W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
chiński wirus   
Podobne tematy
Obowiązkowe szczepienia na Covid 150
Świat po Wirusie - co zabiorą, co wprowadzą?319
Ostatnia Prosta - Wojna Przeciwko Ludzkości1
Pokaz wszystkie podobne tematy (8)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
49 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 379757
Strona:  «   1, 2, 3 ... 167, 168, 169 ... 300, 301, 302   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2988
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:02, 26 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
@DE.
Wszystko w przyrodzie jest cykliczne, tak to już jest stworzone; ty byś pewnie oczekiwał szkoły życia, w której uczymy się malunku i śpiewu poprzez pląsanie w radosnym uniesieniu.

Naiwny jesteś.

J a s n y napisał:

To gdzie są te "szkoły prawdziwej edukacji" ? Rolling Eyes -i czego można się w nich nauczyć??

Liga bluszczowa.

J a s n y napisał:

Ale chyba przyznasz, że teraz jest to jakby trochę upierdolone, a szkoła, nawet ta "zła", pruska , jednak serwowała pewną niemałą przestrzeń w tym względzie.

Takie myślenie to trochę "nie mam placu zabaw w parku więc urządzę sobie takowy na wysypisku odpadów radioaktywnych".

J a s n y napisał:

Wobec tego ja ująłbym to inaczej niż Ordel ... - " Za to po twoim chociażby przykładzie widać, że jednak DA SIĘ (wyjść na ludzi). Wink

Naiwny jesteś.

J a s n y napisał:

A ty jak sobie wyobrażasz dyscyplinowanie rozwydrzonej grupki łobuziaków ? Ty byś pewnie chciał wychowywać i nauczać dzieciaki w duchu "róbta co chceta". Wink ...tudzież innych "bezstresowych" modeli.

Nie przypisuj innym własnych ujebów.

J a s n y napisał:

Znów argumentum ad extremum.. i "przesadyzm".

Zainteresuj się pracą John Taylor Gatto. Znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

J a s n y napisał:

I tu, pięknoduchu, pewne nieporozumienie. ZAWSZE jest to zadaniem rodziców, chciałbyś może zwolnić ich z tej funkcji (?) - i przerzucić ów obowiązek na szkołę ..ma się rozumieć już tę "dobrą" nie-pruską (??) która dopiero to będzie nauczać (!) dzieciaki samodzielnego myślenia, myślenia i jeszcze raz myślenia... No i "uczuć" .. Rolling Eyes

Nie wiesz co "bym chciał". Nie przypisuj mi własnych przekonań.

@Ordel
Metoda Trivium. Nauczają jej w Lidze bluszczowej.

Ale co to zmienia w samym spacerze/drodze?

Edukacja domowa w obecnym stanie jest chyba najlepszym rozwiązaniem ale do tego potrzeba odpowiednich rodziców.

Generalnie bez dobrego systemu edukacji nie będzie zmiany. Ale by zmienić system edukacji najpierw musi zmienić się mentalność. A to może się zmienić TYLKO jeśli każdy indywidualnie zadba o siebie, swe czyny i swe otoczenie. Tyle, że obecny system edukacji blokuje zmianę mentalną. I koło się domyka.

Na tym polega przekręt.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1050
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:17, 26 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@DE

Cytat:
Liga bluszczowa.

Ivy League (zwana również jako ang. The Ancient Eight [starożytna ósemka]) – lista obejmująca 8 prywatnych uniwersytetów badawczych w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych uznawanych jako najlepsze szkoły na świecie. Termin Ivy League jest zwykle używany poza kontekstem sportowym w odniesieniu do ośmiu szkół jako grupy elitarnych szkół wyższych z konotacjami doskonałości akademickiej, selektywności w rekrutacji i elitarności społecznej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ivy_League

Ej , ale zdajesz sobie sprawę, że zanim kogoś przyjmą do grona absolwentów tej całej "ligi bluszczowej" —to najpierw trzeba raczej skończyć jakąś szkołę podstawową (najpewniej typu pruskiego)?


Cytat:
Takie myślenie to trochę "nie mam placu zabaw w parku więc urządzę sobie takowy na wysypisku odpadów radioaktywnych".
Nie. To raczej takie myślenie, że skoro już jestem na wysypisku odpadów radioaktywnych, a mogę się przyłączyć do grupy rówieśniczej wyposażonej w liczniki geigera, skafandry ochronne ...i dobry humor - to wolę mieć z nimi kontakt niż być skazanym na samotne borykanie się ze szkodliwym promieniowaniem. Smile


Cytat:
Cytat:
Wobec tego ja ująłbym to inaczej niż Ordel ... - " Za to po twoim chociażby przykładzie widać, że jednak DA SIĘ (wyjść na ludzi). Wink


Naiwny jesteś.
Dzięki że wyprowadzasz mnie z błędu; swoją drogą nie sądziłem że stać cię na taką szczerość Confused ,podziwu godne.


Cytat:
Edukacja domowa w obecnym stanie jest chyba najlepszym rozwiązaniem ale do tego potrzeba odpowiednich rodziców.
Speak to the hand Nie wiem jak wy, ale ja gdybym miał do wyboru, czy ma mnie matematyki uczyć ojciec/matka w domu, czy jednak mam codziennie ruszyć dupę do budynku gdzie w systemie godzin lekcyjnych oraz reżymu dyscyplinarnego przedmiot wykłada magister matematyki - to wolałbym to drugie ...nawet jeśli jako mały dzieciak mógłbym być przekonany bardziej do tego pierwszego rozwiązania (Laughing) . .. Więc takie pierdolenie, że rodzice, nawet z najlepszymi chęciami, zdołają zastąpić profesjonalnych nauczycieli, jest delikatnie mówiąc naiwne i kompletnie oderwane od rzeczywistości.

Zawsze było tak, że dziecko posyłało się "do szkół"... Tylko że stać było na to nielicznych. Nauczanie domowe? ...-to nieporozumienie, chyba tylko dla dzieci specjalnej troski. Confused Szkoła powszechna kształci masowo - inaczej nie starczyłoby prywatnych nauczycieli oraz ich czasu aby wykształcić wszystkich. Więc jeżeli nie chcemy wracać do czasów, kiedy kształcenie było przywilejem niewielu, a przeznaczeniem reszty niepiśmiennego ciemnogrodu był pług i parobstwo (może faktycznie trzeba się nad tym zastanowić!) -to rzeczywiście pozbądźmy się szkolnictwa powszechnego, i wracajmy do systemu kiedy pisać i liczyć do stu można było nauczyć się jeszcze w domu; ale kiedy ktoś chciał czegoś więcej to trzeba było ostro ciułać, prosić o względy -a przede wszystkim mieć rzeczywiste zdolności. Wrócimy do czasów wykształconej arystokracji i resztu durnego motłochu... nie mówię, że taki model mi nie odpowiada czy coś Rolling Eyes Idea wręcz przeciwnie.
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1985
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:23, 26 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dostałem info
@oko
tekst o dwóch wieżach z profilu fb Dariusza Nejmana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
viki




Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 753
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:43, 26 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dramatyczne skutki planowanej ratyfikacji umowy o zasobach własnych Unii Europejskiej:

https://www.facebook.com/watch/?v=367504757700444

Co grozi Polsce? Czy Polska utraci suwerenność finansową? Ostrzega Ewa Rzeuska

_________________
#StopPlandemii
#ZdejmijKnebel
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1985
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 26 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znany temat, jak ktoś jeszcze nie zajrzał to chyba czas najwyższy się pochylić.
W dużym skrócie obecnie mamy do spłacenia po 40 000 złotych na żyjącego obywatela i rośnie. Natomiast jak nasi zagłosują za bużetem odbudowy pocoividowej to będziemy mieli ekstra 100 000 zł długu na twarz. Co znaczy tyle, że z tego co mamy i tak nie możemy spłacić 40 000 a co dopiero ze 140 000 no i grzecznie oddamy ostatnie cegły z naszych domów, firm, majątków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:59, 27 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym wszystkim chodzi o maksymalne zadłużenie... od początku o to chodziło.

Cytat:
jak nasi zagłosują za bużetem odbudowy pocoividowej to
A dlaczego mięliby nie stanąć murem za wszystkim co zaproponuje unia? Unia broni, unia radzi, unia nigdy ich nie zdradzi.. ani oni jej. Polińskie świnie przy korycie od samego początku robią wszystko, aby nie padł na nich choćby cień podejrzenia, że mogliby być ideologicznie niepewni. Idą z planem jak po nitce. Należałoby je wszystkie rozstrzelać. Po uprzednim procesie ma się rozumieć przed niezależnym trybunałem, który będzie rozpatrywał sprawę z oskarżenia jakiejś rady wyzwolenia narodowego ,czy coś w ten deseń. Idea
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2988
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:56, 27 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:


Ej , ale zdajesz sobie sprawę, że zanim kogoś przyjmą do grona absolwentów tej całej "ligi bluszczowej" —to najpierw trzeba raczej skończyć jakąś szkołę podstawową (najpewniej typu pruskiego)?


Właśnie nie. Masz braki w informacjach.


Nie. To raczej takie myślenie, że skoro już jestem na wysypisku odpadów radioaktywnych, a mogę się przyłączyć do grupy rówieśniczej wyposażonej w liczniki geigera, skafandry ochronne ...i dobry humor - to wolę mieć z nimi kontakt niż być skazanym na samotne borykanie się ze szkodliwym promieniowaniem. Smile

J a s n y napisał:

Nie wiem jak wy, ale ja gdybym miał do wyboru, czy ma mnie matematyki uczyć ojciec/matka w domu, czy jednak mam codziennie ruszyć dupę do budynku gdzie w systemie godzin lekcyjnych oraz reżymu dyscyplinarnego przedmiot wykłada magister matematyki - to wolałbym to drugie ...nawet jeśli jako mały dzieciak mógłbym być przekonany bardziej do tego pierwszego rozwiązania (Laughing) . .. Więc takie pierdolenie, że rodzice, nawet z najlepszymi chęciami, zdołają zastąpić profesjonalnych nauczycieli, jest delikatnie mówiąc naiwne i kompletnie oderwane od rzeczywistości.


To tylko świadczy o tym jakich masz rodziców. I do tego płytką wyobraźnię.

I nie "zawsze tak było". Szkoły systemu pruskiego to stosunkowo nowy wynalazek. Scholastyka chociażby oferowała dużo lepszą edukację.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1050
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:21, 27 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de napisał:
I do tego płytką wyobraźnię.
Dobrze że ty masz w chui głęboką..
I na tym poprzestańmy Neutral
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:37, 27 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
Natomiast jak nasi zagłosują za bużetem odbudowy pocoividowej to będziemy mieli ekstra 100 000 zł długu na twarz.
Miałeś na myśli NAZI. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wspiera bandytyzmu w postaci prawackiego trypla po 2015'. Ich działania przypominają "patriotyzm" becków i innych sztajmesów chwilę sprzed najazdu narodowych-siocjalistów, gdzie tumanił pelikanów pustymi frazesami typu honor albo ojczyzna, po czym spierdolił zostawiając zombie apokalipsę daleko od siebie. Dlatego też uważam ich za wielką szkodę dla tego kraju, a tych antycovidian za gorszą zarazę od samego covid. Mądry naród gdyby rozumiał co sie dzieje to postepowałby zgodnie z trendami globalnymi, a przede wszystkim powinny juz dawno byc masowe strajki az do wyboru nowej władzy. Oni tego nie rozumieją kompletnie. Polacy im starsi wiekiem tym bardziej łasi na pieniądze i zapomogi państwowe. To niszczy ten kraj, a demografia robi swoje podczas wyborów. Jednocześnie ta sama mentalna patologia umiera w szpitalach na zaawansowaną grypę czy jak to nazwać. Azjatycka zaawansowana grypa to wstęp, świat się globalizeuje, następna w kolejce malarnia i denga. Nienormalny rząd nie zamykając kościołów w pełni odstawia cyrk niczym dobromir mengele. Wiadomo że pazorom chodzi tylko o drukowaną forsę i elektorat, niestety spoleczenstwo niewiele lepsze, co widac chociazby po zawrotnym wyniku wyborczym oszustow z konfederacji. Po rowiesnikach i młodszych od siebie mimo wszystko spodziewalbym sie jednak mniejszego zbydlecenia i poplątania umyslowego. Niedługo wyjdzie na to, że tylko emigranci z Polski i zagłuszona opozycja do tego co sie wyprawia nie straciła kompletnie kontaktu z rzeczywistością. Bynajmniej niemam na mysli lampartow i siły kobiet bo to tez niestety jest dramat. Pytam sie zatem gdzie podziali sie roztropni ludzie, bo przyszlosc w związku z tym dla tego kraju kształtuje sie naprawde marnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:31, 27 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cwelowłaz manhatański napisał:
Nienormalny rząd nie zamykając kościołów w pełni odstawia cyrk niczym dobromir mengele.

Co ty kurwa pierdolisz żydku to normalnie głowa mała .

Cytat:
Mądry naród gdyby rozumiał co sie dzieje to postepowałby zgodnie z trendami globalnymi,
LOL

Cytat:
spoleczenstwo niewiele lepsze, co widac chociazby po zawrotnym wyniku wyborczym oszustow z konfederacji.
Dla ciebie 11-tu posłów w sejmie to jest... "zawrotny wynik" (?) Rolling Eyes Laughing

Cytat:
następna w kolejce malarnia i denga.
Przyznaj się, nie masz bladego pojęcia jak przenosi się malaria, w jakich warunkach, i jaką ma zakażalność. prawda?? ..kompletnie nic o tym nie wiesz koszerny fraglesie.. Rolling Eyes

Cytat:
Dlatego też uważam ich za wielką szkodę dla tego kraju, a tych antycovidian za gorszą zarazę od samego covid.
Dlaczego uważasz antycovidian za gorszą zarazę kolorowy misiu? Rolling Eyes

Cytat:
Nikt przy zdrowych zmysłach nie wspiera bandytyzmu w postaci prawackiego trypla

PRAWICA : (1) Konserwatyzm społeczny (tradycja kulturowa) i (2) liberalizm gospodarczy (tzw. "wolny rynek").
Pragnę zauważyć że PiS (Plandemia i Szczepionki) to partia o silnym odchyleniu lewicowym, socjalistyczna gospodarczo i socjalnie, natomiast liberalna w kwestiach społecznych mimo markowania zaciekłej walki z -> ideologią gender, na potrzeby teatru dla gawiedzi; podczas gdy w istocie prowadzi politykę przychylną dla wszelkich kulturowych zmian w dystrykcie Polin (patrz -> PiS wspiera na arenie międzynarodowej ekspansję ideologii gender i seksualizację dzieci, Robert Winnicki - RZĄD PiS WSPIERA GENDER i LGBT; politycy PiS-u bez prawicowego, chrześcijańskiego czy konserwatywnego nacisku sami z siebie nie są zdolni lub nie chcą nic zrobić w stronę konserwatywną, Cytat- manhatanman napisał : "Dla równowagi nadmienię tylko że warto wspomnieć o bosaku i winnickim bo oni przynajmniej nie są oszustami").
Z drugiej strony, jakby nie było -współrządząca KO (Kolacja Obywatelska) jest liberalna społecznie (społeczeństwo otwarte), natomiast markuje politykę wolności w sferze gospodarczej, podczas gdy de facto (tak samo zresztą jak PiS) np. wspiera komunistyczny, unijny, tzw. -> plan zrównoważonego rozwoju.

Widzimy zatem że rządzą w Polsce (a właściwie należałoby uściślić: nadzorują wykonawczy Generalplan Ost) dwie partie stricte l e w i c o w e ; Lewackie .
Jedyną partią prawdziwie prawicową (prawacką) jest Konfederacja, która jednak nie rządzi, jest sekowana na scenie politycznej, i nie ma realnego wpływu na kształt polityki polskiej.

Cytat:
tylko emigranci z Polski i zagłuszona opozycja do tego co sie wyprawia nie straciła kompletnie kontaktu z rzeczywistością. Bynajmniej niemam na mysli lampartow i siły kobiet bo to tez niestety jest dramat.
No jakże by inaczej .. aż tak nie będziesz się obnażał .. Niech zgadnę - masz na myśli ... Szime'on Hołownię? .. Eh? ...Wiedziałem! .. Jesteś ukrytym wyborcom, przyczajonym sympatykiem Szime'onka Surprised ..
Parafrazując Klasyka.. "A głosuj sobie na niego! co mi do tego .. Confused Niech cię potem socjalista obiera jak ziemniaka ze skórki ".

Cytat:
a przede wszystkim powinny juz dawno byc masowe strajki az do wyboru nowej władzy.
Z tym akurat się wyjątkowo zgodzę. Zamiast akcji "OtwieraMY" - powinna być ogólnokrajowa akcja strajkowa "ZAMYKAMY JESZCZE BARDZIEJ" thumleft ... To znaczy równolegle otwierać powinny się jedynie te branże, którym tego zabroniono.. a cała reszta -> strajk generalny. Idea
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1458
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:49, 28 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różni eksperci i byli dziennikarze głównego nurtu, tacy jak John O'Sullivan, ostrzegają teraz, że masowa kampania testów PCR może być zamaskowanym programem szczepień ze strony WHO. (patrz Principia Scientific )

O'Sullivan odnosi się do nowej technologii opracowanej na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, która rzekomo umożliwia tajne szczepienia przy użyciu testu PCR. (patrz Johns Hopkins University )


Naukowcy Johna Hopkinsa zainspirowali się pasożytniczym robakiem, który wbija swoje ostre zęby w jelicie swojego pana. Naukowcy opracowali małe mikrourządzenia w kształcie gwiazdy, które przyczepiają się do błony śluzowej jelit i dostarczają leki do organizmu.

Te maleńkie urządzenia, znane jako „Theragrippers”, są wykonane z metalu i cienkiej, odkształcalnej folii. Są pokryte woskiem parafinowym wrażliwym na ciepło, a każdy z nich nie jest większy niż proszek. (patrz
https://translate.google.com/translate?h.....uHsOuGgfjI
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2988
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:59, 28 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
Dobrze że ty masz w chui głęboką..
I na tym poprzestańmy Neutral


Wystarczy mi, że jest bogatsza niż twoja.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:38, 28 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomy który był na urlopie w tym afrykańskim państwie co ostatnio prezydent tego kraju zmarł na serce poznał lekarza z kilkudziesięcioletnim stażem, również wykładowcę, który się nie szczepi bo powiedział, że szczepionki są eksperymentalne i niebezpieczne. Co ciekawe powiedział, że większość lekarzy którzy się szczepią w Polsce przyjmuje - świadomie - placebo zamiast szczepionki .
Co ciekawe w owym kraju całkiem legalnie można było kupić za 100 euro test z negatywnym wynikiem na koronowirusa ( bez pobierania wymazu i badań ) , ci którzy nie kupili sobie tego testu bo pożydzili 100 euro w Polsce na lotnisku po powrocie byli spisywani przez służby celem - zapewne - przejścia kwarantanny.

Jedyny sposób na tych skurwysynów to masowe nieposłuszeństwo, niestety jest to niemożliwe bo ludzie są zahipnotyzowani strachem przed wirusem i to dosłownie zahipnotyzowani .

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
viki




Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 753
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:42, 28 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny wstrzymuje ratyfikację Funduszu Odbudowy

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe orzekł w piątek, że prezydent nie może na razie podpisać ustawy ratyfikującej unijny fundusz przeznaczony na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa.

Unia Europejska zdecydowała w lipcu 2020 r. o nowym budżecie o bezprecedensowej wysokości 1,8 bln euro do 2027 r. Bardzo znaczna część tej kwoty - 750 miliardów euro przeznaczona jest na pomoc gospodarkom w pandemii koronawirusa. Państwa członkowskie mają otrzymać część tych pieniędzy w formie dotacji, a część w postaci pożyczek.

Jednak Komisja Europejska może rozpocząć zaciągania pożyczek i dokonywanie płatności dopiero po ratyfikowaniu decyzji przez wszystkie 27 krajów UE. Bundestag i Bundesrat utorowały drogę w tym tygodniu. Jednak dzisiejsza decyzja Federalnego Trybunału Konstytucyjnego na razie wstrzymała ten proces. Prezydent federalny nie może podpisać ustawy, która została przyjęta, ponieważ do TK w Karlsruhe trafił pilny wniosek przeciwko udziałowi Niemiec. Federalny Trybunał Konstytucyjny jeszcze nie opublikował powodu swojej decyzji.

Skargę złożyła grupa profesorów ekonomii skupionych wokół założyciela AfD Bernda Lucke. Wskazują, że na mocy traktatów europejskich UE jest zobowiązana finansować swój budżet "całkowicie z własnych środków”. Długi nie są funduszami własnymi, ale „kapitałem dłużnym.” Powodowie chcą, aby to państwa członkowskie, a nie UE, zaciągały długi na własną odpowiedzialność, aby zapanować nad konsekwencjami pandemii. Ponieważ ci, którym wolno wydawać pieniądze innych krajów, mają tendencję do „marnotrawstwa, nieefektywności i nadużywania”. Ostatecznie prowadzi to do uwspólnotowienia długów, czyli do „unii zadłużenia”. (PAP)


Zamach na resztki suwerenności - mec. Ewa Rzeuska



"30.03 ratyfikacja umowy z EU o zasobach własnych.
30 marca sejm i senat mają głosować nad ratyfikacją umowy z UE pozwalającą nakładać na Polaków podatki przez samą UE.
Mec. Ewa Rzeuska ostrzega przed utratą państwowości."
_________________
#StopPlandemii
#ZdejmijKnebel
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krycha




Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 934
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:16, 28 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesteśmy w punkcie 7 i 3/4

NOWY PORZĄDEK ŚWIATA: KULT COVID I 10 POZIOMÓW TYRANII
28 marca 2021 r
Cytat:
Kult COVID wkracza w 2021 r., Pozostawiając naturalne niezbywalne prawa, źródła utrzymania i wolność człowieka, które zostały zdziesiątkowane w wyniku jego destrukcyjnego następstwa.

Amerykańskie CDC (Centers for Disease Control and Prevention) właśnie próbowało powiedzieć ludziom, że nie muszą nosić 1 maski, ale 2 maski podczas podróży środkami transportu publicznego: „Maski materiałowe powinny składać się z dwóch lub więcej warstw oddychająca Tkanina składa się z gęsto tkanego materiału ”.

Należy zauważyć, że istnieją szeroko zakrojone badania pokazujące, że maski nie zatrzymują przenoszenia wirusów.

Możesz sobie przypomnieć, że jest to ta sama CDC, której własne liczby dostarczył badacz Johnsa Hopkinsa, dr. Genevieve Briand została przeanalizowana, aby wykazać, że w 2020 roku w Ameryce nie było nadmiernej liczby zgonów.

Jak być może pamiętacie, jest to również ta sama CDC, która przyznała, że ​​nigdy nie miała prawdziwego izolatu wirusa rzekomo nowego wirusa SARS-CoV-2 i że wynalazła cyfrowy genom SARS-CoV-2 na podstawie 30000 zasad z rzeczywistego próbka 37 par zasad.

Konsekwencje tego ogromnego oszustwa są dalekosiężne. Wydaje się, że kult COVID umożliwia manipulatorom NWO (New World Order) przeprowadzenie 10 etapów ludobójstwa, zgodnie z teorią amerykańskiego uczonego dr. Gregory Stanton. Swoją teorię zastosował do poprzednich ludobójstw w historii.

Jednak ten sam proces i fazy wydają się zachodzić na naszych oczach w planie COVID. Te etapy / kroki niekoniecznie odbywają się liniowo. Mogą też mieć miejsce w tym samym czasie. Czapki z głów! Hennie Marii za film, który analizuje, jak te fazy wpływają na kult i oszustwo COVID.

Zanim przejdziemy do 10 faz, wszyscy musimy zdać sobie sprawę, że oszustwo COVID donikąd nie prowadzi. Sytuacja pogarsza się, dopóki wystarczająco dużo ludzi nie wstanie i nie rzuca mu wyzwania.

Jeśli masy nadal będą działać jako pobłażliwe zombie, ta fałszywa pandemia może trwać do 2025 roku i prawdopodobnie zostanie „wzmocniona” przez fałszywy atak bioterrorystyczny lub „Pandemic II”, jak przewidział frontman NWO Bill Gates.
(...).

Bank Światowy klasyfikuje COVID jako „projekt”, który ma być kontynuowany do końca marca 2025 r. (Patrz zdjęcie powyżej). Zaakceptujesz to

I etap: klasyfikacja

Myślę, że to słowo ma oznaczać „rozdzielić na różne klasy (ludzi)”, a nie rzeczownik pochodzący od czasownika, który ma być klasyfikowany. Niezależnie od tego faza ta polega na oddzielaniu ludzi od siebie, dzieleniu ich na różne klasy i wprowadzaniu mentalności, która jest przeciwko nim.

W przeszłości czyniono to na błędach etnicznych, rasowych, religijnych lub narodowych. W kontekście kultu COVID decyduje się teraz, kto wierzy w kultową historię COVID, a kto ją odrzuca.

Jeśli jesteś dysydentem lub niewierzącym, zostaniesz wybrany do przestępstwa umysłu. Jeśli opowiadasz się za niezależnością medyczną lub fizyczną, zostaniesz umieszczony w oddzielnej klasie.

II etap: symbolizacja

Symbole są używane na wiele sposobów. Symbolizacja służy tutaj podkreśleniu docelowych odbiorców, którzy są wrogami państwa, jako haniebnych i rzucających się w oczy dysydentów lub zdrajców.
W III Rzeszy naziści zmusili Żydów do noszenia żółtej gwiazdy, która miała symbolizować przynależność do innej klasy.
W kulcie COVID odbywa się to poprzez odwrotną psychologię: wzorowi obywatele NWO zakrywają twarze, ale osoby spoza kultu COVID odmawiają zakrywania twarzy.
Odmawiając noszenia maski, dysydenci chętnie stają się bardzo widocznym celem.

Poziom 3: Dyskryminacja

Dyskryminacja jest nielegalna w wielu krajach, ale wydaje się, że nie ma to znaczenia w kulcie COVID. Wielowiekowe tradycje prawne i prawa człowieka zostały zdeptane.

Rząd nie wykorzystał noszenia maski jako pretekstu do masowego odmawiania praw, w tym między innymi praw takich jak prawo do swobodnego podróżowania, prawo do swobodnego zarabiania na życie i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, prawo do swobodnego handlu z innymi osobami i prawo do wstępu do miejsc publicznych.

Dyskryminacja to jeden ze sposobów dokręcania śrub i zwiększania presji na to, co będzie dalej.

IV etap: odczłowieczenie

Ta intensywność wzrasta w następnej fazie. Dehumanizacja zawsze wydaje się koniecznym warunkiem morderstwa, ponieważ cel wydaje się mniej niż człowiek, nie jest wartościowy i niegodny w oczach przyszłych zabójców.

Ogólnie rzecz biorąc, docelowi odbiorcy są okradani ze swojego człowieczeństwa przez etykiety, obelgi i opisy, które podkreślają wszystkie różnice, a nie wspólność tego, co my wszyscy ludzie, niezależnie od naszych różnic.

Jeśli chodzi o kult COVID, heretycy są fanatykami marek, samolubnymi, ekstremistami, szerzącymi choroby, super rozprzestrzeniającymi, krajowymi terrorystami, bezobjawowymi nosicielami, działaczami antyszczepionkowymi, teoretykami spiskowymi i nie tylko.

W 2019 roku WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) uznała odrzucenie szczepionki (a tym samym „anty-Vaxxer”) za jedno z dziesięciu największych zagrożeń dla zdrowia na świecie.

Poziom 5: organizacja

Poprzednie ludobójstwa obejmowały wojny, masowe mordy, krwawe masakry i / lub masowe groby. Jeśli ludobójstwo wywodzi się z operacji COVID, jest mniej sensacyjne. Operacja Koronawirus to cicha operacja wykorzystująca strach, kontrolę umysłu opartą na traumie i inne elementy rytualne.
Ma znamiona operacji fałszywej flagi, takiej jak 9/11; Sprawdź historię operacji pod fałszywą flagą i historię fałszywych pandemii. Na tym etapie rząd zaczyna aktywnie organizować swoją policję i siły zbrojne przeciwko tym, których nazwał wrogami.

VI etap: polaryzacja

Moim zdaniem ta faza jest bardzo podobna do pierwszej fazy lub po prostu jej intensyfikacja.

Jeśli jesteś inżynierem społecznym, kiedy już podzieliłeś masy na różne klasy, możesz dalej utrwalić ten podział poprzez polaryzację i doprowadzić do wzajemnego konfliktu między grupami.

Dzieje się to od lat w USA, Europie itd. Jeszcze przed rozpoczęciem operacji koronawirusa.
W Stanach Zjednoczonych sytuacja osiągnęła dno, gdzie wielu Amerykanów wydaje się nie być w stanie łatwo zapamiętać, że są ludźmi lub Amerykanami i czuje potrzebę odczłowieczenia swojego „przeciwnika”, jeśli nie jest on w odpowiednim zespole politycznym.
A co by było, gdybyś mógł się zgodzić, nie zgodzić lub kiedy jesteś wystarczająco dojrzały, aby zaakceptować innych, którzy mają przeciwne poglądy na twój temat?
W kulcie COVID kontrolerzy NWO celowo podsycali ogień między masami a dyskryminowaną świadomą mniejszością za pośrednictwem mediów głównego nurtu, nieustannie rozpowszechniając propagandę, że zdrowi ludzie są bezobjawowymi nosicielami.

7 etap: przygotowanie

Ta faza przygotowawcza obejmuje takie rzeczy, jak obozy izolacji i kwarantanny. Politycy zaproponowali obozy zatrzymań (czyli więzienia) dla tych, którzy odmawiają przyjęcia kultu COVID. Od dziesięcioleci w USA mówi się o alternatywnych zastosowaniach FEMA.
Podobne dyskusje i debaty miały miejsce w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Niemczech.
Jeśli nie masz „znaku”, nie masz szczęścia i jesteś wykluczony ze społeczeństwa, zakazany w handlu lub dosłownie uwięziony.
Na razie „znak” to maska, ale dalej będzie to szczepienie (i jego przedłużenie - świadectwo szczepienia lub paszport odporności), a na końcu mikroczip. W zeszłym miesiącu The Telegraph poinformował, że Niemcy zakładają obozy zatrzymań dla osób, które sprzeciwiały się kwarantannie COVID.
Niemcy. Obóz więzienny. Hmmm. Co może pójść nie tak?

Ósmy etap: prześladowania

Na tym etapie widoczne stają się wszystkie ciche i skryte przygotowania, które do tego doprowadziły. W przeszłości zidentyfikowana grupa docelowa była więziona, deportowana i / lub jej majątek był konfiskowany.

W niektórych stanach i krajach istnieje już prawny wymóg, aby mienie „zainfekowanej osoby” mogło zostać skonfiskowane i zniszczone w celu „powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa”.

Policjanci już nękają spokojnych obywateli, którzy nie noszą masek. Co się stanie, gdy program kultu COVID dobiegnie końca?

IX etap: eksterminacja

Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie, ale z przykrością muszę powiedzieć, że ważne jest, aby nie lekceważyć rozmiarów zła, które kryje się za kultem NWO i COVID. Eksterminacja to masowe morderstwo; ostateczny sposób zakończenia wszelkich nieporozumień i oporu wobec tyranii.

10 etap: odrzucenie

Dr. Stanton zauważa, że ​​istnieje ostatni etap: zaprzeczenie. Obejmuje to ukrywanie dowodów, mordowanie świadków i obwinianie ofiar.

W kontekście kultu COVID nauczyciele wzmocniliby kłamstwo i scementowali odczłowieczenie, mówiąc dzieciom, że kontakt fizyczny może zranić lub zabić, pomimo oczywistej prawdy, że ludzki dotyk jest wrodzoną ludzką potrzebą.

Ostatnie przemyślenia na temat kultu COVID i jego skutków

Piszę to jako ostrzeżenie przed tym, co może się wydarzyć (mając nadzieję, że można temu zapobiec), a nie jako przepowiednię tego, co się stanie. Ta informacja podkreśla potrzebę pełnej humanizacji (a nie dehumanizacji) w świetle kultu COVID, który podobnie jak samo NWO jest zdecydowanie antyludzkim programem.

Podkreśla również potrzebę zjednoczenia się bez względu na subtelne różnice i odmowy dalszego uczestniczenia w polaryzacji (my kontra oni), która jest na nas narzucana.

Odmawiam głosowania na strony polityczne, jakby to był mecz piłkarski, kiedy obie strony są głęboko skorumpowane, a obie strony kontrolowane są przez te same siły. Musimy przestać marnować czas na teatr polityczny bez konsekwencji.

Każda osoba na ziemi ma wybór. Czy sumiennie nosisz maskę, otrzymujesz zastrzyk (szczepionka COVID, która NIE jest szczepionką) i ostatecznie akceptujesz mikroczip lub nanochip? A może opowiadasz się za niezależnością medyczną i fizyczną?

Program COVID już zmusza cię do wyboru jednej ze stron i tak wiele zależy od twojego wyboru, nie tylko przyszłości twoich dzieci i przyszłości ludzkości na ziemi.



https://dieunbestechlichen.com/2021/03/n.....-tyrannei/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:21, 28 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Europejska baza danych raportów o podejrzewanych reakcjach na leki, EudraVigilance , śledzi obecnie zgłoszenia obrażeń i zgonów po eksperymentalnych „szczepionkach” COVID-19.


Cytat:
3,964 MARTWYCH 162,610 urazów: europejska baza danych o niepożądanych działaniach leków dla „szczepionek” COVID-19




link do strony http://www.adrreports.eu/en/background.html

W dalszej części artykułu jest rozpisane jaka szczepionka jakie straty spowodowała : https://www.sott.net/article/450667-3964.....9-vaccines
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:11, 28 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetne brzmienie trochę zmarnowane na Morawieckiego




bounce bounce bounce bounce bounce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kierownik




Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:26, 29 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze gada


_________________
Wiekopomna sygnatura
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RuskaOnuca




Dołączył: 07 Lip 2020
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:54, 29 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.tvp.info/53025450/komisarz-u.....15-czerwca

Cytat:
,
Paszport zdrowotny z informacjami o szczepieniach i przeciwciałach wytwarzanych przeciwko koronawirusowi nie będzie obowiązkowy, ale chcemy by funkcjonował od 15 czerwca – powiedział komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton.



Dokument ma być „zharmonizowany na szczeblu europejskim” – zapewnił Breton w niedzielę w wywiadach dla stacji RTL i LCI oraz dziennika „Le Figaro”.

Według komisarza paszport zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej powinien być wprowadzony od 15 czerwca. Paszport – jak twierdzi Breton – będzie zawierał informacje dotyczące rodzaju przyjętej szczepionki oraz czy dana osoba posiada przeciwciała i czy była zarażona koronawirusem.

Dokument może być potrzebny przy korzystaniu z samolotu lub w przypadku brania udziału w imprezach masowych lub przebywania w niektórych miejscach użyteczności publicznej. W przypadku jego braku wymagany będzie negatywny wynik testu na obecność koronawirusa – uważa Breton.

Komisarz obiecał, że UE otrzyma 360 mln dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi pod koniec trzeciego kwartału, a także 420 mln w połowie lipca. „Europa osiągnie zbiorową odporność na koronawirusa około 14 lipca” – powtórzył swoje poprzednie zapewnienia Breton.



Czy wiecie już kto za łapówkę waszą dawkę rozleje po podłodze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:27, 29 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedną z najbardziej widocznych patologii społecznych jaka się uwidoczniła podczas światowej pandemii jest korupcja. To na jakie pieniądze są wypierdalane narody świata w związku ze światową walką z pandemią będzie bić na głowę wydatki na II wojnę światową. I te legalne wydatki jak szczepionki które są bronią za którą ktoś musi zapłacić i te wałki całkiem legalne jak w Polsce wałek z maseczkami czy respiratorami od znajomego Królika.
Jak ktoś śledzi prasę światową to wie, że te praktyki występują w każdym kraju który bierze udział w tym przedstawieniu. Tak korumpują lokalne elity którym pozwala się "w biały dzień" wypierdolić ludzi na kasę. Tu parę baniek na maseczkach, tam na respiratorach, gdzieś na aparatach tlenowych, kompasach bo przecież mogą być potrzebne w szpitalach Wink , strojach dla kowidowych żołnierzy na pierwszej linii frontu w szpitalu/karetce. Możliwości są nieograniczone. Przy tym poziomie ogłupienia medialnego dzieją się cuda na całym świecie Smile .
Albo to jak w Tanzanii możesz kupić legalnie test z wynikiem negatywnym bez badań, by w Polsce nie podlegać kwarantannie. To jakim problemem będzie zakupienie paszportu szczepienia i to nie od gangusów, tylko od instytucji danego państwa. W takiej np Albanii, Gruzji, Tanzanii Smile , mogą wprowadzić taką usługę 500 Euro za paszport, np Smile . I normalnie na legalu będziesz w systemie światowym , bo kto ci zabroni przyjąć dwa strzały w 8 czy 14 dni podczas urlopu zagranicznego, w końcu w celach również zdrowotnych pojechałeś Wink . To nawet lepiej jakby ludzie się szybciej szczepili w mniejszych odstępach czasu między strzałami. Możliwości korupcyjne są nie dość, że nieograniczone to można być jeszcze bezczelnym złodziejem. Oczywiście nie zostaniemy zaszczepieni na wakacjach, to chyba wiadomo Wink .

A prawda jak jest każdy widzi, za wolność płaci się krwią albo pieniędzmi Wink .

Po prostu będzie opcja wykupienia się z niewoli. Kto wie, może nawet pomysł na tyle udoskonalą, że na wolność będzie trza mieć abonament Wink .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:33, 29 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świeżutkie info, WHO i Chiny ustaliły, że wirus nie uciekł z laboratorium w Wuhan i że jest przenoszony z nietoperza na człowieka, przez "inne zwierzę" , może kota, jaszczurkę, norkę albo i smoka Wink .
Cytat:
GENEWA (AP) - Wspólne badanie Światowej Organizacji Zdrowia i Chin dotyczące pochodzenia COVID-19 mówi, że przeniesienie wirusa z nietoperzy na ludzi przez inne zwierzę jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, a wyciek z laboratorium jest „niezwykle mało prawdopodobny”, do wersji roboczej uzyskanej przez The Associated Press.
https://apnews.com/article/who-report-an.....63b7286a7f
Teraz pajace będą koty zabijać .
Rok czasu a oni nie wiedzą skąd się wziął wirus, w Średniowieczu już by to dawno ustalili Wink .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 29 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1851
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 29 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj leci na TVP info reportaż o Amantadynie, która od listopada 2020 jest sukcesywnie blokowana przez środowiska lekarskie.
W 3 miesiące wymyślono, przetestowano i dopuszczono do obrotu szczepionkę, która nigdy w takiej postaci nie była wstrzykiwana ludziom, ale zabrania się leku który biorą staruszkowie z Parkinsonem.

Sami sobie odpowiedzcie dlaczego....
https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/



Cytat:
Schemat leczenia COVID-19

Na prośbę bardzo licznego grona lekarzy i tragicznej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie ponownie udostępniam własny schemat leczenia. Uprzedzam, że udostępniam go w oparciu o swoje obserwacje i doświadczenia. Zawsze można go przeanalizować i zmienić w oparciu o własne doświadczenia. Zastrzegam, że to ja jestem autorem tego schematu. To jest mój projekt autorski, ja go stworzyłem, analizowałem i rozwijałem samodzielnie.
ENGLISH VERSION OF SCHEME
Tworzymy ośrodek badawczo – diagnostyczny. (szczegóły)

Dane dedykowanego konta do wpłat:

62 8642 1155 2015 1500 3524 0001

IBAN: PL62 8642 1155 2015 1500 3524 0001

Optima sp. z o.o. ul. św. Jana 32, 37-700 Przemyśl

Kod Swift: POLUPLPR
Zasady

Stały kontakt z pacjentem

Podstawową zasadą u mnie przy podejmowaniu się leczenia COVID-19 – lekarz musi mieć stały kontakt z pacjentem i obowiązkiem pacjenta jest codzienna relacja o stanie zdrowia. Nie przewiduję innego scenariusza leczenia. COVID-19 to bardzo nieprzewidywalna i niebezpieczna choroba, bywa śmiertelna. W żadnym przypadku pacjent nie może samodzielnie rozpocząć ani przerwać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Im szybciej tym lepiej

Im szybciej wkraczamy z leczeniem tym lepiej, w ten sposób skracamy czas niekorzystnego oddziaływania wirusa na organizm i późniejsze powikłania. Jeśli mamy charakterystyczne objawy możemy z wielkim prawdopodobieństwem podejrzewać infekcję COVID-19. Według mnie, nie czekając na wynik testu należy wdrożyć leczenie chlorowodorkiem amantadyny. Niezależnie od leczenia wykonujemy test. Jeśli test jest dodatni i objawy to leczenie rozpoczynamy natychmiast.

Dyskwalifikacja z leczenia

Z leczenia amantadyną bezwzględnie dyskwalifikuje się pacjentów z ciężką arytmią, niewydolnością nerek, czy z chorobami psychicznymi.
Warianty dawkowania chlorowodorku amantadyny

22.02.2021 UWAGA! Zmiana zaleceń dawkowania i uproszczenie!

Wariant 1

Poniżej typowy wariant dawkowania amantadyny:

godzina 0 dwie dawki (200mg)
następna co 6 godzin jedna dawka 100mg, podawana przez 48 do 72 godzin w zależności od stanu pacjenta.

Później redukcja do leczenia podtrzymującego do 2×1 – 100mg. Nie ma potrzeby podawania wysokich dawek zbyt długo.

Wariant 2 – Osoby starsze ze zmniejszonym metabolizmem

Gdy jest wolniejszy metabolizm podajemy:

godzina 0 dwie dawki (200mg)
następnie 100 mg co 8 godzin przez 2-3 dni.

Następnie redukujemy zgodnie ze schematem do leczenia podtrzymującego 2×1 – 100mg.

Wariant 3 – pacjenci powyżej 75 roku życia, bezobjawowi, wyłącznie z testem dodatnim

Zalecane leczenie amantadyną 2×1 – 100 mg – profilaktyka przez 14 dni.

Następnie leczenie podtrzymujące

Leczenie dawkami podtrzymującymi powinno trwać dość długo. Nie ma złotego środka, każdy przypadek może wymagać modyfikacji. Jest to okres w sumie (licząc od dnia rozpoczęcia leczenia) minimum 7-8 dni, ale czasami nawet 10-14 dni w zależności od długości choroby i od czasu włączenia amantadyny.

Przy braku ewidentnej poprawy

Jeśli pacjent nie ma spektakularnej poprawy po 2-3 dobach i jeszcze nie ma pełnej stabilizacji, można podejrzewać, że może mieć już powikłania, na przykład zapalenie płuc. Trzeba go zbadać i bezwzględnie osłuchać płuca (w przypadkach wątpliwych wykonać tomografię komputerową lub przynajmniej RTG, które mogą wykazać zmiany zapalne – niesłyszalne na słuchawkach). Słyszalne osłuchowo zmiany bezwzględnie wymagają antybiotykoterapii, najlepiej kompozycji dwóch antybiotyków domięśniowo lub dożylnie. Nie stosujemy sterydów bez potrzeby, chyba że musimy je użyć w sytuacjach kryzysowych. W pierwszym etapie choroby odczyny śródmiąższowe widoczne w tomografii powinny się cofnąć po leczeniu amantadyną.

Jako pulmonolog, gdy mam wyraźne zmiany osłuchowe zapalenia płuc – nie odważę sie leczyć doustnymi antybiotykami, nawet dwoma ‘bo może się uda’. Nawet przy jednoczesnym podawaniu amantadyny to nie gwarantuje sukcesu. Owszem, amantadyna zawsze hamuje wirusa, ale nie zawsze leczenie zapalenia płuc doustnymi antybiotykami będzie skuteczne. Przestrzegam, w tej chorobie nie ma na to czasu! Leczymy dwoma antybiotykami domięśniowo lub dożylnie ponieważ flora bakteryjna po 40 roku życia jest mieszana i podanie jednego antybiotyku w niskich dawkach jest mało skuteczna.

Wielokrotnie napisałem już, że jeśli nie ma ewidentnej poprawy po trzeciej dobie to oznacza, że są już powikłania dokonane przez wirusa. Nie ma innej możliwości. U wszystkich pacjentów jest takie same oddziaływanie amantadyny na wirusa, czyli hamowanie i stabilizacja po 48 godzinach. Podkreślam jeszcze raz, że pacjenta trzeba koniecznie zbadać i osłuchać. Wspominałem, że wielu lekarzy nie będąc pulmonologami nie słyszy mało nasilonych zmian osłuchowych w płucach. A jeśli są one w okolicy międzyłopatkowej, są wręcz nie do wysłuchania. Zdarza się, że w nielicznych przypadkach mimo bardzo rozległego zapalenia płuc u pacjenta nie ma zmian osłuchowych. Sam bywałem kilka razy zaskoczony, choćby przykład z przed 2 dni:

W mojej ocenie pacjent osłuchowo bez zmian. Wydawałoby się, że w stanie średnim, ale w RTG bardzo rozległe i zaawansowane zmiany naciekowe w płucach. Dlatego jeszcze raz proszę o bezwzględną diagnostykę płuc w 3-4 dobie, przy braku spektakularnego efektu w leczeniu amantadyną. Jeśli mamy zmiany osłuchowe, to wiemy, że pacjent ma zapalenie płuc i nadkażenie bakteryjne. Jeśli nie, to konieczna jest diagnostyka TK lub przynajmniej RTG płuc. Same odczyny śródmiąższowe cofają się w bardzo szybkim tempie, ponieważ eliminacja wirusa daje całkowity regres zmian zapalnych. Nawet jeśli pacjent jest osłuchany przed podaniem amantadyny i osłuchowo jest bez zmian, to do chwili stabilizacji potrzeba 48 godzin. W tym okresie przejściowym wirus może być aktywny i może dojść czynnego zapalenia płuc.
Specyfika choroby COVID-19 i leczenie objawowe

W COVID-19 w pierwszym etapie w większości przypadków występuje przewaga zmian w dolnej prawej stronie płuc. W tej chorobie jest pełne leczenie objawowe jak w innych chorobach. Wszystkie leki stosuje się w zależności od objawów. Zawsze podkreślam, że amantadyna nie jest lekiem za coś czy w zamian. Nie odstawiamy leczenia objawowego, amantadyna to lek dodatkowy działający bezpośrednio na wirusa, czyli na patogen – hamując jego rozwój.

Efekty niepożądane

Uwaga! Należy pamiętać, że pojawienie się wczesnej arytmii wymaga odstawienia amantadyny. Z mojego doświadczenia to 1-2 przypadki na 100 osób.

Efekty niepożądane nie wpływające na leczenie

W większości przypadków odczuwamy suchość w jamie ustnej, które nie są żadnym przeciwwskazaniem. Przy stosowaniu chlorowodorku amantadyny przynajmniej w pierwszym etapie intensywnego leczenia zalecamy podawanie znacznej ilości płynów, 3-4 litry.
W około 10% przypadków leczonych pacjentów może wystąpić w 3-5 dobie lekki niepokój lub okresowe pobudzenie, zaburzenie snu.
W przypadku zaburzenia snu zalecane jest podanie leku nasennego. Jest to w zupełności wystarczające. Organizm wypoczywa we śnie, w pełni się regeneruje. Objawy ustępują, a na pewno nie nasilają się.

Stosowanie innych leków

U pacjentów w żadnym wypadku nie odstawiamy leków, które są stosowane w leczeniu chorób przewlekłych. W przypadku stosowania mocnych leków moczopędnych, trzeba rozważyć modyfikację schematu leczenia lub odstąpienie od leczenia amantadyną.

Specyfika choroby – niewydolność krążeniowa

U wielu pacjentów w momencie przełomu choroby czyli w 3-4 dobie występuje spadek ciśnienia, przejściowa lekka niewydolność sercowo-krążeniowa. Pacjenci nie gorączkują, objawy choroby zaczynają ustępować. Jednocześnie występuje gorsza tolerancja na wysiłek, nawet na samo chodzenie. Nazywam to momentem odbicia, trwa to maksymalnie 1-2 doby.

Zalecenia dla pacjentów po przebytej chorobie

U wielu pacjentów po przechorowaniu COVID-19 występuje częściowa niewydolność krążenia. Pacjenci mogą normalnie funkcjonować, lecz w przypadku większego i dłuższego wysiłku mogą wystąpić objawy niewydolności sercowej. Zalecane jest przynajmniej z 3-4 tygodnie rekonwalescencji i ewentualna konsultacja kardiologiczna.

Inne uwagi

Uwaga! Zbyt długie przebywanie na słońcu w czasie trwania objawów choroby COVID-19 może spowodować, że w zaledwie kilka godzin nastąpi bardzo dramatyczne nasilenie jej przebiegu.
Szczególne zastrzeżenie

Pacjent nie może na własną rękę podejmować leczenia ani go przerywać. Lek jest wyłącznie na receptę. Apeluje do lekarzy, że nie można wypisywać recept pacjentowi na zapas jeśli lekarz nie będzie leczył choroby. Pisząc receptę na zapas istnieje ryzyko, że w sytuacji krytycznej pacjent nie mając pomocy z nikąd, sam rozpocznie kurację. Leczenie bez nadzoru lekarskiego może być niezmiernie niebezpieczne.

Należy pamiętać, że im wcześniej rozpoczniemy kurację choroby COVID-19, tym lepiej! Pacjent dzięki temu nie ma powikłań lub są bardzo niewielkie. Jeśli z objawów wynika, że może to być COVID-19 wkraczamy natychmiast, nie czekając na wyniki testów, bo obecnie czekamy na to nawet kilka dni. Test robimy niezależnie od leczenia. Jeśli będziemy czekać, to w przeciągu tego czasu pacjenci mogą mieć już bardzo dużo powikłań.
Obecny sposób leczenia

Wyłączne stosowanie tylko antybiotyków nie jest skuteczne w leczeniu tej choroby. Dotychczasowe leczenie na świecie nie jest leczeniem przyczynowym tylko leczeniem objawowym, nie ma ani jednego leku o tak spektakularnym efekcie leczenia choroby COVID-19. Chlorowodorek amantadyny to diametralnie zmienia, jest to jedyny na razie lek, który bezpośrednio hamuje rozwój i oddziaływanie wirusa na organizm.

Proszę nie podawać leków tylko po to, aby coś podać – a nie ma ku temu przesłanek. Na przykład podawanie leków na zapas, by uniknąć ewentualnego procesu wykrzepiania. Podawanie inhalacji ze sterydów, czy środków rozkurczowych ze względu na duszność nie ma żadnego wskazania ani wytłumaczenia do tego typu leczenia. Te leki mogą brać tylko pacjenci z objawami obturacji drzewa oskrzelowego, czy astmy jeśli są w leczeniu i mają w danej chwili wskazania. Podawanie sterydów jest przeciwwskazane. Jedynie podawać w sytuacjach krytycznych.

Mam wiele dociekliwych pytań o saturację. Zgadzam się, że pomiar wysycenia tlenem jest w pewien sposób pomocny i może być odzwierciedleniem ciężkości choroby. Jednocześnie stałe mierzenie poziomu przez pacjenta i okresowe wahania potęgują u wielu duży niepokój i lęk, co nie jest dobre dla psychiki pacjenta i może mieć po części znaczenie w efektywności leczenia. Należy pamiętać, że w dość ciężkim przebiegu choroby mamy do czynienia z niewydolnością krążenia i nawet niewielki wysiłek np. przejście do toalety daje wyraźny krótkotrwały spadek saturacji – co wcale nie świadczy o pogorszeniu stanu zdrowia. Powoduje chwilowe wahania, niewspółmierne do stanu zdrowia.

Amantydynę możemy włączyć na każdym etapie choroby, o ile podejrzewamy, że wirus może być jeszcze aktywny. Nawet w 10 czy 14 dniu choroby, a być może jeszcze później – to określi nauka w przyszłości. Późne włączenie amantadyny nie uratuje zdrowia pacjentowi, ale może mu uratować życie.
MASZ PYTANIA? ZANIM NAPISZESZ PRZECZYTAJ NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI:

Relacje wyleczonych:
https://przychodnia-przemysl.pl/relacje-.....mantadyny/
Z poważaniem, Lekarz Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu
media@przychodnia-przemysl.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:06, 29 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:
Dzisiaj leci na TVP info reportaż o Amantadynie, która od listopada 2020 jest sukcesywnie blokowana przez środowiska lekarskie.
W 3 miesiące wymyślono, przetestowano i dopuszczono do obrotu szczepionkę, która nigdy w takiej postaci nie była wstrzykiwana ludziom, ale zabrania się leku który biorą staruszkowie z Parkinsonem.

To naprawdę oburzające, coby nie powiedzieć karygodne, że ludzie którzy nawet nie kryją się z tym, że z użyciem propagandy strachu i kłamstw "kreują emocjonalne zapotrzebowanie" na eksperymentalną szczepionkę, mają czelność zarzucać uczciwemu lekarzowi, który ma realne zasługi w leczeniu chorych na C19, że on eksperymentuje na pacjentach podając im lek używany od wielu dekad.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1758
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 29 Mar '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



wystarczy pomyśleć, czy warto umrzeć jak człowiek, czy jak świnia, nawet taka, bez świadomości bycia świnią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 167, 168, 169 ... 300, 301, 302   » 
Strona 168 z 302

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


chiński wirus
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile