W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nie żyje Lucjan Łągiewka   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3288
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jbravo




Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 131
Post zebrał 0.100 mBTC

PostWysłany: 23:10, 26 Maj '17   Temat postu: Nie żyje Lucjan Łągiewka Odpowiedz z cytatem



"Ten genialny człowiek potrafił zaskakiwać nawet utytułowanych znawców i profesorów swoim świeżym spojrzeniem na znane kwestie z dziedziny fizyki i mechaniki ruchów. W kraju z trudem się przebijał ze swoimi rewolucyjnymi pomysłami. Szerszemu ogółowi był zanany jako wynalazca tzw. „zderzaka Łągiewki”."

"Oficerowie WSI zabrali całą dokumentację, rysunki, prototypy urządzeń, a także testowany zderzak zamontowany w maluchu. Wszystko objęto tajemnicą a Łągiewka i prof. Gumuła mieli zakaz prezentowania wynalazku i publicznych wystąpień. Dalsze badania prowadzili w tajemnicy. Po jakimś czasie wynalazek Łucjana Łągiewki odnalazł się w Izraelu, a pierwszy opatentował go niejaki prof. Smith i sprzedał jednemu z teamów Formuły 1, gdzie uważany jest za nadzwyczaj istotny element technologii."
http://blogpublika.com/2015/03/11/oficer.....formuly-1/

Świetny dokument o tym Polaku:


Wciąż nie żyjemy w prawdziwie wolnym kraju. Jak widać, jeśli ktoś naprawdę zagraża biznesom grup zakulisowej władzy, to nie może się wybić. Smutne jest to, że inni potrafią jeszcze w tak niecny sposób ukraść pomysł i samemu na nim zarobić. Wstyd.

Do tej pory pamiętam jak TVN wyemitowało odcinek "Nie do wiary" na temat Lucjana Łągiewki. Dotarło do mnie już wtedy, że grupy autentycznie sprawujące kontrolę nad życiem społeczeństw "chcą naszego dobra"




Już od kilkunastu lat nie mam złudzeń co do planów rozwoju dla Polski. "Polaków ma być tylko 15 milionów"


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:07, 27 Maj '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie zapamietam prof. Gumułę !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.200 mBTC

PostWysłany: 09:40, 01 Cze '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tym filmie został uchwycony na wykładzie Łągiewki w pierwszym rzędzie mój kumpel ze studiów Shocked

Oj, były czasy. Ja zaczynałem studia na PWr. w 2000 roku. Te czasy to dla gimbusów prehistoria, PWr. dopiero zaczynała ssać państwowe koryto metodą zwiększenia pogłowia przyjmowanych studentów, by potem to pogłowie zmniejszać pierwszosesyjną jatką Laughing Wiele, oj wiele budynków pobudowano z $ z poprawek. Dziś ta uczelnia to istne szklane domy, na bogato. Nie wiem, co tam się dzieje dzisiaj, bo mieszkam poza granicami PL (ostatni raz tam byłem w czerwcu ub. roku), ale jeszcze bardziej nie wiem, czy to jeszcze jest placówka naukowa, czy już tylko firma komercyjna.

Na tym filmie jest wspomniana niezwykle istotna kwestia, mianowicie PWr. wypięła się na Łągiewkę i nie chciała nawet podjąć się badań jego wynalazku. Wstyd i hańba. Dodam, że w owym czasie w podziemiach praktycznie każdego wydziału, o mechanicznym nie wspominając, był schowany jakiś p. Ziutek z tokarką i dorabiał nam za parę groszy niedostępne części do motocykli Smile Zrobienie takiego wózeczka z przekładnią ślimakową jakim w Poznaniu testowali ten efekt to byłoby właśnie kilka dni roboczych Ziutka. Beton mentalny lokalnych magnificencji jednak wziął górę nad naukową misją.

Pamiętam do dzisiaj jak tymi naszymi podpicowanymi motorami wybraliśmy się (jeździłem wtedy w klubie motocyklowym PWr.) uświetnić 'festiwal nauki' w jakimś podwrocławskim pipidowie górnym, który odbywał się w... szkole podstawowej, a jego główną widownią były uczące się tam dzieciaki.

Nie zapomnę nigdy szoku, gdy zobaczyłem wystawców na tym festiwalu. Siedziała tam geruzja banitów z PWr. jeden prezentował łódź płynącą pod prąd rzeki biorącą energię z jego nurtu Shocked Shocked
Pamiętam analizowaliśmy to z kumplem, gość miał model i pokazywał na takiej dziecięcej łódeczce i rynnie z wodą. Działało. Naiwnie, jak to na studenciaków przystało, zastanawialiśmy się wtedy, czemu barki na Odrze nie pływają korzystając z tego wynalazku, ile kopalin by się zaoszczędziło! Nie wiedzieliśmy wtedy, że oszczędzanie kopalin to bynajmniej nie jest cel włodarzy tego łez padołu Laughing Doszliśmy do tego, że mocowanie liny (łódka nawijała linę przyczepioną do punktu stałego na szpulkę uzyskując moment siły z łopatek coś jakby koła parowego) na Moście Grunwaldzkim byłoby kłopotliwe z uzyskaniem pozwolenia miejscowych urzędasów Laughing Ale byli też inni, był gość który na jakimś dziwnym ustrojstwie obalał prawo grawitacji. Nie ogarnąłem wówczas, o co chodzi. Pamiętam tylko, że zdążył założyć już jednoosobową firmę Koppok i jakieś patenty zastrzec. Pamiętam, nazwa miała, jak nam tłumaczył, odzwierciedlać minimalną różnicę mas na półkręgach jego szatańskiego ustrojstwa. Wzięliśmy sobie na wszelki wypadek wizytówki. Był też Łągiewka. Powiem tylko, że przy tamtych, jego zderzak wydawał się tylko niewielkim usprawnieniem.

Byłem wtedy młody i głupi, chuja wiedziałem o świecie (zresztą dalej chuja wiem Razz ) ale pamiętam, zdobyliśmy się z kumplem na kłopotliwe pytanie, czemu oni siedzą tutaj, w tej zapyziałej szkółce, a nie w auli w A1 na PWr.
Prawie każdy opowiedział podobną historię, jak chodził od drzwi do drzwi i chuja zwojował.

Dziś wiem jedno, o prawach przyrody, fizyki, mechaniki, o świecie, naszej historii (vide post o kosmicznych cywilizacjach, które były tu przed nami i ich wynalazkach) a nade wszystko o funkcjonowaniu naszego organizmu wiemy wielkie NIC. Mniej niż nic! Chwała jednak tym, którzy się do tej indolencji przyznali i zaryzykowali swoimi karierami. A największy wstyd i hańba dla tych nadętych jajogłowych, którzy robią fale, by ich nie zrzucono ze stołków, w które pierdzą i chcą spokojnie pierdzieć do emerytury. Uniwersytety i wielka, genialna wynalazczość to są zbiory niemalże rozłączne. Jakieś drobne klocuszki, fakciki, notatki, obserwacje, to oni może zrobią. Nic więcej.

Dziś to pokolenie, wówczas pięćdziesięciolatków, odchodzi po cichu w niebyt. Zamiast na uniwersytetach wypasając świnie w jakiś brudnych chlewikach (jak Karpiński, polski wynalazca komputera, który miał tego pecha, że nie urodził się w stanach). Łągiewka $ nie ujrzał, ale ujrzał swój wynalazek w Formule I, to dla wynalazcy jest czasem nawet większa satysfakcja. A ile zostało wyśmianych i nie poświęcono im nawet szpalty w prowincjonalnej gazecie? Wot, Polsza...

Nauka, potrzebuje podobnie jak sztuka, mecenatu. Współczesne państwo, chodzące na postronku chuj-wie-kogo takim mecenasem z pewnością nie jest.

Przytoczę tylko jeden przykład tym razem z drugiej strony miedzy. Ludzie, którzy badali życie pszczół i ich heksagonalne struktury, wiedzą że tam kryje się wielka, ważna dla nauki tajemnica. Wiedział o tym niejaki Wiktor Grebiennikov, który tu już chyba miał poświęcony temat. Badając pszczoły i idąc po nitce po kłębka, jak to w Rosji przystało, bez uprzedzeń i koniunkturalnych uwarunkowań skonstruował LATADŁO - coś jak latającą deskorolkę...

Potem przyszli smutni panowie z GRU/KGB, czy inszej hryny, pana razem z jego latadłem zawinęli o szóstej rano i słuch o nim zaginął, jak to u ruskich. Ale jego muzeum, z owadzimi eksponatami i pracą naukową (pewnie z wyczyszczonymi najistotniejszymi fragmentami) zostało i istnieje do dzisiaj!

A u nas? Przyszły trepy do Łągiewki, zabrały, wrzuciły w jakiś magazyn i poszło na zmarnowanie. Ech, żenada...

Cytat:
Z ogromnej sali wyniesiono śmiecie
I kurz otarto z krzeseł - weszli męże
I siedli z szmerem, jak w pochwy oręże,
I ogłosili.. cóż?... że są w komplecie!!
- I siedzą... siedzą... aż tam gdzieś na świecie
Wariat wynajdzie parę, a artysta
Podrzędny - promień słoneczny utrwali,
A nieuczony jakiś tam dentysta
Od wszech boleści człowieka ocali...
A Akademie milczą... lecz w komplecie.

C.K. Norwid Posiedzenie

_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:37, 01 Cze '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Mam pomysl" - byl kiedys taki program w telewiazji.

Nikt nigdy nie ignorowal pomyslow, ale kazdy pomysl musial byc zbadany przez naukowca z danego kierunku. Musiala go opracowac inzynieria i oczywiscie rynek.

Ludzie maja mase pomyslow, ale to jeszcze nie wynalazek uzytkowy. Oczywiscie, ze niektore pomysly sie ignoruje i niektore wynalazki sie ignoruje. Znawcy sa coraz lichsi. Nauka schodzi na psy. Zaakceptowanie jakiegos pomyslu wymaga nie tylko oceny, rozliczenia, ale takze mocy przerobowych - odpowiedniego warsztatu wyposazonego w odpowiednie surowce, materialy, maszyny i narzedzia. Wprowadzenie czegos do produkcji seryjnej wymaga nawet czasem nowego zakladu pracy. Nie sa to rzeczy proste. Sam pomysl niestety nie wystarczy i dlatego masa tych pomyslow ginie w pomrokach dziejow. Do niektorych wraca sie po wielu latach, jak np do pomyslow Leonardo Da Vinci czy pomyslow Tesli. Do innych pomyslow tez sie wraca. Przychodzi taki czas, ze na spokojnie mozna taki pomysl rozpracowac i dostosowac do niego wykonawstwo.

Swiatowa Organizacja Patentow zajmuje sie zbieraniem takich roznych pomyslow na swiecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:09, 01 Cze '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoczywaj w pokoju.

Szlak mnie trafia jak to czytam, pytam po raz 100 - gdzie ja kurwa żyję? W jakimś obozie kurwa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nie żyje Lucjan Łągiewka
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile