Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

Uwaga! Poniższy wątek zostanie usunięty po upływie miesiąca od jego założenia.

DuckDuckGo  
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Pierdolnia Odsłon: 256
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azyren

Post zebrał 0.2 mBTC

PostWysłany: 16:03, 12 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: DuckDuckGo Odpowiedz z cytatem

DuckDuckGo to wyszukiwarka która reklamuje się jako "wyszukiwarka, która cie sie sledzi", w przeciwieństwie do np. googla itp.

Co o tym myśliciel? Prawda, czy sprytny fejk? Jak to sprawdzić?

Idiota wszechczasów ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Python666m

Post zebrał 0.0 mBTC

PostWysłany: 19:49, 12 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azoro tu masz pełne info https://googlownik.pl/internet-cie-sledzi-i-wsadza-do-puszki-nie-ugotuj-sie/
Powrót do góry
qrzanek
Gość
Znajdź posty / tematy

PostWysłany: 21:00, 12 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że kłamca zawsze powie, że mówi prawdę. Surprised

ok, a skoro już przy rycerzach i kłamcach jesteśmy, mam zagadkę. Sprawdźmy wasz poziom Laughing Szczególnie tytan logiki i intelektu Confused WZBG nie powinien mieć z żadną zagadką większego problemu.

W krainie rycerzy i łotrów wszyscy mieszkańcy podzieleni są na dwie grupy, i nie ma nikogo kto by do jednej z nich nie należał. Rycerze - zawsze mówią prawdę. Tak po prostu już mają. Łotry, przeciwnie, zawsze budują zdania w ten sposób, aby były fałszywe (zawsze kłamią). Wszyscy o tym wiedzą i dzięki temu doskonale się rozumieją.
W pewnym ogrodzie tej krainy znajdują się dwie osoby, oznaczmy je A i B. Przechodzący obok przybysz pyta: "Kim jesteście?". A odpowiada: "Jestem Łotrem, ale B nie jest Łotrem".
Kim są A i B ?
Powrót do góry
p4lm

Post zebrał 0.0 mBTC

PostWysłany: 21:53, 12 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się wyklucza. "A" nie może być Rycerzem, bo nie kłamie i przecież powiedziałby, że jest Rycerzem, Jeżeli jest Łotrem to nie może być nim również bo kłamiąc byłby Rycerzem co go eliminuje z zasady mówienia prawdy.
Powrót do góry
Python666m

Post zebrał 0.0 mBTC

PostWysłany: 22:40, 12 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK SZYBCIUTKO WYJASNIAM A kłamie B mówi prawde
Powrót do góry
zibimark

PostWysłany: 22:44, 12 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzkosc ma od zawsze problem z tzw paradoksem tyrana
Powrót do góry
qrzanek
Gość
Znajdź posty / tematy

PostWysłany: 00:38, 13 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, prościutka zagadka, ale widzę że WZBG zrejterował Rolling Eyes , tchórz boi się zabrać głos kiedy idzie o logikę czystą i stosowaną, mocny w klawiszologii ctrl+c ctrl+v, przycisk 'cytuj' ma opanowany do perfekcji, pustak brzęczący... hmmm. serio, myślałem że stać go na więcej, są już dwie wersje, można się przychylać lub zaprzeczać. Jeśli forumowa kserokopiarka ma problem z ludzkim językiem Rolling Eyes - i np. nie rozumie* jak traktować łącznik "ale" -użyty w zdaniu wygłoszonym przez A (*zawiesza się już na etapie wczytywania danych), wskazówka -> traktuje się to jako koniunkcję "i". Kolejna wskazówka: zagadka ma dokładną i jednoznaczną odpowiedź, nie ma tu żadnego paradoksu bosego-einsteina, ...nie ta bajka Laughing fizjologiczna.
Powrót do góry
de93ial

Post zebrał 0.0 mBTC

PostWysłany: 11:17, 13 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są testy, wrzuć w google "is duckduckGogo really not spying on me?" i znajdziesz całkiem sporo wyjaśnień na czym polega różnica pomiędzy przeglądarkami. No i DDGG daje inne rezultaty niż google, zawsze warto szukać na przynajmniej dwóch silnikach. Binga nie polecam.
Wersja PL
Powrót do góry
qrzanek
Gość
Znajdź posty / tematy

PostWysłany: 01:10, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zagadka była lapidarna Surprised , ale nikt na tym elitarnym forum nawet nie pokwapił się z poprawną odpowiedzią, szczególnie patałach WZBG który lansuje się na jajogłowego geeka ...a w sumie tyle wie, co zje... Confused -znaczy gówno. Myślałem, że padnie w końcu poprawna odpowiedź, to rzucę kolejną, tym razem bardziej skomplikowaną i trudnieszą zagadkę, no ale wychodzi szydło z wora że na tym forum piszą głównie pajace, posrańcy, zaćpani kretyni, jeden ksero-patafian, i jedna tania dziwka. Mądrzy się jeden przez drugiego, o "teoriach spiskowych" -a nie wie nawet, że sam termin został ukuty przez CIA (!) w celu zdyskredytowania każdego niewygodnego wyjaśnienia przyczyn stojących za ponurą rzeczywistością; ...bo dziś tylko idiota jeszcze nie wie, że spisek nie jest żadną tam teorią - spisek rządzi światem Surprised , natomiast tzw. 'paranoja' to po prostu.... znajomość wszystkich faktów Surprised . Jak wynika z badań rosyjskich uczonych, dowiedziono, iż osobnicy podejrzliwi, wręcz paranoiczni, mają znacznie większą szansę na przetrwanie w niemal każdej sytuacji.
Obaj, A i B, byli kłamliwymi Łotrami Rolling Eyes . Szkoda na was szczępić ryja, wy durni ...scientyści Shocked
Powrót do góry
de93ial

Post zebrał 0.0 mBTC

PostWysłany: 09:04, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tu takie szambo to dlaczego jeszcze w nim siedzisz?

Jak zwykle przechwalasz się, że coś wiesz, ale właściwie nie mówisz co wiesz. Z takim nastawieniem to ty do przedszkola spierdalaj.
Wersja PL
Powrót do góry
manhattanman

Post zebrał 0.0 mBTC

PostWysłany: 09:38, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeciez tu nie siedze, bo to jest niestety szambo.

a poza tym azoren bierze z dupy do japy. pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
de93ial

Post zebrał 0.0 mBTC

PostWysłany: 09:59, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i się wyjaśniło kto się kryje za qrzankiem.
Wersja PL
Powrót do góry
Hectic

PostWysłany: 12:57, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to mówi przysłowie najciemniej pod latarnią. Ci którzy mienią się światłością tego świata sieją ciemność. Sieją to co mają w sercach.
Tam gdzie jest tajemnica od początku jest zło. Dobrem każdy chce się chwalić. Zło jednak...pozostaje w ukryciu.
Ci, którzy twierdzą, że maja klucze do wieczności otworzyli szeroko drzwi i zapraszają. Gejów, lesbijki, ateistów kogo popadnie. Niestety stoją przy szerokiej bramie.
Wąska brama jest niewygodna ale po to by konformiści z niej zrezygnowali.

Ludzie często cytują werset biblijny. "poznacie prawdę i prawda was wyzwoli". To znaczy, że chyba się z nią zgadzają tak?
Ale czy rzeczywiście tak jest? Czy czujecie się wolni? Czy wiedza nt. spisków szczerze was uwalnia? Czy ta wiedza nie powoduje u was zgorzknienia i pewnej pychy spowodowanej tym, że 'JA WIEM'?
Czy może nie zaczęliście się czuć jak w jakimś więzieniu? Z którego nie ma właściwie ucieczki. Wszędzie śledzą, trują powietrze, jedzenie, wodę. Jakby nas nienawidzili. Wszędzie wojny, morderstwa, gwałty, młodzież zdemoralizowana.
Krzywa tego świata prowadzi na dół tabeli i wkrótce wymknie się poza skale.

Ten cytat jest martwy tak długo jak się go nie cytuje w całości.

Tym Hebrajczykom, którzy zaczęli Mu ufać powiedział więc: – Jeżeli będziecie żyć według moich słów, będziecie naprawdę moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was uwolni.

Prawda bez Boga nie uwalnia. Jedyne co zrobiła w moim przypadku to rezygnację, rozczarowanie, brak woli życia. Nie wiem jakie Wy macie charaktery ale skoro tu jesteście to w pewnym momencie swojego życia szczerze zaczęliście szukać prawdy. I logika bardzo jest potrzebna bo pozwala połączyć w całość pewien obraz. Jednakże w pewnym momencie trafiacie na mur gdzie jest nie do przejścia. Bo dalej potrzebna jest już wiara a że nawet w ludziach poszukujących prawdy dużo jest podejrzliwości i braku ufności to zawracają. Zawracają i już wiedzą by nie skręcać w pewne boczne uliczki bo tam nie ma niczego dobrego. Ale czy ta mentalna ucieczka ma sens? Ileż można? Do końca życia? Czy warto? Czy może jednak warto podejść do tej ściany i zaryzykować. Kto wie co za nią jest. Ja zaryzykowałem i nie żałuję. Bo zrozumiałem całe swoje życie. Dlaczego była takie a nie inne. Jeśli jest w tobie choć odrobina wiary to proszę przeczytaj to.

http://i.imgur.com/ixeSoJk.png
Powrót do góry
WZBG

Post zebrał 0.0 mBTC

PostWysłany: 13:14, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

12.07.2017 9:00 pm
qrzanek napisał:

ok, a skoro już przy rycerzach i kłamcach jesteśmy, mam zagadkę. Sprawdźmy wasz poziom Laughing Szczególnie tytan logiki i intelektu Confused WZBG nie powinien mieć z żadną zagadką większego problemu.

W krainie rycerzy i łotrów wszyscy mieszkańcy podzieleni są na dwie grupy, i nie ma nikogo kto by do jednej z nich nie należał. Rycerze - zawsze mówią prawdę. Tak po prostu już mają. Łotry, przeciwnie, zawsze budują zdania w ten sposób, aby były fałszywe (zawsze kłamią). Wszyscy o tym wiedzą i dzięki temu doskonale się rozumieją.
W pewnym ogrodzie tej krainy znajdują się dwie osoby, oznaczmy je A i B. Przechodzący obok przybysz pyta: "Kim jesteście?". A odpowiada: "Jestem Łotrem, ale B nie jest Łotrem".
Kim są A i B ?

12.07.2017 9:53 pm
p4lm napisał:
To się wyklucza. "A" nie może być Rycerzem, bo nie kłamie i przecież powiedziałby, że jest Rycerzem, Jeżeli jest Łotrem to nie może być nim również bo kłamiąc byłby Rycerzem co go eliminuje z zasady mówienia prawdy.

qrzanek napisał:
Zagadka była lapidarna Surprised , ale nikt na tym elitarnym forum nawet nie pokwapił się z poprawną odpowiedzią, szczególnie patałach WZBG który lansuje się na jajogłowego geeka ...a w sumie tyle wie, co zje... Confused -znaczy gówno. Myślałem, że padnie w końcu poprawna odpowiedź, to rzucę kolejną, tym razem bardziej skomplikowaną i trudnieszą zagadkę, no ale wychodzi szydło z wora że na tym forum piszą głównie pajace, posrańcy, zaćpani kretyni, jeden ksero-patafian, i jedna tania dziwka. Mądrzy się jeden przez drugiego, o "teoriach spiskowych" -a nie wie nawet, że sam termin został ukuty przez CIA (!) w celu zdyskredytowania każdego niewygodnego wyjaśnienia przyczyn stojących za ponurą rzeczywistością; ...bo dziś tylko idiota jeszcze nie wie, że spisek nie jest żadną tam teorią - spisek rządzi światem Surprised , natomiast tzw. 'paranoja' to po prostu.... znajomość wszystkich faktów Surprised . Jak wynika z badań rosyjskich uczonych, dowiedziono, iż osobnicy podejrzliwi, wręcz paranoiczni, mają znacznie większą szansę na przetrwanie w niemal każdej sytuacji.
Obaj, A i B, byli kłamliwymi Łotrami Rolling Eyes . Szkoda na was szczępić ryja, wy durni ...scientyści Shocked

O wykluczaniu się tego co przypisuje się A uzyskałeś odpowiedź po 53 minutach. Także popełniasz błąd logiczny pisząc: Obaj, A i B, byli kłamliwymi Łotrami
"Jestem Łotrem i B nie jest Łotrem".
Kim są A i B ?

A prawdomówny:
A prawdą jest, że jestem kłamcą (łotrem) i B nie jest łotrem (kłamcą)

A kłamca:
A kłamstwem jest, że jestem kłamcą (łotrem) i B nie jest łotrem (kłamcą)

Cytat:
Niezwykły świat pana Smullyana Justyna CHĄDZYŃSKA
Raymond Smullyan to znany matematyk i logik, profesor filozofii na Uniwersytecie Indiana, emerytowany profesor City University of New York. Cieszy się sławą najlepszego na świecie twórcy zagadek i najzabawniejszego logika, jaki kiedykolwiek żył. Jest autorem wielu zbiorów łamigłówek i paradoksów logicznych. Ma w swym dorobku również eseje filozoficzne i zbiory aforyzmów.
[...]
Wyspa rycerzy i łotrów Znajdujemy się na wyspie, której każdy mieszkaniec jest albo rycerzem, albo łotrem. Rycerze zawsze mówią prawdę, zaś łotrzy zawsze kłamią.

Zagadka 1 Spotykamy trzech mieszkańców A, B, i C. Każdy z nich może być rycerzem albo łotrem. A i B wygłaszają następujące zdania: A: B jest łotrem. B: A i C są osobnikami tego samego typu. Kim jest C?

Rozwiązanie: Jeśli A jest rycerzem, to B jest łotrem i wtedy C też jest łotrem. Gdy A jest łotrem, to B jest rycerzem, więc C jest osobnikiem tego samego typu, co A, czyli łotrem. Zatem niezależnie od sytuacji C jest łotrem.

Zagadka 2 (Przygoda inspektora Craiga) Bawiąc ongiś na wyspie rycerzy i łotrów napotkałem dwóch mieszkańców odpoczywających pod drzewem. Spytałem jednego z nich: „Czy któryś z was jest rycerzem?” Ten odpowiedział, a ja poznałem, jaka jest odpowiedź na pytanie. Kim jest osoba, do której zwróciłem się z pytaniem? A kim jest ta druga osoba?

Rozwiązanie: Gdyby zapytany mieszkaniec odpowiedział: „Tak”, to byłyby trzy możliwości: rycerz i łotr, dwaj rycerze albo dwaj łotrzy. Gdyby zaś odpowiedział: „Nie”, to musiałby być łotrem. Wówczas jego wypowiedź, że żaden nie jest rycerzem, byłaby kłamstwem, czyli jego towarzysz musiałby być rycerzem. Zatem, skoro Craig poznał kim są ci dwaj mieszkańcy, to na zadane pytanie musiał usłyszeć odpowiedź „nie”. Od czasu do czasu na wyspie rycerzy i łotrów pojawiają się też zwykli ludzie, którzy niekiedy mówią prawdę, a niekiedy kłamią.

Zagadka 3 Mamy trzech osobników – A, B i C – z których jeden jest rycerzem, jeden łotrem, a jeden zwykłym człowiekiem. Wygłaszają oni następujące zdania: A: Jestem zwykłym człowiekiem. B: To prawda. C: Nie jestem zwykłym człowiekiem. Kim są A, B i C?

Rozwiązanie: A nie jest rycerzem, bo rycerz nie mógłby powiedzieć, że jest zwykłym człowiekiem, gdyż to byłoby nieprawdą. Gdyby więc A był zwykłym człowiekiem, to B musiałby być rycerzem, a wtedy C – łotrem. Zdanie łotra C byłoby prawdziwe, doszliśmy do sprzeczności. W takim razie A jest łotrem, B zwykłym człowiekiem, a C rycerzem. I to się rzeczywiście zgadza.
[...]
http://www.msn.uph.edu.pl/smp/msn/33/Smullyan.pdf
flota
Gość
Znajdź posty / tematy

PostWysłany: 13:24, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurwa chemicloo dopiero co weszłam nie wchodzę codziennie na te ścieki zwane p2
a te zagadki są z jakiejś książki Smullyana fajne są z 5 lat temu przerobiłam wszystkie
Powrót do góry
flota
Gość
Znajdź posty / tematy

PostWysłany: 13:33, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A łotr B łotr przecież banalne daj trudniejszą chętnie się pobawię

wzbg to debil i ten wczesniej p4lm też ssie pałke

pobaw sie ze mnom
Powrót do góry
flota
Gość
Znajdź posty / tematy

PostWysłany: 13:50, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurwa co wy pierdolicie w ogóle naprawdę jesteście tępi czytam i normalnie nie wierze jakie z was przygłupy

nie bylibyście w stanie pojąć zagnieżdżonych pętli w programowaniu jak takich banałów nie kumacie Shocked

prawdopodobnie nie macie w pierwszych dwóch funkcjach poznawczych funkcji myślenia dlatego tak ssiecie ale nie martwcie się możecie uzyskać tytuł Social Justice Warrior i człowieka z dwucyfrowym IQ wzgb zresztą ma oba tytuły już od dawna
Powrót do góry
flota
Gość
Znajdź posty / tematy

PostWysłany: 14:03, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwróćcie uwagę na moje wcześniejsze posty jako flota na temat inteligencji jest podzielona nierówno w społeczeństwie proszę państwa. I wcale nie jest tak że kobiety są głupsze z zasady, widać najwyraźniej nawet po postach tutaj, że masa mężczyzn również ssie nawet na tym jakże elitarnym forum. I logika wcale nie jest domeną mężczyzn o nie... sranie po krzakach jest domeną mężczyzn.

Pytanie było tępe cwele kim są A i B (łotrem czy rycerzem) a nie co się wyklucza, co się nie wyklucza kto sra po krzakach kto jest kłamcą.
Powrót do góry
WZBG

Post zebrał 0.0 mBTC

PostWysłany: 14:17, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

flota napisał:
A łotr B łotr przecież banalne daj trudniejszą chętnie się pobawię

wzbg to debil i ten wczesniej p4lm też ssie pałke

pobaw sie ze mnom

Gdy bank centralny nie emituje (drukuje) waluty, to czy prawdą jest?
Po roku funkcjonowania w gospodarce, na procesie produkcji dóbr i handlu nimi, zwiększy się swój stan dysponowania/posiadania waluty (dodatni cash flow).
flota
Gość
Znajdź posty / tematy

PostWysłany: 14:20, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straciłeś starych w wieku 5 lat że jesteś taki popierdolony dziewczynki w szkole przezywały cie śmierdzący ogr czy po prostu chorujesz od dawna na chorobę psychiczną jak zibimark ?
coś jest nie tak z tobą to jest pewne
Powrót do góry
WZBG

Post zebrał 0.0 mBTC

PostWysłany: 14:26, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

flota napisał:
straciłeś starych w wieku 5 lat że jesteś taki popierdolony dziewczynki w szkole przezywały cie śmierdzący ogr czy po prostu chorujesz od dawna na chorobę psychiczną jak zibimark ?
coś jest nie tak z tobą to jest pewne

Pewny jest Twój rozbrat z logiką.
flota
Gość
Znajdź posty / tematy

PostWysłany: 14:37, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteś głupim człowiekiem popierdoleńcu czaisz to?
WSZYSCY MAJĄ CIE DOSYĆ WKURWIASZ TUTAJ WSZYSTKICH I DO TEGO JESTEŚ NIEWIARYGODNIE GŁUPI
nikt nie kuma twojego autentycznego pierdolenia pozbawionego sensu zachowujesz się jak schizofrenik których już od 20 lat bierze psychotropy i mózg mu zaczyna szwankować, więc albo jesteś chory psychicznie albo niewiarygodnie głupi

kurwa skumaj to wreszcie niedorozwinięta miernoto idziesz na konkurs (na którym nigdy nie byłeś z racji bardzo niskiego IQ które uniemożliwia normalne funkcjonowanie) masz takie pytanie a pod spodem masz 4 odpowiedzi (w tym TYLKO jedna poprawna) a ty cwelu dopisujesz nową z dupy i twierdzisz że twoja jest poprawna i argumentujesz to tym (pisząc małym druczkiem) że twoja stara wykluczyła sie z twoim starym i oczekujesz kurwa maksymalnej liczby punktów

no chory człowiek

na dziś koniec pozdrawiam
Powrót do góry
WZBG

Post zebrał 0.0 mBTC

PostWysłany: 14:49, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

flota napisał:
Jesteś głupim człowiekiem popierdoleńcu czaisz to?
WSZYSCY MAJĄ CIE DOSYĆ WKURWIASZ TUTAJ WSZYSTKICH I DO TEGO JESTEŚ NIEWIARYGODNIE GŁUPI
nikt nie kuma twojego autentycznego pierdolenia pozbawionego sensu zachowujesz się jak schizofrenik których już od 20 lat bierze psychotropy i mózg mu zaczyna szwankować, więc albo jesteś chory psychicznie albo niewiarygodnie głupi

kurwa skumaj to wreszcie niedorozwinięta miernoto idziesz na konkurs (na którym nigdy nie byłeś z racji bardzo niskiego IQ które uniemożliwia normalne funkcjonowanie) masz takie pytanie a pod spodem masz 4 odpowiedzi (w tym TYLKO jedna poprawna) a ty cwelu dopisujesz nową z dupy i twierdzisz że twoja jest poprawna i argumentujesz to tym (pisząc małym druczkiem) że twoja stara wykluczyła sie z twoim starym i oczekujesz kurwa maksymalnej liczby punktów

no chory człowiek

na dziś koniec pozdrawiam

Każdy, komu zależy na sianiu propagandy, może być niezadowolony, gdy obnaża się ją, jako niezgodną z logiką rzeczywistości.
Stan, gdy jedni pracują na drugich mimo, iż sami mogą, jest pożądany przez "drugich". I oczkują jego kontynuacji.

Chłopi niejednokrotnie dążyli do ukrócenia swojej niedoli z wykorzystywaniem ich poprzez pańszczyznę.
Formy wykorzystywania zmieniają się, a stan wykorzystywania ludzi przez ludzi nie kończy się.
mociumpanie
Gość
Znajdź posty / tematy

PostWysłany: 15:31, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Logiczne jest że jedni muszą pracować na drugich, jeśli ktoś zakłada firmę potrzebuje zazwyczaj wielu osób. Zawsze ci pracujący mogą potem założyć własne firmy i robić na siebie. Świat w którym każdy robi na siebie jest niemożliwy, takie rzeczy tylko w chorej głowie naszego ukochanego WZBG. Nie ma nic złego w robieniu na kogoś (jeśli ten szef jest w miarę normalny i płaci przyzwoicie) nie wiedzę tutaj jakiejś patologii ktoś studiuje i np. zostaje inżynierem głównie po to by pracować w większej firmie. Być może potem po latach gdy zdobywa doświadczenie i ma jakiś kapitał może założyć swoją firmę. Większość tych którzy mają własne firmy robili u kogoś i w pewnym momencie zdecydowali że chcą pracować na siebie. Mało który 22 latek ma własną firmę, ale już sporo jest takich 35 latków, którzy wcześniej robili u kogoś, ale obecnie mają własne firmy. Czy coś jest niejasne ?
Powrót do góry
WZBG

Post zebrał 0.0 mBTC

PostWysłany: 15:51, 16 Lip '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mociumpanie napisał:
Logiczne jest że jedni muszą pracować na drugich,

W kapitalizmie to konieczność dla właścicieli podmiotów gospodarczych.

mociumpanie napisał:

jeśli ktoś zakłada firmę potrzebuje zazwyczaj wielu osób. Zawsze ci pracujący mogą potem założyć własne firmy i robić na siebie. Świat w którym każdy robi na siebie jest niemożliwy, takie rzeczy tylko w chorej głowie naszego ukochanego WZBG. Nie ma nic złego w robieniu na kogoś (jeśli ten szef jest w miarę normalny i płaci przyzwoicie) nie wiedzę tutaj jakiejś patologii ktoś studiuje i np. zostaje inżynierem głównie po to by pracować w większej firmie. Być może potem po latach gdy zdobywa doświadczenie i ma jakiś kapitał może założyć swoją firmę. Większość tych którzy mają własne firmy robili u kogoś i w pewnym momencie zdecydowali że chcą pracować na siebie. Mało który 22 latek ma własną firmę, ale już sporo jest takich 35 latków, którzy wcześniej robili u kogoś, ale obecnie mają własne firmy. Czy coś jest niejasne ?

Formalnie nie każda firma (podmiot gospodarczy) może zarabiać, bo:
- od handlu i produkcji dóbr nie przybywa waluty (sytuacja, bank centralny nie drukuje waluty),
- zysk pieniężny (dodatni cash flow) jednych podmiotów gospodarczych wynika z ujemnego cash flow drugich podmiotów (gra o sumie zerowej),
- przywilej własności środków produkcji rodzi barierę wejścia na rynek.

Wyjście z sytuacji:
Jedna spółka akcjonariuszy.
Akcjonariuszami są również pracownicy spółki akcyjnej.
W spółce pracują ci, których zatrudnia się poprzez przetarg na zatrudnienie.
Dotyczy to każdego stanowiska od dyrektora po osoby sprzątające.

Tak, każdy kto może pracować i pracuje otrzymuje wynagrodzenie.
"ktoś studiuje i np. zostaje inżynierem" i wówczas ma większe szanse na otrzymanie zatrudnienia na stanowisku, na które jest mniej chętnych, a przez to można oczekiwać i proponować wyższe wynagrodzenie.

Cytat:
Jan Krzysztof Bielecki, wsławił się opinią, że pierwszy milion trzeba ukraść, potem zostaje się działającym legalnie przedsiębiorcą.
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/ta.....lion/jpp1q

http://slideplayer.pl/2662742/9/images/4.....%C4%87.jpg
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Pierdolnia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach