W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Patriotyzm to utopia  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 15658
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:52, 23 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiejsze panstwa w Europie, to zlepek wielu narodow o roznej inteligencji, roznych zlozeniach i roznych preferencjach. "Najgorzej miec zlodzieja we wlasnym domu".

Kto w Polsce ma bron i do czego ona mu posluzy ?

Najlepiej uzbrojeni sa w Europie Niemcy i Anglicy. Maja bron falowa [komputerowa] i to w duzych ilosciach. Oni beda swoich krajow bronic na pewno. Polacy nie maja czym bronic swojego kraju. W Polsce jest masa obcych wojsk, ktore maja rozne uzbrojenie i rozne zadania.

Polakow w Polsce juz nie ma duzo i z dnia na dzien ich ubywa. Wojna w Polsce jest nieunikniona. Przekonuja nas o tym wszyscy. Wojna na Zachodzie z Polakami juz trwa kilka lat. Giniemy popychani i maltretowani, a szczegonie nasze dzieci, ktorym nie pozwolono pokonczyc szkol, nie dano pracy w miejscu zamieszkania i nie dano zadnych stanowisk. Psychiatria i inni lekarze maja pelne rece roboty. Giniemy wraz z wprowadzem w Polsce Stanu Wojennego. Gina tez ci Polacy, ktorzy do krajow anglosaskich zagladaja. Gina Polace tez w innych krajach od czasu wprowadzenia Stanu wojennego w Polsce. Stan wojenny w Polsce stal sie przyzwoleniem wojny z Polakami.

Teraz czeka Polske wojna z Rosja. Rocznica Rewolucji Rosyjskiej, to wielka sprawa - 100 lat. Rosje sie dzieli od dawna. Na pewno jakas bomba spadnie na Polske !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:01, 23 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kapusniaczek napisał:
Wojny fizycznej nie będzie! _ Zero szans!!!


-Uprasza się o zaprzestanie szerzenia propagandy chaosu (" Na pewno jakas bomba spadnie na Polske !!! " ) i/lub o podawanie źródła fałszywych objawień!!! Confused

_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:57, 23 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr.lolek:) napisał:
zibimark napisał:
Możliwość narazania wlasnego zdrowia i zycia w interesie rzadzacej elity ktora bez mrogniecia powiekom wysyla mieso armatnie na rzeź. Buntuja cie przeciwko X nacji czy panstwu

A co jeśli nie jesteś stroną napuszczoną przez elity na inne państwo, a właśnie takim państwem, na które poszczuto? Dajesz się wyrżnąć najeźdźcy? Przyglądasz się jak morduje twoją rodzinę? Rolling Eyes

Próbuję nie zostać zabity przez żadną z obu stron wojny, po czym przyglądam się wraz z rodziną jak najeźdźca wyrzyna w pizdu to twoje zajebiste państwo, z którego jesteś tak dumny że aż planujesz dać się wyrżnąć razem z nim.
Spoko - przynajmniej po wojnie będzie o jednego idiotę mniej. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:46, 23 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NATO w Polsce czeka na bombe z Rosji i zapewne ona bedzie. Wszystko przygotowane !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:50, 24 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
fragment książki Romana Dmowskiego opisujący reguły przekazywane z ojca na syna ( Michnik, Kaczyński, Komorowski, Sikorski, Kwaśniewski …) :

” – Z Polakami łatwo – ciągnął stary – tylko trzeba być mądrym i trzeba ich znać. To są straszni patrioci. Jak oni kochają tę swoją Polskę. Co oni się nad nią napłaczą! Co oni jej komplementów nagadają! Trzeba to samo robić.

Widzisz, tu na rogu stoi Mickiewicz (mason) z gipsu, a przed nim lampka się pali. Oni to widza i nie masz pojęcia, jak oni mnie za to kochają. Ale za ile groszy dziennie tej oliwy się wypali?.. To mnie nie zrujnuje.

Gdyby oni dostali z powrotem swoje państwo i na nowo by im było wszystko wolno, to ci ręczę, że bez przerwy urządzaliby jubileusze, rocznice, zjazdy, obchody, pochody: staraliby się, żeby ta biedna Polska, co się tyle wycierpiała, miała co dzień jakąś przyjemność. Nie masz pojęcia, jak ich to boli, że Moskale na to nie pozwalają.

Jak nie mogą inaczej, to urządzają jubileusz jakiegoś radcy, a po cichu sobie powiadają, że to dla Polski. Trzeba ich do tego zachęcać i brać w tym udział: to ich cieszy, a nam nic nie szkodzi. Lepiej, żeby się bawili dla Polski, niż pracowali dla niej. A gdy przyjdzie odpowiednia chwila, pchnąć ich dalej do krwawych manifestacji, żeby się dali zarzynać i zarzynali Polskę. Tak zrobiliśmy w 63 roku. I w tym jednym roku uszliśmy naprzód więcej, niż przez trzydzieści lat poprzednich. A im przybywa jeszcze jedna rocznica do obchodzenia…

– Oni mogliby być niebezpieczni – bo to zdolny naród – całe szczęście, że nie lubią myśleć i nie lubią się często fatygować.

Jak się raz wysilą od wielkiego święta, to potem przez cale lata odpoczywają. Łatwo im zaprzątać głowy głupstwami i przeszkadzać w myśleniu i to trzeba stale robić.

Czasem znajdzie się wśród nich łajdak mądrzejszy i energiczniejszy
– może nam dużo szkody zrobić, szczególnie, jeżeli umie zdobywać sobie wpływ na swoich. Takiego trzeba podpatrywać, czy nie zrobi jakiegoś głupstwa, czy mu się w czym noga nie powinie.

Wtedy go pchnąć gwałtownie, żeby się przewalił i więcej nie podniósł. To nie jest tak trudno, bo oni umieją jeden błąd więcej człowiekowi pamiętać, niż całe życie zasług. A tych, co nam dobrze służą, trzeba popierać, wywyższać, wmawiać w nich wielkość…

Henryk pił chciwie z ust ojca nauki; zapadały one głęboko w jego młodocianą dusze.
– A co będzie – zapytał raz – gdy oni zmądrzeją? Oni teraz się uczą robić Interesy…
Stary się roześmiał.

– Długo musza się uczyć: nie wiadomo, czy będą mieli czas. To nie tak łatwo umieć chodzić koło pieniędzy. Ja ci ręczę, że oni najpierw nauczą się ordynarnie kląć, niż powiększać polski majątek, i zanim Polskę wzbogacą, już ją rozkradną.
I do tego także trzeba ich zachęcać.

Ta nauka łatwo przychodzi. Gdy ułatwisz człowiekowi kradzież w jakiejkolwiek formie, już go masz w ręku, już ci musi służyć wiernie i na twoje bogactwo się składać.”


https://ligaswiatowa.wordpress.com/2014/.....masonerii/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 16:30, 25 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liderzy PIS-u , PO itd wszyscy służą jednemu "panu ". Ktore ugrupowanie nie wygralo by wyborów i tak beda one wygrane bo w kazdym z nich lider bedzie sługą tegoż " pana". A antagonizmy pomiędzy PO czy PIS to gra pozorów. Polskojezyczni politycy służą obcym mocarstwom. W gre wchodzi jedynie kosmetyka -w jaki sposób zaaranżować przed masami przedstawienie by wierzylo ono ze prawdziwa wladza w Polsce nie jest (jak ma to rzecz jasna miejsce) zakulisowa ,antypolska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 768

PostWysłany: 18:30, 25 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Liderzy PIS-u , PO itd wszyscy służą jednemu "panu ". Ktore ugrupowanie nie wygralo by wyborów i tak beda one wygrane bo w kazdym z nich lider bedzie sługą tegoż " pana". A antagonizmy pomiędzy PO czy PIS to gra pozorów. Polskojezyczni politycy służą obcym mocarstwom. W gre wchodzi jedynie kosmetyka -w jaki sposób zaaranżować przed masami przedstawienie by wierzylo ono ze prawdziwa wladza w Polsce nie jest (jak ma to rzecz jasna miejsce) zakulisowa ,antypolska.

Wyczerpales temat nic dodac nic ujać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:16, 26 Lut '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polakow sie boja jak cholera !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 12:29, 03 Maj '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile e
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 03 Maj '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibimark napisał:
Smile e


Jest to prawdopodobnie najinteligentniejsza twoja wypowiedź na tym forum ever, dużo inteligentniejsza od tego co do tej pory pisałeś. Gratuluje Wink
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 15:47, 23 Maj '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://natemat.pl/153715,200-euro-dla-uc.....-migrantow

Acw polsce tyrają za 1458 zł netto miesiecznie az im sie pot po jajach leje. Patriotyzm hahaha bijcie sie by byc dymanym jak teraz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:50, 24 Maj '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patriotyzm to skrajna głupota.
Głównym źródłem patriotyzmu jest miejsce urodzenia. Czyli rodząc się w Polsce jestem polskim patriotą. Rodząc w Niemczech niemieckim. A rodząc w Emiratach Arabskich, arabskim patriotą.

No i każdy Polski patriota przyzna, że gdyby urodził się np. w Emiratach Arabskich, to nie byłby wtedy polskim patriotą, mając dookoła arabów. Tylko byłby arabskim patriotą.
Idąc tym tokiem rozumowania, patriotyzm nie zależy od tego czy kraj jest dobry czy zły, czy kraj jest napadany czy napada. Zależy tylko od miejsca urodzenia.
Nie zależy od władzy, bo np. władza nas dyma a Polacy i tak są patriotami, więc od tego to nie zależy.
Patriotyzm to przyzwyczajenie, do miejsca gdzie się wychowało, do języka i kultury.
Jak się ktoś nie nauczył rosyjskiego lub niemieckiego, to trudno, żeby był patriotą innym niż polskim.
Patriotyzm, to też manipulacja ludźmi.
Czego wymaga patriotyzm? - oddania życia za ojczyznę.
Więc dobrze, że mamy tych patriotów, bo będzie kogo wysłać na front. Smile

Mi się najbardziej podoba Cejrowski. Jest polskim patriotą. A popier**ł ten kraj i pojechał w jakieś Meksyki i tam sobie żyje i mieszka.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 768

PostWysłany: 11:54, 25 Maj '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehe No dokładnie ale dziś polscy młodzi nie będą walczyć na froncie za ojczyznę ale za $$$ by se bejce kupić potem i wyrywć laski pod klubem Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 21:46, 25 Maj '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patriotyzm dzieli ludzi a nie łączy. Wyobrazmy sobie taką sytuacje-wszyscy ludzie na swiecie są patriotami (zwolennikow patriotyzmu taki stan rzeczy powinien cieszyc). Kazdy wiec czlowiek gloryfikuje swoich ziomkow wzgledem ludzi pochodzacych z innych nacji-pierwszy PODZIAŁ z tytułu bycia patriotą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 26 Maj '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibimark napisał:
Patriotyzm dzieli ludzi a nie łączy. Wyobrazmy sobie taką sytuacje-wszyscy ludzie na swiecie są patriotami (zwolennikow patriotyzmu taki stan rzeczy powinien cieszyc). Kazdy wiec czlowiek gloryfikuje swoich ziomkow wzgledem ludzi pochodzacych z innych nacji-pierwszy PODZIAŁ z tytułu bycia patriotą.
Jaki ty jednak kurwa jesteś głupi. ODSTAW LEKI ,może ci się poprawi.
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 10:13, 06 Cze '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś byłem patriotą ale na szczęście klapki mi spadły. Masoni żonglują ideami jak im się podoba. Oni mają jedną idee. Służyć diabłu. Diabeł ich sprytnie oszukał. To oni wymyślają idee i je niszczą w zależności od tego co chcą osiągnąć. Dlatego jeśli wierzysz w cokolwiek co nie jest prawdą jesteś okłamany. Tak po prostu jesteś okłamany. A teraz ilu ludzi zada sobie takie pytanie? Ile w człowieku musi być pokory by to stwierdzić? Osobiście w życiu wiele razy się myliłem i tylko dlatego, że nie byłem zaślepiony w swoich poglądach byłem w stanie wyrwać się "z prawdy", którą uważałem za ostateczną. ŻYDZI RZĄDZĄ ŚWIATEM. Co za głupstwo. Tak długo jak w człowieku jest nienawiść do kogokolwiek na tym świecie tak długo jest manipulowany. Diabeł jest ojcem kłamstwa a więc jeśli ludzie potrafią kłamać to o ile bardziej skomplikowane, wielowarstwowe kłamstwa wymyśla diabeł?

Obecnie patriotyzm przybiera na sile. Tworzona jest atmosfera Polski przedwojennej tak sądzę. Dużą rolę odgrywają tutaj jak zwykle gazety, radio tv. PIS ma za zadanie zrobić to samo co robił Stalin. Zadowolić najniższą klasę społeczną 500+ w zamian za ciche przyzwolenie (obojętność) poważnych zmian w rządzie. Zaczyna się spajać Wszetecznica Babilońska(KRK) z Państwem. Ostatnio pojechałem do Mamy i oglądałem z nią Ranczo. Widać tam programowanie społeczeństwa. Widać jak w każdym odcinku proboszcz pcha się w życie polityczne wójta. To jest właśnie mentalne przygotowanie polaków na to aby pogańska religia znowu wytyczała co wolno a czego nie wolno ludziom. WATYKAN RZĄDZI ŚWIATEM. Nie żydzi a watykan. Znacie powiedzenie najciemniej pod latarnią? Tak właśnie jest z Watykanem. Coś co miało być światłem dla ludzi stało się dla nich ciemnością. Diabeł zbrzydził, zdeprawował, zniekształcił, zakłamał prawdziwe chrześcijaństwo. I powiedzcie jak można oczekiwać od ludzi, że uwierzą Biblii jak ludzie, którzy zwą siebie jej znawcami kłamią, molestuja dzieci, wykorzystują pospólstwo? Tak się dzieję gdy człowiek polega na człowieku. Ludzie na księżach, księża na papieżu.

5 To mówi Pan:
Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku
i który w ciele upatruje swą siłę,
a od Pana odwraca swe serce.
6 Jest on podobny do dzikiego krzaka na stepie,
nie dostrzega, gdy przychodzi szczęście:
wybiera miejsca spalone na pustyni,
ziemię słoną i bezludną.

Do 19 wieku Biblia była zakazana w Watykanie jak myślicie dlaczego? Bo Watykańskie nauki są sprzeczne z całą Biblią. Oni jej nienawidzą. Mordowali za jej posiadanie ludzi i wymyślali tortury z piekła zrodzone. Ostatnio byłem w Krakowie na rynku w bocznej uliczce jest lokal w którym zgromadzono bardzo dużo eksponatów. Wszystkie do torturowania. WATYKAN JEST OD DIABŁA. Bóg bada serca nie poziom Twojego portfela. On Cie kocha i chciałbym was miłować tak mocno jak On was ukochał. Spójrzcie na ludzi jak się trudzą. Męczą się na Ziemi.

28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.
29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Ale czy ktokolwiek wierzy, że gdy przyjdzie dozna tego ukojenia? Dzięki zakłamaniu watykanu siedliska demonów mało kto przychodzi.
Spróbujcie przysięgam na Boga, że się nie zawiedziecie.

11 Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony.

Zawsze mnie smuci jak narodowcy krzyczą BÓG HONOR OJCZYZNA. Dlaczego mieszają w to Boga? Przecież Pismo mówi wyrażnie. Flp 3,20 Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie.. Znowu wynik mariażu państwa z KRK. Manipulacja.

Jeśli nie uwierzycie prawdzie to Bóg mówi jasno.

Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.

Bóg Was Kocha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:32, 06 Cze '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Bog sie komus ukazal ? Tyle rozmow z Bogiem, ze az dziw bierze !

Ludzie na Ziemi musza uwazac na ludzi. Ludzie sa rozni - sa madrzy i sa glupi, sa dobrzy i sa zli. Czasami bardzo madry czlowiek moze byc bardzo zlym czlowiekiem. Sa cale narody, ktore emanuja zlem. Od dawna zaliczaja sie do nich Ukraincy, Niemcy, Zydzi i czesciowo Anglicy. Dlaczego Anglicy tylko czesciowo, bo Anglicy zaliczaja sie do madrych narodow !? Angielska madrosc moze przewazyc dla ich osobistego dobra i to czasem tylko na jakis czas. Anglicy sa dlatego bardzo zwodni. Nie wolno sie cieszyc z ich laski. Anglie trzeba zawsze traktowac jako najgorszego agresora, ktory znaku nie zrobi, a krew wypije. W. Brytania zawsze walczy o calkowita dominacje na swiecie. Likwiduje wszystkie panstwowosci i ich dorobek. Nikt nie ujdzie calo.

Ktore miejsce zajmuje Anglia w tabeli inteligencji narodow ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bielak




Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 06 Cze '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patriotą można być na wielu płaszczyznach. Wielu ludzi myśli o patriotyzmie tylko i wyłącznie jako o walce zbrojnej za kraj i to jest błąd bo to jest tylko 1 z płaszczyzn na której można i powinno się być patriotą.

Bycie patriotą oznacza miłość do kraju, a jak się coś kocha to powinno się o to dbać.
I tak patrioci powinni dbać o otoczenie, kupować polskie produkty w polskich sklepach jeżeli to możliwe.
Szerzyć kulturę i tradycję polską a nie lansować na siłę wszystko co zagraniczne.
Znam historię swojego kraju, a często lokalni patrioci są zaangażowani w swoich małych ojczyznach w opiekę na zabytkami itd.
Ponadto powinien dbać o swoje zdrowie i samodoskonalić się, żeby móc dać ojczyźnie więcej niż do tej pory (np. więcej będzie zarabiać, to i więcej będzie płacić podatków). I dodatkowo najważniejsze, posiadać potomstwo chociaż tą dwójkę dzieci i wychować je w duchu patriotycznym.

Nie powinni przynosić wstydu ojczyźnie zagranicą i powinni budować na zewnątrz dobre imię Polski.
Dodatkowo powinni żyć w swoim kraju i w nim pracować a jak byłaby potrzeba to i za niego walczyć w myśl powiedzeni marszałka Piłsudskiego „każdy żołnierz obywatelem – każdy obywatel żołnierzem”.
Takie pojmowanie patriotyzmu jest szerokie, trudne ale myślę, że zamyka się w pojęciu patriotyzmu.
To, że ktoś nie spełnia któregoś z tych punktów lub kilku, nie znaczy, że nie jest patriotą, ale zawsze może się bardziej postarać.


Warto też pamiętać, że już w starożytności Sun Tzu w swoim dziele sztuka wojny pisał, żeby wspierać poza swoim krajem, to co się w kraju swoim zwalcza. A więc Polska powinna popierać wszelkie ruchy pacyfistyczne i kosmopolityzm na zachodzie czy wschodzie, a u siebie wspierać patriotyzm.

A tak poza tym ostatnio myślałem sobie oglądając serial "the Expanse" nad ewolucją patriotyzmu, wraz z rozwojem technologicznym. Jeżeli uda się skolonizować inne planety, założyć stacje kosmiczne to czy ludzie tam w którymś pokoleniu przestaną być patriotami swoich krajów pochodzenia i będą walczyć o niepodległość (tak jak to miało miejsce podczas ostatniej wielkiej kolonizacji) czy wykształci się system wielu planet autonomicznych tworzących luźną federację podobnych do kolonizacji starożytnych Greków, gdzie kolonia stawała się nowym miastem-państwem, ale szerzyła kulturę grecką i była powiązana częściowo cały czas ze swoją macierzą.

Wiek XX był wiekiem bez wątpienia wiekiem państw narodowych - wiele państw odzyskało niepodległość, jeszcze więcej zostało utworzonych po raz pierwszy. Na początku XXI wieku wydaje się, że żar nacjonalizmu wygasł, a państwa łączą się w bloki polityczne i handlowe (UE, ZBiR czy Unia Afrykańska). Ciekawe czy to tendencja stała, czy upadnie ona z wielkim hukiem, jak w latach 90-tych upadło ZSRR i Jugosławia (to jest ciekawy przykład, powstał kraj jako unia Słowian na fali popularności idei panslawizmu a rozpadło się pogrążając w krwawej wojnie domowej).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 20:21, 04 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 05 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bielak napisał:
Bycie patriotą oznacza miłość do kraju, a jak się coś kocha to powinno się o to dbać.
I tak patrioci powinni dbać o otoczenie, kupować polskie produkty w polskich sklepach jeżeli to możliwe.

A jakie polskie sklepy znasz?
Polskie marki? Co to znaczy? Że właściciel jest Polakiem? Jak sprawdzić czy właściciel jest Polakiem, a nie polskojęzycznym obcokrajowcem, często z polskim nazwiskiem?

Bielak napisał:
Szerzyć kulturę i tradycję polską a nie lansować na siłę wszystko co zagraniczne.

Co uważasz za kulturę i tradycję polską? Tę judeochrześcijańską kulturę i tradycję ze świętami z choinką, okultystycznym Mikołajem, malowaniem jajek, zajączkami, barankami, palmami wielkanocnymi..., te wszystkie komunie, śluby/wesela, pogrzeby z udziałem tych, nad którymi łapę trzyma V kolumna, czyli namiestnicy Watykanu (obcego wrogiego mocarstwa)?

Bielak napisał:
Znam historię swojego kraju, a często lokalni patrioci są zaangażowani w swoich małych ojczyznach w opiekę na zabytkami itd.

Znasz prawdziwą historię swojego kraju, czy mainstreamową wersję oficjalną?
Tak opiekują się zabytkami, za publiczne pieniądze remontują kościoły, cerkwie, synagogi...

Bielak napisał:
Ponadto powinien dbać o swoje zdrowie i samodoskonalić się, żeby móc dać ojczyźnie więcej niż do tej pory (np. więcej będzie zarabiać, to i więcej będzie płacić podatków).

Tylko że, jak słusznie zauważył kolega Forged:
Obecnie jednym z największych aktów patriotyzmu jest NIEPŁACENIE PODATKÓW!

Bielak napisał:
I dodatkowo najważniejsze, posiadać potomstwo chociaż tą dwójkę dzieci i wychować je w duchu patriotycznym.


Jaja sobie robisz?

Bielak napisał:
Dodatkowo powinni żyć w swoim kraju i w nim pracować a jak byłaby potrzeba to i za niego walczyć w myśl powiedzeni marszałka Piłsudskiego „każdy żołnierz obywatelem – każdy obywatel żołnierzem”.


No tak, bo z Piłsudskiego wielki patriota był, bo przecież tak uczą w szkołach, a Ty widać na lekcjach uważałeś i historię znasz.

Niektórzy twierdzą inaczej:

Cytat:
Jedynym motywem działania marszałka była chęć przejęcia władzy – dla siebie i swojej jeszcze bardziej kurduplowatej masońskiej sitwy.

Cytat:
Tutaj warto przytoczyć fragment książki Romana Dmowskiego opisujący reguły przekazywane z ojca na syna ( Michnik, Kaczyński, Komorowski, Sikorski, Kwaśniewski …) :

” – Z Polakami łatwo – ciągnął stary – tylko trzeba być mądrym i trzeba ich znać. To są straszni patrioci. Jak oni kochają tę swoją Polskę. Co oni się nad nią napłaczą! Co oni jej komplementów nagadają! Trzeba to samo robić.

https://ligaswiatowa.wordpress.com/2014/.....masonerii/

Bielak napisał:
Jeżeli uda się skolonizować inne planety, założyć stacje kosmiczne to czy ludzie tam w którymś pokoleniu przestaną być patriotami swoich krajów pochodzenia i będą walczyć o niepodległość (tak jak to miało miejsce podczas ostatniej wielkiej kolonizacji) czy wykształci się system wielu planet autonomicznych tworzących luźną federację podobnych do kolonizacji starożytnych Greków, gdzie kolonia stawała się nowym miastem-państwem, ale szerzyła kulturę grecką i była powiązana częściowo cały czas ze swoją macierzą.

To czy będą dalej patriotami zależy od tego czy na danej planecie będzie władza, która będzie programowała/wychowywała/tresowała swych podwładnych/obywateli na patriotów, czy nie. Jeśli byłby system podobny do tych, co jest na Ziemi, to na pewno będą patrioci, którym zorganizuje się nowe państwa "do kochania" z nowymi flagami, godłami, hymnami, pieśniami, świętami, obrzędami... Co tu dużo szukać na innych planetach, przecież zostało to już nieraz przetestowane na Ziemi - weźmy dla przykładu takie USA, gdzie kilka pokoleń temu sprowadzeni na siłę niewolnicy z Afryki dziś są wielkimi patriotami i jadą w różne rejony świata w tym na swój rodowity kontynent "walczyć o demokrację". Bo dobry patriota, to martwy patriota (w końcu mamy przeludnienie).

Bielak napisał:
Wiek XX był wiekiem bez wątpienia wiekiem państw narodowych - wiele państw odzyskało niepodległość, jeszcze więcej zostało utworzonych po raz pierwszy. Na początku XXI wieku wydaje się, że żar nacjonalizmu wygasł, a państwa łączą się w bloki polityczne i handlowe (UE, ZBiR czy Unia Afrykańska). Ciekawe czy to tendencja stała, czy upadnie ona z wielkim hukiem, jak w latach 90-tych upadło ZSRR i Jugosławia (to jest ciekawy przykład, powstał kraj jako unia Słowian na fali popularności idei panslawizmu a rozpadło się pogrążając w krwawej wojnie domowej).

Raczej wiele państw odzyskało tak zwaną niepodległość, bo tak naprawdę za sznurki pociągają Ci co dzierżą berło prawdziwej władzy, czyli faktycznie rządzą mocarstwami, światem... a w tych krajach rzekomo niepodległych zainstalowali dupokrację, czyli partiokrację (którą ty i tobie podobni "patrioci" nazywają niepodległą ojczyzną).
Na pytanie czy to tendencja stała, czy upadnie ona z wielkim hukiem odpowiedź rysuje się coraz wyraźniej patrząc na islamizację Europy - czy upadnie, czy przekształci się w coś innego to tylko kwestia semantyki (ZSRR też można powiedzieć przekształciło się w Federację Rosyjską i szereg innych państw), na pewno nie będzie już taka sama.
Ciekawy przykład, czy raczej nieciekawy przykład jak nas Słowian/ludzi władza rozgrywa zaszczuwając na siebie, sprawiając że się wyżynamy nawet nie wiedząc o co tak naprawdę walczymy. Walczymy o jakieś abstrakcyjne pojęcia jak patriotyzm, religia, polityka...
_________________
Gdy przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 20:47, 05 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważniejszą wspolnotą niz bycie patriotą polskim,niemieckim ,szwedzkim ...itd jest wspolnota niebieskookich ludzi .
Patriotyzm to pusty abstrakt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 05 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Żyd został pozwany do sądu w charakterze świadka. Sąd zadaje rutynowe pytania:
- Imię? …….Mosze
-Nazwisko? ……..Goldbaum
- Zamieszkały? …….w Tel Aviv
- Zawód? …………Handlarz
- Wyznanie? …………..na to Żyd powiada:
Proszę Sądu, jeśli ja się nazywam Mosze Goldbaum, mieszkam w TelAviv i zajmuję się handel to czy ja naprawdę mógłbym być patriotą?

Cytat:
Patriotyzmu jest umiłowaniem ojczyzny i narodu, ojczystej kultury i historii. Patriotyzm nie zawiera w sobie krytycyzmu, nie analizuje i nie ocenia żadnych kwestii związanych z życiem i funkcjonowaniem narodu w ojczyźnie, czyli nie wyciąga wniosków mogących konstruktywnie kształtować rozwój własnej państwowości (spełnia te funkcje nacjonalizm)
Cytat:
Wyższą formą stosunku do narodu, społeczeństwa, państwa jest nacjonalizm.
Nacjonalizm zawiera w sobie patriotyzm, ale wyzbywa się jego sentymentalizmu. Nacjonalizm analizuje, poddaje krytycznej ocenie wszystko to, co tworzy obraz ojczyzny, narodu i w końcu państwa. Jest racjonalnym myśleniem o narodzie i państwie. Pracuje nad wyborem najlepszej drogi dla rozwoju narodu i państwa. Stara się wynieść naród i państwo na wyższy poziom rozwoju i zagwarantować maksimum bezpieczeństwa we wszystkich sferach funkcjonowania narodu i państwa.

Nacjonalizm, ponieważ odnosi się do nacji, szanuje inne narody i państwa, dąży do pokojowej koegzystencji z nimi. Szanuje i uznaje prawa mniejszości narodowych żyjących w obrębie państwa, ale pod warunkiem, że mniejszości te nie uzurpują sobie prawa do przejmowania kontroli i władzy nad rdzennym narodem i nie dążą do jego eliminacji w jakiejkolwiek sferze funkcjonowania organizmu państwowego.
Dariuusz Kosiur
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 08 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:22, 08 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibimark napisał:
Ważniejszą wspolnotą niz bycie patriotą polskim,niemieckim ,szwedzkim ...itd jest wspolnota niebieskookich ludzi .
Patriotyzm to pusty abstrakt.


Abstrakt z ktorego sprzedaja chińskie szmaty na targach. Hehe to jest tak płytkie, ze nie należy okrawać tego w jakiekolwiek definicje. Producenci onr heheh.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bielak




Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:31, 12 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bielak napisał:
Bycie patriotą oznacza miłość do kraju, a jak się coś kocha to powinno się o to dbać.
I tak patrioci powinni dbać o otoczenie, kupować polskie produkty w polskich sklepach jeżeli to możliwe.

Mirkas napisał:
A jakie polskie sklepy znasz?
Polskie marki? Co to znaczy? Że właściciel jest Polakiem? Jak sprawdzić czy właściciel jest Polakiem, a nie polskojęzycznym obcokrajowcem, często z polskim nazwiskiem?


Dzisiaj trudno dowiedzieć się czy ktoś jest Polakiem czy obcokrajowcem z naszym nazwiskiem i trzeba się z tym pogodzić.
A polskie sklepy to np. Piotr i Paweł, polo market, dino, mila, media expert, sklepy sieci Primus czy ABC.
A co do produktów to najprościej jest patrzeć na pierwsze 2 cyfry kodu kreskowego. Jak zaczyna się na 59 to pochodzi z Polski lub jest rebrandowane przez firmę mającą siedzibę w Polsce.

Bielak napisał:
Szerzyć kulturę i tradycję polską a nie lansować na siłę wszystko co zagraniczne.

Mirkas napisał:
Co uważasz za kulturę i tradycję polską? Tę judeochrześcijańską kulturę i tradycję ze świętami z choinką, okultystycznym Mikołajem, malowaniem jajek, zajączkami, barankami, palmami wielkanocnymi..., te wszystkie komunie, śluby/wesela, pogrzeby z udziałem tych, nad którymi łapę trzyma V kolumna, czyli namiestnicy Watykanu (obcego wrogiego mocarstwa)?


Polską tradycję czyli nasze zwyczaje. Picie wódki w filmach zamiast wszechobecnej whisky, nasze tradycje świąteczne ale także chociażby podtrzymywać tradycje topienia marzanny. W przedszkolach czy szkołach podstawowych(tam gdzie to możliwe) dziewczynki powinny uczyć się pleć wianki z kwiatów.
Ostatnio widzę np. mocne zanikanie tradycji dyngusa śmigusa.

Bielak napisał:
Znam historię swojego kraju, a często lokalni patrioci są zaangażowani w swoich małych ojczyznach w opiekę na zabytkami itd.

Mirkas napisał:
Znasz prawdziwą historię swojego kraju, czy mainstreamową wersję oficjalną?
Tak opiekują się zabytkami, za publiczne pieniądze remontują kościoły, cerkwie, synagogi.
..

Często opiekują się także zabytkami architektonicznymi czy krajobrazowymi. Kościoły, cerkwie czy synagogi to część naszej historii i trudno je pominąć a warto o nich pamiętać.

Bielak napisał:
Ponadto powinien dbać o swoje zdrowie i samodoskonalić się, żeby móc dać ojczyźnie więcej niż do tej pory (np. więcej będzie zarabiać, to i więcej będzie płacić podatków).

Mirkas napisał:
Tylko że, jak słusznie zauważył kolega Forged:
Obecnie jednym z największych aktów patriotyzmu jest NIEPŁACENIE PODATKÓW!


To twierdzenie jest dyskusyjne ale po części się z nim zgadzam. Jak można uniknąć płacenia podatków to się ich unika, ale są takie których uniknąć się nie da. I generalnie jak ktoś zarabia więcej to płacić podatków też będzie więcej (szczególnie konsumpcyjnych, od nieruchomości, od psa itd).

Bielak napisał:
I dodatkowo najważniejsze, posiadać potomstwo chociaż tą dwójkę dzieci i wychować je w duchu patriotycznym.

Mirkas napisał:
Jaja sobie robisz?

Nie, ponieważ jak nie będą się rodzić dzieci, to po prostu naród wymrze. Dodatkowo społeczeństwa w których rodzice mają wiele dzieci, łatwiej akceptują wysokie straty wojenne niż te społeczeństwie gdzie większość małżeństw ma tylko 1 dziecko. Doskonale o tym wiedzieli już Spartanie którzy prowadzili politykę prorodzinną.


Bielak napisał:
Dodatkowo powinni żyć w swoim kraju i w nim pracować a jak byłaby potrzeba to i za niego walczyć w myśl powiedzeni marszałka Piłsudskiego „każdy żołnierz obywatelem – każdy obywatel żołnierzem”.


Mirkas napisał:
No tak, bo z Piłsudskiego wielki patriota był, bo przecież tak uczą w szkołach, a Ty widać na lekcjach uważałeś i historię znasz.

Niektórzy twierdzą inaczej:

Cytat:
Jedynym motywem działania marszałka była chęć przejęcia władzy – dla siebie i swojej jeszcze bardziej kurduplowatej masońskiej sitwy.

Cytat:
Tutaj warto przytoczyć fragment książki Romana Dmowskiego opisujący reguły przekazywane z ojca na syna ( Michnik, Kaczyński, Komorowski, Sikorski, Kwaśniewski …) :

” – Z Polakami łatwo – ciągnął stary – tylko trzeba być mądrym i trzeba ich znać. To są straszni patrioci. Jak oni kochają tę swoją Polskę. Co oni się nad nią napłaczą! Co oni jej komplementów nagadają! Trzeba to samo robić.

https://ligaswiatowa.wordpress.com/2014/.....masonerii/


To, że wstawiam jeden cytat, nie oznacza, że uwielbiam tego człowieka. Zapisał się on mocno w naszej historii ale wiem, że jest to postać bardzo kontrowersyjna. Czytałem chociażby biografię generała Sikorskiego i był tam wpis, że to Sikorski i Rozwadowski dowodzili w cudzie nad Wisłą a Piłsudski załamał się nerwowo, a później po zwycięstwie doszedł do siebie i przypisał sobie zwycięstwo a rolę obu generałów marginalizował.

Generalnie Piłsudskiego szanuje za dokonania jego do 1920 roku, a nie lubię go za dokonania późniejsze (przewrót majowy, masakry chłopów, zwalczanie endecji itd). Warto też dodać, że loże w Polsce zostały zakazane w okresie międzywojennym, i po przejęciu władzy przez Piłsudskiego w 1926 roku nie nastąpił ich renesans.

Bielak napisał:
Jeżeli uda się skolonizować inne planety, założyć stacje kosmiczne to czy ludzie tam w którymś pokoleniu przestaną być patriotami swoich krajów pochodzenia i będą walczyć o niepodległość (tak jak to miało miejsce podczas ostatniej wielkiej kolonizacji) czy wykształci się system wielu planet autonomicznych tworzących luźną federację podobnych do kolonizacji starożytnych Greków, gdzie kolonia stawała się nowym miastem-państwem, ale szerzyła kulturę grecką i była powiązana częściowo cały czas ze swoją macierzą.

Mirkas napisał:
To czy będą dalej patriotami zależy od tego czy na danej planecie będzie władza, która będzie programowała/wychowywała/tresowała swych podwładnych/obywateli na patriotów, czy nie. Jeśli byłby system podobny do tych, co jest na Ziemi, to na pewno będą patrioci, którym zorganizuje się nowe państwa "do kochania" z nowymi flagami, godłami, hymnami, pieśniami, świętami, obrzędami... Co tu dużo szukać na innych planetach, przecież zostało to już nieraz przetestowane na Ziemi - weźmy dla przykładu takie USA, gdzie kilka pokoleń temu sprowadzeni na siłę niewolnicy z Afryki dziś są wielkimi patriotami i jadą w różne rejony świata w tym na swój rodowity kontynent "walczyć o demokrację". Bo dobry patriota, to martwy patriota (w końcu mamy przeludnienie).


Bielak napisał:
Wiek XX był wiekiem bez wątpienia wiekiem państw narodowych - wiele państw odzyskało niepodległość, jeszcze więcej zostało utworzonych po raz pierwszy. Na początku XXI wieku wydaje się, że żar nacjonalizmu wygasł, a państwa łączą się w bloki polityczne i handlowe (UE, ZBiR czy Unia Afrykańska). Ciekawe czy to tendencja stała, czy upadnie ona z wielkim hukiem, jak w latach 90-tych upadło ZSRR i Jugosławia (to jest ciekawy przykład, powstał kraj jako unia Słowian na fali popularności idei panslawizmu a rozpadło się pogrążając w krwawej wojnie domowej).

Mirkas napisał:
Raczej wiele państw odzyskało tak zwaną niepodległość, bo tak naprawdę za sznurki pociągają Ci co dzierżą berło prawdziwej władzy, czyli faktycznie rządzą mocarstwami, światem... a w tych krajach rzekomo niepodległych zainstalowali dupokrację, czyli partiokrację (którą ty i tobie podobni "patrioci" nazywają niepodległą ojczyzną).
Na pytanie czy to tendencja stała, czy upadnie ona z wielkim hukiem odpowiedź rysuje się coraz wyraźniej patrząc na islamizację Europy - czy upadnie, czy przekształci się w coś innego to tylko kwestia semantyki (ZSRR też można powiedzieć przekształciło się w Federację Rosyjską i szereg innych państw), na pewno nie będzie już taka sama.
Ciekawy przykład, czy raczej nieciekawy przykład jak nas Słowian/ludzi władza rozgrywa zaszczuwając na siebie, sprawiając że się wyżynamy nawet nie wiedząc o co tak naprawdę walczymy. Walczymy o jakieś abstrakcyjne pojęcia jak patriotyzm, religia, polityka...


USA ma swoich gorliwych patriotów, ale zobacz jak na tym skorzystali. Obecnie są mocarstwem światowym i pytanie czy udałoby im się to osiągnąć, gdyby ciągle byli państwem imigrantów, bez własnej tożsamości narodowej ? Walczą o USA, ale też w imię interesów wielkiego brata i dzięki temu dzisiaj USA jest bezpiecznym państwem który nie miał wojny na własnym terytorium od ponad 150 lat, a ludzie zarabiają bardzo dobre pieniądze za swoją pracę.

A to, że ludzie idą walczyć mając na usta hasła o religii czy patriotyzmie to nie znaczy, że za to walczą. Po prostu wielu nie chce przyznać, że idą walczyć dla pieniędzy, ziemi czy bogactw i szukają górnolotnych ideałów. Tak było przy krucjatach, gdzie rycerze szli walczyć aby mieć ziemię (najczęściej tylko najstarszy syn dziedziczył ziemię po ojcu) i tak samo było w Iraku, gdzie żołnierze USA walczyli o ropę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   » 
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Patriotyzm to utopia
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile