W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
co za pis ow szit jak by cześo powiedział  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 1042
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
croedeth




Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 62
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:44, 21 Sie '08   Temat postu: co za pis ow szit jak by cześo powiedział Odpowiedz z cytatem

czytając tematy religijne na tym forum , czuje się zdegustowany. nie dla tego ze mnie urażają lub ze są nie zgodne z moim przekonaniem .

wielu z was walczy z kościołem , myślę ze z błędnych pobudek , nie jesteśmy w stanie zniszczyć wiary ani jej ośmieszyć czy zdyskredytować , możemy jedynie czekać aż jedna po drugiej religie zaczną same się demaskować i niszczyć

a szarża co niektórych forumowiczów to lekka kawaleria przeciwko czołgom .

aż zaczynam się zastanawiać ilu z was Bóg nie wysłuchał -modlitw ilu nie przywrócił do zdrowia członka rodziny ilu nie dal wygrać w lotka ilu nie pomógł zdobyć ukochanej osoby ilu z waszych wrogów żyje choć powinni po waszych prośbach paść porażeni gromem z jasnego nieba


mój drobny apel - nie marnujcie prądu na niszczenie kościoła , to tak jakbyście chcieli łyżeczką od herbaty zdemontować wawel w 8 godzin
_________________
cenzura rożnymi bimionami się mieni
sprzeczność w działaniu i deklaracjach jest dowodem na fałszywe pobudki
fajny poligon do badania poziomu świadomości i poziomu napięcia społecznego wśród młodych inteligentnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:32, 21 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na uświadamianie ludziom tego jak funkcjonuje kler i czym jest poświęcam ten czas, który mi zostaje po wykonaniu ważniejszych celów, więc nie martw się to nie jest marnowanie energii.
Światopogląd to indywidualna sprawa i każdy normalny człowiek to rozumie (nienormalny nie zrozumie i trzeba poczekać aż umrze), jednak system wierzeń to już bardziej poważny problem przenikający naszą kulturę narodową, codzienne zachowania w sklepie, szkole, domu i ulicy. Warto zwracać ludziom uwagę na kretynizmy jakie wpojono im pod nic nie mówiącym szyldem Kultury Narodowej (to nie jest wartość sama w sobie, bo kiepska kultura będzie nic nie warta a wręcz przeszkadzać), na pewno część z tych myślących zacznie pomału je zmieniać, jak wyczują to ich dzieci to pójdzie znacznie szybciej. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
croedeth




Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 62
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:19, 21 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi mi zupełnie o coś innego, po co tracić energie na wylewanie kwasów żołądkowych na instytucje kościelne , czy nie lepiej przekierować ją na probe edukowania innych .
jeśli wejdzie na to forum ktoś kto ma wątpliwości i szuka odpowiedzi , znajdzie sporo .lecz niestety znajdzie też agresywne ataki na instytucje która zakotwiczyła się w nim mocno , to możne przynieść skutek odwrotny od pożądanego . a przecież nie o to chodzi żeby tworzyć rycerzy krzyżowych tylko o to żeby zwrócić ludziom wolną wole -możliwość dokonania własnego wyboru .pewnie i ja i ty zdajemy sobie sprawę ze wolna wola to nie przyczyna wyboru , tylko skutek pluralistycznego myślenia ,lecz cale masy ludzi nie potrafią tego ze sobą połączyć nie zniechęcajmy ich
_________________
cenzura rożnymi bimionami się mieni
sprzeczność w działaniu i deklaracjach jest dowodem na fałszywe pobudki
fajny poligon do badania poziomu świadomości i poziomu napięcia społecznego wśród młodych inteligentnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:49, 21 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z faktem, że wojna z klerem nie jest prowadzona profesjonalnie to akurat się z tobą zgodzę.
Moze więc warto przypomnieć, z jakim przeciwnikiem się bijemy. Poza ich 2000 lat doświadczeń to mamy jeszcze nieźle wyszkolonych agentów którzy infiltrowali kler w czasach komuny. Teraz ci doskonale wyszkoleni ludzie pod względem manipulacji masami zajmują stanowiska biskupów polski i sporo poniższych. Jak ktoś choć troszkę pamięta z tamtych czasów to wie, że w byle firmie myło wiele wtyczek nie trudno więc sobie wyobrazić jak potężny odsetek agentów do dziś siedzi w KK i robi swoje. Skoro udało im się opanować większość partii w Polsce (przez przejęcie stanowisk kierowniczych) to na pewno nie jest inaczej w strukturach kleru w Polsce.
Swoją drogą dziwi mnie to, że ludzie którzy przeszli komunę teraz słuchają swoich oprawców po przebieranych za księży, no bo każdy kto wie ilu było agentów musi wiedzieć, że są i w sutannach, a biadolenie, że pewnie mam szczęście i mój ksiądz jest porządny jest podstawowym błędem. Bo jak na 100 jeden jest agentem to oznacza, że nie wolno ufać nikomu puki nie zlikwiduje się agenta, a tu nawet wierni nie wiedzą ilu mają zlikwidować Smile
Właściwie logicznie myśląc to każdy katolik słuchający kazań słucha agenturalnej propagandy a oto dlaczego. Kler to struktura pionowa, nawet jak proboszcz jest OK, to w linii wyżej zawsze znajdzie się jakiś agent (bo taki jest cel infiltracji organizacji co zostało przeprowadzone). Chce czy nie musi mówić co mu góra każe bo jest porządnym księdzem:) Agent nie podlega natomiast tej hierarchii, on z założenia pracuje dla kogo innego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:35, 21 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

croedeth napisał:
chodzi mi zupełnie o coś innego, po co tracić energie na wylewanie kwasów żołądkowych na instytucje kościelne , czy nie lepiej przekierować ją na probe edukowania innych .

Problem w tym, że my tu nie jesteśmy jakąś zwartą drużyną, której można wydać rozkaz "nie atakujemy kościoła, edukujmy!". Tu każdy pisze co chce i tyle na ile limit pozwoli Smile, więc próżne Twoje apele. To samo tyczy wchodzących (czytających) tu osób, są różne. I jedni będą się "edukować" a inni utwierdzać w swych przekonaniach. W ogóle to cała ta kwestia nie dotyczy tylko zagadnienia kościoła, ale chyba każdej poruszanej tu tematyki (zajrzyj choćby do wątków lądowania na Księżycu czy zamachów WTC). Jeśli więc zależy Ci na oszczędzaniu energii, to lepiej nie marnuj jej na apele, a wykorzystaj na pisanie wartościowych tekstów/komentarzy. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
croedeth




Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 62
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:27, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chodzi mi o wydanie komendy nie atakuj kleru ,w zasadzie forma wojny z klerem , moim zdaniem jest bledną . nie walczmy "z" ale walczmy "O" o ludzi
naprawdę tego nie widzicie czym ostrzej ich atakujemy tym oni rosną w sile zwierają szeregi i otumaniają innych . Coraz częściej odnoszę wrażenie ze ruchy anty globalne /anarchistyczne/wolnościowe. Ograniczając się do ataku spamerskiego lub pikiety "szczytu" nic nie robią " nie jesteśmy zwartą grupą"- napisałeś -wiec jesteśmy niczym ? jak jednostka może walczyć ze strukturami skomplikowanymi i monolitycznymi?


jeśli pokryjesz budynek kościoła , bohomazami , jeśli go nawet spalisz -zostanie odremontowany lub odbudowany , jeśli sprawisz ze odejdą od niego ludzie -sam zmurszeje i upadnie
_________________
cenzura rożnymi bimionami się mieni
sprzeczność w działaniu i deklaracjach jest dowodem na fałszywe pobudki
fajny poligon do badania poziomu świadomości i poziomu napięcia społecznego wśród młodych inteligentnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:57, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

croedeth napisał:
nie chodzi mi o wydanie komendy nie atakuj kleru ,w zasadzie forma wojny z klerem , moim zdaniem jest bledną . nie walczmy "z" ale walczmy "O" o ludzi
naprawdę tego nie widzicie czym ostrzej ich atakujemy tym oni rosną w sile zwierają szeregi i otumaniają innych . Coraz częściej odnoszę wrażenie ze ruchy anty globalne /anarchistyczne/wolnościowe. Ograniczając się do ataku spamerskiego lub pikiety "szczytu" nic nie robią " nie jesteśmy zwartą grupą"- napisałeś -wiec jesteśmy niczym ? jak jednostka może walczyć ze strukturami skomplikowanymi i monolitycznymi?


jeśli pokryjesz budynek kościoła , bohomazami , jeśli go nawet spalisz -zostanie odremontowany lub odbudowany , jeśli sprawisz ze odejdą od niego ludzie -sam zmurszeje i upadnie


W takim razie jakie konkretne metody należy zastosować twoim zdaniem ?
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
croedeth




Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 62
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:37, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno nie siłową , a agresywna walka sloganowa to wojna podjazdowa , jest nas tak mało ze priorytetem powinno być zostanie "dżumą i aids jednocześnie " zarażanie i zarażanie i jeszcze raz zarażanie poglądami . zakładanie ze każdy człowiek na planecie , który wierzy w jakąś wyimaginowaną Boską postać jest ultra wariatem , no w najlepszym przypadku tylko niedorozwojem -JEST BŁĘDNE . ile czasu poświecimy na poznawanie 2000lat historii kościoła , i po co żeby poznać wroga? tacy jak my od 2000 lat powtarzają te słowa poznajmy wroga -potrzebujemy następnych 2000lat żeby to przeanalizować? tyle ze ich historia będzie już miała 4000 lat .

mój plan to przekonać używając argumentów nie agresji kilku ludzi ze religia to udoskonala forma niewolnictwa ( działanie w nadziej reprodukcji poglądu)

a jaki jest twój plan? będziesz poznawał historie wroga?
_________________
cenzura rożnymi bimionami się mieni
sprzeczność w działaniu i deklaracjach jest dowodem na fałszywe pobudki
fajny poligon do badania poziomu świadomości i poziomu napięcia społecznego wśród młodych inteligentnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:43, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
aż zaczynam się zastanawiać ilu z was Bóg nie wysłuchał -modlitw ilu nie przywrócił do zdrowia członka rodziny ilu nie dal wygrać w lotka ilu nie pomógł zdobyć ukochanej osoby ilu z waszych wrogów żyje choć powinni po waszych prośbach paść porażeni gromem z jasnego nieba


Musisz byc niezwykle ostrozny w dobieraniu slow moj przyjacielu,
Nie jestes w stanie nawet sobie wyobrazic ile "uwazny" czytelnik jest n znich w stanie dowiedziec sie o tobie.


Komzar pelna zgoda w tej kwestii.
Nie pozwolmy czarnej zarazie skazic umyslow naszych dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:28, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

croedeth napisał:


mój plan to przekonać używając argumentów nie agresji kilku ludzi ze religia to udoskonala forma niewolnictwa ( działanie w nadziej reprodukcji poglądu)

a jaki jest twój plan? będziesz poznawał historie wroga?


Po co poznawać coś co jest już znane ?
Lepiej skupić się na tym by ludzie zrozumieli że ten wróg nie jest im do życia niezbędny. Że działa jak kula u nogi i pasożyt zarazem.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:16, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote=Matrix]Wiedziałeś, że pierwszy Matrix był zaprojektowany by być idealnym|światem dla ludzi gdzie nikt nie cierpi, gdzie wszyscy są szczęśliwi. To była katastrofa. Nikt nie zaakceptował programu. Całe uprawy zostały zniszczone. Niektórzy wierzą, że nie znaliśmy języka programowania|by opisać wasz idealny świat. ale ja wierzę, że jako gatunek ludzie definiują swoją|rzeczywistość poprzez nędzę i cierpienie. Więć idealny świat był sennym marzeniem, z którego wasz prymitywny umysł próbował się obudzić. Dlatego Matrix został przeprojektowany w to. Zmierzch waszej cywilizacji.
Mówię "waszej cywilizacji" bo kiedy zaczęliśmy myśleć za was, to stało się naszą cywilizacją.[/quote]

Kiedyś byłem zagorzałym antykatolikiem. Ale zdałem sobie sprawę że niektórzy tego potrzebują, potrzebują tej religii która nam przeszkadza. Ludzie naprawdę nie chcą się budzić z swojego snu, uszanujmy więc ich wole i nie róbmy tego na siłę.

http://pocalujhenryka.pl/index.php?function=show_all&no=1
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jeyron




Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 47
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:01, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Religia zawsze byla czyms odrebnym niz wiara. Wierzyc w Boga , a przynalezec do danej religii i akceptowac wszystkie postulowane przez nia dogmaty to dwie rozne kwestie.
_________________
i chocbym chodzil ciemna dolina zla sie nie ulekne...pod warunkiem, ze wyposarzysz mnie w latarke...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
croedeth




Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 62
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeyron napisał:
Religia zawsze byla czyms odrebnym niz wiara. Wierzyc w Boga , a przynalezec do danej religii i akceptowac wszystkie postulowane przez nia dogmaty to dwie rozne kwestie.



jesteś w błędzie wiara bez religii jest niczym to religia ukształtowała to pojecie . jeśli ktoś mi mówi ze jest katolikiem ale nie praktykuje , to dla mnie tak jak by brał udział w wyścigu kolarskim na wrotkach , on myśli ze jest częściom peletonu i kolarzem ale kolarze sędziowie i kibice widza tylko wariata na wrotkach w stroju kolarskim .

nie twierdze ze wiara i miłosierdzie i inne pojęcia ściśle związane z czterema wielkimi , to ich wymysł ,wprost przeciwnie religie przywłaszczyły sobie te słowa i skutecznie wykorzystują je w swojej propagandzie .

to stereotypy nas hamują , jeśli wypływa pomysł który w jakikolwiek sposób chce spoinować , wtedy jest burza gromów -ze niby to nie my tak działamy ze struktura to zło , to kopiowanie tego co nam niemile ,to czemu pracujemy mamy telewizory , mamy internet ? bo musimy! bo taki jest świat w którym żyjemy ! bo nie widzimy innego wyjścia !

PS moim celem nie jest zachowanie ostrożności , wręcz przeciwnie
_________________
cenzura rożnymi bimionami się mieni
sprzeczność w działaniu i deklaracjach jest dowodem na fałszywe pobudki
fajny poligon do badania poziomu świadomości i poziomu napięcia społecznego wśród młodych inteligentnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
croedeth




Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 62
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:33, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co poznawać coś co jest już znane ?-napisał przebudzony

nic nie wiemy i niczego nie poznaliśmy , mamy tylko ochłapy i kilka okruchów prawdy zdobytych przypadkiem , to nie ich historia jest istotna tylko teraźniejszość , oni ewoluują razem ze światem , my chyba nie
_________________
cenzura rożnymi bimionami się mieni
sprzeczność w działaniu i deklaracjach jest dowodem na fałszywe pobudki
fajny poligon do badania poziomu świadomości i poziomu napięcia społecznego wśród młodych inteligentnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:09, 24 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

croedeth, żadnych takich bardzo zrozymiałych argumentów nie przedstawiłeś

Cytat:
jeśli ktoś mi mówi ze jest katolikiem ale nie praktykuje...


Ja katolikiem nie jestem (bo nie praktykuję i nie uznaję wszystklich zasad), ale to mi nie przeszkadza w WIERZENIU w Boga.

Wierzę w samo istnienie Boga, ale nie uznaję zasad żadnej religii, jaką znam i nie uważam istnienia Boga za powód do np. cotygodniowego chodzenia do kościoła, modlitwy rano, wieczorem i przed posiłkami itd.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
croedeth




Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 62
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 24 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardziej byś do mnie trafił , pisząc "to mi nie przeszkadza w wierzeniu w sile stwórczą 'jeśli piszesz w boga" Dla mnie sama funkcja o nazwie Bóg jest ścisłe związana z jakimś systemem wierzeń . chętnie poczytał bym na czym opiera sie twoja wiara ? co mam być jej podmiotem ? jakie w niej pokładasz oczekiwania ?

nie przedstawiłem zrozumiałych argumentów , bo ich nie mam , nawet nie wiem czy istnieją. chodzi mi o to ze ciężko jest zbić ich " Jezus cie kocha" Bóg jest miłością " ożywając sloganów " religia to ściema" . masa ludzi chce być kochana i objęta protektoratem ,atakując kościół w sposób agresywny , utrwalamy i wzmacniamy ich wiarę i budzimy nienawiść lub pogardę do nas a tym samym do naszych idei i poglądów . jakie są Ci potrzebne argumenty? jakie pomysły? trzeba działać ich sposobami , walczyć ich bronią . no możesz mi odpisać ze prawda się sama obroni i ukarze , ja jednak myślę ze to nie prawda , za tak się nie stanie
_________________
cenzura rożnymi bimionami się mieni
sprzeczność w działaniu i deklaracjach jest dowodem na fałszywe pobudki
fajny poligon do badania poziomu świadomości i poziomu napięcia społecznego wśród młodych inteligentnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 24 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudna sprawa, bom młody, a właśnie wtedy ustala się światopogląd, a Bóg to bardzo trudny temat.

Więc jeślio chodzi o to, kim (lub czym) jest Bóg, to... nie wiem.
Wierzę tyko, ze istnieje, ale nie wyznaję żadnej religii.

Może znalazła by się jakaś grupa religijno-swiatopoglądowa, która by mi przypasowała, ale na razie wolę sam o tym myśleć.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:01, 25 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do przekonywania na argumenty, to przytoczę Wam moją ostatnią rozmowę ze Świadkami Jehowy, którzy "zaatakowali" mnie znienacka na ulicy.
[ŚJ]: Chcielibyśmy powiedzieć panu jak być szczęśliwym w małżeństwie. Jest pan żonaty?
[Ja]: Tak jestem żonaty i jestem szczęśliwy.
[ŚJ]: Mamy tu takie pismo, które mówi jak być szczęśliwym w małżeństwie.
[Ja]: Myślę że jestem mądrzejszy od tych gazetek.
[ŚJ]: To może takie pismo "Czego wymaga od nas Bóg"?
[Ja]: Bóg niczego od nas nie wymaga.
[ŚJ]: Jest Pan pewien?
[Ja]: Tak proszę pani, to tylko ludziom się wydaje, że Bóg czegoś od nich wymaga.

Czy myślicie, że ich do czegokolwiek przekonałem? Czy myślicie, że uwierzyli mi, że jestem szczęśliwy, również w małżeństwie? Czy uwierzyli mi, że Bóg niczego od ludzi nie wymaga? Po tej wymianie zdań oni po prostu "wymiękli". Pewnie pomyśleli sobie, że trafili na "wariata".

Takie dyskutowanie aby przekonać drugą stronę do swojej racji jest bez sensu. Zostawmy tych ludzi (Świadków Jehowy, Katolików, Prawosławnych, Protestantów, Krisznowców, Buddystów itd.) samym sobie. Świat wcale nie będzie lepszy jeśli z dnia na dzień ci ludzie zostaną pozbawieni religii. Piętnujmy wynaturzenia i pokazujmy swoim życiem lepszą drogę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
croedeth




Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 62
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:02, 25 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ich przekonałeś ? nie, no pewnie ze nie , bo to nie kwestia kilku/kilkunastu minut rozmowy , to proces długotrwały świadkowie J , to ludzie których zniekształciły własne rodziny żyjące w tej religii , a także ci którzy maja za dużo wolnego czasu i sporo na sumieniu , a gdy zbliża sie zmierzch życia wtedy usiłują szukać ochrony i czegoś więcej niż materia -przykład moja dawna nauczycielka rok temu przepraszała mnie za to jak traktowała uczniów miedzy innymi mnie . zainteresowałem się co takiego się stało , ze ta kobieta tak się zmieniła ? śmierć partnera, wyjazd dorosłych dzieci na obczyznę , ona była samotna wiec zintegrowała się z pierwszym lepszym środowiskiem jakie zadeklarowało chęć asymilacji jej . jeśli spotkała by kogoś kto przekonywająco dal by jej do zrozumienia, ze jej potencjał intelektualny , jest na tyle poważny , ze milo by było gdyby zajęła sie obroną praw człowieka /konsumenta /etc . na pewno by tak zrobiła .ale jedyna oferta na jaka trafiła to roznoszenie broszur religijnych , i zaprzeczanie swojej inteligencji głupią propagandą

cały czas próbuje przesłać prosty przekaz -róbmy wszystko co się da aby było nas więcej , przecież stoimy w miejscu .nie jesteśmy w stanie zmienić świata za pomocą rewolucji w znanej jej postaci , nasza rewolucja musi być umysłowa -zarażajmy innych naszymi poglądami jak dżumą.

Ps pisząc ze wierzysz w boga , nie wyznając religij , piszesz porostu ze nie wiesz kim jesteś, nie wiesz dokąd chcesz dojść .bóg czy silą stwórcza? to różnica
_________________
cenzura rożnymi bimionami się mieni
sprzeczność w działaniu i deklaracjach jest dowodem na fałszywe pobudki
fajny poligon do badania poziomu świadomości i poziomu napięcia społecznego wśród młodych inteligentnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 25 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

croedeth napisał:
czy ich przekonałeś ? nie, no pewnie ze nie , bo to nie kwestia kilku/kilkunastu minut rozmowy , to proces długotrwały

Załóżmy teoretycznie, że poświęcił bym im tyle czasu aż bym ich przekonał, że nie potrzebują religii. Co by z tego miało wyniknąć? Czy ci ludzie staliby się lepsi? Jedyna zmiana jaka by w nich zaszła, to odrzucenie niewielkiej przecież części dotychczas wyznawanego światopoglądu i przyjęcie mojego. Ci ludzie nie doznaliby przecież "oświecenia". A gdyby zapytali mnie - "to jak mamy teraz żyć?", to co im mógłbym odpowiedzieć? Nie zabijaj, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu itd... Naprawdę nie ma o co walczyć, bo kwestia religii nie jest sprawą najpilniejszą. O wiele pilniejsza jest sprawa bierzącej polityki. A już najbardziej palącą, bo codziennie bijącą nas po kieszeni(!) jest kwestia bardzo wysokich podatków. Przecież system, z którym chcemy walczyć żyje dzięki naszej kasie. Zmniejszając wysokość podatków po prostu odbieramy mu kasę!

croedeth napisał:
Ps pisząc ze wierzysz w boga , nie wyznając religij , piszesz porostu ze nie wiesz kim jesteś, nie wiesz dokąd chcesz dojść .bóg czy silą stwórcza? to różnica

Ja nie wierzę w Boga. W relacji z Bogiem wiara tylko przeszkadza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
croedeth




Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 62
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:56, 25 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szersza odpowiedz wieczorem / muszę wyjść z domu/ nikt nie lubi byc opuszczony , to powód lgniecie do wiary , nasze poglądy tez maja cechy wiary, w końcu to rzeczy w które wierzymy .

jeśli ktoś o sobie mówi/pisze "oświecony/odrodzony/przebudzony/etc" dla mnie to dowód na niepoprawne działanie systemu synaptycznego tego człowieka i na jego megalo lub mitomanie
_________________
cenzura rożnymi bimionami się mieni
sprzeczność w działaniu i deklaracjach jest dowodem na fałszywe pobudki
fajny poligon do badania poziomu świadomości i poziomu napięcia społecznego wśród młodych inteligentnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


co za pis ow szit jak by cześo powiedział
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile