Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

 
Radek Sikorski  
Podobne tematy
sikorski ucieka z podkulotym ogonem4
Sikorski vs Kibole1bez ocen
Radosław Sikorski - historia rozszerzona1bez ocen
Anne Applebaum w TVN1
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 12089
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
frasobliwy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 16:10, 06 Cze '08    Pojedynczy post Temat postu: Radek Sikorski Odpowiedz z cytatem

Najnowszy artykuł na Pardonie:

http://www.pardon.pl/artykul/5158/sikors....._tu_chodzi

Sikorski prowadzi grę. W tym celu jak widać jest zdecydowany poświęcić paru żołnierzy.

i mój stary wpis z wątku WŻNRŚ:

Radosław Sikorski. Wysłannik JNWO na Polskę.Artykuł w Przekroju

Jako 18 latek został uciekinierem politycznym z Polski w Wielkiej Brytanii. Wtedy zaczeła się niesamowita kariera - jeśli ktoś ma zrobić karierę z nadania JNWO to ją zrobi. W mediach wykreuje się go na eksperta, jako bardzo młody człowiek zostanie wiceministrem (29 lat). To nie wyjątek. Na pierwszej stronie tego wątku Żyd David Miliband jest opisany min. tymi słowami:
Cytat:
David Miliband objął najważniejsze stanowisko polityki zagranicznej w rządzie brytyjskim jako drugi w historii najmłodszy Minister SZ, pomimo braku jakiejkolwiek praktyki w służbie zagranicznej.


O Radosłowie Sikorskim za wikipedią:

1986-1989 korespondent w Afganistanie (już wtedy njaprawdopodobniej działał jako anglosaski agent).
1990 - 1992 doradca Ruperta Murdocha do spraw inwestycji w Polsce.
1992 w rządzie Jana Olszewskiego jest wiceministrem obrony narodowej
1998-2001 w rządzie Jerzego Buzka jest wiceministrem spraw zagranicznych
2002 do 2005 członek American Enterprise Institute w Waszyngtonie i dyrektor wykonawczy Nowej Inicjatywy Atlantyckiej przy AEI.
2005 - minister MON w rządzie PiS

Jego żoną jest żydowska dziennikarka i pisarka Anne Applebaum, laureatka nagrody Pulitzera. Mają dwóch synów: Aleksandra i Tadeusza (dzięki matce z prawem "powrotu" do Izraela). W AEI jego kolegami byli min. Paul Wolfowitz, Richard Perle, John R. Bolton, John Yoo - podżegacze wojenni i zwolennicy tortur.

W 2007 Sikorski razem z N.Podhoretzem (NP otrzymał Guardian of Zion Award i jest zwolennikiem bombardowania Iranu) na terenie Uniwersytetu Warszawskiego urzadzili pogadankę na temat czemu zabijanie islamofaszystów jest takie dobre i czemu islamofaszyzm tak zagraża Mirmiłowu...tzn Polsce. Pogadankę zakłócili przedstawiciele niszowej lewicy i członkowie ruchu antywojennego
Sikorski widząc problemy zagroził wprowadzeniem wojska na teren uczelni. Prosyjonistyczna młodzież biła brawo (o taką Polskę walczyliśmy!), gdy z terenu uczelni za fraki wyprowadzono ostatnich sprawiedliwych. Zbrodniarze wojenni TAK, chamstwo NIE! Uniwersytet Warszawski to kulturalna uczelnia. Ą Ę.

Niedawna wypowiedź Sikorskiego zdradza plany JNWO wobec świata:


Cytat:
„Jeśli kraj (Polska) spełniłby generalnie akceptowany cel NATO o udostępnieniu 8 procent swoich wojsk do wysłania za granicę, powinien być w stanie wysłać ponad 10 000 mężczyzn i kobiet do obcego kraju…Polska mogłaby następnie powołać straż graniczą, policję, tajne służby i celników aby pomagali w budowaniu zaplecza na terenach konfliktu zbrojnego… Za 500 milionów dolarów można wyposażyć i wysłać brygadę 2500 żołnierzy z jednego kraju Centralnej Europy – (ten wydatek) to naprawdę niewiele (dosł. okazja)”


źródło

a tu oryginalna treśc ze strony American Enterprise Institute

Cytat:
If the country fulfilled the generally accepted NATO goal of 8 percent of troops available for foreign deployment, it should be able to send over 10,000 men and women overseas, a division. Poland could further draw on its border guards, police, secret service, and customs to help with institution-building in conflict zones. Similar numbers could become available from comparably populous countries in the region such as Ukraine and Romania, potentially amounting to a combined contribution that would well exceed in numbers the entire U.S. presence in Afghanistan. It would cost about $500 million per annum to equip and dispatch each such Central European brigade of 2,500 troops--a bargain.


Defense Reform in Europe
By Radek Sikorski
Posted: Wednesday, August 10, 2005
EUROPEAN OUTLOOK
AEI Online
Publication Date: August 10, 2005


JNOW buduje sieć "bratnich" krajów (na wzór UW, RWPG - tzw. demoludów) z których każdy będzie dysponował wydzielonymi wojskami szkolonymi tylko w jednym celu: podbić i okupować zabłąkany kraj. Egipt pomoże Węgrom, Polska Iranowi, Czechy Włochom, Francuzi Libijczykom, Duńczycy Estończykom, Izraelczycy Izraelczykom. Najtrudniejszych przeciwników we wstępnej fazie rozgryzać będzie wielki żandarm - USA. To piękna wizja. Wizja ukuta w American Enterprise Institute.

i uzupełnienie:

Cytat:
W ostatnich dniach Radosław Sikorski po raz kolejny próbował wykorzystać pełnioną funkcję do wprowadzenia sprzecznego z polską Konstytucją zakazu kontaktów polskich parlamentarzystów z przedstawicielami organizacji polonijnych krytycznie oceniających rząd PO-PSL. Na pierwszy ogień idzie Jan Kobylański, prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych Ameryki Łacińskiej.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9913,wid,9690491,wiadomosc.html?ticaid=16059

Mała uwaga do notki na WP. Nie chodzi o krytyczne stanowisko wobec PO-PSL, ale "antysemityzm". Schemat ten sam co z Edwardem Moskalem i Bronisławem Geremkiem. Łatwo sprawdzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 16:22, 06 Cze '08    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Frasobliwy, zapomniałeś dodać do swej notki biograficznej, ze od 2007 jest ministrem spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL i że "afgańską grę" prowadzi wspólnie z GW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sikorski
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 16:32, 06 Cze '08    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różne wypowiedzi o Radku:

Cytat:
Realizując swoją zaszczytną misję dokumentowania pełnej prawdy historycznej oraz działając na rzecz uświadomienia Narodowi, jaki los usiłuje zgotować mu Donald Tusk, z inspiracji określonych sił upierający się cynicznie przy mianowaniu zdrajcy i odszczepieńca Sikorskiego na ministerialne stanowisko, Dyrekcja Muzeum IV RP zdecydowała się zaprezentować pełną dokumentację wszystkich ohydnych przestępstw, popełnionych przez rzekomo najlepszego kandydata na ministra spraw zagranicznych:

1. "[...] zachowanie Sikorskiego można traktować jak rejteradę z trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska w związku z misjami polskich żołnierzy w Afganistanie i Iraku." – minister Zbigniew Wassermann (06.02.2007)
2. "Jego działanie jako ministra obrony było takie, że chciał ludzi, którzy mieli patenty szkół GRU czy KGB, robić wysokimi dowódcami wojskowymi." - Jarosław Kaczyński (19.09.2007)
3. "Część rzeczy jest objęta tajemnicą państwową, więc nie mogę ich ujawnić. Przekażę Tuskowi fakty, natomiast on postąpi, jak zechce. Tylko musi pamiętać, że tego rodzaju kandydatury nie sprzyjają współpracy prezydenta z rządem." - Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczypospolitej" (31.10.2007)
4. "Pan Sikorski wyprawił się do USA z premierem Marcinkiewiczem, żeby zyskać od Amerykanów przeszło miliard bezzwrotnej pomocy dla polskiej armii. To był Mount Everest braku profesjonalizmu i infantylizmu. Było jasne, że nie należy tego robić, nic się nie uzyska i obniży się status Polski wobec USA. Bo status żebraczy jest bardzo słabym statusem. [...] Są tajemnice państwowe i proszę mi wybaczyć, ale nic w sprawie Radosława Sikorskiego nie mogę powiedzieć. Chodzi o sprawę o charakterze tajemnicy państwowej w najściślejszym tego słowa znaczeniu." - Jarosław Kaczyński o negocjacjach Sikorskiego z Amerykanami w sprawie tarczy antyrakietowej (02.11.2007).
5. "Ta jedna wyprawa stawia kwalifikację pana Sikorskiego pod bardzo dużym znakiem zapytania. Było zupełnie oczywiste, że tego nie należy robić, że nic się nie uzyska i co więcej obniży się status Polski wobec Stanów Zjednoczonych. [...] Status żebraczy jest bardzo słabym statusem". - Jarosław Kaczyński o wizycie Sikorskiego w USA (02.11.2007)
6. "Jestem związany tajemnicą państwową, [...] są także inne, bardzo poważne przyczyny wskazujące na, łagodnie mówiąc, pewne trudności z poczuciem odpowiedzialności" [u Sikorskiego] - Jarosław Kaczyński w wypowiedzi dla Polskiego Radia (02.11.2007)
7. "Odniosłem wrażenie, że Radosław Sikorski to polityk nastawiony bardzo antyamerykańsko. A gdy Polska leży w strefie, którą Rosja uważa za utraconą przejściowo, a cała Unia Europejska niewiele może Rosji zrobić, powoływanie na szefa MSZ polityka o wyraźnym kompleksie antyamerykańskim jest w najwyższym stopniu nieodpowiedzialne" - Jarosław Kaczyński (03.11.2007)
8. "Jest zdrajcą. Zachował się podle." - minister obrony narodowej Aleksander Szczygło (03.11.2007)
9. "Zastrzeżenia pana premiera i prezydenta są konkretne. [...] Ponieważ wielokrotnie byłem w sposób kłamliwy i obelżywy bez żadnej przyczyny atakowany przez pana Radosława Sikorskiego, w związku z tym, nie będę się na jego temat wypowiadał." - Antoni Macierewicz dla serwisu "Wirtualnej Polski" (06.11.2007)
10. "Materiały na Radka Sikorskiego pojawiły się, gdy był jeszcze ministrem obrony. To jest sfera bezpieczeństwa, objęta tajemnicą ścisłą, państwową. Nie możemy rozmawiać o takich sprawach." - Zbigniew Wassermann (09.11.2007)
11. "Zarzuty i wątpliwości pana prezydenta mają charakter merytoryczny, nie kryminalny, nie bulwersujący obyczajowo czy prawnie. Są udokumentowane faktami." - minister prezydenta Michał Kamiński o kandydaturze Sikorskiego na szefa MSZ w programie "Kawa na ławę" we wrogiej stacji TVN (11.11.2007) [1]
12. "Informacje dotyczące Radosława Sikorskiego zagrażają interesowi państwa." - Jarosław Kaczyński (12.11.2007)
13. "To są zarzuty, po pierwsze, związane z promowaniem i eksponowaniem osób, które zgoła na to nie zasługiwały, z drugiej strony - z proponowaniem różnych, zdumiewających wręcz decyzji, no i po trzecie - z pewną lekkomyślną wiarą w przekazywane informacje przez służby, które w Polsce nie cieszyły się najlepszą opinią." - Lech Kaczyński (12.11.2007)
14. "Były szef MON Radosław Sikorski rozpowiadał o Afganistanie rzeczy, których dowiedział się od najwyższych władz państwa. [...] Zawiadomienie o przestępstwie [naruszenia tajemnicy państwowej] złożyłem; prokuratura i sąd rozstrzygną sprawę." - Antoni Macierewicz (12.11.2007)


http://spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Rados%C5%82aw_Sikorski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 17:14, 07 Cze '08    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
Frasobliwy, zapomniałeś dodać do swej notki biograficznej, ze od 2007 jest ministrem spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL i że "afgańską grę" prowadzi wspólnie z GW


ano zapomniałem. To ważna uwaga, bo pokazje działanie Rządu Światowego. Proszę. Taki pan Sikorski. Posadę w rządzie ma bez względu na panującą partię. Swoje stanowisko wobec Kosowa też zmienił w sposób nagły (wcześniej wg. niego Kosowo to było Zło) - tak jakby otrzymał polecenie z góry. No i generalnie zachowuje się dość pewnie siebie. Taka pewność siebie cechuje zwykle ludzi obdarzonych plecami.

Czy politycznie różnimy się od jakiejś prownicji imperium rzymskiego? Jest sobie pan namiestnik i realizuje politykę Rzymu.Nawet chleb i igrzyska są Smile Dla głupiego Euro 2012 rząd jest w stanie poświęcić efektywność zarzadzania panstwem. Dokładnie jak dobry namiestnik wiedzacy jaka jest rola igrzysk. Różnica jest taka, że ludność raz na jakiś czas głosuje w wyborach. Przypadkiem jednak każdy liczacy się kandydat będzie za Rzymem. Przypadkiem widzowie przed telewizorami w swojej masie nie różnią się zbytnio od motłochu w Koloseum.

@Sikorski. Nie "różne wypowiedzi", tylko waszyngtońsko-telawiwskich pachołków z PISu. Nie wiem czy te wypowiedzi to efekt skrajnego USRaelskiego włazidupstwa PISdzielców czy też taka gra by uwiarygodnić USRaelskiego agenta.

Z resztą rece opadaja jak się czyta teskty Kwaczyńskiego. Pierdzieleniec mówi o agentach GRU jakich sprowadzał Sikorski, a sam przecież trzymał Sikorskiego jako ministra. To jest jawne przyznanie, że się nie panuje nad państwem. To skąd Kwaczynski sprowadzał minsirów? Dawał ogłoszenia w prasie? Evil or Very Mad Oczywiście to wszystko przy założeniu, że Kwaczyński mówi prawdę a nie wyraża antyrosyjskie obsesje albo podbudowuje image Sikorskiego jako przeciwieńswto waszyngtońskego agenta. Ale wystarczy poczytać jak Kwaczyński nazywa minimum walki o polską rację stanu: "żebractwo". Pieprzony przechrzta z Odessy bedzie uczył autochtonów honoru. Tfu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz
Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 22:15, 07 Cze '08    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozwaliłeś mnie Frasobliwy tym filmikiem. Jest na nim również jeden z największych bufonów pracujących na UJ. Miałem paskudną nieprzyjemność być na trzech jego wykładach, gdy był w zastępstwie innego ryła uniwersyteckiego. Oczywiście mowa o Legutce. Ale Sikorski przebił wszystko. Buta, tani cynizm i takaż pogarda malująca się na gębie tzw ministra, są symptomatyczne, zważywszy na jego dupodajstwo polityczne - jak i na protektorat, który go chroni. Jego mentalność, jak sądzę, na tym protektoracie , jak na dobrej ziemi - wyrosła.
Kurza męka !! Cokolwiek orwellowskie to ministerstwo nasze. Czy jednak nasze ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 22:09, 09 Cze '08    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie troszkę zdołował fakt, że na terenie sporego uniwerku jak gdyby nigdy nic urządza się spotkania ze zwolennikami wojen. Nie żeby zaraz UW stał na czele inicjatywy "stop wojnie", ale taka promocja neocons połączona z zapowiedzią wprowadzenia ŻW na teren uczelni...Pięknie. Zwykle jak są wspominki o 68 to podkreśla się prymitywizm zomowców pałujacych studentów, a tu totalitartzm pełną gębą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 17:12, 14 Kwi '09    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radzio Sikorski powodem kłótni .Agent na agencie w tym peło._________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dryp
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 103
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 20:33, 14 Kwi '09    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pierwszy rzut oka widać że ten gościu jest fałszywy i zakłamany. Nie zdziwiłbym się gdyby był reptilianem bądź był kontrolowany przez taką istotę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 21:11, 14 Kwi '09    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale który? Tusk czy Sikorski? A może Palikot albo Myszkiewicz-Niesiołowski ? Laughing
Aleś pojechał z tymi reptylami
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 18637
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 12:28, 08 Mar '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małżeństwo przepustką Sikorskiego na salony

Jeśli Sikorski zostanie kandydatem na prezydenta, to jego żona - zwana w świecie politycznym Anką Jabłońską - znajdzie się w centrum zainteresowania, czy tego chce czy nie. - Włączę się w kampanię wyborczą męża - mówi "Newsweekowi" Anne Applebaum.

Ich małżeństwo było mezaliansem. Ona: Córka waszyngtońskiego adwokata Harveya M. Applebauma, obiecująca 27-letnia dziennikarka, z bardzo zamożnej i wpływowej amerykańskiej rodziny żydowskiej. Z unikatowym wyróżnieniem „summa cum laude” skończyła prestiżowy uniwersytet Yale, gdzie została wybrana do akademickiego stowarzyszenia Phi Beta Kappa, zrzeszającego najwybitniejszych studentów w USA. W ciągu dwóch wieków do PBK należało m.in. 17 amerykańskich prezydentów i 136 laureatów Nobla. Studiowała także w Anglii, również w najlepszych uczelniach: London School of Economics i Oksford.


reszta: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,M.....prasa.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 15:22, 08 Mar '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze mnie zastanawiało jak się tworzą takie mezalianse... słuchaj Radzio, mamy dla ciebie propozycje nie do odrzucenia, poślubisz córeczkę Harveya Applebauma, piękna może nie jest ale prezydenturkę masz w garści

czy nie jest to rzeczowe traktowanie kobiet niczym średniowiecznych księżniczek?

czym się różni SLD od PO/PIS? w SLD żydzi przechodzą na katolicyzm w PO/PIS na odwrót Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 759
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 18:43, 08 Mar '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tu zapodam parę plotek znalezionych na forach:
Cytat:

Radek Sikorski znany jest ze skąpstwa i chciwości. Oto dwie historie opowiedziane przez J. Rulewskiego - działacza Solidarności (opowieści usłyszane w radiu).
1. Sikorski działał dla "S" w latach 80.
"Pewnego dnia zaprosił mnie na obiad - mówi Rulewski - do bardzo drogiej restauracji w Warszawie. Usiedliśmy przy stolikach. Wziąłem menu i ... zdębiałem. Okazało się, że kawa tam kosztowaa tyle, co moja pensja. Pracowałem wtedy jako zwykły robotnik. Zamówiłem więc tylko mineralną. Sikorski natomiast, cały obiad. Zjadł go ze smakiem.
Doszło do płacenia. Podchodzi kelner, a Radek głośno: no to co, płacimy po połowie? Zamurowało mnie".

2. Sikorski wydał książkę. Z tej okazji wyprawił przyjęcie. Zaprosił mnóstwo ważnych osbistości. Po zakończeniu imprezy, zgodnie z protokołem savoir vivre, żegnał gości przy drzwiach, każdemu wręczał swoją książkę i .... żądał zapłaty. Każdy zaskoczony, karnie płacił.


W każdej plotce jest ziarno prawdy:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4541335.html
http://www.wprost.pl/ar/123314/Wydatki-ministra-Sikorskiego/

PS. No poślubić goja to straszny mezalians. Chyba, że Radzio stracił po drodze napletek;))
A tak wogóle to śmierdzi na odległosć. Ale jest przystojny, zna języki, prawie magister(BoA), idealny na prezydenta republiki ziemniaczanej.
_________________
pszek napisał:

Zdaje się że czegoś nie rozumiesz a nawet zachodzą obawy że niczego nie rozumiesz... Zagrzeb to stolica Serbii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 19:16, 08 Mar '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajne zdjęcie na plakat wyborczy:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 10:52, 09 Mar '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski członkiem elitarnego klubu studenckiego:

Cytat:
- Tuzin facetów we frakach zniszczył moje meble, książki, a nawet sprzęt muzyczny. Wśród nich był Boris Johnson, obecny burmistrz Londynu - opowiada Radosław Sikorski. W Wielkiej Brytanii trwa polityczne zamieszanie po emisji filmu dokumentalnego o studenckich czasach prominentnych dziś polityków. Sprawę opisuje "Super Express".

W latach osiemdziesiątych bogaci studenci z Uniwersytetu w Oxfordzie skupieni w tzw. Bullingdon Club ostro pili i demolowali puby, po czym... za wszystkie zniszczenia bez słowa płacili grube pieniądze. Do owej "elity" należeli m.in. James Cameron, dzisiejszy szef brytyjskich konserwatystów i bardzo prawdopodobny przyszły premier, a także burmistrz Londynu Boris Johnson i szef polskiego MSZ.

Sikorski opowiada w nakręconym przez brytyjską stację Channel 4 filmie "Kiedy Boris spotkał Dave'a", jak wyglądała procedura przyjęcia do klubu. - Tuzin facetów we frakach wtargnęło w środku nocy do mojego pokoju i zdemolowało wszystkie moje rzeczy. W trakcie tego zamieszania podszedł do mnie Boris Johnson i powiedział: Gratulacje stary, zostałeś wybrany". Szef MSZ milczy jednak na temat swojej "działalności" w klubie.

http://wiadomosci.onet.pl/2138840,12,sik.....,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zainteresowany
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 19:11, 18 Mar '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mówiąc o swoim wykształceniu Radosław Sikorski podaje, że posiada dwa dyplomy ukończenia studiów na Oksfordzie: Bachelor of Arts i Master of Arts. Tyle, że ten drugi jest rodzajem pamiątki, nie wiąże się z koniecznością dodatkowych studiów i żeby go otrzymać, wystarczy zapłacić uczelni dziesięć funtów - ustalił portal tvp.info.


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,R.....omosc.html


Te wybory albo się odbędą albo nie. Ludzie nie wytrzymają i rozpierducha będzie na maxa.

A TVN będzie coś w Faktach : " jak w polityce wyjść z twarzą " ...z Sikorskim Laughing
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szczery
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 54
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 16:56, 21 Mar '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpadka Sikorskiego: pomylił królów
Cytat:
Odpowiadając na pytanie dotyczące kwestii światopoglądowych Radosław Sikorski pomylił królów Polski, błędnie przypisując sentecję Zygmunta Augusta Władysławowi IV.
Rozpoczynając odpowiedź na pytanie o to jakie jest jego stanowisko w kwestiach światopoglądowych Sikorski stwierdził, że "cytując króla Polski, bodajże Władysława IV, mogę stwierdzić, że nie jestem królem sumień waszych". Sentencję tę wypowiedział jednak ostatni z Jagiellonów Zygmunt August.

Debata prawyborcza marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i szefa MSZ Radosława Sikorskiego odbyła się na terenie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Moderatorami byli wiceszef klubu PO Sławomir Nowak i posłanka Platformy Joanna Mucha. Odbyła się ona bez udziału publiczności.

źródło

Drobna wpadka, ciekawe czy lepiej zna cytaty prezydentów USrAela. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 18637
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 19:05, 21 Mar '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przecież powiedział "bodajże" - tez mi skandal.

mam nadzieję, że media zachowają równy poziom krytycyzmu wobec sikorskiego gdy przyjdzie do innych "wpadek" z jego kariery
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Caramba
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 21:21, 25 Mar '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Pana Radka obłuda bije na kilometr. Nawet jak na polityka trochę jej za dużo. Może by tak znowu uciekł z kraju ?????????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 13:51, 28 Mar '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radosław S. został poświęcony w prawyborach. Całkiem możliwe , że przez to :

Cytat:
16.07.2009.
Jan Kobylański, polonijny biznesmen z Ameryki Południowej, pozwał do sądu ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. O pozwie poinformował dziennikarzy w środę sam minister. - Zostałem pozwany do sądu przez niejakiego Jana Kobylańskiego za słowa, które napisałem w mojej książce "Strefa zdekomunizowana", o tym, że pan Kobylański jest antysemitą i typem spod ciemnej gwiazdy - powiedział Sikorski. 85-letni Kobylański - były konsul honorowy RP w Urugwaju - jest znany z pomocy finansowej, jakiej udziela Radiu Maryja. Swego czasu głośno było także o jego domniemanym szmalcownictwie w czasie II Wojny Światowej. Kobylański zaprzecza oskarżeniom, a IPN uznał, że nie ma dowodów na to, że był on tym samym Januszem Kobylańskim, który w latach 40. XX wieku był podejrzewany o wydawanie Niemcom Żydów.

Oprócz "typa spod ciemnej gwiazdy" i "antysemity" Kobylański - wedle Sikorskiego - poczuł się także dotknięty stwierdzeniem szefa dyplomacji, że "dopiero minister Władysław Bartoszewski miał >>dość jaj<<, żeby go odwołać z funkcji konsula honorowego w Urugwaju". Radosław Sikorski nie obawia się procesu. - Zmuszony jestem podtrzymać słowa, które zapisałem w książce. Będę czekał na proces i postaram się tę tezę udowodnić - powiedział minister. Dodał też że nie będzie zasłaniał się immunitetem parlamentarnym, a także że ma nadzieję, iż Kobylański nie będzie miał obaw i przyjedzie do Polski, aby osobiście wziąć udział w procesie.

- To nie pierwszy proces, który został wytoczony przez tego pana polskim dziennikarzom, politykom i urzędnikom państwowym. Ktoś powiedział, że każdy uczciwy człowiek powinien mieć proces z Janem Kobylańskim. To mi schlebia - mówił Sikorski dziennikarzom.

Polska Agencja Prasowa odnotowuje, że wśród osób wcześniej pozwanych przez Kobylańskiego są m.in. Adam Michnik, Jerzy Baczyński czy obecny ambasador RP w Hiszpanii Ryszard Schnepf.

Źródło: TVN24, PAP


http://www.jewish.org.pl/index.php?optio.....p;Itemid=5

KOBYLAŃSKI

Cytat:
Jan Kobylański jest wieloletnim sponsorem Radia Maryja.

_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zainteresowany
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 11:59, 31 Mar '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
goldbug
Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 16:44, 20 Kwi '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No o Radku nawet na zagranicznych blogach zaczęto się rozpisywać

NEO-CON CIA AGENT TO TAKE OVER POLAND?
Cytat:
On 22 March 2010, before the death of the Polish president Lech Kaczynski on 10 April, Rupert Murdoch's Times reported that Radoslaw Sikorski could, by October 2010, be the next President of Poland. (Is Radoslaw Sikorski the new face of Polish politics ...)

Bronisław Komorowski, who became the acting president of Poland after the death of Kaczynski, is one of Sikorski's rivals for the presidency.

suraci.blogspot1brought our attention to Radislaw Sikorski (Poland's next President?)

According to Wikipedia (Radosław Sikorski - Wikipedia, the free encyclopedia):

Radoslaw Sikorski is married to the American journalist and historian Anne Applebaum, who is Jewish.

At Oxford, Raoslaw Sikorski joined the all-male drinking club The Bullingdon Club.

Other members then included the current leader of the British Conservative Party, David Cameron.

In 1984, Sikorski took British citizenship.

From 1990 he was an advisor to Rupert Murdoch on investments in Poland.

From 2002 to 2005, he was a resident fellow of the American Enterprise Institute in Washington, D.C. and executive director of the New Atlantic Initiative.

He became Poland's Minister of Foreign Affairs under Prime Minister Donald Tusk.

He is a strong supporter of Poland's membership in the European Union.

Poland's Defence Minister, Radoslaw Sikorski, works for the CIA?

Who does Poland's Defence Minister, Radoslaw Sikorski, work for?

Taken from : http://www.waynemadsenreport.com/January 4, 2006 -

"Polish Defense Minister is a neo-con protege.

"Poland's Defense Minister Radek Sikorski, a veteran senior fellow of the neo-con citadel, the American Enterprise Institute (AEI), is the new darling of the neo-con media, being hailed as a 'visionary' by the New York Sun, a noted neo-con outlet.

"Polish intelligence sources report that Sikorski became a U.S. intelligence asset during the Reagan Cold War years...

"Sikorski operated under the cover of a journalist in Soviet-occupied Afghanistan during the mid 1980s and in Angola in the late 1980s where he liaised with pro-U.S. UNITA guerrillas backed by apartheid South Africa and noted GOP activists, including recently convicted Jack Abramoff as well as Karl Rove friend and adviser Grover Norquist...

"Sikorski is married to U.S. journalist Anne Applebaum, who serves on the editorial board of The Washington Post and dismisses the use of the term 'neo-con' as paranoia aimed at discrediting the 'themed revolutions' in Eastern Europe and Central Asia and other 'pro-democracy' neo-con initiatives like the debacle in Iraq...

"President Vladimir Putin's ... cut-off of natural gas to Ukraine, Poland, and other countries was a clear warning shot about the influence of neo-cons and exiled Israeli-based Russian oligarchs in Eastern Europe and Polish and Ukrainian backing for further U.S. military adventures in the Middle East, including attacks on Iran and Syria."

suraci.blogspot1brings our attention to Britain's next Prime Minister

"David Cameron has 'Jewish blood', from a German-born Jewish merchant.

"He calls himself 'a Zionist' and 'good for Jews'.

"He says that his "values are Jewish values"....'Prominent members of the Jewish community are playing a major role in financing David Cameron’s bid for power... 'Chief among his financial backers are Poju Zabludowicz, billionaire chairman of Bicom... 'A former aide to Tory leader David Cameron is to play a major role in a pro-Israel campaign being launched by Bicom, the British Israel Communications and Research Centre...'"

floggingdeadhorses.blogspot/ reports: "We ... have 3 corrupt gangs of crooks to choose from. All 3 of them have their influential 'Friends of Israhell' group." (Slap my bitch up? )

http://aangirfan.blogspot.com/2010/04/neo-con-cia-agent-to-take-over-poland.html

Dobre ... Sikorski oprócz tego, że miał za znajomych koleżków Neokonserwatystów z czasów ataku WTC 911 to również jak się okazuje był w The Bullingdon Club razem z Davidem Cameronem jednym z głównych kandydatów w UK General Election 2010.
_________________
arrow Mossad did 9/11, ALL THE PROOF IN THE WORLD!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXx
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 254
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 17:31, 05 Maj '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski rozmawiał ws. wydobycia gazu w Polsce

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski spotkał się w piątek w Waszyngtonie z przedstawicielami amerykańskiego koncernu Chevron i rozmawiał z nimi na temat eksploatacji w Polsce gazu ziemnego z łupków bitumicznych.
Poinformował o tym rzecznik koncernu Kurt Glaubitz nie ujawniając bliższych szczegółów.

Chevron, drugi co do wielkości koncern naftowy w USA, otrzymał w tym roku cztery koncesje na pięcioletnią eksploatację gazu ze złóż koło Lublina - w okolicach Zwierzyńca, Kraśnika, Frampola i Grabowca - o łącznej powierzchni miliona akrów (ok. 405 tys. hektarów).

W czasie swej wizyty w Waszyngtonie minister Sikorski powiedział, że będzie rozmawiał z reprezentantami kilku koncernów amerykańskich, ale nie wspomniał jakich.

Prawa do eksploatacji gazu z łupków bitumicznych w Polsce otrzymały także: ExxonMobil, ConocoPhilips i Marathon Oil.

http://wiadomosci.onet.pl/2164568,12,sik.....,item.html
hamerykańska kukła sterowana odgórnie z za oceanu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 4153
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 10:46, 10 Maj '10    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska to chyba bogaty kraj :

76 foteli po 10 tysięcy. Sikorski ma gest


Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na fotele dla urzędników to przesada? "Fakt" pisze, że Radosław Sikorski mebli do siadania szukał aż na Manhattanie. Stamtąd pochodzą prototypy foteli, na które zdecydował się resort dyplomacji. W gwoli ścisłości: bardzo drogich foteli...


Za sztukę trzeba zapłacić nawet 10 tys. zł. A MSZ chce mieć aż 76 takich modnych foteli - pisze "Fakt"

Sikorski znany jest z zamiłowania do luksusu. I jako szef resortu spraw zagranicznych mógłby mieć do tego pełne prawo - w końcu przyjmuje delegacje z całego świata. Jednak fotele, które zamierza sprowadzić do ministerstwa nawet za grubo ponad pół miliona złotych, raczej nie znajdą zastosowania na oficjalnych spotkaniach, tylko staną przy urzędniczych biurkach - precyzuje bulwarówka.

Sikorski zasugerował bowiem w przetargu model, który chciałby mieć. Okazało się, że jest to ekskluzywny, wymyślony przez dwóch projektantów fotel, który konstruowany jest od 1992 roku, a jego prototyp stoi w muzeum sztuki nowoczesnej na Manhattanie - dodaje gazeta
http://www.dziennik.pl/polityka/article6....._gest.html

Znalaz się koneser sztuki za publiczne pieniądze.
_________________
@zibimark :
Gdybym był szatanem to popełnił bym samobójstwo dla dobra wszystkich ludzi dobrej woli i wszelkich stworzeń.

Laughing głupi głupek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 18637
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 22:27, 24 Sie '11    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski wyrzuca swojego 9-letniego syna!

Minister Radosław Sikorski publicznie beszta syna w obecności dziennikarzy! Skandal! Chcielibyście mieć takiego ojca?

Szef MSZ posługuje się niekonwencjonalnymi metodami wychowawczymi. Jak podaje tvn24.pl, Sikorski w obecności dziennikarzy zaczął zadawać synowi pytania na temat Unii Europejskiej. Minister czuł się usprawiedliwiony obecnością laureatów konkursu z zakresu wiedzy o Unii.

Gdy zmieszany, 9-letni syn Radosława Sikorskiego nie znał odpowiedzi na pytanie dotyczące ilości państw członkowskich UE, minister zareagował bardzo ostro. - Dwója! Lufa! Zero! - wykrzyknął Sikorski.

Nie był to jednak koniec żenującego incydentu z udziałem członka rządu Donalda Tuska. Chwilę później minister użył najostrzejszych słów. - Za burtę wylatujesz. Nie masz prawa tu być - powiedział bezwzględny ojciec do syna.

Metody wychowawcze ministra Radosława Sikorskiego są równie kontrowersyjne, jak jego wpisy na portalach społecznościowych. Chcielibyście mieć takiego ojca? Podzielcie się z nami opiniami na ten temat.

http://politykier.pl/kat,1025817,wid,13714226,wiadomosc.html?ticaid=5ce6f
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElComendante
Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2831
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 18:46, 30 Sty '14    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Po godz. 9 na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował amerykański supersamolot E-4B Nightwatch (wojskowa wersja boeinga 747) z sekretarzem obrony USA Chuckiem Hagelem. Nazywany jest "samolotem na dzień Sądu Ostatecznego". M.in. dlatego, że posiada zabezpieczenia przed atakami biologicznymi, a jego poszycie zapewnia ochronę przed wysoką temperaturą i impulsami elektromagnetycznymi powstającymi podczas wybuchu bomby atomowej"

http://poznan.gazeta.pl/poznan/51,36001,15361243.html?i=4

"W dniach 30-31 stycznia br. z wizytą w Polsce będzie przebywać sekretarz obrony USA Chuck Hagel – poinformował w środę rzecznik MON Jacek Sońta. W programie wizyty szefa Pentagonu są spotkania z prezydentem Bronisławem Komorowskim i premierem Donaldem Tuskiem.

Wśród głównych tematów rozmów znajdą się wzajemna współpraca w zakresie obronności oraz relacje partnerskie w sferze bezpieczeństwa.

Podczas pobytu w Polsce Hagel w towarzystwie ministra Siemoniaka odwiedzi 33. Bazę Lotnictwa Transportowego w Powidzu, gdzie stacjonują pozyskane przez Polskę od USA samoloty C-130 Hercules i gdzie rotacyjnie przebywają amerykańskie pododdziały lotnicze."

http://dziennikzwiazkowy.com/ameryka/sekretarz-obrony-usa-zlozy-wizyte-w-polsce/

Oczywiście taki zbieg okoliczności.

" Polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski na początku marca jedzie z wizyta do Iranu – poinformowała "Rzeczpospolita”.
Informację o wizycie Sikorskiego w Teheranie przekazał polskim mediom charge d'affaires w Iranie Piotr Kozłowski.

Według Kozłowskiego wizyta będzie dotyczyć współpracy gospodarczej między Polską i Iranem, jest jednak niemal pewne, że Sikorski będzie rozmawiał w Iranie także o negocjacjach, jakie Iran prowadzi z Zachodem w sprawie programu nuklearnego."

Chłopcy na posyłki wyruszają Wink
A Radek jest w tym najlepszy i najszybszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Radek Sikorski
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.