W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nasza-Klasa sprzedana   
Podobne tematy
Stajemy się powoli murzynami - GG a teraz Allegro SOLD 11bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2372
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kenboi




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:49, 10 Cze '08   Temat postu: Nasza-Klasa sprzedana Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/-1,1553165,wiadomosc.html

Cytat:
....Kim jest nowy inwestor?
Nowy właściciel portalu, fundusz Forticom, ma dwóch głównych udziałowców. Pierwszy z nich to Digital Sky Technologies, któremu szefuje Yuri Milner, rosyjski inwestor branży internetowej. Stworzył on między innymi firmę NetBridge, która później przekształciła się w Mail.ru. To największy dostawca poczty elektronicznej w Rosji. Co ciekawe, Mail.ru jest własnością funduszu Naspers, który kupił komunikator Gadu-Gadu.Drugi udziałowiec Forticomu to Fundusz Tiger Global, który w Polsce ma udziały w portalu rynku pracy Pracuj.pl.


Naspers - właściciel naszej-klasy, allegro, gadugadu, meil.ru. Pewnie za kilka miesięcy kupi ich jakaś jeszcze większa firma, potem jeszcze większa , aż będzie należeć do NWO. W tens sposób będą mieli wszystkich na tacy (14 milonów polaków). Całe szczęście że się tam nie zapisałem Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alien




Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:15, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robi sie niewesoło - Rosja w natarciu! Trzeba się wypisać - zacierając ślady. Podmiana zdjęć, dezaktualizowanie profilu. Mają chyba za dużo danych aby zachowywać wszystkie kopie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:17, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A niby czemu mają służyć wszystkie tzw. "portale społecznościowe" jak nie zbieraniu informacji o obywatelach Evil or Very Mad

Tzn. może nie były one zakładane z takim założeniem , ale imo od samego początku niosą one ze sobą ogromne zagrożenie dla prywatności bo gromadzą i przechowują sporo osobistych informacji. Co do samej NK to jeszcze niedawno dało się uzyskać pełny dostęp do danych każdej osoby za pomocą zwykłej komendy sql bo "zabezpieczenia" były tylko na poziomie przeglądarki.

To oczywiste, że jeżeli taki portal zyskuje popularność to prędzej czy później przejmuje go jakaś większa korporacja, wraz z całą bazą danych użytkowników. Jeżeli zbierze się dane z kilku takich portali to można uzyskać naprawdę sporo informacji o danej osobie : przebieg edukacji, lista przyjaciół,zainteresowania (nasza klasa,grono,myspace) stan zdrowia (google.health) praca (golden line) - to tylko kilka przykładów.

Może jestem dziwny ale osobiście unikam tego typu portali jak ognia ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
killuminati




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:25, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fosfor napisał:
A niby czemu mają służyć wszystkie tzw. "portale społecznościowe" jak nie zbieraniu informacji o obywatelach


Po to właśnie został wymyślony przez wojsko internet. Nie przypadkowo nazywa się to narzędzie światową pajęczyną, siecią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kenboi




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:27, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alien napisał:
Robi sie niewesoło - Rosja w natarciu! Trzeba się wypisać - zacierając ślady. Podmiana zdjęć, dezaktualizowanie profilu. Mają chyba za dużo danych aby zachowywać wszystkie kopie.


Za późno , już pozamiatane, do tranzakcji doszło w styyczniu. A i tak WSZSTKO jest solidnie archwiziowane, to nie portal na hostingu za 300 pln za rok, mówimy o firmie za 300 milonów! Zarchiwiziowane jest pewnie nawet kiedy sie logowałeś, z jakiego IP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:52, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że mnie tam nigdy nie było i nie będzie. Z resztą (niech się niektórzy nie obrażą) trzeba być totalnym idiotą żeby w ogóle gdziekolwiek w tego typu głupawych portalach podawać prawdziwe dane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fosfor napisał:

Jeżeli zbierze się dane z kilku takich portali to można uzyskać naprawdę sporo informacji o danej osobie : przebieg edukacji, lista przyjaciół,zainteresowania (nasza klasa,grono,myspace) stan zdrowia (google.health) praca (golden line) - to tylko kilka przykładów.



przecierz te wszystkie informacje mozna zdobyc nie wywalajac grubych pieniedzy na n-k. to sa bezwartosciowe informacje, wystarczy ze policja popyta sasiadow, zlozysz gdzies cv, zadzwonia na uczelnie, dostaniesz stypendium na uczelni, zaplacisz karta, przejrza dane zus/banku... nie jestem przekonany ze sa to dane wrazliwe... to tylko business
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:19, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kenboi"]
alien napisał:
Zarchiwiziowane jest pewnie nawet kiedy sie logowałeś, z jakiego IP


nic nadzwyczajnego, to jest oczywiste, np: dostawca internetu wg ustawy ma trzymac takie dane do 5 lat (chyba)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kenboi




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:06, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

franek12 napisał:

przecierz te wszystkie informacje mozna zdobyc nie wywalajac grubych pieniedzy na n-k. to sa bezwartosciowe informacje, wystarczy ze policja popyta sasiadow, zlozysz gdzies cv, zadzwonia na uczelnie, dostaniesz stypendium na uczelni, zaplacisz karta, przejrza dane zus/banku... nie jestem przekonany ze sa to dane wrazliwe... to tylko business


Popytać sąsiadów? Przy 14 milionach użytkowników? Troche to by im zajeło czasu Laughing

Cytat:
nic nadzwyczajnego, to jest oczywiste, np: dostawca internetu wg ustawy ma trzymac takie dane do 5 lat (chyba)


Chodzi mi o to że wszyscy myślą że pokasują swoje dane i nie będzie śladu. A taki portal i inne ma wszystko dobrze zarchiwizowane. Nawet kiedy się głośno pierdneło przed komputerem Laughing

A do czego może się przydać taka baza:

http://www.dlapolski.pl/viewpage.php?page_id=24
Cytat:
Bardzo ważnym celem sieci sorosowskich fundacji działających w krajach dawnego bloku wschodniego jest stworzenie międzynarodowej, skomputeryzowanej bazy danych osobowych, pozwalającej zachodnim instytucjom na łatwe wyszukanie wygodnych dla nich i lojalnych osób. Tacy ludzie, obejmując w swoich macierzystych krajach eksponowane stanowiska w mediach, biznesie, a nawet administracji państwowej stają się cennymi "agentami wpływu" na usługach zachodnich instytucji i korporacji. Istnienie bazy danych ma także potężny wpływ na siłę oddziaływania w tym regionie Komisji Trójstronnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:26, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fosfor napisał:
A niby czemu mają służyć wszystkie tzw. "portale społecznościowe" jak nie zbieraniu informacji o obywatelach Evil or Very Mad



To oczywiste, że jeżeli taki portal zyskuje popularność to prędzej czy później przejmuje go jakaś większa korporacja, wraz z całą bazą danych użytkowników. Jeżeli zbierze się dane z kilku takich portali to można uzyskać naprawdę sporo informacji o danej osobie : przebieg edukacji, lista przyjaciół,zainteresowania (nasza klasa,grono,myspace) stan zdrowia (google.health) praca (golden line) - to tylko kilka przykładów.

Może jestem dziwny ale osobiście unikam tego typu portali jak ognia ...


A ja dostalem propozycje powierzenia swoich kontaktow. Oto ponizej:



Witaj J,

Teraz dzięki prostemu narzędziu Twoja lista kontaktów już nigdy nie zniknie. Kontakty, kalendarz i notatki możesz zapisać on-line dzięki nowej usłudze sms.pl i Synkii. Jeśli postanowisz zmienić telefon lub go zgubisz do wszystkich danych dostaniesz się on-line i w kilka minut wgrasz je do nowej komórki.

Sprawdź jak działa nowa usługa sms.pl - zabezpiecz dane za darmo zanim je stracisz.

http://sms.pl/synkia/WWW_loginSMSPL.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:14, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam na to wysr... bo nie mam zwyczaju logować się na śmiesznych portalach typu NK czy fotka.pl .Wam też polecam-żadna strata,a nie ma strachu o to,że ktoś mnie inwigiluje Cool .
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:03, 11 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kenboi napisał:
franek12 napisał:

Popytać sąsiadów? Przy 14 milionach użytkowników? Troche to by im zajeło czasu Laughing


po co maja sie zajmowac 14 milionami na raz? nie rozumiem, a reszta polakow ktorzy nie maja komputera i nie sa zarejestrowani w n-k to co? nie istnieja?


kenboi napisał:
franek12 napisał:

nic nadzwyczajnego, to jest oczywiste, np: dostawca internetu wg ustawy ma trzymac takie dane do 5 lat (chyba)

Chodzi mi o to że wszyscy myślą że pokasują swoje dane i nie będzie śladu. A taki portal i inne ma wszystko dobrze zarchiwizowane. Nawet kiedy się głośno pierdneło przed komputerem Laughing



ludzie to mysla ze jak uzywaja komputera to sa anonimowi a pozniej zdziwienie i placz jest Wink


[quote="kenboi"]
A do czego może się przydać taka baza:

http://www.dlapolski.pl/viewpage.php?page_id=24
Cytat:
Bardzo ważnym celem sieci sorosowskich fundacji działających w krajach dawnego bloku wschodniego jest stworzenie międzynarodowej, skomputeryzowanej bazy danych osobowych, pozwalającej zachodnim instytucjom na łatwe wyszukanie wygodnych dla nich i lojalnych osób. Tacy ludzie, obejmując w swoich macierzystych krajach eksponowane stanowiska w mediach, biznesie, a nawet administracji państwowej stają się cennymi "agentami wpływu" na usługach zachodnich instytucji i korporacji. Istnienie bazy danych ma także potężny wpływ na siłę oddziaływania w tym regionie Komisji Trójstronnej.


nie widzialem na n-k zeby ktos sie chwalil dzilalnoscia "aktywistyczna"/polityczna... soros bez n-k sobie poradzi bo ma pieniadze na rozne organizacje pozarzadowe, i w taki sposob sciaga do siebie podobnie myslacych....


powtorze jeszcze raz, po co jakiejs tajnej/zlej organizacji wiedza o tym ze byles na wakacjach w egipcie... ze masz 123 "znajomych" i chodziles do liceum w pcimie dolnym, te dane i tak sa publicznie dostepne dla organizacji rzadowych a dla tajnej organizacji to blahostka je zdobyc, tylko po co... bzdura
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:10, 11 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wpisywałem same pierdoły w profilu. Im większe brednie,tym więcej osób zapraszało mnie jako znajomego . Zacząłem dostawać zaproszenia od rodaków z USA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nieznajomy




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 219
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 12 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha to co niektórzy tu wypisują to śmiech. Nie wiem czy jesteście jakimiś paranoikami. Władza bym nie zawracała sobie dupy szukając informacji z naszej-klasy. Wystarczy jak zbiorą informacje o danym człowieku z miejsca gdzie pracuje i się dowiedzą dużo więcej i szybciej.
_________________
Ludzie-tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:38, 13 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawostka:

Zobaczcie jaka strona widnieje na 12 miejscu najpopularniejszych stron internetowych w Irlandii Smile
http://www.alexa.com/site/ds/top_sites?cc=IE&ts_mode=country&lang=none
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nasza-Klasa sprzedana
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile