W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ustawa Magnitskiego (korupcja, prawa człowieka)  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2031
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:03, 06 Paź '17   Temat postu: Ustawa Magnitskiego (korupcja, prawa człowieka) Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kanada: Izba Gmin przyjęła tzw. ustawę Magnitskiego 5.10.2017 PAP

Izba niższa parlamentu Kanady przyjęła w środę czasu lokalnego tzw. ustawę Magnitskiego, wymierzoną w skorumpowanych polityków i osoby łamiące prawa człowieka. Rosja zagroziła już, że w razie nałożenia na nią sankcji podejmie działania odwetowe.

Deputowani Izby Gmin jednomyślnie uchwalili ustawę w wieczornym głosowaniu. Aby wejść w życie, musi zostać jeszcze zatwierdzona przez Senat oraz uzyskać formalną akceptację gubernatora generalnego (przedstawiciela brytyjskiej królowej Elżbiety II, która jest przez Kanadę uznawana za głowę państwa).

Ustawa przewiduje sankcje w postaci zamrożenia aktywów i zakazu wjazdu dla przedstawicieli władz Rosji i innych krajów, uznawanych za łamiących prawa człowieka. Ponadto zakazuje kanadyjskim firmom kontaktów z obywatelami innych państw, którzy "ponoszą odpowiedzialność za lub mają udział w pozasądowych zabójstwach, torturach i innych rażących naruszeniach uznawanych na arenie międzynarodowej praw człowieka".

Wszystko wskazuje na to, że Kanada jako czwarte państwo na świecie przyjmie ustawę Magnitskiego, po USA, Wielkiej Brytanii i Estonii. Na tzw. liście Magnitskiego USA jest obecnie 44 rosyjskich urzędników.

Na razie nie wiadomo, kto znajdzie się na pierwszej kanadyjskiej liście objętych sankcjami po wejściu ustawy w życie. Dziennik "Globe and Mail" podaje za proszącym o anonimowość reprezentantem rządu, że prawdopodobnie będą to obywatele Rosji. Główny inicjator ustawy Magnitskiego, amerykański biznesmen William Browder, powiedział, że dostarczył władzom Kanady dowody przeciwko 282 osobom, na które jego zdaniem powinny zostać nałożone sankcje. "Zaczynamy od ludzi, którzy zabili Siergieja Magnitskiego" - podkreślił.

Siergiej Magnitski, rosyjski prawnik zaangażowany w walkę z korupcją, zmarł w moskiewskim więzieniu w 2009 roku po tym, jak oskarżył Kreml o kradzież 230 mln dolarów z zagranicznego funduszu inwestycyjnego. Pracodawcy i obrońcy praw człowieka w Rosji twierdzą, że w dniu śmierci został ciężko pobity przez strażników więziennych; rosyjskie służby umorzyły dochodzenie w sprawie jego śmierci.


Rosja potępiła w środę przyjęcie ustawy w Izbie Gmin. "Ponownie ostrzegamy, że jeśli wzrośnie presja nałożonych na nas sankcji (...), również rozszerzymy listę kanadyjskich urzędników z zakazem wjazdu do Rosji" - oświadczyła rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa, cytowana przez agencję Interfax. Jak dodała, kanadyjska ustawa "w znacznym stopniu kopiuje niesławną amerykańską +ustawę Magnitskiego+ i prawdopodobnie dodatkowo pogorszy relacje rosyjsko-kanadyjskie".

W miesiącach poprzedzających środowe głosowanie rosyjski rząd, ambasada Rosji w Ottawie i organizacja Russian Congress of Canada (RCC) prowadziły akcję lobbingową przeciw ustawie. Latem część kanadyjskich deputowanych otrzymała list od RCC, w którym apelowano o rezygnację z ustawy i ostrzegano przed "dalszym ograniczaniem przestrzeni dialogu w czasie, gdy stosunki obu krajów znajdują się na historycznie niskim poziomie".(PAP)

akl/ mal/
http://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artyk.....kiego.html


Cytat:
15 osób na liście łamiących prawa człowieka 13.09.2017

Obrońcy praw człowieka w środę przedstawili władzom USA listę 15 osób, które mogą kwalifikować się do objęcia sankcjami za łamanie praw człowieka i korupcję. Na liście są m.in. szef sił bezpieczeństwa w Chinach, ukraiński oligarcha i były prezydent Panamy.

articleImage: 15 osób na liście łamiących prawa człowieka fot. Thinkstock
W liście do sekretarza stanu USA Rexa Tillersona i ministra finansów Stevena Mnuchina obrońcy praw człowieka wezwali do zbadania i ewentualnego objęcia 15 wskazanych osób restrykcjami na mocy tzw. globalnej ustawy Magnitskiego.

"Przypadki, które postanowiliśmy przedstawić, pochodzą z każdego regionu świata i obejmują straszliwe świadectwa tortur, wymuszonych zaginięć, napaści seksualnych, wymuszeń i korupcji" - podkreśliły w liście 23 organizacje, których prace koordynuje waszyngtońskie Human Rights First.

Obrońcy praw człowieka poinformowali, że opierali się na relacjach ofiar i ich adwokatów, a także informacjach uzyskanych w dziennikarskich śledztwach oraz danych organizacji pozarządowych.

Na liście znaleźli się m.in. szefowie policji, prokuratorzy generalni oraz szefowie sił bezpieczeństwa w Bahrajnie, Chinach, Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Meksyku i krajach Azji Środkowej, pod których nadzorem więźniowie byli torturowani i umierali podczas egzekucji lub w więzieniu.

Wśród wskazanych osób są wiceminister bezpieczeństwa państwowego Chin Fu Zhenghua oraz wiceszef pekińskiego biura bezpieczeństwa publicznego Tao Jing; zdaniem sygnatariuszy ponoszą oni "hierarchiczną odpowiedzialność" za działania podległych im służb, które dopuściły się tortur i doprowadziły do śmierci więzionej prawniczki i obrończyni praw człowieka Cao Shunli.

Na liście znalazł się także ukraiński oligarcha Dmytro Firtasz, oskarżony w 2013 roku przez USA m.in. o korupcję, oraz były prezydent Panamy Ricardo Martinelli, który w więzieniu na Florydzie oczekuje na ekstradycję do swego kraju w związku z zarzutami bezprawnej inwigilacji i kradzieży państwowych środków. Obaj twierdzą, że są niewinni.

Podstawą do ewentualnego objęcia tych osób sankcjami jest tzw. globalna ustawa Magnitskiego, która weszła w życie w grudniu 2016 roku i stanowi rozszerzenie obowiązującej od 2012 roku ustawy Magnitskiego.

Pierwotna ustawa została przyjęta przez Kongres USA w grudniu 2012 roku. Nazwano ją imieniem rosyjskiego prawnika Siergieja Magnitskiego, który zmarł w moskiewskim więzieniu w 2009 roku. Jego pracodawcy i obrońcy praw człowieka w Rosji twierdzą, że w dniu śmierci został ciężko pobity przez strażników więziennych. Rosyjskie służby umorzyły dochodzenie w sprawie jego śmierci. Na tzw. liście Magnitskiego jest obecnie 44 rosyjskich urzędników.

Globalna ustawa Magnitskiego przewiduje sankcje w postaci zakazu wjazdu do USA oraz zablokowania aktywów - wobec przedstawicieli władz dowolnego kraju, którzy dopuszczają się łamania praw człowieka bądź korupcji.

Magnitski, który był zaangażowany w walkę z korupcją w Rosji, został zatrzymano w ramach śledztwa przeciwko brytyjskiej firmie Hermitage Capital Management, kiedyś największemu funduszowi inwestycyjnemu w Rosji. Magnitskiemu postawiono zarzuty oszustw podatkowych; aresztowano go, gdy podczas przesłuchania wymienił funkcjonariuszy MSW Rosji zamieszanych w przejęcia różnych spółek i oskarżył ich o zagarnięcie z budżetu państwa równowartości 230 mln dolarów.(PAP)
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/15-osob-na-liscie-lamiacych-prawa-czlowieka



Cytat:
Kongres przyjął "globalną ustawę Magnitskiego" 09.12.2016

Siergiej Magnitski został zamęczony w więzieniu Kongres USA przyjął ustawę o zasięgu globalnym nakładającą sankcje za łamanie praw człowieka i korupcję. Ustawa nazwana imieniem zmarłego w więzieniu rosyjskiego prawnika Siergieja Magnitskiego, czeka tylko na podpis prezydenta Baracka Obamy.

Jak informuje w piątek "Wall Street Journal", ustawę tę dołączono do dorocznej ustawy o budżecie resortu obrony, przyjętej przez Senat w czwartek. Izba Reprezentantów przyjęła ją w zeszłym tygodniu.

Pierwotna ustawa Magnitskiego została przyjęta przez Kongres USA w grudniu 2012 roku. Nazwano ją imieniem tego rosyjskiego prawnika, który zmarł w moskiewskim więzieniu w 2009 roku. Jego pracodawcy oraz i obrońcy praw człowieka w Rosji utrzymują, że w dniu śmierci został ciężko pobity przez strażników więziennych. Rosyjski Komitet Śledczy umorzył dochodzenie w sprawie śmierci Magnitskiego "z powodu braku znamion przestępstwa".

Na tzw. liście Magnitskiego jest obecnie 39 rosyjskich urzędników; pięć nazwisk dopisano w tym roku. Obecna globalna ustawa Magnitskiego przewiduje sankcje - zakaz wjazdu do USA oraz blokowanie aktywów - przedstawicieli władz dowolnego kraju, którzy dopuszczają się łamania praw człowieka bądź korupcji.

Demokratyczny senator Ben Cardin, który zaproponował tę ustawę, podkreślił po jej uchwaleniu przez Kongres, że będzie ona narzędziem, dzięki któremu ci, którzy dopuszczają się ciężkiego łamania praw człowieka i korupcji nie unikną konsekwencji, nawet jeśli ich własne kraje nie podejmą przeciwko nim żadnych działań.

Śmierć w więzieniu
Magnitskiego, który był zaangażowany w walkę z korupcją w Rosji, zatrzymano w roku 2008 w ramach śledztwa przeciwko Hermitage Capital Management, kiedyś największemu funduszowi inwestycyjnemu w Rosji. Zarzuty oszustw podatkowych postawiono Magnitskiemu i dyrektorowi generalnemu HCM Williamowi Browderowi. Magnitskiego aresztowano, gdy podczas przesłuchania wymienił funkcjonariuszy MSW Rosji zamieszanych w przejęcia różnych spółek. Prawnik oskarżył ich o zagarnięcie z budżetu państwa równowartości 230 mln dolarów. Zmarł w więzieniu. Autor: mtom / Źródło: PAP
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata.....98432.html


Cytat:
Rosja będzie ścigać pośmiertnie prawnika Siergieja Magnitskiego 08.12.2014 PAP

Rosyjski prawnik Siergiej Magnitski został zamęczony na śmierć w więzieniu w Moskwie. Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej oddalił skargę Natalii Magnitskiej, matki mężczyzny, na pośmiertne ściganie karne jej syna.
Siergiej Magnitsky Foto: 21.org.ru

Sąd Najwyższy nie dopatrzył się żadnych uchybień w działaniach śledczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych FR, który wszczął pośmiertne postępowanie przeciwko Magnitskiemu. Podobnie, jak w działaniach sądów dwóch instancji, które uznały nieżyjącego prawnika za winnego unikania podatków za życia.

W styczniu 2014 roku Moskiewski Sąd Miejski utrzymał w mocy werdykt sądu I instancji, który uznał Magnitskiego, prawnika funduszu Hermitage Capital Management (HCM), i dyrektora generalnego HCM Williama Browdera za winnych niepłacenia podatków.

W lipcu 2013 roku Twerski Sąd Rejonowy w Moskwie zaocznie skazał za to Browdera na 9 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej. Magnitskiemu kary nie wymierzył "w związku z jego śmiercią". Kwotę rzekomo niezapłaconych przez nich podatków sąd oszacował na 522 mln rubli, czyli ponad 14,8 mln dolarów.

Browder mieszka w Wielkiej Brytanii i Rosja ma ograniczone możliwości wtrącenia go do łagru. Interpol odmówił wciągnięcia go na swoją międzynarodową listę poszukiwanych, uznając, że rosyjski proces przeciwko niemu miał charakter polityczny.

Historyczny proces przeciwko zmarłemu

Postępowanie przeciwko Magnitskiemu i Browderowi to pierwszy w historii sądownictwa w Rosji proces osoby nieżyjącej. Zgodnie z prawem FR sąd nad zmarłym dopuszczalny jest tylko wtedy, jeśli taka jest wola jego rodziny. Bliscy Magnitskiego odmówili udziału w postępowaniu, uznając je za bezprawne i bezpodstawne.
W styczniu 2013 roku Hermitage Capital poinformował, że MSW wszczęło nowe śledztwo przeciwko Magnitskiemu. Według funduszu stało się to na osobiste polecenie zastępcy prokuratora generalnego FR Wiktora Grinia, który oskarżył prawnika o współudział w zagarnięciu z budżetu państwa 5,4 mld rubli, czyli 153 mln dolarów.

Ciężko pobity w więzieniu

Magnitski, który był audytorem HCM, zmarł 16 listopada 2009 roku w wieku 37 lat w więzieniu Matrosskaja Tiszyna w Moskwie. Wcześniej przez prawie rok był przetrzymywany w innym moskiewskim więzieniu - Butyrki. Jego pracodawcy i obrońcy praw człowieka utrzymują, że w dniu śmierci został ciężko pobity przez strażników więziennych.

Magnitskiego zatrzymano w 2008 roku w ramach śledztwa przeciwko Hermitage Capital Management, kiedyś największemu funduszowi inwestycyjnemu w FR. Prawnika oskarżono o oszustwa podatkowe.

W 2007 roku w biurze HCM przeprowadzono rewizję. Skonfiskowane wówczas dokumenty - jak twierdzi fundusz - wykorzystano do przejęcia spółek, z którymi on współpracował. Magnitskiego aresztowano, gdy podczas przesłuchania wskazał funkcjonariuszy MSW zamieszanych w przejęcia spółek. Prawnik oskarżył ich o zagarnięcie z budżetu państwa 5,4 mld rubli.

Zachód oczekuje wyjaśnień

W ocenie ekspertów z zakresu medycyny sądowej Magnitskiemu podczas jego pobytu w więzieniu nie udzielono należytej pomocy lekarskiej, co skutkowało tym, że nie wykryto u niego chorób chronicznych, m.in. cukrzycy i żółtaczki, na które cierpiał, a w konsekwencji nie podjęto leczenia.

Kraje zachodnie bezskutecznie domagają się od Kremla rzetelnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności śmierci prawnika i ukarania winnych.

W kwietniu 2013 roku ministerstwo skarbu finansów USA ogłosiło tzw. listę Magnitskiego - wykaz osób objętych przez USA sankcjami za łamanie praw człowieka. Na liście tej znalazło się 18 rosyjskich urzędników państwowych. Oprócz tej ujawnionej listy istnieje też lista poufna. W reakcji Rosja ogłosiła swoją listę 18 Amerykanów, którym zakazała wjazdu na swoje terytorium, i również sporządziła drugi, niejawny wykaz.

Amerykańska lista jest wynikiem uchwalenia w 2012 roku przez Kongres USA tzw. ustawy Magnitskiego. Przewiduje ona ukaranie zakazem wjazdu do USA oraz zamrożeniem aktywów rosyjskich funkcjonariuszy współodpowiedzialnych za śmierć prawnika, ale odnosi się także do innych urzędników podejrzanych o łamanie praw człowieka.
PAP/iz
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1.....gnitskiego


Cytat:
Siergiej Magnitski skazany pośmiertnie za przestępstwa podatkowe. To zemsta rosyjskich urzędników? Tomasz Baliszewski 11.07.2013

Rosyjski sąd uznał pośmiertnie prawnika Siergieja Magnitskiego za winnego popełnienia przestępstw podatkowych. Sprawa budzi wiele kontrowersji, ponieważ to Magnitski jako pierwszy oskarżył rosyjskich urzędników o dopuszczenie się nadużyć finansowych. Prawnik zmarł niedługo po tym, jak trafił do aresztu.

Pracując w rosyjskim oddziale firmy Hermitage Capital Management, Siergiej Magnitski oświadczył, że trafił na ślad "sieci korupcyjnej", którą współtworzyć mieli przedstawiciele rosyjskich władz podatkowych. Według niego członkowie grupy weszli nielegalnie w posiadanie ponad 200 milionów dolarów. To jednak Magnitski trafił w 2008 roku do aresztu. Oskarżono go wówczas o udzielenie pomocy w procederze unikania opłat podatkowych .

Prawnik chorował na zapalenie trzustki, kilka miesięcy po zatrzymaniu zmarł w areszcie. Rosyjscy obrońcy praw człowieka twierdzą, że Magnitski był tam bity. Według nich odmówiono mu także terapii medycznej. W grudniu 2012 roku rosyjski sąd uniewinnił więziennego lekarza, który miał dopuścić się w tej sprawie zaniedbań.

Siergiej Magnitski skazany pośmiertnie

Dzisiaj sąd uznał, że Magnitski dopuścił się zarzuconych mu czynów. W związku z tym, że prawnik już nie żyje, nie nałożono na niego żadnej kary. Za popełnienie podobnych przestępstw sąd skazał zaocznie dyrektora generalnego Hermitage Capital Management Brytyjczyka Billa Browdera na karę 9 lat więzienia. Ten uważa, że wyrok dowodzi, iż Władimir Putin używa sądów do krycia własnych przestępstw finansowych.

– Cały proces został wszczęty, ponieważ Siergiej Magnitski odkrył ogromne, opiewające na 230 milionów dolarów, oszustwo rosyjskiego państwa i wskazał na urzędników, którzy zaaranżowali przestępstwo. Z tego powodu torturowano go, a później zamordowano w policyjnym areszcie – powiedział Browder stacji BBC. W 2012 Stany Zjednoczone przyjęły prawo (Magnitsky Act), które zabrania Rosjanom podejrzanym o związek ze śmiercią Magnitskiego wjazdu do tego państwa i używania jego systemu bankowego.
http://natemat.pl/67901,siergiej-magnits.....urzednikow
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:15, 07 Lis '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rosja: Zakaz wjazdu do Rosji dla kilkudziesięciu Kanadyjczyków 3.11.2017 PAP

W odpowiedzi na sankcje nałożone przez Kanadę na 30 obywateli rosyjskich Moskwa podjęła decyzję o zakazaniu wjazdu do Rosji kilkudziesięciu Kanadyjczykom - poinformowała w piątek Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

"Kierując się zasadą wzajemności, podjęto decyzję o zakazaniu wjazdu do Rosji wielu kanadyjskim urzędnikom. Lista jest długa, zawiera kilkadziesiąt nazwisk" - oświadczyła Zacharowa.

"Chodzi o obywateli Kanady z rusofobicznym nastawieniem, którzy celowo niszczyli dwustronne stosunki" - dodała w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej MSZ.

Wcześniej w piątek Kanada nałożyła sankcje na 30 obywateli Rosji mających jej zdaniem powiązania ze sprawą rosyjskiego prawnika Siergieja Magnitskiego, który był aresztowany pod zarzutem przestępstw podatkowych i zmarł w więzieniu w wyniku pobicia; wcześniej badał wielką aferę finansową. Osoby objęte sankcjami nie będą mogły wjeżdżać do Kanady, a ich aktywa zostaną zamrożone.

Sankcje nałożono w ramach przyjętej w ubiegłym miesiącu w Kanadzie tzw. ustawy Magnitskiego, wymierzonej w skorumpowanych polityków i osoby łamiące prawa człowieka. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ powiedziała po głosowaniu nad ustawą, że „antyrosyjskie działania kanadyjskich władz nie pozostaną bez adekwatnej odpowiedzi”. Kiedy ustawa Magnitskiego weszła w życie, ambasada Rosji zamieściła na Twitterze serię wpisów, m.in. o takiej treści: „cieszą się rusofobi”, „nie do naprawienia szkody dla relacji Rosja/Kanada”, „nieracjonalny akt”.(PAP)

ndz/ mc/
http://forsal.pl/wydarzenia/artykuly/108.....zykow.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:26, 10 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Browder: Magnitski zginął, bo wykrył największe oszustwo w historii Rosji. Część pieniędzy trafiła do Polski [WYWIAD] 10.01.2018 Dziennik Gazeta Prawna

Bill Browder, założyciel funduszu Hermitage Capital, organizator kampanii na rzecz objęcia sankcjami urzędników odpowiedzialnych za śmierć Siergieja Magnitskiego, autor książki „Czerwony alert” źródło: Bloomberg autor zdjęcia: DMITRY BELIAKOV

Putin bierze udział w każdym mechanizmie korupcyjnym w Rosji. Dostaje z tego 50 proc. - mówi w wywiadzie Bill Browder, założyciel funduszu Hermitage Capital, organizator kampanii na rzecz objęcia sankcjami urzędników odpowiedzialnych za śmierć Siergieja Magnitskiego.

29 grudnia rosyjski sąd skazał pana zaocznie na dziewięć lat więzienia za oszustwa podatkowe. Czuje się pan bezpieczny w Londynie?

Jeśli pyta pan, czy żyję w strachu, odpowiedź brzmi „nie”. Gdybym tak żył, już bym przegrał. Ale Rosjanie prowadzą zakrojoną na szeroką skalę operację przeciwko mnie. Plany mogą zakładać wszystko. Od zabicia przez porwanie, aresztowanie, ekstradycję po pozywanie mnie i szerzenie czarnej propagandy. Moją sprawą zajmuje się w Moskwie 250 osób z Federalnej Służby Bezpieczeństwa, MSW, prokuratury i administracji prezydenta. Grudniowy wyrok był częścią tej operacji.

Siergieja Magnitskiego, który ujawnił przekręt, skazano pośmiertnie. Co skłoniło Moskwę do tak makabrycznego postępowania?

Magnitski ujawnił wyprowadzenie z budżetu równowartości 230 mln dol. Zamiast otrzymać nagrodę, został zamordowany w areszcie. Władimir Putin, zamiast ukarać tych, którzy go zabili, przyłączył się do zamiatania sprawy pod dywan. Dlaczego? Bo w całym tym kleptokratycznym, angażującym tysiące ludzi systemie poświęcenie jednego sprawiłoby, że reszta mogłaby odmówić współpracy. Jedynym wyjściem z jego punktu widzenia było odwrócenie narracji. Po pierwsze, że Magnitski nie został zamordowany. Po drugie, że sam był przestępcą. Dlatego w średniowiecznym stylu postawili go przed sądem i skazali już po śmierci.


Proszę przypomnieć mechanizm, który ujawnił Magnitski.

W 2005 r. jako szef funduszu Heritage Capital zostałem usunięty z Rosji jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Uznaliśmy, że Rosjanie w kolejnym posunięciu mogą aresztować naszych ludzi lub zająć nasz majątek. Udało nam się ewakuować kadrę i wyprzedać aktywa. Sprzedanie ich sprawiło, że wykazaliśmy zysk 1 mld dol., od którego w 2006 r. odprowadziliśmy 230 mln podatku. Rok później 25 milicjantów weszło do biura naszych prawników i zajęło dokumenty, w tym pieczątki naszych spółek. Te dokumenty zostały użyte, by sfałszować papiery poświadczające przerejestrowanie spółek na nazwisko Rosjanina w przeszłości skazanego za morderstwo. Następnie podrobiono umowy, które miały świadczyć, że spółki są winne podstawionym firmom 1 mld dol., a te pozwały ukradzione nam firmy do sądu i uzyskały korzystny dla siebie wyrok. Przestępcy zanieśli orzeczenie władzom podatkowym, bo wykazany przez nas zysk wyzerował się ze względu na zobowiązania. Efektem był nielegalny zwrot 230 mln dol. podatku w oparciu o sfałszowane dokumenty. To największy zwrot podatku w historii Rosji. Wypłacono go 31 grudnia 2007 r.

Kim są ludzie, do których trafiły pieniądze?

Jednym z nich była Olga Stiepanowa, która podpisała się pod decyzją urzędu podatkowego. Udało nam się wyśledzić 11 mln dol., które trafiły na konto jej męża w zurychskim oddziale Crédit Suisse. Te środki zostały potem zamrożone przez władze Szwajcarii. Część pieniędzy trafiła do jej zastępców i została wydana na wille w Dubaju. Inne trafiły do Francji, Holandii, USA, a nawet do Polski.

Do Polski?

To nie były wielkie pieniądze. W Polsce wydano kilkaset tysięcy. O ile pamiętam, na wyposażenie jachtów. Przez osiem lat śledziliśmy przepływy finansowe. Teraz pracujemy z 12 różnymi urzędami z całego świata, które pomagają zamrażać i zajmować środki, by ci ludzie nie mogli korzystać z owoców przestępstwa.

Dlaczego zabito Magnitskiego?

Był osobą, która ujawniła mechanizm wyprowadzenia 230 mln i zeznawała przeciwko zaangażowanym w niego urzędnikom. W zemście został osadzony w areszcie. Był torturowany przez 357 dni, pozbawiony pomocy lekarskiej (chorował na kamicę nerkową i zapalenie trzustki – red.) i skatowany na śmierć 16 listopada 2009 r.

Pana fundusz nie został wybrany przypadkowo. Był pan największym zagranicznym inwestorem na rosyjskim rynku kapitałowym, ale zarazem ujawniał pan mechanizmy korupcyjne w spółkach, w które inwestował środki klientów.

Opracowałem strategię biznesową, która polegała na ujawnianiu korupcji, bo prowadziło to do wzrostu cen akcji. Nie byłem filantropem ani aktywistą, lecz biznesmenem. Najbardziej skorumpowany, bo największy był Gazprom. W latach 1998– –1999 odkryliśmy transferowanie należących do koncernu złóż spółkom córkom. Te sprzedawały np. 50 proc. udziałów w złożach wartych 1 mld dol. za kwoty rzędu 50 tys. Nabywcami byli krewni menedżerów Gazpromu.

To prymitywne.

Skrajnie prymitywne i świetnie udokumentowane. Nikt nie sądził, że ktoś się przyczepi. Zaczęliśmy to ujawniać światowym mediom. Wybuchł skandal. W efekcie zarządzający Gazpromem (w tym dyrektor Riem Wiachiriew – red.) zostali odwołani, a wartość akcji koncernu wzrosła. Podobne sukcesy osiągaliśmy w przypadku innych firm. W szczytowym momencie nasze aktywa były warte 4,5 mld dol.

Putin ma dziś coś wspólnego z korupcją?

Putin bierze udział w każdym mechanizmie korupcyjnym w Rosji. Dostaje z tego 50 proc.

Ma pan na to dowody?

Dowiedliśmy tego w kilku przypadkach. Choćby jego warta 1 mld dol. willa nad Morzem Czarnym. Siergiej Kolesnikow, odpowiedzialny za jej budowę, uciekł z Rosji i przedstawił dokumenty, które dowiodły, że na daczę zrzucili się liczni oligarchowie.

Jak wielki jest według pana majątek Putina?

Moje szacunki mówią o 200 mld dol.

To by go czyniło najbogatszym człowiekiem.


Ponaddwukrotnie bogatszym od numeru dwa.

Co robi z pieniędzmi?

Trzyma je pod zarządem oligarchów, którzy inwestują w nieruchomości, spółki, fundusze. Pieniądze mogą być w większości najważniejszych instytucji finansowych, o czym te mogą nawet nie wiedzieć.

Jak pan to udowodni?

To trudne do udowodnienia, bo Putin nie zawarł z oligarchami pisemnej umowy. W Rosji takie umowy zawiera się ustnie. Przed aresztowaniem Michaiła Chodorkowskiego Putin prowadził wojnę z oligarchami, którzy sprywatyzowali władzę nad Rosją. Sądziliśmy, że robi to, bo oligarchowie nie powinni mieć takiej władzy.

Co było prawdą.

Oczywiście. Putin próbował różnych metod, by przywrócić siłę urzędowi prezydenta. W końcu postawił przed sądem najbogatszego oligarchę, by dowieść, że może to spotkać każdego. Pozwolił telewizji, by sfilmowała siedzącego w sądowej klatce Chodorkowskiego, by jego koledzy uznali, że nie chcą być na jego miejscu. Wtedy padła kwota 50 proc. W 2004 r. Putin przywrócił siłę prezydenturze, ale zamiast odebrać wpływy oligarchom, sam stał się najbogatszym z nich.

Któryś z oligarchów mówił panu o tym?

Aresztowano by każdego przyłapanego na rozmowie ze mną. Corocznie bywam w Davos. Kiedy idę korytarzem, obchodzą mnie szerokim łukiem. Gdy siadam na panelu o Rosji, miejsca dookoła mnie są puste, bo żaden z nich nie chce zostać sfotografowany w moim towarzystwie.

Miał pan informatorów w FSB. Choćby człowieka, którego w książce nazywa pan imieniem Asłan.

W każdym urzędzie rywalizują ze sobą różne koterie, choćby donosząc na siebie nawzajem.

Skoro coś jest tak ryzykowne dla oligarchy, że boi się z panem rozmawiać, musi być tym bardziej ryzykowne dla funkcjonariusza, który zdradzał panu tajemnice Kremla.

Teoretycznie tak. Praktycznie więcej do stracenia ma ktoś, kto ma 5 mld dol., niż ktoś, kto nie ma nic.

Zaczął pan inwestować w Rosji w latach 90. Początki kapitalizmu były tam na wpół bandyckie. Pana przeciwnicy twierdzą, że wówczas to panu nie przeszkadzało, a na dobre zaczął pan krytykować system, gdy sam został okradziony. A jako osoba zaangażowana w prywatyzację ponosi pan część odpowiedzialności za to, jak wyglądała.

Mój fundusz brał udział w prywatyzacji czekowej, w której każdy mógł kupić i sprzedać swój kupon na publicznych aukcjach. Skryminalizowane były dwa inne rodzaje prywatyzacji: „długi za udziały” i wyprzedaż akcji inwestorom. Ja kupowałem udziały na wolnym rynku, więc nie miałem nic wspólnego z oszustwami. Zgadzałem się, że polityka prywatyzacyjna państwa była błędna. Ale gdy miałem udziały w spółkach, próbowałem je wyczyścić z korupcji. Wszystko jest w dokumentach. Robiłem to dla zysku, a nie dla dobra świata. Kto mówi, że byłem skorumpowany, nie zna mojej historii.

Dawał pan łapówki?

Nigdy nie dałem w Rosji łapówki. Miałem prosty model biznesowy. Kupowałem i sprzedawałem udziały na giełdzie. Nie musiałem się kontaktować z urzędnikami. Fundusz był zarejestrowany za granicą, a ja siedziałem w anonimowym biurze na 17. piętrze biurowca. Jedynymi przedstawicielami państwa, z którymi się stykałem, byli funkcjonariusze drogówki. Ale mój kierowca był dawnym pułkownikiem milicji, więc nikt nie żądał łapówek.

Poznał pan osobiście Putina?

Nie.

Putin rzadko wymienia pana nazwisko, gdy o panu mówi.

Trzy czy cztery razy się zdarzyło. Ostatnio w październiku 2017 r., gdy kanadyjskie władze przyjęły listę Magnitskiego, czyli wprowadziły sankcje przeciw urzędnikom zaangażowanym w przekręt i śmierć Siergieja. Został o to zapytany na Forum Wałdajskim. Opowiadał parę minut o szczegółach przestępstw, które miałem popełnić w Rosji. Wyglądał na zdenerwowanego.

Wspomniał pan o liście Magnitskiego. Sankcje w 2012 r. wprowadziły USA, a w latach 2016–2017 Estonia, Litwa i Wielka Brytania. Wkrótce mogą dołączyć RPA i Ukraina. Udało się panu umiędzynarodowić sprawę. Ma to jakieś znaczenie poza symbolicznym?

Udało się wystraszyć funkcjonariuszy FSB, MSW czy sędziów co do tego, co może ich spotkać. Pojawienie się czyjegoś nazwiska na liście Magnitskiego szkodzi. Taka obecność zmusi każdy bank na świecie do zamknięcia konta takiej osoby, która od tej pory staje się finansowym pariasem. Wystarczy być na amerykańskiej liście, by stracić konto w Dubaju czy Portugalii.

Wciąż można mieć konto w Rosji.

Ale to znaczy, że się tam utkwiło. A bez praworządności w tym kraju nie ma gwarancji, że pewnego dnia nie straci się tych pieniędzy. Na amerykańskiej liście Magnitskiego jest 49 osób. To zmieniło życiowe kalkulacje skorumpowanych urzędników. Popełniali przestępstwa, sądząc, że będą mogli bezpiecznie przelać zyski na Zachód i przenieść się tam w razie upadku Putina. Doprowadziliśmy do sytuacji, w której nie będą tu bezpieczni.

Czy gdyby Rosja stała się demokracją, dałoby się zniszczyć korupcję?

Najbardziej skorumpowaną republiką ZSRR była Gruzja. Cokolwiek się mówi o Micheilu Saakaszwilim, udało mu się wyplenić łapówkarstwo. Przy odpowiednich przepisach i przywódcach każdy kraj może stać się normalny.

Rosjanin powiedziałby, że Rosji nie da się porównać z Gruzją, bo mały kraj łatwiej zreformować.

Zawsze można znaleźć wymówkę.

Co by pan doradził rosyjskiej opozycji?

Czynią postępy. Nigdy nie wiadomo, kiedy nadejdzie decydująca chwila.

Aleksiej Nawalny został usunięty z wyścigu.

Nie z wyścigu, ale z udawanych wyborów prezydenckich, które organizuje Putin. Jeśli wybuchnie rewolucja, zostanie kolejnym prezydentem.

Na razie Putin cieszy się 80-proc. akceptacją.

Putin zabił, uwięził lub wygnał wszystkich potencjalnych konkurentów. Robert Mugabe też miał 80 proc. poparcia, gdy go obalano.
http://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/10.....ywiad.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:37, 11 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O panie , widzę że @WZBG , bierze czynny udział w kampanii prezydenckiej w Rosji z ramienia USA Smile
. Sprawa Magnickiego , była szeroko komentowana wraz ze źródłami w 2011 roku przez @pszeka . I oczywiście ów powyższy wywiad który cytuje @WZBG nie ma nic wspólnego z wyborami prezydenckimi w Rosji Wink . I jeszcze taką szuje cytuje .

Cytat:
Jak wielki jest według pana majątek Putina?

Moje szacunki mówią o 200 mld dol.
Laughing

No właśnie, pospólstwu trzeba wciskać że ten i ten mają grube miliardy i ich władza opiera się tylko na kasie . Co oczywiście nie jest prawdą w pełni . Kasa jest tylko środkiem , po za tym w Rosji rządzi człowiek ze służb specjalnych ( wywiadu ) a w tych środowiskach nie tylko chodzi o kasę , a w USA które zachowują pozory rządzi pajac którym sterują niczym pacynką , różne lobby , różne służby itp . Dlatego tak ich to boli w USA , że nie mogą mieć takiego Jelcyna , pijanego ruska , czy "nawalonego" Nawalnego którym by mogli sterować .

Cytat:
Na razie Putin cieszy się 80-proc. akceptacją.

Putin zabił, uwięził lub wygnał wszystkich potencjalnych konkurentów. Robert Mugabe też miał 80 proc. poparcia, gdy go obalano.
Laughing

Nie no , nie ma to jak porównywać Władcę mającego realny wpływ na politykę światową do jakiegoś afrykańskiego oszołoma który włócznią swego czasu wymachiwał . Ja pierdolę , ręce opadają jak czytam takie wypociny tym bardziej publikowane w Gazecie Prawnej .
Masz @WZBG szczęście że nie ma @pszeka , to sobie możesz takie denne teksty wrzucać , inaczej by cię @pszeku przeżuł , strawił i wysrał .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:42, 16 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
I oczywiście ów powyższy wywiad który cytuje @WZBG nie ma nic wspólnego z wyborami prezydenckimi w Rosji Wink .
Ordel napisał:
I jeszcze taką szuje cytuje .
@Ordel
Przeszedłeś tą sama przemianę co Browder. Z postrzegania dwóch kolorów na wiele kolorów (u Ciebie odcieni szarości).
Browder pisze:
Chociaż spełnianie się w biznesie nie ma w sobie nic zdrożnego, takie życie przypomina oglądanie telewizji na czarnobiałym odbiorniku. Tymczasem ja nagle zainstalowałem szeroki kolorowy ekran, https://books.google.pl/books?isbn=8379992539

Cytat:

Ordel napisał:

Dla mnie świat jest w odcieniach szarości ,


A pisałeś:
Świat jest kolorowy , a tworzą go dwa kolory czerń i biel .
Przed opowiedzeniem się , po jednym z kolorów, prędzej czy później nikt nie ucieknie .
I nigdzie nie uciekniesz , przyjdą po ciebie , zawsze przychodzą .
- autor Ordel

Czy teraz przyjdą po Ciebie?

viewpost.php?p=282064

viewpost.php?p=354383



Ordel napisał:
O panie , widzę że @WZBG , bierze czynny udział w kampanii prezydenckiej w Rosji z ramienia USA Smile


Twoja hipoteza jest nieprawdziwa.
Taka kampania jest zbyteczna w systemie decydowania poprzez referenda:

Alternatywą [...] jest:
- współwłasność akcyjna (każdy ma jedną akcje od chwili urodzenia do śmierci, niepodzielną, niezbywalną i równą co do jednego głosu),
- akcja upoważnia do udziału w referendach dotyczących spraw własności (produkcji, inwestycji, spraw zatrudniania, podziału mocy produkcyjnych, ustalania sposobu zbierania zamówień i produkcji na zamówienie, ustalania zbiorczej hierarchii produkcji na podstawie sumy indywidualnych hierarchii zapotrzebowania).
viewpost.php?p=359685

Ordel napisał:

. Sprawa Magnickiego , była szeroko komentowana wraz ze źródłami w 2011 roku przez @pszeka .


W 1996 r Billi Browder nawiązuje współpracę z Edmondem Safrą i łączą się w przedsięwzięciu o nazwie Hermitage - autor pszek viewpost.php?p=205848

Porozumienie nawiązano w 1995 r. [1] Wynika to też z treści książki "Czerwony alert".

Data tej inicjatywy nie jest przypadkowa ,w tymże roku znajduje finał skandalu z MMM - autor pszek

Dzięki "Voucher privatization (1992–1994)" i "Loans for shares (1995-" oraz zarządzaniu portfelem Salomon Brother's uzyskał dobrą stopę zwrotu na kapitale (z 25 mln USD - 125 mln USD). [3] Po tym sukcesie dzwonią do niego bogate osoby. [4]


W październiku 1999 r włoski dziennik La Repubblica w serii artykułów pod wspólnym tytułem "Jak oszukano MFW" opisuje szczególny sprawy "rosyjskiego kredytu".Otóż jak pokazują dokumenty z konta Federalnego Banku New Jork nr 90 91 , tytułem kredytu stabilizacyjnego przekazano kwotę 4.8 miliarda dolarów na konto nr 608555800 banku Republic National Bank of New York Edmonda Safry - dalej wszelki słuch o 4.8 mld dolarów ginie,nie wiadomo co się z nim stało . - autor pszek

608555800
Jest to rachunek otwarty w imieniu Ost-West Handelsbank AG, Stephanstrassse 1, 60313 Frankfurt, Germany, podmiot zależny od Banku Centralnego Rosji.
[5]
Ost-West Handelsbank AG - Parent Companies / Ownership - Parent Companies / Ownership - The Central Bank of the Russian Federation (51.62%)
http://www.privatebanking.com/directory/.....elsbank-ag

Edmond Safra wykazał słabość ,nie wiadomo czy pierwszą ale wiadomo że ostatnią ,oświadczył że powie co się stało z pieniędzmi. - autor pszek

Safra sprzedał swój bank bankowi HSBC. Informacja o tym pojawiła się w maju 1999 r. [7] Safra zginął w pożarze w grudniu 1999 r.
HSBC uzyskał dostęp do informacji o przelewie. Z 608555800 na rachunek do Creditanstanbankverein. Creditanstanbankverein a disposizione della Banca centrale di Russia [6]





Ordel raz piszę o środku, a drugi raz o celu.

Ordel napisał:

Cytat:
Jak wielki jest według pana majątek Putina?

Moje szacunki mówią o 200 mld dol.
Laughing

No właśnie, pospólstwu trzeba wciskać że ten i ten mają grube miliardy i ich władza opiera się tylko na kasie . Co oczywiście nie jest prawdą w pełni . Kasa jest tylko środkiem , po za tym w Rosji rządzi człowiek ze służb specjalnych ( wywiadu ) a w tych środowiskach nie tylko chodzi o kasę , a w USA które zachowują pozory rządzi pajac którym sterują niczym pacynką , różne lobby , różne służby itp . Dlatego tak ich to boli w USA , że nie mogą mieć takiego Jelcyna , pijanego ruska , czy "nawalonego" Nawalnego którym by mogli sterować .
(Przyp. WZBG: kolor czcionki dla istotności).

A wcześniej Ordel pisał:

Ordel napisał:
Mirkas napisał:
ElComendante napisał:
Ginący cywile w Doniecku żadnych celów wyznaczonych nie mają

Nie mają celów, bo to oni są celem.

Nie są celem a środkiem do celu . Celem jest władza i kasa ( i to w tej kolejności ). A celu uświęca środki .
viewpost.php?p=282064
(Przyp. WZBG: kolor czcionki dla istotności).




Ordel napisał:

Cytat:
Na razie Putin cieszy się 80-proc. akceptacją.

Putin zabił, uwięził lub wygnał wszystkich potencjalnych konkurentów. Robert Mugabe też miał 80 proc. poparcia, gdy go obalano.
Laughing

Nie no , nie ma to jak porównywać Władcę mającego realny wpływ na politykę światową do jakiegoś afrykańskiego oszołoma który włócznią swego czasu wymachiwał . Ja pierdolę , ręce opadają jak czytam takie wypociny tym bardziej publikowane w Gazecie Prawnej .
Masz @WZBG szczęście że nie ma @pszeka , to sobie możesz takie denne teksty wrzucać , inaczej by cię @pszeku przeżuł , strawił i wysrał .


On nie jest nieomylny (jak wyżej).


Przypisy:
---------
[1]
In summer of 1995 I left Salomon and went back to some of the people who had originally called me to raise capital for a new fund. Edmond Safra, Chairman of Republic National Bank took an interest in what I was doing and offered to help me in setting up The Hermitage Fund with an initial investment of $25 million. https://www.fondsnieuws.nl/system/storage/serve/121344/Harvard Business School -- Hermitage Case Study.pdf
[2]
When I managed Salomon Brother's portfolio investing in Russia's voucher privatization in 1995, https://www.fondsnieuws.nl/system/storage/serve/121344/Harvard Business School -- Hermitage Case Study.pdf
[3]
“In a short time, our $25 million portfolio was transformed into $125 million,” he writes. http://www.billbrowder.com/reviews
[4]
Immediately I started getting phone calls from wealthy individuals around the world interested in the Russian story. https://www.fondsnieuws.nl/system/storage/serve/121344/Harvard Business School -- Hermitage Case Study.pdf
[5]
Nella lettera firmata da Kasper Ansermet si registra qualche sorprendente certezza. Leggiamo che cosa scrive il magistrato: "Risulta che, il 14 agosto 1998, 4.8 miliardi di dollari (9.600 miliardi di lire), provenienti dalla Federal Reserve Bank di New York, sarebbero stati accreditati su un conto aperto a nome della Ost-West Handelsbank AG, Stephanstrassse 1, 60313 Francoforte, Germania, filiale della Banca centrale di Russia, aperto presso un istituto bancario del Canton Ticino, con riferimento alla Creditantstatlbankverein". http://www.repubblica.it/online/mondo/russiagate/russiagate/russiagate.html
[6]
"In quello stesso 14 agosto - scrive il magistrato di Ginevra - da quel conto (Creditanstanbankverein a disposizione della Banca centrale di Russia) sono stati trasferiti: 2.35 miliardi di dollari (4.700 miliardi di lire) su un conto della Bank of Sydney (Australia); 2.115 milioni di dollari (4.230 miliardi di lire) a favore di un conto presso la National Westminster di Londra; 1.4 miliardo di dollari (2.800 miliardi di lire) verso un conto della Bank of New York; 780 milioni di dollari (1.560 miliardi di lire) verso un conto del Crédit Suisse; Il 18 agosto, un secondo trasferimento di 270 milioni di dollari (540 miliardi di lire) verso il Crédit Suisse". http://www.repubblica.it/online/mondo/russiagate/russiagate/russiagate.html
[7]
HSBC to Buy Republic New York; Deal Valued at About $10 Billion ... https://www.wsj.com/articles/SB926289177181981762


Cytat:
Litwa opublikowała tzw. listę Magnitskiego. Są na niej osoby niepożądane w kraju 15.01.2018 PAP

Wilno źródło: ShutterStock

Litewski departament migracji opublikował w poniedziałek tzw. listę Magnitskiego, czyli spis niepożądanych w kraju 49 osób bezpośrednio związanych ze śmiercią rosyjskiego prawnika Siergieja Magnitskiego, a także podejrzanych o korupcję i przestępstwa finansowe.

Listę zatwierdziło ministerstwo spraw wewnętrznych na mocy przyjętej w listopadzie przez Sejm ustawy Magnitskiego.

Na liście są głównie nazwiska rosyjskich urzędników, m.in. szefa Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksandra Bastrykina i Olega Łogunowa, który kierował śledztwem w sprawie Magnitskiego. Jest też nazwisko przywódcy Republiki Czeczeńskiej Ramzana Kadyrowa.

Litwa jest piątym krajem - po USA, Estonii, Kanadzie i Wielkiej Brytanii - z podobną ustawą, nawiązującą do Siergieja Magnitskiego, rosyjskiego prawnika tropiącego przestępstwa finansowe, który zmarł w moskiewskim więzieniu.

Magnitski badał m.in. dokonaną przez rosyjską grupę przestępczą kradzież pieniędzy funduszu hedgingowego Hermitage Capital. Fundusz ten był rosyjską inwestycją brytyjskiego biznesmena Billa Browdera. Magnitski tropił korupcję stojącą za wrogim przejęciem interesów Browdera w Rosji. Prawnika aresztowano, gdy podczas przesłuchania wymienił funkcjonariuszy MSW Rosji zamieszanych w przejęcia różnych spółek.

W 2009 roku Magnitski zmarł w wieku 37 lat w więzieniu Matrosskaja Tiszyna w Moskwie. Wcześniej przez prawie rok był przetrzymywany w innym moskiewskim więzieniu - Butyrki. Jego pracodawcy i obrońcy praw człowieka utrzymują, że w dniu śmierci został ciężko pobity przez strażników więziennych.

W 2012 roku amerykański Kongres uchwalił tzw. ustawę Magnitskiego, na podstawie której zakazano wjazdu do USA kilkudziesięciu osobom powiązanym z zatrzymaniem, nękaniem i śmiercią Magnitskiego czy niszczeniem firmy, dla której pracował. Na podstawie ustawy zamrożono też konta takich osób w amerykańskich bankach. Potem ustawę rozszerzono na wszystkich obcokrajowców obwinianych o korupcję i łamanie praw człowieka.
http://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artyk.....kraju.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ustawa Magnitskiego (korupcja, prawa człowieka)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile