W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ewa Kubasiewicz-Houee  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 771
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:13, 06 Maj '08   Temat postu: Ewa Kubasiewicz-Houee Odpowiedz z cytatem

http://zaprasza.net/a_y.php?mid=23130&am.....67b9766ac8

Cytat:
Miała Pani także problemy z obecnym marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem. Z jego ust padły słowa oskarżające Pani męża o agenturę. Jak Pani to odebrała?
- Kiedy wyszłam z więzienia, to oczywiście natychmiast chciałam się rzucić w nurt jakiejś dalszej działalności. Pomyślałam więc, że założę gazetę, i wiedząc, że Bogdan Borusewicz, który był wtedy szefem polskiego podziemia na Wybrzeżu i dysponował sprzętem, pieniędzmi, materiałami, papierem, który przychodził z Zachodu w olbrzymich ilościach, udzieli mi pomocy. Dla mnie to było oczywiste, że natychmiast da mi jakąś maszynę i że zacznę coś robić. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu niczego jednak mi nie dał i nie chciał się ze mną spotkać. Zaproponował mi zejście do podziemia wraz z mężem. Napisałam mu więc, że jeżeli zaszłaby taka konieczność, to kiedyś do tego podziemia mogę zejść, ale robienie tego teraz byłoby skrajnym błędem. Dopiero co wyszłam z więzienia, szum wokół mojej osoby był olbrzymi w mediach: w Wolnej Europie, w BBC itd., i pomyślałam sobie, że nie będą mogli mnie natychmiast wsadzić do więzienia z powrotem, więc ten czas trzeba wykorzystać. On mi na ten gryps nie odpowiedział, natomiast podał wiadomość, że ze mną nie należy się kontaktować, bo mój mąż - Marek Kubasiewicz - jest agentem SB. Na początku myślałam, że Bogdan został wprowadzony w błąd, że to jakieś nieporozumienie. Chciałam się z nim spotkać, porozmawiać, ale on nigdy się ze mną nie chciał spotkać. Uniemożliwił mi po prostu jakąkolwiek działalność. Opozycja gdańska od razu się skłóciła, bo byli tacy, którzy mu uwierzyli i ze mną w ogóle się nie kontaktowali, ale byli i tacy jak Gwiazdowie czy Ania Walentynowicz, którzy byli strasznie tym oburzeni i wiedzieli, że to nieprawda. Gdy wyszłam z więzienia, to prawie żadne czasopismo zakładowe nie istniało. Prawie wszystko było rozbite. Redakcje upadały z braku sprzętu, z braku pieniędzy, z braku papieru. Nie było żadnej pomocy. Oskarżenie Marka o to, że był agentem, spowodowało rozbicie opozycji gdańskiej. Było to dla mnie niezrozumiałe. Podobnie Borusewicz postąpił z Andrzejem Kołodziejem. Kiedy został on zwolniony z czeskiego więzienia, to zaraz mu zaproponował zejście do podziemia. Był tam parę miesięcy i o mało w depresję nie wpadł, bo nic nie robił, tylko się ukrywał. Wyszedł więc i przyłączył się do mnie. A ja w tym czasie dostałam propozycję z "Solidarności Walczącej" od Kornela Morawieckiego. Pytali, czy nie chciałabym wspomóc organizacji, i oczywiście się zgodziłam. Andrzej więc też zgłosił swój akces do "Solidarności Walczącej" i założyliśmy oddział Trójmiasto "Solidarności Walczącej". Zaczęliśmy działać swoimi sposobami, kryjąc się nie tylko przed ubecją, ale również przed ludźmi Borusewicza.



http://www.opcja.pop.pl/sw/ewa-wyw.html

Tacy ludzie gnili w więzieniach, a agentów wsadzano do sanatariów. Gdy przyszła odpowiednia chwila wycofano się w tylny szereg, a z agentów zrobiono opozycję, która przejmie władzę w nowej demokratycznej Polsce. Prawdziwych opozycjonistów skazano na zapomnienie, tak jak np. Ewę Kubasiewicz. Zaraz. Jaką Ewę Kubasiewicz? Przecież "wolne media" donoszą tylko o Wałęsie, Michniku, Kuroniu i Borusewiczu. To są bohaterowie walki o wolność! Bez nich ani chybi mówilibysmy dzis po rosyjsku. A tacy jak Ewa Kubasiewicz znajdują sie tylko na jakiś stronkach poswieconych teoriom spiskowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 06 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam tej pani, ale i bez tego mogę powiedzieć, że trudno mi sobie wyobrazić, żeby III R.P. promowała prawdziwych opozycjonistów z czasów PRL.
Inaczej nie zbudowałaby sobie państwa działającego dokładnie tak samo - przy pomocy tajnych służb werbujących agentów w społeczeństwie by podsyfiać opozycję i mieć rękę na pulsie - jeśli ktoś kiedyś walczył szczerze z takim systemem nie pozwoli mu pozostać by ogłosić zwycięstwo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:56, 08 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech...Ciagle jestem pod wielkim wrażeniem jak lud mógł kupic głupią wersję, tzn. reżim nagle się wzruszył, nawrócił na demokracje i zaczał rozmawiać z opozycją. W wyniku rozmów bez zadnej tajnej klauzuli oddał władzę, a co za tym idzie pieniądze i bezpieczeństwo. Albo wersja nieco bardziej wyrafinowana (blizsza prawdy). Uznali, że system się wali i zaczeli rozmawiać z twardą opozycją, której oczywiście nie byli w stanie złamać, bo nikt z opozycji nigdy nie chciał wyjechać na zachód, nigdy nie cudzolozyl, nie dbał o karierę, ani o rodzinę. Nikt tez nie podpadał pod operacje "hiacynt" Smile. A nawet jeśli, to SBecy nie wiedzieli co z tymi informacjami zrobić, a po 89 spalili je by przypadkiem nowej władzy nikt nie szantażował. I żyli długo i szczęśliwie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ewa Kubasiewicz-Houee
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile