W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Słowianie Germańscy  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 23546
Strona:  «   1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1773
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:46, 05 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:

I takie są fakty . I zobaczcie , kilkaset lat iście morderczych wojen , hitlerów , tyrani , niszczenia narodów itd. I mamy tępe społeczeństwo , co tylko potrafi powiedzieć : Nie wierzę . Na co ja mówię ja też nie wierzę , bo tu nie o wiarę chodzi a o rozumowanie oparte na nauce .


Pisałem już, że twoje twoje wynurzenia są mniej warte od ptasiej kupy...
ty już dawno temu zatrzymałeś się w rozwoju' (sic!) i nieustające próby, niby wpływania na czytających w rodzaju: "I zobaczcie", przestały być nawet żenujące.
"Wracając do głównego tematu"-> schowaj się gdzieś trepie, gdzie nie ma ludzi, poza miejscem w którym przebywa społeczeństwo'.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:58, 05 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:
Ordel napisał:

I takie są fakty . I zobaczcie , kilkaset lat iście morderczych wojen , hitlerów , tyrani , niszczenia narodów itd. I mamy tępe społeczeństwo , co tylko potrafi powiedzieć : Nie wierzę . Na co ja mówię ja też nie wierzę , bo tu nie o wiarę chodzi a o rozumowanie oparte na nauce .


Pisałem już, że twoje twoje wynurzenia są mniej warte od ptasiej kupy...
ty już dawno temu zatrzymałeś się w rozwoju' (sic!) i nieustające próby, niby wpływania na czytających w rodzaju: "I zobaczcie", przestały być nawet żenujące.
"Wracając do głównego tematu"-> schowaj się gdzieś trepie, gdzie nie ma ludzi, poza miejscem w którym przebywa społeczeństwo'.

Przecież ty pisać nie potrafisz . Twój piskliwy bełkot nic nigdzie nie wnosi . Takie mało irytujące pohukiwania kucyka Pony .
Takie nasze forumowe kakaowe oko , co gówno wypluwa Laughing .
Pod kamień gadzie skąd wypełzłeś .
@Ziben ma większą wiedzę niż ty Laughing .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 17:09, 05 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1773
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:18, 06 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
oko napisał:
Ordel napisał:

I takie są fakty . I zobaczcie , kilkaset lat iście morderczych wojen , hitlerów , tyrani , niszczenia narodów itd. I mamy tępe społeczeństwo , co tylko potrafi powiedzieć : Nie wierzę . Na co ja mówię ja też nie wierzę , bo tu nie o wiarę chodzi a o rozumowanie oparte na nauce .


Pisałem już, że twoje twoje wynurzenia są mniej warte od ptasiej kupy...
ty już dawno temu zatrzymałeś się w rozwoju' (sic!) i nieustające próby, niby wpływania na czytających w rodzaju: "I zobaczcie", przestały być nawet żenujące.
"Wracając do głównego tematu"-> schowaj się gdzieś trepie, gdzie nie ma ludzi, poza miejscem w którym przebywa społeczeństwo'.

Przecież ty pisać nie potrafisz . Twój piskliwy bełkot nic nigdzie nie wnosi . Takie mało irytujące pohukiwania kucyka Pony .
Takie nasze forumowe kakaowe oko , co gówno wypluwa Laughing .
Pod kamień gadzie skąd wypełzłeś .
@Ziben ma większą wiedzę niż ty Laughing .


ulało ci się...

I zobaczcie, jak to coś uniosło się ponad społeczeństwo.
Wracając do tematu; kto ci daje pieniądze na życie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:08, 07 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O co chodzi z tymi Turbosłowianami?

O naukę historii.







Turbosłowianie to złośliwe określenie tych, którzy „doładowują” sobie historię, której rzekomo nie mieli.

Obecna oficjalna historia Polski przypomina mgłę. Im dalej, tym mniej widać. Rozmywają się kontury obrazów, a wzrok historyków sięga tylko do roku 966.

Dalej – nie lzia.

Aby ratować swój autorytet, pozostało historykom tylko wymyślanie uczonych obelg w czym się specjalizują.

Problem polega na tym, że nie tylko historycy potrafią czytać i myśleć.

Kłamstwa zadać niepodobna starym kronikom nie tylko polskim, bo z tymi żadnych zahamowań nie mają, ale zarzucenie kłamstwa kronikom niemieckim, rzymskim, greckim czy perskim a „broń Boże” zapiskom w Starym Testamencie – staje się niebezpieczne.

Ale można je wszystkie przemilczeć.

Właśnie milczenie jest jednym z najskuteczniejszych form walki z prawdą historyczną.

Ale jak unieszkodliwić tych, którzy wysadzają nos poza rok 966?

Dyskutować nie podobna, bo zupełny brak argumentów.

Jedyny sposób, który pokazali specjaliści niemieccy, to omijać temat a atakować w każdy możliwy sposób tych, którzy pokazują prawdę. Inwektywy, ośmieszanie, zarzucanie nieuctwa i brak „warsztatu historycznego”, jakby do umiejętności czytania i własnego myślenia potrzebny był „warsztat historyczny”.



cdhttps://bialczynski.pl/2019/04/06/winicj.....sloventis/
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 12:04, 07 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordelus to ty tam wyżej jesteś na zdjęciu? Patrz jaki biały, biała skóra,wykapany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:04, 01 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Ordel, znalazłem coś co cie zainteresuje.

Cytat:
W 2016 roku Giancarlo T. Tomezzoli i Reinhardt S. Stein ogłosili, że badane przez nich inskrypcje z ceramiki filistyńskiej zapisane są w języku podobnym do dialektów słowiańskich. Może to potwierdzać indoirańskie pochodzenie Filistynów.


https://www.scirp.org/Journal/PaperInformation.aspx?PaperID=69428


Czyżby więc największy biblijny antagonista Izraelitów w ziemi Kanaan miał słowiański rodowód? Może więc odwieczny antagonizm Słowian i Żydów trwa już od czasów starożytnych? Rolling Eyes

Według mnie Filistyni jak jeden z ludów morza mogli być potomkami Traków którzy uciekli na pełne morze przed Scytami, i żyli jako piraci aż do przegranej wojny z faraonem Ramzesem III kiedy to zostali przymusowo osiedleni nad brzegiem morza w Palestynie. Trakowie byli spokrewnieni ze Słowianami, więc stąd mogło wynikać pewne podobieństwo.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 12:52, 01 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz @Azyren , nawet jak masz zagraniczny Wink autorytet , to i tak starasz sobie to jakoś uzmysłowić pod swoim kątem ( jak ty to widzisz ) . I jesteś zadowolony ze swojego wytłumaczenia Wink .

Filistyni , oznaczają ; Przybysze wędrowcy , więc byli to obcy dla żydów , którzy tam przywędrowali . Czy mogły być to ludy Słowiańskie ? Tutaj piszą , że tak i przytaczają ciekawe dowody .

Ale przecież znamy już takie "wędrówki" , kiedy to plemię Słowiańskie Wandali ( znad Wandali , Wisły ) dotarło na przełomie Starożytności i Średniowiecza w rejony obecnej Tunezji zwanej wtedy Kartaginą . Istniało i zniknęło w odmętach historii .
Ludy migrują nieprzerwanie Wink .


Po za tym tłumaczenie żydowskie słowa Filistyni ( jak powyżej przytoczyłem ) wcale nie znaczy że była to jedna grupa etniczna . Może była to jakaś federacja plemion .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:31, 01 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popadanie ze skrajności w skrajność i jakieś hiper-uwielbienie i hiper-bostowanie dla jednej grupy etnicznej tak jak ty to robisz, to tez nie jest sposób an zrozumienie historii. Według was 80% wszystkich dawnych cywilizacji jakie kiedykolwiek istniały na ziemi to stworzyli lub inspirowali Słowianie. Nie, to jest po prostu głupie i naiwne rozumowanie. Nie przeczę że znaną nam historię należy od nowa przeanalizować i prze-konfigurować, bo wiele zastanych paradygmatów, teorii i hipotez jest błędna lub niezupełna, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność.

Prawda jest taka, że Słowianie przez długi okres historii byli bardzo prymitywni i nic nie znaczyli w stosunku do, ot choćby takiej cywilizacji chińskiej, hinduskiej, egipskiej czy babilońskiej. Prawda jest czasem ciężka do zaakceptowania, ale to jedyny zdrowy fundament na którym można cos zbudować Wink

Swoją drogą, mówiłeś coś kiedyś że Goci to też byli Słowianie. Tak się składa, że język gocki to jeden z najlepiej znanych i zrekonstruowanych języków wymarłych, głównie dzięki pracom ariańskiego misjonarza gotów, słynnych Wulfili (pierwszy misjonarz który przetłumaczył Biblię na inny język niż oryginalne grecki, hebrajski i aramejski) oraz kronikom Gotów krymskich którzy przetrwali jako grupa etniczna aż do czasów Imperium Osmańskiego. Poniżej próbka gockiego:

Cytat:
1. Atta unsar þu in himinam
2. weihnai namo þein
3. qimai þiudinassus þeins
4. wairþai wilja þeins
5. swe in himina jah ana airþai
6. hlaif unsarana þana sinteinan gif uns himma daga
7. jah aflet uns þatei skulans sijaima
8. swaswe jah weis afletam þaim skulam unsaraim
9. jah ni briggais uns in fraistubnjai
10. ak lausei uns af þamma ubilin
11. unte þeina ist þiudangardi jah mahts
12. jah wulþus in aiwins.


No nie wiem Ordel? Czy tobie to brzmi po słowiańsku, bo mi troche nie Rolling Eyes

I myślę ze z Wandalami jest podobnie. Jak będę miał czas to poszukam jakiejś próbki wandalskiego w necie jeśli ten język zrekonstruowano, ale co do Gotów to chyba już wszelkie wątpliwości rozwiane, że ludem słowiańskim nie byli. Co najwyżej mieli w swoich szeregach Słowian, ale to było rutynowa praktyką w tamtych czasach, że bez zbytniego rasizmu, szowinizmu i ksenofobii, słabsze plemiona przyłączały sie do niespokrewnionych nawet z nimi, silniejszych plemion, by nie zginąć. Tak było np. z irańskimi Alanami którzy często przyłączali się do Germanów lub ludów tureckich.


https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_gocki
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 23:03, 01 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Popadanie ze skrajności w skrajność i jakieś hiper-uwielbienie i hiper-bostowanie dla jednej grupy etnicznej tak jak ty to robisz, to tez nie jest sposób an zrozumienie historii.

No właśnie , ze skrajności jaką ty reprezentujesz w skrajność jaką ja reprezentuje , w końcu jebać półśrodki Wink .



Cytat:
Według was 80% wszystkich dawnych cywilizacji jakie kiedykolwiek istniały na ziemi to stworzyli lub inspirowali Słowianie.

Nie wiem skąd sobie wziąłeś te 80% , popadasz w jakąś skrajność Wink .



Cytat:
Nie, to jest po prostu głupie i naiwne rozumowanie. Nie przeczę że znaną nam historię należy od nowa przeanalizować i prze-konfigurować, bo wiele zastanych paradygmatów, teorii i hipotez jest błędna lub niezupełna, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność.

Więc twierdzisz że dwóch naukowców ( nie jest napisane że są naukowcami , ale badali więc można przyjąć że są ) , że ich badania są głupie , a wnioski zapewne naiwne . No wiesz i tak można podejść do tematu . Arogancko i z ignorancją na ustach .
A najlepsze jest że piszesz że historię trzeba "przeanalizować" , więc wrzuć proszę do tej swojej analizy swój wcześniejszy wpis o Filistynach .

Cytat:
Prawda jest czasem ciężka do zaakceptowania

Łącze się z tobą w bólu . Mam nadzieje że nie cierpisz , specjalnie Wink .

Cytat:
Swoją drogą, mówiłeś coś kiedyś że Goci to też byli Słowianie. Tak się składa, że język gocki to jeden z najlepiej znanych i zrekonstruowanych języków wymarłych, głównie dzięki pracom ariańskiego misjonarza gotów, słynnych Wulfili (pierwszy misjonarz który przetłumaczył Biblię na inny język niż oryginalne grecki, hebrajski i aramejski) oraz kronikom Gotów krymskich którzy przetrwali jako grupa etniczna aż do czasów Imperium Osmańskiego.

Zapewne masz na myśli biblie Gocką , która to jest dziełem średniowiecznych fałszerzy .Więcej o tym przeczytasz tu : TATA, CHLEB I BIBLIA GOCKA – NA TROPIE DAWNYCH FAŁSZERZY . I tu : Gocki Toast .



Cytat:
Co najwyżej mieli w swoich szeregach Słowian, ale to było rutynowa praktyką w tamtych czasach, że bez zbytniego rasizmu, szowinizmu i ksenofobii, słabsze plemiona przyłączały sie do niespokrewnionych nawet z nimi, silniejszych plemion, by nie zginąć.

Nie , co ty piszesz . Powyżej pisałem post o plemieniu Słowian Połabskich zwanych Warnami i na Wiki piszą że Słowianie przejęli nazwę od pokonanego i rozbitego plemienia germanów , co oczywiście jest wierutną bzdurą którą to udowodniłem .
@Azyren daruj sobie cytowanie z Wikipedii Wink . No chyba że w celu krytyki wypisywanych tam głupot .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 03 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Nie wiem skąd sobie wziąłeś te 80% , popadasz w jakąś skrajność Wink .


Według ciebie Słowianami okazali się już być Goci, prawie wszyscy Germanie, Normanowie, Szkoci, starożytni Etruskowie, Grecy i Żydzi. O słowiańskie pochodzenie nie podejrzewałeś już chyba tylko cywilizacji mezo-amerykańskich, afrykańskich oraz Chin i Japonii, ale to z oczywistych względów że nawet tobie nie udało by się dowieść że taka Ghana, Wielkie Zimbabawe czy piramidy Majów to pozostałości Słowian. Chociaż kto wie Rolling Eyes



Ordel napisał:
Łącze się z tobą w bólu . Mam nadzieje że nie cierpisz , specjalnie Wink .


Aha, czyli to ja próbuję na siłę udowodnić że moja grupa etniczna jest mega-przechuj-naj ze wszystkich grup etnicznych na ziemi, nie mogąc się pogodzić z faktem że tak naprawdę wcale nie znaczyła wiele i bleknie przy takiej choćby cywilizacji Chińskiej czy starożytnej Grecji. Czyli to ja mam problemy z zaakceptowaniem rzeczywistości i muszę sobie bostowac moje etniczne ego? Rolling Eyes


Cytat:
Zapewne masz na myśli biblie Gocką , która to jest dziełem średniowiecznych fałszerzy .Więcej o tym przeczytasz tu : TATA, CHLEB I BIBLIA GOCKA – NA TROPIE DAWNYCH FAŁSZERZY . I tu : Gocki Toast .


Aha, czyli fałszywka. I nie przeszkadza ci to że Goci na Krymie przetrwali do XVIII wieku, więc ten język w rekonstrukcji jest bardzo dobrze znany bo wymarł zaledwie 200 lat temu i pism zachowało się sporo? Ale wszystkie fałszywki tak? Nawet Tolkien znał język Gocki jako fan mitologii germańskiej, ale Tolkien pewnie nie wiedział że Goci germanami nie byli i że to co znał jako język gocki to nie był język gocki, bo gocki to powinien być słowiański? Rolling Eyes

A jako dowód podajesz luźne zabawy słowotwórcze? Ciekawe. To ja tez się pobawie z wami w dowodzenie kto był Słowianinem. Nazwa własna Korei brzmi Chosŏn (조선), co brzmi podobnie do słowiańskiego słowa "czosnek", co oznacza że Koreańczycy to tak naprawdę Słowianie którzy lubili jeść czosnek? Rolling Eyes

Co myślisz Oredl o takiej interpretacji? Przecież to nie może byc przypadek że jakieś koreańskie słowo, a tym bardziej nazwa własna kraju, brzmi podobnie do jakiegoś słowiańskiego słowa. To musi oznaczać pokrewieństwo znaczeniowe i to na pewno na zasadzie słowiańskiego dziedzictwa Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

https://pl.wikipedia.org/wiki/Korea
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:14, 03 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet jeśli nasi przodkowie nie byli Słowianami albo stanowili oni tylko jakąś tam część grupy etnicznej, z której my bierzemy początki to i tak dorobek jest niesamowity.


_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 09:20, 03 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Ordel napisał:
Nie wiem skąd sobie wziąłeś te 80% , popadasz w jakąś skrajność Wink .


Według ciebie Słowianami okazali się już być Goci, prawie wszyscy Germanie, Normanowie, Szkoci, starożytni Etruskowie, Grecy i Żydzi. O słowiańskie pochodzenie nie podejrzewałeś już chyba tylko cywilizacji mezo-amerykańskich, afrykańskich oraz Chin i Japonii, ale to z oczywistych względów że nawet tobie nie udało by się dowieść że taka Ghana, Wielkie Zimbabawe czy piramidy Majów to pozostałości Słowian. Chociaż kto wie Rolling Eyes



I po co ta cała ignorancja i czemu się tak napinasz . I nie według mnie tylko według współczesnej wiedzy opartej na nauce ( czego przykład sam wcześnie podałeś ) i na logicznym kojarzeniu faktów przy zrozumieniu natury odległych czasów .



Cytat:
Aha, czyli to ja próbuję na siłę udowodnić że moja grupa etniczna jest mega-przechuj-naj ze wszystkich grup etnicznych na ziemi, nie mogąc się pogodzić z faktem że tak naprawdę wcale nie znaczyła wiele i bleknie przy takiej choćby cywilizacji Chińskiej czy starożytnej Grecji. Czyli to ja mam problemy z zaakceptowaniem rzeczywistości i muszę sobie bostowac moje etniczne ego? Rolling Eyes


Nie wiem czy byłeś w Grecji , ale tam polskie przewodniczki wycieczek rozpowiadają że starożytni Grecy wyglądali jak Achilles grany przez Brada Pitta w Troi . Jasne włosy , niebieskie oczy , no wiesz typowy Słowianin Wink .
I na pewno nie piszę że coś jest " mega-przechuj-naj " , wciąż nie rozumiesz o czym się tu pisze , w tym temacie . Tu nie chodzi o napinanie się , tylko o prawdę historyczną którą się wypacza . @Azyren okopałeś się ze swoim podejściem do sprawy i jedyne na co liczysz to że ktoś wysadzi twoje "okopy" ( Papież przyzna że Jezus był słowiańskim wodzem Wink ) . Ja szturmować ich nie będę , a wysadzić nie dam rady , głodem cię wezmę Wink .



Cytat:
Aha, czyli fałszywka. I nie przeszkadza ci to że Goci na Krymie przetrwali do XVIII wieku, więc ten język w rekonstrukcji jest bardzo dobrze znany bo wymarł zaledwie 200 lat temu i pism zachowało się sporo?


Czy ty chcesz być zabawny i mnie rozbawić takimi banialukami . Rozumiem że wiedzę czerpiesz z wikipedii , a co ja ci pisałem o wiki Wink .
A więc piszą na tej wiki tak :
Cytat:
Wyróżniane są dwa dialekty: wizygocki (używany na terenie dzisiejszej Hiszpanii do VII/VIII wieku) i ostrogocki (przetrwał na Krymie być może do XVII/XVIII wieku). Około 70 słów i nieco konstrukcji gramatycznych tego dialektu zapisał w XVI wieku Ogier Ghiselin de Busbecq, flamandzki dyplomata w służbie austriackiej. Wcześniejszych i późniejszych relacji o języku gockim na Krymie brak.
https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_gocki
Zauważyłeś ten mały niuans , więc daruj sobie te głupoty z Wikipedii . Uważasz że te 70 słów i nieco ( kolejne słowo klucz ) gramatyki zapisanych w XVI wieku jak i "być może" przetrwanie do wieku XVIII to jest to jest wiarygodna wiedza historyczna ? To ja ci powiem , nie stoję w twojej kolejce i nie wiem co do mnie "krzyczysz" Wink .



Cytat:
A jako dowód podajesz luźne zabawy słowotwórcze? Ciekawe. To ja tez się pobawie z wami w dowodzenie kto był Słowianinem. Nazwa własna Korei brzmi Chosŏn , co brzmi podobnie do słowiańskiego słowa "czosnek", co oznacza że Koreańczycy to tak naprawdę Słowianie którzy lubili jeść czosnek? Rolling Eyes


To ja ci powiem , wysil się bardziej bo gość z linku to zrobił , a ty zrobiłeś to na odwal . Jemu to chociaż można zarzucić wybujałą fantazję , a przez ciebie przemawia żałość .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:49, 04 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początek:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Haplogrupa_R1a1_(Y-DNA)

Potem to:


Dużo informacji z kontekstu. Ciekawe jak bardzo uważnie pomija się w tym całym zamieszaniu rolę Polski i Polaków oraz jak przypisuje się "zasługi" Niemcom. Przypadek zapewne.

I jeszcze to. Niemieckiego nie znam, ale tytuł świadczy, że nie tylko u nas pojawiają się pomysły o "germańskości Słowian" czy "słowiańskości Germanów".


_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:25, 05 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
I po co ta cała ignorancja i czemu się tak napinasz . I nie według mnie tylko według współczesnej wiedzy opartej na nauce ( czego przykład sam wcześnie podałeś ) i na logicznym kojarzeniu faktów przy zrozumieniu natury odległych czasów .


To co ty uprawiasz z nauką ma niewiele wspólnego. Jeśli A=B, to nie oznacza od razu że A=C,D,E,F,G... To że jakieś odpryski proto-słowian lub pokrewnych im ludów żyły na pograniczu kultur, NIE JEST dowodem na to, że wszystkie kultury wywodzą się od Słowian. Filistyni mogli być pokrewni Słowianom wszak wywodzili się z ludów morza i uformowali się prawdopodobnie w delcie Dunaju (dzisiejsza Rumunia), a stamtąd najechali na Anatolię a potem na Cypr, Egipt i inne kraje wschodniego basenu morza śródziemnego. Jest to prawdopodobna hipoteza, jednakowoż nie dowodząca że inne ludy tez były słowiańskiego pochodzenia, tym bardziej że chronologia, antropologia i kultura materialna temu przeczą, a jedynym "dowodem" są wyszukane interpretacje słowotwórcza nie biorące pod uwagę że języki mogą miec podobne brzmienia niezależnie od siebie.


Ordel napisał:
Nie wiem czy byłeś w Grecji , ale tam polskie przewodniczki wycieczek rozpowiadają że starożytni Grecy wyglądali jak Achilles grany przez Brada Pitta w Troi . Jasne włosy , niebieskie oczy , no wiesz typowy Słowianin Wink .


To ciekawe czemu grecka sztuka przedstawia zazwyczaj mężczyzn o południowych rysach i kręconych czy falistych włosach? Nawet co do Słowian to nie jest do końca prawda, bop według kronik bizantyjskich Słowianie dzielili się na dwa odłamy, jeden żyjący w głębi lądu, cechujacy się faktycznie blond włosami, bardzo prymitywny i dziki, oraz drugi żyjący nad brzegiem morza czarnego, o bardziej ciemnych włosach i bardziej cywilizowany. Możliwe że w Grecji żył jakiś procent blondynów, bo historycy chyba wszystkich nurtów zgadzają się, że starożytni grecy nie byli jednorodni etnicznie i ich populację tworzyło kilka różnych ludów przybyłych w innych okresach i z innych stron świata (Jonowie, Achajowie, Dorowie, Eolowie, Beoci, Mykeńczycy, Arkadyjczycy, plemiona północno-zachodnie) ale na pewno nigdy nie był to dominujący substrat populacji, bo jakimś dziwnym cudem sztuka grecka niemal całkowicie ich pomija.

Poza tym blondyni są z natury tępi, i wątpię by kiedykolwiek stworzyli cywilizację dorównującą innym ludom. Nawet Madison Grant który był nordyckim-supermacjonistą przyznał niechętnie, że Nordycy ustępują intelektualnie południowcom, ale za to z dumą twierdził że prześcigają ich w każdej innej dziedzinie. Nawet Hitler śmiał się z rewizjonizmu historycznego Himmlera, przyznając że starożytni Germanie nie wywodzili się z żadnej Atlantydy czy Thule, i byli cywilizacyjnie daleko z tyłu za starożytnym Rzymem.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:09, 06 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Ordel napisał:
I po co ta cała ignorancja i czemu się tak napinasz . I nie według mnie tylko według współczesnej wiedzy opartej na nauce ( czego przykład sam wcześnie podałeś ) i na logicznym kojarzeniu faktów przy zrozumieniu natury odległych czasów .


To co ty uprawiasz z nauką ma niewiele wspólnego. Jeśli A=B, to nie oznacza od razu że A=C,D,E,F,G... To że jakieś odpryski proto-słowian lub pokrewnych im ludów żyły na pograniczu kultur, NIE JEST dowodem na to, że wszystkie kultury wywodzą się od Słowian.

Więc mówisz że nie "uprawiam z nauki " . Ale pewnie ty już tak , powołując się na wikipedie gdzie mamy takie stwierdzenia jak ; prawdopodobnie , być może . A ty potem sam pozwalasz sobie na taką ignorancję pisząc ; odpryski , prawdopodobna hipoteza . Problem jest taki że ja inaczej patrze na sprawę @Azyren . U mnie A nie równa się B , tylko jest ; A,B,C,D itd. . Jest ciąg zdarzeń , może tylko końca nie widać Wink
Krótko mówiąc ; twoja prawdopodobna hipoteza to bzdety .



Cytat:
Filistyni mogli być pokrewni Słowianom wszak wywodzili się z ludów morza i uformowali się prawdopodobnie w delcie Dunaju (dzisiejsza Rumunia), a stamtąd najechali na Anatolię a potem na Cypr, Egipt i inne kraje wschodniego basenu morza śródziemnego.

"PRAWDOPODOBNIE" , i może jeszcze mamy ci UWIERZYĆ Very Happy
Ludy Morza wyimaginowane mityczne stwory Laughing , zawsze chciało mi się śmiać z tego "mitologicznego" określenia . Czujecie jak zalatuje Biblią . A czy tak też nie jest zapisane w Biblii - Ludy Morza ?
To jak oni są Ludzy Morza to na Wandalią żyły Ludy Lasu Laughing




Cytat:
Jest to prawdopodobna hipoteza, jednakowoż nie dowodząca że inne ludy tez były słowiańskiego pochodzenia, tym bardziej że chronologia, antropologia i kultura materialna temu przeczą, a jedynym "dowodem" są wyszukane interpretacje słowotwórcza nie biorące pod uwagę że języki mogą miec podobne brzmienia niezależnie od siebie.

Chronologia , antropologia , i kultura materialna temu nie przeczą . Bo gdyby tak przeczyło to ty drogi @Azyrenie nigdy byś nie napisał ; prawdopodobna hipoteza .




Cytat:
To ciekawe czemu grecka sztuka przedstawia zazwyczaj mężczyzn o południowych rysach i kręconych czy falistych włosach?

A ty co antropolog , południowe rysy to murzyńskie rysy . Nie pomyślałeś że istotną sprawą w rozwiniętych cywilizacjach jest moda , może sobie włosy kręcili , a może na posągu tak lepiej wyglądało . No i jeszcze wpływ klimatu na cerę Wink .




Cytat:
Nawet co do Słowian to nie jest do końca prawda, bop według kronik bizantyjskich Słowianie dzielili się na dwa odłamy, jeden żyjący w głębi lądu cechujacy się faktycznie blond włosami, bardzo prymitywny i dziki, oraz drugi żyjący nad brzegiem morza czarnego, o bardziej ciemnych włosach i bardziej cywilizowany.

Znowu powołujesz się na mitologie chrześcijańskie . Pamiętasz jeśli chrześcijany piszą o kimś źle to znaczy że było na odwrót .




Cytat:
Możliwe że w Grecji żył jakiś procent blondynów ...

Możliwe jest wiele rzeczy . Ale powiem tobie że w Macedonii każdy ci powie że Aleksander Wielki był Słowiańskim wodzem . Macedonia to była i jest kraina Grecka ( o co był konflikt między Macedonią i Grecją , kiedy ta druga oczekiwała od tej pierwszej zmiany nazwy i mamy teraz Republikę Macedonii Północnej ) .




Cytat:
... bo jakimś dziwnym cudem sztuka grecka niemal całkowicie ich pomija.

Nic nie pomija po prostu patrzysz i nie widzisz Wink .
To tak jak przy ETRUSKACH , gdzie tu szukać RUSKA . No ale przecież to niemożliwe , po za tym języki ( jak to napisałeś ) brzmią podobnie Wink .



Cytat:
Poza tym blondyni są z natury tępi, i wątpię by kiedykolwiek stworzyli cywilizację dorównującą innym ludom. Nawet Madison Grant który był nordyckim-supermacjonistą przyznał niechętnie, że Nordycy ustępują intelektualnie południowcom, ale za to z dumą twierdził że prześcigają ich w każdej innej dziedzinie.


Po za tym , że uważasz , że blondyni są tępi bo powiedział to biały rasista eugenik to wszystko w porządku , czy ty siebie słyszysz , co to za autorytet na który się powołujesz .



Cytat:
Nawet Hitler śmiał się z rewizjonizmu historycznego Himmlera, przyznając że starożytni Germanie nie wywodzili się z żadnej Atlantydy czy Thule, i byli cywilizacyjnie daleko z tyłu za starożytnym Rzymem.

No i na koniec musiałeś błysnąć . Nawet Hitler .... , ty wiesz że się uśmiałem . I nieszczęsny Himmler nauczyciel biologi z wybujałą fantazją . Atlantyda = Ludy Morza Wink .
A ty wiesz @Azyren , co nas obchodzi co myśleli H&H . Po za tym już ostro popłynąłeś - Atlantyda , Thule , co to ma do rzeczy , chyba nie chcesz zmienić tematu Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:46, 06 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Ordel szkoda czasu na "rozmowy" z Azyrenem.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 06 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Więc mówisz że nie "uprawiam z nauki " . Ale pewnie ty już tak , powołując się na wikipedie gdzie mamy takie stwierdzenia jak ; prawdopodobnie , być może . A ty potem sam pozwalasz sobie na taką ignorancję pisząc ; odpryski , prawdopodobna hipoteza


I widzisz @Ordel, sam sobie odpowiedziałeś co to jest nauka. Tym się właśnie nauka różni od religii, że religia "coś wie" na 100% i wtedy jest to dogmat lub "prawda wiary", a nauka nic na 100% nie wie i dlatego nauka domniema, stawia hipotezy i weryfikuje czy tez falsyfikuje ich trafność lub nie. Ty masz swoją religię @Oredl, ty nie stawiasz hipotez i nie domniemasz, ty po prostu wiesz coś na 100% bez ani odrobinki zawahania, czy sceptycyzmu i chuj. Ja w przeciwieństwie do ciebie @Ordel nie wiem, ja nie jestem niczego pewny na 100%, niczego nie wykluczam, w wiele rzeczy wątpię, stawiam prawdopodobne hipotezy, ty zaś tego czynić nie musisz, ty po prostu wiesz i chuj. A przynajmniej wierzysz że wiesz.



Cytat:
"PRAWDOPODOBNIE" , i może jeszcze mamy ci UWIERZYĆ
.

Tak, prawdopodobnie, dobrze przeczytałeś. Jak już wyżej pisałem, ty możesz coś wiedzieć na 100% i miec swoje niezachwiane dogmaty, jednak ja żadnych dogmatów nie mam, pozostało mi tylko stawianie hipotez i szukanie odpowiedzi, a tam gdzie nie jestem czegoś pewny piszę "prawdopodobnie". Nie mam takiego komfortu mentalnego jak ty @Ordel i inni głęboko wierzący i wiedzący. U was jest pewne na 100%, u mnie prawdopodobne.



Cytat:
Ludy Morza wyimaginowane mityczne stwory Laughing , zawsze chciało mi się śmiać z tego "mitologicznego" określenia . Czujecie jak zalatuje Biblią . A czy tak też nie jest zapisane w Biblii - Ludy Morza ?
.

Wiesz @Oredl co to jest "nazwa umowna"? Ponieważ ludy te wyginęły i niewiadomego jak ci ludzie sami siebie nazywali (endonim grupy jest nieznany), pozostało jedynie opieranie sie na egzonimach, czyli nazwach jakie nadali im ludzie z zewnątrz, np. Egipcjanie czy Hetyci. Kiedy ciężko coś nazwać, bo oryginalna nazwa się nie zachowała w danym języku, to wtedy stosuje się pewne nazwy umowne w oparciu o egzonimy, i jest to standardowa praktyka. Wandalom nazwy umownej nadawać nie trzeba, bo najwyraźniej ich oryginalna nazwa lub coś zbliżonego do oryginału, jakimś cudem zachowało się w mowie i piśmie.

Rozumiesz już @Oredel czemu nadaje się nazwy umowne? Czy mam wytłumaczyć jeszcze raz i wolniej? Rolling Eyes



Cytat:
A ty co antropolog , południowe rysy to murzyńskie rysy .


Hiszpanie, Katalończycy, Włosi, Grecy, Arabowie, Berberowie, Persowie, Kurdowie, Turcy, Ormianie, Gruzini, Żydzi... Kumasz czy dalej nie bardzo?



Cytat:
Ale powiem tobie że w Macedonii każdy ci powie że Aleksander Wielki był Słowiańskim wodzem . Macedonia to była i jest kraina Grecka ( o co był konflikt między Macedonią i Grecją.


I co z tego że w Macedonii każdy powie? W Anglii sporo ludzi wierzy, że Król Artur to był od nich, kiedy on był raczej Walijczykiem i z przodkami dzisiejszych Anglików to on własnie walczył. W Niemczech przed wojną sporo ludzi wierzyło że Jezus był blondynem i Niemcem lub Galem żyjącym pośród nieprzychylnych mu Żydów. Wiele kobiet może nawet twierdzić że Kopernik był/była kobietą, a już na pewno sporo Niemców wierzy że był Niemcem. No i co z tego że Macedończycy w to wierzą? Wierzyć sobie mogą, ale wiara nie definiuje rzeczywistości.

Poza tym Macedończycy to zeslawizowani Grecy, mają język słowiański ale genetycznie to tam bardzo niewielku odsetek populacji ma słwoiańskie hg R1a1. Tak więc w pewnym sensie prawdą jest stwierdzenie, że Aleksander Wielki był Macedończykiem, ale już stwierdzenie że był Macedończykiem słowiańskim lub Słowianinem, jest błędne, bo pierwotni Macedończycy byli Grekami i slawizacji ulegli dopiero kilkaset lat później.

Inna sprawa że wasza biblia będąca udowodnionym falsyfikatem, niejaka Kronika Prokosza, wspomina o tym że Słowianie walczyli z Aleksandrem Wielkim, więc coś się wam tutaj trochę zapętla Rolling Eyes



Cytat:
To tak jak przy ETRUSKACH , gdzie tu szukać RUSKA


Aha, i to jest twoim zdaniem dowód? Bo brzmi podobnie? To dlaczego odrzuciłeś mój przykład ze "słowiańską Koreą". Przecież tez brzmi podobnie, i to na pewno nie może być czysty zbieg okoliczności bo wy takowych nie uznajecie... u was każde podobieństwo jakiegoś słowa lub nazwy do słowa lub nazwy słowiańskiej, to dowód słowiańskości danego narodu.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 06 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
@Ordel szkoda czasu na "rozmowy" z Azyrenem.


Jeśli jesteś człowiekiem głęboko wierzącym, to i owszem, szkoda Twojego i mojego czasu na jałowe dyskusje. Jakże ja, stawiając hipotezy i przypuszczenia, miałbym coś udowodnić komuś, kto po prostu wie i chuj Rolling Eyes

Raz jeden się @debial z tobą w czymś zgodzę Rolling Eyes
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 16:13, 06 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Ordel napisał:
Więc mówisz że nie "uprawiam z nauki " . Ale pewnie ty już tak , powołując się na wikipedie gdzie mamy takie stwierdzenia jak ; prawdopodobnie , być może . A ty potem sam pozwalasz sobie na taką ignorancję pisząc ; odpryski , prawdopodobna hipoteza


I widzisz @Ordel, sam sobie odpowiedziałeś co to jest nauka. Tym się właśnie nauka różni od religii, że religia "coś wie" na 100% i wtedy jest to dogmat lub "prawda wiary", a nauka nic na 100% nie wie i dlatego nauka domniema, stawia hipotezy i weryfikuje czy tez falsyfikuje ich trafność lub nie. Ty masz swoją religię @Oredl, ty nie stawiasz hipotez i nie domniemasz, ty po prostu wiesz coś na 100% bez ani odrobinki zawahania, czy sceptycyzmu i chuj. Ja w przeciwieństwie do ciebie @Ordel nie wiem, ja nie jestem niczego pewny na 100%, niczego nie wykluczam, w wiele rzeczy wątpię, stawiam prawdopodobne hipotezy, ty zaś tego czynić nie musisz, ty po prostu wiesz i chuj. A przynajmniej wierzysz że wiesz.



Skoro używamy zwrotów "prawdopodobne/być może" to znaczy że nie ma stałych , a prawda jeszcze jest do odkrycia . Więc powyższe odkrycie na Filistynach które nam zaserwowałeś sugeruje że byli oni Słowianami ( prawdopodobnie ) .
Ty mi zarzucasz że podchodzę do tematu pod kątem religijnym , ale to ty trzymasz się starych dogmatów nie biorąc pod uwagę najnowszych badań . Twoja wiara jest stara , ale oporna jak widać Wink .

Niby niczego nie wykluczasz a jednak jak ci nie pasuje to wykluczasz .
I czy ja mówię o jakiś procentach . Nie będę się z tobą ścigał , co do pewności mierzonej w procentach , bo to chyba jest oczywiste że nawet religijni potrafią zwątpić Wink .




Cytat:
U was jest pewne na 100%, u mnie prawdopodobne.

Tak to sobie tłumacz .
Czyli Filistyni to prawdopodobnie Słowianie .




Cytat:
Wiesz @Oredl co to jest "nazwa umowna"? Ponieważ ludy te wyginęły i niewiadomego jak ci ludzie sami siebie nazywali (endonim grupy jest nieznany), pozostało jedynie opieranie sie na egzonimach, czyli nazwach jakie nadali im ludzie z zewnątrz, np. Egipcjanie czy Hetyci.

Widzisz , skoro nazwa Filistyni kojarzona przez ciebie jest znana to znaczy że jednak słuch po nich nie zaginął . A nazwa umowna mówi nam tyle że według - np - Egipcjan ludy te dokonały inwazji od strony morza .


Cytat:
Aha, i to jest twoim zdaniem dowód? Bo brzmi podobnie? To dlaczego odrzuciłeś mój przykład ze "słowiańską Koreą". Przecież tez brzmi podobnie, i to na pewno nie może być czysty zbieg okoliczności bo wy takowych nie uznajecie... u was każde podobieństwo jakiegoś słowa lub nazwy do słowa lub nazwy słowiańskiej, to dowód słowiańskości danego narodu.

Niektóre rzeczy są tak oczywiste że ich nie widać .
Twój przykład nie brzmi podobnie , bo brzmienie koreańskie jest inne . I co do tego ma Korea to może jeszcze w Suahili poszukaj , będzie lepszy kabaret .
Co do Etrusków było tu już więcej na forum , a nie chce mi się szukać i powtarzać .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 06 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Widzisz , skoro nazwa Filistyni kojarzona przez ciebie jest znana to znaczy że jednak słuch po nich nie zaginął . A nazwa umowna mówi nam tyle że według - np - Egipcjan ludy te dokonały inwazji od strony morza .


Ludy morza to była luźna konfederacja plemion które zajmowały się piractwem i rabowaniem wybrzeży, a Filistyni byli jednym z członków tej konfederacji. Zbiorcza nazwa nie jest znana, choć Egipcjanie i Hetyci nazywali ich właśnie Ludami morza bo nie znali ich endonimu (nazwy własnej całej konfederacji) a wiedzieli tylko tyle że przybywają z morza. Wśród konfederacji znane sa nazwy niektórych poszczególnych plemion, jak choćby wspomniani Peleset (Filistyni), czy Szardana (Sardowie?), ale nazwy zbiorczej będącej akceptowanym i powszechnym endonimem całej grupy, nie wymienia żadne zachowane źródło. Rozumiesz co mam na myśli? Jeśli nie ma nazwy własnej, to należy nadać jakąś nazwę umowną i nie ma w tym nic zdrożnego, ty natomiast od razu doszukujesz się tutaj spisku, że pewnie ukryli ich prawdziwą nazwę bo chcieli ich wymazać z kart historii Rolling Eyes
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:51, 07 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
de93ial napisał:
@Ordel szkoda czasu na "rozmowy" z Azyrenem.


Jeśli jesteś człowiekiem głęboko wierzącym, to i owszem, szkoda Twojego i mojego czasu na jałowe dyskusje. Jakże ja, stawiając hipotezy i przypuszczenia, miałbym coś udowodnić komuś, kto po prostu wie i chuj Rolling Eyes

Raz jeden się @debial z tobą w czymś zgodzę Rolling Eyes


Jak "argument" zgadza się z twoim punktem widzenia to niezależnie od źródła jest OK. Jeśli się nie zgadza, niezależnie od źródła, to jest bzdurą. Prezentujesz mentalność fanatyka religijnego. Najśmieszniejsze jest to, że podobną mentalność zarzucasz każdemu kto ma inne niż ty zdanie. Otwórz oczy ślepcze. Ty nie uczestniczysz w dyskusjach, ty nauczasz bo w interakcję wchodzisz z nastawieniem "ja mam rację, inni się mylą i chuj". Poszukaj sobie grona wyznawców w innym miejscu, tutaj ich nie znajdziesz. Albo zmień to co możesz zmienić - siebie. Bo innych nie zmienisz.

Dlatego szkoda czasu na "rozmowy" z tobą.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 09:20, 07 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli wracamy do punktu wyjścia . Do Filistynów .

2) Giancarlo T. Tomezzoli, Reinhardt S. Stein
The Philistine Inscription 4.5 from Ashkelon (Israel)
www.scirp.org/Journal/PaperInformation.aspx?PaperID=69428

3) Rudaweb
Słowianie uczyli Żydów pisać, kuć żelazo oraz budować domy i łodzie
http://rudaweb.pl/index.php/2016/11/08/s.....-i-lodzie/

4) autor: leszekczarny (2016-08-02 13:15)
Pierwszy raz w historii odkryto cmentarz tajemniczego ludu Filistynów.
https://tojuzbylo.pl/wiadomosc/pierwszy-.....filistynow

5) Czesław Białczyński
Advances in Anthropology Vol.06 No.03(2016): Giancarlo T. Tomezzoli, Reinhardt S. Stein – The Philistine Inscription 4.5 from Ashkelon (Israel), czyli turbosłowiańska zaraza a Sprawa Polska!
https://bialczynski.pl/2017/09/26/advanc.....ment-39924

Wciąż czekamy na badania DNA z cmentarzyska . Może starają się to jakoś dopasować do obecnie panujących dogmatów wiary Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 07 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
Azyren napisał:
de93ial napisał:
@Ordel szkoda czasu na "rozmowy" z Azyrenem.


Jeśli jesteś człowiekiem głęboko wierzącym, to i owszem, szkoda Twojego i mojego czasu na jałowe dyskusje. Jakże ja, stawiając hipotezy i przypuszczenia, miałbym coś udowodnić komuś, kto po prostu wie i chuj Rolling Eyes

Raz jeden się @debial z tobą w czymś zgodzę Rolling Eyes


Jak "argument" zgadza się z twoim punktem widzenia to niezależnie od źródła jest OK. Jeśli się nie zgadza, niezależnie od źródła, to jest bzdurą. Prezentujesz mentalność fanatyka religijnego. Najśmieszniejsze jest to, że podobną mentalność zarzucasz każdemu kto ma inne niż ty zdanie. Otwórz oczy ślepcze. Ty nie uczestniczysz w dyskusjach, ty nauczasz bo w interakcję wchodzisz z nastawieniem "ja mam rację, inni się mylą i chuj". Poszukaj sobie grona wyznawców w innym miejscu, tutaj ich nie znajdziesz. Albo zmień to co możesz zmienić - siebie. Bo innych nie zmienisz.

Dlatego szkoda czasu na "rozmowy" z tobą.


To samo co napisałeś pod moim adresem można by z dużo większą trafnością podpiąć pod ciebie. Ja przynajmniej już kilka razy na tym forum zmieniłem zdanie lub zgodziłem się z oponentem pod wpływem jego argumentów, np. w dyskusji z nieobecną już Aximia raz mnie przekonała do swojego zdania. Co do ciebie natomiast @debial hipokryto, nie pamiętam żebyś kiedykolwiek na tym forum przyznał oponentowi racje i zmienił zdanie. No nie pamiętam za chuja czegoś takiego. Ty masz kurwa wiedzę objawioną, przekazaną ci przez wibracje z kosmosu przetworzone aparatem poznawczym za pomocą trivium i chuj, ewentualnie wsparte jeszcze rewelacjami z you tuba lub wątpliwych książek napisanych przez gościa który twierdził że był na gorącej linii z istotami nie z tego świata Rolling Eyes

Kto jak kto, ale ty @debial jesteś OSTATNIĄ osoba na tym forum, która ma prawo kogokolwiek pouczać w sprawie wiarygodności, rzetelności i podejścia do oponentów w dyskusji.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:04, 08 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:


Kto jak kto, ale ty @debial jesteś OSTATNIĄ osoba na tym forum, która ma prawo kogokolwiek pouczać w sprawie wiarygodności, rzetelności i podejścia do oponentów w dyskusji.


No tak, bo to przecież ja ciągle walę inwektywami w interlokutorów, przekształcam ich niki na jakieś obelgi i zamiast koncentrować się na samych informacjach to otaczam je różnymi wyzwiskami i prymitywnymi prowokacjami okraszonymi homoseksualnym podtekstem okraszonym kaprofilskim sznytem.

I też się zgadzam, jestem ostatnią osobą, która ma ochotę na jakikolwiek kontakt z tobą, a jednak z jakiegoś powodu niemal wszyscy inni dali sobie spokój. Nie przyszło ci do zakutej pały, że to ty możesz być przyczyną ze swoim nadętym ego i przekonaniem, że "właściwie się nie mylisz" a jeśli komuś - jak Aximii - bardzo zależy na dotarciu do ciebie z jakąś informacją to musi stoczyć istną batalię z twoim utwardzonym ego tylko po to by zrobić niewielki wyłom? I po co? Co ten wyłom zmienił w twoim nastawieniu? Nic, dołożyłeś sobie kolejną cegiełkę do swego nadęcia jaki to jesteś zajebisty bo "kilka razy zmieniłem zdanie pod wpływem argumentów innych". No osiągnięcie zaiste godne odnotowania w Księdze Guinnessa. Tyle, że w końcowym rozrachunku i tak kierujesz się własnym nadętym schematem naburmuszonego pajaca, dla którego argument "drugiej strony" jest wartościowy tylko jeśli potwierdza twoją wersję. I nadal kierujesz się opiniami ukształtowanymi przez uprzedzenia. Bo przecież to: viewpost.php?p=383057 to viewpost.php?p=384341 czy to viewpost.php?p=384363 to kosmiczne źródła wiedzy niepodpartej niczym jak moimi urojeniami. Właśnie takie nastawienie sprawia, że nawet nie poznajesz informacji, że o ich weryfikacji nie wspomnę. Ordel ciągle próbuje pokazać ci, że te kwestie, które według ciebie są takie pewne, wcale takie pewne nie są. No ale ty wiesz lepiej i "właściwie się nie mylisz".

Schematy, uprzedzenia i utwardzone ego to wszystko czym jesteś. To ja już wolę być pierdolniętym szaleńcem podłączonym do kosmicznych źródeł czegokolwiek tam.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11   » 
Strona 8 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Słowianie Germańscy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile