W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy woda z kranu w Polsce jest fluoryzowana?   
Podobne tematy
dobra woda zdrowia doda43
Woda z kranu pełna antybiotyków i prozacu 35
Środki dodawane do wody w Polsce 2bez ocen
Pokaz wszystkie podobne tematy (6)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 51784
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:13, 02 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fedo napisał:
Zwykle to tez paskudne swinstwo. A nie mozesz sama przygotowac plynu do plukania jamy ustnej? Np. pol litra wody z 17 kroplami Citroseptu i kilkoma kroplami naturalnego olejku mietowego.

To znaczy ja sporadycznie płuczę sobie jamę ustną, bo po prostu nie potrzebuję Wink Mój wuja mnie namówił do kupienia
LISTERINE FRESHMINT, którego obecnie używam. Jednakże po wypłukaniu jamy ustnej tym płynem, wypłukuję usta wodą bardzo porządnie Smile).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:03, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc na moich rodaków i stosując wnioskowanie indukcyjne stwierdzam, że nie ma takiego gówna którego nie dodawano by do wody.
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 05 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy magnevita albo kropla beskidu nie zawieraja fluoru?
Czy jest po prostu zrobione tak, ze zawieraja ale nie jest podane.
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TomKST




Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:32, 30 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Po co mieliby ukrywać obecność fluoru w wodach mineralnych skoro "wiadomo że jest dobry dla zębów"?
2. Dlaczego w podanych składach wód mineralnych na jednych etykietach jest wypisany fluor a na innych nie?
_________________
Jeśli coś jest zbyt skomplikowane, to najprawdopodobniej jest nieprawdziwe lub złe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:43, 30 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak czytam takie pościki to zastanawiam się, czy aby faktycznie nie jest to forum fantazy Twisted Evil Żadnego fluoru do wody się nie dodaje, jedynie chlor - a tego, po ostatnich powodziach więcej (dużo ujęć została zalanych Confused ). Skąd wiem? Bo ją puszczam w krany, wieeele kranów Cool
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 09 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kropla beskidu niegazowana nie zawiera fluoru, jednak jesli pijesz ja caly czas = zroba ci sie kamienie predzej czy pozniej;
powyzsze zdanie nie jest prawdopodobnie prawdziwe, gdzy woda jest niskomineralizowana (w zasadzie najnizej mineralizowana)

jednak woda z kranu to totalny syf, stopien tworzenia sie zwiazkow nieogranicznych w niej (dostepnych) jest nader wysoki, prowadzi on do chorob i roznych problemow; ponadto moga tam wpuscic wszystko co chca, nawet odwrocona osmoza (filtr) nie pomoze

jakie sa wody zrodlane dostepne bez fluoru (lub nisko mineralizowane) na polskim rynku, oczywiscie niegazowane?

brak?
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:31, 09 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się bardziej przejmował chlorem Smile
To pierwiastek chemiczny, którym czyści się kible, żeby zabić wszystko co żyje !!! Smile
Ale co Was nie zabije to was wzmocni Smile. Na szczęście mieszkam na wsi. Smile
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 09 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Wam tak:
Stacje Uzdatniania Wody dla rozlewni Wody Mineralnej.

Ja mam wodę ze studni lepszą niż niejedna rozlewnia wody mineralnej.
Ale żeby było śmieszniej i tak lepszą mam z wodociągu.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:30, 10 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woda pitna (wodociągowa) w Polsce NIE jest fluoryzowana.
Napiszcie pytanie do swojego dostawcy to się dowiecie -.-
Obecne jony fluory mają pochodzenie naturalne.

Tak przynajmniej odpowiedzieli mi.
Oraz to samo powiedziała mi mgr. prowadząca z ćwiczeń o uzdatnianiu wód.
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojtuspan




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:43, 18 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filjan napisał:
Wie ktoś może czy istnieją jakieś pasty do zębów bez fluoru i tych innych szkodliwych substancji??


Cytat:
    Pasty do zębów bez fluoru:

    1. CaviStat - zawiera składniki normalnie obecne w produktach spożywczych, takich jak aminokwas arginina oraz dwuwęglan i węglan wapnia. Nie zawiera natomiast ani śladu fluoru, składnika mineralnego kości i zębów, stosowanego do walki z próchnicą od dziesięcioleci. Dzięki temu jest bezpieczna dla małych dzieci, które mają tendencje do połykania pasty.
    2. Nenedent - pasta bez fluoru dla dzieci - Jest przeznaczona dla dzieci otrzymujacych optymalna dawkę fluoru lub przyjmujacych tabletki fluorowe.Żel krzemowy dokładnie czysci i poleruje zęby mleczne, delikatnie usuwa osad nazębny. Ksylitol wspomaga remineralizację, hamuje rozwoj bakterii powodujących próchnicę. Posiada smak jabłkowo- bananowy.
    3. Tołpa Chamosal Dent Junior - bioaktywna pasta bez fluoru dla dzieci.
    4. Szałwiowa pasta do zębów - Ziaja - Skutecznie czyści zęby i usuwa osad nazębny, łagodzi podrażnienia błony śluzowej oraz zapobiega zapaleniu dziąseł. Ma orzeźwiający miętowy smak. Zapewnia długotrwały, świeży oddech.
    5. Lavera Basis Sensitiv - Pasta do zębów z zawartością kredy i drobinek krzemu skutecznie usuwa osad nazębny. Przeciwzapalne i antybakteryjne działanie echinacei i propolisem uzupełniają całościową higienę jamy ustnej. Wartość pH neutralizuje szkodliwe działanie kwasów na szkliwo. Zapobiega próchnicy, parodontozie i osadzaniu się kamienia nazębnego.
    6. Ajona - pasta bez fluoru na krwawiące dziąsła - oraz działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Doskonale usuwa osady i chroni przed powstaniem płytki nazębnej i kamienia - przyczyn powstania chorób. Poprawia mikroflorę jamy ustnej i likwiduje nieprzyjemny zapach z ust. Pasta zawiera ekstrakt z rumianku
    7. Tołpa - specjalistyczny żel do zębów bez fluoru Tołpa Chamosal-dent dzięki specjalnej recepturze torfowo-ziołowej wykazuje doskonałe właściwości profilaktyczne: zagęszczony wyciąg torfowy wzmacnia i regeneruje tkanki przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej; rumianek działa przeciwzapalnie; szałwia działa przeciwzapalnie, antyseptycznie i ściągająco.
    8. Pasta Neem - jest wolna od środków chemicznych, cukru, słodzików - wybiela zęby oraz chroni dziąsła; nie podrażnia dziąseł (jak to ma często miejsce w przypadku tradycyjnych past); posiada silne działanie grzybobójcze (14gatunków grzybów, w tym Candida Albicans); działa przeciwbakteryjnie (Staphylococcus Aureus i Salmonella); działa przeciwko wirusom; pomaga przy stanach zapalnych; wywiera działanie neutralizujące w stosunku do pasożytów i form rozwojowych bakterii; moduluje i aktywizuje układ wzmacniający zęby; zwiększa liczbę leukocytów; zwiększa produkcję interferonu -y; Neem jest nieszkodliwa dla pożytecznych bakterii; ma silne oraz natychmiastowe działanie; wzmacnia dziąsła i płytkę, usuwa osad, kamień nazębny i inne przebarwienia.


    Wiecej: http://www.eioba.pl/a/1msw/szkodliwe-dzialanie-fluoru#ixzz1JsCeIPsW

_________________
najgorsze są niemoc i niewiedza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy woda z kranu w Polsce jest fluoryzowana?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile