W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
zakaz skrobanki  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2875
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:49, 28 Paź '20   Temat postu: zakaz skrobanki Odpowiedz z cytatem

Zakładam żeby nie zaśmiecać tematu o covidzie.

Cytat:
W całej Polsce trwają protesty po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet ogłosiły, czego żądają od władzy. Główny postulat to dymisja rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Strajk kobiet w całej Polsce. Ogłoszono postulaty. Jest jeden główny cel


We wtorek Ogólnopolski Strajk Kobiet ogłosił szereg postulatów, które powinien spełnić rząd, by ludzie wrócili do domów. Większość całkowicie wykracza poza pierwotny powód protestów. Liderki Strajku domagają się przede wszystkim ustąpienia dotychczasowej władzy.

Tłumaczymy głos ulicy na słowa zrozumiałe dla Jarosława Kaczyńskiego. Chcemy dymisji rządu – powiedziała liderka protestów Marta Lempart.

Strajk kobiet w całej Polsce. Ogłoszono szereg postulatów

Od czwartku na ulicach polskich miast odbywają się protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego delegalizującej dotychczas obowiązujące przepisy dopuszczające aborcję ze względu na trwałe uszkodzenie płodu. Na ulice wyszły setki tysięcy osób. W wielu sytuacjach interweniowała policja.

Ogólnopolski Strajk Kobiet ogłosił szereg postulatów. Wśród nich znalazła się między innymi reforma państwowych organów takich jak Trybunał Konstytucyjny czy Sąd Najwyższy. Protestujący zarzucają im upolitycznienie.

Chciałybyśmy żeby w Trybunale Konstytucyjnym nie zasiadały nieuprawnione osoby. Sąd Najwyższy powinien być prawdziwym organem, a nie składać się z funkcjonariuszy PiS wykonujących polecenia prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Chcemy również prawdziwego Rzecznika Praw Obywatelskich. Powinien istnieć prawdziwy organ, który walczy o nasze prawa – powiedziała Marta Lempart.

Na konferencji prasowej transmitowanej na Facebooku liderki protestów podkreśliły również, że ich zdaniem rząd nie radzi sobie z pandemią koronawirusa. Dotyczy to zarówno służby zdrowia jak i kryzysu ekonomicznego. Protestujący domagają się ochrony przedsiębiorców oraz miejsc pracy.


Polska nie radzi sobie w walce z pandemią. Powinniśmy przeznaczyć dodatkowe pieniądze na ochronę zdrowia. Domagamy się również wsparcia dla osób, które straciły pracę z powodu pandemii. Oczekujemy także wsparcia przedsiębiorców. Są oni w takiej samej tragicznej sytuacji jak osoby, które zostały przez nich zwolnione – stwierdziła jedna z liderek Strajku Kobiet Agnieszka Czerederecka.

Trzecia liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Klementyna Suchanow podkreśliła, że postulaty wykraczają poza to, co skłoniło ludzi do wyjścia na ulicę. Dodała, że na organizacji ciąży wielka odpowiedzialność. Suchanow zauważyła, że przy okazji restrykcji aborcyjnych na ulicę wyszły osoby niezadowolone z tego, co dzieje się w kraju.

Kobiety w Polsce powoli tracą przywileje i prawa które posiadały. Pod rządami PiS pogorszyła się chociażby opieka okołoporodowa – oceniła Suchanow.

Klementyna Suchanow stwierdziła, że protestujący domagają się czegoś więcej niż tylko wycofania oświadczenia prezes Trybunału Konstytucyjnego.


Domagamy się legalnej aborcji na żądanie. Wiąże się z tym powszechnie dostępna antykoncepcja refundowana przez państwo. Młode osoby, które wychodzą obecnie na ulice, zasługują także na rzetelną edukację seksualną – powiedziała.

Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet odniosła się również do roli Kościoła katolickiego.

Prawa człowieka są w Polsce coraz bardziej redukowane. Osoby wyrażające konkretne opinie są represjonowane. To wszystko jest związane z tym, co w kraju wyprawia Kościół Katolicki. Domagamy się całkowicie świeckiego państwa i zakończenia finansowania Kościoła z budżetu państwa. Powinniśmy raz na zawsze pozbyć się religii ze szkół – stwierdziła Suchanow.

Na konferencji prasowej ogłoszono również powołanie Rady Konsultacyjnej złożonej z ludzi zaufania publicznego.

Chcemy zbudować Polskę, która będzie działać i która będzie dla ludzi – podsumowała przewodnicząca Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart.

Czytaj także: Strajk Kobiet. Protestujący blokują polskie miasta


Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej wywołało w Polsce masowe protesty. Kilka godzin po wyroku TK, tysiące ludzi zebrało się na ulicach polskich miast, by sprzeciwić się tej decyzji. Głośne hasła skandowano m. in. pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości oraz domem prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego.

Demonstranci organizują się w mediach społecznościowych. Wspierają ich organizacje kobiece. Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart zapowiedziała, że w piątek organizowany jest marsz na Warszawę.


https://www.o2.pl/informacje/strajk-kobi.....999576352a
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:08, 28 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarek powiedział coś takiego :
Cytat:
- Tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji
https://www.donald.pl/artykuly/VDDAzAms/.....estujacymi
Tu nie chodzi o Aborcje , to jest tylko taki "manewr" mający na celu zmylić przeciwnika . Oni chcą zmienić Konstytucje i robią przygotowania pod te zmiany .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RuskaOnuca




Dołączył: 07 Lip 2020
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:19, 28 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.facebook.com/watch/?v=365915044613632

Konfa w mojej opinii się wybroniła, szkoda, że nie wytłumaczyli się przed rozdmuchaniem tematu.
W ich podejściu należy zakazać aborcji eugenicznej, a dopuścić jej w przypadkach letalnych- tych gdzie płód na pewno lub prawie na pewno umrze poza organizmem matki.
Tutaj pojawia się problem z którym podobno walczą, bo podobno walczą z biurokracją, a w ich propozycji pojawia się temat decydowaniu o legalności aborcji przez lekarzy i sędziów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choronzon




Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 491
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:44, 28 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg kurdupla demonstrują wrogowie narodu, nihiliści chcący zniszczyć Polskę...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RuskaOnuca




Dołączył: 07 Lip 2020
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:06, 28 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choronzon napisał:
Wg kurdupla demonstrują wrogowie narodu, nihiliści chcący zniszczyć Polskę...



I ma trochę racji, na protestach jest masa protestujących "oddolnych", zwykłych ludzi którym nie podoba się pomysł rodzenia przez nie lub ich partnerki praktycznych zwłok mimo postępu nauki i możliwości wykluczenia tego typu traum. Jest tam też trochę opłacanych przez dziwne organizacje "aktywistów". Zwykli, rozsądni ludzie, w tym wypadku nie rzucają w nikogo kamieniami i nie napastują księży(jak bardzo bym ich nie lubił).chyba, że ponosi ich tłum, właśnie "aktywistów".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 14:40, 28 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To musi byc w tym temacie :

Cytat:
Polska jest jednym z trzech państw europejskich, które podpisały Genewską Deklarację Konsensusu na rzecz Zdrowia Kobiet i Wzmacniania Rodziny. Dokument powstał z inicjatywy Stanów Zjednoczonych i sprzeciwia się uznaniu aborcji za powszechne prawo człowieka.

W prawie międzynarodowym nie istnieje pojęcie prawa do aborcji, ani zobowiązanie państw do jej finansowania lub ułatwiania - stwierdzają sygnatariusze deklaracji
Dokument podpisały 32 rządy. W Europie poza Polską to Węgry i Białoruś, pozostałe państwa to w większości kraje azjatyckie i afrykańskie
Amerykańskie media zauważają, że deklaracja wpisuje się w przedwyborczą kampanię w tym kraju

Do wirtualnej ceremonii podpisania deklaracji doszło w czwartek po południu, chwilę po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny wyroku o zakazie aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu.


https://www.onet.pl/informacje/onetwiado.....0,79cfc278
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:54, 28 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choronzon napisał:
Wg kurdupla demonstrują wrogowie narodu, nihiliści chcący zniszczyć Polskę...



Kurdupel to incel który nigdy w życiu nie pociupciał i stąd jego frustracje i mizoginia (heh, podobnie trochę jak nasz forumowy kolega w trzech osobach multikontowych Smile ).
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:35, 28 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Dobrze prawi. Świetnie podsumował mentalnie głupich jełopów Cool
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RuskaOnuca




Dołączył: 07 Lip 2020
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:15, 28 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:


Dobrze prawi. Świetnie podsumował mentalnie głupich jełopów Cool



Chłop wplotł trochę faktów z wieloma manipulacjami.

Mówi o pasożycie a raczej nie można nazwać tak prokreacji, zjawiska sluzącemu przekazaniu genów dalej, na własne życzenie, bo taki jest naturalny skutek prokreacji. Pasozyt nadchodzi z zewnątrz i choć negatywny wplyw rozwijającego sie płodu na organizm kobiety jest oczywisty, to jest to koszt który organizm ponosi by przekazać swoje geny. W ten sposob myslac, mozna założyć, że natura to kurwa, bo w sumie jaki jest niehedonistyczny zysk z wydania potomstwa? Pomijajac fakt ze ktos musi oplacac nasze emerytury. Myk w tym, ze tak podchodzac wymarlibysmy juz dawno.

Gosc manipuluje faktami jakoby w przypadku zagrozenia życia czy zdrowia kobiety aborcji nie można było dokonac a na dzisiaj jest to kłamstwo.

Mówi, ze w 12tyg plod zaczyna kontaktować, a chwile później ze w 18 w mózgu powstaja neurony. Tu nie bede oceniał merytorycznosci a tylko niekonsekwencje. Koles sam sobie przeczy.

Z wieloma podpunktami sie zgadzam, moje stanowisko leży po środku w omawianej kwestii ale chłop jest dla mnie typowym lewackim błaznem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 28 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RuskaOnuca napisał:
Mówi, ze w 12tyg plod zaczyna kontaktować, a chwile później ze w 18 w mózgu powstaja neurony. Tu nie bede oceniał merytorycznosci a tylko niekonsekwencje. Koles sam sobie przeczy.


On tak nie powiedział, to ty źle zrozumiałeś i wokół błędnego zrozumienia tego co odsłuchałeś, dobudowałeś już całą narracje. On powiedział że od 12 tyg to jest taka w miarę rozsądna granica, a nie że płód zaczyna w tym momencie kontaktować, a między 17-20 tyg wytwarzają się już połączenia neuronów z mózgu, czyli zalążek świadomości.

A co do reszty, to zależne od opinii ale wydaje mi się że użycie zwrotu "pasożyt" były nie tyle ściśle biologiczną kalką co skrótem myślowym który jak najbardziej trafnie opisuje relacje płody wobec organizmu matki w tym okresie. Nie jest to pasozyt sensu stricte, ale tak się zachowuje, a jeśli do tego jest on niechciany (ciąża w wyniku gwałtu) lub jest poważnie uszkodzony zagrażając zdrowiu i życiu matki, to czemu matka miała by nie mieć prawa takiego pasożyta usunąć? Za kogo wy się uważacie żeby podejmować decyzje za nią? Decyzję tą argumentując obłudną linia obrońcy życia, wobec płodu który nie posiada samoświadomości (nie ma wykształconego mózgu i układu nerwowego), z którego MOŻE ale NIE MUSI wykształcić się żywa istota. Rozumiecie jeden z drugim, MOŻE ale NIE MUSI. To jest podstawowa wiedza z zakresu biologii, a nie jakieś beduińskie doktryny o początku życia od momentu poczęcia.

A nazywając Carrionera "lewackim błaznem" sam udowadniasz że chyba nie masz zielonego pojęcia o tym gościu i jego twórczości na yt, bo wielokrotnie ostro krytykował on lewicę i feministki, dużo częściej jak prawicę, tak że no...
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RuskaOnuca




Dołączył: 07 Lip 2020
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 28 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
RuskaOnuca napisał:
Mówi, ze w 12tyg plod zaczyna kontaktować, a chwile później ze w 18 w mózgu powstaja neurony. Tu nie bede oceniał merytorycznosci a tylko niekonsekwencje. Koles sam sobie przeczy.


On tak nie powiedział, to ty źle zrozumiałeś i wokół błędnego zrozumienia tego co odsłuchałeś, dobudowałeś już całą narracje. On powiedział że od 12 tyg to jest taka w miarę rozsądna granica, a nie że płód zaczyna w tym momencie kontaktować, a między 17-20 tyg wytwarzają się już połączenia neuronów z mózgu, czyli zalążek świadomości.

A co do reszty, to zależne od opinii ale wydaje mi się że użycie zwrotu "pasożyt" były nie tyle ściśle biologiczną kalką co skrótem myślowym który jak najbardziej trafnie opisuje relacje płody wobec organizmu matki w tym okresie. Nie jest to pasozyt sensu stricte, ale tak się zachowuje, a jeśli do tego jest on niechciany (ciąża w wyniku gwałtu) lub jest poważnie uszkodzony zagrażając zdrowiu i życiu matki, to czemu matka miała by nie mieć prawa takiego pasożyta usunąć? Za kogo wy się uważacie żeby podejmować decyzje za nią? Decyzję tą argumentując obłudną linia obrońcy życia, wobec płodu który nie posiada samoświadomości (nie ma wykształconego mózgu i układu nerwowego), z którego MOŻE ale NIE MUSI wykształcić się żywa istota. Rozumiecie jeden z drugim, MOŻE ale NIE MUSI. To jest podstawowa wiedza z zakresu biologii, a nie jakieś beduińskie doktryny o początku życia od momentu poczęcia.

A nazywając Carrionera "lewackim błaznem" sam udowadniasz że chyba nie masz zielonego pojęcia o tym gościu i jego twórczości na yt, bo wielokrotnie ostro krytykował on lewicę i feministki, dużo częściej jak prawicę, tak że no...


Faktycznie nie znam jego twórczości, moja ocena wyłącznie na podstawie tego jednego filmu.

Ewidentnie stwierdził że w 12 tygodniu płód uzyskuje jakąś świadomość, a w 18 powstają w mózgu połączenia nerwowe. Stwierdzenia te przeczą, gdyby powiedział na odwrót to miałoby to sens.

Ty już piszesz o sytuacji gwałtu, zagrozenia życia lub poważnego uszkodzenia plodu które nie pozwoli mu samodzielnie funkcjonować. On zaś postuluje o aborcje na życzenie, w kazdym przypadku, rowniez tym gdzie płód jest zdrowy.

Wygląda na to, ze moje podejscie i Twoje jest zbieżne, a jego wychodzi ponad to, do usuwania każdego płodu na życzenie.

Nie mów wy, ja tylko analizuje, nie jestem Kato-betonem co to mówi, ze nie mozna płodu ruszyc w żadnym wypadku. Ja rowniez jestem za wolnością w przypadku gdy bilans zysków-strat pod kątem psychofizycznym matki jest mocno na jej niekorzyść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 29 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RuskaOnuca napisał:
Ty już piszesz o sytuacji gwałtu, zagrozenia życia lub poważnego uszkodzenia plodu które nie pozwoli mu samodzielnie funkcjonować. On zaś postuluje o aborcje na życzenie, w kazdym przypadku, rowniez tym gdzie płód jest zdrowy.

Wygląda na to, ze moje podejscie i Twoje jest zbieżne, a jego wychodzi ponad to, do usuwania każdego płodu na życzenie.

Nie mów wy, ja tylko analizuje, nie jestem Kato-betonem co to mówi, ze nie mozna płodu ruszyc w żadnym wypadku. Ja rowniez jestem za wolnością w przypadku gdy bilans zysków-strat pod kątem psychofizycznym matki jest mocno na jej niekorzyść.


Nie mówiłem że zgadzam się z nim w 100% tylko że trafnie podsumował pewne zjebanie umysłowe religiantów i konserw, obłudnych obrońców życia.

Jeśli się w tej kwestii zgadzamy, to bardzo dobrze, oby więcej takich ludzi a może w tym kraju będzie jeszcze kiedyś normalnie.

O bycie kato-betonem cie nie posądzałem, sorki jeśli niejasno sprecyzowałem moją odpowiedź którą kierowałem do ciebie ale też do religiantów i nie rozdzieliłem tego w wyraźny sposób.

A co do pro-liferów, to wydaje mi się że po części to są faktyczne ameby które za dużo nie kumają, a po części incele tacy jak nasz forumowy kolega który dał już przykład swojej erudycji w wyżej wymienionym temacie (chyba w pierdolni o tym pisałem, ale już nie chce mi się szukać), który najwidoczniej z ukrywanej głęboko frustracji bo mu żadna dawno (albo nawet nigdy) nie dała pociupciać, wylał gorzkie żale jakie to wszystkie kobiety to kurwy podstępne i tylko się ruchajo i dzieci zabijajo żeby im nie wadziły, a potem znowu ruchajo. Niestety, ale sporo skrzywdzonych facetów tak w ten sposób myśli, i skazuje również te porządne kobiety na piekło. Też nieraz doznałem zawodu ze strony kobiet, ale mam też zajebiste wspomnienia po co niektórych, jednak nie ważne jak bardzo by mnie którakolwiek zraniła, w życiu by mi nie przyszło do głowy żeby wyjebać wszystkie do jednego wora i potem na nich pomstować, i zmuszać do rodzenia martwych płodów czy dzieci z gwałtu (hehe, pewnie sama winna bo sprowokowała) dla zemsty czy z zawiści do całej płci. Współczuje takim zagubionym, zranionym wykolejeńcom jak nasz forumowy kolega słynący z 3 gadających ze sobą multikont Confused
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:25, 29 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mężczyzna, którego w nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 października) policja zatrzymała pod zarzutem potrącenia swoim BMW dwóch protestujących kobiet, to funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jeszcze dzisiaj powinna zapaść decyzja, czy 44-latek usłyszy zarzuty.


https://losyziemi.pl/warszawa-polska-fun.....ore-124749
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:15, 30 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze debilna nazwa tematu - coś jak zakaz zaszycia jąder - fajnie porównałam?

Temat powinien brzmieć: Zakaz skrócenia cierpień kobiety i zdeformowanych dzieci. Dlaczego?

To najpierw trzeba wiedzieć czego dotyczy zakaz aborcji eugenicznej bo te słodkie dzieciaczki z zespołem Downa to nie jest adekwatny przykład, dla nas są najważniejsze ostatnie punkty:

Cyta:

W związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 r. o uznaniu aborcji eugenicznej jako niezgodnej z Konstytucją RP, pojęcie to pojawiło się we wszystkich możliwych mediach. Czym są i co w praktyce oznaczają przesłanki eugeniczne?


Czym jest aborcja eugeniczna?
Aborcję eugeniczną można było wykonać, kiedy badania prenatalne albo inne przesłanki wskazywały na duże prawdopodobieństwo nieodwracalnego upośledzenia płodu lub choroby, która zagraża jego życiu. W tym przypadku aborcja była możliwa do czasu osiągnięcia przez płód wieku umożliwiającego mu przeżycie poza organizmem matki.



Jakie schorzenia kwalifikowały się do aborcji eugenicznej?

1.Trisomia chromosomu 21 (zespół Downa) – pewna niepełnosprawność fizyczna, której towarzyszy opóźnienie umysłowe. Może przybrać trzy formy – lekką, średnią lub ciężką. Osoby z zespołem Downa, ze względu na osłabiony układ odpornościowy, są znacznie bardziej podatne na choroby. Średnio przeżywają 25–30 lat.

2.Trisomis chromosomu 18 (zespół Edwardsa) – schorzenie to charakteryzuje się licznymi deformacjami oraz anomaliami w budowie anatomicznej. Jedynie 5% dzieci z tym zespołem jest w stanie przetrwać cały okres ciąży i dożyć do porodu. Żyją maksymalnie 1 rok. Nie do końca poznane jest to, co czują i w jaki sposób postrzegają świat.

3.Trisomis chromosomu 13 (zespół Patau) – jest to choroba powodująca u dzieci przewlekły, uciążliwy ból. Wiele ciąż kończy się poronieniem lub obumarciem płodu. Około 70% nie dożywa 6 miesięcy po urodzeniu.

4.Trisomis chromosomu 8 (zespół Warkany’ego) – choroba, która uniemożliwia dziecku przeżycie. W momencie postawienia diagnozy rodzice oczekują na moment, kiedy płód obumrze.

5.Acefalia i mikrocefalia – należą one do nieodwracalnych ciężkich uszkodzeń płodu. Te dwie jednostki chorobowe określają stan, w którym nie wykształca się głowa oraz mózg, mogą powstać jedynie fragmenty lub zalążki. Płód nie ma szans na przeżycie.



https://zdrowie.wprost.pl/dziecko/ciaza/.....jecie.html


Podkreśliłam dwa ostatnie ale np w punkcie drugim dzieci są również mocno podeformowane jak i w trzecim punkcie.

Dlaczego w debacie publicznej pomija się zespół Warkany’ego? Taka ciąża zagraża życiu matki! Rodzenie martwego zawsze może zagrażać życiu a jeszcze donoszenie tego i ciągłe badanie czy już płód umarł - bo na pewno umrze przy tej jednostce chorobowej to horror psychiczny dla rodziców i samego dziecka.
Dlaczego nie debatuje się o acefalii i mikrocefalii?? Tutaj rodzi się już nie płód a np. korpus bez głowy!


A tak poza tym dlaczego tylko to ma kwalifikować do przerwania ciąży ( a od teraz nie kwalifikuje) a ciąża z gwałtu??

Do momentu kiedy płód nie czuje bólu bo nie wykształcił się mózg aby odbierać impulsy nerwowe - ciążę powinno móc się przerwać chociażby z powodu gwałtu.

Państwo zakazało sprzedaży tabletek "po" - mogących w pierwszych nawet 3 dniach po stosunku nie dopuścić do zapłodnienia - to zmniejszyłoby zapotrzebowanie na aborcje chociażby ze względu gwałtów etc.
Już nie wspominając o przestępczej działalności aptekarzy, którzy czasami nie sprzedają tabletek antykoncepcyjnych ze względu na sumienie - jakie sumienie? Poniżenia kobiet?

Niedawno tv wyemitowała dokument o gwałconych zakonnicach - proceder sięga Watykanu - dziesięcioleciami zamiatany pod dywan - nie widzę, nie słyszę debaty publicznej??
Zgwałcone zakonnice przez księży wszystkie miały i mają ( bo to się nie zakończyło) nakaz usuwania ciąż nawet pod koniec rozwoju ciąży! Kiedy płód jest całkowicie rozwinięty! Siostry pokazały swe twarze, podawały imiona i nazwiska, głównie czarnoskóre zakonnice do tej pory są wykorzystywane przez księży w kościele, i jeżeli chcą urodzić wywalane są z zakonów bez żadnego wsparcia - i nie - nie chciały współżyć były nakłaniane do tego siłą, szantażem, zastraszane, rozwaliło to ich życie.
Wtedy natychmiast robi się im aborcję, bez gadania od razu.

Kiedy debata publiczna na ten temat? W Polsce?
Czy księża gwałcą tylko dzieci? -Nie - również zakonnice.


Nie mówię, że wszyscy księża są źli ale jeżeli proceder istnieje za granicą to istnieje w Polsce. A nawet gdyby nie istniał - to najpierw debata powinna się tyczyć zakłamania kościoła, który najpierw publicznie w Polsce powinien potępiać aborcje zakonnic w swoich strukturach a później ewentualnie innych kobiet.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:59, 30 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Państwo zakazało sprzedaży tabletek "po" - mogących w pierwszych nawet 3 dniach po stosunku nie dopuścić do zapłodnienia - to zmniejszyłoby zapotrzebowanie na aborcje chociażby ze względu gwałtów etc.
....i nie tylko gwałtów - prawda? Rolling Eyes .. O tym już nie pomyślałaś rozhisteryzowana pipo. Surprised

Cytat:
Po pierwsze debilna nazwa tematu - coś jak zakaz zaszycia jąder - fajnie porównałam?
Nie będę się spierał.. Moim zdaniem powinno być bardziej jak "zakaz morderstw ze względów eugenicznych" .. ale okey.

Cytat:
Dlaczego w debacie publicznej pomija się zespół Warkany’ego? Taka ciąża zagraża życiu matki! Rodzenie martwego zawsze może zagrażać życiu a jeszcze donoszenie tego i ciągłe badanie czy już płód umarł - bo na pewno umrze przy tej jednostce chorobowej
Wydaje mi się że troszku manipulujesz przekazem. Chyba jeszcze nikt w Polsce nie karze rodzić martwego dziecka: bo albo płód obumarł - i jest co do tego absolutna pewność — albo nie [obumarł] Rolling Eyes
Jeśli już jesteśmy przy ciąży: samo zajście w ciążę od początku [świata] stanowi dla kobiety pewne ryzyko, powikłań i t.d. -na szczęście mocno już dziś zminimalizowane, więc na tej zasadzie można by było każdą ciążę, bez względu czy płód jest zdrowy czy nie, martwy czy nie, określać jako zagrożenie dla zdrowia matki Rolling Eyes . A chyba nie o to nam chodzi, prawda? Rolling Eyes

Cytat:
bo na pewno umrze przy tej jednostce chorobowej to horror psychiczny dla rodziców i samego dziecka.
No, przepraszam cię koleżanko - poród jest zawsze wielkim szokiem dla każdego dziecka - takie życie... Pomijam już fakt, że imputujesz tu jakoby takie dziecko miało na pewno umrzeć przy porodzie [bo chyba to miałaś na myśli? Rolling Eyes (o ile myślisz.. -zakładam wielkodusznie że nie chciałaś powiedzieć, iż poród jest horrorem psychicznym dla już martwego dziecka Confused)] ... W dobie dzisiejszego rozwoju medycyny jest wielce nieprawdopodobnym aby -z jednej strony- płód był mocno zdeformowany, przez niemal całą ciążę zagrażał życiu matki - a z drugiej był na tyle silny i rozwinięty, że przeżył w łonie 9 miesięcy i szykuje się do urodzenia. Jak przytomnie zauważył szanowny pan Korwin, kobieta ma coś około 300 razy mniejszą szansę na to że zginie przejechana na pasach jezdni, niż że umrze przy porodzie. W takich wypadkach - o ile już naprawdę istnieje ryzyko poważnych powikłań, w tym śmierci matki / dziecka ze względu na stan jego zdrowia / wykonuje się cesarskie cięcia.

Cytat:
Już nie wspominając o przestępczej działalności aptekarzy, którzy czasami nie sprzedają tabletek antykoncepcyjnych ze względu na sumienie - jakie sumienie? Poniżenia kobiet?
To są niebezpieczne środki farmaceutyczne, które stosowane nieodpowiednio i w nieodpowiednim czasie mogą zagrozić życiu kobiety(!), więc się tak nie rzucaj wariatko.

Przykleję i powtórzę raz jeszcze z innego tematu, coby nie umknęłło:
Cytat:
zlewaczałe dziwki z antify mają teraz ciężki zgryz, bo nie będą już mogły mordować dzieci "narażonych na dauna" ..albo "zespół turreta". Praktyka ta była dość powszechna jako PRETEKST służący tzw. aborcji. Dziwki o to głównie płaczą. Chcą się gzić bez zobowiązań... Powtarzam jednak, że rozwiązanie jest proste: niech se pipy zasznurują. PROSTE


Cytat:
Nie mówię, że wszyscy księża są źli ale jeżeli proceder istnieje za granicą to istnieje w Polsce. A nawet gdyby nie istniał - to najpierw debata powinna się tyczyć zakłamania kościoła, który najpierw publicznie w Polsce powinien potępiać aborcje zakonnic w swoich strukturach a później ewentualnie innych kobiet.
Kościół nie rozdziela aborcji dokonywanych przez zakonnice i nie-zakonnice. Potępia jednakowo jedne i drugie. EOT

A pozostałym niedoinformowanym polecam ten filmik, bo widzę że nie wszyscy jeszcze widzieli. Shocked
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 30 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas za 50 lat (mniej więcej tyle jesteśmy za murzynami):

Cytat:
Politycy z Niderlandów proponują wprowadzić zmiany w prawie, według których kobiety m.in. zakażone wirusem HIV będą musiały stosować środki antykoncepcyjne. Projekt poparł m.in. obecny minister zdrowia.

Według propozycji zmiany prawa do antykoncepcji powinny być zobligowane kobiety, które są uzależnione, chore na wirusowe zapalenie wątroby typu B lub C, lub zakażone HIV. Zabezpieczać przed ciążą powinny się także osoby z chorobami psychicznymi, niepełnosprawnością umysłową oraz skazane w przeszłości za znęcanie się nad dziećmi.


https://www.mojaniderlandia.pl/aktualnos.....-4841.html


--- nie będzie potrzebna transgenika i grzebanie w dna, sztuczne hodowanie. Ludzkość może być zdrowa i silna wyodrębniając najzdrowsze geny. Drastyczne ale prawdziwe.
Nie będzie to miało jednak sensu dopóki nie zmieni się żywność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 30 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fundamentaliści, konserwy i środowiska kościelne na coś takiego nie pójdą, tylko będą głośno drzeć mordę o eugenikę, bo to de facto uszczuplanie ich potencjalnego elektoratu Confused
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 30 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EWANGELIA na 30 X A.D.2020
Pan Jezus uzdrawia w szabat

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (
14, 1-6)

Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. A oto zjawił się przed Nim pewien człowiek chory na wodną puchlinę.
Wtedy Jezus zapytał uczonych w Prawie i faryzeuszów: "Czy wolno w szabat uzdrawiać, czy też nie?" Lecz oni milczeli. On zaś dotknął go, uzdrowił i odprawił.
A do nich rzekł: "Któż z was, jeśli jego syn albo wół wpadnie do studni, nie wyciągnie go zaraz, nawet w dzień szabatu?" I nie zdołali Mu na to odpowiedzieć.

Oto słowo Pańskie.




Stanowisko Króla w sprawie tzw. "aborcji":


_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 22:40, 30 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu PiS myśli, że jak pozostanie możliwość aborcji to zaraz wszyscy się będą ruchać po to żeby usuwać?
To jest pojebane, co oni mają w głowach? Tu chodzi zupełnie o coś innego... podpowiem - o wolność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:07, 31 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goniec Króla napisał:
Stanowisko Króla w sprawie tzw. "aborcji":



Czyli ty już własnego zdania nie masz, tylko co król powie? Smile
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1041
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:12, 31 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:
Czemu PiS myśli, że jak pozostanie możliwość aborcji to zaraz wszyscy się będą ruchać po to żeby usuwać?
Po pierwsze -nie PiS, tylko sędziowie TK, a po drugie: jest to złe postawienie sprawy— raczej żaden z sędziów w ten sposób nie myślał (nie wyobrażam sobie tego) żeby przypisywać ludziom celowe uprawianie seksu w tym kierunku, aby specjalnie potem "usuwać" (choć zapewne i takie wynaturzenia się zdarzają).

Cytat:
To jest pojebane, co oni mają w głowach?
Pojebane to jest przypisywanie sędziom podobnego toku rozumowania. Tak, to jest dopiero - p o j e b a n e . Shocked

Cytat:
Tu chodzi zupełnie o coś innego... podpowiem - o wolność.
Macie kolego pełną wolność ruchać się z kim popadnie i kiedy chcecie. sunny EOT
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:19, 31 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
Macie kolego pełną wolność ruchać się z kim popadnie i kiedy chcecie. sunny EOT


Proszę nie zwracaj się do mnie w liczbie mnogiej, niczego Ci nie ukradłem.

Tak tak sędziowie TK są największymi mędrcami tej ziemi i na pewno nie myśleli tym tokiem, który de facto podpowiada im Jarosław.
Jarosław tak myśli i to w zupełności wystarczy bo on teraz rządzi tym krajem więc pisząc " PiS myśli "- mam na myśli że to są myśli Jarosława i KK razem zebrane przy winie mszalnym.
Odbieranie wolności wyboru kobiecie, co ma czynić ze swoim ciałem i w jakim zakresie ma sobie planować przyszłość jest większym złem niż aborcja.
Już pominę fakt, że jest to zmuszenie rodzica to urodzenia i wychowywania niepełnosprawnych, którzy potrzebują całodobowej opieki, bez żadnej pomocy rządu, czyli pozostaje wegetacja rodzica i dziecka do końca ich dni skrobiąc tynki ze ścian.
Bardzo przemyślana decyzja. Gratuluję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 31 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:
J a s n y napisał:
Macie kolego pełną wolność ruchać się z kim popadnie i kiedy chcecie. sunny EOT


Proszę nie zwracaj się do mnie w liczbie mnogiej, niczego Ci nie ukradłem.

Tak tak sędziowie TK są największymi mędrcami tej ziemi i na pewno nie myśleli tym tokiem, który de facto podpowiada im Jarosław.
Jarosław tak myśli i to w zupełności wystarczy bo on teraz rządzi tym krajem więc pisząc " PiS myśli "- mam na myśli że to są myśli Jarosława i KK razem zebrane przy winie mszalnym.
Odbieranie wolności wyboru kobiecie, co ma czynić ze swoim ciałem i w jakim zakresie ma sobie planować przyszłość jest większym złem niż aborcja.
Już pominę fakt, że jest to zmuszenie rodzica to urodzenia i wychowywania niepełnosprawnych, którzy potrzebują całodobowej opieki, bez żadnej pomocy rządu, czyli pozostaje wegetacja rodzica i dziecka do końca ich dni skrobiąc tynki ze ścian.
Bardzo przemyślana decyzja. Gratuluję.


Dla religianckich jełopów cierpienie pojedynczych ludzi nie ma znaczenia, to tylko statystyka, ważne że dogmaty i doktryny są realizowane w praktyce, nawet kosztem ludzi. To jest wysoko upośledzone, sekciarskie myślenie w kategoriach ideologia>człowiek Confused
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choronzon




Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 491
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 31 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 31 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pl4m napisał:
Odbieranie wolności wyboru kobiecie, co ma czynić ze swoim ciałem i w jakim zakresie ma sobie planować przyszłość
Kobieta ma pełne prawo ruchać się z kim popadnie, i kiedy chce. sunny EOT

Cytat:
Tak tak sędziowie TK są największymi mędrcami tej ziemi i na pewno nie myśleli tym tokiem, który de facto podpowiada im Jarosław.
Jarosław tak myśli i to w zupełności wystarczy bo on teraz rządzi tym krajem więc pisząc " PiS myśli "- mam na myśli że to są myśli Jarosława i KK razem zebrane przy winie mszalnym.
....a poza tym w domu wszyscy zdrowi? Confused
(sędziowie TK badają jedynie zgodność danej ustawy z konstytucją - nie należy do ich obowiązków zbędne "mędrkowanie". Handluj.)

Cytat:
Już pominę fakt, że jest to zmuszenie rodzica to urodzenia i wychowywania niepełnosprawnych,
..A ci niepełnosprawni to według ciebie nie mają prawa się urodzić, tak?

Cytat:
którzy potrzebują całodobowej opieki, bez żadnej pomocy rządu,
Konsekwencje w postaci opieki nad dzieckiem spadają na rodziców.. Tak jest i było od wieków. Od kiedy to jakiś "rząd" ma obowiązek w tym partycypować?? Eh? .. Klocki się tobie poprzestawiały chłopcze. Chyba, że uważasz, iż dzieci nie są rodziców, tylko rządu Eh? .. Confused Zachodząc w ciążę kobieta (rodzice) musi się liczyć z tym, że dziecko nie będzie do końca odpowiadało jej "wyobrażeniom". Surprised . Wyobrażanie sobie, że będzie to laleczka jak z obrazka, której nie trzeba poświęcić nic ponad minimalnie pojętą opiekę, jest bardzo niedojrzałym podejściem i (najoględniej mówiąc) nieporozumieniem.. Dlatego za seks nie powinny brać się rozwydrzone "dziewuchy", z poprzewracanym do góry nogami bałaganem (anty)kulturowym w makówkach zwanych przez pomyłkę głowami, które sądzą że "w razie czego" zawsze można przecież pozbyć się niechcianego problemu, co nie. Ostatecznie, jakieś "wady" mogą się przecież ujawnić dopiero po urodzeniu, więc w niektórych krajach w których panuje ów postęp, wysoka kultura i "wolność", do której tak tęsknisz, już się projektuje pomysły ustaw "aborcji "PO" -do 12 miesiąca życia niemowlęcia. Ostatecznie przecież kierunek takiego "myślenia" jest jeden.
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


zakaz skrobanki
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile