W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Słowianie Germańscy  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 23511
Strona:  «   1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:40, 07 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może byście przedstawili jak imię "Chrystus" weszło do greckich zapisów Ewangelii hehe. Jesteście do tego Skiri (skorzy)? Tamte rejony też były prowincją Wielkiej Lechii? Doszukiwanie się w każdym słowie (słowo też widać jest słowiańskie) konotacji jest oznaką paranoi. To się kurwa leczy. Niedawno się uśmiałem na wieść, że Ukry twierdzą, iż Chrystus powiedział ostatnie słowa na krzyżu po ukraińsku. Momentalnie przypomniałem sobie o Was. Do klubu możecie zaprosić również Bialorusów, którzy dowodzą, że Amerykę odkrył Białorusin. Zjebolina poziom ekspert.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 21:03, 07 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Może byście przedstawili jak imię "Chrystus" weszło do greckich zapisów Ewangelii hehe. Jesteście do tego Skiri (skorzy)? Tamte rejony też były prowincją Wielkiej Lechii?

tutaj masz wszystko wyjasnione Wink
Laughing
_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:20, 11 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O Ty kurwiu! Nie wolno używać szurów tej klasy w dyskusji. To broń zakazana traktatowo. Rolling Eyes
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 16:27, 13 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniżej jest dobrze opisane w imie czego propaganda prosłowiańska następuje:
https://braciasamcy.pl/index.php?/topic/13285-długofalowa-operacja-sanjaya/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:32, 22 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Niektórzy turbolechici i turbosłowianie będą mnie chcieli po tym zlinczować, ale co tam... Okazuje się że elita piastowska była z haplogrupy R1b, a nie jak większość Słowian z R1a, czyli byli potomkami Celtów. Pierwsze państwa słowiańskie tworzyły obce etnicznie elity na fundamencie ze słowiańskiego plebsu, i tak państwo Samona utworzył frankijski kupiec, władcy Moraw i Czech byli z tej samej linii dynastycznej co Samon, Ruś utworzył normański kupiec ze Szwecji, Ruryk, Bułgarię utworzyło plemię Tureckie, elity Serbow i Chorwatow prawdopodobnie miały irański rodowód, a Piastowie byli Celtami. Coraz bardziej umacniam się w pesymistycznym przekonaniu, że Słowianie byli jednak prymitywnym ludem, niezdolnym do stworzenia własnej państwowości i zaawansowanej kultury, dopóki nie wzięły ich w cugle obce etnicznie elity z bardziej zaawansowanych kulturowo ludów, a Słowianie jako urodzeni pragmatycy (jedna z ich niewielu zalet), widząc w tym korzyści, godzili się na obcych etnicznie władców.

PS: Nie, nie opłaca mnie kościół katolicki i Merkelowa Wink
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 22 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej sie pogodzić z brutalna prawdą, jaka by ona nie była, niż brnąć w odrealnione iluzje i samozachwyty.

Kwestią zagadkową pozostaje natomiast państwo Boza, pierwsze wspomniane w tekstach pisanych państwo słowiańskie. Brak jest źródeł kim z pochodzenia był Boz, może wywodził się od Sarmatów lub Scytów, a może był etnicznym Słowianinem? Jakkolwiek by nie było, państwo Boza nie przetrwało długo na arenie dziejowej, więc w niewielkim tylko stopniu podbudowuje pozycje historyczną Słowian.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 21:01, 22 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Okazuje się że elita piastowska była z haplogrupy R1b, a nie jak większość Słowian z R1a, czyli byli potomkami Celtów. Pierwsze państwa słowiańskie tworzyły obce etnicznie elity na fundamencie ze słowiańskiego plebsu, i tak państwo Samona utworzył frankijski kupiec


Normalnie jak murzyni . Państwo Samona to była Rzeczpospolita Samostojna ( już pisałem o tym ) . Haplogrupy nie mają znaczenia , Słowiańszczyzna to etos , kultura .
Wiesz to trochę tak jak było u Irokezów . Kiedy wzięli białego w niewolę dawali mu szansę mógł być niewolnikiem , albo mógł się stać pełnoprawnym członkiem społeczności Irokezów . Musiał tylko przejść przez szpaler ludzi okładających go pięściami czy tam kijami .

Zasadniczo koło pierwszej minuty można już ten filmik wyłączyć ( Słowianie pojawili się koło VII wieku n.e. Smile ) . Nie ma sensu dalej oglądać .


Cytat:
Coraz bardziej umacniam się w pesymistycznym przekonaniu, że Słowianie byli jednak prymitywnym ludem

Rozumiem , że to przez takie filmiki "umacniasz" się , czy coś ciekawego przeczytałeś ? Zapodaj linka , tytuł książki .



Cytat:
Lepiej sie pogodzić z brutalna prawdą, jaka by ona nie była, niż brnąć w odrealnione iluzje i samozachwyty.

No właśnie , ja rozumiem że jest ci ciężko pogodzić się z brutalną prawdą , zapierasz się nogami i rękoma i nic cię nie jest w stanie przekonać . Ja rozumiem , 1000 lat katolicyzmu zrobiło swoje , a oprócz tego germanizacja Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 22 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Zasadniczo koło pierwszej minuty można już ten filmik wyłączyć ( Słowianie pojawili się koło VII wieku n.e. Smile ) . Nie ma sensu dalej oglądać .


Akurat tutaj też się z nim nie zgodzę. Ja bym Słowian datował już od III-IV wieku, czyli od pierwszych wzmianek o Sklavinach





Ordel napisał:
Lepiej sie pogodzić z brutalna prawdą, jaka by ona nie była, niż brnąć w odrealnione iluzje i samozachwyty.
No właśnie , ja rozumiem że jest ci ciężko pogodzić się z brutalną prawdą , zapierasz się nogami i rękoma i nic cię nie jest w stanie przekonać . Ja rozumiem , 1000 lat katolicyzmu zrobiło swoje , a oprócz tego germanizacja Wink .


Sorry ale to ty wyglądasz jakbyś się zapierał rękami i nogami. Ja to mam w zasadzie w dupie, nie jestem ani za, ani przeciw, nie jestem ani anty- ani filo-, po prostu stoję po środku, ani po waszej, ani po ich stronie barykady, i obserwuję w miarę obiektywnie, nieskażony ideologicznym onanizmem, i z tego w miarę obiektywnego obserwowania wyciągam raczej pesymistyczne wnioski co do Słowian. Ty natomiast nie możesz się pogodzić z brutalna prawdą, na siłę starasz się wmówić sobie i innym jacy to twoi rzekomi przodkowie (bo do póki nie zrobisz badań DNA nie masz 100% pewności że jesteś ze słowiańskiego pnia drzewa genetycznego, bo równie dobrze możesz być jakimś tam zaplatanym spolszczonym niemieszkiem na których tak plujesz, czy nawet Żydem) byli zajebiści. Ciężar dowodów jest raczej nieprzychylny tezie o wyższości słowiańskiej kultury. Piszesz coś o Irokezach, że przyjmowali obcych (tak, wiem o tym, był nawet taki film o białym jeńcu schwytanym przez Indian który stał się z czasem szanowanym członkiem plemienia). Przyjmowanie obcych? Owszem, ale u Słowian ci obcy notorycznie zostawali władcami i elitami panującymi, to nie była jakas tam zwykła asymilacja obcego elementu, ale notoryczne zajmowanie elit plemiennych i państwowych (szczytu piramidy) przez Germanów, Celtów, Irańczyków i Turków, a to już świadczy o podporządkowaniu przez obcych. U Irokezów od czasu do czasu obcy stawał się swoim, ale nie było sytuacji żeby obcy notorycznie zostawali plemiennymi wodzami, szamanami i członkami starszyzny, tylko to były pojedyncze przypadki asymilacji do plemienia z najniższych szczebli piramidy społecznej.

Zresztą codzienne życie w Polsce gdzie przeważająca część ludzi jest genetycznymi potomkami tamtych dawnych Słowian, oraz porównanie z innymi krajami, tym bardziej umacniają mnie w przekonaniu że to jest raczej prosty i niezbyt bystry lud. No sorki, po co mam sam siebie okłamywać, że jest inaczej? Żeby się poczuć lepiej? Rolling Eyes

Duma zbudowana na kłamstwie, to jak domek z karta zbudowany na piasku.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 22 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:


Sorry ale to ty wyglądasz jakbyś się zapierał rękami i nogami. Ja to mam w zasadzie w dupie, nie jestem ani za, ani przeciw, nie jestem ani anty- ani filo-, po prostu stoję po środku, ani po waszej, ani po ich stronie barykady, i obserwuję w miarę obiektywnie, nieskażony ideologicznym onanizmem, i z tego w miarę obiektywnego obserwowania wyciągam raczej pesymistyczne wnioski co do Słowian.


No właśnie widzę że kompletnie nie interesuje cię ten temat gdy wrzucasz filmik jakiegoś dzieciaka , gdzie już w pierwszej minucie jest babol . Oczywiście kiedy używasz zwrotów turbolechici czy turbosłowianie to uważasz się za obiektywnego obserwatora , daruj sobie taką gadkę , ze mną ona nie przejdzie . Wiesz co jest ciekawe , nie wiem co masz na myśli pisząc : obserwuję w miarę obiektywnie , bo ten filmik który wynika z twoich obserwacji obiektywny nie jest .



Cytat:
Ty natomiast nie możesz się pogodzić z brutalna prawdą, na siłę starasz się wmówić sobie i innym jacy to twoi rzekomi przodkowie

Rozbawiłeś mnie Wink , to kim są moi przodkowie nie ma najmniejszego znaczenia . Co jest ciekawe nic nikomu na siłę nie wmawiam , po prostu zmuszam ludzi do wysiłku myślowego Wink .


Ogólnie to już mi się nie chce powtarzać jak to fałszuje się historię , nie przyjmujecie do wiadomości , i bardzo dobrze , zachłystujecie się tzw zachodnią nauką , i bardzo dobrze , może jeszcze za waszego życia przeczytacie książki historyczne o tym jak to Polacy są odpowiedzialni za holokaust Żydów .

A tu masz trochę turbosłowiańskiej nauki z Gdańska :
Cytat:
Słowianie zachodni to Wenedowie, wschodni – Antowie, zaś południowi to Sklawinowie. Tak rozszyfrowuje miana narodów z antycznych źródeł Daria Keiss-Dolańska, doktor filologii Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowiec stawia też w swoim artykule z 2016 r. kwestię tożsamości Scytów ze Słowianami. W pracy zbiorowej „Słowianie w podróży, tom I, język i kultura”, Keiss-Dolańska opisuje przekazy starożytnych Greków i Rzymian o Słowianach.
http://rudaweb.pl/index.php/2018/03/30/turboslowianska-nauka-z-kaszub/

Cytat:
Keiss-Dolańska zauważa: „Wenedów bezprzecznie uznaje się za Proto-Słowian. Żyli oni na terenie północno-zachodniej części Germanii już w I w. p.n.e.”.



Nawet turbokatolom na TVP "mięknie rura"

Cytat:
Rzadko zaskakuje mnie oficjalny przekaz, zwłaszcza płynący z kręgów władzy państwowej, w zakresie dziejów słowiańskich. Z reguły wywiady czy filmy w mediach publicznych są przewidywalne w swojej prypecko-mieszkowej misji. Stąd artykuł z internetowego Tygodnika TVP wywołał moje szczere zdziwienie swoją logiką, zgodną z nowoczesną wiedzą.

25 stycznia na tej stronie www ukazał się obszerny wpis „Słowianie – ‚antropologiczny śmietnik’ czy ‚najbardziej wierni genetycznemu dziedzictwu Europy’?” Magdaleny Kawalec-Segond. Autorka jest biologiem molekularnym i mikrobiologiem. Dlatego pewnie stara się racjonalizować tezy historyków i archeologów. W oparciu o dokonania genetyki, w sprawie pochodzenia Słowian, zauważa m.in.:

„Powszechne jest jednak błędne wywodzenie jej [nazwy Słowian] od greckiego slávoi, późnołacińskiego sclavus, angielskiego slave, francuskiego esclave – czyli niewolnik.

Nie da się też o nikim gorzej pomyśleć – i powiedzieć – niż że nie wiadomo, skąd tu nie tak dawno przylazł, a matka i babka mu się puściły z żołdakami, którzy wielokrotnie maszerowali we wszystkie strony przez jego dom. ‚Jeżdżenie’ w ten sposób po Słowianach – w tym Polakach – było i nadal bywa w Europie zjawiskiem naukowym. To znaczy badania lingwistyczne, archeologiczne i historyczne prowadzono tak – a może i po to – aby ten stereotyp utrwalać.

Byliśmy w powszechnej świadomości elit europejskich, jak to barwnie określił porucznik von Nogay w ‚CK dezerterach’: ‚trzodą słowiańskich bydląt niezdolnych do samodzielnego życia’. Takie podejście bywa nadal prezentowane np. w niemieckim muzealnictwie.

Na szczęście Genetix miesza w Archeo. Na razie jeszcze w kwestii Słowian i Polaków oficjalnie nieznacznie, choć gdy światło dzienne ujrzy wreszcie wielka praca dotycząca bitwy sprzed 3300 lat nad Tołężą (rzeka Tolensee w Meklemburgii-Pomorzu przednim), to zaczniemy z pewnością żyć w nieco inaczej opisanym świecie. To zmaganie – choć nie opiewał go żaden Homer – zaangażowało siły porównywalne z wojną trojańską. A nawet – biorąc pod uwagę ówczesną gęstość zaludnienia wynoszącą mniej więcej 5 osób na kilometr kwadratowy – ze swoimi około 4 tys. walczących wojowników była to po prostu największa bitwa epoki brązu znana dziś historii, przy której potyczki faraonów opisane hieroglifami na monumentach to zabawy w piaskownicy”.

Uff… . Szczerze przyznam, że tak otwarte i syntetyczne jednocześnie przedstawienie tego co my Turbosłowianie myślimy – o głównym nurcie zachodniej humanistyki – w medium mainstreamowym jest zaskoczeniem. Przy tym trzeba jednak zastrzec, że właśnie naukowcy z Zachodu (np. Underhill, Alinei czy Kortlandt) sformułowali w ostatnich kilkunastu latach logiczne teorie o słowiańskiej etnogenezie. Na wszelki wypadek redaktorka portalu TVP od „turbosłowianizmu” zdecydowanie odcina się, ale wśród naszej braci fantastów przecież nie brakuje. Gwoli sprawiedliwości Kawalec-Segond podkreśla rolę blogerów genetycznych, których lekceważą historycy i archeologowie. Nawołuje: „Byłoby dobrze, gdyby ich trud spotkał się z życzliwą i krytyczną uwagą środowisk naukowych. Nie chodzi tu bowiem o budowanie jakiś ,kompletnie od czapki’ turbosłowiańskich teorii, tylko o dotarcie do własnych korzeni, zbudowanie genealogicznego drzewa. A i zakumulowana przez hobbystów wiedza i obeznanie z tematem czasem mogłaby zawstydzić profesjonalnych genetyków”.

Zdaniem publicystki z portalu TVP, wiedza genetyczna jest niezbędna dla badaczy dawnych cywilizacji, co my bezustannie podkreślamy. Ze swojej strony możemy polecić historykom i archeologom opracowanie „Homo sapiens w Europie – historia zapisana w DNA” Ireneusza Stolarka i Marka Figlerowicza z Poznańskiego Centrum Archeogenomiki.

Na marginesie – nigdy nie twierdziłem, że jestem lingwistą czy genetykiem. Studiowałem historię, co pozwala mi najwyżej stosować różne teorie innych nauk do odtwarzania dziejów. Z przykrością i beztroską profana stwierdzam, że tradycyjne językoznawstwo historyczne jest mało przydatne do śledzenia rozwoju języka słowiańskiego sprzed Średniowiecza. Po pierwsze, niestosowanie źródeł pisanych w językach słowiańskich przy użyciu znaków oddających właściwe brzmienie głosek. Po drugie (związane z pierwszym), odrzucenie w oficjalnym nurcie rekonstrukcji słowiańskich alfabetów (runicznego i winczańskiego). Te pierwsze i drugie można streścić jako brak „nagrań”. Po trzecie, metodologia stworzona głównie przez Niemców, którzy nie są w stanie zapisać dźwięków słowiańskich we właściwym brzmieniu, a źródłosłowy pochodzenia słowiańskiego traktują jako germańskie. Po czwarte, ogólnie naukowcy zachodni „myślą” swoimi ojczystymi językami i raczej nie powinni zabierać się za analizowanie inskrypcji, które kontekst historyczny wskazuje jako możliwe słowiańskie. Generalnie lingwistyka jest mało precyzyjna i obarczona spekulatywnością. Próbują temu zaradzić naukowcy poprzez wprowadzanie metod matematycznych (Alinei, Mańczak, Swadesh, Perdih, Gray, Atkinson, Garret czy Chang). Te bardziej ścisłe dociekania prowadzą do wniosku, że protosłowiański powstał ok. 9,5 tys. lat temu i zaczął różnicować się na Bałkanach i w Europie Środkowej ponad 7 tys. lat temu i od tego momentu wszystkie kategoryczne stwierdzenia, że dany wyraz miał jedną formę na terenie całej Słowiańszczyzny są nieuprawnione. Stąd tradycyjni językoznawcy nie mogą wypowiadać się autorytatywnie, bo to mniemanologia. Mogliby tak postępować, gdyby mieli owe „nagrania”. Takimi „nagraniami” dla nowoczesnego historyka są np. wykopaliska archeologiczne i odczytanie genomów. Jeśli chodzi o funkcję wykopalisk to sprawa nie budzi kontrowersji. Natomiast w przypadku genetyki mamy niesamowicie ważny, niepodważalny dowód – owo „nagranie” jest kodem wklejanym przez naturę (lub Boga) precyzyjnie przez pokolenia danych ludów i do tego związanym z reguły z ich etnosami. Do tego to „nagranie” nie podlega spekulacjom – jest po prostu obiektywny wynik. Tak więc modele matematyczne i analizy genetyczne mówią np., że w kolebce Wandalów od tysiącleci żyli Słowianie, a więc owi Wenedowie/Wandalowie byli Słowianami. Nie twierdzę, że moje odczytanie jest bezbłędne, ale stwierdzam, że przyjęte w nauce „oficjalnej” jest tendencyjną manipulacją, która stała się możliwa dzięki m.in. spekulatywności tradycyjnej lingwistyki.

Podobnie jak Kawalec-Segond uważam, że „archeolodzy też pewnie w końcu zmienią opcję i dostrzegą, że nie święci garnki lepią, tylko konkretni ludzie – o konkretnym DNA”. To jest oczywistość, o której piszemy na naszych blogach nie od dziś. Cieszy więc, że ta zaraza naukowej logiki zbłądziła również pod strzechy głównego nurtu.
http://rudaweb.pl/index.php/2019/01/27/nowe-sie-dzieje-w-panstwie-polskim/
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:27, 23 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rozbawiłeś mnie Wink , to kim są moi przodkowie nie ma najmniejszego znaczenia . Co jest ciekawe nic nikomu na siłę nie wmawiam , po prostu zmuszam ludzi do wysiłku myślowego Wink .


Skoro geny nie mają żadnego znaczenia, to rozumiem że równie dobrze mógłbyś zaakceptować jako swego brata czarnego polaka, albo naturalizować się w nowej ojczyźnie, bo z tego co rozumiem, ty jednak wyznajesz zasadę że "ojczyzna to kwestia wyboru"? Bo już się pogubiłem Rolling Eyes

Nie wmawiasz na siłę, ale jak ktoś swoim wysiłkiem myślowym dochodzi do odmiennych od ciebie wniosków, to reagujesz na to złością.


Cytat:
Ogólnie to już mi się nie chce powtarzać jak to fałszuje się historię


Owszem, tu ci przyznam rację że do fałszowania historii dochodzi... po obu stronach barykady Wink

Ulżyło by ci trochę jakbym powiedział, że wprawdzie Słowianie byli prymitywnym ludem, ale Germanie w sumie też, i gdyby nie bliskość wyrafinowanej kultury rzymskiej pd której się uczyli, to jeszcze długo by mieszkali w szałasach z patyków? Rolling Eyes

Po co się okłamywać? Naprawdę się czujesz lepiej z przeświadczeniem jacy to Słowianie byli potężni, nawet jeśli to nie do końca prawda? Skoro Słowianie byli potężni, to dlaczego ulegli Gotom i Hunom, dlaczego przyjmowali obcych władców jako własnych i przyjmowali obce religie zamiast innym ludom narzucić swoją? Weź mi to wytłumacz bo ja za chuja nie rozumiem, jak taki potężny lud mógł aż tak po dupie dostać, że dzisiaj wyznaje żydowską religię i germańską kulturę jako własną? Skoro tak po dupie dostali, to znaczy że wcale potężni nie byli.

Powtórzę też argument który juz raz podniosłem w pierdolni, i nikt sie do niego nie odniósł. Historie piszą zwycięzcy, zwycięzcy są zwycięzcami bo są silniejsi od słabszych rywali = Według was nasz historię napisali Germanie, to znaczy że byli na tyle potężni by Słowian pokonać i napisać im historię, a to znaczy ze Słowianie wcale potężni nie byli, skoro dali się pokonać. Prosty związek przyczynowo skutkowy? Skoro dziś mamy ich kulturę, religię i ich historię, to znaczy że potężni nie byliśmy, prosta logika.


Cytat:
Słowianie zachodni to Wenedowie, wschodni – Antowie, zaś południowi to Sklawinowie. Tak rozszyfrowuje miana narodów z antycznych źródeł Daria Keiss-Dolańska, doktor filologii Uniwersytetu Gdańskiego.


Nic nowego. Już Jordanes tak pisał, ale nie zmienia to faktu ze ten sam Jordanes owych Wenedów, Antów i Sklawinów uznawał za prymitywne ludy. Chyba że już starożytni kronikarze jak Jordanes, prowadzili pro-niemiecką narrację za pieniążki od Merkelowej?

Wskaż mi jeden dowód na potęgę Słowian, który nie pochodzi jedynie z domniemań i luźnych spekulacji, a przyznam ci rację. Dowód w postaci np. wykopaliska archeologicznego miasta na co najmniej 50 tyś mieszkańców, z dobrze zachowanymi szkieletami z hg R1a, datowane na 2 tyś lat p.n.e. ze śladami własnego pisma, zaawansowanej metalurgii, astronomii, medycyny, rzemiosła artystycznego, z własną kanalizacją, pałacami, kompleksami świątynnymi, łaźniami, zachowanym zaawansowanym technologicznie uzbrojeniem i narzędziami, bogatymi pochówkami itd. lub coś w ten deseń. Wtedy ci dopiero przyznam rację. Słowianie nie mieli czegoś takiego, przykro mi. Nawet Arkaim co do którego nie ma 100% pewności że było osadą praprzodków Słowian, jest w gruncie rzeczy jedynie małą koncentryczną osadą z wałem obronnym. Biskupin też nic niezwykłego.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:24, 24 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Cytat:
Rozbawiłeś mnie Wink , to kim są moi przodkowie nie ma najmniejszego znaczenia . Co jest ciekawe nic nikomu na siłę nie wmawiam , po prostu zmuszam ludzi do wysiłku myślowego Wink .


Skoro geny nie mają żadnego znaczenia, to rozumiem że równie dobrze mógłbyś zaakceptować jako swego brata czarnego polaka, albo naturalizować się w nowej ojczyźnie, bo z tego co rozumiem, ty jednak wyznajesz zasadę że "ojczyzna to kwestia wyboru"? Bo już się pogubiłem Rolling Eyes



A czemu nie , z tego co czytałem to był taki jeden murzyn co w czasie wojny z Bolszewikami bił się po stronie polskiej .


Cytat:
Nie wmawiasz na siłę, ale jak ktoś swoim wysiłkiem myślowym dochodzi do odmiennych od ciebie wniosków, to reagujesz na to złością.


Wcześniej pisałeś :
Cytat:
Niektórzy turbolechici i turbosłowianie będą mnie chcieli po tym zlinczować, ale co tam...

Nie pisz mi , że ja reaguje złością . Jeszcze nie nazwałem cię Turbokatolem ( mimo iż nie po drodze ci z KK , to jednak popierasz ich wersje historii Wink )




Cytat:
Ulżyło by ci trochę jakbym powiedział, że wprawdzie Słowianie byli prymitywnym ludem, ale Germanie w sumie też, i gdyby nie bliskość wyrafinowanej kultury rzymskiej pd której się uczyli, to jeszcze długo by mieszkali w szałasach z patyków? Rolling Eyes

W końcu Germanie to Słowianie . Ale wiesz co jest najśmieszniejsze , w końcu ci barbarzyńcy z szałasów rozjebali i przejęli Rzym . No ale to dzięki Rzymowi Wink .



Cytat:
Po co się okłamywać? Naprawdę się czujesz lepiej z przeświadczeniem jacy to Słowianie byli potężni, nawet jeśli to nie do końca prawda?

Ale kto tu się okłamuje . Czy na najnowsze historii nie widać jak jest przekłamana . Rozumiesz ten poziom kłamstw , nie wiem - 9/11 , samoloty rozpierdalają budynki itd., . Kto spisywał historię w średniowieczu jak nie klechy , i tak dziw że tyle przemycono do naszych czasów . A rzymianie nie zmyślali , nie umniejszali swoich klęsk , wyolbrzymiając zwycięstwa .



Cytat:
Skoro Słowianie byli potężni, to dlaczego ulegli Gotom i Hunom, dlaczego przyjmowali obcych władców jako własnych i przyjmowali obce religie zamiast innym ludom narzucić swoją? Weź mi to wytłumacz bo ja za chuja nie rozumiem, jak taki potężny lud mógł aż tak po dupie dostać, że dzisiaj wyznaje żydowską religię i germańską kulturę jako własną? Skoro tak po dupie dostali, to znaczy że wcale potężni nie byli.

Goci to Słowianie . A czemu ulegli . A czy Rzeczpospolita Obojga Narodów nie uległa i jak dzisiaj wyglądamy . Tak jednorodni jak dziś ( szczególnie pod kątem religijnym ) nie byliśmy w RON kiedy byliśmy największą potęgą . Rozumiesz , Polacy byli w mniejszości a reszta to twoi "murzyni" . Prawda jest tak że to ta różnorodność gwarantuje Rzeczpospolitej najlepsze lata istnienia .






Cytat:
Powtórzę też argument który juz raz podniosłem w pierdolni, i nikt sie do niego nie odniósł. Historie piszą zwycięzcy, zwycięzcy są zwycięzcami bo są silniejsi od słabszych rywali = Według was nasz historię napisali Germanie, to znaczy że byli na tyle potężni by Słowian pokonać i napisać im historię, a to znaczy ze Słowianie wcale potężni nie byli, skoro dali się pokonać. Prosty związek przyczynowo skutkowy? Skoro dziś mamy ich kulturę, religię i ich historię, to znaczy że potężni nie byliśmy, prosta logika.

Historię którą mają zapamiętać przyszłe pokolenia piszą zwycięscy . Dlatego Rzym ewoluował w Cesarstwo z nowymi przodownikami czyli naturalizowanymi Słowianami ( znanymi jako Germanie ) . Trzeba było odciąć się od korzenie by powstało nowe . System feudalny z narodami ( zamiast plemion ) i z jedną religią dla wszystkich . Ta religia wymazała starą religię , przecież wiemy że nawet świątynie Katolickie stawiali w świętych miejscach Słowian by wymazać pamięć .





Cytat:
Wskaż mi jeden dowód na potęgę Słowian, który nie pochodzi jedynie z domniemań i luźnych spekulacji, a przyznam ci rację.

Masz tu kilka stron teksów , linków , przeczytaj na spokojnie , na pewno jakieś dowody znajdziesz Wink .
Kolejna sprawa jest taka że ty mierzysz "potęgę" na sposób Rzymski , a ja mierzę na sposób Słowiański ( cały czas o tym pisze ) i dlatego żadnemu z nas nie po drodze Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:46, 24 Lut '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I kolejny przykład turbokatolickiej poprawności z wikipedii ( znaczy się oficjalna historia ) .

Było takie plemię Słowian Połabskich , nazywali się Warnowie .

Na Wiki piszą :
Cytat:
początkowo nazwa odnosząca się do germańskiego plemienia osiadłego na środkowym Połabiu. O Warnach wspomina Prokopiusz w związku z migracją Herulów nad rzekę Warnow[1]. Germańscy Warnowie zostali rozbici przez Franków w 595 r. n.e. Ich niedobitki pozostały, mieszając się z czasem z plemionami słowiańskimi, stąd późniejsi słowiańscy Warnowie. Plemię to osiadłe nad górną Warnawą zalicza się do zespołu plemion obodrzyckich.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Warnowie
Nie no oczywiście Słowiańskie plemię które wchłonęło niedobitki Warnów to nie miało swojej nazwy i musieli wziąć nazwę od obcych Laughing . Trudno im powiedzieć że Warnowie rozbici przez Franków , to ci sami Warnowie którzy egzystowali w Związku Obodrzyckim jako jedno z plemion .
Z tekstu wynika że Frankowie musieli dotrzeć w 595 r n.e. nad tę rzekę Warnow ( obecnie Meklemburgia Pomorze - Przednie ) , co nie jest zgodne z mapą ekspansji Franków :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Frankowie#/media/File:Franks_expansion.gif


A skąd wiem że turbokrzyżacy przekręcają nazwę . W Bułgarii jest takie miasto Warna ( nawet kiedyś się tam wyjebał jeden polski król ) . Nazwa Warna to Słowiańska nazwa , miasta założonego przez Słowian , o czym możemy przeczytać na wikipedii :
Cytat:
Słowianie założyli nowe miasto w okolicach starego, nazywając je Warna.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Warna

Warna , Warnowie , to kolejny przykład na to , że germanie to Słowianie .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:42, 03 Mar '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Megality - film dokumentalny udostępniony przez Autora bo wielu ludzi dopytywało o możliwość zobaczenia.



Trochę o haplogrupach i relacjach między nimi, "wędrówka genów".
https://bialczynski.pl/2019/01/21/blog-w.....chow-2018/

Młodzież szkolna interesuje się słowiańszczyzną:
https://bialczynski.pl/2019/01/22/bb-co-.....a-slowian/
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:06, 31 Mar '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spierdolina umysłowa ma o wiele więcej ojców, niż przypuszczałem. Oto dwa hasła :

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Niemiecki_Ruch_Wiary

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pozytywne_chrze%C5%9Bcija%C5%84stwo

Praktycznie robią to samo, co Wy odpierdalacie ze Słowianami. Dalej, przyznawać się, kto spisał od Rosenberga i zamienił "Germanie" na "Słowianie"?!

To samo dzieje się dziś u Chachłaków. Tragedia.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:27, 31 Mar '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli co odpierdalamy @Wld , bo nie wiem co te linki z wiki co wrzuciłeś mają do tematu . Musisz strasznie cierpieć z bólu dupy , że takimi linkami dupe sobie podcierasz w temacie .
Nie pasuje ci coś , w twojej teorii świata , ale merytorycznie to ty nawet nie stałeś przy temacie co dopiero cokolwiek zgłębić .
Jesteś intelektualnie wulgarnie ograniczony w swoim pojmowaniu mechanizmów rządzących naszym światem , naszą historią . Ciebie nawet nie interesuje co ma do powiedzenia druga strona jeśli nie jest to po twojej ograniczonej myśli .
Żebyś ty chociaż potrafił wyśmiać z jajem , by inni mogli się pośmiać z "wyśmiewanego" , ale ty nawet tego nie potrafisz , intelektualna miernoto . Twój ulubiony zwrot to "spierdolina umysłowa" którą to podcierasz sobie ryj , ty ile masz lat , 15 czy się zatrzymałeś w rozwoju za dzieciaka . Ty myślisz że dorośli biorą cię na poważnie , że jak na dres założysz sweterek to ludzie cię zrozumieją .

A na koniec musisz lamentować jak baba
Wldramat napisał:
Tragedia

Laughing i to jest jedyne co masz do powiedzenia Laughing
To ja ci coś powiem ; Tragedia to już jest sztuka , a ty odgrywasz w niej dramatyczną rolę Laughing .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 01 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak to mówią : kopnij w toi toi, a szambo się wyleje. Spodziewałem, że pierwszy się tu zdefekujesz. Te linki mówią, że już wcześniej na potrzeby polityki tworzono absurdalne teorie o np. aryjskim Jezusie hehe. Tak samo jak teraz się pompuje turbolechickie bzdety do walki z Kościołem. Totalniactwo zawsze ma problem ze złamaniem kręgosłupa ludziom, który wyrasta z religii. Zauważ, że tam się pojawia postulat odejścia od "tej głupiej moralności", która krępuje. Totalniactwo czerwone i brunatne nie może działać bez zniszczenia tejże.

Tak, lubię określenie "spierdolina umysłowa". Wpadło mi w ucho i pasuje do niektórych cymbałów. Także pozwól, że będę używał.

Lamentować jak baba uuu, co za seksizm. Jakie to niepostępowe.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 01 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli uważasz, że "turbolechityzm" jest pompowany na walkę z kościołem to kompletnie nie rozumiesz zagadnienia. Powtarzasz zasłyszane głupoty z przekonaniem słuszności, bez zrozumienia.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:12, 02 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Tak jak to mówią : kopnij w toi toi, a szambo się wyleje. Spodziewałem, że pierwszy się tu zdefekujesz.


Nie korzystam z toi toi , gdyż tacy ludzie jak ty z nich korzystają i nie nadają są do użytku przez normalnych ludzi .


Cytat:
Te linki mówią, że już wcześniej na potrzeby polityki tworzono absurdalne teorie o np. aryjskim Jezusie hehe.


A to "już wcześniej" Laughing . Już wcześniej Polacy wiedzieli więcej niż my teraz . Wystarczyło kilkaset lat klęsk , by nie tylko zniszczyć pamięć o naszej historii ( przedchrześcijańskiej ) , ale same rozprawianie o naszej przeszłości pod kątem większych osiągnięć niż "szałasy nad Prypecią" staje się dla niektórych osobników wręcz absurdalne . Taki osobniki nie potrafią postrzegać historii jako ogół , zdarzeń , konsekwencji , ludzkich słabości .
Przykładowo , w tym roku przypada 80ta rocznica rozpętania II Wojny Światowej . Od jakiegoś czasu w światowej prasie pojawia się pierdolenie o "Polskich Obozach" , już dziś wmawia się odbiorcom że Polacy mordowali Żydów ( co jest dość sprytnym zabiegiem , bo i pewnie jakiś polak mordował żyda , ale przecież nie chodzi o jednostki , nawet ich mnogość ) . Na naszych oczach , przy mizernych protestach władz ( co innego ludzie ) , fałszuje się historię . Przy takim toku myślenia i takiej prędkości wdrażania fałszerstw za 1000 lat ( przy dobrych wiatrach Wink ) gdzie katolicyzm będzie postrzegany jak dziś pogaństwo znajdą się takie osobniki jak ty @Wld które będą twierdzić że nie było czegoś takiego jak Rzeczpospolita Obojga Narodów , bo będzie to dla nich wręcz absurdalne zjawisko .




Cytat:
Tak samo jak teraz się pompuje turbolechickie bzdety do walki z Kościołem.


Mówisz , a skąd to wiesz ? Do walki z tymi którzy by błysnąć w świecie w XXI wieku palą książki , dobrze że Tolkiena nie spalili , bo bym się "wkurwił" Laughing .
Nie wiem czy wiesz , ale Kościół Katolicki dba przede wszystkim o swój interes . Z tego wynika cała masa nieszczęść jak spada na narody w których ów kościół się "gości" . Przykładowo , po bitwie pod Grunwaldem można było "dorżnąć" Krzyżaków i wszystkie ich ziemię wchłonąć , niestety przez KK , Krzyżacy przetrwali , dokonali świeckiej ewolucji w Prusy i wszyscy wiemy jak historia się dalej potoczyła , a Kościół Katolicki wszystko przetrwa , nawet egzekucje na biskupach dokonane przez Kościuszkowców , nic ich nie rusza . Oddział polski Kościoła Katolickiego , ma się świetnie , jak widać po takich wpisach o turbo .



Cytat:
Totalniactwo zawsze ma problem ze złamaniem kręgosłupa ludziom, który wyrasta z religii.

Totalniactwo , a co to za twór Laughing . Są różne religie , które to mają swoje plusy i minusy , ale musimy pamiętać o tym by plusy nie przysłoniły minusów . A największym minusem religii są pośrednicy między ludźmi a domniemanym Bogiem .
Moralność wynika z pewnych obowiązujących nas norm społecznych , wśród których może znaleźć się miejsce dla religii , ale nie jest ona niezbędna ( religia ) . Żeby mogła zaistnieć religia wpierw musieliśmy mieć jakąś "moralność" Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1763
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:57, 03 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słowianie.....?

" Kiedy Żydzi przybyli 1000 lat temu, tereny Polski porastał las"
https://www.tysol.pl/a30979--video-Praco.....rastal-las

"Piotr Kowalik z działu edukacji Muzeum POLIN w programie "Ziarno" opowiadał dzieciom o przybyciu Żydów do Polski...


Ta legenda nam tłumaczy, w jaki sposób Żydzi w ogóle tutaj się znaleźli. Oni jak wiecie byli narodem, który tułał się przez wiele lat, nie miał swojej własnej ziemi, bo po prostu mu tę ziemię na długi czas odebrano

- zaczął opowieść.


No i kiedy przybyli właśnie jakieś 1000 lat temu - to całkiem sporo, prawda? - właśnie na tereny Polski, którą porastał taki gesty las, jaki widzicie na tych ekranach. Modlili się, pytali się Boga, czy tutaj będzie dobre miejsce do życia, czy tutaj będziemy mogli mieć nowy spokojny dom?

- kontynuował.


Jak podaje legenda, rozległ się głos z nieba - właśnie padły te dwa słowa hebrajskie: POL IN - tu odpoczniesz

- stwierdził.


No i tak to właśnie jest, że od 1000 lat Polska jest domem dla Żydów

- zakończył."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
good why




Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 537
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:10, 03 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pierdolę... Shocked
_________________
"Uwielbiam good why'a" - chemicloo
"Aj waj, wypunktował mnie. Lecę po ratunek do gei" - chemicloo vel WZBszambo alias szeklan itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:52, 03 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem na ile to prawda, ale w jakiejś książce historycznej wyczytałem że za Mieszka państwo Polan (już po zjednoczeniu) miało ok 400 tyś mieszkańców, i to na obszarze podobnym (nieco mniejszym) do dzisiejszej Polski (ok 300 tyś km2). Niektórzy się mogą oburzać, że mówiono o Polsce z tamtych lat że to był jeden wielki las, ale tak najprawdopodobniej było. Ogólnie to za Mieszka armia Polan liczyła ok 3 tyś zbrojnej drużyny, a za Chrobrego zwiększyła się do 20 tyś i to już uważano z horrendalnie dużo jak na tamte czasy i ten region Europy. Dzisiaj 20 tyś to mają co najwyżej jakieś małe jedno-dniowe państwa (znaczy że w przypadku inwazji sąsiadów, już po jednym dniu wojny kraju nie ma).

Ale ten Żyd też trochę fakty myli. W średniowieczu Żydzi nie byli jeszcze narodem, byli niejednolita etnicznie grupą wyznaniową wśród której dominowali wprawdzie potomkowie starożytnych Hebrajczyków, ale było też i sporo Berberów czy judaizowanych nomadów irańskiego i tureckiego pochodzenia (co do dzisiaj pokutuje w popularnym chazarskim micie).
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 11:34, 03 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ nie ma się co "oburzać" , jeszcze w XIII wieku podróż konno wzdłuż wybrzeża ze Szczecina do Gdańska zajmowała dwa tygodnie . A o Kazimierzu Wielkim się mówi że zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną Wink .
Polska drewnem stała to i się wszystko w drewnie robiło .

A co do tych wojów , dajmy na to od Chrobrego podstawowe pytanie brzmi ; czy to dużo czy mało by władać na danym obszarze ?
Być może wystarczająco by zmusić cesarza do pokoju Wink .
A i zwróćcie uwagę na to zdanie w tym cytacie z wikipedii ;
Cytat:
traktat pokojowy polsko-niemiecki zawarty między Bolesławem I Chrobrym a cesarzem Henrykiem II, podpisany 30 stycznia 1018 w Budziszynie.

Co zauważyliście , czego brakuje ?
Można się zaśmiać pytając dziś a kto to jest ten Bolesław I Chrobry , bo ten drugi to jest cesarza , a ten pierwszy Shocked , za tysiąc lat może się okazać że był to jakiś nieznośny słowiański dziad plemienny który stawiał opór świętemu Cesarstwu . A jedyne nad czym muszą popracować to to by zwycięstwo tego "dziada" w wojnie z Cesarzem "zatuszować" Wink .
Sam fakt że Polacy na dziś dzień sami nie mogą ustalić jaki poziom władzy dostąpił jednego z "najzacniejszych" władców tych ziem pokazuje poziom ogłupienia społeczeństwa . Nie rozumiemy zasad rządzących ludźmi w średniowieczu i łykamy wszystko jak wieloryb plankton . Nasza debata nie powinna dotyczyć tego czy Bolesław był księciem czy królem , a czy był królem czy cesarzem . I tu się nie ma z czego śmiać , bo tylko przygłup się zaśmiej .
Ludzie nie rozumieją że takie oczywiste przegapienie oczywistości którą dziś wiemy , za dziesiątki setki lat będzie skutkowało tym że cała historia będzie inaczej postrzegana niż dziś . Tak jak dziś patrzymy na nasze przed katolickie czasy .
A o Chrobrym już pisałem w tym temacie wcześniej . Nie twierdzę że był Cesarzem , ale są przesłanki ku temu by tak myśleć , natomiast powinny byś przeprowadzone rzetelne badania , tylko kto ma to zrobić polak na niemieckim żołdzie Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1763
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:22, 04 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaaa.... bo niezmiernie ważne jest , czy Bolesław "był" królem, cesarzem, czy innym kimś - a dla myślących; czy sprawował taką funkcję - bo być, można człowiekiem. I w taki "ważny" sposób zamydlić treść "nauk" przekazanych polskim dzieciom.
Można, jak się chce, dociekać, czy wobec tego, zjazd z tematu na Bolesława, jest zaciemnianiem czy ciemniactwem ...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:48, 05 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do głównego tematu . W XVI wieku niektórzy "Niemcy" jeszcze tak pisali :
Cytat:
Początek przełomu w pojmowaniu pochodzenia Słowian nastąpił w XVI w. Wówczas to wśród książąt Rzeszy nastąpiło zainteresowanie swoim pochodzeniem i ogólnie historiografią. Powstały wówczas w 1518 r. dwa ważne dzieła Nicolausa Marschalka (Marescalusa) i Jana Bugenhagena poświęcone przeszłości Śląska, Pomorza i Meklemburgii, które w sposób jasny mówiły o słowiańskim rodowodzie tych ziem, jak i książąt nimi władających. [22][23] Do słowiańskich korzeni odwoływała się również liczna szlachta tych ziem. Było wówczas sprawą oczywistą o odwiecznym zasiedzeniu Słowian na ziemiach nie tylko polskich, ale i tych położonych na zachód od Odry. Tytuł dzieła Marescalusa brzmiał po łacinie „Vitae Obetritarum ... Annalium Herulorum ac Vandalorum…” (pol. „Życie Obodrytów… Roczniki Herulów i Wandalów”) i jak widać z samego tytułu, autor w sposób oczywisty łączył słowiańskich Obodrytów z Herulami i Wandalami. Po raz kolejny dobitnie powtarzam: rzecz ówcześnie oczywista. Również dzieło Jana Bugenhagena, stworzone na zamówienie księcia pomorskiego Bogusława X uznaje, że dawne nazwy „Winiti-Winitowie-Wenetowie-Wandalowie” to dawne określenia Słowian Zachodnich, w tym oczywiście Pomorzan. To samo pisali w średniowieczu, wspominani powyżej – Adam z Bremy i Helmold. Historię pochodzenia słowiańskich Pomorzan od starożytnych plemion autor przedstawił w trzech rozdziałach pierwszej księgi o znamiennych tytułach:
- III. Interpretatio dictorum. De Wandalis (pol. Interpretacja pochodzenia. Wandalowie),
- V. Wandali sive Winiti (pol. Wandalowie czyli Winitowie),
- XIII. Pomerani quandoque Slavi dicti (pol. Pomorzanie czasem zwani Słowianami). [24]
Identyczne poglądy na temat pochodzenia Słowian od Wandalów / Winitów miał autor dzieła pt. „Wandalia” Albert Krantz, a oprócz niego Flavio Blondi.
http://poselska.nazwa.pl/wieczorna2/hist.....-slowianie

W wieku XIX natomiast ... . Wszyscy słyszeli o baśniach Braci Grimm , to jeden z tych braci , Jacob ( filolog , językoznawca ) tak pisał :
Cytat:
Na podstawie językowej analizy nazw starożytnych plemion germańskich Grimm twierdził, że wiele z nich posiadało słowiańską etymologię. Tym samym przychylał się do autochtonicznej teorii pochodzenia Słowian w Europie Środkowej.


I o niemieckiej propagandzie :

Cytat:
W okresie zaborów, czyli nieistnienia państwa polskiego głos polskiej nauki nie miał tak donośnego brzmienia, jak głos nauki niemieckiej. Zwłaszcza po zjednoczeniu Niemiec w 1871 r. propaganda niemiecka głosząca o odwieczności Niemców na słowiańskiej ziemi, przybrała na sile. Potrzeba tej zakłamanej narracji była ogromna i wynikała z tego, że zalążkiem zjednoczenia był ten kraj niemiecki, który był najbardziej wysunięty na wschód – Prusy. Sama nazwa tego państwa nie była niemiecka. Nawiązywała do średniowiecznego, bałtyckiego narodu kompletnie z XIX-wiecznymi Niemcami niezwiązanego. Na terenie ówczesnego Królestwa Prus znaczną część ludności stanowili Słowianie, zwłaszcza Polacy. Istniała więc silna potrzeba ideologicznej podstawy okupowania ziem, wciąż jeszcze zamieszkiwanych przez ich pierwotnych słowiańskich mieszkańców. Z jednej strony próbowano udowodnić odwieczną „niemieckość” ziem polskich, z drugiej zaś nasilono zniemczanie Słowian za pomocą różnych metod administracyjnych. W XIX w. utożsamianie nazwy „Germania” z Niemcami było już powszechne i oczywiste. Propaganda zapoczątkowana w XVI w. okazała się niebywale skuteczna. Niemcy na stałe przywłaszczyły sobie tę starożytną nazwę. W przeciwieństwie do nazwy „Prusy” (Prussia, Borussia) udowodnienie, że pierwotna nazwa Germanii i Germanów wcale nie dotyczyła Pra-Niemców, z racji odległości czasowej stało się niemal niemożliwe. Mimo to, mało kto wie, że jeszcze w XIX w. wielu niemieckich historyków otwarcie głosiło poglądy o autochtonizmie Słowian na ziemiach nie tylko do Łaby, ale i do Renu. Były też poglądy mówiące o Słowianach na lewym brzegu Renu. W dawnych dokumentach znajdowano stare toponimiczne nazwy o silnie słowiańskim brzmieniu, w wieku XIX silnie już zniemczonych. Uznanie dla tych uczciwych niemieckich naukowców nakazuje, aby ich wymienić. Przytoczę nazwiska tych niemieckich badaczy, dla których pisanie prawdy było ważniejsze niż wpisywanie się w rolę propagandzisty niemieckiej władzy. Na uznanie zasługuje na pewno Jacob Grimm, wielki niemiecki filolog i językoznawca. Rozpowszechnił on istnienie tzw. przesuwek w językach germańskich, które na podstawie ustaleń Rasmusa Raska sformułował w postaci tzw. prawa głosowego, zwanego prawem Grimma. Stanowiło to przełomowe odkrycie w genezie kształtowania się języków germańskich i indoeuropejskich. Na podstawie językowej analizy nazw starożytnych plemion germańskich Grimm twierdził, że wiele z nich posiadało słowiańską etymologię. Tym samym przychylał się do autochtonicznej teorii pochodzenia Słowian w Europie Środkowej. Na świecie rozgłos przyniosło mu, wraz z bratem Wilhelmem, zebranie i opracowanie baśni ludowych, które znane są dziś pod nazwą „Baśni braci Grimm”. Innym niemieckim naukowcem opowiadającym się za koncepcją autochtoniczną Słowian był August Meitzen – historyk, ekonomista i swego czasu burmistrz Jeleniej Góry (niem. Hirschberg).
Edward Bogusławski, o którym za chwilę będzie mowa, wspomina także nazwiska takich Niemców, jak: Heinrich Schulz, Landau, Gerlach czy Ukert. [30] Również Hans Krahe, językoznawca i onomasta, widział Słowian w Europie dużo wcześniej niż głoszą to historycy zapatrzeni w mity teorii allochtonicznej.
http://poselska.nazwa.pl/wieczorna2/hist.....-slowianie

I takie są fakty . I zobaczcie , kilkaset lat iście morderczych wojen , hitlerów , tyrani , niszczenia narodów itd. I mamy tępe społeczeństwo , co tylko potrafi powiedzieć : Nie wierzę . Na co ja mówię ja też nie wierzę , bo tu nie o wiarę chodzi a o rozumowanie oparte na nauce .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 09:27, 05 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:

I takie są fakty . I zobaczcie , kilkaset lat iście morderczych wojen , hitlerów , tyrani , niszczenia narodów itd. I mamy tępe społeczeństwo , co tylko potrafi powiedzieć : Nie wierzę . Na co ja mówię ja też nie wierzę , bo tu nie o wiarę chodzi a o rozumowanie oparte na nauce .

Kliknalem na te linki a nastepnie losowo na linki w bibliografii. Czysta fantastyka a nie fakty. Fantastyke oparta o fantastyke na podstawie bzdur i bajan, gdzie nawet autorzy podaja to jako malo prawdopodobne uznajesz za fakty. Ordel, odpusc sobie historie bo to z pewnoscia nie twoja dzialka. To co uznajesz za fakty to dla historykow totalne bzdury.
_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11   » 
Strona 7 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Słowianie Germańscy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile