W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
O samochodach elektrycznych  
Podobne tematy
Wodór w samochodzie od zaraz?33bez ocen
Polski samochód elektryczny za 20 tyś zł2
Samochód na wodę? 17
Pokaz wszystkie podobne tematy (16)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 17307
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:05, 28 Kwi '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
.............
Co do pożaru EV nie czytałem nigdzie o przyczynach zapalenia. Może ktoś ma jakieś art. o wynikach dochodzenia co było przyczyną zapalenia się samochodu.
rzecz jest znana i powszechna - to niedoskonałość litowych baterii. Poszukaj sobie film gdzie człowiek wbija nóż w taką baterię:

_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:02, 29 Kwi '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nóż w litową baterię
https://www.youtube.com/watch?v=7-xPHopebiE
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 30 Kwi '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Nie 24h a ok. 8 do 10h
I znów ty w tych swoich ramkach z których nie potrafisz wyjść, ale już się nie dziwię, skoro ty tylko wungiel i wungiel.
A teraz uważaj, będzie lekcja:
Na osiedlu, można postawić przy miejscach parkingowych stacje do ładowania. Zero przedłużaczy. Jarzysz! Potrafisz to sobie zobrazować czy mam ci narysować?

Czasem jak czytam to mam wrażenie, że celowo piszesz te durnoty, żeby ktoś odpisywał, karmił trola. Nie można być tak ograniczonym za darmo...
Czyli chcesz na osiedlu zrobić "stację ładowania" - o której pisałem wcześniej, że aby zachować przepustowość jak dla spalinowego, to musiałoby być 1000 słupków. Fajnie, tylko że nie ma takiej infrastruktury, żeby to zasilić i bardzo długo nie będzie...
Jeszcze nie ma nawet 10% nasycenia rynku elektrykami a już:
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/usa.....pradu.html

brakuje prądu...

A teraz policzmy, matematyka, szkoła podstawowa plus min. zakres elektroniki:
- KIA EV6, akumulator 77,4 kWh = 77 400Wh
- gniazdko 230V, max moc przy zabezpieczeniu 10A a takie się daje przy przeciętnym kablu 3x2.5mm2 to 3600W
- 77400/3600 = 21.5h - nie licząc:
- a) strat na ładowarce (żadna nie ma 100% sprawności)
- b) tego, że żadna bateria nie jest zawsze ładowana z pełną mocą przez czas ciągły - ma pewne zabezpieczenia, które zmieniają ten prąd w czasie.
Dlaczego wspominam o tym aucie - bo tuż obok mnie jest taki słupek i mam kolegę z EV6 - zimą ładował się codziennie. Kiedy ja zatankowałem do mazdy (gdzie mam PB i LPG) oba zbiorniki to zużyłem na to 7 minut i mam zasięg 1200km, przez 3 tygodniu mogę tylko jeździć... A prąd do aut koszmarnie drogi, podałem przykłady... Mam na dachu fotowoltaikę, 6kW i rocznie produkuję nieco ponad 6MWh - ale tyle też zużywam na prąd bytowy, na auto by nie wystarczyło...

To teraz słucham eksperta - jak skrócić czas do 8h.

PS. - energia z węgla jest najtańsza, bo elektrownie w Polsce mają węgiel za 200zł/tona (jeśli oczywiście nie rozjebie się limitów CO2, które dostajemy stosownie do produkcji prądu z węgla a które to obecny rząd sprzedaje na wolnym rynku i karmi patologię) a i węgla jest dużo (porównując do gazu... zresztą - póki Niemcy mieli plany być hubem ruskiego gazu to gaz był OK, teraz już nie jest, nawet atom nie jest OK...
ale to osobny temat
PS.2. - od 18 lat nie oglądam telewizji

PS.3. - kto tu jest idiotą to już dawno zostało ocenione przez bardzo wiele osób - powiem wprost - nie wypadłeś góralu najlepiej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:18, 01 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Krzyzak"]
goral_ napisał:
Nie 24h a ok. 8 do 10h
I znów ty w tych swoich ramkach z których nie potrafisz wyjść, ale już się nie dziwię, skoro ty tylko wungiel i wungiel.
A teraz uważaj, będzie lekcja:


No więc usiąź i czytaj oraz się ucz! Może coś się nauczysz a nie tylko głupoty na jakiś kanałach youtube zasłyszane będziesz pisać.
Zaczynamy:


Cytat:
Cytat:

Na osiedlu, można postawić przy miejscach parkingowych stacje do ładowania. Zero przedłużaczy. Jarzysz! Potrafisz to sobie zobrazować czy mam ci narysować?

Czasem jak czytam to mam wrażenie, że celowo piszesz te durnoty, żeby ktoś odpisywał, karmił trola. Nie można być tak ograniczonym za darmo...
Czyli chcesz na osiedlu zrobić "stację ładowania" - o której pisałem wcześniej, że aby zachować przepustowość jak dla spalinowego, to musiałoby być 1000 słupków. Fajnie, tylko że nie ma takiej infrastruktury, żeby to zasilić i bardzo długo nie będzie...
Jeszcze nie ma nawet 10% nasycenia rynku elektrykami a już:
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/usa.....pradu.html


Nadal siedzisz w tych swoich ciemnych ramkach.
Na osiedlu, można postawić słupki przy każdym miejscu parkingowym, można tez postawić jeden słupek dla 3 miejsc parkingowych, każda latarnia oświetleniowa, może być stacją ładowania - jarzysz?!
Nie, nie mieści ci się to w głowie - prawda?
Ale przyznaj, nie pomyślałeś o tym? A wiesz, ze takie już są i działają?
Infrastrukturę można zrobić i to szybko. To żaden problem. Chyba, że kase się rozkrada a pingwinom mówi się, że się nie da.
Pojąłeś sens tej lekcji?
Czy objaśnić, jak 5-cio latkowi?

Cytat:

brakuje prądu...


Zwłaszcza u ciebie w zwojach mózgowych.

Cytat:

A teraz policzmy, matematyka, szkoła podstawowa plus min. zakres elektroniki:
- KIA EV6, akumulator 77,4 kWh = 77 400Wh
- gniazdko 230V, max moc przy zabezpieczeniu 10A a takie się daje przy przeciętnym kablu 3x2.5mm2 to 3600W
- 77400/3600 = 21.5h - nie licząc:
- a) strat na ładowarce (żadna nie ma 100% sprawności)
- b) tego, że żadna bateria nie jest zawsze ładowana z pełną mocą przez czas ciągły - ma pewne zabezpieczenia, które zmieniają ten prąd w czasie.
Dlaczego wspominam o tym aucie - bo tuż obok mnie jest taki słupek i mam kolegę z EV6 - zimą ładował się codziennie. Kiedy ja zatankowałem do mazdy (gdzie mam PB i LPG) oba zbiorniki to zużyłem na to 7 minut i mam zasięg 1200km, przez 3 tygodniu mogę tylko jeździć... A prąd do aut koszmarnie drogi, podałem przykłady... Mam na dachu fotowoltaikę, 6kW i rocznie produkuję nieco ponad 6MWh - ale tyle też zużywam na prąd bytowy, na auto by nie wystarczyło...


Misiu! Dziś instaluje się w domach 7 kW ładowarki! Czujesz blusa? 7kW!
W UK, zabezpieczenie na kablach do gniazdek jest 32A To ile ci da....?
Mało! Sprzedaje się ładowarki 7 kW które instaluje się bezpośrednio za miernikiem prądu.
90% domów w UK, ma dostarczane 23kW prądu. używając 7kW w nocy, praktycznie nie wpływa na problemy z brakiem zasilania. Mało tego, bezpieczniki 100A montoane na cut out (nie wiem jak to się po polsku nazywa) są typu MF o ile dobrze pamiętam (nie chce mi się sprawdzać) czyli wytrzyma nawet jak będzie jakiś szczytowy nagy pobór 23kW - ale to na marginesie.

Nie wiem jaki masz dach, i ile paneli, ale te 6kW to masz w godzinach między 11 a 13 w słoneczne letnie dni.
Jak masz panele 600W to musisz ich mieć minimum 10 - to koszt astronomiczny, bo jeden taki panel będzie kosztować ok. 1600 zł x 10 to 16000zł!!
Maks 6kW dostajesz w okresie 2h dziennie w pełni słonecznych dni w lecie, kiedy słońce jest najwyżej ma najkorzystniejszy kąt padania.
Nie wiem, za ile ci się zwróci wydatek 16000zł plus Inverter na co najmniej 6kW to chyba co najmniej 10000zł - 26000 minimum! Będziesz mieć zwrot za ile lat? (O bateriach nie wspominam już nawet)
I napisz, w jaki sposób z 6kW paneli słonecznych masz rocznie z 6000kW instalacji? Doświetlasz panele w nocy jakimiś reflektorem?




Dziękować nie musisz.


Cytat:

PS. - energia z węgla jest najtańsza, bo elektrownie w Polsce mają węgiel za 200zł/tona (jeśli oczywiście nie rozjebie się limitów CO2, które dostajemy stosownie do produkcji prądu z węgla a które to obecny rząd sprzedaje na wolnym rynku i karmi patologię) a i węgla jest dużo (porównując do gazu... zresztą - póki Niemcy mieli plany być hubem ruskiego gazu to gaz był OK, teraz już nie jest, nawet atom nie jest OK...
ale to osobny temat


Musisz chyba zacząć mniej debili z konfederacji oglądać a być na bieżąco, lub choć pytać a nie twierdzić!
Od października 2022 cena węgla do elektrociepłowni wynosi 640 zł za tonę.
https://energia.rp.pl/wegiel/art37261561.....%82%2FGJ).

Cytat:

PS.3. - kto tu jest idiotą to już dawno zostało ocenione przez bardzo wiele osób - powiem wprost - nie wypadłeś góralu najlepiej...


Ale ciebie jest łatwo punktowaćSmile
Napisz tylko, czy następnym razem chcesz jak dziecku, czy dasz radę ogarnąć osobiście pewne zagadnienia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:07, 01 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj wszystkie moje wpisy raz jeszcze, ze zrozumieniem. Od początku pisałem o gniazdku 230V, zatem nie masz szans z tymi wyliczeniami się spierać. Sam to jeszcze cytowałes.
A spierasz się z faktami - 6kW fotowoltaika daje 6000kWh energii rocznie, w Polsce to możliwe, jedzie tak obecnie od 9 do 17. W tej chwili, godzina 8:00 generuje 3700W.
Ps. Latarnie obecnie są u mnie na wsi ledowe, każda ma ok 300W zużycia, rozstawione mniej więcej co 70m. A proponujesz aby co 3m był słupek np. 7000W. Taaaaa już widzę jak ktoś buduje infrastrukturę... Zwrot inwestycji za 300lat... I skąd prąd do tego. Elektrownię atomową "budujemy" w Polsce od lat 70ych, a tak "konkretnie" od 20 lat mamy już zarząd i pełno spółek państwowych od tego, a dalej w Żarnowcu tylko szczytowo pompowa jest. Mam niedaleko, to czasem tam jeżdżę.

I wiesz, UK nie jest jakims wyjątkiem - ja mam zabezpieczenia BM na 25A w skrzynce, 3 fazy, umiem sobie policzyć że lądując elektryka z pv to mi na zero wyjdzie po 20 latach, dopiero wtedy się zrówna cena bateryjki z tym, co zużywa auto na gaz czy benzyna turbo z bezpośrednim wtryskiem. Zamiast kupować bateryjkę mogę zrobić na benzynie 300 000 km za tę różnicę w cenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1771
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:45, 01 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyzak napisał:
Przeczytaj ....


czy masz już wrażenie, że on się odhibernował na długo przed zakończeniem procesu regeneracji..?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:53, 01 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety... Bajdurzy, pisze nie na temat... Obiecałam sobie, że więcej mu nie odpiszę, bo to nie ma sensu, on żyje urojeniami i szkoda mojego czasu. Nie potrafi się odnieść do faktów i wymyśla komuś życie - każdy kto ma inne zdanie jest wrogiem i już.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:01, 02 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Ale ciebie jest łatwo punktowaćSmile


Tylko w twojej głowie.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 02 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie i Panowie w czym macie problem ? Energia ze słońca be? panele pv potaniały be?
nadprodukcja be? ja osobiście jestem od 40 dni poza siecią , dogrzewam prądem pomidory ,możliwości jest wiele /
baterie? za rok lub 2 wejdzie nowa technologia,i szczęki ludziom opadną pod wrażeniem .
Obsrajtek planuje za waszą kasę z paliwa robić geshewt koszta .....
samochód elektryczny to super rozwiązanie np.używany z Norwegii...
i huj całe kurwy kartele niech szczezną razem z putinem .
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 02 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że auto elektryczne może być dobrym wyborem - ale nie obecnie (cena baterii, niski zasięg, długi czas ładowania, brak infrastruktury do szybkiego ładowania, wysokie ceny prądu, waga pojazdu, ekstremalnie niebezpieczny ew. pożar, brak sensownej naprawy - przykładowo wbity pręt w podwozie = szkoda całkowita, bo nikt nie zagwarantuje, że bateria nie oberwała i jest to realny przypadek z Norwegii... a kończąc na braku sensownej technologii recyklingu baterii opartych na licie i kobalcie).
Dlatego są podejmowane próby aby silniki elektryczne zasilić np. przez spalanie wodoru - ale wiele osób twierdzi, że wodór to ślepa uliczka, bardzo wysokie ciśnienia, ekstremalnie niebezpieczny i wybuchowy, przechowywanie jest problematyczne...

Gdyby przeciętny elektryk kosztował tyle co przeciętny spalinowy to pewnie - z mojej perspektywy - dołożyłbym paneli na dach i "tankował" prąd, ale pod warunkiem, że to auto jeździ "wokoło komina" (praca, szkoła, dom i powrót, do 100km dziennie). Na dalsze trasy się nie nadaje, bo to jest życie od ładowarki do ładowarki, zawsze z ryzykiem, że się nie dojedzie albo trzeba będzie nocować... I tak przejazd A1 Gdańsk-Czechy zamiast trwać 6 godzin będzie trwał 3 dni (2 noclegi na załadowanie do pełna bateryjek)...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 02 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekan napisał:
ja osobiście jestem od 40 dni poza siecią , dogrzewam prądem pomidory ,możliwości jest wiele /
baterie? za rok lub 2 wejdzie nowa technologia,i szczęki ludziom opadną pod wrażeniem .

jak to możliwe? czy masz fotowoltaikę? jeśli tak, to ona przecież nie działa bez podłączenia do sieci? - nie znam rozwiązań, gdzie ma się magazyn energii, zatem pytam zupełnie serio
a jeśli masz magazyn, to się opłaca? niedawno patrzyłem to taki 10kWh koło 100 000zł kosztował - przecież to jest kompletnie nieopłacalne, bo 10kWh to mi robi w 2 godziny, zatem resztę warto oddać do sieci, żeby potem odebrać - inaczej byłbym stratny... obecnie dziennie mam po 40-50kWh, czerwiec tradycyjnie jest najlepszy, zatem pik przede mną...

a - o nowych rodzajach baterii słyszę od lat... niewiele się zmienia niestety... nadal magazyny amatorskie albo jadą na ogniwach 18650 albo na bateriach trakcyjnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:46, 03 Maj '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W temacie metali rzadkich. I nie tylko.


_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:26, 03 Cze '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tym razem nie auto a motorower, ale ma zadatki na odrzutowiec Laughing
https://gloria.tv/post/xmU7Gjyyq9T41THdyvn2WEV9A
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:07, 06 Cze '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu pali się elektryczny mustang, całkiem niedawno w Gdańsku

https://www.auto-swiat.pl/ev/wiadomosci/.....as/yvmp46p

a jaguar wycofuje iPace

https://elektrowoz.pl/porady/akcja-przyw.....je-i-pace/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:35, 27 Lip '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://e.autokult.pl/dostala-w-zastepst.....182220768a
Cytat:
Dostała w zastępstwie samochód elektryczny. Pojazd spalił jej dom
Ogień pojawił się w garażu i szybko przeniósł na resztę budynku

Straż pożarna hrabstwa St. Johns bada przyczynę pożaru, który wybuchł w garażu domu w Nocatee na Florydzie, gdzie zaparkowany był wypożyczony od dealera elektryczny Mercedes EQE 350+ z 2023 r.

Zdjęcia po incydencie pokazują, że elektryczny luksusowy sedan spłonął doszczętnie, a ogień pochłonął również garaż i strych domu. Jak do nosi News4Jax, elektryczny mercedes był używany przez Jennifer Ruotolo, podczas gdy jej samochód był w salonie w celach serwisowych. Kobieta przyznała, że EQE stał w garażu przez mniej niż 24 godziny, kiedy wybuchł pożar. – Byłam w pracy – powiedziała Ruotolo cytowana przez News4Jax. – W pewnym momencie mój mąż usłyszał syk i trzask. Wszedł do garażu pełnego dymu. Samochód zapalił się i eksplodował – dodała.
Homeowner questions EV safety after fire destroys her Nocatee home
Pożar samochodu elektrycznego podczas ładowania? Trwa śledztwo
Zobacz takżeRazzożar samochodu elektrycznego podczas ładowania? Trwa śledztwo

Na szczęście pożar został wykryty dość szybko i żaden z domowników nie ucierpiał. Mercedes bada obecnie przyczyny pojawienia się ognia. "Za każdym razem, gdy otrzymujemy zgłoszenie o takim incydencie, traktujemy sprawę bardzo poważnie. W takim przypadku będziemy współpracować z odpowiednimi urzędnikami i ekspertami, aby natychmiast ustalić pierwotną przyczynę i podjąć odpowiednie dalsze kroki" – napisał producent samochodów w odpowiedzi na zapytanie serwisu Carscoop.

_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1994
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:49, 28 Lip '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam najmniejszych wątpliwości że cała e-mobilność była patentem na wyjebanie ludzi na kasę. Artykuły u jarających się elektrykach wyskoczyły jakiś czas temu niczym Filip z konopi. Przypomnijcie sobie jakie e-brandzle odchodziły przed upublicznianiem tych jeżdżących smażalni. Przyszłością są ogniwa wodorowe. Gdzieś na yt oglądałem testy BMW czy Toyoty na zasadzie hybryd elektryczno wodorowych ale o co tam bliżej chodziło to jakoś średnio ogarniam ale to mniej istotne.

Pamiętacie jak był boom na telewizory plazmowe? Dawaj kurwa plazmę, ale plazma jest zajebista a jak świeci i w ogóle kurwa sprzedaj nerkę i bierz plazmę. Potem okazało się, żeby to utrzymać przydałby się reaktor atomowy a jak się włączyło tv to można było nim nagrzać chatę. I cyk nagle plazmy poszły się pierdolić i cały ich mit i weszły tanie jak barszcz lcdki. To jest ta sama historyjka. Pewnie jakbyście się zastanowili to znajdziecie więcej takich przypadków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1771
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 08:12, 28 Lip '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TV plazmowe, były raczej rozwojową kontynuacją poszukiwania nowych rozwiązań, tyle, że udane. Co z tego, że bardziej prądożerne jak lepsze od LCD. Plazmę porównałbym do układu redukcji szumów dbx w porównaniu do dolby. DBX był dobry ale monopol wygrał. Tak samo jak microsoft i linuks, choć tu jest inaczej, bo linuks jest "dobrowolny" i dostępny bez narzucania swoich wymagań w trakcie użytkowania.
Wyobraźmy sobie ektrycznego abramsa i History Supreme dryfującego do najbliższego portu i stacji ładowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20414
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 10:01, 28 Lip '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest dla ludzi.
Samochody elektryczne miały sens, gdy walczyły z monopolem przemysłu naftowego, dając nam alternatywę do paliw opartych na ropie.

W momencie jednak gdy z tańszej alternatywy przeradzają się w centralnie planowane projekty narzucające miliardom ludzi to, jakiego rodzaju silnika mają używać, Na siłę niszczą stare sprawdzone rozwiązania, zastępując je nowymi, nawet jeszcze dobrze nie przetestowanymi. A do tego, wszystko w imię walki z pogodą,
To już nie jest nic dobrego i nic dobrego z tego wyjść nie może.

Skoczy się to jak samo jak socjalizm z drugiej połowy XX wieku, który najpierw na pięknych ideach opanował pół świata, aby zaraz zbankrutować pod ciężarem własnej niewydolności, będącej skutkiem centralnego sterowania i niszczenia zdecentralizowanych rozwiązań opartych na wolnym rynku.

Pamiętajcie o jednaj ważnej zasadzie życiowej: jeśli rząd się za coś zabierze, zawsze to spierdoli.
I tak właśnie spierdolono samochody elektryczne.

Im szybciej cały ten system im się zawali, tym szybciej pozostaną po nim tylko te samochody elektryczne, które są faktycznie dobre i przetrwają próbę czasu.
Jednak wydaje mi się, że dziś nie ma już wątpliwości że 90% tego masowo produkowanego elektrycznego chłamu trafi na złomowisko wcześnej niż moja teraz już ponad 15 letnia mazda.
I tak się kurwa zakończy piękna idea - milionami ton baterii z rozkładającymi się trującymi substancjami, których nikt nie będzie utylizował, bo nie będzie na to pieniędzy, po tym jak wszystko wydali na walkę z pogodą i teraz ledwo mają co do gara włożyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1771
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:10, 28 Lip '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Rząd i tak sam się wyżywi"....więc zmartwienia są nasze, ich jest wszystko inne, czasem dla nas podane do powąchania.
Jest prawdopodobne, że samochody elektryczne to utopijna wizja zboka testującego technologie, tak jak każde inne innowacje. Można sobie wyobrazić, "patrzącego z góry", który wymyśla :...no dobra, teraz zrobimy im samochody na baterie, by bawili się nimi tak, jak się bawili jako dzieci nakręcanymi na kluczyk samochodzikami które im unowocześniono zakładając bateryjki, by jeździły same, bez nakręcania. I co, słabo wyszło? no to zrobimy coś innego, może to inne się uda, a jak się uda to im to rozjebię, bo się przywyczają do dobrego i będąc oczekiwać tylko takich rzeczy. I jeszcze zrobię tak, by sami głosowali za tym, by te dobre rozjebać bo to modny lans i ratuje im życie i ich pierdolone zdrowie, którym steruję na wszelkie znane tylko mnie, sposoby. Tak samo steruję tym, w co mają się ubrać, steruję żywnością, którą modyfikuję i zatruwam, i domami które za moje pieniądze budują, niby sobie ale wg. tego co ustalę że ma być zbudowane i steruję też czasem który mają przeznaczyć na pracę i tym ile za tę pracę mają zarobić.
I tak patrzę na nich i wymyślam...a te huje pomykają raz w jedną, raz w dugą stronę, dokładnie tam gdzie im wskażę, by myśleli, że to ich wolny kurwa wybór.
Na koniec zapędzę ich do domów które za moje pieniądze wybudowali, zakażę wychodzić gdziekolwiek i niech tam zdechną albo spłoną razem z elektrykami akuratnie ładującymi się energią potrzebną by rozhajcować maksymalnie duży płomień.
.
Tak więc, czym tu się jarać, jak to samo się zjara.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1994
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:07, 28 Lip '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak przy okazji. Ostatnimi czasy pogadując z różnymi mechanikami wszyscy zgodnym chórem twierdzą że rokiem granicznym do zakupu auta jest nie młodsze niż z 2008 roku. To takie gadki na przestrzeni ostatnich lat i ten rok jest wymieniany jednym tchem od kompletnie niezależnych osób. No ale to tak jako ciekawostka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:28, 28 Lip '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty oczko jakieś pamiętniczki musisz spisać, takie .... piękne są te twoje teksty Rolling Eyes . Natchnione, poetyckie...

Cytat:
Co z tego, że bardziej prądożerne jak lepsze od LCD.
W twoim krzywym świecie.
Pod pewnymi względami (kiedyś były) lepsze (w porównaniu z pierwszymi modelami LCD -ale to już historia w której utknąłłeś), pod innymi były natomiast o wiele gorsze. Słabsza jakość bieli, problemy z jasnością obrazu, nieuniknione wypalanie się zieleni (po latach obraz wpada w czerwień), prądożerność, technologia produkcji a co za tym idzie ich cena, "pamięć" obrazu (białe plamy na ekranie po dłuższym czasie wyświetlania nieruchomego obrazu) ... te cechy sprawiły, że plazmy SŁUSZNIE odeszły w zasadzie do lamusa -i żaden "patrzący z góry" tym nie sterował- po prostu rynek zadecydował, i klienci głosujący własnymi portfelami, natomiast technologia LCD poszła już tak mocno do przodu że współczesne ekrany ciekłokrystaliczne nie ustępują pod żadnym względem (głębia czerni, kolorów, kąty widzenia, odświeżanie) plazmowym, a pod innymi aspektami są po prostu lepsze (tzn. byłyby -gdyby plazmy jeszcze istniały na rynku Laughing ).
(np. rzekoma niesamowita "ostrość" obrazu w tzw. plazmach ... LOL śmiech na sali , np. do używania jako monitor komputera praktycznie się nie nadaje, w porównaniu z LCD to ziemia a niebo ) .
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8566
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:02, 28 Lip '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem z elektrykami jest taki, że żeby go elektrycznie zatankować to i tak trzeba spalić jakiś węgiel czy gaz. To jest zwykłe oszustwo ( w kontekście ekologicznego charakteru tego auta ). Samochody elektryczne powinny być pokryte materiałem pobierającym energie słoneczną, a oprócz tego powinieneś siadać na rowerek i pedałować prąd by był czysty, ekologiczny tudzież jakiś wiatrak/turbina montowana na autach itp. .
Z wodorem też tak będzie, że będziesz musiał tankować paliwo, choć będzie można stworzyć silnik który będzie jeździł za cenę wody z kranu.
Ale wodór będzie już paliwem ekologicznym .

To co zrobiono z elektrykami to są jak te "pagery" z lat 90tych ubiegłego wieku i tak TE elektryki przeminą . Wodór to jest już jak smartphone, wielki skok w komunikacji i tu i tu Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20414
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 15:37, 28 Lip '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że główną siła napędzającą dziś transformację transportu z węgla i ropy na energię elektryczną jest chciwość.
Transformację, która moim zdaniem się nie uda, a już na pewno nie tak, jak nam to prezentują - ale to już inna bajka.

Korporacje które zmonopolizowały całą światową gospodarkę w pewnym momencie uświadomiły sobie, że trudniej im eksploatować górników i pracowników firm naftowych niż dzieci w Afryce. Wynika to z tego, że ci pierwsi mają co najmniej 100 lat dorobku w walce o prawa godnej pracy i płacy. Gdy tymczasem ci drudzy będą pracować za miskę ryżu, nie domagając się do tego żadnych praw typu ubezpieczenie zdrowotne czy emerytury.
Dlatego taniej im dziś wychodzi produkowanie baterii do pojazdów elektrycznych, niż konkurowanie na rynku starych technologii spalinowych.

Podobnie zresztą jest z likwidowaniem rolnictwa w UE. Wielki monopolistyczny moloch zwany Unią Europejską uświadomi sobie, że dopłaty do lokalnego rolnictwa, którymi tak się zawsze szczycił są mu w chuj nie na rękę, gdyż z punktu widzenia ich budżetu, powodują ogromne straty. Odebrać tych dopłat się jednak już nie da, bo nawet w Polsce rząd nie ośmieli się zadrzeć z rolnikami, więc co dopiero w takiej np. Francji. Można za to wymyślić podstępny plan "ratowania klimatu", na skutek którego całą produkcję rolniczą przeniesie się do Afryki, dzięki czemu będzie co najmniej 10 razy tańsza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8566
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:20, 29 Lip '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Myślę, że główną siła napędzającą dziś transformację transportu z węgla i ropy na energię elektryczną jest chciwość.
Transformację, która moim zdaniem się nie uda, a już na pewno nie tak, jak nam to prezentują - ale to już inna bajka.


Myślę, że nie od dziś Wink

Gordon to wyjaśnił :


Chciwość to element składający się na wolności elit.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 14:05, 02 Sie '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rynek zaczyna reagować:
https://bithub.pl/gospodarka/nachalna-pr.....ie-lepiej/

skrót: vw zwalnia pracowników i tnie produkcję modeli elektrycznych bo się... nie sprzedają

A co do aut na wodór - druga ślepa uliczka - póki co jest 1 stacja tankowania w Warszawie i ceny są takie, że to jest mniej opłacalne od LPG, diesla czy benzyny a nawet od elektryka (którego "tankowanie" jest obecnie najdroższe!).
Wychodzi ok. 100zł za 100km i do tego ogranicza nam prędkość - im większa prędkość tym znacznie większe zużycie (niezbyt liniowo to działa w wodorze).

Generalnie wodór jest produkowany w pewnym procesie - obecnie głównie elektroliza, która... pobiera prąd Smile - to już lepiej od razu ładować prąd do auta zamiast robić kolejną stratną przemianę ze sprawnością <100% - a wszystkie są takie...
Szczytem eko-głupoty są auta ładowane z agregatów prądotwórczych (bo takie obrazki są dość częste) a jeszcze większym szczytem auta ładowane wodorem, który powstaje z prądu z takiegoż agregatu (a nawet gdyby był z taniego węgla to i tak wodór nie ma sensu na obecnym etapie pozyskiwania).
Do tego ekstremalnie wysokie ciśnienia oraz ekstremalna wybuchowość...

Ja jako graniczną datę dla prostoty aut słyszałem 2010 - chodzi generalnie o technologie DPF/GPF, addBlue czy inne ekonowinki komplikujące system. Z turbo czy z bezpośrednim wtryskiem już mieliśmy do czynienia od lat (GDI - pierwszy silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny wprowadziło Mitsubishi pod koniec lat 90). Potem weszły wcześniej wspomniane ulepszacze wraz z drogimi kołami dwumasowymi itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


O samochodach elektrycznych
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile