W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Obowiązkowe ograniczniki prędkości   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2726
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1854
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 24 Lut '19   Temat postu: Obowiązkowe ograniczniki prędkości Odpowiedz z cytatem

Paranoja Europejska w akcji...

Cytat:
To już pewne! W samochodach pojawią się obowiązkowe ograniczniki prędkości
Bez echa w mediach została przyjęta przez Parlament Europejski kolejna kontrowersyjna dyrektywa dotycząca nowych wymogów bezpieczeństwa w samochodach. Zakończy ona piractwo na drogach całej Unii Europejskiej.

W czwartek, 21 lutego, członkowie Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskiego przegłosowali przyjęcie nowych standardów bezpieczeństwa, które są potężnym uderzeniem w wolność obywateli krajów należących do Wspólnoty. Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu chce, dzięki swojemu projektowi, zwiększyć bezpieczeństwo na drogach UE. Według szacunków ETSC, wprowadzenie systemu mogłoby ocalić życie ok. 5200 osób rocznie (ciekawe ile by ocalili nie rozpylając chorób). W opozycji do nowego prawa stanęli oczywiście Włosi i Niemcy, dla których jest to prawdziwy cios w wielką narodową historię motoryzacji.

PE oświadczył, że obowiązkowe ograniczniki prędkości będą montowane w samochodach już od 2020 roku. Teraz władze UE będą negocjowały z poszczególnymi krajami zasady wprowadzenia nowego prawa. System ISA będzie automatycznie ograniczał prędkość na drogach na podstawie znaków, systemu GPS i przepisów obowiązujących w poszczególnych krajach. Systemu nie będzie można dezaktywować i ingerować w jego pracę. Jeśli policja złapie kierowcę, który przekroczy prędkość i dokonał zmiany w ISA, będzie czekał go dotkliwy finansowo mandat lub nawet utrata prawa jazdy.

Zgodnie z zamysłem Parlamentu Europejskiego, samochody będą poruszały się w mieście z prędkością nieprzekraczającą 50 km/h, poza terenem zabudowanym 90 km/h, a na autostradach 140 km/h. Ale to nie wszystkie wielkie zmiany. Od przyszłego roku, we wszystkich nowych samochodach mają obowiązkowo pojawić się również system: ostrzegający przed zmianą pasu ruchu, informujący o ciśnieniu w ogumieniu, ostrzegający o zmęczeniu oraz instalacja blokady alkoholowej i czarna skrzynka, która będzie zapisywała historię jazdy.


Czarne skrzynki będą monitorowane przez ubezpieczalnie (wiadomo przynajmniej kto sfinansował ustawę). Na podstawie zgromadzonych danych przed wypadkiem, w trakcie jego trwania i po nim, likwidatorzy szkód będą podejmowali ostateczną decyzję o wypłacie odszkodowania. PE tłumaczy, że ma to ograniczyć wyłudzenia odszkodowań, które są prawdziwą zmorą wśród ubezpieczalni i przez takie procedery wszyscy posiadacze pojazdów płacą większe składki.

Jeśli myślicie, że rezygnacja z zakupu nowych samochodów, w których takie systemy będą montowane obowiązkowo już w fabrykach, coś zmieni, to jesteście w błędzie. Parlament Europejski zadbał też o ten fakt. W przyszłym roku, wraz z wejściem w życie nowego prawa, ubezpieczyciele natychmiast podniosą ceny składek dla samochodów nieposiadających nowych systemów z tłumaczeniem, że są one mniej bezpieczne od nowych.


link

ustawa w jęz ang


Od dzisiaj coraz bliżej 1984...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 25 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 1984 to my już żyjemy.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 25 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ubezpieczyciele natychmiast podniosą ceny składek dla samochodów nieposiadających nowych systemów z tłumaczeniem, że są one mniej bezpieczne od nowych.
Przecież to absurd, te samochody będą właśnie bardziej niebezpieczne, przecież TRZEBA czasem pojechać szybciej, są różne sytuacje, trzeba przyspieszyć, jak wyprzedzić mając taki pojebany ogranicznik?? Laughing To absurd, i jakaś fatalna głupota, taki ogranicznik może stwarzać nie lada niebezpieczeństwo, szybko skumają że auta z ogranicznikami są bardziej wypadkowe. Póki co nie ma jednak żadnych badań statystycznych na ten temat, na jakiej więc podstawie zawyrokowano już o podniesieniu składek dla posiadaczy bezpieczniejszych aut, miast myśleć raczej o obniżeniu kosztów dla zawalidróg? ( Rolling Eyes tym bardziej, że nie będą to już "wyłudzenia", ani żadne "takie procedery" , dlaczego więc tam, gdzie wchodzi opcja "cięcia kosztów" mówi się o podnoszeniu wydatków?? Confused ).


Cytat:
Paranoja Europejska w akcji...
buduje się na świecie trzy wielkie obozy, aktualnie, każdy modelowy w jakimś tam aspekcie. Obóz azjatycki, paneuropejski (z Afryką), oraz amerykański. Najtrudniejsze jest połączenie obu ameryk, a do tego musi dojść; choć dziś nie widać nawet jak Rolling Eyes miałby się połączyć meksyk ze stanami (i kanadą)? Oczywiście zawsze takim reorganizacjom pomagają jakieś wojny, nie chcę nic krakać, ale czy tylko ja mam tu wrażenie że zawartość beczki z miodem, na której dotychczas siedzieliśmy, podmienia się aktualnie na dynamit?
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:06, 26 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zgodnie z zamysłem Parlamentu Europejskiego, samochody będą poruszały się w mieście z prędkością nieprzekraczającą 50 km/h, poza terenem zabudowanym 90 km/h, a na autostradach 140 km/h.

A to ciekawe jak system będzie odróżniał "miasto" od - np - terenu "niezabudowanego" . Co jest ciekawe , u nas w Polsce są odcinki dróg w mieście gdzie jedzie się 70 km/h ( na legalu ) i co wtedy , jak ma działać taki system , bo coś mi się widzi że tylko korki będą większe .

Wiecie jak problem nadmiernej prędkości rozwiązali w Finlandii . Znajomy jedzie sobie , prosta droga , las z jednej strony , las z drugiej strony , ograniczenie prędkości 70km/h . Przed znajomym jechał jakiś fin który jechał te 70km/h , no ale wiadomo gdzie polak będzie jechał 70 w takich warunkach Wink . No to cyk , wyprzedza fina i zapierdala ponad setkę . Z przeciwka jechała policja , zawrócili i mandacik za przekroczenie prędkości kilkaset euro ( nie pamiętam czy 300 czy 500 euro ) . Co ciekawe nie było żadnego mierzenia prędkości , po prostu policja stwierdziła że jedzie za szybko . Mandaty w Finlandii są tak wysokie , że tam nikt prędkości nie przekracza . Dlatego przykładowo w Polsce zamiast za przekroczenie prędkości o 50 km/h odbierać prawo jazdy , dojebać mandat 3 tysie PLNów i w końcu każdy "kapitalista" pójdzie po rozum do głowy .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 08:33, 26 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znów w Polsce ktoś robi z ludzi debili.
Ja przeglądnąłem tą ustawę, i nie znalazłem tam nic na temat "obowiązku" - to są jedynie propozycje i życzenia co samochody powinny mieć i jakie technologie powinny być zastosowane.
Chyba, że ja czegoś nie zauważyłem, to mnie poprawcie:)

Poza tym, tak naprawdę, to 90% zawartych tam technologii, już jest montowana w pojazdach.
Druga sprawa, propozycja dotyczy nowych samochodów.
Mało tego, z tego co widzę, 80% tych regulacji dotyczy emisji gazów szkodliwych dla środowiska. Czyli 80% nie będzie dotyczyło pojazdów elektrycznych.
Ograniczenie prędkości, też ma to samo zadanie. Poza tym dotyczy maksymalnych dopuszczalnych prędkości.
I możliwe jest jego ominięcie, ale nie wyłączenie.
Poza tym, co jest złego w jeździe zgodnie z przepisami?

ps. Zwłaszcza w Polsce by się przydało ograniczenie prędkości w pojazdach.
Polska jest liderem pod względem śmierci na drogach w UE. A największym problemem jest właśnie prędkość.
Bywając w Polsce, fakt, że rzadko, Ale zawsze to widzę, jak co najmniej 30% ma w nosie ograniczenia prędkości.
W Polsce to wręcz patologia, podobna do pijaństwa za kierownicą.
W jednym i drugim przypadku, w Polsce brakuje edukacji a co gorsze na jedno i na drugie jest przyzwolenie społeczne!
Na zasadzie - no wypił jedno piwo i miał blisko do domu, czy było ciemno, przecież nie będzie brać taksi bo za drogo.
Lub - co to za ograniczenie do 50 km/h jak ja potrafię szybciej jechać.
To powinno się najpierw wyeliminować w Polsce. A nie płakać na jakieś regulacje, które praktycznie są stosowane w UE (prędkość) od wielu, wielu lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 08:47, 26 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Cytat:
Zgodnie z zamysłem Parlamentu Europejskiego, samochody będą poruszały się w mieście z prędkością nieprzekraczającą 50 km/h, poza terenem zabudowanym 90 km/h, a na autostradach 140 km/h.

A to ciekawe jak system będzie odróżniał "miasto" od - np - terenu "niezabudowanego" . Co jest ciekawe , u nas w Polsce są odcinki dróg w mieście gdzie jedzie się 70 km/h ( na legalu ) i co wtedy , jak ma działać taki system , bo coś mi się widzi że tylko korki będą większe .

Wiecie jak problem nadmiernej prędkości rozwiązali w Finlandii . Znajomy jedzie sobie , prosta droga , las z jednej strony , las z drugiej strony , ograniczenie prędkości 70km/h . Przed znajomym jechał jakiś fin który jechał te 70km/h , no ale wiadomo gdzie polak będzie jechał 70 w takich warunkach Wink . No to cyk , wyprzedza fina i zapierdala ponad setkę . Z przeciwka jechała policja , zawrócili i mandacik za przekroczenie prędkości kilkaset euro ( nie pamiętam czy 300 czy 500 euro ) . Co ciekawe nie było żadnego mierzenia prędkości , po prostu policja stwierdziła że jedzie za szybko . Mandaty w Finlandii są tak wysokie , że tam nikt prędkości nie przekracza . Dlatego przykładowo w Polsce zamiast za przekroczenie prędkości o 50 km/h odbierać prawo jazdy , dojebać mandat 3 tysie PLNów i w końcu każdy "kapitalista" pójdzie po rozum do głowy .


Wysokość mandatów nie jest problemem, dla 60% piratów.
W UK to rozwiązali bardzo szybko i skutecznie - UK ma najbezpieczniejsze drogi na świecie -
W UK, za przekroczenie prędkości dostajesz mandat 100 funtów plus 3 pkt. (za najmniejsze przekroczenie wg. kodeksu im większa różnica tym większy mandat i więcej punktów) Maksymalnie możesz mieć 12 pkt i są one ważne przez 3 lata. Punkty sa praktycznie za wszystkie wykroczenia. Nawet za oponę poniżej legalnych wymogów jest 3 pkt.
A punkty mają tą paskudną cechę, że mają konsekwencję w ubezpieczeniu! Jak masz 7 lub więcej punków, to tracisz praktycznie wszystkie zniżki na ubezpieczenie i przykładowo z ubezpieczenia 500 funtów na rok, zrobi ci się 1800 na rok - a to już boli.
Dodatkowo, punkty, jak wspomniałem są ważne 3 lata a ubezpieczyciel ma o nich informację przez 4 lata.
Czyli rok po wygaśnięciu punktów ubezpieczyciel nadal traktuje cię jak byś je miał.
Wyobraź sobie, jak taki system wyeliminował by piractwo w Polsce:)
Za jazdę pod wpływem alkoholu, tracisz prawo jazdy, a twoje ubezpieczenie idzie kosmicznie do góry, jesteś traktowany na tej samej skali co nowy 17 letni kierowca, który dodatkowo miał jakieś wykroczenia. Czyli możesz nie zejść poniżej 4500-5000 funtów na rok!
W pewnych okolicznościach (wypadek) masz dodatkowo więzienie 3 miesiące - i obawę, że nie znajdziesz ubezpieczyciela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:18, 26 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Wysokość mandatów nie jest problemem, dla 60% piratów.


Mówisz ogólnie ( Europa ) , czy o Polsce ?
Nie wiem jak jest ogólnie i skąd te twoje procenty , ale z tych twoich 60% , 90% "obesrałby się " jakby dostali mandat w kwocie 3000 złotych za przekroczenie prędkości o 50km/h i 10 pkt karnych . I to by była dla nich taka nauka którą by zrozumieli i pojęli .
No i najważniejsze edukacja , edukacja i edukacja , niczym z "Mechanicznej Pomarańczy" Burgessa . Filmy zdjęcia ze śmiertelnych wypadków z krótkim opisem sytuacyjnym . Pokazywanie flaków i takie tam Wink . I tak im puszczać godzinami Smile .
A na serio ludzie muszą zobaczyć śmierć , bo zbyt mało ludzi wynosi z domu szacunek do życia .


Po drugie takie ograniczniki montowane w samochodach mogłyby stwarzać zagrożenie na ulicy w momencie - np - wyprzedzania . Bo niby ja system miałby rozróżnić wyprzedzania od jazdy z nadmierną prędkością . Zakładam że do kilkuset metrów system by akceptował nadmierną prędkość , a później by się włączało owe ograniczenia prędkości . No to gratuluję pojawiłoby się nowe zjawisko na ulicach : zawody na ćwierć mili Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:32, 26 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
goral_ napisał:
Wysokość mandatów nie jest problemem, dla 60% piratów.


Mówisz ogólnie ( Europa ) , czy o Polsce ?
Nie wiem jak jest ogólnie i skąd te twoje procenty , ale z tych twoich 60% , 90% "obesrałby się " jakby dostali mandat w kwocie 3000 złotych za przekroczenie prędkości o 50km/h i 10 pkt karnych . I to by była dla nich taka nauka którą by zrozumieli i pojęli .
No i najważniejsze edukacja , edukacja i edukacja , niczym z "Mechanicznej Pomarańczy" Burgessa . Filmy zdjęcia ze śmiertelnych wypadków z krótkim opisem sytuacyjnym . Pokazywanie flaków i takie tam Wink . I tak im puszczać godzinami Smile .
A na serio ludzie muszą zobaczyć śmierć , bo zbyt mało ludzi wynosi z domu szacunek do życia .


W Polsce. W UK np. mandat nie jest problemem, problemem są punkty a co za tym idzie wysokość ubezpieczenia, które może wielokrotnie przekraczać jednorazowy mandat.
W Polsce jest ciche przyzwolenie, na łamanie przepisów drogowych. Od tego należało by zacząć, od edukacji całego pokolenia, nie tylko kierowców.

Cytat:

Po drugie takie ograniczniki montowane w samochodach mogłyby stwarzać zagrożenie na ulicy w momencie - np - wyprzedzania . Bo niby ja system miałby rozróżnić wyprzedzania od jazdy z nadmierną prędkością . Zakładam że do kilkuset metrów system by akceptował nadmierną prędkość , a później by się włączało owe ograniczenia prędkości . No to gratuluję pojawiłoby się nowe zjawisko na ulicach : zawody na ćwierć mili Wink .


Ograniczniki prędkości mają dotyczyć maksymalnych dopuszczalnych prędkości. I mają mieć możliwość ich ominięcia (override). Przy czym, te ograniczniki, to raczej mają być na zasadzie informacji dla kierowcy, a nie odcięcia paliwa. Bardziej poprzez np. reakcję pedału gazu, na zasadzie feedback. Odcięcie paliwa czy ograniczenie prędkości fizyczne, mogło by więcej wyrządzić szkód niż pożytku. I było by zbyt niebezpieczne. System ten z tego co piszą, musi być tak zabezpieczony by nie dało się go wyłączyć. Tylko tyle jest na temat ograniczenia prędkości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:35, 26 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz @goral_ , ty mówisz o "zbawiennym" wpływie kosztów ubezpieczenia na jazdę kierowcy . Ja mówię o "zbawiennym" wpływie kosztów z mandatów za nadmierną prędkość . Twoje "pieniądze" zasilą kieszenie korporacyjnych kmieci . Moje "pieniądze" ( choćby teoretycznie ) budżet z którego mogą zostać po części wydane na edukację kierowców Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:51, 26 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:


W Polsce. W UK np. mandat nie jest problemem, problemem są punkty a co za tym idzie wysokość ubezpieczenia, które może wielokrotnie przekraczać jednorazowy mandat.
W Polsce jest ciche przyzwolenie, na łamanie przepisów drogowych. Od tego należało by zacząć, od edukacji całego pokolenia, nie tylko kierowców.


Nie wiem jak w UK , ale w Polsce ludzie mniej się przejmują punktami niż nakazem sądowym do zapłaty . Jak często policja kontroluje , ja już kilka lat nie byłem kontrolowany . Ludzie jeżdżą bez OC , bez prawka , bez badań technicznych , normalnie dziki zachód mamy .



Cytat:
Ograniczniki prędkości mają dotyczyć maksymalnych dopuszczalnych prędkości. I mają mieć możliwość ich ominięcia (override). Przy czym, te ograniczniki, to raczej mają być na zasadzie informacji dla kierowcy, a nie odcięcia paliwa. Bardziej poprzez np. reakcję pedału gazu, na zasadzie feedback. Odcięcie paliwa czy ograniczenie prędkości fizyczne, mogło by więcej wyrządzić szkód niż pożytku. I było by zbyt niebezpieczne.

Chyba nie myślałeś że mówię o odcięciu paliwa Smile , przecież to się traci sterowność , to by była jakaś masakra . Tylko właśnie mówię o tym że w pewnym momencie podczas owego wyprzedzania wciskając pedał gazu , pedał by nie reagował na dodanie gazu . Przecież to ewidentnie stwarza zagrożenie , bo jeden człowiek na tym samym aucie będzie potrzebował - np- 200 metrów by wyprzedzić , a inny 400 metrów . Więc nie wiem jaką oni mają tam technologie która ma ograniczać prędkość aut w mieście . Kolejna sprawa jest taka że przykładowo te nowe auta z ogranicznikami jeszcze przez lata ( mimo że będzie ich więcej ) będą funkcjonowały w przestrzeni z większością aut które tych ograniczników mieć nie będą . Z tego mogą też wyniknąć dodatkowe kłopoty na drodze .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 26 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
goral_ napisał:


W Polsce. W UK np. mandat nie jest problemem, problemem są punkty a co za tym idzie wysokość ubezpieczenia, które może wielokrotnie przekraczać jednorazowy mandat.
W Polsce jest ciche przyzwolenie, na łamanie przepisów drogowych. Od tego należało by zacząć, od edukacji całego pokolenia, nie tylko kierowców.


Nie wiem jak w UK , ale w Polsce ludzie mniej się przejmują punktami niż nakazem sądowym do zapłaty . Jak często policja kontroluje , ja już kilka lat nie byłem kontrolowany . Ludzie jeżdżą bez OC , bez prawka , bez badań technicznych , normalnie dziki zachód mamy .


Dlatego powinno się to zmienić. Jeśli obniży się ilość punków oraz wydłuży czas ich ważność a do tego ubezpieczalnie będą miały możliwość obcięcia zniżek - to nie ważne gdzie trafią te pieniądze, ważne, że wielu piratów się dobrze zastanowi czy warto jeździć po pijaku, za szybko, bez OC czy inne przewinienia.
Brak ubezpieczenia w UK, to kara finansowa od 1000 funtów (najniższa ustawowa) do nieograniczonej. W przypadku złapania delikwenta bez ubezpieczenia, taki delikwent może mieć problem z wykupieniem ubezpieczenia w przyszłości. Już nawet nie chcę pisać ile będzie go kosztowało.
Jak więc widzisz, nie ma znaczenia gdzie pieniądze trafiają, ma znaczenie, że taki system jest skuteczny.

Cytat:

Cytat:
Ograniczniki prędkości mają dotyczyć maksymalnych dopuszczalnych prędkości. I mają mieć możliwość ich ominięcia (override). Przy czym, te ograniczniki, to raczej mają być na zasadzie informacji dla kierowcy, a nie odcięcia paliwa. Bardziej poprzez np. reakcję pedału gazu, na zasadzie feedback. Odcięcie paliwa czy ograniczenie prędkości fizyczne, mogło by więcej wyrządzić szkód niż pożytku. I było by zbyt niebezpieczne.

Chyba nie myślałeś że mówię o odcięciu paliwa Smile , przecież to się traci sterowność , to by była jakaś masakra . Tylko właśnie mówię o tym że w pewnym momencie podczas owego wyprzedzania wciskając pedał gazu , pedał by nie reagował na dodanie gazu . Przecież to ewidentnie stwarza zagrożenie , bo jeden człowiek na tym samym aucie będzie potrzebował - np- 200 metrów by wyprzedzić , a inny 400 metrów . Więc nie wiem jaką oni mają tam technologie która ma ograniczać prędkość aut w mieście . Kolejna sprawa jest taka że przykładowo te nowe auta z ogranicznikami jeszcze przez lata ( mimo że będzie ich więcej ) będą funkcjonowały w przestrzeni z większością aut które tych ograniczników mieć nie będą . Z tego mogą też wyniknąć dodatkowe kłopoty na drodze .


Nadal nie rozumiesz. Nie będzie ograniczników prędkości, które wyhamują pojazd (przeważnie robi się to odcinając paliwo - niekoniecznie totalnie, wystarczy, że do silnika trafi dawka jak podczas biegu jałowego). Ograniczniki, będą informacyjne, np. jak masz dziś ABS, to jeśli zadziała czujesz szybkie uderzenia pedału hamulca. To samo, może być w przypadku przekroczenia prędkości, będziesz mieć fizyczny feedback który cię o tym poinformuje. Rozumiesz?
I ma to być dopiero w nowych pojazdach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.040 mBTC

PostWysłany: 00:48, 27 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że nie bardzo wiecie jak działaja ograniczniki prędkości.
Nie wpływają one w zasadzie na przyspieszenie i moment obrotowy samochodu, a jedynie prędkość maksymalną. Można taki ogranicznik zamontować np. w Ferrari i będzie się ten samochód zachowywał identycznie jak przed jego montażem, aż do siągnięcia zadanej prędkości, po osiągnięciu której samochód przestaje reagować na dalsze wciskanie pedału przyspieszenia i jedzie dalej ze stałą, maksymalną dla niego prędkością.
Wszystkie ciężarówki mają obecnie taki ogranicznik. Wszystkie samochody w Japonii też go mają i do momentu przekraczania 180 km/h nawet nie wiesz, że go masz.
Ordel napisał:

A to ciekawe jak system będzie odróżniał "miasto" od - np - terenu "niezabudowanego" .

GPS na początek, potem "inteligentne drogi", albo system 5G!!!Twisted Evil . Jak ma to działać na różne prędkości w różnych miejscach to kwestia dodatkowego chipa i tyle.

Tak więc dla naszego bezpieczeństwa i w trosce o ekologię wszystkie stare samochody będą nielegalne, lub haracz za ich użytkowanie będzie tak wysoki, że nie będzie się opłacało nimi jeździć.
Najlepsze jest jednak to:
Cytat:
Od przyszłego roku, we wszystkich nowych samochodach mają obowiązkowo pojawić się również system: ostrzegający przed zmianą pasu ruchu, informujący o ciśnieniu w ogumieniu, ostrzegający o zmęczeniu oraz instalacja blokady alkoholowej i czarna skrzynka, która będzie zapisywała historię jazdy.

Czyli jak będziesz miał niski social scoring to nawet nie odpalisz "swojego" samochodu.
System stwierdzi, że jesteś zmęczony i tyle twojej jazdy. Oczywiście za drobną opłatą przyjedzie po ciebie uber z zapasowym kierowca, który odprowadzi "twój" (niedługo już nie kupiony a wynajety, czy wylizingowany) samochód do garażu. Jedyne na czym będziesz mógł jednak zaoszczędzić, to zostawić samochód przed garażem, bo w garażu masz kamerkę i smart licznik i płacisz za każdą minutę przechowywania w nim samochodu. (To jedynie przez pierwsze dwa lata działania tego ekonomicznego i ekologicznego systemu, bo potem kara za pusty garaż będzie wyższa niż opłata za pełny)Wink .


A czytając te Wasze rozważania o mandatach to widać, że programowanie społeczne ma się cały czas dobrze i system kamer w samochodzie i garażu nie powinien napotkać zbytniego oporu. No, może na małą dyskusję w kwestiach formalnych...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 01:35, 27 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie trzeba chyba dodawać, że w momencie wprowadzenia tego systemu mandat będzie automatycznie wysyłany do domu, a potem automatycznie pobierany z twojego konta, a punkty karne równie automatycznie dodawane do chipa na licencji na prowadzenie pojazdu.
Oglądaliście "Piąty Element"?

Potem smartfon poinformuje cię, że właśnie nie zdążyłeś przejść na zielonym i jutro pierwsze 2 godziny pracujesz za darmo. O.. zakląłeś siarczyście na tę wiadomość? To dopiero 2 raz w tym tygodniu, nie przejmuj się... masz zakaz poruszania się komunikacją publiczną na 2 miesiące i szansę na poprawę Smile .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:11, 27 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Nie trzeba chyba dodawać, że w momencie wprowadzenia tego systemu mandat będzie automatycznie wysyłany do domu, a potem automatycznie pobierany z twojego konta, a punkty karne równie automatycznie dodawane do chipa na licencji na prowadzenie pojazdu.
Oglądaliście "Piąty Element"?

Potem smartfon poinformuje cię, że właśnie nie zdążyłeś przejść na zielonym i jutro pierwsze 2 godziny pracujesz za darmo. O.. zakląłeś siarczyście na tę wiadomość? To dopiero 2 raz w tym tygodniu, nie przejmuj się... masz zakaz poruszania się komunikacją publiczną na 2 miesiące i szansę na poprawę Smile .


Punkty w UK nie są dodawane automatycznie, bo nie mogą być. Smartphone czy smart urządzenie, nie wie kto prowadził pojazd.
Tak, więc spokojnie, życie, to jeszcze długo nie będzie odzwierciedleniem filmu fabularnego.
Lepiej by system stwierdził, że ktoś jest zmęczony, niż konsekwencje jazdy zmęczonego/pijanego kierowcy.
Ważne jest, by w przypadku złamania przepisu drogowego, kierowca wiedział, że konsekwencje będą na tyle poważne, że zacznie jeździć zgodnie z przepisami. Jazda samochodem, to nie jazda wózkiem w sklepie. Co widać po statystykach śmierci na drodze w Polsce. I w Polsce to powinno być jako pilotaż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1854
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:45, 27 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie nie ma się co wściekać, cywilizacja biegnie (tzn zapierdala) na przód.
To wszystko jest robione tylko i wyłącznie, aby było szybkie przejście na samochody elektryczne.
To jest już pewne, inwestycje towarzyszące temu procesowi są już w trakcie, a Polska będzie największym na świecie dostawcą baterii do tych aut.

http://www.geekweek.pl/news/2018-11-22/w.....d-lg-chem/

https://elektrowoz.pl/transport/lg-chem-.....s-biznesu/

Jeszcze niedawno wszyscy marzyli żeby mocarstwa budowane na ropie się skończyły, ale tak nie będzie.
To są nadal ci sami inwestorzy i tak samo będą nas nabierać.

Zrewolucjonizuje to nasze życie tak jak smartfony i fajnie o tym mówi Bald w swoim filmiku.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 27 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mialam Mazde z ogranicznikiem predkosci. Na moim terenie maxymalna predkosc to 110 km/godz. Jak sie przekroczylo ta predkosc, to piszczalo az w uszach swidrowalo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:14, 27 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Punkty w UK nie są dodawane automatycznie, bo nie mogą być. Smartphone czy smart urządzenie, nie wie kto prowadził pojazd.

Wiem, że jeszcze nie są, ale wystarczy zmiana prawa jazdy i mogą być, a technologia już jest.
Wystarczy kamera i już wie. Smartfon nie wie kto prowadzi samochód, ale wie, kto ma go w ręce. Poza tym, to jeśli w samochodzie są co najmniej 2 smartfony, to może nie być pewny, kto go prowadzi, ale jeśli tylko jeden, to jednak wie. Nie byłby to może dowód w sądzie na dzień dzisiejszy, ale smartfon i system swoje wie.
Jak masz google maps to możesz sobie już dziś sprawdzić, którędy jechałeś rok temu, gdzie się zatrzymywałeś, itd. Tom tom już dziś Cię informuje, że właśnie przekroczyłeś dozwoloną prędkość, lub gwałtownie zahamowałeś.

goral_ napisał:
Tak, więc spokojnie, życie, to jeszcze długo nie będzie odzwierciedleniem filmu fabularnego.

Tak, keep calm and carry on - system ma wszystko pod kontrolą! Sęk w tym, że realia już dawno prześcignęły fikcję.

goral_ napisał:
Ważne jest, by w przypadku złamania przepisu drogowego, kierowca wiedział, że konsekwencje będą na tyle poważne, że zacznie jeździć zgodnie z przepisami.

Wow! Nie jestem w stanie wyrazić mojej reakcji na powyższe zdanie, bo było by to co najmniej politycznie niepoprawne, a konsekwencje tego mogły by być na tyle poważne, że zgodnie z przepisami zachowam milczenie.
Poza tym, to ja sądzę, że ważniejsze jest żeby ludzie zrozumieli, że nie są kierowcami (jeśli nie zajmują się tym zawodowo) i te przepisy na papierze ich nie obowiązują. Jak również, że ważne jest, żeby ludzie wiedzieli, że autorzy tych przepisów to psychopaci, złodzieje, pedofile i wszelkiej maści inni degeneraci. Dobrze by też było, jakby kierowcy zdali sobie sprawę, że rocznie więcej dzieci znika bez śladu niż ginie ludzi na drogach. Każdy kierowca, jak również i pasażer, powinien mieć też jasność, ile są warte jego organy na czarnym rynku, oraz kto wygrał przetarg na stawianie znaków drogowych wzdłuż ich trasy, i co dzieje się z akcyzą na paliwo w ich samochodzie? Następnie, to jakby wiedzieli, że to tylko przejażdżka (just a ride, jak powiedział Bill Hicks) to nikt nie tylko nie łamałby przepisów drogowych, ale nie łamałby też sobie nimi głowy.

goral_ napisał:
Jazda samochodem, to nie jazda wózkiem w sklepie. Co widać po statystykach śmierci na drodze w Polsce.

Są tacy, którzy by pewnie polemilizowali z powyższym twierdząc, że jazda wózkiem po sklepie to wcale nie taka błahostka, jeśli weźniemy pod uwagę co ludzie wkładają do tych wózków, a potem zjadają. Widać to po statystkach, z których wynika, że najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce jest dieta, potem dieta, potem dieta i potem skutki uboczne leków, przepisanych na choroby będące wynikiem diety.
I wszystko zgodnie z przepisami.

goral_ napisał:
I w Polsce to powinno być jako pilotaż.

To jak tak na prawdę uważasz, to przyjedź do Polski i pilotuj, cokolwiek miałeś na myśli...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:34, 27 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
goral_ napisał:

Punkty w UK nie są dodawane automatycznie, bo nie mogą być. Smartphone czy smart urządzenie, nie wie kto prowadził pojazd.

Wiem, że jeszcze nie są, ale wystarczy zmiana prawa jazdy i mogą być, a technologia już jest.


Serio? Gdzie? Na filmie o batmanie czy o supermenie?

Cytat:

Cytat:

Wystarczy kamera i już wie. Smartfon nie wie kto prowadzi samochód, ale wie, kto ma go w ręce.


A jak nie masz smartphone, albo go wyłączysz?

Cytat:

Poza tym, to jeśli w samochodzie są co najmniej 2 smartfony, to może nie być pewny, kto go prowadzi, ale jeśli tylko jeden, to jednak wie. Nie byłby to może dowód w sądzie na dzień dzisiejszy, ale smartfon i system swoje wie.
Jak masz google maps to możesz sobie już dziś sprawdzić, którędy jechałeś rok temu, gdzie się zatrzymywałeś, itd. Tom tom już dziś Cię informuje, że właśnie przekroczyłeś dozwoloną prędkość, lub gwałtownie zahamowałeś.


I możesz to wyłączyć, w najprostszy sposób.
Poza tym, jak ci wspomniałem, wystarczy smartphone wyłączyć.

Cytat:

[quote="goral_"] Tak, więc spokojnie, życie, to jeszcze długo nie będzie odzwierciedleniem filmu fabularnego.

Tak, keep calm and carry on - system ma wszystko pod kontrolą! Sęk w tym, że realia już dawno prześcignęły fikcję.


Jakieś przykłady?

Cytat:

goral_ napisał:
Ważne jest, by w przypadku złamania przepisu drogowego, kierowca wiedział, że konsekwencje będą na tyle poważne, że zacznie jeździć zgodnie z przepisami.

Wow! Nie jestem w stanie wyrazić mojej reakcji na powyższe zdanie, bo było by to co najmniej politycznie niepoprawne, a konsekwencje tego mogły by być na tyle poważne, że zgodnie z przepisami zachowam milczenie.
Poza tym, to ja sądzę, że ważniejsze jest żeby ludzie zrozumieli, że nie są kierowcami (jeśli nie zajmują się tym zawodowo) i te przepisy na papierze ich nie obowiązują. Jak również, że ważne jest, żeby ludzie wiedzieli, że autorzy tych przepisów to psychopaci, złodzieje, pedofile i wszelkiej maści inni degeneraci. Dobrze by też było, jakby kierowcy zdali sobie sprawę, że rocznie więcej dzieci znika bez śladu niż ginie ludzi na drogach. Każdy kierowca, jak również i pasażer, powinien mieć też jasność, ile są warte jego organy na czarnym rynku, oraz kto wygrał przetarg na stawianie znaków drogowych wzdłuż ich trasy, i co dzieje się z akcyzą na paliwo w ich samochodzie? Następnie, to jakby wiedzieli, że to tylko przejażdżka (just a ride, jak powiedział Bill Hicks) to nikt nie tylko nie łamałby przepisów drogowych, ale nie łamałby też sobie nimi głowy.


Żalisz się czy lamentujesz?
A wystarczy stosować się do przepisów - czy to takie trudne?

Cytat:

goral_ napisał:
Jazda samochodem, to nie jazda wózkiem w sklepie. Co widać po statystykach śmierci na drodze w Polsce.

Są tacy, którzy by pewnie polemilizowali z powyższym twierdząc, że jazda wózkiem po sklepie to wcale nie taka błahostka, jeśli weźniemy pod uwagę co ludzie wkładają do tych wózków, a potem zjadają. Widać to po statystkach, z których wynika, że najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce jest dieta, potem dieta, potem dieta i potem skutki uboczne leków, przepisanych na choroby będące wynikiem diety.
I wszystko zgodnie z przepisami.


Wystarczy, że zaczniesz przestrzegać przepisy - czy to takie trudne?

Cytat:

goral_ napisał:
I w Polsce to powinno być jako pilotaż.

To jak tak na prawdę uważasz, to przyjedź do Polski i pilotuj, cokolwiek miałeś na myśli...


Przydało by się, zwłaszcza, że Polska to nr.. 1 pod względem śmierci na drodze w UE. Może po prostu Polacy nie potrafią jeździć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 27 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
one1 napisał:
Nie trzeba chyba dodawać, że w momencie wprowadzenia tego systemu mandat będzie automatycznie wysyłany do domu, a potem automatycznie pobierany z twojego konta, a punkty karne równie automatycznie dodawane do chipa na licencji na prowadzenie pojazdu.
Oglądaliście "Piąty Element"?

Potem smartfon poinformuje cię, że właśnie nie zdążyłeś przejść na zielonym i jutro pierwsze 2 godziny pracujesz za darmo. O.. zakląłeś siarczyście na tę wiadomość? To dopiero 2 raz w tym tygodniu, nie przejmuj się... masz zakaz poruszania się komunikacją publiczną na 2 miesiące i szansę na poprawę Smile .


Punkty w UK nie są dodawane automatycznie, bo nie mogą być. Smartphone czy smart urządzenie, nie wie kto prowadził pojazd.
Tak, więc spokojnie, życie, to jeszcze długo nie będzie odzwierciedleniem filmu fabularnego.
Lepiej by system stwierdził, że ktoś jest zmęczony, niż konsekwencje jazdy zmęczonego/pijanego kierowcy.
Ważne jest, by w przypadku złamania przepisu drogowego, kierowca wiedział, że konsekwencje będą na tyle poważne, że zacznie jeździć zgodnie z przepisami. Jazda samochodem, to nie jazda wózkiem w sklepie. Co widać po statystykach śmierci na drodze w Polsce. I w Polsce to powinno być jako pilotaż.


Prawdą jest chyba stwierdzenie, że im dalej na wschód tym większa dzicz. Zgodzę się z tym ze kierowcy w Polsce to dzicz i husaria, ale pojedźcie sobie kiedyś na Ukrainę, tam to dopiero jest samowolka na drogach. Tam jak staniesz przepisowo na czerwonym świetle, to inni kierowcy na ciebie trąbią, że ruch blokujesz Laughing
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1854
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 27 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Zgodzę się z tym ze kierowcy w Polsce to dzicz i husaria, ale pojedźcie sobie kiedyś na Ukrainę, tam to dopiero jest samowolka na drogach. Tam jak staniesz przepisowo na czerwonym świetle, to inni kierowcy na ciebie trąbią, że ruch blokujesz Laughing


A ja mam do Ciebie takie pytanie - co masz do Husarii że stawiasz ją obok dziczy? Nie liznąłeś nigdy trochę historii czy płynie w Tobie inna niż polska krew?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 27 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:
Azyren napisał:
Zgodzę się z tym ze kierowcy w Polsce to dzicz i husaria, ale pojedźcie sobie kiedyś na Ukrainę, tam to dopiero jest samowolka na drogach. Tam jak staniesz przepisowo na czerwonym świetle, to inni kierowcy na ciebie trąbią, że ruch blokujesz Laughing


A ja mam do Ciebie takie pytanie - co masz do Husarii że stawiasz ją obok dziczy? Nie liznąłeś nigdy trochę historii czy płynie w Tobie inna niż polska krew?


Coś w stylu: "ale papieża to ty szanuj" Laughing

Nie użyłem tutaj "husarii" jako pejoratywu, chodziło mi raczej o porównanie do ludzi którym się wydaje, że są ja ci dawni husarze czy ułani czy tam wpisze pierwsze lepsze pasujące, którzy mogą sobie do woli i beztrosko szarżować, bo być może myślą że komuś tym zaimponują jak będą zapierdalać 120km/h pasatem po wiejskiej drodze.

A nawet jakbym nie szanował to co? Zrobisz mi coś? Pozwiesz do prokuratury? Jesteś taki przewrażliwiony jakbyś przepuszczał właśni strusie jajko przez jelita Laughing

Wolno mi mieć negatywną opinię o każdym i na każdy temat, i nic ci do tego, chociaż akurat na temat husarii takowej nie mam. Po prostu wydali mi sie najlepszy porównaniem do szarżującego na drodze pirata, ot wszystko.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 00:01, 28 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy płynie w Tobie inna niż polska krew?


A nawet jeśli, to co? Miałbyś z tym jakiś problem?
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 01 Mar '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Obowiązkowe ograniczniki prędkości
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile