Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

 
Przyszłość Polski, prognozy, przepowiednie   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 6977
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oko
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 399
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 21:47, 25 Sty '17   Temat postu: Przyszłość Polski, prognozy, przepowiednie Odpowiedz z cytatem

Ciekawe i niekonwencjonalne, jak na treści strony prawda2, "przepowiedzenie" na niedaleką, siedmioletnią przyszłość.

- 'Za rok, w styczniu-lutym 2018, Saturn przejdzie przez punkt na początku znaku Koziorożca, gdzie znajduje się imum coeli (najniższy punkt) hipotetycznego horoskopu Polski. Cykl Saturna trwa 29,5 roku i podczas poprzedniego obrotu tego cyklu przy podobnym położeniu Saturna miały miejsce reformy Wilczka, narady w Magdalence i Okrągły Stół, czyli wydarzenia, które likwidowały socjalizm w gospodarce i wkrótce potem zaprowadzały wprawdzie ułomną ale demokrację. Podobnie przełomowe wydarzenia wypadały podczas przejść Saturna przez inne osie tamtego hipotetycznego horoskopu, np. podczas przejścia przez ascendent w 2010 roku była katastrofa w Smoleńsku, a podczas przejścia przez medium coeli w 2004 Polska dołączyła do Unii Europejskiej. Więcej o cyklu Saturna przeczytasz np. tu: Cykl Saturna w historii Polski (2) (2013-12-0Cool, Przejścia Saturna przez medium coeli i imum coeli w cyklu Polski.... (2015-11-30).

O spodziewane zmiany związane z tym cyklem w najbliższych latach zapytałem karty tarota na webinarium 23 stycznia (2017) o godz. 19:55. Użyta była talia „Tarot Español” wydana przez Naipes Heraclio Fournier S.A. Przed dywinacją złożono Duchom Kart obiatę z kilku kropli whiskey z Kentucky, a po dywinacji w podzięce Kartom odtworzono utwór „Chattanooga Choo Choo” w wykonaniu Orkiestry Glenna Millera.

Pytanie brzmiało:

Jaka będzie nowa faza cyklu Saturna (nowe siedmiolecie), która zaczyna się od stycznia-lutego 2018 roku?

Karty odpowiedzi i ich interpretacja:

Pierwsza karta: 10 Mieczy. Jest to karta-głowa, zawierająca podstawową informację. Jednocześnie można ją czytać jak re-pytanie ze strony Kart: „Czy o to pytałeś? Jeśli tak, to pokazuję ci więcej...” Pytanie było o cykl Saturna (w życiu Polski), więc w tym pytaniu było założenie lub ukryte pytanie, czy cykl Saturna jest obowiązujący, czy działa. Czy można w oparciu o tę „karuzelę” prognozować? Odpowiedź kart to potwierdza. Sensem Dziesiątki Mieczy jest powtarzanie – a więc cykliczność przemian. Cykl Saturna jest przypadkiem takiej cykliczności. Cykl Saturna działa i zadziała także tym razem. Karty potwierdzają (afirmują) patrzenie na Polskę poprzez cykl Saturna. (Co nas cieszy.) Z drugiej strony Dziesiątka Mieczy mówi, że: jest powtarzalność, trwają powtórki, nie ma nowości, nie ma zaskoczeń. Poruszać się można i będziemy tylko w ramach istniejącego i ustalonego paradygmatu. Czyli trwa „klekot zardzewiałej karuzeli”. Kartę 10 Mieczy można też rozumieć jako dojście do stanu atraktora. Atraktor jest to sposób działania pewnego układu w stanie ustalonym i polega na powtarzaniu (domyślnie: w nieskończoność) pewnego wzoru z różnymi wariantami. Więc Polska siedzi w takim atraktorze. Z czego wyciągamy wniosek, że wielkich zmian nie będzie, rewolucji nie będzie, ale też ani ta karta ani żadna z następnych nie zapowiada jakichś klęsk, katastrof, upadków ani wojen. Zmiany będą mieścić się w paradygmacie.

Druga karta: XXI-Świat. Potężna karta, ale na ostrzegawczej drugiej pozycji: mówi o tym, czego brakuje, czego nie ma i nie będzie. XXI-Świat to obraz ideału, stanu doskonałego, gdzie wszystko jest na swoim miejscu – jest to obraz optimum. Ale ta wspaniała karta została pokazana jako druga, czyli negatywna i ostrzegająca. Czytamy to tak: Polska-ideał, taka jaka powinna być, realizująca najlepsze swoje strony (jako pewien zbiorowy byt) jest na wyciągnięcie ręki, jest „tuż tuż” – ale jednak nieosiągalna, niemożliwa do zrealizowania. Jakiś mały i niestraszny wysiłek wystarczyłby, aby wejść na tamto optimum, ale ten wysiłek jest niemożliwy i niewykonalny. Gdy zastawimy razem karty 1: 10 Mieczy i 2: XXI-Świat, wynika z nich, że Polska nie potrafi osiągnąć stanu optimum (którego przybliżeniem pewnie byłoby państwo-społeczeństwo podobne do Finlandii, Kanady lub Islandii) ponieważ siedzi w innym, niższym, gorszym i nieoptymalnym atraktorze. Uporczywie krąży po gorszej orbicie z której nie ma sposobu przejść gdzie indziej, więc także na orbitę lepszą. Więc dalsza historia, przynajmniej to siedmiolecie, przebiegać będzie w ramach znanej nie-optymalnej orbity. Kartę XXI-Świat w wersji negatywnej można czytać też tak, że oto „świat” jest kompletny, ale właśnie przez to, że jest kompletny, to jest też „zapchany”, wypełniony i na nowe ruchy nie ma w nim miejsca. Można to rozumieć m.in. tak, że międzynarodowe otoczenie Polski jest ciasne i zapchane, role i kształty poszczególnych państw są ustalone, więc dowolność postępowania na międzynarodowej arenie jest skrępowana i tylko jakieś małe zmiany są możliwe. Podobnie można myśleć o sytuacji wewnętrznej, społecznej w kraju.

W poprzednim cyklu Saturna przejście Saturna przez imum coeli Polski na początku Koziorożca (1989) przyniosło aż tak rewolucyjne zmiany, ponieważ równocześnie miała miejsce wtedy prawdziwa burza astralna, mianowicie koniunkcja Urana, Saturna i Neptuna w tymże początku Koziorożca, więc połączenie przełomowych momentów w trzech długich planetarnych cyklach. Teraz czegoś porównywalnego nie ma, więc i wydarzenia będą dużo bardziej rozmyte i mniej odstające od tła.

Trzecia karta: 8 Pucharów. Na trzecim miejscu jest karta działania. W przypadku porad indywidualnych mówi ona, co robić i jakie podjąć decyzje. Tu w przypadku pytania o stan kraju, gdzie nikt z rozmawiających z Kartami nie ma żadnej siły sprawczej, kartę tę możemy rozumieć jako opis (prognozę) tego, co zrobią właśnie tamte „siły sprawcze” na poziomie kraju, państwa. Czyli któryś wariant klasy lub grupy rządzącej. Ósemka Pucharów mówi o desperacji; o tym, że napięcia wybuchają, nagromadzone a dotąd tłumione emocje (jak para pod pokrywą) wywalają i na tym tle są możliwe wydarzenia, które bez tego by nie zaszły. Jest chwila szczerości, często powiązana z praniem brudów. To byłoby więc prognozą dla rządzącej grupy na przejście Saturna przez pobliże 5 stopnia Koziorożca czyli na początek roku 2018. Spodziewajmy się pałacowego przewrotu. Może się dokonać bez zmiany flagi, PiS zachowa większość w sejmie, nadal będzie tworzyć rząd, prezydent pozostanie ten sam, ale wymienią się ludzie, do głosu dojdzie inna frakcja. Cała ta wolta może być dość żenująca, jak zwykle to, co dzieje się w rytm Ósemki Pucharów.

Czwarta karta: 8 Monet – bezwładność i nawyki. Ta karta jest kontrą na aktywną kartę poprzednią na trzeciej pozycji. Mówi o tym, co w pytanym układzie jest pasywne, co stawia opór i wykazuje bezwładność. Ósemka Monet wskazuje na sprawy materialne, ekonomię, finanse. To jest karta uporczywych wysiłków, kiedy się nie myśli o niczym innych prócz pracy, pieniędzy i zadań do wykonania. To jest ta różnica między elitą władzy (przedstawiona przez kartę na trzecim miejscu) a „ludem” czyli większością społeczeństwa, która jest zajęta – i będzie zajęta nadal przez przez te 7 lat! – właściwie tylko pracą i dorabianiem się, ewentualnie walką o przetrwanie. To jest cenne i to jest siła (karta 8 Monet taka jest!), ale zarazem to „klapko-na-oczne” skupienie się na „kopycie” („trzymaj się szewcze kopyta”) skutecznie blokuje poważniejsze zaangażowanie polityczne demokratyczne ani tym bardziej republikańskie. I jest źródłem społecznej bezwładności podtrzymującej nie-optymalny atraktor.

Piąta karta: IV-Cesarz, karta partnerów w omawianej grze. Uwaga, ta pozycja – piąta – jest silna, jest władcą rozkładu (nie jedynym), ponieważ leżąca tu karta jest atutem. Co znaczy, że wielką rolę odgrywają polityczni międzynarodowi partnerzy Polski, więc to co dzieje się u nas, w tym decyzje naszych polityków, jest wyznaczone grami, które prowadzą nasi daleko więksi od nas sojusznicy, sponsorzy i przeciwnicy. Czyli, po prostu, światowi „Cesarze”. Ale karta IV-Cesarz ma jeszcze wymiar wynikający z enneagramu: przedstawia drogę-przejście od Czwórki-Romantyka do Jedynki-Perfekcjonisty. Co czytamy tak, że otaczające nas potęgi mają oto za sobą swoje fazy romantyczne i rewolucyjne, kiedy mierzyły siły na zamiary i dokonywały szaleńczych czynów, a teraz przeciwnie, stabilizują się i idą na przetrwał – okopują się na pozycjach. Rewolucyjna faza jest uzasadniona astrologicznie, bo w latach 2013-2017 (teraz się kończy) trwała zwrotna faza w cyklu Urana i Plutona: kwadratura tych planet. Cykl ten jest właśnie rewolucyjny i takie przynosi przemiany i masowe nastroje. Oczywiście to odnosi się do Rosji Putina, która w tej rewolucyjnej fazie anektowała Krym, podsyciła wojnę w Donbasie i zamieszała w Syrii. Nosicielem rewolucji był (przede wszystkim) islam; jest bardzo prawdopodobne, że jego najbardziej rewolucyjna i będąca wcieleniem najeżonej Czwórki-Tragicznego Romantyka agenda czyli ISIS, też zacznie szukać przetrwalników, okopywać się na pozycjach i starać o jakieś dyplomatyczne uznanie a przynajmniej zlekceważenie. Podobne de-rewolucyjne przesunięcia zajdą lub już zachodzą w USA, Niemczech, Chinach. Otaczający nas Cesarze staną się jeszcze bardziej opancerzeni a ich baszty jeszcze bardziej zamknięte, i postawa „nie wchodź na moje podwórze” przeważy nad próbowaniem się i drażnieniem. Można spodziewać się nowego sztywnego podziału świata na podwórka tychże Cesarzy. Co zgadza się z astrologią, bo przez 2019-2020 dominuje koniunkcja Saturna i Plutona, która potrafi przynosić wojny i to straszne, jak I WŚw., ale też daje zatwardzenia, jak zimna wojna wydana w 1947 r. podczas następnej koniunkcji, lub przykręcenie śruby zbrojeń przez Reagana w 1982-84 podczas kolejnej. Aspekty Saturna i Plutona to nie tylko i niekoniecznie wojna, ale przede wszystkim opresja.

Szósta karta: V-Papież – kierunek zmian. W enneagramie V-Papież idzie od 5-Obserwatora do 8-Szefa, czyli przedstawia przekształcenie wiedzy we władzę. Najprościej: Polska idzie w kierunku sposobu rządów i państwowego stylu, który będzie rodzajem oświeconego absolutyzmu. Wnioskujemy, że z obecnego bałaganu pod prezesem Kaczyńskim wyłoni się silna ale niewielka grupa, która będzie kierować państwem w stylu gabinetu fachowców, nie potrzebując demokratycznego umocowania. Precedensem był rząd Belki, który też rządził ponad głowami posłów i wcale nie robił tego źle. Brak zaangażowania „mas”, brak ducha republikańskiego, sprzyja oświeconemu absolutyzmowi lub wręcz go kreuje.

Tych sześć kart tworzy główny zarys pytanej prognozy na lata 2018-2025, szczególnie naświetlając czas przejścia w pierwszych miesiącach 2018. Następne karty uzupełniają.

Siódma, niespodzianki: Walet Monet. Niespodzianki przyjdą ze strony finansów, rynków. Walet Monet nie wróży dobrze, zapowiada jakieś lewe interesy, na cudzych stratach. Międzynarodówka finansowa wywoła kryzys walutowy? Chiny zaatakują dolara? Saudowie padną? (Dawno to im się należy.) Narodowe gospodarki zareagują zamykaniem się.

Ósma, to co trwałe: Czwórka Mieczy. Czwórka Mieczy tworzy most, przez Miecze, z tytułową Dziesiątką Mieczy i każe pamiętać, że paradygmat jest ustalony, tym bardziej, że sama ta karta ma sens: plany są ustalone, gra idzie według przyjętych reguł. Wśród idei i koncepcji sytuacja jest stabilna. Więc znów nihil novi, rewolucji się nie spodziewamy.

Dziewiąta, wyniki i pożytki: Walet Pucharów. Tworzy most z 8 Pucharów na miejscu 3-cim. Walet Puch. to karta personalna, więc na tle tamtego pałacowego przewrotu który zapowiada 8 Puch. na 3 miejscu wykreuje się lider lub grupa liderów, dla której tamte wydarzenia będą legendą założycielską i która będzie oponować oświeconym absolutystom.

Dziesiąta, bardziej powszechny i trwały wpływ/wynik: Rycerz Kijów. Rycerz Kijów to energiczny przebojowy przywódca. Czy taki się objawi? Dziesiąta pozycja mówi, że nie w Polsce, lecz w szerszym otoczeniu; w Europie? USA?

Jedenasta, to co nieudane, rozproszone: II-Papessa. Pomijając szczeble wnioskowania: potwierdzenie rozproszenia lewicy.

Dwunasta, jeszcze raz ogólna ocena sytuacji: Dziewiątka Pucharów. „Nie jest źle. Kraj trwa. Polski egregor zachowując swoją całość i określoność dalej w miarę pomyślnie żegluje przez historię.”

Trzynasta, to co odłożone na dalszą przyszłość: As Monet. W przyszłości, dla której Karty nie określają daty, obecny materialny dorobek (plus rozpoznane zasoby plus ludzka wiedza i nawyki) stanie dobrą podstawą dla kolejnego cyklu rozwoju ekonomii, techniki i innych „materialności”.

Cały rozkład, jak go oceniam, jest bardzo studzący, kierujący „ku ziemi”, ku realiom, trwaniu, nie-fantazjowaniu.'
http://www.taraka.pl/karty_tarota_o_przyszlosci_polski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 399
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 09:53, 29 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"A co prezydentura Trumpa oznacza dla Polski? Trump jest pierwszym prezydentem opowiadającym się za rozpadem UE. A to UE (obok NATO) jest podstawą naszego bezpieczeństwa geopolitycznego i rozwoju gospodarczego. Jeśli dalej się będzie rozpadać aż się rozpadnie, przejdziemy na dzisiejsze pozycje Ukrainy. NATO opiera się na amerykańskiej armii, której budżet obronny jest większy niż łączny budżet ośmiu kolejnych państw. Bez zaangażowania USA, NATO nie jest żadną poważną przeciwwagą dla Rosji.

Są dwa scenariusze. Jeden zależy od tego, czy Trump przyjmie jakąś spójną doktrynę geopolityczną. A drugi od tego, czy wprowadzi tylko chaos. W obu przypadkach Polska będzie ofiarą."
http://opinie.wp.pl/slawomir-sierakowski.....562261633a
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 399
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 10:37, 01 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zła prognoza.
https://pl.sputniknews.com/opinie/201702.....sko-sigan/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 6005
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 12:13, 01 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:
Zła prognoza.
https://pl.sputniknews.com/opinie/201702.....sko-sigan/

Jak tak chcemy podejść do tematu to zawsze możemy powiedzieć "zła prognoza" .

Po pierwsze żadna czystka, chociaż w stosunku do wojska liberalne media lubują się w używaniu takiego stwierdzenia .
Cytat:
— ponad 20 generałów, między innymi Wojsk Specjalnych, Inspektoratu Wsparcia, Wojsk Lądowych, Żandarmerii. MON nie tłumaczyło przyczyn tak głębokich zmian.
I jaka głęboka , to o czym piszą to czubek góry lodowej .
Nowa ekipa rządowa wprowadza swoich ludzi w sobie podległe spółki , gdzie mają większość . I kiedy oni mówią o generałach - 20stu - w przeciągu roku , to ja bym usłyszał ilu pułkowników , majorów , różnego rodzaju zastępców straciło posady . Dziś w spółkach rządowych wymieniają - już - dyrektorów . Powoli sukcesywnie następuje przejęcie władzy i tak się to robi Wink .

Czy prognoza jest zła . Macierewicz wyżej dupy nie podskoczy ( nie sprowokuje Rosji ) , póki są tu amerykanie . I nie dlatego że są by nas chronić czy nam pomóc w obronie/ataku . Amerykanie zawsze przychodzą po prowokacji . Bo jeśli by byli podczas prowokacji to musieliby się wywiązać z umów a to mogłoby doprowadzić do eskalacji . Amerykanie zawsze przychodzą z pomocą Wink .
Natomiast Antka nie należy się obawiać , fakt że jest wkurwiające jego ujadanie na Rosję , jak i męczące , ale to pies bez zębów i to nawet nie rasowy Wink
_________________
@zibimark :
Gdybym był szatanem to popełnił bym samobójstwo dla dobra wszystkich ludzi dobrej woli i wszelkich stworzeń.

Laughing głupi głupek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 2799
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 13:58, 01 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złe warunki sanitarne, brak pieniędzy na zakup leków. 14 proc. polskich rodzin żyje poniżej granicy ubóstwa

W 2015 r. dochody 14 proc. polskich gospodarstw domowych znalazły się poniżej przyjętej granicy ubóstwa. Z kolei 9 proc. gospodarstw doświadczało złych warunków życia.

Według publikacji Głównego Urzędu Statystycznego „Regionalne zróżnicowanie jakości życia w Polsce” w 2015 roku w Polsce było 14 proc. gospodarstw domowych z dochodami poniżej przyjętej granicy ubóstwa. W 2015 r. próg ten dla gospodarstwa jednoosobowego odpowiadał kwocie 1043 zł.

9 proc. gospodarstw doświadczało złych warunków życia, czyli występowania co najmniej 10 z 30 symptomów. Do tych symptomów należą m.in. brak możliwości utrzymania odpowiedniej temperatury w mieszkaniu, złe warunki sanitarne, brak pieniędzy na zakup leków czy brak komputera z przyczyn finansowych.

W woj. lubelskim ubóstwem dochodowym zagrożonych było 27 proc. gospodarstw domowych, w świętokrzyskim 24 proc., a w podkarpackim 21 proc. Najniższym odsetkiem gospodarstw doświadczających ubóstwa dochodowego - 9 proc. - może pochwalić się śląskie. Najwyższy odsetek złych warunków życia - 12 proc. - wykazały gospodarstwa na Pomorzu Zachodnim, a najniższy - 5 proc. - na Podlasiu.

W 2015 r. 17 proc. gospodarstw domowych osiągnęło relatywnie wysokie dochody, czyli 2897 zł. Dobrymi warunkami życia - czyli brakiem jakiegokolwiek z 30 symptomów – charakteryzowało się 23 proc. polskich gospodarstw. Wskaźnik relatywnie wysokich dochodów przekroczył średnią wartość dla kraju jedynie w czterech województwach: w woj. mazowieckim (26 proc.), pomorskim, dolnośląskim (po 21 proc.) i śląskim (19 proc.). W dobrych warunkach najczęściej żyły osoby w gospodarstwach domowych w woj. wielkopolskim (31 proc.), kujawsko-pomorskim (27 proc.) oraz podlaskim (26 proc.).

Województwa o wysokim odsetku gospodarstw żyjących w dobrych warunkach nie zawsze pokrywały się więc z tymi, w których odnotowano najwyższe wartości wskaźnika wysokich dochodów. Analogicznie, zasięg ubóstwa dochodowego w danym województwie niekoniecznie wiązał się z częstym występowaniem ubóstwa warunków życia.

GUS nie opublikował jeszcze danych za rok 2016. Jednak według przewidywań Banku Światowego program 500+ powinien zmniejszyć ubóstwo skrajne (dochody poniżej minimum egzystencji) aż o 48 proc. - z wartości 7,5 do 3,9 proc. Z kolei MPiPS przewiduje, że ubóstwo relatywne (50 proc. średnich wydatków ogółu gospodarstw domowych) zmniejszy się o 23 proc.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,2131.....oxBizCzZ25
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 399
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 17:54, 01 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:

Nowa ekipa rządowa wprowadza swoich ludzi* w sobie podległe spółki , gdzie mają większość . I kiedy oni mówią o generałach - 20stu - w przeciągu roku , to ja bym usłyszał ilu pułkowników , majorów , różnego rodzaju zastępców straciło posady . Dziś w spółkach rządowych wymieniają - już - dyrektorów . Powoli sukcesywnie następuje przejęcie władzy i tak się to robi Wink .

Czy prognoza jest zła . Macierewicz wyżej dupy nie podskoczy ( nie sprowokuje Rosji ) , póki są tu amerykanie . I nie dlatego że są by nas chronić czy nam pomóc w obronie/ataku . Amerykanie zawsze przychodzą po prowokacji . Bo jeśli by byli podczas prowokacji to musieliby się wywiązać z umów a to mogłoby doprowadzić do eskalacji . Amerykanie zawsze przychodzą z pomocą Wink .
Natomiast Antka nie należy się obawiać* , fakt że jest wkurwiające jego ujadanie na Rosję , jak i męczące , ale to pies bez zębów i to nawet nie rasowy Wink


*Pierwsze co jest, to to, że generałowie są, tak, jak wojsko jest.
Nie jest tak, że nowa ekipa wprowadza swoich. Nowa ekipa nie ma generałów tak, jak członków partii.
Pytanie, kim są zastępowani ?
Bo, jak takimi jak wiadomy przydupas, to nie jest to wymiana.
*Nie ma kwestii obawianie się, kwestią jest, że posiada jakąś władzę, i tą władzę wykorzystuje.

Goska napisał:
Złe warunki sanitarne, brak pieniędzy na zakup leków. 14 proc. polskich rodzin żyje poniżej granicy ubóstwa

W 2015 r. dochody 14 proc. polskich gospodarstw domowych znalazły się poniżej przyjętej granicy ubóstwa. Z kolei 9 proc. gospodarstw doświadczało złych warunków życia.

Według publikacji Głównego Urzędu Statystycznego „Regionalne zróżnicowanie jakości życia w Polsce” w 2015 roku w Polsce było 14 proc. gospodarstw domowych z dochodami poniżej przyjętej granicy ubóstwa. W 2015 r. próg ten dla gospodarstwa jednoosobowego odpowiadał kwocie 1043 zł.Czy ci, których te dane dotyczą, zdają sobie sprawę z tego, że to, o czym piszesz, ich dotyczy, i, czy zdają sobie sprawę z tego, co jest tego przyczyną ?
Czy ich wyborcze preferencje, przedstawiają stan ich politycznej świadomości ?
Bo może być tak, że ostatecznie, nie ma się czym podniecać i komu współczuć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 399
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 22:07, 02 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjątkowe zło.
Wkrótce zapłacisz za samochód którego nie masz. Inne podobne pomysły w przyszłości są możliwe.

http://prawy.pl/45345-zaplacisz-nawet-jak-nie-masz-telewizora/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic
Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 205

PostWysłany: 23:44, 04 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z innej beczki. Nigdy nie dajcie sobie wróżyć z kart tarota. Ludzie, którzy tak robią przeklinają ludzi którym wróżą. Demony otrzymują dostęp do życia osoby, której zostało coś wywróżone i działając niewidzialnie uwalniają do jej życia przepowiednie. To samospełniająca się klątwa. Życie lub śmierć leży w mocy języka. To prawda.
_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 2799
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 14:03, 05 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biały Dom szuka informacji o polskim najeździe na Białoruś
Korespondentka agencji AP twierdzi, że Biały Dom szuka informacji o przypadkach wkroczenia polskiej armii na terytorium Białorusi.
W depeszy o tym, jak wygląda polityka zagraniczna Donalda Trumpa, Julia Pace powołując się na źródło w amerykańskiej dyplomacji pisze o tym, że pracownicy prezydenckiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego zasięgali informacji w rządzie USA o "przypadkach polskich wtargnięć na terytorium Białorusi".
Ani polski rząd, ani białoruski nie informowały nigdy o takich przypadkach.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bialy-do.....us/fryp1hq
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 2799
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 17:11, 08 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Zmierzamy w stronę miękkiego totalitaryzmu" - ostrzega prof. Zoll
Jak ocenia prof. Andrzej Zoll w rozmowie z "Newsweekiem", od "pierwszego dnia rządów PiS deptany jest artykuł 7 konstytucji RP mówiący, że władza publiczna działa na podstawie i w granicach prawa".
"Obecna władza ustawodawcza i wykonawcza nie działa już na podstawie prawa, a odchodząc od prawa, za każdym razem twierdzi, że tak chce suweren. To nieprawda! Suweren dał Kaczyńskiemu zwykłą większość parlamentarną, w imię której nie można zmieniać ustroju państwa i niszczyć jego konstytucyjnych organów" - mówi były RPO i prezes Trybunału Konstytucyjnego.
Zdaniem prof. Zolla, jeśli sędziowie stracą niezawisłość, "staną się tylko funkcjonariuszami wymiaru sprawiedliwości". Spowoduje to, że nie będą "w świecie" traktowani jak sędziowie. "To może prowadzić do sytuacji, w której wyroki polskich sądów nie będą uznawane za granicą. Nie muszę dodawać, jaki to może mieć wpływ na nasza gospodarkę, na międzynarodowe kontakty polskiego biznesu, a wreszcie na inwestycje zagraniczne".
"Doszliśmy do takiego momentu, w którym ze względu na stosowany przez władzę argument siły znaleźliśmy się poza prawem. Prawnik nie ma tu już żadnych właściwych sobie instrumentów działania. Ktoś inny musi zadziałać. Już nie prawnicy, a obywatele. A obywatelom pozostaje protest" - uważa prof. Andrzej Zoll.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,21340.....6&c=61
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 19:06, 14 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Braun mówi ostatnio, że Polska szykowana jest dla żydków. Emigrują i będą coraz bardziej emigrować z kalifatu Europy zachodniej właśnie do Polski, gdzie oczywiście trzeba szykować im odpowiedni grunt - oczywiście powoli zjeżdżają się okupanci z USA - być może więc wcale nie chodzi o wojnę z Rosją! Może chodzi po prostu o pilnowanie frajera Polaczka, żeby przypadkiem źle nie przyjął syjonistycznego ścierwa...

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-k.....Id,2352401
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1029
Post zebrał 0.20 mBTC

PostWysłany: 20:53, 14 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak... kalendarz .. i te przepowiednie. Jesteś Słowianinem, myśl jak Słowianin i zaczerpnij swojej prawdziwej historii to nie będziesz musiał się bać. Lęk jest tym co pozwala innym przejąć kontrolę nad Tobą. Zaufaj mi.... bez strachu jesteś wolny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 2799
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 15:59, 20 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witold Waszczykowski: chcemy być Robertem Lewandowskim w UE
O przyszłości NATO, Trójkąta Weimarskiego i miejscu Polski w Unii Europejskiej mówi Witold Waszczykowski w rozmowie z "Deutsche Welle". - Chcemy być Robertem Lewandowskim w UE - zapowiada szef polskiej dyplomacji.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/witold-w.....ue/1cg5mtj

Polakom z papierami nie wolno nic chciec !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 399
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 18:45, 27 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojawiła się propozycja przekształcenia Unii Europejskiej w państwo federalne.
Unia Europejska boi się rozpadu do tego stopnia, że zaczęto już wprost proponować przekształcenie obecnej organizacji w państwo federalne, które określono jako Europejską Unię Federalną. Stwierdzono, że w obecnej sytuacji większa "integracja polityczna" jest czymś koniecznym i nie można rezygnować z działań tylko ze względu na niektóre państwa, które paraliżują pomysł.

W liście otwartym, który został opublikowany na łamach włoskiej gazety La Stampa, propozycję przekształcenia Unii Europejskiej w państwo wysunęli przedstawiciele izb niższych czterech państw - Claude Bartolone z francuskiego Zgromadzenia Narodowego, Laura Boldrini z włoskiej Izby Deputowanych, Norbert Lammert z niemieckiego Bundestagu i Mars Di Bartolomeo z Izby Deputowanych, tj. parlamentu Luksemburga.

Zwrócono uwagę na problem, wynikający z masowej migracji z państw arabskich i afrykańskich w kontekście rosnącej popularności "populistów", którzy chcą przejąć władzę w wielu krajach UE i przyjąć antyeuropejski kurs. Stwierdzono wyraźnie, że problemem nie są uchodźcy, lecz ludzie, którzy promują nacjonalizm i ideę państwowości.

Autorzy listu wskazują również na problem, wynikający z "Brexitu". Wielka Brytania jest faktycznie pierwszym państwem, które postanowiło opuścić struktury Unii Europejskiej a w wielu kolejnych krajach zaczęto domagać się zorganizowana referendum w tej sprawie.

Przekształcenie Unii Europejskiej w federalne superpaństwo zapewniłoby jej jeszcze większe możliwości. Poszczególne państwa w zasadzie przestałyby istnieć i z pewnością nie miałyby już prawa opuścić UE - w liście wyraźnie mówi się o "bliższej integralności politycznej", choć politycy zdają sobie sprawę, że pomysł ten spotyka się z wielkim sprzeciwem. W kwestii uchodźców zaznaczono, że żadne europejskie państwo nie jest w stanie poradzić sobie z masową migracją samodzielnie, więc zbudowanie superpaństwa pozwoliłoby osiedlać obcokrajowców w dowolnym miejscu, tj. dzielić się nimi - w ramach "europejskiej solidarności".

Podczas gdy oficjalnie mówi się o stworzeniu Europejskiej Unii Federalnej, Polska znowu oberwała za to, że nie jest państwem demokratycznym i państwem prawa. MSZ Luksemburgu, Jean Asselborn stwierdził, że Polska w obecnej postaci nie zostałaby przyjęta do Unii Europejskiej. Czy to oznacza, że nasz kraj zostanie wydalony i nie będzie mógł wejść w struktury przyszłego superpaństwa?

http://www.tagesspiegel.de/politik/pis-r.....42204.html
https://www.lastampa.it/2017/02/26/cultu.....agina.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren
Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 3626
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 19:25, 27 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie się tak jarają tym superpaństwem Europejskim a tymczasem to nie jest żaden nowy pomysł. Takie spekulacje czyniono już od czasów renesansu a nawet od późnego średniowiecza gdy król Czech Jerzy z Podiebradów proponował zjednoczenie chrześcijańskiej Europy w jedno państwo by sprostać Turkom Osmańskim. Wtedy to nie wypaliło i teraz też nie wypali - za duży opór społeczny i różnice interesów poszczególnych frakcji elit.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
good why
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 494
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 19:39, 27 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Ludzie się tak jarają tym superpaństwem Europejskim a tymczasem to nie jest żaden nowy pomysł. Takie spekulacje czyniono już od czasów renesansu a nawet od późnego średniowiecza gdy król Czech Jerzy z Podiebradów proponował zjednoczenie chrześcijańskiej Europy w jedno państwo by sprostać Turkom Osmańskim. Wtedy to nie wypaliło i teraz też nie wypali - za duży opór społeczny i różnice interesów poszczególnych frakcji elit.

Oj chyba jednak jest to pomysł znacznie starszy.


Sclavinia, Germany, Gaul and Rome bringing gift to Emperor Otto III.

Azor tradycyjnie już ośmiesza się publicznie, obnosząc się ze swoją bezdenną ignorancją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial
Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2356
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 09:02, 28 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Ludzie się tak jarają tym superpaństwem Europejskim a tymczasem to nie jest żaden nowy pomysł. Takie spekulacje czyniono już od czasów renesansu a nawet od późnego średniowiecza gdy król Czech Jerzy z Podiebradów proponował zjednoczenie chrześcijańskiej Europy w jedno państwo by sprostać Turkom Osmańskim. Wtedy to nie wypaliło i teraz też nie wypali - za duży opór społeczny i różnice interesów poszczególnych frakcji elit.


A ty myślisz, że ta całą inżynieria społeczna w ruchu to niby po co została zaaplikowana? Dla frajdy?
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren
Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 3626
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 23:07, 28 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr.lolek:) napisał:
Azyren napisał:
Ludzie się tak jarają tym superpaństwem Europejskim a tymczasem to nie jest żaden nowy pomysł. Takie spekulacje czyniono już od czasów renesansu a nawet od późnego średniowiecza gdy król Czech Jerzy z Podiebradów proponował zjednoczenie chrześcijańskiej Europy w jedno państwo by sprostać Turkom Osmańskim. Wtedy to nie wypaliło i teraz też nie wypali - za duży opór społeczny i różnice interesów poszczególnych frakcji elit.

Oj chyba jednak jest to pomysł znacznie starszy.


Sclavinia, Germany, Gaul and Rome bringing gift to Emperor Otto III.

Azor tradycyjnie już ośmiesza się publicznie, obnosząc się ze swoją bezdenną ignorancją.


Naucz się czytać ze zrozumieniem niedorobiony zjebie. "Już od" - nie jest równoznacze z "Zaczęło się od". Podałem Jerzego jako przykład, ale nigdzie nie stwierdziłem jednoznacznie że to on pierwszy to wymyślił. Jakby nie było, zalążki koncepcji Europejskiego superpaństwa mamy już u frankijskich Merowingów i Karolingów, w uniwersalizmie papieskim, a nawet u wczesnych władców Bizantyjskich (projekt uni z Frankami poprzez mariaż) i Wizygotów Euryka. Jednak wcześniej były to projekty niekompletne, w sensie nigdy nie obejmowały one zasięgiem całej Europy, a tylko jej centralne schrystianizowane obszary często z wyłączeniem Terra Incognita i Terra Barbarorum (czyli np. Skandynawi, Rusi, ziem pogańskich). I nigdy nie czyniono tak aktywnych starań by te pierwsze czysto teoretyczne projekty wcielić w życie. Jerzy z Podiebradów opracował bardzo szczegółowy projekt obejmujący niemal całą Europę i aktywnie działał w dyplomacji nad jego urzeczywistnieniem. Dlatego podałem go jako przykład.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas
Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 825
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 13:18, 01 Mar '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Ludzie się tak jarają tym superpaństwem Europejskim a tymczasem to nie jest żaden nowy pomysł. Takie spekulacje czyniono już od czasów renesansu a nawet od późnego średniowiecza gdy król Czech Jerzy z Podiebradów proponował zjednoczenie chrześcijańskiej Europy w jedno państwo by sprostać Turkom Osmańskim. Wtedy to nie wypaliło i teraz też nie wypali - za duży opór społeczny i różnice interesów poszczególnych frakcji elit.

Jak już przedmówca napisał - jest inżynieria społeczna itd... Nie ma tak naprawdę czegoś takiego jak duży opór społeczny. Jakiś tam jest, ale opór społeczny to oni mają głęboko w dupie. Na opór społeczny mają sposoby, wykorzystują go do swych celów, obracają na swoją korzyść, chociażby przez nasyłanie jednych na drugich - stara strategia dziel i rządź. A co do różnic interesów poszczególnych frakcji elit to ważną rzeczą, którą trzeba zrozumieć, jest to, że te elity mają ścisłą hierarchię, więc różnice interesów mogą występować na niższych poziomach, ale nie w istotnych sprawach ważnych dla agendy. Różnice interesów są pozorne jak między rządem, a mafią, gdzie na dole się tłuką, zwalczają, zabijają, zamykają, a u szczytu ściśle współpracują, czy też po prostu są tym samym. To jest najlepszy sposób kontroli, nasyłać jednych na drugich, sprawić by podwładni sobie nie ufali, przez co nie zagrożą władzy, nie zjednoczą się przeciw tyranii, bo zbyt wiele ich dzieli, nie będą w stanie się dogadać (co symbolizuje Wieża Babel).

A co do prognozy przyszłości Polski, to podobnie jak przyszłość Europy i świata - czarno to widzę. Powoli ugotują żabę, że ta się nawet nie zorientuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
good why
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 494
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 13:23, 01 Mar '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Naucz się czytać ze zrozumieniem niedorobiony zjebie. "Już od" - nie jest równoznacze z "Zaczęło się od". Podałem Jerzego jako przykład, ale nigdzie nie stwierdziłem jednoznacznie że to on pierwszy to wymyślił.

Dobra dobra, winny się tłumaczy. Teraz post factum możesz sobie chachmęcić do woli i wymyślać na usprawiedliwienie swojej głupoty najbardziej karkołomne wykręty, ale powyżej wszystko widać.

Cytat:
niedorobiony zjeb
to cię spaprał.

Cytat:
Jednak wcześniej były to projekty niekompletne, w sensie nigdy nie obejmowały one zasięgiem całej Europy

Gdyby uwzględnić te niekompletne to i tak pierwsze byłoby Imperium Romanum, a nie jakiś tam Jerzy z Podiebradów. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren
Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 3626
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 02:49, 02 Mar '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr.lolek:) napisał:
Cytat:
Naucz się czytać ze zrozumieniem niedorobiony zjebie. "Już od" - nie jest równoznacze z "Zaczęło się od". Podałem Jerzego jako przykład, ale nigdzie nie stwierdziłem jednoznacznie że to on pierwszy to wymyślił.

Dobra dobra, winny się tłumaczy. Teraz post factum możesz sobie chachmęcić do woli i wymyślać na usprawiedliwienie swojej głupoty najbardziej karkołomne wykręty, ale powyżej wszystko widać.

Cytat:
niedorobiony zjeb
to cię spaprał.

Cytat:
Jednak wcześniej były to projekty niekompletne, w sensie nigdy nie obejmowały one zasięgiem całej Europy

Gdyby uwzględnić te niekompletne to i tak pierwsze byłoby Imperium Romanum, a nie jakiś tam Jerzy z Podiebradów. Rolling Eyes


Czym się niby tłumaczę niedorozwoju grzankowy? "Już od" nie jest równoznaczne z "Zaczęło się od" i tutaj nie ma co tłumaczyć bo tak po prostu jest. Podałem przykład moim zdaniem najbardziej trafny, a nie najstarszy, bo ciężko zdefiniować kto był pierwszy, czy papież, czy cesarz HRE, czy król Frankijski. W każdym bądź razie Jerzy stworzył projekt najbardziej kompatybilny i szczegółowy ze wszystkich i starał się wcielić go w życie.

A Rzymianie nie patrzyli jeszcze na to w kategoriach konkretnych geopolitycznych projektów na skalę całego kontynentu. To jest zasadnicza różnica.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas
Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 825
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 09:23, 03 Mar '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polacy, Polska jest już bezpieczna, energetycznie na wielu gęstościach zabezpieczona, chroniona i nietykalna! Wink
Cytat:
Niezwykle się cieszę, że mistrz Tadeusz Owsianko dołączył do elitarnego kręgu wtajemniczonych posiadających tajną wiedzę o tym, że Polska jest już bezpieczna i nietykalna. Tajne Archiwum Watykańskie posiada tę wiedzę już od 28 sierpnia 2014 roku. Polacy, Polska jest już bezpieczna, energetycznie na wielu gęstościach zabezpieczona, chroniona i nietykalna Smile Żadnych nowych wojen na planecie Ziemia już więcej nie będzie Smile

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpre.....nt-page-1/

Śmiać się, czy płakać? Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 399
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 10:45, 07 Mar '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'Sedno moralnej i materialnej klęski III RP.
Zastanawiając się nad przyczynami opłakanego stanu post-narodowego społeczeństwa III RP trudno jest nie zdyskontować obiegowych opinii na ten temat.
Węgry, znajdujące się w podobnej sytuacji geopolitycznej co Polska, prezentują się na Jej tle znacznie lepiej. Również „ naród Szwejków”, Czesi, którzy utracili swe narodowe elity kilkaset lat przed Polakami, radzą sobie znacznie lepiej w krytycznym okresie agonii zachodniego Imperium Zła.
Odpowiedzi na to pytanie mogą udzielić jednie głębsze obserwacje socjologiczne naszego społeczeństwa. Sam bacznie się jemu przyglądam, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Przy czym, im lepsza znajomość obiektu, tym trafniejsze są jego oceny.
Wśród moich powinowatych znajduje się rodzina wywodząca się z krakowskich nizin społecznych, która swój wzrost do prominencji zawdzięcza kościołowi. Od najmłodszych lat, jej starsza generacja za (dosłowną) łyżkę strawy „formowana” (tresowana) była przez przedstawicieli wojtylańskiego matecznika. Dziś już drugie pokolenie „wisi na kościelnej klamce”. Staranność przestrzegania przez nich „nowych zakonów”, mogłaby wzbudzić zazdrość nawet wśród najbardziej ortodoksyjnych Żydów. Nienaganne uczestnictwo we wszystkich bez wyjątku kościelnych świętach, pierwszych piątkach, nowennach, koronkach, oazach, pielgrzymkach, adoracjach, itd., itd., itd., może stanowić wzór do naśladowania. Z drugiej jednak strony charakteryzują się oni patologicznym wręcz egoizmem, ciągłym poszukiwaniem możliwości wykorzystania, a nawet okradania drugiego, oraz pełną odpornością na wyzwania wynikające z potrzeb bliźniego. Niedawno utraciwszy ostatecznie cierpliwość znoszenia tego typu zachowania, oświadczyłem im wprost, że nie zamierzam dawać się im dalej wykorzystywać i obcować z nimi w ramach „rodziny”. Wzbudziło to u nich wielką konsternację. Jednakowoż, miast przemyślenia i ewentualnej korekty swego postępowania, w celu zmuszenia mnie do przynajmniej formalnej ich akceptacji, w odwecie ruszyli do ataku, próbując zmobilizować innych członków rodziny do „karnego” bojkotu mej osoby.
Minęło już ponad dwa tysiące lat, od momentu kiedy to Święty Paweł jednoznacznie stwierdził, że o ile przed Chrystusem, Żydzi upatrywali swego zbawienia w przestrzeganiu nadanych im obowiązków (zakonów), to obecnie można je osiągnąć jedynie dzięki ofierze Chrystusa na krzyżu. Dziś kościół powrócił do punktu wyjścia zastępując PRAWDĘ nowymi zakonami.
Od lat mam też sposobność obserwacji znajomej mi rodziny i jej „ „ewolucji” w „nowej rzeczywistości”.. Wywodząca się z tradycyjnego polskiego chłopstwa, mająca w rodzinie księży, rozwijała się na wzorcową w III RP modłę. Rodzice, pragnąc zapewnić swej dorastającej córce „awans i dobrobyt”, umożliwili jej udział w rozlicznych „misjach pokojowych” NATO. W rezultacie czego, ta „polska patriotka”, ma już na swym koncie trzeciego zagranicznego męża, nie licząc kilku kochanków, o których bez żenady wspomina jej mama. Przy czym epitetu „patriotka” użyłem bez ironicznej konotacji. Dobra córka stara się nie tylko zapewnić dobrobyt swym rodzicom w kraju, ciekawe podróże do miejsc zamieszkania jej zagranicznych mężów, ale również mężowskie inwestycje na terenie III RP, mające zapewnić stabilność ekonomiczną w przyszłości. Jedyne zmartwienie rodziny wynika z braku potomstwa, którego już nie jest ona w stanie spłodzić. Gdyby ktoś powiedział jej rodzicom, że są oni sutenerami i to na dodatek własnej córki, byliby autentycznie zaszokowani taką oceną.
Zarówno w pierwszym, jak i drugim opisywanym przypadku mamy do czynienia z całkowitym zanikiem sumienia, w wyniku którego ludzie ci nie są w stanie oceniać swego postępowania.
Truizmem jest stwierdzenie, że nikt z nas nie jest bez grzechu. Dopóki mamy zdolność identyfikowania naszych grzechów, dopóty mamy możliwość uzyskania Boskiego przebaczenia i oczyszczenia się przez pokutę. Z chwilą, w której zatracimy tą możliwość sanacji, stajemy się bezbronnymi w obliczu zła. Obecne post-narodowe społeczeństwo III RP jest w takim właśnie stadium. W swym infantylizmie jest tak bezwstydne jak niemowlę.
Jego członkowie en masse włażą w cztery litery swych zachodnich kolonizatorów, nie bacząc na ich pogardę oraz niekończącą się agresję i eksploatację. Polskie „patriotki” sprzedają się dziś każdemu na globalną skalę, pomimo że prowadzi to w prosty sposób do biologicznego unicestwienia polskojęzycznego społeczeństwa, a je same naraża wiele przykrych niespodzianek. Wspólnie wyprzedają obcym resztki tego co zostało z Ojczyzny, nie mając przy tym żadnych zahamowań. Są bowiem całkowicie pozbawieni sumienia, tego moralnego kompasu, który każdemu w chwili narodzenia ofiarował nasz Stwórca. Nawet bez narodowych elit, ale ze zdrowym sumieniem, może społeczeństwo bronić się przed złem i zagładą!
Zniszczenie w ludziach tego narzędzia jest zbrodnią największą z możliwych! Kto jest za nią w Polsce odpowiedzialny? Ci którzy sami określają się „duszpasterzami”, czyli żydo-masońskie struktury Watykanu! I to nie podlega żadnej dyskusji!'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 2799
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 16:17, 07 Mar '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobiety /2017
- Za polityką PiS stoi potrzeba uformowania przez szkołę młodego pokolenia, które będzie gotowe powrócić do ról w patriarchacie - mówiła w audycji "Prawda nas zaboli" feministka Kazimiera Szczuka. - Takich, że państwo płaci za kolejne dzieci, więc będą - takie jest wyobrażenie - rodziny wielodzietne, patriotyczne, katolickie. Właściwie kobieta może być, gdyby zdecydowała się na wielodzietną rodzinę, wyrzucona z rynku pracy - dodała.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,21461.....6&c=61
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 399
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 20:59, 24 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Przyszłość Polski, prognozy, przepowiednie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile