W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Patenty na wolną energię  
Podobne tematy
Zimna fuzja 54
Free Energy36
Perpetum mobile14
Free energy istnieje sprawdż28
Tesla The Race to Zero Point Free Energy - dokument  bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 53088
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kowal




Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 09 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bzdura- to nie będzie działało.
Jeśli ułoży się magnesy tak, jak na rysunku (wirnik) to na skutek zamknięcia pola magnetycznego w pierścień, oddziaływanie magnesów "na zewnątrz" zaniknie. To raz. A dwa: siła pola magnetycznego (w tym przypadku) jest równa cosinusowi kąta odchylenia biegunów S-N od płaszczyzny prostopadłej do osi. Dlatego np. w normalnym silniku bieguny są prostopadłe.
PS: A jaką to energię magazynuje się w magnesie? I jak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:54, 09 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kowal. A co powiesz na to: Smile

Fajne nie?.
Jakby zamknąć pole magnetyczne, to chodziło by do wypompowania magnesów... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kowal




Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 11 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E, szkoda słów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:04, 11 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



dalej... 2 jest lepszy



SmileSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 11 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kowal
"W pierscieniu znika pole magnesow na zew"
Ok nie wiedzialem. Na swoją obrone moge powiedzieć ze to nie moje obrazki.

"Cosinus kąta odchylenia od osi "
Na ile to rozumiem to pole z boku magnesu bedzie bardziej upakowane ale tak samo silne jak z przodu wiec obszar obok magnesu bedzie tak samo mocno hamowal jak obszar przed magnesem bedzie odpychal?

"ech szkoda slow"
chcesz powiedziec, że magnes w ekranowanej otoczce bedzie mial inne pole niz bez otoczki i co za tym idzie zmienia sie jego bieguny i kształt pole magnetycznego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kowal




Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 11 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak.
Oddziaływanie dwóch magnesów wygląda tak, jakby końcami przyciągającymi się połączone były gumką od majtek. Reszte pozostawiam Waszej wyobraźni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 11 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Święta racja.
Ale znam lepszy przykład, którym się posługuję.
Jeżeli magnesy się odpychają, to można porównać jakby były połączone zwykłą sprężyną, taką jak np z długopisu, tyle, że jest ona ściśnięta.
Jeżeli przyciągają, tą samą sprężyną, tyle, że jest ona rozciągnięta.

Jeżeli więc ktoś chciałby zrobić perpetum moblie, lub jakieś free energy z magnesów, to równie dobrze mógłby je zrobić ze sprężyn. "Nacisk" pola magnetycznego, może wybijać elektrony z cewki, i tym samym tworzyć prąd elektryczny. Ale nacisk lub uderzenie w odpowiednie elementy wywołane sprężyną lub czymkolwiek, również wytworzy prąd - przykład, zapalarka do gazu zasilana naszą dłonią.

Teraz tak.
W gifie, który wkleiłem, z tym kręcącym się magnesem, jest pewien myk, wkleiłem to jako ciekawostkę, a nie żebym w te bzdury wierzył. Smile
Porównywanie do sprężyn i gum, nic tutaj nie da, bo to faktycznie by działało !!
Chwytem jest tutaj ta otoczka, ten czarny ekran wokół kręcącego się magnesu.
Coś takiego nie istnieje. Nie istnieje ekran, który mógł by tak uwięzić pole magnetyczne.
Gdyby taki ekran istniał, to ten silnik faktycznie kręcił by się do rozładowania magnesów. Smile

Drugi film, z tym trójkątem. Ktoś go zrobił na siłę. Tam są wyraźne momenty hamujące. Czyli takie w których magnesy dookoła, które teoretycznie mają bez końca podpychać lub pociągać kręcący się magnes, po prostu go hamują,

Trzeci film. Już kiedyś widziałem.
To dosyć sprytne...
Na środku oś. Z magnesami dookoła, i z pustym miejscem. Nazwę ten środek "wirnikiem".
Na kołach z boku również trzy magnesy
Jak boczne koło "nadbiega" z góry, to te magnesiki na wirniku przyciągają ten magnes na kole. Jak koło minie te magnesy, to odpychają. Więc wszystko się kręci.
Jednak gdyby magnes na kole znalazł się dokładnie pośrodku magnesików wirnika, to hamowało by kręcenie, rozwiązano to tak, że zrobiono przerwę.
Wszystkie koła są sprzężone, więc niby jest ok. Urządzenie chodziło by bez końca.
Jednak trzeba zwrócić uwagę na dwa momenty, kiedy poszczególne magnesy z tych trzech kół trafiają w tą lukę w tym 'wirniku'.
Jeżeli magnes koła jest zaraz nad płaszczyzną wirnika i w luce. To magnesy które właśnie "odjechały" (ich górna część) hamują ruch przyciągając magnes koła.
Jeżeli magnes koła jest zaraz pod płaszczyzną wirnika i w luce. To magnesy które właśnie "nadjeżdżają" (ich dolna część) hamują ruch odpychając się od magnesu kołą.
W ten sposób wszystko się równoważy.
Czyli gdyby ktoś zmontował to urządzenie i spróbował zakręcić którymkolwiek z bocznych kół, to każde z nich kręciło by się skokowo. Czyli dało się ustawić tylko w 9 pozycjach.

W pierwotnej wersji, z jednym bocznym kołem, można je ustawić tylko w trzech pozycjach.
Dodatkowe dwa koła nie wnoszą nic!. To takie samo perpetum z jednym, jak i z trzema. Powodują tylko że urządzenie będzie mniej "trzęsło", będzie chodziło płynniej, gdyż będzie 9 małych szarpnięć zamiast 3 silnych.

Oczywiście gdy zakręcimy je ręką to chwilkę pochodzi. Ale zwykłe koło zakręcone ręką też chwilę chodzi... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kowal




Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 12 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O! I właśnie!
Odpowiem, gdyż widzę tu zajawkę godnego Partnera do biznesu.

Cytat:

"Nacisk" pola magnetycznego, może wybijać elektrony z cewki, i tym samym tworzyć prąd elektryczny. Ale nacisk lub uderzenie w odpowiednie elementy wywołane sprężyną lub czymkolwiek, również wytworzy prąd - przykład, zapalarka do gazu zasilana naszą dłonią

Prąd elektryczny powstaje w ten sposób, że ruch przewodnika w polu magnetycznym powoduje w nim uporządkowany ruch wolnych elektronów, które już tam są. Magnes nic tu nie przekazuje. Zapalarka zaś zawiera piezoelement, czyli kryształ, który pod wpływem zmiany kształtu (uderzenie) daje prąd ( i na odwrót).

Cytat:

Chwytem jest tutaj ta otoczka, ten czarny ekran wokół kręcącego się magnesu.

Zgadza się. Pole magnetyczne można zdeformować, ale nie przepuszczać przez szczeliny, jak płyn. Przy czym zawsze ono będzie mieć charakter dipola, czyli S i N będą po przeciwnych stronach głównej osi krystalicznej materiału.

I na koniec. Gdyby same magnesy wystarczały do budowy silnika, już dawno miałbym w aucie taki silnik. I pewnie wielu innych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 12 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ale mechanizm jest ten sam w jednym przypadku używasz siły ręki aby ścisnąć kryształy, w drugim używasz siły ręki aby przybliżyć magnes do cewki.
Faktycznie w tym przypadku z magnesu chyba nic nie ubywa.
Najwyżej mikroskopijnie się rozmagnesowywuje, podobnie jak mikroskopijnie zużywa się element naciskający na kryształy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 25 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.elektrownie.tanio.net/silnik-magnetyczny-minato.html

W miarę poważna strona, ale piszą, że ten japoniec, robi silniki o sprawności 330%
Trochę dziwne...
Tutaj jest wyjaśnienie działania, jakieś patenty:
http://www.rexresearch.com/minato/minato.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 25 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przy zastosowaniu magnetycznego napędu jest realna możliwość dołączenia do silnika generatora i produkowania większej ilości energii elektrycznej, niż zużywa całe urządzenie. Minato twierdzi, że średnia sprawność jego silników wynosi 330 procent.

Skoro tak twierdzi to dlaczego zamiast sprzedawać wentylatory nie sprzedaje zestawu silnik+generator? Ewentualnie jeszcze wentylator gratis...
Na bank miałby więcej odbiorców, nawet jakby cena była 10x wyższa. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:24, 25 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dziwne mi się to wydaje, bo ta strona powielana jest na wielu serwisach, widać te silniki, jednak zastanowiło mnie zdanie:
"właśnie sprzedali 40000 sztuk do głównej sieci sklepów z artykułami gospodarstwa domowego"
Superwynalazek, i opchnęli go do sieci sklepów AGD, zamiast do profesjonalnych zastosowań za dużą kasę ?... Nie pisze też do jakiej sieci sklepów...
Poszperałem również w sieci i serwisach aukcyjnych, czy można kupić, nawet za duże pieniądze, jeden z tych 40000 silników Kohei Minato, i okazuje się, że nikt nie chce odsprzedać... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 06 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem bardzo ciekawy co będziecie mieli do powiedzenia przeciwko temu urządzeniu.
Znalazłem patent silnika elektromagnetycznego o 384% sprawności!
Umieszczam link do patentu:
http://v3.espacenet.com/origdoc?CY=pl&am.....8d45ecbc63

Macie tam budowę i opis silnika.

A tutaj link do filmiku udowadniającego działanie koncepcji:
http://pl.youtube.com/watch?v=BbhkXDacNx8
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alvin88




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 98
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:55, 07 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kowal napisał:

Ja, jako, że jestem właścicielem warsztatu mechanicznego podejmuję się wykonania serii tych cudownych silników. Obiecuję Ci, i biorę tu wszystkich na świadków, że oddam Ci 99% z zysku.


Jeeli jesteś z okolic Poznania i propozycja jest jeszcze aktualna to idę w ten biznes. Układ który mnie interesuje to: Strona główna, i tu jest cały układ do kupienia: Sprzedawca w UK, który zresztą kupiłem.

Interesuje mnie:
a) Zamontowanie tego w samochodzie moim.
b) Testy tego układu (analiza spalin przed i po, ile kilometrów można przejechać przed i po, jak to się zmieniło itd. itp.)
c) Udokumentowanie tego - zdjęcia, opisy filimi itp. oraz publikacja tego gdzie się da - Internet i YouTube w szczególności.


Opisy tego masz w linkach poniżej:
Kilka książek o darmowej energii
Książki o tym co chcę zrobić - opis i dokumentacja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kowal




Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:21, 07 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to w tym słoiczku po nutelli wytwarzany jest z wody gaz?

Podaruję Wam dwie zdroworozsądkowe rady:
1. Wartość opisu jest odwrotnie proporcjonalna do ilości tekstu i kolorów;
2. "Click here for additional information (Visa, srutu trutu)" zdradza rzeczywisty cel "publikacji".

Acha- mieskom se wgórach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 08 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszkę myślałem nad tą wodą jak by to tanio sprawdzić i pomysły mam następujące (szkoda, że nie mam zaprzyjaźnionego mechanika w Gdańsku Sad ) :

- Widziałem to rozwiązanie na jakimś filmiku, polak sobie w starym samochodzie obwiną kolektor wydechowy rurką miedzianą w której wytwarzała się woda. Montując w kolektorze ssącym rurkę tak by tworzyło się podciśnienie (tak działa ejektor) zasysało by wodę z baniaczka (przez jakiś zaworek do dławienia przepływu), woda zamieniała by się w parę w rurce i dalej już mieszała z powietrzem w kolektorze ssącym. Dużo pracy nie ma ale oczywiście regulacja to największy problem. Poziomy tak trzeba by ustawić, by podciśnienie nie zassało wody do kolektora ssącego jak jeszcze wydechowy jest zimny.

- Ten sam spróbuje zrobić jak mi czasu starczy Smile. Wkładamy dwie rurki do kolektora ssącego. Jedna ustawiana tak, że płynące tam powietrze wytwarza nadciśnienie a druga podciśnienie. Jak ja połączymy wężykiem to płynie przez niego przefiltrowane powietrze. Teraz rozcinamy rurkę łączącą i pomiędzy wstawiamy 'słoiczek' z odą i takim jonizatorem co wysoką częstotliwością wytwarza parę wodną (właściwie mgiełkę) no i w ten sposób pomału wprowadzamy mgłę wodną do kolektora ssącego Smile (oczywiście przez jakiś zaworek regulacyjny). Taki jonizator ma jednak wady. Mało mgły wytwarza (zawsze można 2 wstawić) a do tego ja znalazłem tylko na 24V i z pieprzonymi migającymi diodkami
http://allegro.pl/item425108111_jonizator_nawilzacz_mgly_generator_zasilacz.html

Co Wy na to? Tanie do testów i jak co to bez problemu zdemontować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:53, 15 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Cytat:
Przy zastosowaniu magnetycznego napędu jest realna możliwość dołączenia do silnika generatora i produkowania większej ilości energii elektrycznej, niż zużywa całe urządzenie. Minato twierdzi, że średnia sprawność jego silników wynosi 330 procent.

Skoro tak twierdzi to dlaczego zamiast sprzedawać wentylatory nie sprzedaje zestawu silnik+generator? Ewentualnie jeszcze wentylator gratis...
Na bank miałby więcej odbiorców, nawet jakby cena była 10x wyższa. Very Happy


Nie sprzedaje bo nie żyje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:50, 29 Sty '11   Temat postu: Perpetum mobile Odpowiedz z cytatem

wygląda ciekawie, ale czy to ma sens?
Czy z Was ktoś jest w stanie wyliczyć/sprawdzić, czy to działa?
Dzienks


_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 29 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[img]http://cpafi.wrzuta.pl/sr/d/3tNn5cCdaE3/super_iluzja[/img]

To tez dziala Very Happy
Wspolnego maja tyle samo. Zabawki tego typu ludzie buduja od kilkuset lat i nikt nic nie wymyslil.
Zrozumcie, ze termodynamika to nie jest nic nowego. Podwaliny nauki powstaly dobre 150 lat temu. Energia z nikad sie wezmie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1052
Post zebrał 0.004 mBTC

PostWysłany: 23:09, 25 Lip '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gościu zrobił panele słoneczne ze starych płyt CD/DVD owiniętych drutem miedzianym Surprised

_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Patenty na wolną energię
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile