W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Do Grodna Polacy mogą wjeżdżać bez wizy  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2051
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:25, 27 Paź '16   Temat postu: Do Grodna Polacy mogą wjeżdżać bez wizy Odpowiedz z cytatem

Nie widzę tematu Bialorusi na tym portalu więc tutaj wklejam

Na wycieczkę do Grodna Polacy mogą się udać bez wizy!

Tak przy okazji. Wczoraj usłyszałem w radio, że niejako ubocznym skutkiem wizyty wicepremiera Morawieckiego w Mińsku dwa dni temu, na jakimś ekonomicznym kongresie tamże, było nagłe otwarcie obłasti grodzieńskiej na BEZWIZOWY WJAZD DLA POLAKÓW. Na temat „podłości” zachowania się wicepremiera Morawieckiego, który nie raczył – zgodnie z protokołem ustalonym przez Departamentu Stanu – odwiedzić przy okazji „opozycji” na Białorusi, wypowiadał się w radio były europoseł Protasiewicz, który profesjonalnie od lat zajmuje się „budową demokracji prywatyzującej” nad Niemnem i Świsłoczą. Protasiewicz zauważył, że nie wypada aby polscy politycy „bratali się” z przedstawicielami dyktatorskich rządów Łukaszenki, w sytuacji gdy na Białorusi w więzieniu znajduje się choćby tylko jeden więzień polityczny.

Wot i znajomość rzeczywistości przez działaczy politycznych w rodzaju Protasiewicza względnie pani Romaszewskiej, dyrektora sponsorowanej przez RP telewizji "Biełsat": w Polsce – pod ścisłą kontrolą WOJSKA USA – przecież więźniów politycznych nie ma! (posła V kadencji Sejmu RP, Mateusza Piskorskiego zamknięto po prostu "dla wprawy")

A skądinąd to doskonały pomysł Łukaszenki, by znienacka otworzyć trochę granicę dla Polaków z Polski, zwłaszcza w Grodnie gdzie wciąż około 20 proc. mieszkańców to Polacy: w ładnie zagospodarowanym obecnie tym mieście można sobie trochę odetchnąć od intelektualnego „dziadostwa” rządzącego u nas solidarnościowo-kościelno-śmieciozbierackiego „establishmentu”. A przy okazji napełnić bak tańszą prawie o połowę benzyną, i zjeść taniutkie „cziburki”, czy jak to te placki tam nazywają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bohomazy




Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 151
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 27 Paź '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oficjalnie ze strony ambasady


[url]
http://poland.mfa.gov.by/pl/embassy/news/da6034a0b1d015ae.html[/url]
Cytat:

Do “Kanału Augustowskiego” i Grodna bez wiz

Od dnia 26 października 2016 roku będzie możliwe odwiedzenie Parku rekreacyjno-turystycznego «Kanał Augustowski» w ciągu maksymalnie 5 dni bez wizy.

Dla przekroczenia granicy Republiki Białoruś obcokrajowiec ma posiadać:

- ważny paszport lub inny dokument, uprawiający do przekroczenia granicy;

- dokument uprawiający do zwiedzania Parku «Kanał Augustowski», wydany przez białoruskie biuro podroży, świadczące usługi turystyczne na terenie Parku «Kanał Augustowski»;

- ubezpieczenie medyczne;

- srodki płatnicze.

Przekroczenie granicy państwowej Republiki Bialoruś ze strony Rzeczypospolitej Polski bez wiz będzie możliwe wyłącznie w przejściach granicznych «Lesnaja-Rudavka» oraz «Bruzgi-Kuznica Bialostocka».

Park «Kanał Augustowski» obejmuje m.Grodno i tereny Gożskiego, Kopciewskiego, Odelskiego, Podłabieńskiego oraz Sopockinskiego selskich sowietów Grodzieńskiego rejonu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:29, 27 Paź '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

- dokument uprawiający do zwiedzania Parku «Kanał Augustowski», wydany przez białoruskie biuro podroży, świadczące usługi turystyczne na terenie Parku «Kanał Augustowski»;


To jest najbardziej zagadkowa część. Bo do Puszczy Białowieskiej można było isę dostać na podstawie przepustki, która dostawało się na maila po wypełnieniu formularza w internecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:42, 07 Lis '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróciłem wczoraj z Grodna, ledwo w ogóle wyjechałem, choć nie tylko miałem wizę, kupione ubezpieczenie, ale nawet jechałem przed jej końcem Laughing
Okazało się, że nie podbiłem na czas w przepisowe 5 dni roboczych (ale razem z sobotą Very Happy w odpowiednim urzędzie ichniejszej 'migracyjnnoj karteczku', którą mi pogranicznik kazał podpisać w ciemnym autobusie jak wjeżdżałem i dał mi jej kopię (ale już bez instrukcji obsługi).
I choć zorientowałem się jeszcze na miejscu, to i tak dostałem mandat i chciano mi zabrać paszport na 3 dni. Dwie godziny przesłuchiwano mnie jak przestępcę, spisywano protokoły, zeznania, razem z moją dziewczyną, która mówi po białorusku i odważyła się mnie zaprosić, a raczej przesłuchiwano ją, która tłumaczyła i jej mamę, która udzieliła mi gościny, bo ja się nic nie odzywałem. Angielskiego nikt nie znał, polski 'nie priczaj'. Gdybym z tym w ciemno udał się w kierunku granicy to, jak się dowiedziałem, czekałaby mnie deportacja i miś w paszporcie. Współczuję tym, którzy pojechali tam bez znajomości chociażby alfabetu.
Także miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle. Dobrze, że jechałem pociągiem, skończyło się na dezynfekcji obuwia, a nie na staniu w kolejce 250 samochodów. Shocked

A odnosząc się bardziej do tematu, podobno da się, ale trzeba mieć oprócz paszportu i ubezpieczenia jeszcze jakiś 'propust', który miały dawać przedsiębiorstwa, ale nikt ich nie widział i nikt nie wie, jak się je zdobywa. Tak, czy owak, jak ktoś zdobędzie to niech spróbuję i opowie jak było, chętnie posłucham tej bez wątpienia emocjonującej historii przy cziburakach i wódeczce na 'pososzok' Laughing
_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:38, 08 Lis '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

absolutarianin napisał:
razem z moją dziewczyną, która mówi po białorusku


To akurat niewiele zmienia, bo językiem urzędowym w tym kraju jest rosyjski. I pewnie ten język znała.

Cytat:

A odnosząc się bardziej do tematu, podobno da się, ale trzeba mieć oprócz paszportu i ubezpieczenia jeszcze jakiś 'propust', który miały dawać przedsiębiorstwa, ale nikt ich nie widział i nikt nie wie, jak się je zdobywa.


I właśnie w tym problem. W Białowieży wiadomo co trzeba, a tu nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 08 Lis '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
absolutarianin napisał:
razem z moją dziewczyną, która mówi po białorusku


To akurat niewiele zmienia, bo językiem urzędowym w tym kraju jest rosyjski. I pewnie ten język znała.



Sprostowanie.
Rosyjski jest drugim językiem urzędowym. O czym mowa w KONSTYTUCJI REPUBLIKI BIAŁORUŚ.

Cytat:
Статья 17. Государственными языками в Республике Беларусь являются белорусский и русский языки.

КОНСТИТУЦИЯ РЕСПУБЛИКИ БЕЛАРУСЬ 1994 ГОДА
(с изменениями и дополнениями, принятыми на республиканских референдумах
24 ноября 1996 г. и 17 октября 2004 г.)
http://etalonline.by/?type=text&regnum=v19402875#load_text_none_1_

W latach 1991-1994 białoruski był jedynym państwowym językiem.
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Do Grodna Polacy mogą wjeżdżać bez wizy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile