W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Co odkryto na Marsie?   
Podobne tematy
Fałszywa inwazja obcych41
Projekt Bluebeam 110
Woda na Marsie 6
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 20922
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:12, 28 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moonwalk napisał:
zulugula napisał:

Inaczej wszycy by walili linkami do jaxy, albo esy, albo jakieś . Przy czym jakoś wszyscy posługują się źródłami NASA. Ciekawe czemu?

Bo NASA udostepnia przeogromna ilosc materialow
ZA DARMO, bez ograniczen, w doskonalej jakosci chetnym na calym swiecie.


To jest sedno rzeczy! Materiały te udostępnia głównie NASA, ponieważ głównie ta agencja organizuje takie misje i to od od wielu lat. Trzeba tu zdecydowanie podkreślić, że w przeważającej większości są to misje udane, mądrze zaprojektowane, perfekcyjnie przeprowadzone a ich plonem jest ogrom materiału poznawczego. Powszechna jego dostępność dla wielu bywa solą w oku. Dlaczego tak jest? Nie wiem. To ciekawe zjawisko socjologiczne, warte wnikliwego zbadania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:09, 28 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:

Jesteś na tyle dorosłym i doświadczonym człowiekiem, że aż nie mogę uwierzyć - czytając Twoje tak naiwne pytania na temat zdjęć z Marsa - że w ogóle tego tego nie kumasz? Albo jest to jawny brak dobrej woli, albo zwyczajna zgrywa. Określ się, albo nie zawracaj głowy.

Nie kumam.
Oczywiście wiem, że Mars jest na etapie odkrywania.
Ale nie za bardzo rozumiem, dlaczego kawałki lodowych skał nie wystają ponad powierzchnię, skoro jest tam jak sam wspomniałeś w lecie w dzień -30 st C. ?...
Nie rozumiem też innych rzeczy... Ale przecież nikt wszystkiego od razu nie może rozumieć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:45, 28 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro, a gdzie na Ziemi kawałki lodu odstają? To trochę dziwne pytanie i zaraz się zaczniemy spierać, więc wyjaśnię...
Na Marsie nie ma opadów! Lód się nie odkładał przez opady tak jak na Ziemi i nie topniał przy czole gwałtownie tak jak na Ziemi, dlatego jest równy. Po za tym wiele innych czynników... Pytasz dlaczego lód jest przykryty piachem, a nie na odwrót. Bo nie ma opadów! Zamiast się przekładać piach ze śniegiem na zmianę to odkłada się tylko piach nanoszony przez bardzo silne wiatry.
Teraz sobie wyobraź Ziemie... gdzie na Ziemi lód wystaje ponad powierzchnię, gdzie są ostre skały itd. Chyba tylko odłamki lodu... stań na Antarktydzie tam też masz wszędzie równo, dlatego jakby miała połączenie z Saharą i nie byłoby opadów miałbyś identyczną sytuację jak na Marsie. Może nawet w ogóle lód nie byłby widoczny tylko w całości przysypany...

Cytat:
Bo NASA udostepnia przeogromna ilosc materialow
ZA DARMO, bez ograniczen, w doskonalej jakosci chetnym na calym swiecie.

Troche sie to gryzie z teoriami spiskowymi scratch


No właśnie z teoriami spiskowymi tak, z ideologią illuminatów nie. Pewien illuminat w rozmowie z pewną osobą powiedział, że ludzie są okłamywani w TV, ale jeśli chcą znać prawdę oni im dają pełen dostęp do niej. Tylko właśnie w tym tkwi problem, bo wszyscy wieżą w to co TV pokazuje i nie zastanawia się nad tym. Co "inteligentniejszy" wie, że nie wszytko jest prawdą i jeśli szuka prawdy to ją znajdzie, a oni w tym nie przeszkadzają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WhiteRaven




Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:56, 28 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy kolagea JA słyszał coś o resublimacji? Expertem od Marsa nie jestem ale resublimacja powinna tam występowac skoro są duże wachania temperatur. Jeżeli występuje resublimacja i sublimacja to lód może znajdowac się na powierzchni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:13, 29 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem! Te zjawisko mamy na Kilimandżaro Smile. Może zachodzić w każdym zakresie temperatur. Tutaj trzeba sie bardziej zastanowić, bo trzeba zauważyć, że atmosfera marsa składa się głównie z CO2, które też może sublimować i resublimować tworząc suchy lód Wink. To w sumie jest troszkę skomplikowane dlatego napisałem
Cytat:
wiele innych czynników...
zostawiłem sobie furtkę jakby ktoś sie uczepił Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:41, 29 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
..... właśnie w tym tkwi problem, bo wszyscy wieżą w to co TV pokazuje i nie zastanawia się nad tym.

Laughing
problem tkwi w tym brachu że zaden user z tego forum telewizorowi nie uwierzy
innymi słowy chłopaki z prawdy niewierzą w przekaz-misje tv



wyrocznią są filmiki na YT Laughing portal "paranormalne ,pan jackowski i cała plejada stronek w necie z badziewnymi informacjami


oczywiście są wyjątki ,więc nie podnoście wrzawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:54, 29 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
problem tkwi w tym brachu że zaden user z tego forum telewizorowi nie uwierzy
innymi słowy chłopaki z prawdy niewierzą w przekaz-misje tv


A czy ja mówiłem o ludziach z forum? Mówiłem ogółem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:09, 29 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="JA"]

Ja napisał:
A czy ja mówiłem o ludziach z forum? Mówiłem ogółem


wiem wiem ok

ludzie (ogólnie) nie łykaja przekazu tv tylko go maja głeboko w tyłku ,nie zastanawiają sie nad treścią ,po prostu maja inne zmartwienia
zreszta tak naprawde masz racje bo przekaz jest tak dobrany że nawet paprotka w doniczce zwiędnie
kowalski ma w dupie czy amerykanie wylądowali czy nie ,ma stary wóz który pali wiadro benzyny dziennie i zarabia grosze martwiąc sie czy dadzą mu jeszcze jeden kredyt
i się na to godzi ,nic z tym nie robi

Cytat:
Mówiłem ogółem

ogółem to mało kogo obchodzą tematy poruszane na tym forum , garstke ludzi
niestety

jeśli chodzi o lód na marsie to odkryto go pare lat temu więc nie rozumiem po co ta dyskusja
wyślą nastepną sonde która pobierze próbki i wróci a "oswieceni" powiedzą ze to fałszywki
bo takie kamyki mozna wydobyć z kopalni w paragwaju tudziez w ogródku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:13, 29 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lód na marsjańskich biegunach odkryto teleskopowo już w XIX w, w latach siedemdziesiątych ub. wieku poznano strukturę czap polarnych i jej przypuszczalny skład, lecz dopiero teraz udało się posadzić lądownik na szerokości 68.5 N. Jest to miejsce położone poza obrębem czapy polarnej. Gdy nastanie zima, całą okolicę pokryje warstwa szronu CO2. Istotne może być to, czy ten lód pod lądownikiem jest lodem wodnym (H2O), czy ma zupełnie inny skład?

Czapy polarne na Marsie tworzy warstwa lodu o grubości kilku km, jego struktura jest warstwowa, bo jest przemieszany z pyłem nanoszonym przez wiatr i lokalne burze pyłowe. Wrzucam tu parę ciekawych fotek z tym związanych.
Pierwsza przedstawia lokalny front burzy pyłowej, widoczny poniżej czapy polarnej jako dwa podłużne pasma chmur w kształcie litery V.
http://apod.nasa.gov/apod/ap021224.html

Drugie zdjęcie przedstawia mały wycinek czapy polarnej, gdzie widać zróżnicowaną topografię terenu i zalegający na wyżynach szron.
http://apod.nasa.gov/apod/image/0707/marscliffs_express_big.jpg

Trzecie zdjęcie przedstawia moment zejścia lawiny lodu i pyłu, przypadkowo uchwycony kamerą satelity MRO. Widać uwarstwienie stromego klifu.
http://www.nasa.gov/images/content/214808main_PSP_007338_2640_hires.jpg

To środowisko jest dopiero badane i jest wiele niewiadomych. Same zdjęcia z orbity oraz sondowania radarowe dają jedynie ogólny obraz marsjańskich biegunów, natomiast badania na miejscu na pewno są zaskakujące. Choćby ostatnio analizowany skład gleby pod lądownikiem, która okazuje się lekko zasadowa. Niektórzy żartownisie porównują ją nawet do dobrej gleby ogrodowej. Wink Niestety, same minerały to nie wszystko, bo gleba jest jałowa, sucha i zmarznięta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:16, 29 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla poszukiwaczy wody na Marsie Smile polecam stronę:

http://www.marsanomalyresearch.com/evide.....ectory.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:51, 01 Lip '08   Temat postu: 3 oko... Odpowiedz z cytatem



Jak ktoś robi nas "na wysokim 2 poziomie", to my musimy odwołać się do naszego '3 oka"

Kiedyś w jakiejś gazecie, chyba to był "przekrój" dawali dwa obrazki obok siebie a podpis brzmiał.." Wytęż wzrok i znajdż 20 szczegółów, którymi różnią się te dwa obrazki"...i tak rozrywka była na "pół dnia"..ale kiedy nauczyłem się "składać wzrokowo na siebie obrazy i wytworzyć tzw: pozorny 3 obraz" rozrywki miałem na 30 sekund...gorąco zachęcam do tego samego... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

http://img238.imageshack.us/my.php?image=phoenixwk4.jpg

W związku z tym pytanie...

Iloma szczegółami różnią się te 2 obrazki i w których miejscach ? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:13, 01 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewien gość wrócił z urlopu. Wszystko jasne. A z resztą, ........ Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:18, 01 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to fascynujące... pogadać o marsjanach dobra rzecz, ale może zejdziecie na ziemię?

co z tym lodem panowie?
stwierdzili już że jest, czy jeszcze się wahają?
myślicie że następna misja, wysłana w okolice równika, ma szansę odkryć jeziora?
czy może nastepna nie będzie już potrzebna bo ta odkryje wszystko co trzeba...? Smile
nie rozumime dlaczego poprzednia nie znalazła lodu - jeździ po marsie od kilku lat cykając foty na lewo i prawo. do tego kolorowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:19, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koparka zeskrobała trochę lodu z przemieszanego z glebą i podała do komory analizatora. Poczekamy, zobaczymy.
Następna misja pod "Mars Science Laboratory" (MSL) chyba poleci w przyszłym roku, lecz jeszcze nie wiadomo gdzie wyląduje. To duży pojazd sześciokołowy, zasilany ze źródła izotopowego (brak kłopotliwych paneli słonecznych).
Pojazdy Spirit i Opportunity znajdują się niemal na samym równiku. Tam nie ma lodu, a temperatury bywają dodatnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PeZook




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 467
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:15, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

nie rozumime dlaczego poprzednia nie znalazła lodu - jeździ po marsie od kilku lat cykając foty na lewo i prawo. do tego kolorowe.


BI-MI, żyjący na Alpha Centauri, tak napisał na swoim forum na temat programu eksploracji Ziemi:

"Co za ściema. Od kilku lat po tej całej Ziemi jeżdzą sobie w okolicy równika dwa pojazdy, cykające foty na prawo i lewo, a dopiero sonda, która wylądowała na biegunie znalazła lód? Nie rozumiem tego!"

Planeta to bardzo duża rzecz. Mimo, że to się wydaje nieprawdopodobne, w niektórych miejscach lód może być, a w innych nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:46, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest lód na obu biegunach i sublimuje to powinien też być w atmosferze.
Jestem pewien, że istnieją urządzenia którymi da się stwierdzić zawartość pary wodnej w atmosferze - tylko idiota używałby minikoparki by sprawdzić czy na Marsie jest woda.

Co jest jednak ciekawe i na co chciałem zwrócić uwagę w tym wątku, zanim go zaśmieciliście swoimi wypocinami o ufo to fakt że pokolorowanych zdjęć z Marsa od początku misji było zaledwie kilka i praktycznie wszystkie dotyczyły dziury w której potem odkryto to coś białego co teraz (jak twierdzi mooniek) jest badane pod kątem bycia lodem. Smile

Sęk w tym, że dziurę tą (znaczy sorry - dołek) zaczęto kolorować jeszcze zanim cokolwiek w niej znaleziono: http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_1699.jpg
Niesamowity "zbieg okoliczności".


Jeszcze raz powtórzę swoją kolekcję fot, bo zginęła w gąszczu waszego trolingu.
http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_1699.jpg
http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_3070.jpg
http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_3071.jpg
http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_3074.jpg
http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_4470.jpg
http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_4872.jpg
http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_5669.jpg
http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_6734.jpg
http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_6940.jpg
http://phoenix.lpl.arizona.edu/images/gallery/lg_6941.jpg

2 czerwca - bez lodu, a już w kolorze:


4 czerwca:


11 czerwca:


13 czerwca:


16 czerwca:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PeZook napisał:

Planeta to bardzo duża rzecz. Mimo, że to się wydaje nieprawdopodobne, w niektórych miejscach lód może być, a w innych nie.


Mało tego, słońce może wschodzić i zachodzić.



http://sciaga.onet.pl/12581,60,166,102,1,20138,sciaga.html

A na tych zdjęciach z marsa jakoś tak dziwnie "suchutko"....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PeZook




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 467
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:06, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waha123 napisał:

A na tych zdjęciach z marsa jakoś tak dziwnie "suchutko"....


Jak rozumiem, według ciebie Ziemia też powinna być cała pokryta lodem? W końcu na Ziemi woda paruje, a potem się skrapla, a potem powinna zamarzać...a są jakoś miejsca, gdzie miesiącami nawet nie pada.

Zresztą, nie rozumiem o co tu chodzi. Łaziki nie znalazły lodu, Phoenix znalazł (nie wiemy jeszcze, czy z wody). Proponujecie tu jakiś Podstępny Cel?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:37, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PeZook napisał:
Zresztą, nie rozumiem o co tu chodzi. Łaziki nie znalazły lodu, Phoenix znalazł (nie wiemy jeszcze, czy z wody).

No właśnie, a ja zaczynam rozumieć: nowa misja, nowe cele, nowy scenariusz, nowe odkrycia... jak w życiu Smile

Kto jak kto ale EK-owcy powinni wiedzieć lepiej ode mnie, że aby stwierdzić czy na jakiejś planecie jest woda nie trzeba tam wysyłać koparki aby szukała lodu. Idiotyzm na miarę Hollywood.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:41, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PeZook napisał:

Zresztą, nie rozumiem o co tu chodzi. Łaziki nie znalazły lodu, Phoenix znalazł (nie wiemy jeszcze, czy z wody). Proponujecie tu jakiś Podstępny Cel?


Nic tu nie ma z podstępu. Po prostu opini publicznej upubliczniono zdjęcia z marsa z czymś białym. Czekam teraz aż naukowcy zauważą, że białe też jest na phoenixie? O co zakład, że białego na nim nie będzie? A to wynika z tych zdjęć...Ktoś sobie robi z nas jaja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:35, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waha123 napisał:


Po prostu opini publicznej upubliczniono zdjęcia z marsa z czymś białym.



to koka Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PeZook




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 467
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waha123 napisał:

Nic tu nie ma z podstępu. Po prostu opini publicznej upubliczniono zdjęcia z marsa z czymś białym. Czekam teraz aż naukowcy zauważą, że białe też jest na phoenixie? O co zakład, że białego na nim nie będzie? A to wynika z tych zdjęć...Ktoś sobie robi z nas jaja...


Czemu na lądowniku miałby się odkładać lód, w środku marsjańskiego lata za kołem polarnym? Lód pojawi się na lądowniku kiedy lato się skończy i czapy polarne zaczną się rozrastać.

Bimi napisał:

Kto jak kto ale EK-owcy powinni wiedzieć lepiej ode mnie, że aby stwierdzić czy na jakiejś planecie jest woda nie trzeba tam wysyłać koparki aby szukała lodu. Idiotyzm na miarę Hollywood.


Sondy Viking zmierzyły zawartość pary wodnej w atmosferze Marsa (0.03%) już dawno temu. O to ci chodziło?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:37, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PeZook napisał:
Sondy Viking zmierzyły zawartość pary wodnej w atmosferze Marsa (0.03%) już dawno temu. O to ci chodziło?

Właśnie o to.
A teraz przejrzyj sobie wszystkie "sensacyjne" doniesienia z ostatnich tygodni:
http://www.google.com/search?q=ice+on+mars+phoenix
Czemu służy robienie sensacji z odkrycia wody na Marsie przez Fenixa skoro woda została tam odkryta już dano temu?

I dlaczego pokolorowali zdjęcie dziury zanim pojawił się w nim lód, jakby wiedzieli ze tam właśnie się pojawi? Po co jest ta koparka potrafiąca potrzebująca dwóch tygodni na wykopanie kilku centymetrowego dołka? Jak ktoś słusznie zauważył wiertło byłoby o niebo lepsze - koparka natomiast jest bardziej spektakularna; o wiele lepsza do scenariusza amerykańskiego filmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o potwierdzenie, że lód jest z wody, a nie jest np. zestalonym CO2 lub jakimś innym paskudztwem.

Kolorować można obrazki w przedszkolu, tu natomiast potrzebne są minimum trzy filtrowane wersje tego samego ujęcia, by dało się złożyć obraz w kolorze.
Na pewno już wcześniej byli przygotowani na obecność lodu, więc po to między innymi użyto koparki, by się do niego dokopać. Poza tym koparka jest niezbędna do podawania próbek do komór w celu prowadzenia analiz. Pomysłodawca od wiertła powinien zgłosić swe odkrywcze sugestie do NASA JPL w Pasadena.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Kolorować można obrazki w przedszkolu, tu natomiast potrzebne są minimum trzy filtrowane wersje tego samego ujęcia, by dało się złożyć obraz w kolorze.

Gdybyś raczył odpowiadać na moje komentarze zamiast ignorować wybrane zmieniając temat na ufo, nie musiałbyś znowu zgrywać nieświadomego idioty.

Tak wygląda obraz w kolorze złożony z trzech filtrowanych wersji:


A tak pokolorowany przez NASA:

Nie musisz mi mówić - wiem, że w przedszkolu zrobiliby to lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Co odkryto na Marsie?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile