W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Patriotyzm to utopia  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 15647
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1766
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:34, 14 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:

W związku z tym zadam ci tak proste pytanie, że kurwa retoryczne. Czy chłop w wiosce w świętokrzyskim miał jakieś powiązania z sąsiednią wioską w ramach plemiona Lędzian w IX wieku?


Pytanie dość nieprecyzyjne, choć dość emocjonujące Smile
Mało brakuje, byście zaczęli poważnie dysputy, w formie rozmów... koanami.

Niemniej, w temacie wątku, nie dojdzie się do porozumienia dopóty, dopóki nie zrozumie się tego, że patriotyzm funkcjonuje wtedy, kiedy naszych biją.
Poza tym, jest to jedynie banalny pogląd, który, jak wiele innych, działa, jeśli przynosi korzyść.
Jak przyjdzie wojna, okaże się kto jest patriotą a kto po prostu bronić będzie swego, zaś inny pójdzie tam, gdzie bomby nie lecą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 14 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
Bimi napisał:
To że udowodnił przy pomocy prostego cytatu, że de93ial znowu bredzi - to akurat świadczy o tym że potrafi myśleć.


Nie udowodnił, bo definicja WZBG jest nieadekwatna do rzeczywistości.

WZBG napisał:
Definicja.

Patriotyzm - kochanie zamieszkanego terytorium stanowiącego całość polityczną i gospodarczą będąc jego obywatelem (lub będąc związany z nim więzią narodową) i gotowość do poświęceń dla tego zamieszkanego terytorium stanowiącego całość polityczną i gospodarczą.


Gdyby tak wyglądała definicja patriotyzmu to znaczy, że patriotami byli Targowiczanie, bo wszak oni bronili całości politycznej i gospodarczej a nie zwolennicy Konstytucji i zmian.
Jednocześnie nie patriotami byli Paderewski i między innymi Sikorski, którzy w Szwajcarii - czyli na obczyźnie - deliberowali nad wg. nich "chorą" sytuacją polityczną i gospodarczą w ojczyźnie planując dodatkowo zmiany tej sytuacji.

No, no.

Najwyraźniej definicja patriotyzmu jest taka:
Cytat:
patriota - osoba którą ElComendante za patriotę uważa


Smile

Ech @komendante, ty chyba faktycznie wierzysz w te wszystkie bzdury które wypisujesz.

Wiem, że nie chcesz mojej rady, ale szczerze: próbuj może czytać mniej książek.
Nie wiem, przerzuć się na krzyżówki, czy sudoku - na pewno ci to nie zaszkodzi, a jest szansa że mniej się będziesz wtedy ośmieszał, porażając ludzi tą swoją szczegółową i dogmatyczną wiedzą.

A sorry, że zapytam: Swoich znajomych w realu też tak indoktrynujesz, tymi głupotami?
Czy tylko tutaj, gdzie nikt cię nie zna?

Czyli czekaj, wracając jednak do tego co napisałeś.
Ty jesteś patriotą, ale Sikorski i Paderewski nie byli - tak?
Czyli Chopin i Kubica na pewno też nie...
A Kaczyński powiedzmy - on był patriotą, czy nie?
Albo Ziobro?
To może choć Jan Paweł II? Czy on też nie, bo spierdolił do Watykanu?

Ech wy patrioci, pożal się boże.
Nie wiem czy mam się z was śmiać, czy raczej przejmować waszą głupotą.
Wszak jednak mam tą empatię Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 19:01, 14 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zmobilizować dany naród do tego by w sytuacji wojny byl sklonny narazac się na szwank walczac o zachowanie status quo elit nimi rzadzacych i bezwzglednie na nich żerujacych ?
Najlepiej wymyślić pojecia wytrychy typu patriotyzm rozpropagowac je w społeczeństwie i warunkowac wsrod tychze mas pogardy wobec wszystkich którzy swoja postawą patriotyzmowi zaprzeczają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:08, 14 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibimark napisał:
Jak zmobilizować dany naród do tego by w sytuacji wojny byl sklonny narazac się na szwank walczac o zachowanie status quo elit nimi rzadzacych i bezwzglednie na nich żerujacych ?
Najlepiej wymyślić pojecia wytrychy typu patriotyzm rozpropagowac je w społeczeństwie i warunkowac wsrod tychze mas pogardy wobec wszystkich którzy swoja postawą patriotyzmowi zaprzeczają.


Nie tylko w sytuacji wojny.

Większość tych co uważają się za patriotów powie ci otwarcie, że unikanie płacenia podatków jest niepatriotyczne.
I mają rację.
Bo z czego niby Naród Polski miałby żyć i przepierać mózgi dzieciom w szkołach pierdołami o Piastach, jak nikt nie będzie płacił podatków? Smile

Patriotyzm to religia - został stworzony dokładnie w tym samym celu; kontroli mas na potrzeby instytucji, przy pomocy propagandy.
Jedyna różnica między religią a patriotyzmem to instytucja której służy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wainmore




Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 14 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nikt w wątku nie rozgranicza szowinizmu od nacjonalizmu. Naród wybrany posługujący się głupimi gojami to typowy szowinizm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 20:07, 14 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naród polski to kolejny sztuczny twór na bazie którego funkcjonuje pojęcie polskiego patriotyzmu -a co można stworzyć wychodząc z absurdalnych założeń?-kolejne absurdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1766
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:30, 14 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibimark napisał:
Naród polski to kolejny sztuczny twór na bazie którego funkcjonuje pojęcie polskiego patriotyzmu -a co można stworzyć wychodząc z absurdalnych założeń?-kolejne absurdy.


Tu przesadziłeś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zxcvbnm2004




Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:50, 14 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komendant napisał:
W związku z tym zadam ci tak proste pytanie, że kurwa retoryczne. Czy chłop w wiosce w świętokrzyskim miał jakieś powiązania z sąsiednią wioską w ramach plemiona Lędzian w IX wieku?


Nie miał.

Cytat:
Skocz do trybalistycznej Afryki Środkowej to się przekonasz.


Gościu...
W Afryce Środkowej do XX w. nie było infrastruktury, ale nie ma to nic wspólnego z łącznością czy patriotyzmem. Tam przyroda wygrywała z człowiekiem do niedawna i dopiero holokaust Leopolda II w Kongu wprowadził tam jakąkolwiek infrastrukturę. Nie po to by łączyć afrykańskie plemiona, lecz po to by efektywniej wyzyskiwać i mordować nieposłusznych Murzynów.

Cytat:
Gdzie ty spotkałeś się ze szlachtą we wczesnym średniowieczu we Francji?
Bo takowa nigdy w tych czasach NIE ISTNIAŁA.


Chlodwig miał rodzinę, czy nie? Jak myślisz, jak zarządzał na tak dużym terytorium nie wdając w taktyczne mariaże swoje dzieci z największymi wojami na terenie Franków? To, że nie nazywało się to szlachtą per se nie oznacza, że nie miało jej nacechowań a tym bardziej, że nie było jej zalążkiem w późniejszym Cesarstwie Franków.

Cytat:
Ideologie prędzej czy później spajają ludzi manipulacją lub strachem.


Jakoś Szwajcarzy nie wydają się być spojeni ani jednym ani drugim. A jednak i Francuzi i Włosi czy Niemcy mają powszechny (po służbie) dostęp do broni i chcą walczyć za kraj multikulturowy.

Cytat:
Ludzie walczyli w imię setek różnych powodów.
Jedyne co udowadniasz to, że ludzie nie walczą li tylko w imię kraju urodzenia.


Nie walczą, jednak patriotyzm nie jest inicjatorem ani wyjątkowym powodem do walki za kraj.

Cytat:
Życie codzienne i - ważne słowo - asocjacje społeczne nie składają się z wyjątków i zachowań instynktownych, ale składają się ze znacznie bardziej skomplikowanych i rozbudowanych kontaktów międzyludzkich.


Nie zmiania to faktu, że np. dzieci pomagają sobie bezinteresownie. Dopiero po pewnej indoktrynacji bądź doświadczen zaczyna selekcjonować komu można a komu nie trzeba pomagać.

Cytat:
Ty natomiast jesteś jednym, wielkim popisem.


Wykazałem ci za to, że taki multikulturowy kraj jak Szwajcaria istnieje bez "asocjacji" językowych ani narodowych. Spaja ich idea panstwa należącego do ludzi, a nie polityków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.200 mBTC

PostWysłany: 23:04, 14 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Najwyraźniej definicja patriotyzmu jest taka: patriota - osoba którą ElComendante za patriotę uważa


Nie roszczę sobie takiego prawa, bo nie jestem ideologiem.
Definicję, zaś podałem ci nie jedną. Między innymi: "przywiązanie, silna więź emocjonalna w stosunku do różnych aspektów związanych z ojczyzną jak między innymi a przede wszystkim kulturowych, historycznych, politycznych czy etnicznych."

Bimi napisał:
Ech @komendante, ty chyba faktycznie wierzysz w te wszystkie bzdury które wypisujesz.


Ty naprawdę uznajesz te wszystkie bzdury to bym rozumiał, ale wierzysz?
To obraza. Crying or Very sad

Bimi napisał:
Wiem, że nie chcesz mojej rady, ale szczerze: próbuj może czytać mniej książek.


Taka propozycja w Polsce?
Nie mogę zaniżać średniej. Very Happy

Bimi napisał:
Nie wiem, przerzuć się na krzyżówki, czy sudoku


Wolę szachy.

Bimi napisał:
Czyli czekaj, wracając jednak do tego co napisałeś.
Ty jesteś patriotą, ale Sikorski i Paderewski nie byli - tak?


Wręcz przeciwnie. To wg. definicji WZBG oni nie byli patriotami. Według podanej przeze mnie definicji byli.

Bimi napisał:
Większość tych co uważają się za patriotów powie ci otwarcie, że unikanie płacenia podatków jest niepatriotyczne. I mają rację.


Nie mają racji, ale są tępi i nie rozumieją podstawowych pojęć. Nie potrafią między innymi odróżnić Państwa od Narodu, od Ojczyzny.

Jednak Bimi tępota wynikając a z takiej czy innej ideologii politycznej nie jest charakterystyczna dla tylko takowych środowisk, ale również dla środowisk przeciwstawnych, które gdy nie biegasz z "tęczową" flagą twierdzą, że nie jesteś Europejczykiem a w gorszych przypadkach jesteś wręcz literalnie Hitlerem. Wink

zibimark napisał:
Naród polski to kolejny sztuczny twór na bazie którego funkcjonuje pojęcie polskiego patriotyzmu -a co można stworzyć wychodząc z absurdalnych założeń?-kolejne absurdy.


Jesteś jednak prowokatorem, czyli tworem sztucznym.

zxcvbnm2004 napisał:
Komendant napisał:
W związku z tym zadam ci tak proste pytanie, że kurwa retoryczne. Czy chłop w wiosce w świętokrzyskim miał jakieś powiązania z sąsiednią wioską w ramach plemiona Lędzian w IX wieku?


Nie miał.


To cię kurwa zmartwię. Miał.
Plemiona słowiańskie wspólnie broniły swojego terytorium, mieszkańcy wspólnot spotykały się na wiecach, a że nie miały zawodowej armii to wojami był każdy kto miał siłę by złapać długaśną włócznię - charakterystyczna dla Lędzian - by iść się napierdalać z najeźdźcami.
W związku z tym występował między nimi intensywny kontakt, gdyż uznawali się za wspólnotę, która posiadała określone więzy społeczne.

zxcvbnm2004 napisał:
ale nie ma to nic wspólnego z łącznością czy patriotyzmem.


Trybalistyczne postawy mają wszystko wspólnego z brakiem identyfikowania się ze wspólnotą większą, niż paro tysięczne plemię. W związku z tym istnieje wręcz gigantyczna łączność.

zxcvbnm2004 napisał:
To, że nie nazywało się to szlachtą per se nie oznacza, że nie miało jej nacechowań a tym bardziej, że nie było jej zalążkiem w późniejszym Cesarstwie Franków.


Nie było szlachty w żadnym tego słowa rozumieniu. Nie było żadnych praw kształtujących coś takiego jak stan szlachecki. Ówcześnie nie było nawet prawa kształtującego rycerstwo. Każdy mógł być tak chłopem jak też wojem.

zxcvbnm2004 napisał:
Komendant napisał:
ideologie prędzej czy później spajają ludzi manipulacją lub strachem.

Jakoś Szwajcarzy nie wydają się być spojeni ani jednym ani drugim. A jednak i Francuzi i Włosi czy Niemcy mają powszechny (po służbie) dostęp do broni i chcą walczyć za kraj multikulturowy.


Nie mam pojęcia do czego jest ta odpowiedź.
Gdzie ja piszę coś o Szwajcarii i jakoby jakiejś ich ideologii?

zxcvbnm2004 napisał:
Nie walczą, jednak patriotyzm nie jest inicjatorem ani wyjątkowym powodem do walki za kraj.


Oczywiście. Kto twierdzi inaczej, bo nie ja. Shocked

zxcvbnm2004 napisał:
Nie zmiania to faktu, że np. dzieci pomagają sobie bezinteresownie. Dopiero po pewnej indoktrynacji bądź doświadczen zaczyna selekcjonować komu można a komu nie trzeba pomagać.


W jakim wieku dzieci?
Dzieci zachowują się różnie na różnych etapach życia, co wcale nie wynika z indoktrynacji - bo zaś coś takiego można uznać tzw. uspołecznienie, ale między innymi wynika ze sposobu postrzegania świata na jaki pozwala im ich umysłowość czy z etapu socjalizacji, na którym się znajdują. Przykładowo taki 3 latek ma w dupie pozycję w grupie, bo nie jest jeszcze w stanie tego ocenić. On dopiero uczy się postrzegania świata w kontekście JA a Otoczenie.
Jednak już 6-7 latek nie ma tego w dupie, bo postrzega siebie na tle otoczenia w zupełnie innym kontekście, gdyż jest na zupełnie innym etapie procesu socjalizacji a co za tym idzie między innymi robi mu różnicę jak postrzega go otoczenie, grupa.
Na większość 3 latków sankcja grupy nie zadziała psychologicznie, ale już na większość 6 latków sankcja grupy działa bardzo intensywnie psychologicznie.
Wynika z postępujących a zupełnie naturalnych procesów jak autonomizacja i socjalizacja.

zxcvbnm2004 napisał:
Wykazałem ci za to, że taki multikulturowy kraj jak Szwajcaria istnieje bez "asocjacji" językowych ani narodowych.


Oczywiście, że po pierwsze występują asocjacje narodowe, chyba że twierdzisz, iż przeciętny mieszkaniec Szwajcarii odpowiada, że jest Ziemianinem a nie Szwajcarem.
Ponadto powstanie Szwajcarii to specyficzna sytuacja, bo te cwaniaki mają góry a ponadto leżeli w średniowieczu w chuja znaczącym pod kątem strategicznym rejonie Europy, więc mogli sobie kozaczyć i zakładać związki, federacje a okoliczne potęgi miały to w poważaniu. Dopiero gdy zaczynał się renesans sytuacja nieco się zmieniła, ale i tak podbicie tych terenów było cholernie trudne.
Ponadto Szwajcaria nie była multikulturowym krajem, gdy był tworzona, bo zakładali ów związek ludzie mówiący zbliżonym językiem a także tworzący spójne wspólnoty kulturowe.

Multikulturowa to była Syria. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 23:51, 14 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to ze ktoś mówi tym samym językiem co ja ( iluź to jest polskojęzycznych agentów obcych służb) ,zamieszkuje ten sam sztucznie wydzielony obszar geograficzny zwany polską co ja będąc osobą której nie znam zasługuje mimo to na wiekszy szacunek z mojej strony niż osoba która powyższych cech nie posiada ? (np. obcokrajowiec).
Czy naprawdę sądzicie że obcy mi polak jest mi blizszy niz obcy mi szwed czy niemiec tylko dlatego ze z polakiem laczy mnie mowa tym samym językiem ?
Przeciez to ze mowimy tym samym językiem , ze mieszkamy w tym samym państwie nic nie powinno znaczyć w ocenianiu innego człowieka.
Realnie istniejącymi grupami czy malymi spolecznosciami są te których członków sie dobrze zna i wie w jakim stopniu można na nich liczyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:12, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Cytat:
Nie tylko w sytuacji wojny.

No właśnie- co wy z tą wojną bez przerwy? Confused _ _ _ M-a-n-i-a-n-a??


zxcvbnm2004:
Cytat:
multikulturowy kraj jak Szwajcaria istnieje bez "asocjacji" językowych ani narodowych. Spaja ich idea panstwa należącego do ludzi, a nie polityków.

Nie użyłbym tylko słówka "multikulturowy" -które pasuje do Szwajcarii jak nieprzymierzając kwiatek do kożucha- bo niby jakie "kultury" -poza zachodnioeuropejską dominują w Szwajcarii? Confused Ale pozatym: dobra zajawka. Coś w tym jest: Szwajcarom bardzo daleko do wdupizmu kiedy ważą się jakieś losy dotyczące ich państwa. Taka postawa odpowiada definicji patriotyzmu.

Już tłumaczę o co chodzi, na przykładzie kilku ciekawych postów z tematu z pierdolni. Przekleję, bo chyba już czas wnieść powiew świeżej atmosfery do tej nieco zatęchłej dyskusji; a szkoda aby wartościowy głos przepadł bez echa.

Mirka.S napisał:
Patriotyzm to miłość do ojczyzny.
I jak każdą miłość- nie można jej zaprowadzić siłą ani prerswazją; aczkolwiek znane są przypadki "związków z rozsądku". Tak czy owak- wspólny język, to 99 % sukcesu. Oto przykład do czego prowadzi zluzowanie obyczajów (związki lekkich obyczajów); multi-kulti = swinging. Mówią o jakiejś integracji, ale to już poligamia zaprowadzana na siłę. A jak powiedziano, miłości nie da się zaprowadzić siłą... Confused Myszka agresorka po szwedzku.
O tym co siędziej w Szwecji- nomen omen kraju dopiero prawdziwie multikulturowym jest głośno - a myślę będzie jeszcze głośniej, jeśli szwedzi się nie opamiętają.
polecam poczytać komentarze na stronie http://porozmawiajmy.tv/szwecja-po-fali-uchodzcow-anna-maria-myszka-gustafsson/
https://prawda2.info/viewpost.php?p=333852

Mirka.S napisał:
Czym jest miłość? To po prostu pragnienie by obiekt żył, prosperował, nie cierpiał, słowem pragnienie szczęścia i pomyślności dla obiektu miłości. Owszem - kiedy jest taka potrzeba można się czasami, w potrzebie poświęcić, ale doprawdy nie rozumiem co się tak wszystkie gimby przyczepiły do tego jednego aspektu. Ciągle te poświęcania umieranie ginięcie na wojnie .... WTF? No nikt obsranego smarkacza nie będzie zmuszał na siłę do poświęceń w walce, jak ten nie chce. Ale czy to znaczy że w czasie pokoju nie może taki jeden z drugim chcieć pomyślności dla kraju w którym żyje? Rolling Eyes No dla mnie właśnie głupotą jest manie w dupie co się dzieje w kraju/ojczyźnie/państwie -jak zwał tak zwał. Właśnie z takiej postawy - tumiwisizmu - wychodzą potem takie kwiatki: czemu jest źle? Bo wszyscy mają w dupie! Czemu wszyscy mają w dupie? -Bo jest do dupy! - co dowodzi słuszności wdupizmu Rolling Eyes (tj. mają w dupie czy będą a) podejmowane słuszne decyzje przez obrane władze, b) czy sąsiedzi za granicą są wrogo, czy przyjaźnie nastawieni Rolling Eyes - w końcu ci sąsiedzi to pewnie takie same kosmopolityczne ludziska jak my/ja/moja rodzina.. {nie ważne że rzeczywistość może tego nie potwierdzać, liczy się idea}, c) czy sąsiadowi za miedzą [chociaż znam go tylko z widzenia] żyje się dobrze i spokojnie??) -manie w dupie doprowadza do tego, że się gospodarka sypie, każdy ciągnie w swoją stronę, a młodzi kosmopolici na obczyznę za lepszym.. Kurde- kto wam powiedział młotki, że patriotyzm to głównie gotowość do umierania za ojczyznę? Toż to wyżyny -nie oszukujmy się - dla większości nie osiągalne, dla "świętych" patriotyzmu.. dla 2-3% A dla świeckiego laikatu? - patriotyzm ma oznaczać bodaj praktyczne, szczere pragnienie, by ojczyzna/kraj/państwo dobrze prosperowało. By prawo było prawe, a przyszłość bezpieczna! I kurwa tym jest patriotyzm! Ogarnijcie to- sprowadzanie tej kwestii do umierania i poświęceń w walce to jakiś absurd, robienie kwaśnego fermentu "filozoficznego" w imię splugawienia terminu i wciśnięcia, powiedzmy, polakom, że patriotyzm jest im niepotrzebny- lepszy jest wdupizm! Kto takie pojmowanie rozsiewa? Np. @zibimark - pierwszy forumowy gimbaster - nie wiem tylko czy z głupoty (chyba [-dop. mój] autentycznie nie rozumie że patriotyzm to 99% pragnienia szczęścia dla kraju, a tylko 1% [potencjalna] gotowość do poświęceń na jakiejś [potencjlnej] wojnie (fakultatywnie, i dla wybranych) . Przedewszystkim patriotyzm to troska by w państwie były uchwalane dobre i przynoszące ład w społeczeństwie prawa - jeśli w takim razie patriotyzm jest przeżytkiem dla ułomnych ( Shocked ) to gratuluję pojęcia i życzenia powodzenia w dalszym szerzeniu fermentu thumleft


a zatem mamy tu ciekawy aspekt: widzimy że proponowane definicje słownikowe, tudzież obiegowe opinie o tym, czym w istocie miałby być patriotyzm są mocno zażydzone [niech będzie, że schazarowane Smile ]
patriota- człowiek kochający swoją ojczyznę, gotów do poświęceń dla niej
-co znaczy kochać- to wyobrażenia mogą być różne- pewnie rzucać się bezrefleksyjnie w ogień. Za każdym razem kładzony jest nacisk na to 'poświęcanie się'... umieranie Confused No tak! bo to jest najważniejsze... Confused ani słowa o trosce i pożądaniu dobra w czasach pokoju...
silne przywiązanie, miłość, najczęściej do ojczyzny, poczucie więzi społecznej oraz chęć, gotowość poświęcenia się dla własnego narodu
-znów: romantyczne, efemeryczne idee - i... a jakże!: poświęcanie się. "Poświęcanie" musieć być nieodłączną częścią rozumienia tej zasady -szczególnie jeśli ma ją pojmować taki naród jak Polacy. A gdzie wzmianka o żywym zainteresowaniu sprawami bieżącymi??

Szwajcarów akurat mocno interesują natomiast żywotne interesy ich kraju, a w nim siebie -jako społeczeństwa szwajcarów (wypełniają autentyczną definicję 'patriotów').

Patriotyzm- w praktycznym sensie- to nic innego jak tylko, i po prostu, odwrotność "wdupizmu".
I naprawdę- nie trzeba tu doklejać żadnej wielkiej filozofii. Cool

Bimi napisał
Cytat:
Najwyraźniej definicja patriotyzmu jest taka:
patriota - osoba którą ElComendante za patriotę uważa

i owszem- definicja kładąca nadmierny nacisk, wyolbrzymiająca cechę gotowości do poświęceń jest WYPACZONA. Sarkazm zbyteczny. Nie trzeba być wirtuozem mądrości by to ogarnąć.



marla napisał:
Też tak myślę- patriotyzm jest dobry dla idiotów! O ileż lepiej mieć w dupie co się dzieje w kraju! thumright


Mirka.S napisał:
patriotyzm jest zły- bo jak przyjdzie wojna trzeba będzie się ....p.o.ś.w.i.ę.c.a.ć.


_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zxcvbnm2004




Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:03, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komendant napisał:
Plemiona słowiańskie wspólnie broniły swojego terytorium, mieszkańcy wspólnot spotykały się na wiecach, a że nie miały zawodowej armii to wojami był każdy kto miał siłę by złapać długaśną włócznię - charakterystyczna dla Lędzian - by iść się napierdalać z najeźdźcami.


Nudzi mnie to.
Wikingowie. Kto sprzedawał im niewolników na w-pie Wolin? Czyżby nie Słowianie?

Nie mam pojęcia o czym pieprzysz z jakąś wspólnotą. Słowanie nie napierdalali się wg Ciebie między sobą? Wybrawy pod "Złotą Bramę" do Kijowa nie odbywały się? Z tego co pamiętam, to więcej wojen prowadziliśmy na wschodzie niż na zachodzie, i granice od Łokietka na Zachodzie aż do upadku kraju nie zostały zmienione.

Cytat:
Trybalistyczne postawy mają wszystko wspólnego z brakiem identyfikowania się ze wspólnotą większą, niż paro tysięczne plemię. W związku z tym istnieje wręcz gigantyczna łączność.


Pozostaje ci to tylko udowodnić.

Cytat:
Nie było szlachty w żadnym tego słowa rozumieniu. Nie było żadnych praw kształtujących coś takiego jak stan szlachecki. Ówcześnie nie było nawet prawa kształtującego rycerstwo. Każdy mógł być tak chłopem jak też wojem.


Tak, każdy... szczególnie rycerzem.
Chlodwig łączył swoją rodzinę z najpotęzniejszymi wojami w swoim kraju. Prawda czy fałsz? Prawda. Czemu to robił? Bo "w rodzinie nic nie zginie". Dlaczego? Bo związki wasalne jakoś trzeba było budować i dlatego powstawały związki senioralne.

Ale ty mi opowiesz jakąś baśń, że wszyscy byli posłuszni tylko dlatego, że lubili się nawzajem...

Cytat:
Nie mam pojęcia do czego jest ta odpowiedź.
Gdzie ja piszę coś o Szwajcarii i jakoby jakiejś ich ideologii?


Ja przytaczam Szwajcarie gdzie patriotyzm w Twoim durnym rozumieniu nie istnieje.

Cytat:
W jakim wieku dzieci?
Dzieci zachowują się różnie na różnych etapach życia, co wcale nie wynika z indoktrynacji - bo zaś coś takiego można uznać tzw. uspołecznienie, ale między innymi wynika ze sposobu postrzegania świata na jaki pozwala im ich umysłowość czy z etapu socjalizacji, na którym się znajdują. Przykładowo taki 3 latek ma w dupie pozycję w grupie, bo nie jest jeszcze w stanie tego ocenić. On dopiero uczy się postrzegania świata w kontekście JA a Otoczenie.


Do etapu wczesnoszkolnego.
Weź dziecko czarne, białe i żołte i daj im zabawki. Będą sobie bezinteresownie pomagały.

Cytat:
Jednak już 6-7 latek nie ma tego w dupie, bo postrzega siebie na tle otoczenia w zupełnie innym kontekście, gdyż jest na zupełnie innym etapie procesu socjalizacji a co za tym idzie między innymi robi mu różnicę jak postrzega go otoczenie, grupa.
Na większość 3 latków sankcja grupy nie zadziała psychologicznie, ale już na większość 6 latków sankcja grupy działa bardzo intensywnie psychologicznie.
Wynika z postępujących a zupełnie naturalnych procesów jak autonomizacja i socjalizacja.


A czym jest socjalizacja? Wrzucasz terminy, które udowadniają to co mówię. Dzieci na które nie mają wpływu dorośli w postrzeganiu świata, nie będą robić sobie krzywdy. Dopóty złe wzorce przez dzieci nie są powielane poprzez małpowanie dorosłych (co jest elementem socjalizacji) dopóty nie robią sobie kuku.

Cytat:
Oczywiście, że po pierwsze występują asocjacje narodowe, chyba że twierdzisz, iż przeciętny mieszkaniec Szwajcarii odpowiada, że jest Ziemianinem a nie Szwajcarem.


Dobra, popytaj w kantonach cechy prawdziwego Szwajcara. Francuzi powiedzą co innego niż Niemiaszki, a Włosi jeszcze co innego.

Cytat:
Ponadto powstanie Szwajcarii to specyficzna sytuacja, bo te cwaniaki mają góry a ponadto leżeli w średniowieczu w chuja znaczącym pod kątem strategicznym rejonie Europy, więc mogli sobie kozaczyć i zakładać związki, federacje a okoliczne potęgi miały to w poważaniu. Dopiero gdy zaczynał się renesans sytuacja nieco się zmieniła, ale i tak podbicie tych terenów było cholernie trudne.


Nie pasuje ci do tezy - zaczynasz pieprzyć smuty.

Cytat:
Ponadto Szwajcaria nie była multikulturowym krajem, gdy był tworzona, bo zakładali ów związek ludzie mówiący zbliżonym językiem a także tworzący spójne wspólnoty kulturowe.


Naprawdę... ręce mi opadają.
Rzymianie, Germanie, Galowie... bardzo jednolity. I tylko dla hecy wprowadzono tam po rozpadzie Cesarstwa Franków bodaj 4 władców z czego troje było z domów niemieckich. Już nie wspomnę o najemnikach szwajcarskich, którzy mówili w każdym języku...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 09:08, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli pojawia sie realne zagrożenie życia to normalny człowiek kieruje się nie ideologiami które ktoś wyssał z palca u nogi tylko realną potrzebą przetrwania .
Każdy normalny człowiek myśli wtedy o rodzinie i to ją przede wszystkim stara się otoczyć parasolem ochronnym .
A puste slogany typu patriotyzm,naród które mają zmotywować urobione masy do poświęceń dla ogółu do mnie nie przemawiają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:48, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibimark napisał:
Jesli pojawia sie realne zagrożenie życia to normalny człowiek kieruje się nie ideologiami które ktoś wyssał z palca u nogi tylko realną potrzebą przetrwania .
Każdy normalny człowiek myśli wtedy o rodzinie i to ją przede wszystkim stara się otoczyć parasolem ochronnym .

Dokładnie , z tym że ty nie rozumiesz co każdy normalny człowiek myśli wtedy o rodzinie ?
Normalny człowiek nie dzieciak jak ty ,myśli o rodzinie prewencyjnie . Czyli zapewnia jej byt , przyszłość itd . Zazwyczaj wiąże się to z jakąś pracą . I jak się jest np wojewodą , czy innym urzędnikiem państwowym który prowadzi sobie całkiem wygodne i dostatnie życie . Ale jest tego cena . Musisz być dobrym urzędnikiem dla państwa i jego władcy , musisz być lojalny . Dlatego np jakiś wojewoda prowadził wojska do bitwy . Nie za puste hasła patriotyzmu , a za realną posadę i delikatesy z tego płynące . Bo jak się zmieni władza , to go w najlepszym wypadku "wymienią" .
Natomiast ci na "pańszczyźnie" na samym dole piramidy nie tyle myślą o patriotyzmie jako utopii , co nie myślą o nim wcale dopuki ich władza do tego myślenia przymusi . Czyli ty i ty jedziecie na wyprawę wojenną , bo jak nie to ja wojewoda będę miał przejebane , a jak ja będę miał przejebane to szef będzie miał przejebane . A to znaczy że wszyscy mamy przesrane , ale to wy będziecie ginąć . Jeśli nie od ich kul , to od NASZYCH , z tym że w pierwszym wypadku macie szansę przeżyć .
I o to chodzi w patriotyzmie . Im więcej masz do stracenia ( oprócz życia rodziny , chodzi głownie o sprawy materialne ) , tym większym jesteś patriotą .





Na początku była wspólnota rodowa u Słowian nazywała się - np - Zadruga .
Cytat:
... Składała się zazwyczaj z 20 do 30 osób. Jej członkowie, zazwyczaj synowie jednego ojca oraz ich żony i dzieci, mieli jednakowe prawa i obowiązki. Obowiązywała wspólnota produkcji, konsumpcji oraz majątku. We wspólnocie tej występował podział według płci oraz według zawodu, a władzę sprawowała rada złożona z dorosłych mężczyzn, na której czele stał naczelnik-gospodarz.
powiedzieliby taki pierwotny narodowy socjalizm Wink i to było możliwe na poziomie rodu skoligaconego więzami krwi . Bo tylko więzy krwi są tak naprawdę jedyną naturalną ( podstawową ) formą organizacji społecznej . Wszystko co jest wyżej czyli plemię , federacja , państwo , imperium itd , to jest nasz wymysł i stosunkowo odpowiednio oddala się od pierwowzoru . W plemieniu występują jeszcze silne więzy krwi , ale wyodrębniają się kolejne rody , to rodzi konflikty . Kiedy plemiona łączą się w federacje pokrewieństwa są na poziomie kultury , języka , ale wspólnej krwi coraz mniej . A rządzić ktoś musi jeden ród i jego rada z naczelnikiem . Następnie , federacja ewoluuje do roli Państwa , im większy moloch , tym Ród rządzący ma więcej problemów z rządzeniem , spiski innych rodów się czają , i zewnętrzne rody z innych państw dybią na nasze majątki i naszą trzódkę Wink . Na etapie państwa klaruje się wymyślony przez Władze patriotyzm . By zmotywować rodaków do obrony Rodu rządzącego , bo doskonale sobie zdajemy sprawę , że nie łączą nas więzy krwi , dlatego potrzebujemy wzniosłych słów , medali , itp. , by zachęcić motłoch do oddawania wszystkiego co mają najcenniejszego włącznie z życiem . Na poziomie wspólnoty rodowej , a nawet jednego plemienia , takich zachęt , Ród nie musiał stosować Wink
Na koniec mamy Imperium , jeden wielki kurwidołek , wszyscy wszystkich wyruchali , a pokrewieństwo niewidoczne i całkowicie rozmyte . Tu władza musi cisnąć ten kurwidołek . Dlatego ma potężnie rozbudowany aparat ucisku . Każda jednostka funkcyjna ciągnie z niego profity jest jak wojewoda ze średniowiecznych państw . To i robotę trzeba im znaleźć , to rozpierdalają świat , trochę tu , trochę tam , czasem jakieś lato miłości na kwasie , a później znowu bomby , ale bez przesady , raz na sto lat większa rozpierducha co by motłoch się za bardzo nie rozleniwił i na zaczął się domagać wolności rodowych Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.200 mBTC

PostWysłany: 10:05, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chemicloo
Cytat:
A gdzie wzmianka o żywym zainteresowaniu sprawami bieżącymi??


Ale po co ? przecież :

Kiedy przyszli po Polaków, nie protestowałem. Nie byłem przecież Polakiem.
Kiedy przyszli po patriotów, nie protestowałem. Nie byłem przecież patriotą.
Kiedy przyszli po antyglobalistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież antyglobalistą.
Kiedy przyszli po obrońców wolności słowa, nie protestowałem. Nie byłem przecież obrońcą wolności słowa.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 10:15, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
zibimark napisał:
Jesli pojawia sie realne zagrożenie życia to normalny człowiek kieruje się nie ideologiami które ktoś wyssał z palca u nogi tylko realną potrzebą przetrwania .
Każdy normalny człowiek myśli wtedy o rodzinie i to ją przede wszystkim stara się otoczyć parasolem ochronnym .

Dokładnie , z tym że ty nie rozumiesz co każdy normalny człowiek myśli wtedy o rodzinie ?
Normalny człowiek nie dzieciak jak ty ,myśli o rodzinie prewencyjnie . Czyli zapewnia jej byt , przyszłość itd . Zazwyczaj wiąże się to z jakąś pracą . I jak się jest np wojewodą , czy innym urzędnikiem państwowym który prowadzi sobie całkiem wygodne i dostatnie życie . Ale jest tego cena . Musisz być dobrym urzędnikiem dla państwa i jego władcy , musisz być lojalny . Dlatego np jakiś wojewoda prowadził wojska do bitwy . Nie za puste hasła patriotyzmu , a za realną posadę i delikatesy z tego płynące . Bo jak się zmieni władza , to go w najlepszym wypadku "wymienią" .
Natomiast ci na "pańszczyźnie" na samym dole piramidy nie tyle myślą o patriotyzmie jako utopii , co nie myślą o nim wcale dopuki ich władza do tego myślenia przymusi . Czyli ty i ty jedziecie na wyprawę wojenną , bo jak nie to ja wojewoda będę miał przejebane , a jak ja będę miał przejebane to szef będzie miał przejebane . A to znaczy że wszyscy mamy przesrane , ale to wy będziecie ginąć . Jeśli nie od ich kul , to od NASZYCH , z tym że w pierwszym wypadku macie szansę przeżyć .
I o to chodzi w patriotyzmie . Im więcej masz do stracenia ( oprócz życia rodziny , chodzi głownie o sprawy materialne ) , tym większym jesteś patriotą .





Na początku była wspólnota rodowa u Słowian nazywała się - np - Zadruga .
Cytat:
... Składała się zazwyczaj z 20 do 30 osób. Jej członkowie, zazwyczaj synowie jednego ojca oraz ich żony i dzieci, mieli jednakowe prawa i obowiązki. Obowiązywała wspólnota produkcji, konsumpcji oraz majątku. We wspólnocie tej występował podział według płci oraz według zawodu, a władzę sprawowała rada złożona z dorosłych mężczyzn, na której czele stał naczelnik-gospodarz.
powiedzieliby taki pierwotny narodowy socjalizm Wink i to było możliwe na poziomie rodu skoligaconego więzami krwi . Bo tylko więzy krwi są tak naprawdę jedyną naturalną ( podstawową ) formą organizacji społecznej . Wszystko co jest wyżej czyli plemię , federacja , państwo , imperium itd , to jest nasz wymysł i stosunkowo odpowiednio oddala się od pierwowzoru . W plemieniu występują jeszcze silne więzy krwi , ale wyodrębniają się kolejne rody , to rodzi konflikty . Kiedy plemiona łączą się w federacje pokrewieństwa są na poziomie kultury , języka , ale wspólnej krwi coraz mniej . A rządzić ktoś musi jeden ród i jego rada z naczelnikiem . Następnie , federacja ewoluuje do roli Państwa , im większy moloch , tym Ród rządzący ma więcej problemów z rządzeniem , spiski innych rodów się czają , i zewnętrzne rody z innych państw dybią na nasze majątki i naszą trzódkę Wink . Na etapie państwa klaruje się wymyślony przez Władze patriotyzm . By zmotywować rodaków do obrony Rodu rządzącego , bo doskonale sobie zdajemy sprawę , że nie łączą nas więzy krwi , dlatego potrzebujemy wzniosłych słów , medali , itp. , by zachęcić motłoch do oddawania wszystkiego co mają najcenniejszego włącznie z życiem . Na poziomie wspólnoty rodowej , a nawet jednego plemienia , takich zachęt , Ród nie musiał stosować Wink
Na koniec mamy Imperium , jeden wielki kurwidołek , wszyscy wszystkich wyruchali , a pokrewieństwo niewidoczne i całkowicie rozmyte . Tu władza musi cisnąć ten kurwidołek . Dlatego ma potężnie rozbudowany aparat ucisku . Każda jednostka funkcyjna ciągnie z niego profity jest jak wojewoda ze średniowiecznych państw . To i robotę trzeba im znaleźć , to rozpierdalają świat , trochę tu , trochę tam , czasem jakieś lato miłości na kwasie , a później znowu bomby , ale bez przesady , raz na sto lat większa rozpierducha co by motłoch się za bardzo nie rozleniwił i na zaczął się domagać wolności rodowych Wink


Rozumiem ze masz poczucie nizszosci i by sie dowartosciowac wyskakujesz z tekstami wobec rozmowcy typu dzieciak,nic nie rozumiesz itp ; Widac nie panujesz nad tym . Narcyzm przez ciebie przemawia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 767

PostWysłany: 11:16, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polski patriotyzm to zależnie od kontekstu narzędzie marketingowe, socjotechniczny twór nie jest to żaden prawdziwy patriotyzm.
Chyba że mam nieaktualną definicję...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:10, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy Zibiemu jest sens cokolwiek tłumaczyć. Ten człowiek sam powiedział że abstrakty myślowe są złe a to właśnie zdolność abstrakcyjnego myślenia różni nas od zwierząt. Po usunięciu abstraktów zostanie już tylko jedzenie-sranie-prokreacja i do tego pewnie sprowadza się zryty antydepresantami umysł zibiego, umysł w stanie gadziego atawizmu nie podatny na myśli abstrakcyjne i uczucia wyższego rzędu.

Patriotyzm to owszem, jest abstrakt myślowy, zwierzęta nie są w stanie być patriotami, one bronią tylko siebie i ewentualnie swego potomstwa. Patriotyzm ma wiele twarzy, ale dla mnie to przede wszystkim patriotyzm obywatelski, obrona mojego domu, mojego stylu życia, bliższej i dalszej rodziny, sąsiada itd. W dupie mam rządzących gdy ktoś napada na mój dom i na moje miasto. Nie jestem do Polski przywiązany jakoś szczególnie, ale gdziekolwiek na świecie bym na stałe nie zamieszakał i nie zaczął się z tym miejscem utożsamiać, bronił bym go. Człowiek o niskich instynktach tego nie pojmie. Człowiek nie odróżniający nacjonalizmu/ szowinizmu od patriotyzmu (zwłaszcza obywatelskiego związanego nie z narodem a z miejscem zamieszkanie i swoistym stylem życia), też nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 12:22, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Nie wiem czy Zibiemu jest sens cokolwiek tłumaczyć. Ten człowiek sam powiedział że abstrakty myślowe są złe a to właśnie zdolność abstrakcyjnego myślenia różni nas od zwierząt. Po usunięciu abstraktów zostanie już tylko jedzenie-sranie-prokreacja i do tego pewnie sprowadza się zryty antydepresantami umysł zibiego, umysł w stanie gadziego atawizmu nie podatny na myśli abstrakcyjne i uczucia wyższego rzędu.

Patriotyzm to owszem, jest abstrakt myślowy, zwierzęta nie są w stanie być patriotami, one bronią tylko siebie i ewentualnie swego potomstwa. Patriotyzm ma wiele twarzy, ale dla mnie to przede wszystkim patriotyzm obywatelski, obrona mojego domu, mojego stylu życia, bliższej i dalszej rodziny, sąsiada itd. W dupie mam rządzących gdy ktoś napada na mój dom i na moje miasto. Nie jestem do Polski przywiązany jakoś szczególnie, ale gdziekolwiek na świecie bym na stałe nie zamieszakał i nie zaczął się z tym miejscem utożsamiać, bronił bym go. Człowiek o niskich instynktach tego nie pojmie. Człowiek nie odróżniający nacjonalizmu/ szowinizmu od patriotyzmu (zwłaszcza obywatelskiego związanego nie z narodem a z miejscem zamieszkanie i swoistym stylem życia), też nie.


My wszyscy tu wiemy azyrenie że pod względem intelektualnym nie przerastasz nawet ameby. Funkcjonujesz w podstawionej rzeczywistości w której na zdrowy rozsądek,racjonalizm nie ma miejsca.
Kreujesz się na osobnika zdrowego psychicznie ale tak naprawde jesteś jak dziecko-bez kompasu i samodzielności w myśleniu-potrzebujesz przewodnika .

Ludzie nie dajcie sie zwieść banialukom jakie wraz z jadem wypluwa tu azor. On chętnie posłał by was na wojne byście ginęli w dobrze pojętym interesie liderów na szpicy piramidy rządzenia. Azor jak chce za nich ginąć niech ginie-nikogo to nie obejdzie-ale niech nie igra losem innych gloryfikując tu antyludzkie ideologie .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:48, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibimark napisał:
Azyren napisał:
Nie wiem czy Zibiemu jest sens cokolwiek tłumaczyć. Ten człowiek sam powiedział że abstrakty myślowe są złe a to właśnie zdolność abstrakcyjnego myślenia różni nas od zwierząt. Po usunięciu abstraktów zostanie już tylko jedzenie-sranie-prokreacja i do tego pewnie sprowadza się zryty antydepresantami umysł zibiego, umysł w stanie gadziego atawizmu nie podatny na myśli abstrakcyjne i uczucia wyższego rzędu.

Patriotyzm to owszem, jest abstrakt myślowy, zwierzęta nie są w stanie być patriotami, one bronią tylko siebie i ewentualnie swego potomstwa. Patriotyzm ma wiele twarzy, ale dla mnie to przede wszystkim patriotyzm obywatelski, obrona mojego domu, mojego stylu życia, bliższej i dalszej rodziny, sąsiada itd. W dupie mam rządzących gdy ktoś napada na mój dom i na moje miasto. Nie jestem do Polski przywiązany jakoś szczególnie, ale gdziekolwiek na świecie bym na stałe nie zamieszakał i nie zaczął się z tym miejscem utożsamiać, bronił bym go. Człowiek o niskich instynktach tego nie pojmie. Człowiek nie odróżniający nacjonalizmu/ szowinizmu od patriotyzmu (zwłaszcza obywatelskiego związanego nie z narodem a z miejscem zamieszkanie i swoistym stylem życia), też nie.


My wszyscy tu wiemy azyrenie że pod względem intelektualnym nie przerastasz nawet ameby. Funkcjonujesz w podstawionej rzeczywistości w której na zdrowy rozsądek,racjonalizm nie ma miejsca.
Kreujesz się na osobnika zdrowego psychicznie ale tak naprawde jesteś jak dziecko-bez kompasu i samodzielności w myśleniu-potrzebujesz przewodnika .

Ludzie nie dajcie sie zwieść banialukom jakie wraz z jadem wypluwa tu azor. On chętnie posłał by was na wojne byście ginęli w dobrze pojętym interesie liderów na szpicy piramidy rządzenia. Azor jak chce za nich ginąć niech ginie-nikogo to nie obejdzie-ale niech nie igra losem innych gloryfikując tu antyludzkie ideologie .


Ty to jednak jesteś skrajnym debilem a twoje insynuacje pod moim adresem są jak kulą w płot. Mówiłem ci zibi-łajzo że w dupie mam rządzących ale zaatakowany będę swego domu bronił? Jaką według ciebie antyludzką ideologię wyznaje poprzez obrone swego domu? Tępy menelu. Nieludzka ideologia bronienia swego domu. Posłuchaj się co mówisz.

Wiesz zibi, gardzę takim ścierwem jak ty. Twoje miejsce jest w kanałach i na wysypiskach. Ale nawet w twojej obronie bym stanął gdyby ktoś cie bezpodstawnie zaatakował i groziła by ci i twojej rodzinie anihilacja, bo cenie każde życie, i może nawet taki męt jak ty ma swój cel w życiu choćby i był nim tylko użyźnianie gleby swymi odchodami. Tym się różnimy,że ja bym cie bronił przed nieuzasadnioną agresją fizyczną bez względu na to jakim jesteś ścierwem. Taką mam antyludzką ideologię zibuś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibimark napisał:
Kreujesz się na osobnika zdrowego psychicznie ale tak naprawde jesteś jak dziecko-bez kompasu i samodzielności w myśleniu-potrzebujesz przewodnika


Projektujesz na mnie swoje doświadczenia? To przecież ty bierzesz antydepresanty i potrzebujesz pomocy, nie ja. Ja w przeciwieństwie do ciebie potrafię samodzielnie myśleć i nie potrzebuje do tego ani pomocy osoby trzeciej, ani stymulatorów chemii w mózgu. Jesteś istotą zniewoloną, bezmyślną i niesamodzielną. Wzbudzasz jedynie moje politowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 12:58, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
zibimark napisał:
Azyren napisał:
Nie wiem czy Zibiemu jest sens cokolwiek tłumaczyć. Ten człowiek sam powiedział że abstrakty myślowe są złe a to właśnie zdolność abstrakcyjnego myślenia różni nas od zwierząt. Po usunięciu abstraktów zostanie już tylko jedzenie-sranie-prokreacja i do tego pewnie sprowadza się zryty antydepresantami umysł zibiego, umysł w stanie gadziego atawizmu nie podatny na myśli abstrakcyjne i uczucia wyższego rzędu.

Patriotyzm to owszem, jest abstrakt myślowy, zwierzęta nie są w stanie być patriotami, one bronią tylko siebie i ewentualnie swego potomstwa. Patriotyzm ma wiele twarzy, ale dla mnie to przede wszystkim patriotyzm obywatelski, obrona mojego domu, mojego stylu życia, bliższej i dalszej rodziny, sąsiada itd. W dupie mam rządzących gdy ktoś napada na mój dom i na moje miasto. Nie jestem do Polski przywiązany jakoś szczególnie, ale gdziekolwiek na świecie bym na stałe nie zamieszakał i nie zaczął się z tym miejscem utożsamiać, bronił bym go. Człowiek o niskich instynktach tego nie pojmie. Człowiek nie odróżniający nacjonalizmu/ szowinizmu od patriotyzmu (zwłaszcza obywatelskiego związanego nie z narodem a z miejscem zamieszkanie i swoistym stylem życia), też nie.


My wszyscy tu wiemy azyrenie że pod względem intelektualnym nie przerastasz nawet ameby. Funkcjonujesz w podstawionej rzeczywistości w której na zdrowy rozsądek,racjonalizm nie ma miejsca.
Kreujesz się na osobnika zdrowego psychicznie ale tak naprawde jesteś jak dziecko-bez kompasu i samodzielności w myśleniu-potrzebujesz przewodnika .

Ludzie nie dajcie sie zwieść banialukom jakie wraz z jadem wypluwa tu azor. On chętnie posłał by was na wojne byście ginęli w dobrze pojętym interesie liderów na szpicy piramidy rządzenia. Azor jak chce za nich ginąć niech ginie-nikogo to nie obejdzie-ale niech nie igra losem innych gloryfikując tu antyludzkie ideologie .


Ty to jednak jesteś skrajnym debilem a twoje insynuacje pod moim adresem są jak kulą w płot. Mówiłem ci zibi-łajzo że w dupie mam rządzących ale zaatakowany będę swego domu bronił? Jaką według ciebie antyludzką ideologię wyznaje poprzez obrone swego domu? Tępy menelu. Nieludzka ideologia bronienia swego domu. Posłuchaj się co mówisz.

Wiesz zibi, gardzę takim ścierwem jak ty. Twoje miejsce jest w kanałach i na wysypiskach. Ale nawet w twojej obronie bym stanął gdyby ktoś cie bezpodstawnie zaatakował i groziła by ci i twojej rodzinie anihilacja, bo cenie każde życie, i może nawet taki męt jak ty ma swój cel w życiu choćby i był nim tylko użyźnianie gleby swymi odchodami. Tym się różnimy,że ja bym cie bronił przed nieuzasadnioną agresją fizyczną bez względu na to jakim jesteś ścierwem. Taką mam antyludzką ideologię zibuś.

Posluchaj śmierciu skoro wszyscy toba tu gardza slusznie zresztą to o czymś to swiadczy. Twoj patriotyzm na pokaz budzi w nas smiech bowiem tak juz jest ze im bardziej ktos kreuje sie na dobrego samarytanina tym wieksza jest w rzeczywistości kreatura . Tak właśnie jest w twoim przypadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:33, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibi
Cytat:
Twoj patriotyzm na pokaz budzi w nas smiech ?


czyli w kim ?

Azyren

Cytat:
Patriotyzm to owszem, jest abstrakt myślowy, zwierzęta nie są w stanie być patriotami, one bronią tylko siebie i ewentualnie swego potomstwa. Patriotyzm ma wiele twarzy, ale dla mnie to przede wszystkim patriotyzm obywatelski, obrona mojego domu, mojego stylu życia, bliższej i dalszej rodziny, sąsiada itd. W dupie mam rządzących gdy ktoś napada na mój dom i na moje miasto. Nie jestem do Polski przywiązany jakoś szczególnie, ale gdziekolwiek na świecie bym na stałe nie zamieszakał i nie zaczął się z tym miejscem utożsamiać, bronił bym go. Człowiek o niskich instynktach tego nie pojmie. Człowiek nie odróżniający nacjonalizmu/ szowinizmu od patriotyzmu (zwłaszcza obywatelskiego związanego nie z narodem a z miejscem zamieszkanie i swoistym stylem życia), też nie
.

Ja się zgadzam również z wersją patriotyzmu Azyrena.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:39, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziben napisał:
Rozumiem ze masz poczucie nizszosci i by sie dowartosciowac wyskakujesz z tekstami wobec rozmowcy typu dzieciak,nic nie rozumiesz itp ; Widac nie panujesz nad tym . Narcyzm przez ciebie przemawia.

Rozumiem że nic nie rozumiesz. Ale przypucować się administracji potrafiłeś na 18+ , więc taki głupi nie jesteś na jakiego pozujesz .

ziben napisał:
My wszyscy tu wiemy azyrenie że pod względem intelektualnym nie przerastasz nawet ameby
A tobie kurwa kto dał prawo wypowiadać się w imieniu WSZYSTKICH , administracja sypnęła limitem i w główce się pierdoli Laughing
Myślisz że jak coś tam nadukasz , przypucujesz się administracji to sobie będziesz śmielej poczynał . Ty leszczu ściekowy .



ziben napisał:
Posluchaj śmierciu skoro wszyscy toba tu gardza slusznie zresztą to o czymś to swiadczy.

Posłuchaj popłuczyno ludzka , naucz się pisać po polsku , to może wtedy zrozumiesz co znaczy "gardzić" . Niestety ty nie wiesz co to może oznaczać , gdyś głupi jest .


PS.Gdybyś miał trochę oleju w głowie @ziben to byś wiedział że połączenie Patriotyzmu z Utopią jest bezsensu . Powinno być Patriotyzm To idiotyzm . I pasuje i rymuje jak to po Polsku . Tylko ty się jeszcze wtedy ( jak zakładałeś temat) bałeś się użyć tego sformułowania , bo kto wie czy administracja by ci limit ujebała , albo wszyscy by ci po gaciach jechali a , tu proszę najlepszy przyjaciel admina Laughing ostatnich dni . Ale przecież wcześniej takim samym tematem badałeś sytuacje w pierdolni . W takich tematach wiedziałeś na kogo możesz liczyć . Jak byś był mądry to byś wiedział , że na @golala może zawsze liczyć . On nie czyta postów , wpada z monologami i swoją prawdą i chuj i tak ma być . Na @Comendanta możesz liczyć , on nie odpuści sobie jakiegoś referaciku po robocie , odpręża się jadąc po waszych uprzedzeniach i zarzutach . Argumentuje , aż do znudzenia , ale czym więcej On pisze tym więcej ignorancji z drugiej strony ścieka .
No i @Azyren jest , też coś ma do powiedzenia i w przeciwieństwie do ciebie , na pewno wielu na tej stronie ma ochotę wysłuchać jego opinii .
Administrator jest , tak go nakręciłeś @ziben , że już innym chęć palenia na stosach zarzuca Laughing , powiem tobie , twój temat robi wrażenie Laughing
I jesteś ty @ziben , i "wszyscy" zdecydowanie przyznają mi że jesteś przydupasem - miesiąca grudnia - administracji .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 17:49, 15 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
ziben napisał:
Rozumiem ze masz poczucie nizszosci i by sie dowartosciowac wyskakujesz z tekstami wobec rozmowcy typu dzieciak,nic nie rozumiesz itp ; Widac nie panujesz nad tym . Narcyzm przez ciebie przemawia.

Rozumiem że nic nie rozumiesz. Ale przypucować się administracji potrafiłeś na 18+ , więc taki głupi nie jesteś na jakiego pozujesz .

ziben napisał:
My wszyscy tu wiemy azyrenie że pod względem intelektualnym nie przerastasz nawet ameby
A tobie kurwa kto dał prawo wypowiadać się w imieniu WSZYSTKICH , administracja sypnęła limitem i w główce się pierdoli Laughing
Myślisz że jak coś tam nadukasz , przypucujesz się administracji to sobie będziesz śmielej poczynał . Ty leszczu ściekowy .



ziben napisał:
Posluchaj śmierciu skoro wszyscy toba tu gardza slusznie zresztą to o czymś to swiadczy.

Posłuchaj popłuczyno ludzka , naucz się pisać po polsku , to może wtedy zrozumiesz co znaczy "gardzić" . Niestety ty nie wiesz co to może oznaczać , gdyś głupi jest .


PS.Gdybyś miał trochę oleju w głowie @ziben to byś wiedział że połączenie Patriotyzmu z Utopią jest bezsensu . Powinno być Patriotyzm To idiotyzm . I pasuje i rymuje jak to po Polsku . Tylko ty się jeszcze wtedy ( jak zakładałeś temat) bałeś się użyć tego sformułowania , bo kto wie czy administracja by ci limit ujebała , albo wszyscy by ci po gaciach jechali a , tu proszę najlepszy przyjaciel admina Laughing ostatnich dni . Ale przecież wcześniej takim samym tematem badałeś sytuacje w pierdolni . W takich tematach wiedziałeś na kogo możesz liczyć . Jak byś był mądry to byś wiedział , że na @golala może zawsze liczyć . On nie czyta postów , wpada z monologami i swoją prawdą i chuj i tak ma być . Na @Comendanta możesz liczyć , on nie odpuści sobie jakiegoś referaciku po robocie , odpręża się jadąc po waszych uprzedzeniach i zarzutach . Argumentuje , aż do znudzenia , ale czym więcej On pisze tym więcej ignorancji z drugiej strony ścieka .
No i @Azyren jest , też coś ma do powiedzenia i w przeciwieństwie do ciebie , na pewno wielu na tej stronie ma ochotę wysłuchać jego opinii .
Administrator jest , tak go nakręciłeś @ziben , że już innym chęć palenia na stosach zarzuca Laughing , powiem tobie , twój temat robi wrażenie Laughing
I jesteś ty @ziben , i "wszyscy" zdecydowanie przyznają mi że jesteś przydupasem - miesiąca grudnia - administracji .


Posłuchaj konformistyczna gnido o czym ty do mnie piszesz . To ze udzielasz sie na tym forum by zyskac jak najwiekszy poklask nikogo tu juz nie dziwi. Chcesz by wszyscy cie lubili i podziwiali nic wartościowego sobą nie reprezentujac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   » 
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Patriotyzm to utopia
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile