W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Gazety w Polsce  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1639
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:43, 30 Kwi '08   Temat postu: Gazety w Polsce Odpowiedz z cytatem

Przeglądając jedną z gazet online trafiłem na portal zajmujący się dystrybucją i prenumeratą gazet w formie elektronicznej. To egazety.pl.
Fajnie to wygląda założyłem sobie tam konto i pobrałem wersie testową "dziennik polski" by zobaczyć jak to działa.
Wszystko fajnie, z tego co widzę to są to dokładne odzwierciedlenia gazet papierowych, coś w stylu *.pdf w ładnym "ubranku".
Jednak nie o tym chciałem:) Przeglądam ten dziennik który załadował 74 strony. I tu mała konsternacja, niby to gazeta świecka, obiektywna a ok 50% wiadomości dotyczy kościoła!!! Sprawdzam dokładnie czy przypadkiem w wersji testowej nie ma zmieszanych kilku tytułów i przypadkiem nie czytam "gościa niedzielnego" lub "wieści parafialnych". Nie, wszędzie na stopce jest dziennik polski. resztę gazety to drobne artykuły, przeważnie po 10 zdań każdy co zajmuje kolejne 20% wydania (wydanie testowe jest z poniedziałku 28.04.0Cool pozostała część to ogłoszenia i reklamy.
Czy tak faktycznie wygląd dziś prasa w Polsce? Czy ktoś może potwierdzić, że to wyjątek, bo jak widzę w stopce "dziennik polski" to regionalny dziennik z południa. Czy tak jest też w innych regionach?
Czy Polska to już ortodoksyjny wyznaniowy kraj rodem z Iranu czy Afganistanu? Gdzie na pierwszych 5 stronach są informacje kościelne?
Czy ktoś tą prasę jeszcze kupuje/czyta?
Naprawdę aż zdziwienie mnie ogarnęło co się z Polska stało (z prasą) w przeciągu zaledwie kilkunastu lat...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:26, 01 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety - jak opowiadam kolesiom nie-polakom że praktycznie w każdych polskich wiadomościach tv jest news o papieżu, biskupie, albo innej świątyni to są w szoku.

radzę przypomnieć sobie czasy gdy w publicznej tv nie mówiło się tyle o kościele i zadać sobie pytanie: dlaczego teraz się mówi?
czyżby księżą zaczęli płacić abonament? Laughing
ze świeckich mediów to pozostało już chyba tylko NIE Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Gazety w Polsce
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile