W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Niezależność finansowa.   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 1933
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:42, 12 Maj '08   Temat postu: Niezależność finansowa. Odpowiedz z cytatem

Niedawno trafiłem na taką stronę:
http://www.kursy-finansowe.pl/?tra=482178404c82e

Czy ktoś z Was brał udział w takim szkoleniu, a może znacie kogoś kto spróbował.
Czy faktycznie jest takie rewelacyjne i pomaga w osiągnięciu niezależności finansowej i zarabianiu na nieruchomościach czy też najlepiej zarabiają na nim jego organizatorzy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JDM Baby




Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 5
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 12 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, jak w tym przypadku ale w większości takich szkoleń zarabiają ich pomysłodawcy. Piszą wiele chwytliwych sentencji w stylu "poświęć 10 minut a będziesz zarabiał duże pieniądze", "kup poradnik za 50zł a zmienisz swoje życie" i wiele ludzi naprawdę zaczyna uważać że to co piszą jest prawdą bądź jest tak proste jak to piszą, a wszystko jest dupy warte jak kurs z allegro pt:"szkoła hakerów". Pzdr
_________________
Vixi Discrepo Audeo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz555




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 200
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:57, 13 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak ktoś chce szybko osiągnąć niezależność finansową, to przede wszystkim należy wyjść poza schematy obowiązujące w polskim społeczeństwie i zacząć coś działać bez oglądania się na innych, bez presji nikogo

no chyba, że ktoś chce tak: matura, studia, stała i dobrze płatna praca, mieszkanie na kredyt, samochód, rodzina, dzieci - to wszystko w stosunkowo młodym wieku

trzeba robić to co się chce, a nie to co robią inni bo "takie jest życie" "bo tak trzeba" "bo wszyscy tak robią"

robisz jak inni? będziesz miał rezultaty podobne do nich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 13 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś będąc u znajomego znalazłem na jego półce taką książkę - "Jak zarabiać pieniądze będąc leniwym". Spytałem się "czytałeś"? Na co on odpowiedział - "Eeee nie chciało mi się".

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:16, 13 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam tego typu kursy za konformizm Rolling Eyes kolejny objaw ganiania za PLN a niedługo za EUR Rolling Eyes .:/
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:19, 13 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr02d2u: buhahahaha :DDDDDDDDDDDD na prawde dla leniwych Very Happy aaaaaaaaaaaaaaaaaa leże hahaha :DDDDDDD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:49, 14 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz555 napisał:
jak ktoś chce szybko osiągnąć niezależność finansową, to przede wszystkim należy wyjść poza schematy obowiązujące w polskim społeczeństwie i zacząć coś działać bez oglądania się na innych, bez presji nikogo

no chyba, że ktoś chce tak: matura, studia, stała i dobrze płatna praca, mieszkanie na kredyt, samochód, rodzina, dzieci - to wszystko w stosunkowo młodym wieku

trzeba robić to co się chce, a nie to co robią inni bo "takie jest życie" "bo tak trzeba" "bo wszyscy tak robią"

robisz jak inni? będziesz miał rezultaty podobne do nich


To jest oczywiste, tyle, że całkiem możliwe, że na takim kursie mówią jak uniknąć błędów po wyjściu poza utarte ścieżki postępowania (np. bycie singlem do końca życia lub zakładanie rodziny w wieku 40 lat może okazać się nie najlepszym rozwiązaniem).

Zawsze dużo trudniej odnaleźć lepszą drogę niż iść wytyczonym szlakiem.
Poza tym najczęściej po takim wyjściu na początku się traci i to wielu zniechęca przez co wracają na starą ścieżkę.

Kurs kosztuje sporo tzn. 2100 zł, więc nie jest to jakaś tania książka.

Niedawno szef wysłał mnie na 2 dniowe szkolenie po 2 tys od osoby i faktycznie było rewelacyjne.

Było na temat technik sprzedaży i zawierało bardzo dużo praktycznej wiedzy na temat psychologii.
Część z przedstawionych na nim rzeczy niby wiedziałem (mam kilka lat praktyki), lecz stosowałem w ciemno nie wiedząc dlaczego to działa.
Dzisiaj już wiem i stosuję je świadomie by porozumieć się z klientami - prawidłowe rozpoznawanie reakcji i odpowiedź na nie to połowa sukcesu w sprzedaży.

Najlepsze jest to, że wiedza ze szkolenia bardzo przydaje mi się w życiu w komunikowaniu się z innymi - szybko rozpoznaję typ charakteru rozmówcy i już wiem o co mu tak naprawdę chodzi i jak przekazać mu coś by zrozumiał to prawidłowo.

Osobiście uważam i stosuję zasadę, że przede wszystkim trzeba podchodzić uczciwie do sprawy tzn. wykorzystuję wiedzę i umiejętności do tego, żeby nie dać sobą manipulować (np. wiedzieć jak bronić się przed klientem pytającym: ile to kosztuje i dlaczego tak drogo lub wykonawcom mówiącym: będzie pan zadowolony) a jednocześnie nie używam ich do wciskania ludziom niepotrzebnych rzeczy.

Wracając do tematu - wcześniej sam się szkoliłem czytając różne książki o zbliżonej tematyce, z których robiłem notatki bardzo treściwe i łatwo przyswajalne - okazało się jednak, że na szkoleniu tych konkretów było dużo więcej i były świetnie zestawione.

Z tego powodu założyłem ten wątek, bo całkiem możliwe, że choć wiedza i umiejętności z tego szkolenia sporo kosztują (ponad 1 200 zł) to po jej zastosowaniu można zarobić sporo więcej wykorzystując mechanizmy o których niby coś wiemy, ale nie do końca i dlatego ich nie stosujemy.

Z drugiej strony nie podoba mi się, że informacje o szkoleniu są jedną wielką sugestią i manipulacją czytelnikiem - jednak to stosują dziś praktycznie wszyscy.

Zastanawiam się mocno nad tym czy zaryzykować czas i niemałe pieniądze i zobaczyć co z tego wyjdzie.
Największym problemem jest czas, którego stale mi brakuje, a szkolenie jest około 400 km ode mnie, więc byłyby to 2 dni kompletnie "wycięte z życiorysu".

Na szkolenie sfinansowane mi przez firmę sam nie poszedłem i pewnie bym nie poszedł nawet gdyby bardzo mnie namawiali, bo szkoda kasy i nie zwróci się, lecz dzisiaj widząc ile mi ono daje wydałbym osobiście te pieniądze, bo to faktycznie mi się zwraca.
Żałuję, że nie byłem na takim kilka lat wcześniej, bo uniknąłbym wielu błędów, straconej energii i czasu i byłbym dziś duuużo dalej niż jestem.

Qrcze ale elaborat mi wyszedł, ale mam nadzieję, że przemyślicie temat i napiszecie co o tym myślicie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz555




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 200
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:36, 14 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suspenser napisał:
Zawsze dużo trudniej odnaleźć lepszą drogę niż iść wytyczonym szlakiem.
Poza tym najczęściej po takim wyjściu na początku się traci i to wielu zniechęca przez co wracają na starą ścieżkę.

To prawda, to co mówisz o szkoleniach również.
Ale co do kursu. Zniechęciła mnie sama strona internetowa. I dalej tak. Czego spodziewamy się po takim kursie? Czy jakichś gotowych recept do zastosowania w praktyce? Czy jakiegoś ogólnego ukierunkowania na sukces (połączenia wiedzy psychologicznej, ekonomicznej, może NLP).
A co do ceny kursu. Stosunkowo wysoka cena nic nie oznacza, niezdziwiłbym się gdyby można by było całą wiedzę dostępną na kursie "przerobić" samemu z udziałem literatury powszechnie dostępnej.

Nasuwa mi się też myśl. Dlaczego ktoś sprzedaje takie rozwiązania za taką cenę (ale mniejsza o cenę). Oczywiście zarabia na tym, ale mając tą wiedzę którą sprzedaje pewnie też by zarobił nie mało czyż nie ?

Podsumowując. Ja bym na ten kurs i tym podobne sie nie pisał.
Jeżeli weźmiesz udział w tym kursie to opiszesz wszystko co i jak - oczywiście nie treść bo za to zapłacisz - ale ogólnie czy jesteś zadowolony i czy było warto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:52, 14 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie nie przekonuje ten kurs(choć po przeczytaniu pierwszy raz strony już chciałem jechać) bo w skład wykładający wchodzi koleś tzw. Mówca motywacyjny, jeżeli komuś to potrzebne to ok ale na rynku wyszperałem jeszcze jednego typa www.mk-estate.pl i mnie bardziej przekonuje bo w programie są ludzie którzy się tym zajmują.

Ogólnie takie kursy to chyba dobra sprawa pod warunkiem że wykładowca sam kożysta z tego co uczy.

ps. nie ma chyba lepszego połączenia wiedzy niż NLP + finanse

A może ktoś z was był na zajebistym NLP? bo ja bym na to skoczył!
Jestem zdania że człowiek to zwierzątko i tak jak psa możesz nauczyć dawać łapę tak ludzi możesz wytrenować żeby robili to co chcesz, no chyba widać co się dzieje dookoła, mam rację?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:12, 16 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urzekła mnie ich jakże profesjonalna strona : kalkulacje, doktorzy i zadowoleni uczestnicy Very Happy
Uważam że ten kurs to pieniądze wyrzucone w błoto lepiej wpłacić na rachunek do brokera i bedzie z nich więcej pożytku Smile.
Za 2000PLN można rozpocząć swoją niezależność finansową na rynku forex. Z odrobiną wiedzy, cierpliwości i brakiem chciwości tworzysz sobie sam III filar Very Happy.

No ale co ja tam wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:32, 16 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już na początku sprawdziłem tych zadowolonych poprzez google i naszą-klasę i niektórych odnalazłem.

Niestety część z nich jest z branży, więc polecają się nawzajem Wink
Nie podoba mi się też to wspólne bieganie wokół stołów - od razu przypomniało mi się codzienne, poranne szkolenie dla akwizytorów na którym byłem przed laty szukając pracy - zasada podobna tzn. robienie dziwnych rzeczy by nakręcić ludzi pokazując im jacy są wspaniali i jak ważne rzeczy robią.

Stwierdziłem, że do Wawy mam za daleko i na razie nie skorzystam - poczekam a może pojawią się opinie prawdziwych uczestników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 16 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suspenser napisał:
Niestety część z nich jest z branży, więc polecają się nawzajem Wink


A co z resztą? Jedyna logiczna możliwość, to że są idiotami(?).
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sknerus




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:43, 29 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten kurs nie jest wart tej ceny.
Za 2100 zł nie kupisz pomysłu na życie "know how" jak dojść do pieniędzy rodzi się przez całe życie (latami) i nie ma na to gotowego przepisu jak na ciastko z kremem.
Najlepszym kursem jest szkoła życia nie ma tak fajnie że bez bólu zarobisz wystarczająco dużo żeby leżeć do góry palnikiem.

Spytajmy się ich czy oni jako wykładowcy są niezależni finansowo - przecież tak nie jest bo oni żyją z pensji i to stanowi i główne źródło dochodu, wykładają oni teorię a nie praktykę.

Istnieją oczywiście szkolenia o których tu mówimy lecz koszt uczestnictwa jest niesamowicie wyższy.Np: CPIM gdzie warunkiem uczestnictwa jest udokumentowanie transakcji za 20 mln zł no i wtedy oni faktycznie uczą skutecznych technik ale do tego można dojść samemu innymi drogami.

Ja polecam te 2100 zł wydać na literaturę w której znajdują się niezbędne informacje i porządny KURS EXELA (typu zrób to sam ) myśle że skorzystasz więcej niż na takowym kursie z którego niewiele wyniesiesz

P.S Sensowne wydaje się też posiadanie przynajmniej pods. wiedzy z zakresu Ekonomi chcąc uczestniczyć w takim szkoleniu (EBITDA-y , DCF-Y Metody Szwajcarskie inne bzdety) wszystko to jest w literaturze więc polecam dokształt we własnym zakresie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Niezależność finansowa.
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile