W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy ludzie byli kiedyś bogami?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 1192
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:13, 21 Cze '08   Temat postu: Czy ludzie byli kiedyś bogami? Odpowiedz z cytatem

W kolejnym z tematów o UFO gnosis napisał:

Tak na szybko...my bylismy kiedys bogami.


I tyle. Nic więcej nie udało się z niego wyciągnąć. Razz A to stwierdzenie bez wątpienia zasługuje na osobny temat. Zatem: ma ktoś może jakieś informacje na ten temat? A może sam Autor tej wypowiedzi zjawi się i nas oświeci? Wink Byłbym wdzięczny za wszelkie linki, informacje itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:17, 21 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak szybko: "my" "świat" "rzeczywistość" "bóg" to jedno i to samo, pomyśl nad tym Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:19, 21 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To akurat było pierwsze, co mi przyszło do głowy. Tylko dlaczego gnosis użył słowa "byliśmy" a nie "jesteśmy"? Myślałem, że raczej chodzi o jakąś historię, mit czy coś w tym stylu. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:10, 21 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że byli.
Wystarczy wspomnieć faraonów, czy nawet Jezusa, Mahometa, lub współczesnego Sai Babę.
Mało tego. Jadąc w dalekie kraje Afryki, czy Amazonki. Tubylcy widząc białych traktowaali ich jako bogów. Oczywiście nie wszyscy. Niektórzy traktowali ich jako pożywienie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 21 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czym innym jest aspekt filozoficzny - doświadczanie rzeczywistości jako emanacja boga

czym innym historyczno-mityczny i wiara w to, że władcy byli synami bożymi - począwszy od faraonów na monarchach europejskich kończąc

spójrzmy na Egipt, ogrom wiedzy naukowej jakby znikąd, czego dowodem piramida cheopsa oparta o żłoty kąt 51,8 stopni i jej wymiary 440:280 (pi-pół, 22:14), a jakoby liczbę pi znano wtedy w zaokrągleniu do 3!

do tego te same zwyczaj Majów, Hunów i Egipcjan związane z wydłużaniem czaszek "by upodobnić się do bogów":

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 21 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czaszki kapłanów inkaskich:



a byłbym zapomniał, do tego dochodzą mity o olbrzymach, długowłosych "synach bożych" spłodzonych przez bogów lub anioły z ziemskimi kobietami.

w samej biblii mamy mity o długowłosym Samsonie (Szamszu - Słońce) i innych postaciach zrodzonych za sprawą jahwe: Józefie, Szamuelu etc...

historie o olbrzymach, ludziach mierzących 2,5 metra, stojących na czele wojsk, sięgają jeszcze średniowiecza choć pewnie i dzisiaj rodza się osobnicy mierzący ponad 2 metry i mając po 6 palców u rak i stóp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:23, 21 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byliśmy bogami.
Teraz jestesmy istotami upadłymi z "pamiecią raju w sercach".
Tak mówią wszystkie religie na swiecie.
I wierze bo dowdów 100% jeszcze nie ma ,że tak było.

Najlepszym omówieniem tego zagadnienia wydaje sie tu byc książka "Dewolucja" -->http://www.dobreksiazki.pl/b3059-dewolucja-czlowieka.htm

Polecam gorąco.


Cytat:
czym innym historyczno-mityczny i wiara w to, że władcy byli synami bożymi - począwszy od faraonów na monarchach europejskich kończąc


To też nie tyle mit co prawda ,albo inaczej .Jest to prawda jak kazdy mit.
Stąd np królowie i władcy nosili korony.
Korony sa pamiątka po bogach ,którzy jako istoty najwyższe mieli rozwiniete czakry korony właśnie.

Taka jest nasza prawdziwa tożsamośc jako istot stworzonych z ducha i materii...
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:52, 22 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@gnosis, Voltar
Dziękuję za wyjaśnienia. Zamierzam kupić sobie "Dewolucję". Im więcej dowiaduję się o tym świecie, tym bardziej... zaczyna mi się podobać. Wolę być "upadłym bogiem", niż tym co twierdzą ateiści - niewyskrobanym farciarzem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 22 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
@gnosis, Voltar
Dziękuję za wyjaśnienia. Zamierzam kupić sobie "Dewolucję". Im więcej dowiaduję się o tym świecie, tym bardziej... zaczyna mi się podobać. Wolę być "upadłym bogiem", niż tym co twierdzą ateiści - niewyskrobanym farciarzem.

Pozdrawiam


Jak pisał Platon teraz ,jestesmy/żyjemy w piekle.
Taka jest niestety konkluzja.
Wyjscie z tej sytuacji to uswiadomienie sobie swojego prawdziwego i nieśmiertelnego jestestwa/jazni/duszy jak zwał tak zwał.

Ciężko jest to brac na wiare lepsze jest doświadczenie mimowolne ,przypadkowe albo wypracowane.
Ja na szczescie (choć nie było to takie bezbolesne) zaczałem przez ten pierwszy typ doswiadczeń.

Jak juz przyjmiesz ,że "nic nigdy sie nie narodziło i nic nigdy nie umiera" uważnie obserwuj bo małe "przypadkowe rzeczy" zaczną układac sie w logiczną droge....

Pomocnym terminem może tu być tz "lucid dreaming".
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:36, 23 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
@gnosis, Voltar
Dziękuję za wyjaśnienia. Zamierzam kupić sobie "Dewolucję". Im więcej dowiaduję się o tym świecie, tym bardziej... zaczyna mi się podobać. Wolę być "upadłym bogiem", niż tym co twierdzą ateiści - niewyskrobanym farciarzem.

Pozdrawiam


A ja mimo wszystko wolę być farciarzem (wyskrobanie mi nie groziło Razz). Bycie bogiem chyba za bardzo by mi się nie uśmiechało. Choć nie ukrywam, że jak grałem w Planescapea to zawsze wybierałem frakcję bogowców Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:52, 23 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@gnosis
Te Twoje porady są raczej takie zbyt ogólne, no ale trudno... rozumiem, że do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:17, 23 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
@gnosis
Te Twoje porady są raczej takie zbyt ogólne, no ale trudno... rozumiem, że do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu.
Pozdrawiam


To prawda.
To szeroki i powazny temat.
Jedna sprawa to poznac pewne sprawy druga to w nie uwierzyc ,a raczej je doświadczyc/ać i trzecia to praktykować i rozijać sie dalej....

The choice is Yours
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:28, 24 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis, a nie wolałbyś być po prostu sobą?
Jeśli mógłbym Ci (a także innym chętnym do pracy nad sobą) coś doradzić, to zacznij od pracy z umysłem, samoobserwacji. Co to znaczy?
Praca z umysłem ma na celu zapanowanie nad procesem myślenia. Chodzi o to aby być świadomym tego procesu. Aby myśli, które pojawiają się w umyśle pojawiały się w nim za sprawą świadomej woli. Oznacza to, że za sprawą woli myśli też nie będą się pojawiać.

Skutkiem takiej praktyki będzie odkrycie, które myśli nie są Twoje. Większość z nich będzie mieć swe źródło w podświadomości, ale część może pochodzić z innych źródeł. Na początku tej praktyki możesz zauważać tzw. myślotoki. Będą to powiązane ze sobą najprzeróżniejsze myśli (czasem związane też z nimi emocje), które będą lecieć przez umysł. Jest to zawartość struktur myślowych przechowywanych w podświadomości, które nadają się do usunięcia, ale to jest już kolejny etap praktyki. Na początku wystarczy, że przez chwilę je poobserwujesz i ponownie weźmiesz swój umysł we władanie.

Taką pracę z umysłem najlepiej jest wykonywać w płytkim stanie relaksacji.

Po co o tym piszę? Ponieważ to jest podstawa. Ktoś, kto nie panuje nad swoimi myślami nie panuje nad swoim życiem. Ktoś kto nie zna swoich myśli nie zna swego wnętrza. Ktoś kto nie zna swego wnętrza jest odtwórcą "scenariuszy" zapisanych w swej podświadomości.

Powodzenia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarkozo




Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 8
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:10, 24 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszeli może panowie kiedyś o mikro czarnej dziurze, ta teoria mogła by wiele wyjaśnić co do istoty Boga co prawda lekko zalatuje matrixem ale może w tym obłędzie jest metoda .Sam już nie wiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:00, 24 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarkozo napisał:
Słyszeli może panowie kiedyś o mikro czarnej dziurze, ta teoria mogła by wiele wyjaśnić co do istoty Boga co prawda lekko zalatuje matrixem ale może w tym obłędzie jest metoda .Sam już nie wiem

Poza naukowymi teoriami, iż mikroskopowe czarne dziury mogą istnieć (choć nigdy ich nie zaobserwowano) to nic więcej nie słyszałem. Co to ma wspólnego z Bogiem... jakimkolwiek? I dlaczego taka mikroskopowa czarna dziura ma mieć więcej wspólnego z Bogiem niż jakaś gigantyczna? Może wyjaśnisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy ludzie byli kiedyś bogami?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile