W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wybory 2019  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5854
Strona: 1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy będziesz / byłeś głosować w tych wyborach?
Tak
16%
 16%  [ 2 ]
Nie
83%
 83%  [ 10 ]
Wszystkich Głosów : 12

Autor Wiadomość
Madison




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:41, 07 Paź '19   Temat postu: Wybory 2019 Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

wracam po długiej przerwie na forum z takim trudnym dla mnie wątkiem, a mianowicie zbliżają się wybory 2019.

Patrząc na to jaki mamy wybór aktualnie to można naprawdę dostać przysłowiowego kota.

Nie wiem na co oddać głos, naprawdę bo jest to jakaś parodia. Te cymbały non stop się kłócą, jedni gadają na drugich.

Praktycznie żadna partia nie ma konkretnych programów. Sądzę, że ogólnie to jest taki syf z finansami, że kto nie przyjdzie to rozłoży tylko ręce.

Wiem, że na te wybory trzeba iść, ale zagłosować mądrze - siedzenie w domu to najgorsza opcja, którą wybierzecie
bo pokazuje, że wszystko nam wisi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:09, 08 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madison napisał:
Nie wiem na co oddać głos,
Laughing

Cytat:
Wiem, że na te wybory trzeba iść,
Laughing Laughing


Cytat:
siedzenie w domu to najgorsza opcja, którą wybierzecie
bo pokazuje, że wszystko nam wisi.
Confused . BŁĄD LOGICZNY.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 11:14, 08 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolność wyboru polega na tym , że nie musisz iść głosować gdy nikt cię nie "reprezentuje" .
Ale musisz pamiętać o tych co idą na wybory . A głosujący dzielą się na trzy grupy :
1. Ci którzy głosują "za" bo mają w tym konkretny namacalny interes - ( praca , kontrakt na jakieś usługi , itp ) .
2. Ci którzy głosują przeciw byle by jakaś partia nie miała większości .
3. Oraz ci którzy głosują bo wierzą w to co mówią w telewizji ( barany i owce ) .

Osobiście chciałem oddać głos na "Zgodę" , ale widzę że w moim okręgu wyborczym nikt od nich nie stratuje , więc w sumie nie wiem .


Żyjemy w świecie w którym niby mamy wybór , ale marny to wybór . To jest wybór między bólem dupy . Wybieramy rozwolnienie albo zatwardzenie , nie ważne co wybierzesz i tak będziesz miał ból dupy Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:29, 08 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście jestem zdania ,ze trzeba dac szanse Konfederacji jako całość bez względu na takie czy inne sympatie czy antypatie do jej poszczególnych członków.
Co potrafi POPiS już wiemy i wybierając tylko pomiędzy tymi zdrajcami mamy wybór jak między dżuma czy cholera.

W latach poprzednich byłem orędownikiem bojkotowania wyborów ale dzisiaj wiem ,ze (przy istniejącej ordynacji wyborczej) taka taktyka do niczego nie prowadzi i kończy się tym ,ze posłuszna mniejszość wybiera rządy dla "milczącej większości" czyli nie tędy droga
.

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:54, 08 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demokracja i prawo

https://www.youtube.com/watch?v=BqHKGrKRmaY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1773
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 08 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek napisał:
Osobiście jestem zdania ,ze trzeba dac szanse Konfederacji jako całość bez względu na takie czy inne sympatie czy antypatie do jej poszczególnych członków.
Co potrafi POPiS już wiemy i wybierając tylko pomiędzy tymi zdrajcami mamy wybór jak między dżuma czy cholera.

W latach poprzednich byłem orędownikiem bojkotowania wyborów ale dzisiaj wiem ,ze (przy istniejącej ordynacji wyborczej) taka taktyka do niczego nie prowadzi i kończy się tym ,ze posłuszna mniejszość wybiera rządy dla "milczącej większości" czyli nie tędy droga
.

Jerzy


komplernie idotyczna postawa
ale, mimo wszystko jest całkiem popularna w tzw. społeczeństwie.
Pytanie zasadnicze, zupełnie pomijane: co wybierasz ? i bez znaczenia jest, kogo.
wobec kilkudziesięciu lat tego samego, co wybierasz ? jaką szansę dajesz, jeśli ty jesteś bez szans.

wklejaj filmiki z jutuba, to wszystko co możesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 19:18, 08 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek napisał:
Osobiście jestem zdania ,ze trzeba dac szanse Konfederacji jako całość bez względu na takie czy inne sympatie czy antypatie do jej poszczególnych członków.
Co potrafi POPiS już wiemy i wybierając tylko pomiędzy tymi zdrajcami mamy wybór jak między dżuma czy cholera.

W latach poprzednich byłem orędownikiem bojkotowania wyborów ale dzisiaj wiem ,ze (przy istniejącej ordynacji wyborczej) taka taktyka do niczego nie prowadzi i kończy się tym ,ze posłuszna mniejszość wybiera rządy dla "milczącej większości" czyli nie tędy droga
.

Jerzy


Tak, znachor-oszust Zięba, pożyteczny idiota zachodnich kapitalistów (prywatyzacja i deregulacja to raczej nie pożytek dla szarego Kowalskiego) Korwin, kleryKAŁ Braun, pro-epidemiczka i guru fanów pseudonauki w Polsce, Socha, brunatny Krzysiu... No ku*wa zacne grono. No ale czego ja oczekiwałem od gościa który jest na tyle mało inteligentny i nieogarnięty, by na poważnie brać takie postacie bajkopisarstwa jak leszek Bubel, Zięba czy Henryk Pająk Rolling Eyes

A postulaty typu, zniesiemy prawie wszystkie podatki i zbudujemy silną armię... Co kurwa? Shocked

Za co oni chcą armię budować, jak odetną sobie wpływy budżetowe o 90% a nawet teraz przy obecnych podatkach stać nas z trudem na utrzymanie 2% PKB na zbrojenia? Jeden postulat zaprzecza następnemu. Nikt choć trochę inteligentny i z wyobraźnią by na taki kit nie poszedł.

Chcą zmniejszyć armie urzędników, ok to jest akurat dobry pomysł, ale ile na tym oszczędzicie? I jak bardzo tą armię urzędników uszczuplą, bo baby z ZUSU czy pośredniaków bez większych perturbacji pójdą do domu, ale co z policjantami, nauczycielami, wójtami, radnymi, paniami od rejestracji firm, cywilnych związków małżeńskich, wydawania ID i paszportów? Logika się kłania debile popierający konfe Wink

Juz wiem z czego oni silna armię zbudują... z prywatyzacji! Najpierw własny kraj po-rozprzedają jak dziwkę w burdelu, wodociągi temu prywaciarzowi, elektrownię tamtemu, koncesje na łupki jeszcze innemu, a z zarobionych pieniędzy wzorem dyktatur latynoskich zbudują silna armię by naród trzymać za łeb żeby się nie wiercił podczas terapii szokowej Rolling Eyes

Żal mi krótkowzrocznych debili popierających konfe Laughing
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:23, 08 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:
Jerzy Ulicki-Rek napisał:
Osobiście jestem zdania ,ze trzeba dac szanse Konfederacji jako całość bez względu na takie czy inne sympatie czy antypatie do jej poszczególnych członków.
Co potrafi POPiS już wiemy i wybierając tylko pomiędzy tymi zdrajcami mamy wybór jak między dżuma czy cholera.

W latach poprzednich byłem orędownikiem bojkotowania wyborów ale dzisiaj wiem ,ze (przy istniejącej ordynacji wyborczej) taka taktyka do niczego nie prowadzi i kończy się tym ,ze posłuszna mniejszość wybiera rządy dla "milczącej większości" czyli nie tędy droga
.

Jerzy


komplernie idotyczna postawa
ale, mimo wszystko jest całkiem popularna w tzw. społeczeństwie.
Pytanie zasadnicze, zupełnie pomijane: co wybierasz ? i bez znaczenia jest, kogo.
wobec kilkudziesięciu lat tego samego, co wybierasz ? jaką szansę dajesz, jeśli ty jesteś bez szans.

wklejaj filmiki z jutuba, to wszystko co możesz.


Dobrze że ty więcej możesz.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 08 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem na co oddać głos,
....dobrze mówisz - na co... bo ludźmi tych gówi(e)n pływających w postmonarchicznym szambie "polityki" demokratycznej nazwać nie sposób ..Confused Ja tam za żadne skarby swojego głosu oddawać nie będę Confused
Ale Król mówi, że są tacy ludzie.. nawiasem mówiąc ja uważam że to obłąkańcy chorzy umysłowo, psychicznie.. tak zindoktrynowani że wierzą w obowiązek powzięcia udziału w rządzeniu -a co za tym idzie wzięcia odpowiedzialności na swoje barki za tak wielkie mniemanie o sobie... Rolling Eyes -pomijam już nawet spadek winy za decyzje urzędników.. Confused
i ci ludzie jak zagłosują na PiS to (będzie) im jeszcze , że tak powiem ... odpuszczone... Nie wiem.. może nie wiedzą co czynią, czy jak.. Confused Nie wiem dlaczego tak postanowiono na radzie królewskiej ... cóż. ale nie mnie się wtrącać w wyroki królewskie.. Confused
Cytat:
Zawieszamy warunkowo do końca roku 2019 infamię i banicję dla członków partii „PiS” pod warunkiem rozpoczęcia przed 31 grudnia A.D.2019 rozmów pokojowych (koalicja konwergencyjna) z Królestwem Polskim.
https://prawda2.info/viewpost.php?p=394097


Z kolei spytaj Azyrena: on mówi że nie ważne na kogo zagłosujesz, możesz rzucić monetą, byle nie na PiS -bo na PiS to głosują sami debile. I tyle. Jak nie chcesz być uznanym przez chazorena za debila to nie głosuj na PiS . Aha, zdaje się że zwolenników Konfederacji, też obrzucił epitetem "krótkowzrocznych debili".. Confused ..patrze wyżej.. Tak. A więc ani PiS ani "Konfa"... możesz rzucać monetą , serio.. możesz wylosować zapałką..

Cytat:
No ale czego ja oczekiwałem od gościa który jest na tyle mało inteligentny i nieogarnięty, by na poważnie brać takie postacie bajkopisarstwa jak leszek Bubel,
..A to bardzo ciekawe patafianie, te twoje bajeczki też, bo nie kto inny właśnie jak przez ciebie wyśmiewany Leszek Bubel obnażył, chyba nawet jako pierwszy -no poza tobą bufonie rzecz jasna, ty zawsze jesteś pierwszy, tą całą konfederację... Zięba z tego co wiem też się odciął od jakiegokolwiek jej popierania, nie wiem jak Henryk Pająk, ale przypuszczam że wątpię.. Confused wiec co ma jakiś Bubel do popierania konfederacji przez @Jerzego?? scratch .. No ale to logika wodolejstwa.. "logika chazyrena", tej nie ogarniemy Smile

Cytat:
Tak, znachor-oszust Zięba
Jeśli jesteś w posiadaniu rzetelnych dowodów na to że pan Zięba to cyt. "znachor-oszust" to śmiało zgłoś je do prokuratury.. Jeśli nie , to z łaski swojej zamknij tą swoją niewyparzoną jadaczkę kundelku, bo twoje poszczekiwanie zza płotu robi się pomału żenujące.. a żeby dodać sobie grozy i powagi musiałeś nawet stworzyć tę śmieszną zbitkę pojęciową "oszust-znachor" , która jest kompletnie pozbawiona sensu, bo jak jedno, to nie drugie.. No ale oszust-znachor groźniej brzmi i trafia do szerszego grona potencjalnych, nieuświadomionych odbiorców strachu, którym epatujesz Laughing .. A Gdzież to ci wszyscy oszukani przez Pana Ziębę poszkodowani?? Nie składają pozwu zbiorowego? Confused .. Uważaj kundel.. bo takimi potwarzami sam na siebie bat kręcisz..

Cytat:
pro-epidemiczka i guru fanów pseudonauki w Polsce, Socha,
Od kiedy to jakaś Socha jest cyt. "guru fanów pseudonauki" Confused ... Co to wogle jest, kolejna dawka radosnej tworczości chazora.. Ty wiesz co jesteś? pseudointeligent.. Wink ..pro-epidemiczka.. ?? Confused ... Laughing Jesteś żałosny... Surprised

Cytat:
brunatny Krzysiu...
..a to kto zacz? Bosak? Jaki znowu "brunatny"? Rolling Eyes Od kiedy Bosak jest faszystą? Rolling Eyes


Pojawia się jakieś nowe ugrupowanie.. Jako przykładny anarchizujący demokrata powinieneś dać im przynajmniej jakąś jedną małą szansę.. chyba nie? Tym bardziej że już wszyscy inni się wykazali co potrafią... A ci debile z PiS to nawet dwa razy... no nie wiesz jak Konfederacja by rządziła, ale ty już ich skreślasz na samym starcie. Ach, bardzo niedemokratyczne, bardzo bardzo... Confused Czyli co? losujemy ale wykluczamy PiS i Konfederację tak? Bo na PiS i Konfederację głosują debile. Nie to co na inne partie, poza PiS i Konfederacją, wyborcy wszelkich innych partii (wymieńcie tylko -co tam było?), tak chętnie szturmujący wyborcze urny, są nie-debilami. Confused Rolling Eyes
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1859
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 08 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie głosujmy na nadludzi, czyli na immunitety.
Zniosą immunitety i posłowie zaczną odpowiadać własnym majątkiem za machlojki na skarbie narodowym to chętnie poprę jakąś frakcję.
Póki co - bardzo pospolicie ale prawdziwie - cyrk, teatr, przedstawienie, czyli nic prawdziwego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:56, 09 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek napisał:
Osobiście jestem zdania ,ze trzeba dac szanse Konfederacji jako całość bez względu na takie czy inne sympatie czy antypatie do jej poszczególnych członków.


Tu przypomina mi się historia partii niejakiego Kukiza , kiedy członkowie po wyborach ( oczywiście z czasem Wink ) poczęli wybierać szeregi innych partii .
I tak będzie z Konfederacją , bo jest to luźna zbieranina ludzi z "łapanki" .
Konfederacja to partia sezonowa która stanie się pożywką dla innych ugrupowań , a do końca kadencji sejmu będzie już tylko swoim cieniem .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 08:52, 09 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demokracja jaką mamy to ból dupy .
Musisz wybrać ból dupy by później móc narzekać .
Jeśli nie idziesz na wybory to nie masz prawa narzekać , mówią ci co chodzą na wybory .
Ale czy to że nie idę na wybory , nie wynika z demokratycznego wyboru ?
Czyż ten wybór - kiedy nie idziesz , a stanowisz ponad 40% uprawnionych do głosowania - nie jest opowiedzeniem się po jednaj ze stron . To jest największa Partia ( bo Partia to słowo z okresu polski szlacheckiej określające grupę ludzi ze zbieżnymi interesami ) , z największym poparciem .
Ta Partia głosi hasło ; wszyscy z oficjalnego cyrku jesteście "małpami" Wink . "Nie zgadzamy się z wami i nie będziemy się bawić w wasze chujowe zabawy ". "Jesteście bandą zdegenerowanych polityką umysłów , a my mówimy NIE dla patologii " i wiele wiele podobnych haseł .

Najgorsze jest to że Partia Olać ten Cyrk to - często - ludzie którzy by chcieli wziąć udział w przedstawieniu , ale nie kiedy jest ono wyreżyserowane za duże przez rządzącą oligarchię .






_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:20, 09 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:
Jerzy Ulicki-Rek napisał:
Osobiście jestem zdania ,ze trzeba dac szanse Konfederacji jako całość bez względu na takie czy inne sympatie czy antypatie do jej poszczególnych członków.
Co potrafi POPiS już wiemy i wybierając tylko pomiędzy tymi zdrajcami mamy wybór jak między dżuma czy cholera.

W latach poprzednich byłem orędownikiem bojkotowania wyborów ale dzisiaj wiem ,ze (przy istniejącej ordynacji wyborczej) taka taktyka do niczego nie prowadzi i kończy się tym ,ze posłuszna mniejszość wybiera rządy dla "milczącej większości" czyli nie tędy droga
.

Jerzy


komplernie idotyczna postawa
ale, mimo wszystko jest całkiem popularna w tzw. społeczeństwie.
Pytanie zasadnicze, zupełnie pomijane: co wybierasz ? i bez znaczenia jest, kogo.
wobec kilkudziesięciu lat tego samego, co wybierasz ? jaką szansę dajesz, jeśli ty jesteś bez szans.

wklejaj filmiki z jutuba, to wszystko co możesz.


Argumenty masz raczej mizerne..

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:29, 09 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym wierzyć, że Konfederacja coś zmieni.

Niestety największą wadą Konfederacji jest zbyt duży wachlarz poglądów jej członków. Narodowcy jak dla mnie są nie do przyjęcia, religijna wizja państwa Brauna mnie odrzuca ale propozycje i pomysly Mentzena (nie pasi mi jego nazwisko) wydają się na prawdę ciekawe i rozsądne - dają nawet cień szansy, że przy wejściu w życie możnaby się pomału dźwigać ku normalności. Mimo wszystko jednak uważam, że ta partia i tak nie ma szans bo w tym kraju lemingów nie dojdzie do władzy nikt kto głośno mówi o likwidacji pieprzonego 500+ oraz zmniejszeniu liczby urzędników. Niedawno pojawiło sie na yt dobre nagranie z Mentzenem:



Jest tam sporo rzeczy, z którymi sie również nie zgadzam ale wiadomo, to nie koncert życzeń.
Tyle jeśli chodzi o moje ogólne spojrzenie na sytuację bo cała reszta w ogóle nie łapie się na jakiekolwiek formy rozpatrywania głoszonych haseł.

A tak szczerze, to tak jak zacząłem ten komentarz: chcialbym wierzyć, że Konfederacja coś zmieni ale jakoś nie jestem w stanie sie przełamac do tego, że nagle pojawili sie zbawcy narodu polskiego i nas wybawią od układu magdalenkowego, od rozkradania przez obrzezanych, od starych, powojennych układów dzięki którym jesteśmy farmą niewolników itd itd. Chciałbym sie mylić ale obawiam się, że to po prostu dobrze zaprojektowany wentyl bezpieczeństwa dla władzy, dzięki któremu najbardziej zbuntowana część obywateli odda swój glos zamiast myśleć o jakimś poważnym nieposluszeństwie wobec ciemiężycieli.
_________________
www.youtube.com/channel/UCI3vDM6Hf57cufFRgHA76-w/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 09 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście Brauna nie trawię, ale część postulatów Wolności i Ruchu mi odpowiada, część nie. Niezależnie od tego w rzeczywistości lewackiej dla kogoś takiego jak ja miejsca nie będzie, w tej prawackiej się odnajdę. Druga rzecz ta rozbieżność - w tej chwili nie ma znaczenia. Teraz działają na wspólnej płaszczyźnie bo te najpilniejsze dla tego kraju sprawy ich łączą. Później mogą się tam spierać o drobiazgi ale teraz ważne jest to zjednoczenie i konsekwentne realizowanie najważniejszych postulatów. Tymczasem ten naród ma to do siebie, że o pierdoły kruszy kopie i ciągle jest skonfliktowany. A ten konflikt, służący najgorszym z pośród nas i jest przez nich podsycany. Dziel i rządź.

Podoba mi się to co mają w Stanach - każdy wyborca ma prawo dopisać swego kandydata i jeśli zbierze on wystarczająco dużo głosów to wygrywa niezależnie od tego czy startował czy nie. Taki mechanizm pozwala wybrać ludzi faktycznie działających lokalnie, ale nie zabiegających o stołki. Fajne jest też to - w przypadku samorządów - że np. prezydenci miasta nie dostają pensji. Mają kasę na prowadzenie biura ale sami z niej nic nie powinni brać. Jak jest w rzeczywistości to bimi go tam wie, ale zamysł niezły.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:25, 09 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety , ludzie nie wiedzą na czym polega konfederacja..
Jest to osobliwe zjednoczenie, tymczasowe z definicji, czasem przeciwstawnych sił, celem osiągnięcia wspólnych celów.
I tylko te wspólne cele się liczą.
Dlatego głosowanie na konfederację nie oznacza głosowania na Korwina, czy Brauna... To jest zasadniczy punkt, którego ludzie nie pojmują.. Confused
Głosowanie na konfederację oznacza głosowanie na konkretny program, na pewien konsensus do którego doszedł Korwin z Braunem..
Socjaliści nie zagłosują na konfederację bo im się Korwin nie podoba, a Libertarianie nie zaakceptują kato-smętów Brauna..
Sęk w tym, że to nie jest dziedzina w której Braun z Korwinem doszli do porozumienia. Confused
I powinien o tym wiedzieć byle kto.
Braun z Korwinem zgadzają się praktycznie w jednym, że trzeba opuścić Unię.
Noo, jeszcze że warto usunąć kwestie seksu z życia publicznego i politycznego.. z czym się akurat zgadzam.. a w szkole -to mają decydować rodzice.
No i to praktycznie jest program konfederacji, a co się za tym kryje..

Sprowadza się to do jednego: do opuszczenia unii, POLEWAKUACJI.
Głosując na Konfederacje głosuje się na wyjście z unii.

Przynajmniej w teorii , powinno tak być, bo w praktyce gówno prawda.. Głosując na Konfederację głosuje się na zupełnie inne opcje, czasem zaskakujące, np. na PO , albo PiS i t.d. długo by opowiadać, Król to świetnie tłumaczy, to jedna wielka hucpa, ..oszustwa i "przeliczanie" - czytaj przekręcanie, nie mówiąc już o tym że tzw. jedynki (miejsca biorące) są już obsadzone przez takich gagatków... Shocked .. Nie słyszeliście. i to na nich się głosuje ZAWSZE; System jest oszukany , bo tak na prawdę NIE MOŻNA w nim , rzeczywiście , zagłosować na DANEGO CZŁOWIEKA -jeśli nie chce się zagłosować na jedynkę, To znaczy że jak ktoś nie chce zagłosować na jedynkę a chce tylko np. na czwórkę -to nie może.. Confused NIE MA TAKIEJ OPCJI!!. Większość ludzi biorących udział w tej hucpie chyba o tym nawet nie wie. Reszta potulnie się godzi z tak absurdalnym, obrzezanym systemem głosowania.. Chyba nie trzeba dodawać że nie został on skonstruowany na drodze losowania.... Nie mówiąc już o tym że posłowie w ogóle nie reprezentują swoich ziem... - tylko partie polityczne Shocked ..i inne zboczenia... przecież to aberracja partia jest przed ziemią... oficjalnie. Temat oczywiście co(?): nie-poruszany.. Confused nie da się go poprawić , metodą zbierzmy się teraz do kupy i uradźmy chopy, ani też samoistnie się on tak z siebie nie poprawi, nie uleczy, nie uzdrowi Rolling Eyes , to znaczy liczyć na to że się sam poprawi poprzez odpowiednie zmiany i modyfikacje administracyjno demokratyczne -jest mrzonką i iluzją, to jakby wierzyć, że z kosmicznej zupy gwiezdnych protowybuchów wyłoni się w pewnym momencie poskładany świat marzeń i możliwości. Rolling Eyes a zresztą ile to by trzeba czekać na takie dziwy.. Rolling Eyes
A my nie mamy luksusu czekania aż się samo zrobi Confused
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 768

PostWysłany: 21:53, 09 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem że te wybory są bardzo ważne z różnych powodów dlatego 13 zagłosuje na bezpartyjnego gościa z wykształceniem operatora maszyn gdyż zakładam że taka jest o 9999 razy uczciwsza niż z zawodu jakiś dyrektor czy doradca finansowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 08:37, 10 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goniec Króla napisał:
Niestety , ludzie nie wiedzą na czym polega konfederacja..
Jest to osobliwe zjednoczenie, tymczasowe z definicji, czasem przeciwstawnych sił, celem osiągnięcia wspólnych celów.
I tylko te wspólne cele się liczą.


Laughing ile ty masz lat , wiesz naiwność w pewnym wieku usprawiedliwia Wink .

Wiesz dlaczego Konfederacja stanie się pożywką dla takiego PISu ? Wiesz bo napisałeś ; osobliwie zjednoczenie . Ten jarmark osobliwości rozejdzie się pod wpływem intratnych propozycji . Tylko niech trochę sami zasmakują władzy Wink .


Kolejna sprawa że w ludzkiej pamięci zakodowane jest że wszystko co w nazwie ma Konfederacja to jest sprawa przegrana , z wątkami rasistowskimi , katotalibanem i zdradą rodem z XVIII wieku i wszystkim złem świata Smile .
I jeszcze ten ich drugi człon ; Wolność i Niepodległość , inna nazwa Wolności i Niezawisłości , gdzie również nawiązują do przegranej sprawy . Ja pierdole , żeby tak dwa razy w nazwie klubu umieścić "sprawę przegraną" , ja to się im dziwię że jeszcze z szablami nie popierdalają , ale to pewnie po wyborach Wink .




PS. Z całą moją sympatią do Skonfederowanych Stanów Południa Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1773
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 10 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek napisał:
oko napisał:
Jerzy Ulicki-Rek napisał:
Osobiście jestem zdania ,ze trzeba dac szanse Konfederacji jako całość bez względu na takie czy inne sympatie czy antypatie do jej poszczególnych członków.
Co potrafi POPiS już wiemy i wybierając tylko pomiędzy tymi zdrajcami mamy wybór jak między dżuma czy cholera.

W latach poprzednich byłem orędownikiem bojkotowania wyborów ale dzisiaj wiem ,ze (przy istniejącej ordynacji wyborczej) taka taktyka do niczego nie prowadzi i kończy się tym ,ze posłuszna mniejszość wybiera rządy dla "milczącej większości" czyli nie tędy droga
.

Jerzy


komplernie idotyczna postawa
ale, mimo wszystko jest całkiem popularna w tzw. społeczeństwie.
Pytanie zasadnicze, zupełnie pomijane: co wybierasz ? i bez znaczenia jest, kogo.
wobec kilkudziesięciu lat tego samego, co wybierasz ? jaką szansę dajesz, jeśli ty jesteś bez szans.

wklejaj filmiki z jutuba, to wszystko co możesz.


Argumenty masz raczej mizerne..

Jerzy


w tym co napisałem było krótkie do bólu pytanie....więc, jakich argumentów się doszukałeś ?
wklejaj filmiki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 11 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłem sobie dodać ankietę do pierwszego posta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 00:21, 12 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Smile
_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:37, 12 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:19, 13 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:


Bo nie jesteś zbyt bystry i ciągnie cie do populistów jak muchy do gówna Wink
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:06, 13 Paź '19   Temat postu: Re: Wybory 2019 Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Wiem, że na te wybory trzeba iść, ale zagłosować mądrze - siedzenie w domu to najgorsza opcja, którą wybierzecie
bo pokazuje, że wszystko nam wisi.


A może jeszcze zrobić z tego rytualną celebrę? Ostentacyjnie z teściami z wiochy, rżnącymi wielkopańskich mieszczan, odpierdolić czary u katstoleckiego czarnoksiężnika i pójść „spełnić swój obywatelski obowiązek”.
Spierdalaj i sam zapierdalaj.

Cieszmy się prawem Wyjebania do czasu, aż nie zaczną karać za niespełnienie przymusu wyborczego

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Przymus_wyborczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 13:30, 13 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie czego oni się tak naprawdę boją ( ci co rządzą w tym kurwidołku od 89tego ) . Frekwencji . Dlatego wszędzie w mediach ( i nie tylko ) "smucą" , jak to ważne iść na wybory i to z każdej strony czy to prawica czy lewica . A wyobraźcie sobie że z uprawnionych do głosowania idzie tylko 30% . To przynajmniej wszyscy mamy świadomość tego że nie reprezentują żadnej większości i wystawia to też rządzącym pewne "świadectwo" . I nie znaczy to że te 70% co nie poszło to lenie i matoły , tak to będą przedstawiać . To świadczy tylko że mając wolny demokratyczny wybór nie pójdę głosować przeciwko czemuś tylko chcę głosować za czymś .


Wiecie kto jest "przeciwko" , narkoman , heroinista . Jest taki numer Kobonga - Przeciwko
I to leci jakoś tak ; przeciwko wszystkim , przeciw wszystkiemu , na drodze stanę ojcu , przeciwko duszy albo ciału ... i sam już nie wiem przeciwko czemu , ale na pewno przeciwko sobie .
A ja po prostu nie będę działał przeciwko sobie . Bo nie jestem naćpany demokratycznymi banialukami .
Media to demokracje walą ostro w kanał , z tym że ten rodzaj demokracji jest trefny powoduje u odbiorcy mocne bicie piany i ostry ból dupy .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4   » 
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wybory 2019
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile