W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ranking zawodów według szacunku CBOS   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 2511
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:29, 12 Gru '19   Temat postu: Ranking zawodów według szacunku CBOS Odpowiedz z cytatem

CBOS: Ksiądz wśród najmniej szanowanych ról społecznych
Ksiądz jest jednym z najmniej szanowanych zawodów w Polsce - wynika z badania opublikowanego dziś przez pracownię CBOS w oparciu o ankietę przeprowadzoną w październiku. Praca księdza zajęła pozycję piątą od dołu w rankingu zawodów szanowanych. Gorszym poważaniem badani traktują jedynie polityków, radnych i maklerów giełdowych.

[...]

Ranking zawodów według szacunku (CBOS)

1. Strażak
2. Pielęgniarka
3. Robotnik wykwalifikowany
4. Górnik
5. Profesor uniwersytetu
6. Lekarz
7. Nauczyciel
8. Inżynier pracujący w fabryce
9. Rolnik indywidualny na średnim gospodarstwie
10. Księgowy
11. Informatyk, analityk systemów komputerowych
12. Oficer zawodowy w randze kapitana
13. Właściciel małego sklepu
14. Sprzedawca w sklepie
15. Pracownik sprzątający
16. Przedsiębiorca, właściciel dużej firmy
17. Adwokat
18. Szewc
19. Policjant
20. Dyrektor dużego przedsiębiorstwa
21. Sędzia
22. Artysta muzyk
23. Dziennikarz
24. Robotnik budowlany niewykwalifikowany
25. Referent w biurze, urzędnik
26. Ksiądz
27. Minister
28. Radny gminny
29. Poseł na Sejm
30. Makler giełdowy
31. Działacz partii politycznej

całe: https://stacja7.pl/z-kraju/cbos-ksiadz-wsrod-zawodow-najmniej-szanowanych/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:57, 12 Gru '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwi cie to? Very Happy
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
glee314




Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:45, 13 Gru '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezachwiana pozycja strazaków zawsze mnie zastanawiala. Niby to ludzie systemu, a jak pokazuja chocby protesty we francji, przewaznie jak juz musza stana po stronie ludu. To czemu psy nie moga? To chyba kwestia selekcji, jednak glupszy, to chyba i mniej empatyczny statystycznie.
_________________
https://freebitco.in/?r=4609917

soon I would back to place where I never been before.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 06:16, 13 Gru '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To czemu psy nie moga?
No przecież policjanci (z definicji) to systemowi najemnicy, których główną funkcją jest pilnowanie by obywatele przestrzegali " p r a w a " Confused ... Zatrudniani przez "system" [a nie przez żaden Lud] dokładnie w tym jednym celu, aby strzec systemu [nie jakiegoś Ludu, bynajmniej!], policjanci to zbrojne ramię systemu prawa, więc jedyne co mnie dziwi -to twoje zdziwienie w tej kwestii.. Zauważ, że strażacy wcale się takimi sprawami nie zajmują, ich zawód (z definicji) polega na pomaganiu obywatelom w przeróżnych kłopotach. Dla policjantów to zadania absolutnie marginalne. Policjantom, o ile w ogóle zdarza się komuś pomóc -to w zasadzie jedynie w takich okolicznościach, kiedy jeden obywatel wchodzi w konflikt z innym obywatelem - więc robią wówczas za sędziego ringowego, lecz (zauważ) nie wynika to wcale z chęci niesienia pomocy temu czy innemu obywatelowi (nie piszę o sporadycznych przypadkach indywidualnych, ale o ogólnym zadaniu organów, nomen omen, ŚCIGANIA) - tylko z konieczności utrzymywania ładu i porządku w obozie koncentracyjnym; przy czym zawsze w takich przypadkach ZAPISY PRAWA (ustawy i "przepisy") będą nadrzędne w stosunku do życiowego doświadczenia... więc zdarza się, iż przychodzą z pomocą wcale nie uciskanemu -lecz oprawcy! Albowiem Prawo to dla nich rzecz przenajświętsza, i jedyna wyrocznia. Zauważ, że Prawa nie tworzy sobie LUD, lecz "dla LUDU jest ono tworzone –by mu podlegał" . . . Taka fucha. Rolling Eyes
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:35, 13 Gru '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

glee314 napisał:
Niezachwiana pozycja strazaków zawsze mnie zastanawiala. Niby to ludzie systemu, a jak pokazuja chocby protesty we francji, przewaznie jak juz musza stana po stronie ludu. To czemu psy nie moga? To chyba kwestia selekcji, jednak glupszy, to chyba i mniej empatyczny statystycznie.


Bo psy mają instynkt stada, a strażacy to ludzie.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1723
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:37, 13 Gru '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniołek napisał:
Cytat:
To czemu psy nie moga?
No przecież policjanci (z definicji) to systemowi najemnicy, których główną funkcją jest pilnowanie by obywatele przestrzegali " p r a w a " Confused ... Zatrudniani przez "system" [a nie przez żaden Lud] dokładnie w tym jednym celu, aby strzec systemu [nie jakiegoś Ludu, bynajmniej!], policjanci to zbrojne ramię systemu prawa, więc jedyne co mnie dziwi -to twoje zdziwienie w tej kwestii.. Zauważ, że strażacy wcale się takimi sprawami nie zajmują, ich zawód (z definicji) polega na pomaganiu obywatelom w przeróżnych kłopotach. Dla policjantów to zadania absolutnie marginalne. Policjantom, o ile w ogóle zdarza się komuś pomóc -to w zasadzie jedynie w takich okolicznościach, kiedy jeden obywatel wchodzi w konflikt z innym obywatelem - więc robią wówczas za sędziego ringowego, lecz (zauważ) nie wynika to wcale z chęci niesienia pomocy temu czy innemu obywatelowi (nie piszę o sporadycznych przypadkach indywidualnych, ale o ogólnym zadaniu organów, nomen omen, ŚCIGANIA) - tylko z konieczności utrzymywania ładu i porządku w obozie koncentracyjnym; przy czym zawsze w takich przypadkach ZAPISY PRAWA (ustawy i "przepisy") będą nadrzędne w stosunku do życiowego doświadczenia... więc zdarza się, iż przychodzą z pomocą wcale nie uciskanemu -lecz oprawcy! Albowiem Prawo to dla nich rzecz przenajświętsza, i jedyna wyrocznia. Zauważ, że Prawa nie tworzy sobie LUD, lecz "dla LUDU jest ono tworzone –by mu podlegał" . . . Taka fucha. Rolling Eyes


Kiedy w latach 90' tłumaczyłem znajomym to o czym piszesz, patrzyli dziwnym okiem' i raczej mało z tego do nich docierało. Identycznie było, kiedy stojąc w kolejce do kasy w banku, głośno powiedziałem, że bank to firma w której pieniądze to towar jak każdy inny ...miałem wrażenie że wielu ma ochotę zjeść mnie na stojąco. Ludziom do dzisiaj wydaje się, że bank to miejsce które wyłącznie zajmuje się przechowywaniem ich pieniążków.
Jak wielka musi być siła propagandy, która potrafi w człowieku zaszczepić odruch, że kiedy coś się dzieje pierwsze co przychodzi na myśl to...dzwonić na policję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:13, 13 Gru '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

glee314 napisał:
Niezachwiana pozycja strazaków zawsze mnie zastanawiala. Niby to ludzie systemu, a jak pokazuja chocby protesty we francji, przewaznie jak juz musza stana po stronie ludu. To czemu psy nie moga? To chyba kwestia selekcji, jednak glupszy, to chyba i mniej empatyczny statystycznie.


Nie zawsze, czasem policjanci stają po stronie ludzi i odmawiają np. pacyfikowania protestów. Tutaj chodzi głównie o dwa mechanizmy, mentalność stada i efekt domina, policjanci dopóki wykonują swoje czynności nawet wbrew fundamentalnym zasadom moralności i etyki, dopóki widzą że ich koledzy robią to samo, a samemu strach się dowódcy sprzeciwić. Ale jak jeden się sprzeciwi, drugi... wtedy to już lawinowo idzie. Policjanci to też ludzie, bywają skurwielami ale są i tacy którym służba nie przyćmiła jeszcze całkowicie moralności i rozumu. Łatwo jest oceniać kiedy się stoi z boku i widzi wszystko w czarno-białym uproszczeniu, swoi-wróg albo prawilni-psy. A co do IQ to testy policyjne sa tak skonstruowane żeby odpadali zbyt głupi ale i zbyt inteligentni, czyli są określone widełki oczekiwanego wyniku na testach inteligencji, co ma swoje uzasadnienie: Zbyt głupimi ciężko jest dyrygować, bo nie wszystko kumają jak trzeba, a zbyt inteligentni mają tendencje do drążenia tematu, samodzielnego myślenia i sprzeciwiania się autorytetom.

https://belsat.eu/pl/news/nie-chcieli-pa.....zed-sadem/


PariasCiula napisał:
tylko z konieczności utrzymywania ładu i porządku w obozie koncentracyjnym


Rozumiem że w twojej wymarzonej monarchii nie będzie policji i służb porządkowych, ani jakichkolwiek innych aparatów przymusu (przymusowego poboru do wojska w czasie np. inwazji obcego kraju też nie, nawet jak nikt sie nie zgłosi na ochotnika do armii? Rolling Eyes )?

Skoro żyjemy w obozie koncentracyjnym, to czemu @Chemicloo nie uciekniesz? Przecież logika nakazuje, by człowiek więziony wbrew woli w obozie koncentracyjnym, próbował jakiejś drogi ucieczki? Czemu się tak tutaj męczysz w tej Polsce nieszczęsnej i nie uciekniesz np. do Ekwadoru albo jeszcze lepiej do Somali, bo tam policji nie ma, podatków nie ma, niczego nie ma bo rząd centralny jest praktycznie upadły i prowincjami rządzą hersztowie bojówek islamskich Rolling Eyes

A no tak, zapomniałem, wiem już czemu nie uciekniesz z Polski. Bo to obóz koncentracyjny, otoczony drutem kolczastym i zasiekami, strzeżony przez trepów z psami, a w dodatku nie masz paszportu ani ID, pieniędzy czy dostępu do internetu żeby zabukować bilet lotniczy z lotniska z którego i tak nikt cie nie wypuści, bo jesteś tu trzymany na siłę Rolling Eyes

Skąd takich debili biorą? Rolling Eyes


id93iota napisał:
Bo psy mają instynkt stada, a strażacy to ludzie.


Kolejny mądry Laughing Laughing Laughing
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 13 Gru '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Osoba dająca to świadectwo nie chciała być medium, ale była od dziecka; nie chciała być prześladowana, a była; nie chciała cierpieć, a cierpiała; nie chciała być straszona przez szatana, a była. Bała się powiedzieć otoczeniu, ponieważ obawiała się niezrozumienia.
Kiedy była już dorosłą osobą, odnaleziono ją i zaproponowano wejście jako medium do działającej w Ameryce sekty. Dziewczyna miała posłużyć jako element ich planu zepsucia Polski poprzez tajemnicze działania. Następnym zatem powodem do refleksji dla czytelnika tej książki, jest zastanowienie się, zwłaszcza dla naszej polskiej emigracji, czy sami nie podlegają wpływom tej sekty. Pseudonim Rose Mary dotyczy pewnych wydarzeń, które przebiegały podobnie jak to znamy ze znanego filmu „Dziecko Rosemary”.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:43, 14 Gru '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strazak i policjant, to dwa rozne zawody !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:14, 14 Gru '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak szacunku do policji wynika w większości z naszej historii milicji oraz środowiska piłki nożnej. Nikt jednak nie pamięta że to jest władza wykonawcza, a nie ustawodawcza i pierwsze miejsce znienawidzonego zawodu zawsze powinien być immunitet.





Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:45, 14 Gru '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wam coś powiem o rankingach i ankietach , nie badali tych co trzeba Wink .

Ostatnio dostałem taki pismo z GUSu że zostałem wytypowany czy coś w ten deseń do wzięcia udziału w przeprowadzeniu ankiety ( nie było na jaki temat ) . Podali tam jakieś nazwisko i telefon babki do której miałem zadzwonić i się umówić na przeprowadzenie "badania" .
A , że ochoty nie miałem to nie zadzwoniłem . Kilka dni później dzwoni domofon . Dzień dobry , pani taka i taka , z GUSu przyszła przeprowadzić badania . A ja że nie , nie dzwoniłem , pani nie była umówiona . A ona , że wysłali mi pismo , na to ja ; i co z tego .
I już mnie nie kłopoczą Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 14 Gru '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel dobrze, że nie wpuściłeś. Oni sprawdzają czy masz tv i czy płacisz abonament Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1041
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:16, 15 Gru '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:
Identycznie było, kiedy stojąc w kolejce do kasy w banku, głośno powiedziałem, że bank to firma w której pieniądze to towar jak każdy inny ...miałem wrażenie że wielu ma ochotę zjeść mnie na stojąco.
No i nic dziwnego... kolejka w banku to nie miejsce do prowadzenia drobnej agitki Confused . W sumie to nawet odrobinę dziwne, że nikt nie zadzwonił po panów z kaftanikiem bezpieczeństwa. Mnie wkurwiają nawet brzdąkający na ulicy "trubadurzy", czy inni krzykacze wymieniający na głos menu tej albo innej restauracji Rolling Eyes a to, bądź co bądź - ulica. Przynajmniej stojąc w kolejce do banku, co nie należy przeważnie do szczególnych przyjemności życzyłbym sobie, aby otaczający mnie ludzie zachowywali się przyzwoicie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:21, 15 Gru '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:
Identycznie było, kiedy stojąc w kolejce do kasy w banku, głośno powiedziałem, że bank to firma w której pieniądze to towar jak każdy inny ...miałem wrażenie że wielu ma ochotę zjeść mnie na stojąco.


Na bank , nie powiedziałeś Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ranking zawodów według szacunku CBOS
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile