W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
napisy.info - pomoc prosto z serca  
Podobne tematy
prawa autorskie, DRM, monopole, wolność itp.40
Nas też odetną od internetu?100
Pięć lat więzienia za nielegalnego Windowsa 18
Policja zatrzymała tłumaczy filmowych dialogów29
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 18787
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jasko88




Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 14 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wszystko ładnie pięknie , ale może ktos wytłumaczy czemu nadal Strona Napisy funkcjonuje oraz czemu na forum napisy są zamieszczone filmy do oglądania (te nowe i te stare) m.in Szklana pułapka 4.0 , i nie wyciągane są z tego żadne konsekwencje prawne tylko nadal ten serwis funkcjonuje. Pisało gdzies tam , że filmy są sponsorowane przez Bodajże firme szklarskiego . Lecz Przeciez z tego co przeczytałem jego firma ma kapitał 300 zl , więc nie stac by go było na opłacenie licencji. Z 2 strony jeżeli były by one tam nielegalnie To policja dawno by się tym Serwisem zajeła . Widocznie ktos To opłaca wszystko. Czekam na wypowiedzi , może zostane oświecony bo jak narazie dręczy mnie to pyt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:17, 14 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wszystko jest na francuskim serwerze.
Polska policja nie ma dostępu do francuskich serwerów - i bardzo dobrze:)
Jedyne co mogą zrobić, to prosić o współprace francuski wydział do zwalczania piractwa, by to jednak zrobić muszą się właściciele upomnieć o swoje... a na koniec okaże się, ze wszystko prowadził dosłownie wariat z papierami na swoje niepoczytalne zachowanie...
Szklarski ma manie bycia kimś za wszelką cenę, może jest sponsorowany(?)
Jedno należy stwierdzić, w zasadzie dobrze kombinuje, tylko trochę metody wybrał kiepskie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:32, 14 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filmy są prawdopodobnie "udostępniane" nielegalnie.
ale o tym sie nie mówi na napisy.info Smile

oto co napisał w mailu na ten temat nasz szczodry informator
Cytat:
Ciekawy jest też wątek filmów, które Szklarski emituje na swoim forum.
Powołuje się na nie istniejącą umowę z DivX Inc. dzięki której może
emitować nowości kinowe w jakości DivX. Oczywiście są to albo tzw.
ripy filmów wydanych na płytach DVD albo po prostu dobrej jakości
nagrania z kamer w kinach. Oczywiście taka działalność legalna nie
jest. A źródłem jego filmów, przynajmniej do tej pory był serwis
stage6.com - obecnie już zamknięty (brak nowych plików), stąd
informacja na stronie o zerwaniu umowy z DivX z powodu rzekomego
szpiegowania komputerów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lumix




Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 17
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:58, 09 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisales:"filmy sa prawdopodobnie "udostepniane" nielegalnie"
Otoz nie "prawdopodobnie", ale na 100%.
Sam bylem zainteresowany tym jak taka mala firemka, majaca siedzibe w bloku (pewnie mieszkanie szklarskiego) moze sobie pozwolic na "nadawanie" filmow w necie.
dlugo nie myslalem i po prostu wyslalem maila do firmy Monolith dystrybutora - minn - The Bank Job , ktory nadawany jest przez szklarskiego (wszystko nadal dziala - wczoraj ogladnalem fragment. i NIE JEST to trailer).
W odpowiedzi dostalem maila od p. Mariusza Lukomskiego, ktory napisal: "Oczywiscie, taki proceder jest nielegalny. Jestesmy w stalym kontakcie z FOTA i staramy sie zapobiegac tego typu sytuacjom."
Co by sie jeszcze upewnic zadzwonilem do oddzialu Universal w UK (tak sie sklada, ze mam blizej do londynu niz wawy) z pytanie czy ktokolwiek moze nadawac koncerty Diany Krall (jest na napisy.info) w necie. Nie ma takiej mozliwosci - przynajmniej narazie.
Ogolnie mnie to wali - nie moj biznes. niech sie o takie sprawy martwia wlasciciele praw autorskich.
Jest tylko jedno ale. Gosc przy okazji kreuje sie na wielkiego obronce tychze, a z drugiej strony oferuje pomoc osoba, ktore maja problemy prawne w tym temacie - opisywany przez Ciebie przypadek (jasko88).

kjs moze byc dla mnie swirem, kombinatorem itp. - jego zycie - ale nie moze narazac dzieciakow na daleko idace konsekwencje!
takich dupkow trzeba eliminowac z sieci... i nie tylko Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalizantin




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 113
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 14 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisy.info - serwisowi grozi zamknięcie?

Poniedziałek, 14 lipca (17:11)



Cytat:
Po ubiegłorocznym, głośnym zamknięciu znanego serwisu z napisami do filmów - Napisy.org - podobny los może spotkać inną stronę z napisami. Czarne chmury zbierają się nad serwisem Napisy.info.

Serwis Napisy.info poinformował, iż w dniu 09.07.2008 jego właściciel Krzysztof J. Szklarski otrzymał wezwanie do Prokuratury Rejonowej w Szczecinie. Szklarski ma stawić się w siedzibie prokuratury 15 lipca w charakterze świadka w celu złożenia zeznań uzupełniających w sprawie prowadzonej przeciwko jednemu z użytkowników serwisu oskarżonemu o naruszenie praw autorskich.Na razie nie wiadomo, jakie będą konsekwencje postępowania, i czy jego przebieg może zagrozić działalności serwisu. W ubiegłym roku głośnym echem w internetowym światku odbiło się zamknięcie znanej strony Napisy.org.

* Tłumacz z napisy.org zbiera na adwokata

Serwis nie działa do tej pory, a kilka miesięcy temu w sieci przeprowadzono akcję zbiórki pieniędzy dla jednego z tłumaczy, który musi pokryć koszty pomocy prawnej adwokata.




http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/zamkna-strone-z-napisami,1146002
_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.

— Mark Twain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cortez




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:25, 14 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Szklarski pozywa Wykop.pl Spółka z.o.o. za to, że w serwisie został umieszczony link do tego: http://glucik.blogspot.com/2008/07/zainwestuj-w.html Parodia parodia.....

Pełne info: http://napisy.info/News241.html (gdyby komuś nie działało: http://img229.imageshack.us/img229/6786/backupzk8.png )
_________________
"Sekretarz generalny ONZ, Kofi Annan mówi, że nie widzi żadnych powodów dla, których należałoby zaatakować Irak. A ja widzę ich aż pięć: Shell, Exxon, Mobil, Texaco i BP." - Jay Leno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:13, 15 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt, ktoś powinien za to beknąć. Tyle, że PKO. Możliwe, że Szklarski o tym wie i po prostu odwraca uwagę od PKO, pozywając gościa, który ujawnił te CV. A jeżeli Szklarski o tym nie wie, to po raz kolejny się zbłaźni - prokuratura raczej nie będzie ścigać za kradzież kogoś, kto znalazł portfel na chodniku, czyż nie?

Pewnie Szklarski znowu blefuje. A nawet jeśli nie, to prokuratura i tak nawet nie zerknie na doniesienie, gdy dowie się, że złożył je ten psychol. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:39, 15 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez mi afera. takie rzeczy sie zdarzają. ktoś źle zaprogramował stronę i pliki trafiły do google - kompromitacja pko, ale raczej żadnych realnych szkód nie spowodowali.

szklarskiemu gówno do tego - niech nagle nie udaje wielkiego obrońcy danych osobowych Laughing
http://napisy.info/forum/index.php?showtopic=129612

koleś ewidentnie lubi rozgłos - cokolwiek sie dzieje ten próbuje wsadzić tam swój nos.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:42, 18 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:
Dzięki za napisy.
Apropo napisy.info nie działają wygląda ,że dłuzszy czas nie działaja.




Cytat:
Ze względów technicznych serwis NAPiSY.info pozostanie zamknięty do odwołania


Cytat:
Zapewne zauważyli już Państwo, że byliśmy zmuszeni wyłączyć filmy, gdyż nie serwer, ale błędy w ustawieniach ww. oprogramowania były powodem naszej decyzji.


Cytat:
Prosimy! Nie zostawiajcie nas w potrzebie i zgłoście się by nam pomóc, by pomóc temu serwisowi i jego Użytkownikom



no to dupa z króla

kto "rz"yje w kłamstwie
pójdzie na grzyby

to sie tyczy wszystkich
bez wyjątku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 20 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zajrzyjcie tam dzisiaj - zwłaszcza na forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:19, 20 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://napisy.info/forum/index.php?showtopic=130011&st=0&start=0

Ktoś wie, o co w ogóle chodzi? Przejrzałem dwie strony wątku i jak dotąd nie wiem przed czym mamy tego Szklarskiego ratować. Przed sprawiedliwością, o którą tak walczył? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jasko88




Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:02, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://napisy.info/forum/index.php?showtopic=130011&st=40



Przejcie tam , ten bogaty Szklarski , ktory tam ma firme z kapitałem tam iles mln , potrzebuje 20 tys Smile Bo mu mieszkanie odbiorą..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:08, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam się głowię nad tym. Zamknięte napisy.org a napisy.info działają. Nic mi nie przychodzi na myśl, jak tylko współpraca z policją i wypuszczanie ludzi. Paranoja, są napisy do ściągnięcia, ale pobieranie jest łamaniem prawa autorskiego? A czytaliście posty Szklarskiego ? Ten człowiek jest kompletnie szalony !! O ile nie jest to jakiś kolejny byt pomyślany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jasko88




Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 02 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po dłuzszym czasie. Nadal nie dostałem nic z policji ani prokuratury chociaż nalot nastąpił w lutym. Więc zwracam się z prosba aby pomógł/pomogli mi Pan/lub Państwo napisac podanie o odzyskanie prywatnych zdjec z dysku i płyt .

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:01, 03 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podanie jak podanie.

na górze swój adres, potem adresat, a dalej:
Cytat:
Żądanie zwrotu zatrzymanej własności

W związku z zatrzymaniem w lutym b.r. mojego twardego dysku wraz z zawartymi na nim danymi, w świetle braku jakichkolwiek podstaw ku jego dalszemu przetrzymywaniu (do dziś nie zostałem o nic oskarżony) zwracam się z prośbą o bezzwłoczny zwrot należącego do mnie twardego dysku.

Bardzo proszę o odpowiedź w przeciągu 7 dni od momentu otrzymania tego listu.
W przypadku odmowy zmuszony będę dochodzić swoich praw na drodze postępowania cywilnego kiedy to nie omieszkam również domagać się stosownej rekompensaty.

Z poważaniem,
XYZ


Dołącz ksero potwierdzenia które ci dali zabierając twardziela i wyślij poleconym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bury




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:55, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i koniec serwisu napisy.info:

http://napisy.info/forum/index.php?s=ab0.....pic=130565
_________________
"Jeśli chcesz wiedzieć,jaka będzie przyszłość,wyobraź sobie but depczący ludzką twarz,wiecznie!"-G.Orwell,"Rok 1984"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:10, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie znowu jakaś ściema.
serwis jest wart zbyt wiele żeby taka szuja jak szklarski nie miała na nim więcej zarobić. choćby na sprzedaniu domeny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:20, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech go zamkną tz serwis a domene niech odda komuś.
Jakis psychiczny przypał ten Szklarski.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:52, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O co mu tym razem chodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bury




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:28, 23 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieliście rację,zmienił się właściciel:

Cytat:
Oświadczam, że strona NAPiSY.info zmieniła właściciela, a stał się nim Pan Michał Jan Mellin zameldowany w Sopocie. Z uwagi na swój bardzo zły stan zdrowia, a przede wszystkim na osobę samego Pana Michała J. Mellin oświadczam także, iż stał się on właścicielem mojego mieszkania znajdującego się przy ul. Bohaterów Września 1939 r. 13 m. 4 w Jeleniej Górze - Cieplicach 58-560.


to Pan Szklarski

i :

Cytat:
W telegraficznym skrócie informują, że funkcjonalność związana z pobieraniem napisów została uruchomiona i napisy można pobierać.


to Pan Mellin
_________________
"Jeśli chcesz wiedzieć,jaka będzie przyszłość,wyobraź sobie but depczący ludzką twarz,wiecznie!"-G.Orwell,"Rok 1984"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 23 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepsze jest to:
Cytat:
Pan Michał J. Mellin objął udziały tejże Spółki na kwotę 100 mln zł (PLN) (słownie złotych: sto milionów).
Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jasko88




Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś mija Rok od kiedy miałem nalot i zabrali mi Dysk. Do tej pory nie dostałem ,żadnego wezwania ani żadnego pisma z sądu /policji. Nie wydaje Ci się to dosc dziwne Bimi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:03, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, nie wydaje mi się to dziwne.
jeśli ci nie zależy na dysku to nie licz na to że pały ci go oddadzą. może nawet ktoś go sobie już wziął do domu i używa... Smile
mówiłem ci od początku: zażądaj jego zwrotu. już dawno byś go miał z powrotem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jasko88




Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:40, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Sumie miałem tam trochę prywatnych zdjęc i może jednak zarządam jego zwrotu. Dlaczego nie wydaje Ci się to dziwne? chyba powinienem już dawno byc postawiony w stan oskarżenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:46, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oskarżenia o co? mówiłem ci że nie popełniłeś żadnego przestępstwa.
zwyczajnie się sfrajerowałeś oddając im twardziela bo cie nastraszyli. mniejsza o zdjęcia, ale hardware na zawsze jakąś wartość Smile
lepiej późno niż wcale powiedział baca spóźniając się na pociąg Laughing (thx easy)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


napisy.info - pomoc prosto z serca
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile