W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Bezpieczeństwo depozytów btc na forum prawda2   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 3319
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:38, 12 Gru '17   Temat postu: Bezpieczeństwo depozytów btc na forum prawda2 Odpowiedz z cytatem

Na podstronie bitcoin.php czytamy:

Cytat:
Bezpieczeństwo depozytów

Obecnie w serwisie przechowujemy 3.898 BTC, które są własnością 464 różnych użytkowników. Do tego dochodzą pule z nierozstrzygniętych jeszcze zakładów. Właściciel domeny Prawda2.info zabezpiecza środkami własnymi wypłacalność w/w kwoty, nawet gdyby utracił część lub całość powierzonych depozytów z przyczyn od niego niezależnych.

Uwaga: wypłata bitcoinów zabezpieczona jest wyłącznie logowaniem do forum, więc twoje środki są tak bezpieczne jak zabezpieczony masz dostęp do swego konta na forum. Jeśli masz zamiar używać zawsze tego samego adresu do wypłaty, możesz zwiększyć bezpieczeństwo swych środków poprzez zablokowanie go z użyciem tego formularza.


Zrozumiałe jest, że właściciel domeny Prawda2.info, czyli Bimi, zabezpiecza środkami własnymi wypłacalność w/w kwoty. Nie wątpię, że posiada majątek gwarantujący takie zabezpieczenie. Pomijam kwestie uczciwości, bądź nieuczciwości administracji, bo tych i tak nie jesteśmy w stanie ustalić, czy zweryfikować, a poruszenie tego tematu rozpętałoby tylko kolejny niepotrzebny spór.

Jako że przy obecnych kursach bitcoina zrobiła się już z tego nie taka mała sumka wynosząca w przeliczeniu na złotówki ponad 230 000 zł i wciąż intensywnie rośnie, to jestem ciekaw, czy Bimi, właściciel i administrator strony w jednej osobie, zabezpieczył ją jakoś na wypadek, gdyby mu się coś stało? Zapewne nic takiego nie będzie miało miejsca, ale nikt nie jest nieśmiertelny, wypadki chodzą po ludziach. Znikały już nawet całe giełdy bitcoinowe, z tym że to było raczej wynikiem defraudacji. Mnie interesuje czy Bimi jakoś zabezpieczył forum na wszelki wypadek, np. poprzez zrobienie chociażby testamentu (bądź czegoś w tym rodzaju), w którym przekazałby jakimś bliskim loginy i hasła? Poza bitcoinami strona ma też dużą wartość ze względu na treści zamieszczane, jako platforma wymiany poglądów, itp...

Nie piszę tego, by jakkolwiek prowokować administrację, ale uważam takie obawy za uzasadnione, oraz że ludzie na forum mają prawo wiedzieć, czy jest ono jakoś zabezpieczone. Właściwie jest to pytanie do Bimiego, ale jestem też ciekaw zdania innych użytkowników forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:59, 12 Gru '17   Temat postu: Re: Bezpieczeństwo depozytów btc na forum prawda2 Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Mnie interesuje czy Bimi jakoś zabezpieczył forum na wszelki wypadek, np. poprzez zrobienie chociażby testamentu (bądź czegoś w tym rodzaju), w którym przekazałby jakimś bliskim loginy i hasła? Poza bitcoinami strona ma też dużą wartość ze względu na treści zamieszczane, jako platforma wymiany poglądów, itp...

Laughing to żeś mnie rozbawił tym testamentem Laughing
Ale to chyba dla treści tego forum tu jesteśmy , dobrze że o tym wspomniałeś Wink .
Pamiętaj że zabawę z napiwkami rozpoczęła administracja . Zabawa oprócz charakteru rozrywkowego miała nas czegoś nauczyć , dała udział w jakimś nowym wirtualnym projekcie i przestała robić tylko za zabawę od kiedy stać mnie na całkiem fajne wakacje z tych powiedzmy napiwków . Ale wciąż jestem obserwatorem , poniekąd wynika to z mojego lenistwa i braku głębszego zainteresowania mimo iż to kasa Wink . Kurs i tak roście , a BTC to coś co było pierwsze w projekcie wirtualnej forsy . Na swój sposób cieszę się z tego że jakoś w tym uczestniczę mimo iż wszystkiego nie rozumiem tak jak bym tego chciał gdyż nie zgłębiam tematu . Ale kto wie , kto wie , co przyniesie przyszłość .
Ja już zaakceptowałem przyszłość . W tych megalopolis co np w Arabii Saudyjskiej wybudują , czy tych miastach z milionowymi mieszkańcami w nieodległej przyszłości choć może nie za mojego życia , wirtualne pieniądze będą standardem jak dzisiaj pieniądz papierowy .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:03, 12 Gru '17   Temat postu: Re: Bezpieczeństwo depozytów btc na forum prawda2 Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Ale to chyba dla treści tego forum tu jesteśmy , dobrze że o tym wspomniałeś Wink .

To oczywiste i nie tylko że wspomniałem teraz, ale pisałem o tym tu na forum już kiedyś (pod koniec tego posta).

Ordel napisał:
Pamiętaj że zabawę z napiwkami rozpoczęła administracja . Zabawa oprócz charakteru rozrywkowego miała nas czegoś nauczyć , dała udział w jakimś nowym wirtualnym projekcie i przestała robić tylko za zabawę od kiedy stać mnie na całkiem fajne wakacje z tych powiedzmy napiwków .

No i co z tego, że zabawę z napiwkami rozpoczęła administracja?
Nie wiem czy wiesz, czy się zorientowałeś, że można też tutaj na forum wpłacać pieniądze w postaci bitcoinów i trzymać kasę jak na koncie, czyli zasilać swoje konto np. w celu nagradzania kogoś napiwkami albo żeby obstawiać zakłady.

Dlatego nie wiem co w tym śmiesznego, że zastanawiam się, czy jest to jakoś zabezpieczone?
Ordel napisał:
Laughing to żeś mnie rozbawił tym testamentem Laughing

To był przykład. Znasz jakiś lepszy sposób zabezpieczenia forum przed udaniem się w internetowy niebyt, gdy kiedyś zabraknie właściciela administratora?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:38, 12 Gru '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żadnego testamentu nie ma, więc lepiej wypłacajcie póki żyję. Smile

nie mówiąc już o tym, że pewnie niedługo minister finansów wam zablokuje dostęp do prawda2.info i też nie będziecie mieć jak wypłacić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:42, 12 Gru '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
żadnego testamentu nie ma, więc lepiej wypłacajcie póki żyję. Smile

nie mówiąc już o tym, że pewnie niedługo minister finansów wam zablokuje dostęp do prawda2.info i też nie będziecie mieć jak wypłacić.


To przeniesiesz stronę na zagraniczny serwer, np. w Arizonie, i wtedy Morawiecki chuja zrobi Razz
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:07, 12 Gru '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie @Mirkas nie sadź się tak Wink . Po prostu zwrot ; testament , mnie rozbawił Smile .
Ale masz racje , jak ktoś wpłacał .
Twisted Evil
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 17:38, 12 Gru '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
To przeniesiesz stronę na zagraniczny serwer, np. w Arizonie, i wtedy Morawiecki chuja zrobi Razz


strona od zawsze jest na zagranicznym serwerze.

blokowanie odbywa się na poziomie ISP.
w takim wypadku nakazują wszystkim dostawcom internetu w Polsce blokowanie połączeń do danego serwera.
nie ma przy tym znaczenia gdzie na świecie ten serwer się znajduje - z polski bezpośrednio się z nim nie połączysz.

oczywiście blokada jest do obejścia, z tym że najpierw trzeba coś w tym temacie kminić.
ale jak ktoś w tym temacie kmini, to na pewno nie trzyma u mnie swoich bitcoinów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:54, 12 Gru '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Spokojnie @Mirkas nie sadź się tak Wink . Po prostu zwrot ; testament , mnie rozbawił Smile .

Ja się nie sadzę, wyjątkowo spokojny byłem, gdy to pisałem. Very Happy

Ordel napisał:
Zabawa oprócz charakteru rozrywkowego miała nas czegoś nauczyć , dała udział w jakimś nowym wirtualnym projekcie i przestała robić tylko za zabawę od kiedy stać mnie na całkiem fajne wakacje z tych powiedzmy napiwków .

Jeśli wypłacisz w porę, to możesz rzeczywiście niezłe wakacje sobie za to sprawić, ale jeśli nie wypłacisz, to będą one tak samo wirtualne jak są teraz, czyli będziesz mógł sobie za to podróżować, ale palcem po mapie. Very Happy

Bimi napisał:
żadnego testamentu nie ma, więc lepiej wypłacajcie póki żyję. Smile

I to jest konkretna odpowiedź.

Bimi napisał:
najpierw trzeba coś w tym temacie kminić.
ale jak ktoś w tym temacie kmini, to na pewno nie trzyma u mnie swoich bitcoinów Smile

A to jeszcze bardziej konkretna. Tak myślałem, ale chciałem to usłyszeć od ciebie. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Bezpieczeństwo depozytów btc na forum prawda2
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile