W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Różowy laser, którym Rosjanie wypalili Chińczyków w '60-'70   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 6862
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
it




Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 17
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:08, 25 Maj '08   Temat postu: Różowy laser, którym Rosjanie wypalili Chińczyków w '60-'70 Odpowiedz z cytatem

Witam

Dowiedziałem się pewnych informacji na temat "różowego lasera", którym to Rosjanie w latach 60, 70-tych zabili dużą ilość Chińczyków. W tym podobno uczestniczyli Polacy ponieważ mieli dużą wiedzę o "różowym laserze".

Dlaczego to miało miejsce: Rosjanie "pozwalali" Chińczykom uprawiać swoją ziemię i Chińczycy przyjeżdżali na ich tereny. Po jakimś czasie ilość Chińczyków uprawiających te ziemie drastycznie wzrosła. Rosjanie postanowili rozstawić działa laserowe i ich odparować, ponieważ wg moich informacji ten laser ma temp. 6000 st. C przy, której białko odparowuje.

Te informacje usłyszałem, nie mam pewności czy to jest prawda i czy to jest dokładnie ta nazwa lasera. Jeśli ktoś dysponuje informacjami wiążącymi się z tym tematem, to zapraszam do dyskusji. Postaram się poszukać materiałów w necie na ten temat.

Pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:06, 25 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To raczej była bomba paliwowa. A chodziło o starcia graniczne w 1968r nad Amurem i w dolinie Usuri. Laserów tam żadnych nie było, ale sowiety poeksperymentowali sobie właśnie z bomba paliwowo powietrzną. Efekt prawie jak z atomówki.

http://pl.youtube.com/watch?v=z1ee_cDX7ys to taka nowsza, ale o takie bombki chodzi
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:05, 25 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta, też słyszałem o tym kiedyś. Może to jakaś Polska propaganda. Tyle, że ja słyszałem że to Polacy zrobili ten laser. Hehe.

Ciekawe kto i po co wymyślił tą historię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:27, 25 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Istnieje jako broń laserowa.
www.cyber.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:32, 25 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No istnieje broń laserowa
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:41, 25 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyliłam się, podałam niewłasciwe żrodła, tu jest wlasciwy artykuł.
www.cyber.com.pl/archiwum/9/12.shtml-26k
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:00, 25 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znów coś nie gra, więc najlepiej napisać hasło - broń laserowa, i wyskoczy dużo informacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:52, 25 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle co słyszałem to tylko testowaniu broni laserowej w Iraku podczas walk.

Dokument opowiada również o innych rodzajach broni energetycznej.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:08, 01 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laser jako broń służy głównie do namierzania, np. opromieniowania celu. Stosunkowo mała moc jest potrzebna by oślepić człowieka albo uszkodzić kamerę, ale nie słyszałem o powszechnym przyjęciu laserów w tej roli (gdyby to było takie rewolucyjne, to by szybko sie przyjeło na stany armii).

Laser jako nośnik niszczącej energii. Są dwa problemy. 1) rozpraszanie wiązki w atmosferze 2) aby wiązka była niszcząca, np. odpowiadała serii z działka 20mm potrzebne jest poteżne żródło zasilania. Poważne działo laserowe wymaga minielektrowni. Na pewno nie zmieści się w czołgu Smile . Jest jedna zaleta lasera. Laser leci z prędkością światła.

Z powodu powyższych lasery jako wiązkę niszczącą rozważa się tylko jako broń przeciw pociskom balistycznym. Może być ciężki, może być drogi, ale jest szybki. W przyszłości lasery znajdą zastosowanie w kosmosie. Np. na dystansie Ziemia-Księżyc trudno prowadzić ostrzał kinetyczny, a laserowy owszem.

Inne zastosowania lasera, np. lekkie przenośne działa laserowe to domena tzw. "urban legends". Np. Sowieci odparowujących Chińczyków...Nonsens. Smile Kilka katiuszy po 20 rakiet zamienia kilometr kwadrotowy ziemi w cmentarz. Czysta ekonomia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 01 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chmm...
Nie słyszałem...
Duże lasery robi się tylko po to żeby 'strzelać' w zwierciadło na księżycu, nie słyszałem o lepszych zastosowaniach... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 04 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpisz sobie w google słowa "Boeing" i "laser". Pojawią się artykuły niekoniecznie tylko ze stron typu "nie do wiary".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GreegPL




Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 15
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:47, 21 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam....
Czytam sobie to ciekawe forum i przez przypadek trafiłem na ten temat .....nie mam zbyt wiele w tej kwestii do powiedzenia ale ...........
......w połowie lat 90tych ubiegłego wieku trafiłem na zabitą dechami wieś ukraińską ...mniejsza o szczegóły ale traktowano mnie tam jak "swojaka" .... na jednej z suto zakrapianych alkoholem biesiad poznałem emerytowanego oficera dawnego wojska ZSRR który stacjonował właśnie na granicy chińsko-radzieckiej w czasach o których tu mówicie .... nie wiele pamiętam z tej rozmowy - sam mój rozmówca mimo dużej ilości wchłoniętego alkoholu był oszczędny w słowach ......ale jedno zdanie utkwiło mi w pamięci : "ODPAROWALIŚMY TAM kilka dywizji chińczyków "..... i z kontekstu rozmowy wynikało że testowali na żółtkach jakąś broń laserową .......

pozdrawiam
GreegPL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 21 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GreegPL,wiesz może coś więcej na ten temat?
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GreegPL




Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 15
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:37, 21 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........Niestety ....niewiele mogę tu dodać .......a opowiadać bajek nie ma sensu .......
...to był taki mój wtręt do dyskusji w powyższym temacie .........
..co zapamiętałem jeszcze to to że mieli problem utrzymać chińczyków w ryzach konwencjonalnymi działaniami i właśnie dopiero po jakiejś ostrej demonstracji siły żółtki spokornieli - ale to fakt znany raczej ogółowi że w latach 80tych granica ta uspokoiła się nieco ............. a dlaczego wydaje mi się że chodziło o laser ....... pamiętam że mówił coś o jakiś problemach z zasilaniem .....ale to wszystko co mogę powiedzieć .......

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 24 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Russia ‘Had Laser Cannons Before U.S.’

Cytat:
MOSCOW (RIA Novosti) - Russia started developing tactical laser weapons before the United States and has several prototypes of high-precision combat chemical lasers in its arsenal, a defense industry source said on Tuesday.

The Boeing Company said recently it had test-fired a high-energy chemical laser fitted aboard a C-130H aircraft for the first time. The successful ground tests, "a key milestone for the Advanced Tactical Laser Advanced Concept Technology Demonstration program," took place on May 13 at the Kirtland Air Force Base, New Mexico.

Commenting on the announcement, the Russian expert said: "We tested a similar system back in 1972. Even then our ‘laser cannon was capable of hitting targets with high precision."

"We have moved far ahead since then, and the U.S. has to keep pace with our research and development," he added.

źródło: http://www.mnweekly.ru/news/20080523/55330131.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Różowy laser, którym Rosjanie wypalili Chińczyków w '60-'70
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile