W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czym jest prawdziwa mądrość  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 1803
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 19:32, 08 Lip '20   Temat postu: Czym jest prawdziwa mądrość Odpowiedz z cytatem

Istnieje kopalnia srebra
i miejsce, gdzie płuczą złoto.
Dobywa się z ziemi żelazo,
kamienie na miedź przetapiają,
kres się kładzie ciemności,
przeszukuje się wszystko dokładnie,
kamień i mroki, i zmierzch.
Na odludziu kopią chodniki,
hen tam, gdzie noga się gubi,
zawieszeni kołyszą się samotni.
Ziemię, skąd chleb pochodzi,
od dna pustoszą jak ogniem,
bo kamień i szafir zawiera
z ziarnkami złota zmieszany.
Drapieżnik nie zna tam ścieżki,
nie widzi jej oko sępa;
8 nie dojdzie tam dumne zwierzę,
nawet i lew tam nie dotrze.
By wyciągnąć ręce po krzemień,
do gruntu przewraca się góry,
w skale się kuje chodniki,
a oko otwarte na wszelką kosztowność;
tamuje się źródła rzek,
by skarby wydobyć na powierzchnię.

Nieznana droga do mądrości

A skąd pochodzi mądrość
i gdzie jest siedziba wiedzy?
Człowiek nie zna tam drogi,
nie ma jej w ziemi żyjących.
Otchłań mówi: «Nie we mnie».
«Nie u mnie» - tak morze dowodzi.

Bezcenna jej wartość

Nie daje się za nią złota,
zapłaty nie waży się w srebrze,
nie płaci się za nią złotem z Ofiru,
ni sardoniksem rzadkim, ni szafirem.
Złoto i szkło jej nierówne,
nie wymienisz jej na złote naczynie;
nie liczy się kryształ i koral,
perły przewyższa posiadanie mądrości.
I topaz z Kusz nie dorówna,
najczystsze złoto6 nie starczy.

Bóg sam ją posiada

Skąd więc pochodzi mądrość
i gdzie jest siedziba wiedzy?
Zakryta dla oczu żyjących,
i ptakom powietrznym nieznana.
Podziemie i Śmierć oświadczają:
«Nie doszło tu echo jej sławy».
Droga tam Bogu wiadoma,
On tylko zna jej siedzibę;
On przenika krańce ziemi,
bo widzi wszystko, co jest pod niebem;
określił potęgę wiatru,
ustalił granice wodzie.
Gdy wyznaczał prawo deszczowi,
a drogę wytyczał piorunom,
wtedy ją widział i zmierzył,
wtenczas ją zbadał dokładnie.
A do człowieka powiedział:
«Bojaźń Boża - zaiste mądrością,
roztropnością zaś - zła unikanie».
_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 08 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demon pustynny Jahwe, niech będzie przeklęty, teraz i na wieki wieków, niech obróci się w pył pustynny a jego nauka niech sczeźnie niczym jad skorpiona, pośród jałowych ziem Synaju skąd to licho semickie wywodzi swe plugawe korzenie. Amen.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 18:49, 11 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjacielu odrzucasz prawdę, która może uleczyć Twój gniew i frustrację. Jezus Cie kocha.
_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:18, 11 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponoć kapłan nie moze zarażać, bo w kościele nie ma wirusa, bo wirusy boja się Boga.
A tu proszę, w Małopolsce, ksiądz podczas I komunii zaraził 12 dzieci.
Bóg ich nie kocha czy jak? A może poszedł na urlop i w tym czasie wirusy weszły do kościołaSmile

Jak w 21 wieku, ludzie mogą jeszcze wierzyć w te bajki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:30, 11 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hectic napisał:
Przyjacielu odrzucasz prawdę, która może uleczyć Twój gniew i frustrację. Jezus Cie kocha.


Chłopie, o czym ty pierdolisz? Co Ty dzisiaj ćpałeś? Jaką prawdę? Religia koncentrująca się wokół kultu pustynnego madianickiego demona Jahweh i żydowskiego rabina z Galilei który ten kult bez powodzenia starał się zreformować, tworząc niechcący nową religię (To właściwie Szaul haTarsi stworzył na fundamencie nauk Yehoshui haNocri, kontynuatora tradycji sekty nazarejskiej, ale to dłuższa historia), to uważasz za prawdę? Chyba sobie mózg ślepcze obrzezałeś.

Słuchaj @Hectic, nie będzie mnie ślepiec uczył o kolorach, nie będzie mnie dziwka uczyła o dziewictwie, i nie będziesz mnie ty, błądzący sekciarzu, uczył o prawdzie, bo nie jesteś jej [prawdy] depozytariuszem, nawet jeśli w swych urojeniach żywisz takie przekonanie Rolling Eyes thumleft
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 14:15, 12 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mądrość woła na ulicach,
na placach głos swój podnosi;
nawołuje na drogach zgiełkliwych,
w bramach miejskich przemawia:
Dokądże głupcy mają kochać głupotę,
szydercy miłować szyderstwo,
a nierozumni pogardzać nauką?
Powróćcie do moich upomnień,
udzielę wam ducha mojego,
nauczę was moich zaleceń.

Ponieważ prosiłam, lecz wyście nie dbali,
rękę podałam, a nikt nie zważał,
gardziliście każdą mą radą,
nie chcieliście moich upomnień:
więc i ja waszą klęskę wyszydzę,
zadrwię sobie z waszej bojaźni,
gdy bojaźń nadciągnie jak burza,
a wasza zagłada jak wicher,
gdy spotka was ucisk i boleść.
Wtedy będą mnie prosić - lecz ja nie odpowiem,
i szukać - lecz mnie nie znajdą,
gdyż wiedzy nienawidzili,
gardzili bojaźnią Pańską,
nie poszli za mymi radami,
zlekceważyli moje napomnienie;
spożyją owoce swej drogi,
nasycą się swymi radami;
odstępstwo prostaków uśmierci ich,
bezmyślność niemądrych ich zgubi.
Kto słucha mnie - osiągnie spokój,
wytchnienie - bez obawy nieszczęścia.

Niestety taki jest los tych, którzy gardzą poznaniem.
_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:48, 12 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hectic napisał:
Niestety taki jest los tych, którzy gardzą poznaniem.


Dokładnie, Ci którzy odrzucili ścieżkę Dao i nie poddali się naukom Laozi zostając praktykującymi taoistami, Ci pobłądzili i nie poznali prawdy... Przynajmniej tak twierdzi każdy praktykujący Taoista Rolling Eyes

Tyle prawd na tym świecie, a każda jedna prawda bardziej prawdziwsza jest od poprzednich prawd. Prawda, prawdę, prawdą pogania, a ludzie wciąż podzieleni i okopani, a wystarczyło by po prostu, by wszyscy zaakceptowali tą jedną, najprawdziwszą z prawd... Czyli którą? Rolling Eyes
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 15:46, 12 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajrzyj w głąb siebie i zadaj sobie pytanie co tracisz jeśli zaufasz Jezusowi?
Wiesz, że możesz sam to sprawdzić nie wystawiając się na pośmiewisko lub szkodę?

Wystarczy, że Go poprosisz, żeby Ci się objawił.
Zawołaj do Niego zobacz na własne oczy.
Bez Słowa Bożego chociaż On przez nie mówi.
Bez księdza.
Bez pastora.
Bez instytucji religijnej.
Bez ludzi, którzy Ci mówią co jest prawdą a co nie.
Sam możesz sprawdzić Jezusa wołając do Niego.
Tam gdzie jesteś. W tym czasie.

Tylko czy to zrobisz? Nie zatwardzaj swojego serca.

Nie mówię tego Tobie aby się kłócić albo nad Tobą tryumfować. I w sercu się pysznić "ale teraz mu odpisałem".
Jestem nikim. I bez łaski Bożej nic nie mogę.
Moją jedyną motywacją jest to byś poznał tego, który Cię stworzył do relacji z Nim. Do miłości.

Ale jak masz zawołać skoro Ci nikt o Nim nie powie. Nie masz nic do stracenia. Chyba, że Twoja duma jest dla Ciebie ważniejsza niż Twoje życie.
_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 18:06, 12 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hectic napisał:
Zajrzyj w głąb siebie i zadaj sobie pytanie co tracisz jeśli zaufasz Jezusowi?

Rozum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1050
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:14, 13 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I czymże jest ten "rozum"? Rolling Eyes VANITAS VANITATUM ...cóż człowiekowi po nim, gdyby w zamian miał ducha swego zatracić?
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:28, 13 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozum jest tym, co kładzie żarcie na stole.

Jezusem się jeszcze nikt nigdy nie najadł, choć nie da się ukryć że wielu z niego żyje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 14:52, 13 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obydwoje pieprzycie jak potłuczeni tak jakby rozum pozostawał w sprzeczności z zasadami moralnymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:51, 13 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ma niby Jezus do zasad moralnych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 13 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Co ma niby Jezus do zasad moralnych?


No właśnie... Zasad moralnych, niejednokrotnie doskonalszych i pełniejszych od jezusowych, na długo przed Jezusem lub w podobnym okresie, nauczali już np. Siddhartha Gautama (Budda), Bodhidarma, Parśwa, Wardhamana, Laozi, Zoroaster, Pitagoras, Sokrates, Zossimos, Apoloniusz z Tiany i wielu, wielu innych. Jezus nie wynalazł moralności i zasad etycznych, nawet ich nie udoskonalił i nie rozwinął, po prostu zapożyczył i wyłożył w uproszczonej formie nauki starszych nauczycieli ludzkości. To pierwsze primo.

Drugie primo, można praktykować w życiu moralność i zasady etyczne nie będąc nawet buddystą, dźinistą, taoistą, zoroastrianinem ani nawet chrześcijaninem... Istnieje coś takiego jak świecka etyka sięgając źródłami do dzieł greckich filozofów i prawodawstwa Cyrusa Wielkiego (założyciel Imperium Perskiego, prekursor praw człowieka, wolności religijnej i osobistej), i powiem więcej, jest ona nawet pełniejsza w swej treści i doskonalsza etycznie od etyki chrześcijańskiej.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 13 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
I czymże jest ten "rozum"? Rolling Eyes VANITAS VANITATUM ...cóż człowiekowi po nim, gdyby w zamian miał ducha swego zatracić?


Gatunek ludzki istnieje 4 mln lat, legenda o Jezusie trwa ledwo od 2 tyś lat (0,05% historii ludzkości), i jakoś przez ten cały czas ludzkość sobie radziła bez Jezusa... Skąd więc to wasze aroganckie i pyszne mniemanie, że nagle teraz ludzkość absolutnie potrzebuje waszych nauk i waszego mesjasza?

Poza tym Jezus to plagiator, niczego samemu nie stworzył tylko czerpał z nauk starszych mistrzów, ale o tym już pisałem wyżej.

-Jesus?

-No, thanks bro Cool

Nie gustuje w koszernym... Cool
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:04, 13 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poza tym Jezus to plagiator, niczego samemu nie stworzył tylko czerpał z nauk starszych mistrzów, ale o tym już pisałem wyżej.
Gdyby było taką prawdą to co piszesz, pozostałby tak samo rozpoznawalny dziś na całym świecie jak "...Parśwa, Wardhamana, Laozi, Zoroaster, Pitagoras, Sokrates, Zossimos, Apoloniusz z Tiany i wielu, wielu innych." ...innymi słowy miałby podobnego fejma... sporego, nawet dużego ..ale dupy nie urywa. Rolling Eyes
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 16 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniołek napisał:
Cytat:
Poza tym Jezus to plagiator, niczego samemu nie stworzył tylko czerpał z nauk starszych mistrzów, ale o tym już pisałem wyżej.
Gdyby było taką prawdą to co piszesz, pozostałby tak samo rozpoznawalny dziś na całym świecie jak "...Parśwa, Wardhamana, Laozi, Zoroaster, Pitagoras, Sokrates, Zossimos, Apoloniusz z Tiany i wielu, wielu innych." ...innymi słowy miałby podobnego fejma... sporego, nawet dużego ..ale dupy nie urywa. Rolling Eyes


A czy rozpoznawalność jest jakimś miernikiem prawdziwości? Jeśli tak, to podług twojej logiki Mohomet jest a raczej stanie się tym najprawdziwszym z mesjaszy gatunku ludzkiego, wszak jak wielu religioznawców i nie tylko przewiduje, jeszcze za naszego pokolenia Islam prześcignie liczebnie Chrześcijaństwo, a w okresie do 100 lat wiarę w Jezusa prawdopodobnie wyprzedzi liczebnie również Hinduizm.

Rozpoznawalność czy rozpowszechnienie jakiegoś zjawiska, osoby czy idei nie jest miernikiem prawdziwości, bo gdyby tak było to należało by uznać mainstreamowe media za najbardziej rzetelne, najbardziej prymitywne mody i artystów w popkulturze za miernik prawdziwej sztuki, Wolkswagena za samochód lepszy i prawdziwszy od Lambo, a pizze, kebsa i hamburgery z McDonalda za najprawdziwsze i najlepsze jedzenie, wręcz szczy kulinarnych osiągnięć cywilizacji ludzkiej.

Niech sobie nawet i 30% populacji ludzkiej czci Jezusa Chrystusa (a właściwie rabbi Yehoshue haNocri lub Yehoshue ben Miriam), ale to dalej nie zmienia faktu że Jezus żadnych oryginalnych nauk nie stworzył, a jedynie skutecznie wypromował starsze nauki, starszych mistrzów i skutecznie je sprzedał sygnując swoim nazwiskiem (a właściwie sprzedał w "jego imieniu" św. Paweł czyli Szaul haTarsi). To trochę jak z Edisonem i Teslą, Tesla wymyślił ale Edison podpierniczył i sprzedał sygnując swoim nazwiskiem i zdobywając niezasłużoną sławę.

Może wam się to podobać, albo i nie, ale takie są fakty, że Jezus był zwykłym Żydem, człekiem z krwi i kości, jak ja czy ty, i nawet pierwsi chrześcijanie czcili go jako "człowieka-posłańca od Boga" a nie jako "syna bożego-Boga". Do II wieku większość chrześcijan czciło jeszcze Jezusa jako zwykłego człowieka, acz natchnionego słowem Bożym, a nawet do IV-V wieku kiedy zwyciężyła koncepcja ubóstwienia Jezusa zgodnie z modą hellenistyczną, istniała wciąż silna opozycja uważającego Jezusa za człowieka, a w najlepszym razie ciało ludzkie zasiedlone przez Logos lub "pół-boga", "mieszańca" czy "anioła" (Arianizm, Apolinaryzm, Nestorianizm, Monofizytyzm, Monarchianizm itd.). Tak że fakty historyczne nie są wam przychylne Rolling Eyes

Może za 500-1000 lat, Jezus będzie postacią mitologiczną jak Mitra, Ares, Herkules, Zeus czy Ozyrys? Jestem skłonny bardziej w to uwierzyć, niż w to ze wbrew faktom, to wasz mesjasz jest tym jednym prawdziwym i monopolistycznym w kontakcie z Bogiem, jeśli takowy istnieje Rolling Eyes
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 16 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobrze: to jakie to nauki Jezus "podpierniczył" ..- i komu? Rolling Eyes .. Możesz podać jakiś jeden przykład?
(bo ja ci mogę podać taki przykład przykazania/koncepcji/pouczenia Jezusa, które będzie ci ciężko znaleźć u innych, wcześniejszych sławnych przewodników/apologetów/guru)

Cytat:
A czy rozpoznawalność jest jakimś miernikiem prawdziwości?
Nie do końca mnie zrozumiałeś.. zresztą.. w podanych przez ciebie przykładach: Wolkswagena, pizzy, hamburgera z McDonalda... - to są przecież jak najbardziej ORYGINALNE "produkty".. Więc czego chcesz.. Nie pisz "najprawdziwsze i najlepsze jedzenie" -- to mała manipulacja, może nieświadoma... ja mówię że to najprawdziwsze jedzenie .. a nie że najlepsze.. Gwoli formalności: McDonalds niczego nikomu nie "podpierniczył", ani nie ukradł.. sukces jego burgerów polega właśnie na tym że to oryginalna receptura mcdonalda, Coca-Cola została opracowana w 1886 roku przez J.S. Pembertona, zaś pizza jest specyficzną wizytówką Włoch - to oni ją wymyślili. tongue
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 21:08, 18 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko Jezus umarł za Was.ani Allah ani Budda ani żaden z innych nie umarł za Was. Jeśli miałby umrzeć taka śmiercią jaką umarł i miałaby być bezcelowa Bóg okazałby sie nie sprawiedliwy ponieważ Jezus nigdy nie zgrzeszył. Więc Jego śmierć musiała mieć głębszy sens.

Jezus umarł ponieważ Bóg chce Ciebie przyjąć do Nieba. Ale najpierw musi Ciebie oczyścić z grzechu. Jeśli uwierzysz w Jezusa i oddasz mu życie obdarzy Ciebie niebiańską naturą i zacznie robić z Ciebie prawdziwego świętego.
_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 18 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hectic napisał:
Tylko Jezus umarł za Was.ani Allah ani Budda ani żaden z innych nie umarł za Was.


Pierdolisz gościu jak potłuczony. Gwarantuje ci, że gdybyś się urodził w Arabii Saudyjskiej czy Birmie to mówił byś coś z goła innego. To że wierzysz w Jezusa jest efektem nie tego że to Jezus jest tym jedynym prawdziwym mesjaszem, a w 99% efektem zaszłości geograficzno-polityczno-społeczno-historycznych... Zbierał się na to cały ciąg wydarzeń który sprawił, że wychowałeś się akurat w kulturze zdominowanej przez wyznawców Chrystusa i niczym listek na tafli wody rwącej rzeki, podążyłeś za nurtem.


Hectic napisał:
Jeśli miałby umrzeć taka śmiercią jaką umarł i miałaby być bezcelowa Bóg okazałby sie nie sprawiedliwy ponieważ Jezus nigdy nie zgrzeszył. Więc Jego śmierć musiała mieć głębszy sens.


Co ty tu za wygibasy teologiczne tworzysz człowieku? Shocked

Po 1. Na świecie jest wiele rzeczy i "dziwów" które są bezcelowe, a jednak świat dalej płynie, czasoprzestrzeń się nie zapada tylko dlatego że jakaś bezcelowa anomalia zakłóciła harmonijny bieg rzeczywistości. Świat po prostu taki jest. Skąd pomysł, że jeśli coś jest na pozór bezcelowe, to dowód na to, że to celowe bo Bóg nie pozwalał by na istnienie czegoś bezcelowego w wykreowanym przez siebie świecie?

Po 2. Skąd wiesz że Jezus nigdy nie zgrzeszył? Są nawet ewangelie niekanoniczne o dzieciństwie Jezusa, które opowiadają o tym że mały Jezusek był ofiarą bullying i raz pod wpływem złości zamroził czy zamienił w słup soli, samym tylko dotykiem, swoich podwórkowych oprawców. Zrobienie komus krzywdy, nawet w samoobronie, to jednak jest trochę grzech...

Aczkolwiek zdaje sobie sprawę z tego że ewangelie, tak te kanoniczne jak i niekanoniczne, należy traktować z przymrożeniem oka. Tym bardziej, skąd pewność że ewangelie, jakiekolwiek by nie były, opowiadają całą historię Jezusa i niczego nie przekłamują ani nie omijają? Pytam o dowód ich 100% legitności, a nie oto czy ty wierzysz w ich 100% legitność, bo wierzyć to sobie możesz nawet w 500 metrowego latającego kutasa na orbicie ziemskiej, którego ejakulacje tworzą na ziemi deszcz... Pytam o dowody, bo z wiarą to se Pan możesz wypierdalać. Na jednego ciebie wierzącego w to i tamto, mam 100 innych wierzących w co innego niż ty, więc bądź tu kurwa mądry, każdy mówi co innego i każdy jeden na wiarę a żaden na dowody :/

Na wiarę to ja mogę zrobić interes i zostać z samymi majtkami na dworcu kolejowym blackeye


Hectic napisał:
Jezus umarł ponieważ Bóg chce Ciebie przyjąć do Nieba. Ale najpierw musi Ciebie oczyścić z grzechu. Jeśli uwierzysz w Jezusa i oddasz mu życie obdarzy Ciebie niebiańską naturą i zacznie robić z Ciebie prawdziwego świętego.


Byłeś świadkiem śmieci Jezusa?

Rozmawiałeś z nim [Jezusem] osobiście?

Znasz jego intencje?

Wiesz czego chce Bóg? A jeśli ja się zapytam Boga i Bóg mi odpowie zupełnie co innego niż ty twierdzisz, rzekomo w jego imieniu?

Z ciebie już zrobił prawdziwego świętego, wiesz z własnego doświadczenia jak to wygląda, czy tylko spekulujesz a nie wiesz bo sam jeszcze tego nie doświadczyłeś? Doprecyzuj?

Prawdziwego świętego, czyli jakiego? Jaki to jest dla przykładu nieprawdziwy święty? Czy mnich buddyjski żyjący w miłości, poszanowaniu bliskich, pacyfizmie i wegetarianizmie, to jest prawdziwy święty według ciebie, czy nie bardzo bo brand nie taki jak powinien, zła pieczątka i niewłaściwe atesty? Wytłumacz mi, jako laikowi, jak to wygląda Rolling Eyes
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czym jest prawdziwa mądrość
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile