W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Przygotowania do wojny w Polsce  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2124
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:34, 20 Paź '20   Temat postu: Przygotowania do wojny w Polsce Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Z informacji, którą otrzymaliśmy od płk Joanny Klejszmit, rzeczniczki Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, wynika, że w 2021 roku 'planowany limit średnioroczny pozwoli na powołanie na ćwiczenia wojskowe nawet do ok. 200 tys. żołnierzy rezerwy". Jak wskazuje dziennik w grupie osób, które muszą liczyć się z otrzymaniem wezwania znajdują się między innymi rezerwiści powołani na kursy oficerskie i podoficerskie, studenci-ochotnicy, którzy uczestniczą w programie Legia Akademicka. Przygotowano również aż 12 tys. miejsc dla ochotników, którzy chcieliby odbyć służbę przygotowawczą.

(...) ostateczna liczba osób wezwanych znana będzie w przyszłym roku, gdy okaże się jak długie będą ćwiczenia wojskowe oraz jakie zapotrzebowanie na rezerwistów zgłoszą poszczególne jednostki wojskowe. Dziennik informuje, że rezerwiści są wzywani na ćwiczenia, które trwają z reguły od 5 do 14 dni. Celem szkoleń jest przekwalifikowanie żołnierzy do innych wojskowych specjalności. Jak wskazuje gazeta, " W grupie wzywanych mogą znaleźć się pracownicy korpusów: medycznego, sprawiedliwości i prawnego, duszpasterstwa, finansowego, Sił Powietrznych, m.in. kierowcy, operatorzy sprzętu inżynieryjnego, kucharze, fryzjerzy. Co istotne, na ćwiczenia nie muszą być wzywani tylko żołnierze rezerwy, ale też ci, którzy zostali do rezerwy przeniesieni, pomimo że wcześniej nie odbyli przeszkolenia wojskowego" - informuje "Rzeczpospolita".


https://www.biznesinfo.pl/armia-201020-kb-wezwanie-do-wojska
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/pol.....d=msedgdhp

Planowane wielkie ćwiczenia rezerwy
Wielkie ćwiczenia. Armia wezwie nawet 200 tys. rezerwistów
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:01, 20 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojna z Rosja wisi w powietrzu. Z Rosja bedzie walczylo pol swiata.

Te cwiczenia w Polsce, to tez jest wykanczalnia !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RuskaOnuca




Dołączył: 07 Lip 2020
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 20 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwóch moich znajomych zostało w ostatnim miesiącu wezwanych na dwutygodniowe szkolenie- z kadry szeregowców. Dodam, że utrzymuję kontakt raczej z wąską grupą ludzi, co świadczyłoby o tym, że albo mam takiego losowego farta, że akurat ich znam albo zjawisko jest dosyć powszechne.

W myśl zasady, chcesz pokoju-szykuj się do wojny, podejście jest niegłupie, chociaż, mam nadzieję, że to tylko insynuacje i nic z kategorii regularnej wojny w naszym regionie i za naszego życia nie wyniknie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1057
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:48, 20 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RuskaOnuca napisał:
W myśl zasady, chcesz pokoju-szykuj się do wojny,
Myślę, że tu może chodzić o bardziej prozaiczną zasadę: "Chcesz wojenki? -To się do niej przyszykuj!" Surprised
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 20 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie tak patrzę co dzieje się na trójmiejskiej obwodnicy - tego dnia, kiedy zdarzył się ten wypadek:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nie.....49587.html

to po odblokowaniu drogi, na parkingu obok (MC Don) stało kilkanaście wozów wojskowych.
Następnie po drodze minąłem kilkanaście kolejnych. Jeżdżę tędy codziennie i nigdy nie widziałem takiej ilości wojska.
Kolejne kilka dni dokładnie to samo.

Nie chcę siać paniki, ale ostatnie transporty to miały miejsce jakieś 2-3 lata temu i przez 1 dzień przejechało kilkanaście wozów. A tu tyle widziałem codziennie i na dodatek w różnych godzinach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RuskaOnuca




Dołączył: 07 Lip 2020
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:06, 20 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyzak napisał:
Właśnie tak patrzę co dzieje się na trójmiejskiej obwodnicy - tego dnia, kiedy zdarzył się ten wypadek:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nie.....49587.html

to po odblokowaniu drogi, na parkingu obok (MC Don) stało kilkanaście wozów wojskowych.
Następnie po drodze minąłem kilkanaście kolejnych. Jeżdżę tędy codziennie i nigdy nie widziałem takiej ilości wojska.
Kolejne kilka dni dokładnie to samo.

Nie chcę siać paniki, ale ostatnie transporty to miały miejsce jakieś 2-3 lata temu i przez 1 dzień przejechało kilkanaście wozów. A tu tyle widziałem codziennie i na dodatek w różnych godzinach.


Może coś, a pewnie nic- przewożą po prostu zasoby z/na poligony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choronzon




Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 499
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 20 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka wojna, jaka Rosja? Z naszym sprzętem byśmy do granicy nawet nie dotarli (idąc przez Białoruś) Laughing

Już jak Kaczor się rozbił w Smoleńsku miała być wojna - nie było.
Później zadyma na Ukrainie, też miała być wojna - nie było.
I teraz nie będzie. Choćby nasze PiSowkie debile pobudowali 3 Forty Trump Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:18, 20 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chromyzion napisał:
Jaka wojna, jaka Rosja? Z naszym sprzętem byśmy do granicy nawet nie dotarli (idąc przez Białoruś)
Ej .. ale rozumiesz, że we wrześniu'39 dwóch najpotężniejszych armii świata jakoś nie powstrzymał przed wspólnym najazdem na tą nibylandię ów drobny fakt, że ludność tubylcza była stosunkowo słabo uzbrojona? Idea .
Tym bardziej poliniackich przywódców nie powstrzymała owa dysproporcja sił przed ochoczą obroną interesów Anglii i Francji na każdym możliwym wówczas odcinku i przy użyciu wszelkich dostępnych środków. Najpierw poprzez buńczuczne wymachiwanie szabelką - a potem w krwawej walce która musiała się w efekcie takiego podrygiwania rozpętać.

Poza tym @Gosia wyraźnie zaznaczyła: "Z Rosją będzie walczyło pół świata." — więc może tak zluzuj poślady, i przeczytaj do końca zanim następnym razem zabierzesz się za skomentowanie czegoś, bo nikt tu nie mówi, że Poliniacy zupełnie SAMI mają ruszać hurra! z motyką na słońce. Idea (podobnie zresztą jak w '39 nikt tego nie twierdził - żebyś mnie potem nie chwytał za słówka, choć to przecież inna bajka, i inne dziś mamy "ześwirowanie"...)
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8566
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:26, 20 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do wojny przeciwko obywatelom . Sam fakt takiego obwieszczenia jest elementem wojny psychologicznej jaką prowadzi Państwo przeciwko swoim Obywatelom . Te wszystkie obostrzenia , jeszcze mężczyzn do woja mają wziąć w takiej liczbie . Dwa tygodnie politbiura i w masce PG po poligonie Laughing . Chuj z tego wyjdzie z jednego powodu . 200 tysięcy rezerwistów to w chuj wydanego niepotrzebnie w tych czasach tym bardziej , siana . Zaraz się larum na opozycji pojawi , że na inne rzeczy można spożytkować te miliony .
Sam fakt , że o takich rzeczach rządowi mówią może też nawiązywać do tego , że w przyszłym roku spodziewają się gwałtownych masowych protestów swoich obywateli i tak prewencyjnie straszą , bo np takiego właściciela firmy , żeby nie demonstrował wrzucą w "kamasze" i nie ma problemu .

Jest jeszcze taka opcja , że polaczki robią to pod dyktando USmanów by podkurwić Łukaszenkę .


Właśnie nie wiem czy mnie mogą powołać , bo będąc w SG podlegałem pod MSWiA więc chyba sobie nie postrzelam Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choronzon




Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 499
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:47, 21 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ministrant napisał:


Poza tym @Gosia wyraźnie zaznaczyła: "Z Rosją będzie walczyło pół świata." — więc może tak zluzuj poślady, i przeczytaj do końca zanim następnym razem zabierzesz się za skomentowanie czegoś, bo nikt tu nie mówi, że Poliniacy zupełnie SAMI mają ruszać hurra! z motyką na słońce


Ale jakie pół świata? Chiny, Indie i Brazylia, partnerzy z BRICS? Niemcy uzależnieni od ruskiego gazu? Brytyjczycy, którzy piorą Ruskim forsę?

Jedynie USA jest na poważnie zainteresowane wkurwianiem Ruskich i wykorzystują do tego polskie marionetki. Reszta świata robi z Ruskimi interesy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:08, 21 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ameryka nie chce podpisac nowego Ukladu START. Obecny jest wazny tylko do lutego przyszlego roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:37, 21 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska napisał:
Ameryka nie chce podpisac nowego Ukladu START. Obecny jest wazny tylko do lutego przyszlego roku.


Co to za układ? Eh?
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choronzon




Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 499
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:52, 21 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Goska napisał:
Ameryka nie chce podpisac nowego Ukladu START. Obecny jest wazny tylko do lutego przyszlego roku.


Co to za układ? Eh?


Strategic Arms Reduction Treaty https://en.wikipedia.org/wiki/New_START ważny do lutego 2021

Jak Biden wygra to podpisze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:09, 22 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś rano ok. 5.15 nad Polską (okolice Trójmiasta) w kierunku wschodnim przeleciało kilkadziesiąt (może więcej, obserwowałem tylko 2 minuty) obiektów latających. Początkowo myślałem, że to satelity, ale ilość, rozmiar na niebie oraz szyk (głównie dwójkami leciały) mówiły, że są to bardzo wysoko lecące samoloty. Ktoś wie coś w temacie? W necie pisali, że od wczoraj miały być jakieś ćwiczenia - Aviation Detachment. Tyle że tam tylko 3 Herculesy miały być...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 22 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.money.pl/gospodarka/wojsko-p.....6336a.html

Cytat:
Wojsko powoła rezerwy. Może wezwać nawet 200 tys. osób
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 22 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje się wyjaśniło - to były satelity Starlink od Muska:
https://biznes.wprost.pl/technologie/int.....olska.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
areks




Dołączył: 09 Gru 2014
Posty: 63
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:43, 22 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko jakim cudem coś wielkości kilku metrów jest widoczne tak dobrze z odległości kilkuset kilometrów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:41, 22 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ChromyZion napisał:
Ale jakie pół świata? Chiny, Indie i Brazylia, partnerzy z BRICS?
Tak.
Cytat:
Niemcy uzależnieni od ruskiego gazu?
Dokładnie.
Cytat:
Brytyjczycy, którzy piorą Ruskim forsę?
A i owszem
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choronzon




Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 499
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:08, 23 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniołek napisał:
Choronzon napisał:
Ale jakie pół świata? Chiny, Indie i Brazylia, partnerzy z BRICS?
Tak.
Cytat:
Niemcy uzależnieni od ruskiego gazu?
Dokładnie.
Cytat:
Brytyjczycy, którzy piorą Ruskim forsę?
A i owszem


Ale Ty zdajesz sobie sprawę z tego, że ta pandemia ma miejsce właśnie dlatego, żeby nie było wojny?
Żeby można było zresetować system w sposób kontrolowany, bez obawy, że jakaś "namaszczona" głowa spadnie albo dostanie rykoszetem albo ktoś, nie daj bosze, się zesra pod ich domem?
Moim zdaniem nie doczekasz się tej wojny z Ruskimi, już prędzej Chiny kontra Zachód, no ale pożyjemy zobaczymy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klamstwo2




Dołączył: 30 Sie 2020
Posty: 30
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:48, 14 Sty '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od prawie 2 miesięcy agencja mienia wojskowego nie wystawia na handel swoich rupieci...
Czy to oznacza, że mogą się przydać w nadchodzacej wojnie ? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Przygotowania do wojny w Polsce
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile