W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wycięte z IV RP - kapitalizm vs socjalizm  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2194
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 768

PostWysłany: 18:15, 09 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze nie mam pojęcia jak funkcjonowały wcześniej wymienione przez ciebie socjalizmy brak mi wiedzy po prostu ale wiem na pewno że
Cytat:
Akademia platońsk w Atenach, pierwsze wspólnoty chrześcijańskie, słowiańskie obszcziny

te socjalizmy funkcjonowały dzięki najprawdopodobniej pracy niewolników
którzy nawet pewnie nie byli obywatelami więc można by rzec że społeczeństwo obywateli było zajebiście zadowolone ba to była wręcz utopia, a że po drodze ludzie konali zatyrani na śmierć to już nikogo nie interere
Nie znam historii ale wiem żadna istota a już tym bardziej społeczeństwo nie przetrwa jeżeli nie będzie (w im większym stopniu tym lepiej) samowystarczalne/a
a socjalizm obrazuje mi doskonale taka opowiastka

Babka od kilku lat dokarmia gołębie , ptaki z czasem oduczają się polować tylko lecą pod blok babki bo wiedzą że żryć da, zresztą to optymalne rozwiązanie dla nich bo przy minimalnym wysiłku się najedzą .
Po kilku kolejnych latach dokarmiania, babka która dokarmia gołębie ma nagły nieszczęśliwy wypadek i umiera.
A następnego dnia gołębie siedzą pod balkonem i czekają na jedzenie które już nie nadejdzie.
A już gołębie nawet nie pamiętają jak się poluje na jedzenie bo nie było im to potrzebne bo po co?? babka żryć z okna dała. No i co się stanie z tymi gołebiami ??
zamiast gołębii można w tej historii postawić ludzi a zamiast babki rządy które karmią tychże ludzi poprzez socjal.
Co się stanie jak państwo upadnie? ba nawet powoli jesteśmy tego świadkami no i odpowiedź niedługo zobaczymy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:19, 12 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agre napisał:
Cytat:
Akademia platońsk w Atenach, pierwsze wspólnoty chrześcijańskie, słowiańskie obszcziny

te socjalizmy funkcjonowały dzięki najprawdopodobniej pracy niewolników
którzy nawet pewnie nie byli obywatelami więc można by rzec że społeczeństwo obywateli było zajebiście zadowolone ba to była wręcz utopia, a że po drodze ludzie konali zatyrani na śmierć to już nikogo nie



O czym ty pierdolisz gościu? :O Ty chyba zielonego pojęcia w temacie nie masz, jacy kurwa niewolnicy? Przyznaj się szczerze, te trzy wymienione wyżej nazwy to ty widzisz pierwszy raz w życiu, co nie?

Nie szkodzi, szybko i w skrócie żebyś dalej takich farmazonów nie pierdolił: Akademia Platońska, dobrowolne zrzeszenie filozofów i adeptów filozofii założone w Atenach przez Platona i działające na zasadzie komuny. Wspólnoty pierwszych chrześcijan, działające na zasadzie komuny, gminy religijne w których wszyscy mieli równe prawa i obowiązki, zajmując się wspólną pracą i modlitwą, często żyjąc w konspiracji lub na granicy prawa. Obszcziny, wspólnoty komunalne zakładane przez ruskich i słowiańskich chłopów rolnych w celu zwiększenia produktywności i zabezpieczenia w żywność, poprzez pomnożenie owoców pracy w naturalny sposób wynikające z dobrowolnej współpracy, zamiast mało efektywnej wtedy (w tych czasach nie było traktorów czy kombajnów, a mało którą samotną rodzinę stać było na konie z radłem i zaprzęgiem) pracy pojedynczych rolników. W żadnym z tych systemów nie było niewolnictwa.


Agre napisał:
Nie znam historii ale wiem żadna istota a już tym bardziej społeczeństwo nie przetrwa jeżeli nie będzie (w im większym stopniu tym lepiej) samowystarczalne/a
a socjalizm obrazuje mi doskonale taka opowiastka

Babka od kilku lat dokarmia gołębie , ptaki z czasem oduczają się polować tylko lecą pod blok babki bo wiedzą że żryć da, zresztą to optymalne rozwiązanie dla nich bo przy minimalnym wysiłku się najedzą .
Po kilku kolejnych latach dokarmiania, babka która dokarmia gołębie ma nagły nieszczęśliwy wypadek i umiera.
A następnego dnia gołębie siedzą pod balkonem i czekają na jedzenie które już nie nadejdzie.
A już gołębie nawet nie pamiętają jak się poluje na jedzenie bo nie było im to potrzebne bo po co?? babka żryć z okna dała. No i co się stanie z tymi gołebiami ??


Sraty pierdaty. Gościu, ja ci dosłowne przykłady empiryczne podaje, z realnych, sprawdzonych w praktyce socjalizmów, a ty mi cos pierdolisz o jakiejś anegdotycznej czy teoretycznej bajeczce, porównując kurwa gołębie do ludzi i w dodatku posługując się fałszywą analogią. Gwarantuje Ci że w żadnym socjalizmie nie ma tak że 100% populacji dostaje jedzenie za darmo i odzwyczaja się od pracy, a tak wynika z twojej bajeczki. Nawet w najbardziej patologicznej wersji socjalu (nie socjalizmu, socjal a socjalizm to nie to samo), nigdy nie ma tak że wszyscy nie pracują, część owszem, ale też część musi na nich pracować, więc analogia chujem o ścianę nie trafiona. Poza tym podałem ci kurwa przykłady, kibuce w Izraelu (9% produkcji przemysłowej, 40% produkcji rolnej i 30% wysoko wykształconych ludzi, mimo 2% udziłu w populacji kraju). Huteryci w Kanadzie, kolejny przykład, stanowią z 1% populacji prowincji Manituba a odpowiadają bodaj za 20% produkcji rolnej stanu, nie pamiętam w sumie dokąłdnych danych ale coś takiego, też w chuj nadreprezentacja. Z tym gościu dyskutuj, z empirycznymi przykładami i dowodami działania socjalizmu, skąd te komuny osiągają kurwa taką nadprodukcje i nadreprezentacj w niemal każdej dziedzinie, skoro według twojej logiki, nie powinno tak być bo taki system pobudza do lenistwa i bumelanctwa?
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 768

PostWysłany: 11:51, 15 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykłady empiryczne podajesz słuszne niemniej istnienie lub jego brak polityki socjalnej zawsze zależy od sfery geopolitycznej
Socjal w kraju wasalskim inaczej wygląda a w kraju dominującym też inaczej wygląda. W mojej opinii Amerykę zdeindustralizowano, wsparcie państwa było tak duże że ludzie do psychologów chodzili bo nie mają co ze sobą zrobić bo się nudzą... Pracować nie trzeba no to co szajba odbija
Pozatym osobiście socjal źle się kojarzy poprostu przez w mojej ocenie obniżenie wymagań w stosunku do obywatela do tego żeby przetrwali .
Przetrwanie jako wyzwanie sprawia że mamy do czynienia z takia piękna natura różnorakimi pięknymi zwierzętami które by przetrwać musiały ewoluować bo wymagała od nich tego okrutna bezlitosna rzeczywistość nikt im nie pomagał .I właśniete zwierzęta zapierają dech w piersi wielu biologom i naukowcom do dziś zastanawiają się jak niektóre rzeczy są możliwe.
Zwierzę może nie inteligentne i inaczej wygląda ale łączy jedna kwestia z którą oboje muszą się mierzyć
Oboje stają przed dylematem że by przeżyć trzeba zjeść i podjąć ku temu wysiłek żeby zjeść. No i też spłodzić potomstwo ale to tu mniej istotne.
No i zwierzę poluje kombinuje, stara się, adaptuje z czasem te kombinowanie łącznie z adaptaowaniem tworzy coś co my nazywamy ewolucją
Z kolei człowiek w skrajnym przypadku socjalizmu siedzi w domu i nic nie robi bo jedzenie za free siedzi i zastanawia się nad jakimiś iście ambitnymi abstrakcyjnymi zagadnieniami kwestie czy owocne są te zagadnienia pomine, jak na najwyższą istotę w łańcuchu pokarmowym by wypadało tylko że póki dostaje coś co daje mu dostęp do jedzenia. Jak chomik w klatce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:11, 16 Kwi '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ temat wykiełkował od dyskusji wokół Konfederacji (Braun-Korwin, tj. faszyzmu religijnego z ekstremizmem liberalnym), oraz znaczna jego część dotyczy właśnie kierunku polityki proponowanej przez to pro-narodowe ugrupowanie, zdecydowałem się zamieścić ten materiał właśnie tutaj.. W zasadzie tytuł wątku -wymyślony ad hoc- powinien moim zdaniem brzmieć raczej "Wycięte z IV RP - KONFEDERACJA - faszyzm wolnorynkowy czy nazizm korporacyjny?", bo bardziej do tego się to sprowadza, podczas gdy innych wątków typu 'socjalizm vs kapitalizm' jest już b.dużo; tymczasem technika idzie do przodu, człowiek nie znosi stagnacji.. zauważyłem, że na forum od pewnego czasu zaczyna dominować nomenklatura bardziej zgodna z ulicznymi trendami opiniotwórczymi, a środek ciężkości dyskursu politycznego przesuwa się od klasycznej opozycji "kapitału" i "socjału" (która zaczyna już być dla sporej części społeczeństwa zbyt nudna i powolna) - w stronę bardziej dynamicznej dychotomii faszyzmu vs. luka ideowa i pustostan pod deklem. Więc taki tytuł by jak najbardziej pasował ..ale to oczywiście już admin zdecyduje, ... .. hehhe .. żartowałem . Neutral

a zatem:
Co z tą Konfederacją?

Jaka przyszłość Konfederacji? Winnicki zdemaskowany jako warchoł. (Pitoń: Konfederacja jako formacja antysystemowa powinna zachować suwerenność intelektualną)


Cytat:
zeby rozbic Konfederacje wystarczy dwch czy trzech, Bosak juz wiadomo kim jest, teraz Winnicki pokazal ze jest poszukiwaczem dojscia do koryta za wszelka cene, Dziambor, no coz pewnie nikt mu jeszcze nie przedstawil odpowiedniej propozycji ale to tylko kwestia czasu, Korwin wyglada ze jest ok, tylko czy jemu sie jeszce chce walczyc z calym swiatem tak jak Braunowi ? Braun jest czyms niespotykanym jak na Polske, ani go przekupic ani czegos znalezc na niego nie mozna, dlatego widze ze go chyba chca przedstawiac tak jak Leppera, pewnie im sie uda, bo ilosc maseczek na twarzach mowi ze wladza telewizora jest nie do pokonania


(p.s. wszędzie gdzie pisałem "faszyzm", należy dokonać podmianki w rozumieniu na "..naród-narodowy-" (Surprised) - i tekst będzie bardziej czytelny.. albo przynamniej taką mam nadzieję)
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wycięte z IV RP - kapitalizm vs socjalizm
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile