W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
www.bogatyojciec.info  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 1585
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 04 Maj '08   Temat postu: www.bogatyojciec.info Odpowiedz z cytatem

www.bogatyojciec.info generalnie to polecam książki, nie ma w nich rozwiązania w jaki sposób się bogacić ale jest opisana filozofia i sposób myślenia osoby bogatej, polecam też forum jest całkiem niezłe

wszystko dla finansowej wolności
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 05 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałem do czynienia z tymi ludźmi w pracy, banda oszustów, bodajże chcieli sprzedawac gry planszowe (!) za 400 zł i organizować w oparcie o nie spotkania biznesowe.

kolejne naciągactwo

ale jak ktoś znajdzie jakieś informacje nt. filozofii biznesu to nie przerzucam do śmietnika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:25, 05 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja akurat dokladnie zgłębiłem filozofie bycia bogatym i z całym impetem rozbiłem ją o podłoge w cudzysłowie... a to czemu ktos zapyta? czy to nie działa!? oczywiscie ze działa i mozna przyciągać do siebie bardzo duzo pieniędzy kreując myslami, wizualizując itd itp ale to tworzenie sobie pozytywnej karmy którą bedzie trzeba kiedys przerobic (co siejesz to zbierzesz)... takie przyjemne niewolnictwo... zloty cielec zamiast Boga Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:10, 05 Maj '08   Temat postu: Re: www.bogatyojciec.info Odpowiedz z cytatem

julass napisał:
www.bogatyojciec.info generalnie to polecam książki, nie ma w nich rozwiązania w jaki sposób się bogacić ale jest opisana filozofia i sposób myślenia osoby bogatej, polecam też forum jest całkiem niezłe

wszystko dla finansowej wolności


Religia pasożytów. wiem, bo kiedyś pracowałem z takimi, stałem się taki jak oni a potem przez długie lata musiałem tego wszystkiego się pozbyć..bardzo ciężko, nie polecam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sdsw




Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 05 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie dokladnie czytaliscie te ksiazki, zeby byc bogatym trzeba zmienic myslenie, ale to nie tylko pozytywne myslenie i cala ta "magia". Chodzi o te ze wiekszosc ludzi gdyby mogla zarobic np. 200 zl wykonujac kilka tel, idac do urzadu, na poczte, szukajac informacji czyli ogolnie wlaczajac myslenie co lacznie zajeloby im zalozmy 1,5h woli isc na 10h do pracy. Ludzie wola bezpieczna posade niz nie zawsze pewne pieniadze. Te ksiazki nie sa o jakichs czarach, tylko o praktycznych sposobie myslenia. Jezeli zrobie cos co przyniesie mi pasywny dochod w wysokoci jedynie 200zl na miesiac to warto sie tym zajac. Co do gry to jasne ze jest sprzedawana za 400 zl ale jak sie poszuka to mozna sie umowic na partyjke zupelnie za darmo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:56, 08 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem te książki dają rade. oczywiście jest jeszcze dużo innych ciekawych książek np. Inflacja - wróg publiczny numer 1. Henry Hazlitt

http://www.eioba.pl/a81035/co_to_jest_inflacja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:16, 08 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie w podobnym stylu napisana jest książka:
NAUKA JAK ZOSTAĆ BOGATYM Wallace Wattles (www.rzb.pl/source/bogactwo.pdf).
Nie zauważyłem w niej gromadzenia sobie żadnej karmy do przerobienia:)
Zarabiać można uczciwie lub szukać 'magicznych' metod na nieuczciwe zarabianie.
Faktycznie czasami można zarobić w 1h kilkaset złotych na kombinowaniu a jeszcze więcej na oszukaniu kogoś Smile ale tego akurat nie polecam - takie rozwiązania zawsze będą tworzyć kastę spryciarzy na których większość będzie musiała robić. Zakładanie, że znajdzie się w tej nielicznej grupie szczęściarzy jest obarczone blisko 100% błędem w założeniach Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:01, 08 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może to brutalne ale moim zdaniem świat jest podzielony na dwie grupy osób: dających się wydymać i tych co dymają. dzisiaj się zarabia na niewiedzy... taka historyjka:

Fabryka X ma maszynę która się nagle zepsuła. Zadzwonili do "naprawiacza" i gdy przyszedł puknoł młotkiem w maszynę i zaczeła znowu chodzić. Zarządał za to 500$. Właściciel fabryki obużony że ma zapłacić 500$ za kilka sekund pracy kazał wystawić szczegółowy rachunek który wyglądał tak:
1. Uderzenie młotkiem - 1$
2. Wiedza gdzie uderzyć 499$
3. Razem - 500$


Pozdrawiam wszechwiedzących arogantówVery Happy ehhehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 08 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julass: wypasiona historyjka Very Happy gdzieś ją słyszałem chyba Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:17, 09 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogólnie polecam jeszcze: Jak pomnożyć źródła swoich dochodów, metody zdobycia i zachowania majątku - Robert G. Allen.

Koleżka napisał wiele książek ale najważniejsze z nich mówią o zdobywaniu nieruchomości z zerowym lub minimalnym wkładem, techniki są stosowane przez wielu ludzi którzy mają szerszy horyząt niż krecha hipoteczna wzięta na siebie i spłacanie rat. Wielu ludzi mu nie wierzyło i kiedyś jakaś gazeta dała mu wyzwanie które przyjoł. wysadzili go w innym mieście z dziennikarzem i dali 100$, po troche ponad dwóch dniach miał 20$ i siedem nieruchomości o wartości 722 715$. Ja tam jestem ciekawy Very Happy i polecam każdemu się zainteresować no chyba ze wolicie prace najemną ... no i może frytki do tego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sdsw




Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:29, 09 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julass - no ok, o tym pisal rowniez Kiyosaki... ale to sprawdza sie tylko w USA... to nie ma odzwierdciedlenia w RP czy nawet calej UE.. generalnie w ten sposob zarabiaja ludzie ktorzy potrafia znalesc luki w prawie i je wykorzystac, na poczatku jest bardzo malo osoba ktore zdaja sobie sprawe z mozliwosci legalnego zarobku, a po jakims czasie o takiej luce czytamy w gazetach - to oznacza koniec zarobku. Ja zauwazylem ze gdy np w Gazecie.pl pisza zeby kupowac cos jak najszybciej, bo mozna zarobic, bo ceny beda rosly itp. np zloto, akcje, mieszkania, grunty rolne to oznacza ze jest juz za pozno na kupowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:41, 10 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pieniądze nie dają szczęscia : P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomaszek




Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 10 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem jedną z książek Kiyosaki i jest to jedno wielkie nieporozumienie - facet pisze to co dla większości ludzi jest po prostu oczywiste ale nie kazdy ma wystarczająco dużo determinacji.
Jeśli już ktoś korzysta finansowo na tych publikacjach to przede wszystkim autor.
Pozwolę sobie zacytować "klasyka":

"nie przeczytałem ani jednej książki ale jedną napisałem..."

Lech Wałęsa-doktor honoris causa wielu uniwersytetów, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, kawaler niezliczonych orderów w wielu krajach, człowiek roku magazynu Time itd ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 10 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lech Wałesa to taki klient co
"jest znany, pisze książki, jeździ sobie po świecie i prowadzi wykłady"

cosik jak Icke Davidek
cholerka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomaszek




Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:39, 10 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scorpio napisał:
Lech Wałesa to taki klient co
"jest znany, pisze książki, jeździ sobie po świecie i prowadzi wykłady"

cosik jak Icke Davidek
cholerka

No to weź mi napisz jak stać się takim klientem co "jest znany, pisze książki, jeździ sobie po świecie i prowadzi wykłady" a jednocześnie nie stać sie Ickiem.
Jak Ci sie uda, napisz o tym książkę - powodzenie murowane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:18, 10 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak najlepiej powiedzieć NIE DA SIę, NIE MOżLIWE lub NA PEWNO SIę NIE UDA. Bardzo dobre nastawienie! gratulacje hehe właśnie w tym momencie skazujecie się na niewolnictwo no ale są ludzie którzy niewolnictwo lubią. Ja mieszkam w Poznaniu i lubie sobie patrzeć na ludzi i na różnie rzeczy ich otaczające i powiem wam że jakoś ciężko mi uwierzyć że np. stojące często w mieście "zabawki dla dużych chłopców" typu ferarri bentley ostatnio nawet dwa lamborgini galardo należą do ludzi pracujących w McDonaldach. Tak na dokładkę wam powiem że żaden ze mnie inwestro itp ale ze względów służbowych mam doczynienia z różnymi "grubasami" no i jeżeli uważacie że książki to ściema to wasza sprawa, ale z tego co widze to bardzo dużo rzeczy ma sens.
Dla wszystkich co mówią że pieniądze szczęścia nie dają proponuje przestać ich używać przez dwa miesiące, gwarantuje wam że szczęście się może wam skurczyć. Zostaliście wrzuceni do gry zwanej kapitalizmem czy wam się to podoba czy nie! chyba każdy z was już oglądał filmy dostępne na forum i wie jak funkcjonują pieniążki. Co wy myślicie że jesteście jakcyś kurwa bogowie żeby od tego uciec? Zamiast uciekać zacznijcie się uczyć posługiwania nimi, będzie to bardziej opłacalne i wygodniejsze, zapewniam. pozdróweczki Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 10 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julass: poprzez prawo przyciągania da sie z biedaka zrobic milionera ale wtedy ten milioner bedzie uzalezniał swoje szczescie od ilosci zarobionych lub posiadanych pieniędzy... stanie sie ich niewolnikiem i jego stan szczescia lub rozpaczy bedzie równoznaczy z jego zyskiem lub stratą. Podporządkuje sobie cale zycie aby zarabiać pieniądze i gdy duzo zarobi bedzie czuł się szczesliwy ale gdy duzo straci to bedzie cierpiał. Bedzie niewolnikiem kreacji swojego zycia i wiecznego zarabiania coraz wiecej i wiecej. Bedzie myslal ze jest wolny ale pieniądze są jego kajdanami.

Tak sie składa ze praktycznie 2 lata nic nie kupuje i zyje jak najskromniej tylko potrafie i przez ten czas bardzo ciepiałem bo w wielu przypadkach byłem niewolnikiem swiata materialnego a to znaczy ze uzaleznialem swoje szczescie od tego czy np bede miec nową rzecz materialny czy nie... po 2 latach moge smialo powiedziec ze ból bardzo mocno sie zmniejszył a wszelkie depresje powoli cichną i czuje sie duzo bardziej wolny od swiata materialnego niz byłem wczesniej! niby moge sobie pozwolic na pewne rzeczy materialne ale po prostu juz ich nie chce! ani nie potrzebuje! nie uzalezniam swojego szczescia od tego od czego Ty je uzalezniasz i nie wiem kto tu jest niewolnikiem bo napewno nie ja jestem uzalezniony od wiecznego zarabiania i czerpania z tego szczescia! przecierz szczescie powinnismy czerpac z samej egzystencji a nie z ilosci zarobionej kasy! eh... zycie w luxusie to kaszana... obejrzyj film nadprodukcja - terror konsumpcji na google.video i zobaczysz z co sie wplątałeś... Buddha i Jezus uciekli od pragnien i porządania i sadze ze kazdy moze tak zrobic ale Oni tego nie tłumili tylko zrozumieli to i po prostu to przerobili w sobie i osiągneli prawdziwą wolnosc jakiej osoby uzaleznione od zarabianie nigdy nie poznają Smile

Obejrzyj jeszcze brand new world (na google.video - napisy pl sa tam) i tez zobaczysz jak ludzie sa manipulowani aby coraz wiecej kupowali i zarabiali... oni o sobie mówią ze są wolni ale widac jak na dłoni ze system ich zmanipulował : P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idąc tym tropem można wywnioskować że ludzie lubiący dużo jeść uzależniają szczęście od ilości zjedzonego pokarmu, ludzie lubiący białe koszulki uzależniają szczęście od ilości białych koszulek, ludzie lubiący udowodnić innym coś uzależniają szczęście od udowodnienia czegoś innym. Jak już pisałem żaden ze mnie milioner itp. ale chodzi mi o to że bez pieniędzy nie da się żyć, no chyba że w lesie. Jak ktoś zdeklaruje się że lubi żyć w lesie a nie w domu to szacunek za to że się określił Very Happy płaci się pieniądze za to że się żyje. sorry ja tego nie wymyśliłem i tego nie obale bo bym musiał przekonać 95% ludzi że papierki zwane pieniędzmi są umowne. Ze mnie żaden materialista, naprawde! Na świecie są ludzie którzy za pieniądze pójdą zabić innego człowieka weź im wytłumacz ze są w błędzie. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sdsw




Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sa ludzie bogaci ktorzy swoje pieniadze przeznaczaja tylko na to zeby pokazac znajomym, sasiadom czy rodzinie jak duzo posiadaja, swoja kase przeznaczaja na luksusowe auta, wille za miastem, drogie ciuchy. itp, czesto maja bardzo malo czasu. Jest tez drugi wariant. Sa ludzie bogaci ktorzy nie pokazuja tak bardzo swoich pieniedzy, jezdza przecietnym autem, zyja w normalnym mieszkaniu, ale za pieniadze ktore maja kupuja sobie czas, czesto maja duzy pasywny dochod, czyli teoretycznie nie musza pracowac, zajmuja sie tym co ich interesuje, co lubia, duza czesc w roku spedzaja na podrozach. Nie widze w tym zadnego niewolnictwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie - CZAS! ja nie mam zamiaru przez 40 lat 5razy w tygodniu wycinać sobie po 9 czy 10 godzin z zycia i czynić kogoś bogatrzym w czas chociażby
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


www.bogatyojciec.info
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile