W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prognoza pogody - lato będzie koszmarne  
Podobne tematy
Przewidywanie pogody a przewidywanie klimatu32
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3181
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:58, 18 Cze '08   Temat postu: Prognoza pogody - lato będzie koszmarne Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/1771635,11,item.html
Cytat:
Pogoda w wakacje będzie koszmarna - informuje "Super Express". Dziennik zapowiada upały i burze na przemian z dniami suchymi i zimnymi. Tylko przez krótkie okresy pogoda pozwoli się cieszyć zasłużonym wypoczynkiem - zapowiadają meteorolodzy.

Najpierw w lipcu czeka nas fala 30-stopniowych upałów, a zaraz później czekają nas deszcze i burze, podczas których możliwe jest nawet występowanie trąb powietrznych!

Ładnie zrobi się dopiero pomiędzy 10, a 20 sierpnia - pisze "Super Express". Jednak już pod koniec sierpnia czeka nas pogoda iście jesienna - będzie zimno i mokro.

Pierdzieleni - znają już pogodę jaka będzie w sierpniu Laughing

Dziwne, że icm podaje tylko na 60 godzin wprzód, gdy Super Express zna już prognozę na całe lato Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:39, 18 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Typowe zagranie ścierwa. Jeśli mniej więcej będzie tak jak wyczarowali będą mogli potem napisać na pierwszej stronie szmaty : SE wiedział już w czerwcu !''. A to, że ich prognoza jest tragiczna sugeruje to, że należą do tych co straszą masy bo straszenie dobrze się sprzedaje. Cóż, tak będzie wyglądać prasa jeszcze przez dobrych kilka lat, a co ją zmieni ? Ni chuchu nie wiem Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:51, 18 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś durnie muszą naskrobać. Jest popyt na głupotę.

Podam przykład podobny. Chyba dwa lata temu była ostra zima z temp. mocno ujemną i dużymi opadami śniegu. Jedna z zim ostrzejszych w powojennej historii. Prognozy, wówczas jesienne oczywiście, zapowiadały że zima będzie wyjątkowo ciepła. Dowodzono obserwacjami przyrodników, a ci argumentowali tak : skoro zwierzęta się sposobią do rozpłodu, do budowania gniazd - co w okresie jesiennym raczej się nie zdarza, to będziemy mieć wyjątkowo ciepłą zimę, może nawet z wykluczeniem śniegu.
Niestety, było biegunowo inaczej.

Nie nabieram się na długotrwałe prognozy pogody, bo sumowanie i wyciąganie średnich z wielu lat, jest jak widać, metoda o dupę do potłuczenia. Straszą jednak takie informacje pewną dużą grupę w społeczeństwie. Może pojadą do cieplejszych krajów ? Może wreszcie biura podróży zbiorą większe żniwo ?

ps: Moim zdaniem , a bardzo chcę się mylić, będzie sucho i szaro. Z przewagą cyrkulacji północno-zachodniej i północno-wschodniej. Czyli syf. Mandarck, prasa nigdy się nie zmieni, bo ona jest od URABIANIA opinii publicznej, wedle panującego akurat zapotrzebowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iris




Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 50
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:05, 19 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepowiadają pogodę na dwa miesiące do przodu? Nie ze mną te numery Smile . Każdy, kto ma choć nikłe pojęcie o strefach klimatycznych świata, doskonale wie, że Polska leży w klimacie umiarkowanym przejściowym, czyli z wróżenia z fusów nici Wink , bo pogoda w naszym kraju zależy od mnóstwa różnych czynników i lubi się gwałtownie zmieniać. Czy "Super Express" wie również, z której strony będzie wiał wiatr, przynosząc nad Polskę wilgotne lub suche masy powietrza albo przewidział ciśnienie w każdym kolejnym dniu? Jeśli tak to gratuluję, bo tego jeszcze nie było Twisted Evil Takie rzeczy to tylko w Erze Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 19 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co roku ten sam numer Smile Powinni zawsze podpisywać te "prognozy pogody":

"Prognoza sponsorowana przez biura podróży liczące na to, że przestraszeni nią Polacy jeszcze tego samego dnia zarezerwują sobie wycieczkę do egzotycznego kraju"

"W poprzednim roku nasze prognozy spełniły się w 0,00000013%."
Laughing
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:53, 18 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdziło się... mniej więcej.

Czemu niby nie może być długoterminowych prognóz pogody? Po prostu wtedy nie ma takiej dokładności co do dnia, ale tak mniej więcej chyba można.

Czytałem kiedyś o takim gościu, co chwalił się, że potrafi przepowiadać pogodę na kilka miesięcy do przodu na podstawie analizy plam słonecznych nikt mu nie wierzył, ale ponoć się sprawdziło, chyba w NASA to wykorzystywali do planowania lotów kosmicznych. (nie pamiętam dokładnie, dawno to było i nie wiem, na ile to jest prawdziwe, może ktoś z was też o tym słyszał)
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 18 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale tylko mniej więcej....

Cytat:
Ładnie zrobi się dopiero pomiędzy 10, a 20 sierpnia


Czy to aby nie między 10-20 sierpnia przeszły ostatnie burze, w których nawet ktoś zginął ?
Były chyba najsilniejsze.

Cytat:
Najpierw w lipcu czeka nas fala 30-stopniowych upałów, a zaraz później czekają nas deszcze i burze, podczas których możliwe jest nawet występowanie trąb powietrznych!

Nie było trąb powietrznych w okresie po lipcu, a przed 10-20 sierpnia, w którym miało zrobić się ładnie. Smile Było tylko oberwanie chmury na południu, chyba że coś przeoczyłem. Nie jestem wszędzie.

Jedynie sprawdziło im się dobrze, że początek lipca będzie upalny.
Ale biorąc pod uwagę to, że prognoza była końcem czerwca, kiedy upały również dopisywały, a początek lipca jest tuż po przesileniu czyli najdłuższym dniu w roku, gdy słońce najdłużej ogrzewa Polskę, to też bym tak prognozował Smile

Osobiście dosyć śledzę pogodę, bo hoduję różne rośliny egzotyczne. I zbieram wodę deszczówkę.
I powiem, że jest pół na pół.
Często trafiają w sedno, ale bardzo często wtapiają, że szkoda gadać.

Najbardziej wkurwia mnie symbol chmurki z połową słoneczka, z której pada deszcz. Smile
Taki jak tutaj:
http://pogoda.wp.pl/date,2008.08.22,mswitch,0,polska.html
Zasada jest prosta.
Im odleglejszy dzień tygodnia, tym więcej takich obrazków na mapie Polski Smile
To uniwersalny zajebisty obrazek!

Jeżeli wejdziecie sobie na pogoda.wp.pl. Poszukacie mapki na najodleglejszy dzień tygodnia i ją skopiujecie. Następnie odczekacie kilka dni, i gdy nadejdzie ten dzień ponownie skopiujecie mapkę z aktualnego dnia. To będą to dwie różne mapki. Smile

No to co. Robimy eksperyment.
Zakopiowałem mapkę na najbliższy piątek 22 sierpnia.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b5ce2a717efee0a2.html
W piątek wejdziemy i zobaczymy co się pozmieniało. Smile
Może jak raz trafili...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:04, 18 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie sprawdziło im się w 100%, fala upałów a zaraz potem deszcze, burze i trąby powietrzne to że +/- 10 dni to szczegół

tyle że sam mogę taką prognozę napisać:

czeka nas fala upałów ale nie obejdzie się bez dni chłodnych, następnie dni suche tudzież deszcze i burze Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:19, 18 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moja wieś cicha i spokojna. Nie wiało nie lało nie było upałów. Lato jak roku. No mogło by być ciut cieplej.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:35, 19 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej to przepowiadają górale: "wicie panocku, cosik mi sie widzi, ze albo bedzie dysc, albo go nie bedzie"

Jest wiele przysłów ludowych przepowiadających pogodę, niekiedy sprzecznych, ale sprawiają one wrażenie, jakby chodziło nie tyle o przepowiadanie, ale o rymowanie. Ten mechanizm wyśmiał Kornel Makuszyński, układając taki wierszyk:

Gdy na świętego Prota jest pogoda albo słota,
to na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma.


(jest też inna wersja końcówki:
to na świętego Nikodema deszcz pada albo go nie ma.)

Wielu wzięło ten bezsensowny logicznie wierszyk za dobrą monetę, cytując go jako jedno z polskich przysłów, podczas gdy jest to zwyczajnie żart literacki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:30, 19 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
Najlepiej to przepowiadają górale: "wicie panocku, cosik mi sie widzi, ze albo bedzie dysc, albo go nie bedzie"

Jest wiele przysłów ludowych przepowiadających pogodę, niekiedy sprzecznych, ale sprawiają one wrażenie, jakby chodziło nie tyle o przepowiadanie, ale o rymowanie. Ten mechanizm wyśmiał Kornel Makuszyński, układając taki wierszyk:

Gdy na świętego Prota jest pogoda albo słota,
to na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma.

.


eee to bardzo logiczny tekst.

jak na św Piotra będzie pogoda to na św Hieronima będzie deszcz, a jak na św Piotra będzie deszcz to na Hieronima pogoda. Ja to tak rozumiem. Czyli panu Makuszyńskiemu jednak mimo woli wyszło logicznie. A czy prawdziwie?? Nie wiem.

Tylko że w związku z ociepleniem klimatu te przysłowia mogą już nie działać.
Np "Barbara po lodzie, Boże Narodzenie po wodzie" działało do 1998 potem już różnie było.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:13, 19 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:

eee to bardzo logiczny tekst.

jak na św Piotra będzie pogoda to na św Hieronima będzie deszcz, a jak na św Piotra będzie deszcz to na Hieronima pogoda. Ja to tak rozumiem. Czyli panu Makuszyńskiemu jednak mimo woli wyszło logicznie. A czy prawdziwie?? Nie wiem.

Chyba źle rozumujesz, ale ja również nie wyraziłem się właściwie. Wierszyk, który w intencji autora był parodią przysłów ludowych, jest logiczny, z tym, że nic nie przepowiada, gdyż stanowi tautologię, czyli zawsze się sprawdza. Zawsze bowiem jest deszcz albo go "ni ma" albo innymi słowami, ale mówiącymi potocznie to samo - jest pogoda albo słota. Podobnie jak w tej wypowiedzi górala, której też nie można odmówić logiki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:35, 19 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zachmurzenie małe lub umiarkowane,
z większymi lub mniejszymi przejaśnieniami,
ciśnienie może się zwiększyć lub zmniejszyć. Smile

Prognoza pogody była by wajna, gdyby nie używano słów:
"lub", "ale możliwe również", "ale mogą wystąpić także" itp..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:48, 19 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze za dawnej komuny był znany szeroko taki chochlik drukarski w prognozie pogody: zamiast "wiatry z kierunków" napisano "wiatry z kierowników". A w tych czasach kierownik - to nie była byle hetka-pętelka. Takie stwierdzenie brzmiało wręcz jak obraza autorytetów.
Albo inny chochlik, o wymiarze (wówczas) politycznym: "wiatry słabe, z kierunków umiarkowanych".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Prognoza pogody - lato będzie koszmarne
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile