W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Lech "Bolek" Wałęsa  
Podobne tematy
SB podrabiała dokumenty ws. Wałęsy 1
W Internecie nie ma części o działalności TW Bolka20
Lech Wałęsa Zaginione Dokumenty18
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 29399
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:56, 03 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

„Superexpress” podaje, że komornik właśnie zajął konto Lechowi Wałęsie. Ten jest niepocieszony – rozpoczął w mediach festiwal żalenia się na bezduszność Ryszarda Czarneckiego, któremu to miał być dłużny pieniądze po przegranym procesie sądowym.

http://strajk.eu/komornik-dorwal-walese/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:58, 09 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W Gdańsku UOP wysadził blok, by zdobyć materiały o "Bolku"?! 9.08.2016, 17:15



W Gdańsku UOP wysadził blok, by zdobyć materiały o


Prof. Sławomir Cenckiewicz opisuje zaskakujące - choć wciąż nieoficjalne - kulisy wybuchu gazu w Gdańsku w 1995. Otóż okazuje się, że za wszystkim mógł stać... Urząd Ochrony Państwa. Oto, co pisze Cenckiewicz!



"Czy pamiętają Państwo gdańską tragedię z 17 kwietnia 1995 r. -https://pl.wikipedia.org/…/Wybuch_gazu_w_Gda%C5%84sku_(1995)?

W święta Wielkiej Nocy w wysokim bloku przy ulicy Wojska Polskiego 39 w Gdańsku-Wrzeszczu wybuchł gaz, w efekcie czego budynek się częściowo zawalił, a później – ze względu na dalsze osunięcia – został wyburzony za pomocą ładunków wybuchowych. W tej tragedii zginęło 22 osoby, a prokuratura uznała, że sprawcą tej katastrofy był mieszkaniec z parteru, który również zginął w wybuchu gazu.


Minęło ponad 10 lat, kiedy pracując kilka lat nad sprawą Wałęsy i przygotowując książkę „SB a Lech Wałęsa” spotkałem się z kilkoma osobami – urzędnikami miejskimi, pracownikami tajnych służb, strażakami, a nawet byłym wiceministrem spraw wewnętrznych, którzy niezależnie od siebie mówili tak: „wybuch gazu w Gdańsku był operacją UOP, zaś ofiary niezamierzonym wypadkiem przy pracy”.

Dopytywałem: jak to możliwe?! Pewien funkcjonariusz b. SB, ale świetnie ustosunkowany w środowisku UOP/ABW, tłumaczył mi, że w zawalonym bloku mieszkał płk. Adam Hodysz, którego ekipa prezydenta Lecha Wałęsy z delegatury UOP w Gdańsku, podejrzewała o przetrzymywanie kopii dokumentów agenturalnych Wałęsy/”Bolka”. „Upozorowali wybuch gazu – mówił – żeby wyprowadzić później wszystkich mieszkańców i wejść do mieszkania Hodysza. Przesadzili, budynek się zawalił i zginęli ludzie. Ale do mieszkania i tak weszli”. Wskazywał na ekipę wałęsiarzy z UOP w Gdańsku opisaną w książce „SB a Lech Wałęsa”… Prezydent Wałęsa i jego ludzie czyścili wówczas archiwa ze wszystkich komprmateriałów.

Opowiadałem tę historię ś.p. Januszowi Kurtyce i współautorowi książki „SB a Lech Wałęsa”, ale – co zrozumiałe – żaden z nich nie dawał mi wiary. Dowodów nie było, a Adam Hodysz nie chciał o tym mówić. Powtarzał tylko do mnie te słowa: „nie chcę mówić o Wałęsie, bo przez niego ledwie życia nie straciłem”. To było intrygujące, ale wciąż słabe dowodowo.

Zdradzę przy okazji pewien fakt: w pierwotnej wersji książki „SB a Lech Wałęsa” był nawet fragment dotyczący wybuchu gazu w Gdańsku (opierałem się na wstępnym raporcie straży pożarnej w którym była hipoteza zamachu), ale decyzją Prezesa i współautora wyleciał. Ryzyko było wówczas zbyt duże, a dowodów – powtarzam – mało.

Piszę o tym wszystkim, bo po blisko roku walki doszło do odtajnienia akt prokuratorskich dotyczących sprawy Zbigniewa Grzegorowskiego – zaufanego SB-eka Wałęsy, później UOP-owca, a teraz funkcjonariusza ABW (o zgrozo), o którym zresztą pisałem w tym roku w „Do Rzeczy”. Grzegorowski był zamieszany w proces wyparowywania akt obciążających Wałęsę w gdańskim UOP. Został po 16 latach oczyszczony z zarzutów, choć sąd uznał, że do kradzieży akt doszło. Zabrakło dodatkowych twardych dowodów (sprawę opiszę wkrótce).

Jednak w aktach sprawy Grzegorowskiego znalazłem niesamowity dokument: wniosek dowodowy Grzegorowskiego z 28 września 2005 r., w którym pisze on o znalezisku w mieszkaniu Hodysza właśnie w czasie tragedii bloku przy ulicy Wojska Polskiego. I dodaje, że UOP miał te informacje od swojego agenta! Szok!

Może więc wstrząsające opowieści moich źródeł informacji polegały na prawdzie?

Tyle razy mówiłem, że sprawa Wałęsy na wiele pięter i wymiarów, i że nie da się tego przykryć i zakończyć nawet „teczkami Kiszczaka”.

Zamieszczam fragment dokumentu, w którym jest zresztą też inny wątek, ale to przy innej okazji. Zresztą czytajcie…"

źródło: Facebook

9.08.2016, 17:15
http://cc.bingj.com/cache.aspx?q=adam+ho.....5d3iu8BjJq
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:26, 13 Paź '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Byli prezydenci bez ochrony BOR za granicą. "Przywracamy stan normalności" 12 października (18:55)

Lech Wałęsa stracił ochronę BOR podczas wyjazdów zagranicznych - poinformował na Twitterze syn byłego prezydenta Jarosław Wałęsa. W rozmowie z reporterem RMF FM Krzysztofem Zasadą podkreślał, że koszty podróży agentów pokrywał były prezydent, a nie Biuro. Nasz dziennikarz poprosił BOR o komentarz. Jak usłyszał, decyzja dotyczy wszystkich byłych prezydentów, a powodów jest kilka.

Były prezydent Lech Wałęsa/Michał Dukaczewski /Archiwum RMF FM

Na każdy zagraniczny wyjazd - jak powiedział nam syn Lecha Wałęsy - z byłym prezydentem jeździł jeden funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu. Była zasada taka, że BOR nie płaci za te podróże, czyli mój ojciec musiał zapłacić za samoloty i hotele, ale ochrona była zapewniona. Teraz zostało to odebrane - powiedział nam Jarosław Wałęsa.

Jak donosi reporter RMF FM Krzysztof Zasada, Biuro Ochrony Rządu zdecydowało, że byli prezydenci nie będą mieli ochrony poza granicami kraju. Powodów - jak podaje BOR - jest kilka.

Po pierwsze - według Biura - ustawa o BOR, a także o uposażeniu byłych prezydentów gwarantuje im ochronę jedynie na terytorium Polski. Poprzednie kierownictwo Biura rozszerzyło zakres tej ochrony na zagranicę, ale to generowało ogromne koszty.

Przywracamy stan normalności, a także stan zgodny z prawem - usłyszał w BOR nasz dziennikarz.

Biuro odniosło się również do stwierdzenia Jarosława Wałęsy, że to jego ojciec ponosił koszty pobytu funkcjonariusza za granicą. To była tylko nieznaczna część kosztów, które ponosił Skarb Państwa - powiedział Krzysztofowi Zasadzie przedstawiciel BOR.

Jak zaznaczył, ochrona za granicą nie będzie teraz obowiązkowa, natomiast jeśli będą sygnały o możliwym zagrożeniu, wtedy ochrona będzie przyznawana. Samo Biuro będzie oceniać, czy przydzielenie funkcjonariusza bądź funkcjonariuszy jest uzasadnione.

(j., edbie) Krzysztof Zasada
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-by.....Id,2289692


Cytat:
Manipulacje TVN. Poszło o ochronę Wałęsy za granicą. A jak było naprawdę? 13.10.2016

Polski nie stać na ochronę byłych prezydentów za granicą. Wałęsa: to decyzja polityczna - TVN w wieczornych „Faktach” biło dziś na alarm. Mocne słowa padły pod adresem Biura Ochrony Rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości. „To bardzo niskie, bardzo podłe” - można było usłyszeć. W materiale przygotowanym przez Katarzynę Kolendę-Zalewską ani słowem nie wspomniano jednak o tym, że to sam Lech Wałęsa zrezygnował z ochrony BOR.



Burzę wywołał syn byłego prezydenta. Europoseł Jarosław Wałęsa pożalił się na Twitterze, że jego ojcu „odebrano ochronę BOR“ podczas podróży zagranicznych. Jednak według ustawy o uposażeniu byłego prezydenta, ochrona Biura za granicą po prostu nie przysługuje.
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać ile złej woli jest w tych ludziach
- pisał mimo to Twitterze Jarosław Wałęsa.

Dziś temat podchwyciło TVN. „Czy Polski nie stać na ochronę byłych prezydentów za granicą?” - pytali dziennikarze stacji. Sprawa dała też kolejną okazję do tego, by wyżyć się na politykach PiS.
BOR zdecydował teraz, że za granicą Lech Wałęsa musi sobie radzić sam
- poinformowała Kolenda-Zalewska.

Zapomniała jednak dodać, że pod koniec czerwca były prezydent zamieścił na Facebooku wpis, w którym oskarżył Biuro Ochrony Rządu o inwigilację. Lech Wałęsa zaapelował o „natychmiastowe zabranie tej PiS-owskiej Inwigilacji”. Napisał też w swoim stylu, że ochrona BOR, jaką mu przydzielono jako byłemu prezydentowi „wygląda na inwigilacje i utrudnianie życia”.


Cytat:
Lech Wałęsa
około 4 mies. temu
Informuję publicznie że Bor PIS-owski zabrał się za ochronę byłego Prezydenta .Te zmiany są dużo droższe i bardzo niewygodne .To wygląda na inwigilacje i utrudnianie życia ..Dlatego wnoszę o wycofanie tych zmian, albo natychmiastowe zabranie tej PIS-owskiej Inwigilacji .Lech Wałęsa
https://www.facebook.com/lechwalesa/posts/1107711909274953

Manipulację faktami szybko wytknęli stacji telewizyjnej internauci.
http://m.niezalezna.pl/87547-manipulacje.....o-naprawde
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:22, 14 Lis '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z niego to prawdziwy "Bolek"

Cytat:
Lech Wałęsa wygłosił przemówienie w amerykańskim Kongresie w ramach posiedzenia komisji spraw zagranicznych pod hasłem „Demokracja i sojusz NATO. Podtrzymywanie naszych wspólnych demokratycznych wartości”.
https://pl.sputniknews.com/polska/201911.....to-polsce/


Chłopek roztropek powiedział :
Cytat:
„Na skróty można powiedzieć tak: jedna epoka upadła, druga nie powstała. Czas, w jakim się znaleźliśmy, ja nazywam "epoką słowa". Najpierw było słowo, a słowo ciałem się jutro stanie. Więc musimy bardzo dużo rozmawiać i robić tego rodzaju spotkania, zauważyć różność tych epok” – mówił Lech Wałęsa.

Zasadniczo jest tak , że jak jakaś epoka się kończy to kolejna się zaczyna i to jest normalna kolej rzeczy .

Cytat:
„Na pewno nie komunizm, bo on się nigdzie, w żadnym kraju na świecie nie sprawdził, ale na pewno też nie kapitalizm, jaki obowiązywał w tamtej epoce” – powiedział były prezydent.

O , to jest jakiś inny kapitalizm Shocked


A na koniec Bolek rozjebał system :
Cytat:
Musimy zrobić wszystko, by Stany Zjednoczony odzyskały kierowanie światem, bo inaczej może czekać nas tragedia światowa. Chyba że Stany Zjednoczone nie chcą przewodzić światu, to niech oddadzą ten interes Polsce, my będziemy wiedzieli, co z tym zrobić – powiedział Wałęsa.
Laughing
A Polska , aż się rwie Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:47, 14 Lis '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bolka to powinni zamknąć w zaplombowanej piwnicy, bo za każdym razem jak otwiera usta to robi pośmiewisko i z siebie, i z kraju który reprezentuje. Ogólnie to przychylam się do tezy, że Bolek faktycznie był agentem, ale nie komuny tylko amerykańskim, w końcu przecież nie od dziś wiadomo że Solidarność to była wydmuszka CIA napompowane po to by ustanowić w Polsce nowy, przychylny/wasalny rząd, a Wałęsa to był figurant, człowiek wyciągnięty z ludu i wepchnięty z łokcia na salony.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 16:11, 15 Lis '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz @Azyren co w tej historii najbardziej boli , co oznacza dla narodu fakt że obiera sobie za wodza wioskowego głupka ?
Oznacza to tle że ów głupek tak naprawdę nie rządzi , bo nie jest do tego zdolny . To po pierwsze , po drugie , ludzie nie wiedzą co czynią bo są odpowiednio "czarowani" . I nawet jeśli jakaś myśl się przebija nagle pojawia się wielki napis DEMOKRACJA i już nie pogadasz , mamy prawo wybrać wioskowego głupka i chuj Wink .
Dochodzimy do momentu kiedy Demokracja oznacza tolerancję dla głupoty , a to już droga do nowych form totalitaryzmu .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek




Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 464
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 14 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam taki dylemat:
Czy w związku z ujawnieniem współpracy Lecha Wałęsy z komunistyczną bezpieką, któryż to otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla przyznawaną przez prestiżową organizację międzynarodową, należy uznać iż ta nagroda równorzędnie należy się jego mocodawcom, tj. SB oraz osobom nadrzędnym w PRL, czyli generałom: Jaruzelskiemu i Kiszczakowi? Czy może raczej należy uznać iż jest to czysto polityczna forma kształtowania ludzi na wzór motłochu, któremu wszystko można wmówić i wszystko można "udowodnić"... hmm?

PS
No może nie sama nagroda, która już dawno została "przejedzona i przepita", ale owe zasługi dla pokojowego rozwiązywania konfliktów...
_________________
*** STOP wojnie z Rosją ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Lech "Bolek" Wałęsa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile