W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Słowianie Germańscy  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 23450
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:09, 12 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel gratuluje tematu. Interesujace sa te wszystkie zawilosci historyczne w informacjach dotyczacych pochodzenia plemion lub narodow.
Jak znacie jakies godne polecenia ksiazki w tym temacie to piszcie tytuly.

Azyren byly jakies polskie przeklady M. Granta? Zainteresowalo mnie 'Przemijanie wielkiej rasy' ale nic konkretnego po polsku..
_________________
www.youtube.com/channel/UCI3vDM6Hf57cufFRgHA76-w/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
papabempa




Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 152
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 12 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak się korzysta z internetu to można być mądrym jak profesor.Aj,waj co ja mowię'jak ich całe stado.Piszecie tak dużo,
trzeba by pół życia,aby to przeczytać.Może nawet mniej,bo wkrótce coś i wam się rozjaśni.
Zaraz po wojnie uczyli już od podstawówki o Ślężanach,Dziadosznach,Rugianach,Stodoranach itd..
Jakieś naście lat temu spotkałem w TG pana Jaksę.Zagaduję,że pochodzi ze sławnego slowaińskiego rodu.
On na pokazał mi 'ruski czołg".Zrobilem mu tedy wykład o jego książęcym rodzie Jaksow,władców Stodoran
ze stolicą w Kopanicy.Obecnie nazywa się ona Berlinem i tylko jedna z jego dzielnic Kopenck świadczy o dawnych
władcach.Po tej rozmowie,pan Andrzej,zresztą o aparycji księcia ,żywo zainteresował się historią swojego rodu
i nawet jego przodkowie zaczęli objawiać mu się w snach..
Już wieki temu wiem wszystko w temacie,ale nie lubię się jak wy popisywać.Po co i na co.Przecieź i tak ten świat tonie
we wszelkiej głupocie i już niedlugo cała jego historia zostanie wytarta z ziemi ,jak to było już parokrotnie
z poprzednimi cywilizacjami.JUŹ WIDAĆ JAK LARWA TEGO ŚWIATA ZNÓW MOTYLEM POD SKORUPĘ WLATA.

polecam MIASTO ZAKAZANE NA FREDROMAN.BLOGSPOT.COM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 12 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Onet 8 gru, 08:00
"Niezwykłe odkrycie pod Warszawą. Dwa tysiące lat temu produkowano tu broń. To było przed wiekami jedno z największych zagłębi metalurgicznych w Europie. W Kaniach na Mazowszu archeolodzy odkryli osadę starożytnych hutników sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Wytapiano tutaj żelazo i wyrabiano doskonałą broń. Wyniki zakończonych właśnie analiz znaleziska rzucają nowe światło na znaczenie ziem dzisiejszej Polski w okresie dominacji starożytnego Rzymu.

Odkryta na Mazowszu osada ma ponad dwa tysiące lat
Wytapiano tutaj żelazo w specjalnych piecach zwanych dymarkami
Znaleziono tu także dwa tysiące fragmentów glinianych naczyń i innych przedmiotów
Osadę starożytnych hutników odkryto w miejscowości Kanie w powiecie pruszkowskim niedaleko Warszawy. Natknięto się na nią podczas wykopalisk archeologicznych, poprzedzających budowę osiedla mieszkaniowego.

Mieszkali tu Wandalowie
- Podejrzewaliśmy, że w tym rejonie możemy coś odkryć, bo to stanowisko znajduje się w obrębie tzw. Mazowieckiego Centrum Metalurgicznego. Tak ten teren, rozciągający się na zachód od dzisiejszych rogatek Warszawy, na przestrzeni około 300 km kwadratowych, nazywają archeologowie i historycy, ponieważ jakieś dwa tysiące lat temu było to jedno z największych zagłębi hutniczych ówczesnej Europy. Jednak to, co znaleźliśmy, przerosło nasze oczekiwania – mówi Onetowi dr Tomasz Kołomański z Pracowni Archeologiczno-Konserwatorskiej w Warszawie, który kierował prowadzonymi tutaj badaniami.

Jak się okazało, odkryta osada funkcjonowała w tym miejscu prawdopodobnie od II wieku przed Chrystusem do II wieku po Chrystusie. Zamieszkująca ją ludność należała do tzw. kultury przeworskiej, identyfikowanej ze słynnym ludem Wandalów.

- Produkowano tutaj żelazo, z którego wyrabiano przede wszystkim doskonałą broń. Ogromny popyt na nią powodowany był nieustającymi walkami toczonymi pomiędzy legionami Imperium Rzymskiego, a plemionami "barbarzyńskiej" Europy – wyjaśnia Tomasz Kołomański."
więcej:
http://warszawa.onet.pl/niezwykle-odkryc.....ron/425r0m
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:45, 13 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkurwiony napisał:
Azyren byly jakies polskie przeklady M. Granta? Zainteresowalo mnie 'Przemijanie wielkiej rasy' ale nic konkretnego po polsku..


Szczerze mówiąc nie wiem. Ja czytałem wersje anglojęzyczną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:53, 13 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
... o tyle w pojedyńczych szczegółach Grant ma trochę racji. Dla Granta rasa biała dzieliła się na trzy subrasy, gdzie najwyższa była rasa nordycka (Germanie), potem śródziemnomorska, a najniższa alpejska (Słowianie). Grant jednak nie jest w stanie wytłumaczyć jakim cudem rzekomo niższa rasa alpejska wyparła nordyków, a trafnie ów Grant zauważa że rasa alpejska wyparła nordyków.

Ty zresztą Ordel popełniasz ten sam błąd co Grant, tylko ty znowu w drugą stronę, on mówi o supergermanach a ty o supersłowianach.


W pojedyńczych szczegółach to i w biblii jest trochę racji , łapiesz konkluzję Wink

I co ty mi tu imputujesz . Ja nikogo nie dzielę na rasy . I nie piszę o supersłowianach . Nie utożsamiam Słowian tylko z Polakami , jak "Niemy" utożsamiają Niemców z Germanami . Mnie "fascynuje" ta różnorodność wśród Słowian Smile .

Wolność , równość , braterstwo , to nie są jakieś tam "komusze" hasła , to stara Słowiańska dewiza Wink Specjalnie ubarwiana w komuszą czerwień przez chrześcijaństwo . A to że wolność na ostrzu miecza się niosło , to i "czerwieni" dużo płynęło Smile .

I ta tolerancja "religijna" Słowian mi się podoba . To że , Jezus im się podobał i że mogliby go przyjąć do swojego panteonu Bogów . Ale chrześcijański Jezus nie lubi konkurencji , więc mamy co mamy .


A i jeszcze o Wieletach , to co się pytałeś , a w pierdolnii , odpowiedziałem . Tak możesz mieć rację co do nazwy . Zobacz na zbliżone nazwy Stolicy Związku Wieletów Radogoszczy , do naszej Bydgoszczy .






papabempa napisał:
Już wieki temu wiem wszystko w temacie,ale nie lubię się jak wy popisywać.Po co i na co.Przecieź i tak ten świat tonie we wszelkiej głupocie i

Jesteś "mistrzem" , więc odpowiem tobie który wyglądasz na znużoną życiem chodzącą smutną wyrocznie ( stosownie do twojego stanu psychicznego ) . PO JAJCO ? Jak nie lubisz to idź pielić grządki , albo dorób jako strach na wróble u jakiegoś rolnika .

Cytat:
polecam MIASTO ZAKAZANE NA FREDROMAN.BLOGSPOT.COM
Czyli nie lubisz się popisywać Laughing No ale to blog , takie własnoręczne trzepanie bez konfrontacji z innym oglądem sprawy .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:37, 13 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten tekst luźno nawiązuje do Słowian Wink

Cytat:
W The New York Times ukazał się bardzo ciekawy artykuł o niezwykłym cmentarzysku sprzed blisko 4 tys. lat, które odkryto wiele lat temu w zachodniej części Chin.

Cmentarzysko leży w Kotlinie Kaszgarskiej w regionie autonomicznym Sinkiang, ale pochowani na nim ludzie mają europejskie rysy twarzy i – jak wykazały niedawne badania Chińczyków – także geny. Ich szczątki , choć spoczywają na jednej z największych na świecie pustyń, złożono w przewróconych do góry dnem łodziach. Łącznie odkopano około 200 mumii. Nie jest to jednak jedyne miejsce w Kotlinie Kaszgarskiej z mumiami ludzi o europejskim wyglądzie.

Niezwykłość nekropoli wzmacnia to, że nad pochówkami stoi las fallicznych symboli, oznaczający żywą fascynację seksem i pożytkami płynącymi z prokreacji. W dodatku w trumnach kobiet chińscy archeolodzy natknęli się na naturalnych rozmiarów, wykonane z drewna męskie członki.

Prezentowane powyżej zdjęcie jednej z „europejskich” mumii z Kotliny Kaszgarskiej zrobił około 1910 r. Aurel Stein.

Więcej, w tym zdjęcie „lasu fallicznych symboli”, w artykule The New York Times. Możecie też skorzystać z polskiego przedruku w Interii (właśnie dlatego darowałem sobie dłuższe streszczenie), ale nie ma w nim zdjęć z NYT. A na koniec fragment filmu z National Geographic o badaniach mumii z Kotliny Kaszgarskiej.
https://archeowiesci.pl/2010/03/17/niezwykle-cmentarzysko-z-pustyni-takla-makan/

I te penisy , jak te malowane na rzymskich metropoliach 2000 lat temu .

Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność oglądania fragmentu programu o tych mumiach . I wili się i na około pierdolili kocopoły , po czym na koniec programu w formie żartu wspomnieli że może to byli Wikingowie , albo Celtowie . To rozbawiło mnie na granicę łez . A czemu nie Słowianie Wink .
Przyjęte jest że migracja była z Azji do Europy . A tu widać , że było odwrotnie . To może Celtowie gnali Mongołów na Wielki Mur . A może Mongołów w ogóle nie było . Celtowie wsiedli na swoje kuce i zapierdalali po stepach Azji . Chińczyki tak byli zesrani że Wielkim Murem się od nich odgrodzili .
W epoce Brązu Europa była przeludniona i nastąpiła ekspansja "Celtów" na południe i wschód . Pokutuje historia że tu wtedy 5 tysięcy lat temu , psy dupami szczekały , a ludzie w jamach żyli . Opiera się ona o czasy nam bliższe kilkaset lat . Kiedy w Europie wiekach średnich szalały dwie dżumy . Taki koncert dawały że psy dupami szczekały i to fakt Wink . Z tym że człowiekowi trudno sobie wyobrazić że ludzkość mogła znacznie lepiej prosperować przed tymi katastrofami . Tysiąc lat Średniowiecza przyćmiewa wcześniejsze dokonania naszych europejskich Cywilizacji , no wspominają o Rzymie , a reszta to małpy . Ale Średniowiecze też przedstawia się w złym świetle . Że nastąpił regres , cofka . To czemu trwało to tysiąc lat , aż tak źle było . Mimo ciągłych wojen , odnotowuje się ciągły przyrost naturalny . Następują migracje Słowian , Celtów z północy na południe i zachód . Dwa razy odnotowuje się spadek w związku z Dżumą .

Nawet kiedy dziś patrzymy . To nie klimat zmusza ludzi do migracji . Ta teoria ma słabe podstawy . To sytuacja ekonomiczna , przeludnieni , wojna zmusza ludzi do migracji . Więc kiedy piszą że Słowiańscy Germanie podbili Rzym i okolice , to powodem był rozrost populacji , tarcia wewnętrzne które prowadzą , szukania nowej ziemi . Może i na początku chodziło tylko o łupy , ale spójrzcie na to naszym dzisiejszym okiem . Kiedy mamy Łupy , znaczy się kasę ( ale konkretną ) , to zaczynamy rozglądać się za ziemią najlepiej nad jeziorem by dom postawić . No tak myśli wielu , a i ja bym nie pogardził kawałkiem lasu z domkiem . To jest nasza ekspansja . Albo w skali mikro : działkowicze Wink
Kiedy Słowianie zdobyli łupy , chcieli posiąść swój kawałek Lasu . I tu się mógł wykazać każdy . To są czasy narodzin arystokracji która panowała i ewoluowała do 1914 roku , albo 18tego Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
papabempa




Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 152
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:50, 14 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znowu mnie skusiło zajrzeć na zdechlinę Bimiego.Już dawno pisałem,żebyś to zlikwidował,bo firma przestała płacić.
Po jaki ch....powiedzieli.Tera wszelkie bydło ludziopodobne,postfolwarzne wywala swoje bebechy z wielką werwą
na róznych pejsbukach i milionach innych blogów,że różnym firmom zapychają się ich potężne komputery.
Wiedzą już wszystko o wszystkich.Ale co to za wiedza,że "są bezwolni,bezmyślni i zobojętniali".To jest o tym rodzaju
ostateczne stwierdzenie w "Mieście Zakazanym" napisanym w 2002r.Czym się tak świniaki tak ekscytują.Toć są ino
jak komórki rakowe w tym społecznym,zbiorowym organizmie,przenoszące chaos i ogłupienie, żadnych swoich
myśli.Dlatego firma już dawno zadecydowała,że to bezwartościowy pomiot i trzeba koniecznie wymazać tych piordoli
z oblicza błękitnookiej,bo tylko potrafi się wysrać i się chwali tym fajdaniem ziemi.
Przygłup potrafi jak już dawno to okresliłem tylko z malpią zręcznością przerzucać jak jakaś rakowina nie swoje teksty.
Ja pisałem zawsze o swoich wyłącznie oryginalnych doświadczeniach i spostrzeżeniach.Jak np. w tym temacie
o potomku książat stodoriańskich Panu Jaksie itp.
Ostatnio wyroiło się od idiotów popisujących się wyssanymi z brudnych paluchów umazanych w gówno prawdzie
o tzw.Wielkiej Lechii, a naewt Pollechii.I tu zaczynam niebezpodstawnie podejrzewać,że to szczurze robactwo
z cicha pęk,nabrało inspiracji z mojego MIASTA ZAKAZANEGO,fragmentu o spotkaniecu Apolla i Światowida.
dalej Polli i Pollechu.Able to jest tylko litentia poetica,z której genialny umysł korzysta.A bydlo się inspiruje a
potem popisuje.Ale tak po chamsku,z cicha pęk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 15 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchaj dziadu , to niech cię nie kusi , nic nie wnosisz do tematu jeno chwalisz się i żalisz , przy okazji nie zapominasz by dwa razy zareklamować swój blog ( nie pomyślałeś by linka dać Laughing ) .

Cytat:
... nabrało inspiracji z mojego MIASTA ZAKAZANEGO

Nie schlebiaj sobie pokrako intelektualna . Nie jesteś alfą i omegą , ani nie masz monopolu na myślenie . Szczerze powiedziawszy to ty może delikatnie zbliżyłeś się do moich pięt .
Twój styl pisania , wręcz zniechęca do czytania . Nawet jeśli masz wiedzę to nie potrafisz się nią dzielić , w związku z tym myślisz że inni którzy też myślą i potrafią wyciągać wnioski które - o litości - mogą być zbieżne z twoimi , myślisz że oni się "popisują" Laughing , wyśmiać cię to za mało , won gadzie pod kamień .




A żeby się post nie marnował na ripostę .
Wardruna , może ze Słowianami nie ma nic wspólnego , ale muzyka była podobna i u nich i u nas Wink

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 15 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

papabempa napisał:
Znowu mnie skusiło zajrzeć na zdechlinę Bimiego.Już dawno pisałem,żebyś to zlikwidował,bo firma przestała płacić.
Po jaki ch....powiedzieli.Tera wszelkie bydło ludziopodobne,postfolwarzne wywala swoje bebechy z wielką werwą
na róznych pejsbukach i milionach innych blogów,że różnym firmom zapychają się ich potężne komputery.
Wiedzą już wszystko o wszystkich.Ale co to za wiedza,że "są bezwolni,bezmyślni i zobojętniali".To jest o tym rodzaju
ostateczne stwierdzenie w "Mieście Zakazanym" napisanym w 2002r.Czym się tak świniaki tak ekscytują.Toć są ino
jak komórki rakowe w tym społecznym,zbiorowym organizmie,przenoszące chaos i ogłupienie, żadnych swoich
myśli.Dlatego firma już dawno zadecydowała,że to bezwartościowy pomiot i trzeba koniecznie wymazać tych piordoli
z oblicza błękitnookiej,bo tylko potrafi się wysrać i się chwali tym fajdaniem ziemi.
Przygłup potrafi jak już dawno to okresliłem tylko z malpią zręcznością przerzucać jak jakaś rakowina nie swoje teksty.
Ja pisałem zawsze o swoich wyłącznie oryginalnych doświadczeniach i spostrzeżeniach.Jak np. w tym temacie
o potomku książat stodoriańskich Panu Jaksie itp.
Ostatnio wyroiło się od idiotów popisujących się wyssanymi z brudnych paluchów umazanych w gówno prawdzie
o tzw.Wielkiej Lechii, a naewt Pollechii.I tu zaczynam niebezpodstawnie podejrzewać,że to szczurze robactwo
z cicha pęk,nabrało inspiracji z mojego MIASTA ZAKAZANEGO,fragmentu o spotkaniecu Apolla i Światowida.
dalej Polli i Pollechu.Able to jest tylko litentia poetica,z której genialny umysł korzysta.A bydlo się inspiruje a
potem popisuje.Ale tak po chamsku,z cicha pęk.


Czuć od ciebie desperacją i urażoną ambicją tak jak od obrzyganego żula leżącego pod murkiem czuć tanim alkoholem. Każdy cie tutaj zna i każdy wie że jesteś marnym i niewysokich lotów pseudo-blogerem który swego czasu próbował rozreklamować bez większych sukcesów na p2 swój sraj-blog o bobrzych tamach, który został na tym forum bezlitośnie wyśmiany i którego wartość merytoryczna zbliżona była do "mądrości na papierze toaletowym spisanych". W twoim sraj-blogu nie było nic pozytywnego, nic co by coś wnosiło do życia potencjalnych czytelników. Bobrze tamy... Ja pierdole. To już trzeba było zapełnić blog zdjęciami dzieci z zespołem downa to byś chociaż odhaczył "na litość" paru potencjalnych czytelników. Albo równie dobrze mogłeś wstawić zdjęcie mrowiska, termitiery albo żuka gnojaka pchającego pod górę kulę gówna (była by to doskonała metafora twojej twórczości) jak już tak gustujesz w fotkach z natury. Po co w ogóle wróciłeś? Urażony artysta poczuł potrzebę wymierzenia policzka tym którzy go nie docenili? Desperacja i chęć odegrania się nie dają ci spać po nocach? Smutne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:30, 27 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy bitwę roku 9 n.e. Kiedy germańscy Cheruskowie w lesie Teutoburski Wink spuścili łomot Rzymowi .
Cheruskowie po łacinie Cherusci gdzie Rusci to łacińskie określenie Rusinów .
A tak przedstawia się Cheruskiego wodza Arminiusa który Rzym rozgromił . ( Wcześniej służył w armii rzymskiej )

I co poradzisz że wygląda jak Słowianin , znaczy się Germanie jacyś tacy podobni są do tych Słowian Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.200 mBTC

PostWysłany: 12:51, 24 Mar '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam kolejną publikację Barkowskiego Krucjata Połabska 1147 i męczy mnie używanie przez niego zwrotu "Niemcy" , bo przecież czy taki książę Saski Henryk Lew uważał się za Niemca czy jeszcze Sasa . Podstawowe pytanie brzmi ; od kiedy Słowianie zaczęli nazywać tych co żyją na zachód od Łaby , a może już Odry , Niemcami .
Etymologia słowa Niemiec nawiązuje do kompletnego nierozumienia mowy Niemców przez Słowian dlatego Słowianie mówili że jest to język Niemowląt , stąd Niemcy , tudzież Niemi .
O kobiecie mówiono "że niema jest do mowy Polskiej , stąd Niemki , Niemka , i zapomniany przez wielu , a obecnie postrzegany jako obraźliwy zwrot Niemra . Zauważcie że tego zwrotu - Niemra - używają już tylko "starsi" ludzie .
Oczywiście ów fakt iż Niemcy nie mogli się swobodnie porozumiewać że Słowianami świadczy za tym ze Niemcy nie mają korzeni słowiańskich . Ale nie świadczy - również - że Germanie to Niemcy .

Kolejna kwestia . Tak jak u nas u podstaw etymologi nazwy Polska , leży jedno z plemion Słowiańskich ( Polanie ) tak i u niemców mamy takie plemię i nazywa się Nemeti .
I czytamy dalej etymologie Nemeti
Cytat:
Nazwa plemienia Nemeti jest związana z imieniem bogini Nemetony (która była czczona w tym rejonie), oraz celtyckim rdzeniem nemeto- (jak w słowie nameton, który u Celtów oznaczał święte miejsce, np. święty gaj)[3]. Etruska inskrypcja z V wieku przed Chrystusem zanotowała mi Nemetieś (interpretowane jako celtyckie imię męskie *Nemetios)[3].

Owa bogini czczona była przez Celtów .
Zachodnio germańskie plemię które dało początek nazwy Niemcom , to nic innego niż Wschodni Celtowie . A Skoro nazwa GerManie mówi o ludach zamieszkałych nad tą rzeką ( było o tym na początku tematu ) , a nie są to Celtowie to są to Słowianie . Język Celtów dla Słowian był niezrozumiały . Sasi to nic innego jak najdalej na wschód wysunięte plemię celtyckie . Z biegiem czasu żyjąc w sąsiedztwie Słowian nauczyli się i jedni i drudzy porozumiewać gdyż było to im potrzebne do współistnienia .

Kolejna sprawa która mnie "męczy" to kierunek migracji "Germanów" , ze Skandynawii i wysp morza Bałtyckiego przez Danię na obszary Europy Środkowo-Zachodniej . Była też o tym mowa w przypadku migracji Wandalów .
Kiedy mamy przed sobą ziemię do pokonania , albo morze to wybieramy co łatwiejsze . Kiedy czytam o początkach Chrystianizacji ( a raczej próbach ) Karelów , Lapończyków , z terenów obecnej Finlandii ( Suomi ) a był to XIII wiek , to tam psy dupami szczekały , dzicz i zadupie na krańcu świata . Ziemia nieurodzajna , zimno tylko nomadzi pasący renifery i sporo zwierzyny . Nic większego się tam nie wykształciło , co najwyżej u wybrzeży . A przez tereny Suomi musiały przejść te wszystkie plemiona Germańskie do reszty Skandynawii . Nikt nigdzie nie wspomina jak się tam w tej Skandynawii Germanie znaleźli . Bo wynikałoby że jeśli nie Suomi , to szli "Germanie" przez obecną Polskę , północne Niemcy i Danię do Skandynawii , co przeczy logice tamtych czasów , kiedy wędrówki odbywały się z północy na południe tudzież południowy zachód . To logiczne że ludzie migrują gdzie jest cieplej , a i ziemia dobrze rodzi ( dziś migrują na północ bo dobry socjal dają Wink ) .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 24 Mar '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny przykład fałszowania historii pod Niemców .

Mapa na podstawie Tacyta 100 A.D.

Sporządzona przez Niemców Wink
Jaki Konigsberg , jaki Danzig .
Jeśli w ogóle coś tam było w setnym roku to jakaś osada .
Cytat:
Pierwotnie pruska osada nosiła do XIII wieku nazwę Tuwangste. W 1255 roku na miejscu zdobytej osady krzyżacy wybudowali zamek Regiomontium. Nowa łacińska nazwa oznaczała „królewską górę”. Od łacińskiej nazwy pochodzi również niemiecka nazwa Königsberg i polska nazwa Królewiec.

A Danzig to Toponimia by była .
Nie wspomnę o tym że takiego miasta jak Berlin nie było koło roku setnego jak i tysiąc lat później Wink .
Breslau ( Wrocław ) Laughing

No jak takie mapy ludziom , tak historię parszywie prymitywnie naciągać .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:30, 25 Mar '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Upraszczasz i źle interpretujesz sprawy które są bardziej złożone:

1. Sasi nie mogli być wschodnim odłamem Celtów, bo byli Germanami. Zresztą, gdy Anglowie, Sasi i Jutowie zdobywali w V i VI wieku wyspy Brytyjskie, istniała między nimi a zromanizowanymi celtyckimi Brytami i celtyckimi Irami i Iro-szkotami bariera językowa i kulturowa co przeczy temu by Sasi byli odłamem Celtów. Ja cie nie rozumiem, czemu usilnie chcesz odebrać Germanom miano odrębnej grupy ludów? Ja też nie lubię Niemców, ale jednak uważam że fakty są ważniejsze niż motywowane ideologicznie oczekiwania. Sorry Ordel Rolling Eyes

2. Co w tym dziwnego że ludzie mogą migrować z południa na północ? A Innuici? A Tunguzi? Jakuci? Ugrofinowie? To nie do końca jest tak że klimat i urodzajność to jedyny motyw sterujący ludzkimi migracjami. Czasem pewni ludzie po prostu szukają bezpieczeństwa i izolacji od innych grup ludzkich, co może ich skłaniać do zasiedlania gór, lasów, izolowanych wysp, i terytoriów północnych, mniej urodzajnych. Czasem taka migracja to nie tyle wynik dobrowolnego wyboru, co przymusu, siłowego wyparcia przez silniejszy lud na mniej urodzajne ziemie i tak było prawdopodobnie z pra-Germanami (Y-DNA I1) wypartymi ze środkowej Europy przez pra-Celtów z kultury Halsztackiej.

Jeszcze raz powtarzam że Germanie nie mogą być li tylko krzyżówką Słowian i Celtów ponieważ od pierwszych i drugich różni ich DNA i archeologiczna kultura materialna, i o ile to drugie można jeszcze różnie interpretować, ko akurat krew nie kłamie. Co się tak Ordel uparłeś żeby tych Germanów za wszelką cenę unicestwić? Razz

A sami Niemcy to akurat mają wysoką domieszkę Celtów, bo środkowe i południowe ziemie Niemiec były rdzennie Celtyckie, ale już Skandynawowie to czyści Germanie z dominacją Y-DNA I1.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 08:25, 26 Mar '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Upraszczasz i źle interpretujesz sprawy które są bardziej złożone:

1. Sasi nie mogli być wschodnim odłamem Celtów, bo byli Germanami.

To żeś uprościł Smile .
A Germanie byli Słowianami Smile .

Cytat:
Zresztą, gdy Anglowie, Sasi i Jutowie zdobywali w V i VI wieku wyspy Brytyjskie, istniała między nimi a zromanizowanymi celtyckimi Brytami i celtyckimi Irami i Iro-szkotami bariera językowa i kulturowa co przeczy temu by Sasi byli odłamem Celtów.

Bariera językowa czyli masz na myśli że kompletnie się nie rozumieli ? Coś w stylu postrzegania przez "nas" języka Niemców ?
Coś więcej napisz , jakiś link daj .


Cytat:
2. Co w tym dziwnego że ludzie mogą migrować z południa na północ? A Innuici? A Tunguzi? Jakuci? Ugrofinowie?

A z czego oni są znani . Jakieś większe cywilizacje stworzyli . Wtedy migracja na południe oznaczała postęp często przez podbój wyżej rozwiniętych cywilizacji . Ci którzy szli na północ nie rozwijali się , czego przykłady ty podałeś , jak i plemiona Suomi nic większego sobą nie reprezentowały .

Cytat:
Czasem pewni ludzie po prostu szukają bezpieczeństwa i izolacji od innych grup ludzkich, co może ich skłaniać do zasiedlania gór, lasów, izolowanych wysp, i terytoriów północnych, mniej urodzajnych.

Oczywiście . w wyniku wojen , jedni wypierają drugich . Ale jaka była droga migracji plemion Germańskich do Skandynawii ? Czemu na terenach Suomi ( obszar większy niż obecna Finlandia ) nie ma śladów ich kultury ?
Czy jeśli szli przez obecne tereny Polski , to czemu śladu po nich nie ma , nawet w DNA ( znikomy % ) . Oczywiście , w zeszłym roku latem byłem "pozwiedzać" kurhany Gotów na Kaszubach , co sugeruje migracje z północy ( jak się o tym poczyta ) . Czyli że to wtórna migracja czy Goci wędrowali przez Suomi ?



Cytat:
... to akurat krew nie kłamie
Mógłbym powiedzieć a kto decyduje o "kłamstwie" . Wymyślają te podgrupy DNA by jeszcze bardziej nas dzielić Wink . Kwestia DNA nie jest rozstrzygnięta , ani nie rozstrzyga .

Cytat:
A sami Niemcy to akurat mają wysoką domieszkę Celtów, bo środkowe i południowe ziemie Niemiec były rdzennie Celtyckie, ale już Skandynawowie to czyści Germanie

Słyszałeś mowę Niemców i Duńczyków . Duńczycy gadają jakby byli najebani i pod wpływem lsd Wink , to są tak różne języki , a jednak to i to - niby - Germanie .
I co rozumiesz przez pojęcie "wysoką domieszkę" , jak mieli demokratyczną większość , to byli Celtami Wink .




PS. Jest już drugi sezon o tym Saksończyku z Wysp Brytyjskich z IX wieku - The Last Kingdom


PS 2 Co ja mam z tymi Niemcami , 1000 lat z okładem mi wadzą i brużdżą Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:08, 01 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To żeś uprościł .
A Germanie byli Słowianami .


Nie nie byli. Tak jak Hindusi nie byli Chińczykami a Zulusi nie byli Arabami. Słowianie i Germanie RÓŻNIĄ SIĘ DNA, morfologią języka i kulturą. Starożytni kronikarze nazywali wszystkich barbarzyńców na wschód od Renu i północ od Dunaju Germanami przez brak rzetelnej wiedzy o ludach północy, co do dzisiaj zrodziło liczne spory, np. proweniencje Wandalów, Gotów, Burgundów, kultury Przeworskiej itd. ale mimo to już wtedy istnieli odrębni Słowianie i Germanie. Kroniki bizantyjskie między innymi wspominają pierwszego znanego z imienia władcę Słowian, niejakiego Boza z Wenedów który zginął w walce z Gotami u stepu Pontyjskiego, po czym Słowianie weszli w sojusz z Hunami niszcząc doszczętu szczep Gotów Terwingów (z których niedobitków wyodrębnili się potem Ostrogoci czyli "Ost Gotten" - Wschodni Goci) i wyrzucając pobitych Wizygotów za Dunaj.

Wenedowie już od drugiego wieku zaciekle wojowali z Germańskimi najeźdźcami ze Skandynawii, tak więc nie mogli oni być tym samym.


Cytat:
Bariera językowa czyli masz na myśli że kompletnie się nie rozumieli ? Coś w stylu postrzegania przez "nas" języka Niemców ?
Coś więcej napisz , jakiś link daj .


Wszystko jest opisane w kronikach walijskiego mnicha z IX wieku, Nenniusza, autora pierwszej kompletnej kroniki wysp brytyjskich "Historia Brittonum", i pierwszego który wspomniał o postaci króla Artura, dzielnego władcy Brytów który skutecznie odparł OBCYCH Sasów i Anglów w VI wieku.


Cytat:
A z czego oni są znani . Jakieś większe cywilizacje stworzyli . Wtedy migracja na południe oznaczała postęp często przez podbój wyżej rozwiniętych cywilizacji . Ci którzy szli na północ nie rozwijali się , czego przykłady ty podałeś , jak i plemiona Suomi nic większego sobą nie reprezentowały .


Pierwotni Germanie też nic sobą nie reprezentowali, by potem w sprzyjających okolicznościach dojść do potęgi. Relatywizm czasu i miejsca.


Cytat:
Oczywiście . w wyniku wojen , jedni wypierają drugich . Ale jaka była droga migracji plemion Germańskich do Skandynawii ? Czemu na terenach Suomi ( obszar większy niż obecna Finlandia ) nie ma śladów ich kultury ?
Czy jeśli szli przez obecne tereny Polski , to czemu śladu po nich nie ma , nawet w DNA ( znikomy % ) . Oczywiście , w zeszłym roku latem byłem "pozwiedzać" kurhany Gotów na Kaszubach , co sugeruje migracje z północy ( jak się o tym poczyta ) . Czyli że to wtórna migracja czy Goci wędrowali przez Suomi ?


Wait! Ale kto ci niby powiedział że oni przez Finlandie szli? Shocked

Niby czemu mieli by iść tą drogą? Kto tak twierdzi? Przecież powszechnie wiadomym jest że Proto-germanie zasiedlili Skandynawię z półwyspu Jutlandzkiego i przez cieśninę duńską. To na prawdę nie jest daleko i można taki dystans pokonać nawet wpław, a co dopiero statkami. Myślę że w czasach kiedy na poważnie rozważamy zasiedlenie Ameryki z Europy ok 20-50 tyś lat temu (hipoteza solutrejska), i jesteśmy przekonani o zasiedlenie Australii z wyspy Timor w Indonezji ok 40 tyś lat temu, tym bardziej nie powinno nas zaskakiwać pokonanie cieśniny duńskiej kilka tyś lat temu Rolling Eyes


@Deial

Bawi cie sypanie napiwkami w tematach o których nie masz choćby zielonego pojęcia? Ja ci wcale nie bronie, twoje pieniądze, twoja strata, ale może byś się chociaż wypowiedział w temacie i wskazał merytorycznie gdzie i dlaczego nie mam racji, a tak chyba uważasz skoro sypiesz napiwkami dla wszystkich moich oponentów, nie ważne co napiszą? Wniesiesz coś interesującego do dyskusji? Zaprezentujesz swoją wiedzę w temacie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:07, 02 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Cytat:
To żeś uprościł .
A Germanie byli Słowianami .


Nie nie byli. Tak jak Hindusi nie byli Chińczykami a Zulusi nie byli Arabami. Słowianie i Germanie RÓŻNIĄ SIĘ DNA, morfologią języka i kulturą.


Złe porównania . Stosowanie przesiedleń na pobitych plemionach , wtłaczanie nowych osadników ( kolonistów ) zmienia postać rzeczy . Wystarczy spojrzeć na na tę mapę DNA o których mówimy są w filmikach ( wcześniej w temacie ) i widzimy jak wielka jest przewaga "Niemców" - np - między Odrą a Łabą , a wiemy to na pewno oficjalnie na tych terenach przez ponad 700 lat dominowali Słowianie . 700 lat wystarczy by prawie wymazać DNA danego regionu ?

I jeszcze taka sprawa . Czemu tylko "Germańskie" plemiona miały swoje wielkie migracje na południe i zachód Europy . Co Słowianie siedzieli sobie na dupie . Aż tacy milusińscy nie byliśmy . Migracje plemion Germańskich na południe i zachód Europy - może tak jest Wink - wynikają z napierania na nich Słowian . A nie mi wciskają że Rzym dla Germanów był jak - dziś - Londyn dla Polaków Smile .


Azyren napisał:
Wait! Ale kto ci niby powiedział że oni przez Finlandie szli? Shocked

Niby czemu mieli by iść tą drogą? Kto tak twierdzi? Przecież powszechnie wiadomym jest że Proto-germanie zasiedlili Skandynawię z półwyspu Jutlandzkiego i przez cieśninę duńską.


Powszechnie wiadomo , że dwa razy byli na terenach obecnej Polski ( przechodzili Wink ) , a ślad DNA znikomy pozostawili .

Powszechnie też wiadomo że pewne plemię które dało początek nazwie Niemcy to plemię celtyckie jak cała mnogość plemion celtyckich uważana za germańskie . Z jednej strony rzeki , ale tych z drugiej strony to już nie Słowianie mogli być , czyści Germanie .

Cytat:
Jedna z rozpatrywanych możliwości to początkowa migracja na północny zachód, na tereny dzisiejszych krajów bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) i przebycie Bałtyku łodziami w kierunku zachodnim. Scenariusz taki zdają się popierać nordyckie przekazy, w których Eastmanowie (nordyckie Austmenn, lp Austmaðr) przybywają ze wschodu i podbijają skandynawskich autochtonów.

Drugi scenariusz jest bardziej wiarygodny geograficznie. Jego zwolennicy twierdzą, że Protogermanie wędrowali od stepów czarnomorskich lądem wzdłuż Karpat, tzn. przez południową Polskę i środkowe Niemcy. Dopiero tam skręcili na północ, dotarli do brzegów Bałtyku i Morza Północnego, a część z nich przeprawiła się przez cieśniny duńskie i skolonizowała także południową Szwecję.
.
Protogermanie byli na ok 1500 lat przed Prasłowianami w Europie , a jednak znikomy ślad pozostawili na swoim szlaku wędrówki . Co innego Słowianie .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.200 mBTC

PostWysłany: 09:16, 02 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I czytam takiego gościa , o pochodzeniu Germanów i pisze tak :
Cytat:
Wczesne dzieje Germanów znane są bardzo słabo i są często co najwyżej przedmiotem spekulacji. Wiedza starożytnych na temat Germanów była przez długi czas znikoma lub żadna, bo też zamieszkiwali oni dostatecznie daleko od terenów, na których kwitła jakakolwiek cywilizacja z umiejętnością pisma. Dopiero w roku 233 p.n.e. (zapewne germańskie) plemię Bastarnów przybywa z północy i zajmuje tereny dzisiejszej Mołdawii i delty Dunaju, dzięki czemu daje się poznać światowi cywilizacji klasycznej. Jednak jeszcze przez pewien okres, co najmniej do czasów Polibiusza (II wiek p.n.e.), Germanie wciąż są mieszani z Celtami. Ich odrębność zauważa dopiero grecki filozof i historyk Posejdonios z Apamei (lub z Rodos) w pierwszej połowie I w. p.n.e. Jeśli interpretacje jego znanych głównie z przekazów dzieł są poprawne, to właśnie on pierwszy wprowadza do świadomości ówczesnych ludzi piśmiennych nazwę Germanie. Więcej informacji o Germanach spotykamy dopiero w dziełach Gajusza Juliusza Cezara.
http://grzegorj.interiowo.pl/lingwpl/pochgerm.html
Słowo klucz "zapewne" Laughing
I jeszcze bezczelnie twierdzi że do II w. p.n.e. Germanie są myleni z Celtami a dziś to nie . To co ja mam powiedzieć o tym co piszą o Bastarnach na wiki :
Cytat:
Bastarnowie (łac. Bastarnae, Peucini) zwani też Peucynami – prawdopodobnie lud celtycki według informacji zawartych w dziełach Diodora, Polibiusza i Tytusa Liwiusza, lub germański, jak pisał o nich Tacyt. O Bastarnach autorzy antyczni wspominają już w III wieku p.n.e.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bastarnowie
Prawdopodobnie lud celtycki lub germański Smile . Ponad 2000 tysiące lat i nie mogą się zdecydować i wciąż są nie tyle myleni tylko sprytnie dodajemy "lub" . Jak dla mnie 3:1 dla Celtów Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 09 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Epitafium Bolesława Chrobrego Nowy Przekład http://www.mediewistyka.pl/Chrobry.pdf z naciskiem na nowy .
Zwróćcie uwagę na 7 wers
Cytat:
Cesar precellens a te ducalia pellens

I polskie tłumaczenie :
Cytat:
Cesarz wyniósł wyżej, byś księciem już nie był dłużej

Chodzi o Ottona III który niby to wyniósł Chrobrego do godności królewskiej .
W słowniku łacińsko-polskim precellens tłumaczą jako wybitny , gdzie polscy niemcy przetłumaczyli to wyniósł wyżej .

A tak powinno być :
Cesarz wybitny ty który bijesz monety napędowy ( w rozumieniu postępu )
Może też być :
Cesarz wybitny ty który masz przywileje napędzające .


Cytat:
ducalia
[czytaj: dukalia] w średniowiecznym prawie: uprawnienia przysługujące panującemu, np. prawo do bicia monet


Pellens - napędowy .

Ale przyznam że nie znam łaciny tyle co ze słownika korzystałem Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.200 mBTC

PostWysłany: 22:23, 09 Cze '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.100 mBTC

PostWysłany: 06:43, 10 Cze '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat "Imperium Lechitów" , ledwo co liznąłem i nie mam jeszcze specjalnie wyrobionej opinii .Ale znając naszą historię - np - Rzeczpospolita Obojga Narodów , jestem w stanie przyjąć do wiadomości informacje o tym że na ziemiach "Imperium" istniał jakiś większy związek państwowy . Porównując to do Imperium Rzymskiego , jak i późniejszych dziejów RP , był to zlepek przeróżnych plemion , o niespotykanej różnorodności także w sferze wierzeń duchowych .
Zastanawiające jest to że owe Imperium istniało prawie trzy tysiące lat . Macie pojęcie ilu to jest władców ile wojen i różnych zawirowań historycznych . Teoria Czasu Widmowego w wydaniu Wschodnim ( gdzie wycinamy 2000 lat naszej historii a nie 300 jak w wersji Zachodniej ) świetnie by tu pasowała .
Pamiętajmy o tym , że owe Imperium musiało być republiką , gdyż do czasów chrześcijańskich przetrwał system Wiecowy , co odpowiada późniejszym Sejmom .
Władcy musieli być nietuzinkowi , silni , mądrzy z charakterem , gdyż Wiec mógł obalić każdego władcę .
Kwestia dziedziczności władzy w Imperium Lechitów mnie ciekawi . Bo jeśli to była republika , a kolejny następca nie był charakterny , to wcale nie musiał być następcą na tronie .

Tematowi Imperium Lechitów - w przyszłości - poświęcę jakiś wątek jak go skonsumuje Wink . Na razie zagłębiam się w temat ; jak Sasi dochrapali się godności Cesarskich , czyli historia od pucybuta do milionera Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:02, 24 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspomniałem jakiś czas temu w temacie o Chrobrym , wiec jeszcze coś o jednym z największych władców Polski .

Cytat:
Według Ademara z Chabannes- francuskiego kronikarza, po zjeździe w Gnieźnie w 1000r. Bolesław miał odprowadzić Ottona III do Akwizgranu. Cesarz miał wówczas nakazać odnalezienie i otwarcie grobu cesarza Karola Wielkiego. Bolesław miał otrzymać wyjęty z grobu złoty tron Karola Wielkiego.
Historycy do niedawna zaprzeczali temu wydarzeniu, jednak znaleziono niedawno autograf kroniki, który zaprzecza tym założeniom.
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=65059 z 2010 roku .

Paweł Jasienica w "Polsce Piastów" na stronie 78 tak pisze :
"Bolesław osobiście odprowadził Ottona w głąb Niemiec , co najmniej do Magdeburga . Mógł jednak towarzyszyć mu i dalej , do Akwizgranu . Jeśli tak , to był może świadkiem czynu , którego dokonał tam Otto , ciągle urzeczony swą szlachetną wizją państwa powszechnego . Nocą , tajemnie został otwarty grób Karola Wielkiego , króla Franków , który wznowił tytuł cesarzy rzymskich .
Zwłoki spoczywały na tronie , w postawie siedzącej . Otto zdjął z nich złoty krzyż , zabrał - jak relikwie - zbutwiałe strzępy szat . Jedna z zachodnich kronik zapisała , iż Bolesław otrzymał wówczas w darze tron Karola . Nasze tradycje milczą o tym."


Jaki władca Imperium przekazuje poddanemu tak ważny atrybut władzy jak i relikwię świętą . Ano taki władca który upatrywał w Chrobrym swojego godnego następcę na tronie Cesarskim .
Jak możemy zauważyć ni polskie ni saskie ( niemieckie Wink ) kroniki nie wspominają o tym tronie jeno francuskie . To że niemieccy kronikarze ( klechy ) byli nieprzychylni Polskiemu władcy nie jest tajemnicą , a polskie kroniki milczą bo to też kler pod wpływem "niemieckim" .
Czy Otton III i Bolesław Wielki Chrobry mieli jakiś układ za życia . Przekazanie świętych przedmiotów przez Ottona Chrobremu - włócznia świętego Maurycego , tron Karola Wielkiego , założenie korony Cesarskiej słowiańskiemu księciu . Do tego to Otton się wybrał do Chrobrego a nie odwrotnie ( oczywiście pretekstem był grób św Wojciecha którego zwłoki Chrobry wykupił od Prusów , za wagę ich w złocie ). A z opisów wynika że aż zachłysnął się bogactwem i przepychem panującym na dworze Bolesława . To kto komu ... .

Jest jeszcze opcja , że na zjeździe w roku 1000 w Gnieźnie Chrobry został koronowany na Cesarza .
Można zadać sobie pytanie czemu wtedy kroniki o tym milczą ? Wspominając o poszlakach które mówią że mógł zostać koronowany na cesarza , wprost one milczą . Jak już pisałem sascy kronikarze nieprzychylni byli Piastom , a jak wiemy większość kronikarzy okresu średniowiecza ( tego wczesnego ) to był kler . I nawet jeśli coś napisano to już wtedy mogło to podlegać cenzurze Kościoła .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1722
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:12, 24 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Można zadać sobie pytanie czemu wtedy kroniki o tym milczą ?"

Przecież każdy wie, że media kłamią, a kronikarz jak "dziennikarz".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.100 mBTC

PostWysłany: 15:51, 24 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda że nie można tworzyć pod tematów w temacie .

Rzecz będzie o "Niemieckich Księżniczkach" .
To jaki wpływ miały Niemieckie Księżniczki na historię Słowian , a przede wszystkim Polski za bardzo nie trzeba tłumaczyć . ale kiedy czytamy kiedy jaki władca odchodził nagłą śmiercią mamy dużą pewność że został otruty przez "swoją" Wink wybrankę .

Jednym z etapów chrystianizacji Słowian były mariaże inscenizowane przez "Biskupów Niemieckich"
Cytat:
Słowiańskim władcom celowo podsyłano księżniczki germańskie, aby dzięki temu uzyskać silny przyczółek na tamtejszych dworach. Jeszcze za czasów imperium Karola Wielkiego pojawiły się specjalne „szkoły zakonne” w których szkolono dziewczęta do wykonywania tego typu zadań u pogan. Dopiero niedawno otwarte archiwa Watykanu pokazują nam jak wielka wagę przywiązywał do niej kościelny episkopat i jak wielkie łożono na to sumy.

„Szkoły zakonne” były wręcz „modelowymi zakładami indoktrynacji propagandowej” w których szkolono starannie wyselekcjonowany „materiał kobiecy”. Uczono tam nie tylko wiary stosując iście drakońskie metody powodując, że szkolenie nie wytrzymywało ok. 50% adeptek kończąc w ten sposób swój żywot. Szkołę taka opuszczały tyko kobiety po całkowitym „praniu mózgu” które w istocie były już automatami bez reszty oddanymi narzuconej im ideologii.

Słowiańskim władcom zawsze chodziło o poślubienie nie pierwszej z brzegu Niemki, lecz ściśle określonej księżniczki. – małżeństwa były tez swego rodzaju aktem politycznym.

Małżeństwa w tym okresie były koligacone także słowiański książę nie widział swojej przyszłej żony. Archiwa Watykanu udowadniają podejrzewany już przed wiekami przez Słowian fakt, że wiele podsyłanych im „księżniczek” takowymi nie były, lecz dawano im najbardziej „zdolne w fachu szpiegowskim”. Z archiwów Watykańskich także wiemy ze w szkołach tych oprócz zasad wiary uczono szyfrowania korespondencji , metod wywiadu agenturalnego, a także trucicielstwa i skrytobójczych mordów. Jak twierdza niektórzy badacze szkoły te przetrwały nawet do dziś.

Kobiety w destrukcji narodu słowiańskiego odgrywały ogromna role ponieważ to one przygotowywały grunt do akcji misyjnej której ukoronowaniem miło być przyjęcie przez dana społeczność słowiańską chrześcijaństwa. Po takiej udanej misji od razu na danym terytorium pojawiała się siatka administracji kościelnej ...
https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2.....i-metodym/

Jeszcze jedno kim byli "niemieccy Biskupi" okresu początków chrystianizacji Słowian - w znakomitej większości byli oni bękartami papieskimi . To samo tyczy się części możnowładztwa "niemieckiego" jak i wszelkiej maści dostojników dworskich .
W naszej historii odznaczył szczególnie jeden bękart papieski Sieciech . Na wiki piszą że : możnowładca małopolski z rodu Starżów-Toporczyków. Ale kiedy sprawdzimy sobie ów ród dalej na wiki , to nikt tam się Sieciechem nie chwali .
W dodatku palatyn to tytuł nie słowiańskiego pochodzenia ( niemieckiego ), polski/słowiański odpowiednik to wojewoda .
Więc mamy polskiego księcia Władysława Hermana ( młodszy syn Kazimierza I Odnowiciela ) pod wpływem bękarta papieskiego i drugiej żony Judyty Marii siostry cesarza ( niemieckiego ) Henryka IV , który pozbył się jej z dworu za rozwiązłość , a ona związała się z Sieciechem . Spiskowali przeciwko synom Hermana z pierwszego małżeństwa z czeską księżniczką Judytą Czeską . Jednym z synów był Bolesław Krzywousty którego to w wieku 12 lat próbował Sieciech zamordować . Konflikt trwał wiele lat i przeobraził się w otwartą wojnę . Ostatecznie Krzywousty pokonał Sieciecha i go oślepł .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:29, 21 Gru '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i znowu mamy "nieszczęsnego" Tacyta Wink .

Cytat:
SŁOWIAŃSKA PIEŚŃ BOJOWA WEDŁUG TACYTA


„Mają również takie pieśni, których brzmienie, zwane przez nich barditus, podnosi ich na duchu, a to, jak śpiewają, wróży im wynik nadchodzącej bitwy” – napisał w „Germanii…” Publiusz Korneliusz Tacyt w końcu I w. n.e.. Rzymski historyk tak precyzyjnie wymienia nazwę tego bojowego śpiewu, że dzisiejsi językoznawcy i historycy nie powinni mieli wątpliwości co do jego słowiańskiego pochodzenia. Nadal jednak ogarnia ich zadziwiająca głuchota.

Wciąż rozpowszechniany jest obraz, który w XVIII w. n.e. stworzyli niemieccy poeci i który jest tylko ich ułudą, a nie skutkiem naukowych dociekań. Zapisany przez Tacyta ‚barditus’ towarzyszył Germanom ruszającym do boju. Od razu powtórzmy za samym Tacytem, kim byli ci Germanie: „nazwa Germania jest świeża i nadana niedawno, ponieważ Germanami nazywali się niegdyś ci, którzy pierwsi przekroczyli Ren i wypędzili Gallów, dziś zwani Tungrami. Owa nazwa – plemienia, nie ludu – powoli tak się utrwaliła”. Generalnie Rzymianie Germanią nazywali część Europy położoną na wschód od Renu i na północ od Dunaju. Natomiast największą część owej Germanii stanowiła rozległa federacja Suevów. Zgodnie z zasadami wymowy łaciny klasycznej, którą posługiwali się Cezar i Tacyt, wyraz Suevi czytamy Słewi lub Słełi. To pierwsza nazwa własna Słowian odnotowana przez rzymskich autorów.

Owi Germanie, czyli mieszkańcy Germanii, głównie zasiedlonej przez Słewów, czyli Słowian, to wojownicy gospodarze. Co roku ze stu słewskich okręgów mobilizacyjnych wystawiali po tysiącu wojów, których zmiennicy w tym czasie zarządzali gospodarkami, by w następnym roku zamienić się rolami. Cały czas jednak ćwiczyli walkę i podtrzymywali sprawność fizyczną. Słewia starożytna dysponowała więc stale potężną siłą stu tysięcy wprawionych wojowników. Tacyt tak określił pozycję Słewów wśród ludów zamieszkujących Germanię: „Zajmują bowiem większą część Germanii, podzieleni na plemiona i związki, chociaż w całości zwą się Słewami”.

Ogólnie mieszkańcy Germanii przed bitwą zagrzewali się wspólną pieśnią, której nazwę zapisał jako ‚barditus’. Co ta nazwa oznaczała w języku Słewów? Wychowani na fałszywym dogmacie początków kultury północnoeuropejskiej od Średniowiecza, kojarzymy ją z bardami. Słownikowo ‚bard’ (‚bard-us’ w wersji łacińskiej) to poeta-pieśniarz u ludów celtyckich, wędrowca opiewający bohaterskie czyny. Renata Majewska w pracy „Arkadia Północy” wyjaśnia jak ten termin zagarnęli Niemcy. Stworzyli gatunek literacki, który nazwali Bardendichtung – poezja bardyczna. Źródłem miał być właśnie zapis Tacyta o barditusie. Jeden z niemieckich literatów uznał, że jest to źródłosłów dla „barda”, który – jego zdaniem – należał do „staro-germańskiej warstwy kapłanów i śpiewaków”. „Bardomania” ujawniła niemiecką skłonność do mistyfikacji, bo bez niej nie byłoby wyzwolenia poetyckiej wyobraźni „o genealogii poety i jego przeznaczeniu” – zauważyła Majewska, powołując się na Marię Janion. Ponadto celtyccy (a nie germańscy) bardowie to zjawisko notowane od XI, a nie od I w. n.e.. Tysiąc lat wcześniej Tacyt przedstawił barditus jako zbiorowo wznoszony modulowany okrzyk bojowy: „Śpiew ich zdaje się już nie głosem, lecz współbrzmieniem męstwa. Szczególnie ceniąc sobie szorstkość dźwięku i przerywany pomruk, przybliżają tarcze do ust, aby głos, odbity od nich, narastał, stając się pełniejszy i cięższy”. Nie ma to wiele wspólnego z balladami wędrownych pieśniarzy. Zjawisko opisane przez Rzymianina jako ‚barditus’, nazywało się ‚bardit’, bo –us jest typową łacińską końcówką, zapewne dodaną przez samego Tacyta. Co mogła oznaczać ta nazwa w języku gotujących się do walki wojów? Na pewno nie poezję śpiewaną przy kominku w zamkowej komnacie z kameralnym akompaniamentem.

Łukasz Godecki w pracy doktorskiej „Wojskowość dawnych Słowian w świetle faktów językowych” przytacza: „Psł. *borti *bor’ę to pierwotnie czasownik atematyczny, pochodzi on od pie. *bher- ‘rżnąć, ciąć, siec, bić’. Por. pokrewne: lit. barti ‘ganić, łajać’, bartis ‘kłócić się, wymyślać sobie nawzajem’, […] stind. bhrnati ‘grozi, beszta, wyzywa’,”. Mamy więc wywiedzioną od prasłowiańskiego ‚*borti’, bałtyjskiego ‚barti’ i staroindyjskiego ‚bhrnati’ zbitkę bić-ganić-wyzywać, a więc wyzywać do boju, czyli określenie dokładnie oddające funkcję barditu. Genetyka genalogiczna przybliża nam czas powstania wspólnego dla Ariosłowian określenia na wezwanie do boju. Ok. 3 800 lat p.n.e. miało dojść w Europie Środkowo-Wschodniej (w dorzeczu Wisły – wg. Petera Underhilla, albo w dorzeczu Wołgi – wg. Anatola Kłosowa) do wyodrębnienia się z rodu R1a M458 dwóch innych: R1aZ282 (słowiańskiego) i R1 Z93 (aryjskiego). Tak więc wspólna terminologia najpewniej powstała przed tym wydarzeniem.

Reszta w linku http://rudaweb.pl/index.php/2017/12/20/slowianska-piesn-bojowa-wedlug-tacyta/ , polecam Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:37, 21 Gru '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe. Dzięki.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11   » 
Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Słowianie Germańscy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile