widać po kalibratorze.

Przy czym ty się właściwie upierasz mooniek? Co próbujesz udowodnić? Że te różowe obrazki mają naturalne kolory a NASA pisze prawdę the color is the color you would see on Mars?
Masz mnie za idiotę, czy sam nim jesteś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:13, 03 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Baterie Fenixa już po miesiącu zdążyły podobnie zabarwić się od wszechobecnego tlenku żelaza.


Trochę treści "naukowych"....
"...Z racji swojej odległości od Słońca (w takiej samej jednostce czasu na powierzchnię Marsa pada tylko 40% energii słonecznej, która dociera do Ziemi), ale także braku dużych zbiorników wodnych i gęstej atmosfery temperatura powierzchni Marsa ulega dużym wahaniom – w dzień może sięgać niemal 20°C, natomiast w nocy spadać do –90°C (na biegunach nawet do –135°C).Najbardziej prawdopodobna teoria dotycząca budowy czerwonej planety głosi, że składa się ona ze stałego jądra o promieniu ok. 1700 km, w skład którego wchodzą przede wszystkim nikiel i żelazo. Jest ono otoczone skalistym płaszczem. Powierzchnię planety stanowi natomiast dosyć cienka, bo tylko 30 kilometrowa, skorupa składająca się w 2/3 z krzemu, ale także żelaza i jego związków, takich jak tlenek żelaza i siarczek żelaza, dzięki którym planeta ma czerwony kolor.Na Marsie nie występuje globalne (dipolowe) pole magnetyczne podobne do ziemskiego. Planeta posiada natomiast słabe pole magnetyczne o lokalnym charakterze. Obserwacje dokonane przez sondę Mars Global Surveyor wykazały, że w skorupie planety znajdują się na przemian położone pasma o przeciwnej biegunowości magnetycznej, o szerokości przeważnie ok. 160 km i długości ok. 1000 km. Podobne struktury można znaleźć na dnie ziemskich oceanów...."

Już wiedzą, że skorupa ma 30km...itp Laughing

Siarczek żelaza jest substancją o barwie czarnej.
Trudno rozpuszcza się w wodzie, za to ulega rozpuszczeniu w kwasach....

Gdzie sie podział na tym zdjęciu? A może jest tylko go "nie ma"?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:55, 03 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:


Przy czym ty się właściwie upierasz mooniek? Co próbujesz udowodnić? Że te różowe obrazki mają naturalne kolory a NASA pisze prawdę the color is the color you would see on Mars?
Masz mnie za idiotę?


Czytaj wpisy ze zrozumieniem, bo niewiele brakuje, by uznać Ciebie za takiego, za jakiego nieświadomie chcesz uchodzić. Laughing Publicznie już wielokrotnie potwierdziłeś, że słoma wyłazi Ci z butów.

Kup sobie teleskop i poczekaj do najbliższej opozycji Marsa. Może naocznie poznasz, jakie kolory odbiera oko. Radzę też dokupić kamerkę CCD i jakiś darmowy programik do stakowania zdjęć. Może nabierzesz podstawowej wiedzy o kolorach Marsa.

Jeśli to Ci nie wystarcza, spróbuj znaleźć zdjęcia Marsa z radzieckich (lewackich) satelitów Marsa. One są takie same jak nasowskie. Pewnie Ruskie mieli na pokładzie nasowską technologię, bo przecież Mars jest niebieski. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:14, 03 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
nie wiem czy ty nie rozumiesz co ja do ciebie mówię, czy może celowo udajesz idiotę.
mało mnie obchodzi jaki kolor ma mars przez twój teleskop - mówymy o monochromatycznych zdjęciach z misji phoenix dostępnych na stronie nasa i ich łączenia w kolorowy obraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:33, 03 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no, mooniek, zaszalałeś, Mars jest pomarańczowy więc niebieskie kropki na marsie wyglądają też pomarańczowo...

http://www.daylightatheism.org/images/PIA09090-SpiritMcMurdo.jpg




przy okazji...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:23, 04 Lip '08   Temat postu: Marsjańska twórczość Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o kolory marsjańskie bardzo dużo zależy od wyobrażeń twórców tych zdjęć



potem troche piachu...i jest.....można szukać wody, soli, chleba...co się chce

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PeZook




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 467
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 04 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładnie, Bimi, ładnie.

Tylko:

1) Może podasz źródła do oryginalnych obrazków, żeby każdy mógł sobie je złożyć i co najważniejsze - sprawdzić daty, kiedy zostały zrobione?

i

2) Co w związku z tym?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:08, 04 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1) Mogę. Który obrazek cie interesuje?

2) NASA kłamie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PeZook




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 467
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:10, 04 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
1) Mogę. Który obrazek cie interesuje?


Pierwszy z lewej, ten który wyszedł z czarnymi bateriami.

Bimi napisał:
2) NASA kłamie?


W sprawie nieco nie takich jak trzeba kolorów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:12, 04 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_8203.jpg
http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_8204.jpg
http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_8205.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:26, 04 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja oglądałem Marsa przez mój teleskop w sierpniu 2005, albo 6? Wtedy był najbliżej Ziemi od setek lat. Widziałem czapy lodowe, Valles Marineris i o dziwo... czerwonego Marsa.

Apropos owego czerwonawego zabarwienia paneli...



W istocie są czerwonawe...
Jednakże ja widzę wyraźnie, że są skurzone pyłem. Zważywszy na warunki jakie panują na Marsie jest niemal pewne, że po jakimś czasie takiego kolor panele nabiorą. Wiatry, które są znacznie silniejsze od ziemskich, burze pyłowe etc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 04 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, a możesz poskładać jakieś screeny nie z widokiem na glebę ale z widokiem na niebo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:09, 04 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
Bimi, a możesz poskładać jakieś screeny nie z widokiem na glebę ale z widokiem na niebo?

nie znalazłem takich. nie w rgb - przejrzalem tysiace, nieba w rgb nigdy nie robią. w innych długościach fal, ale uzyskania naturalnych kolorów te są bezwartościowe.

tutaj na tej stronie:
http://www.met.tamu.edu/mars/directory.html
.. masz ładnie pokatalogowane i zaznaczoine które są R,G,B

zresztą zdjęć z niebem jest praktycznie kilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:22, 04 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekaj - mam Smile

troche nierówno złożone, ale niebo powinno mieć kolor w miare dobrze zmiksowany bo jest jednolite


3094, 3095 i 3096


3152 3157 3164


EDIT:
tu jeszcze dla lepszego porównania ręcznie złączone rgb (sol 17):


a tu stosowny fragment z panoramy przy której naturlanych kolorach upiera się mooniek:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 04 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"NASA nie zmienia kolorów na zdjęciach z Marsa." Warte przeczytania, mimo że jest to opis sprzed czterech lat, dotyczący metod fotografowania kamerami cyfrowymi działającymi na łaziku MER "Spirit".
http://web.archive.org/web/20070702193715/http://www.atsnn.com/marscolors.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Co odkryto na Marsie?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile