W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Manuskrypt Wojnicza   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3245
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zxcvbnm2004




Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:15, 04 Wrz '16   Temat postu: Manuskrypt Wojnicza Odpowiedz z cytatem

Czytam sobie te wasze wypaczone myśli i myśle sobie, że lepiej abyście skupili się na czymś konstruktywnym. Mamy manuskrypt Wojnicza, którego treść wciąż nie została odkodowana. Naukowcy w wielu programach popularno - naukowych starali się wprowadzić widzów w pułapkę umysłową, wydając stwierdzenia, że ów księga została napisana bardzo wymyślnym szyfrem. W mniemaniu moim, i paru badaczy których prace znalazłem w sieci, tekst ten nie jest napisany żadnym szyfrem, ani jeżykiem naturalnym, lecz językiem sztucznym. Dlaczego tak uważam? W sumie dlaczego tak uważają niektórzy badacze? Jego autorstwo przypisuje się Baconowi, angielskiemu matematykowi, astrologowi, alchemiście i wszystkiemu innemu czym był dozgonnie poświęcony poprzez badania islamskich (sic!) uczonych.

http://brbl-dl.library.yale.edu/vufind/Record/3519597

Zajmijcie się czymś pożyteczniejszym i połamcie nad czymś wasze główki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:32, 05 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fuuuj! Coś tutaj strasznie śmierdzi!... Ale co to właściwie za zapach jest?... Już wiem, to śmierdzi arogantem!

Sprawa manuskryptu Wojnicza jest mi bardzo dobrze znana, a fakt że nie poruszam tematu oznacza że nie mam już nic do dodania poza tym co zostało już na ten temat powiedziane... Albo mam teraz inne sprawy na głowie i zajmują mnie inne tematy. A ty to jakiś przodownik debaty? Decydent odnośnie tego co jest teraz passe a co jest cacy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Shigella




Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 101
Post zebrał 0.410 mBTC

PostWysłany: 14:04, 05 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co łamać sobie głowy. Znalazł się już ktoś, kto zamiast po raz kolejny liczyć litery, robić zestawienia i zastanawiać się w czyich rękach mógł być manuskrypt itp. znalazł klucz do odczytania rękopisu. Jest Czechem, nazywa się Josef Trhlík i prowadzi bloga „Tajnosti” - http://zlatodej.blog.cz/ - w którym ujawnia swoje odkrycie.
Zlatodej odczytał już większość stron manuskryptu, który w oryginale nosi tytuł „Akta” i jest kroniką tajemnej historii rodu Rožmberków. Rękopis zaczęła pisać śląska Piastówna Anna Głogowska - żona Jana II z Rožmberka, a ostatni zapis zrobił ostatni z rodu - Petr Vok. A szyfrowanie wymyślił przodek rodu Rožmberków – Woko Rosenberg.

Całe abecadło użyte w rękopisie składa się z 16 liter – 8 wielkich i 8 małych (8 liczbami posługuje się numerologia chaldejska), a obrazki przestawiające fantastyczne rośliny czy gwiazdozbiory są rodzajem rebusów, ukrywających różne informacje lub liczby.

Klucz do odczytania manuskryptu jest na ostatniej stronie - 116v (rebus rysunkowy), niezbędna jest też znajomość gematrii oraz języka czeskiego. Manuskrypt pisany jest fonetycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:04, 05 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shigella napisał:
Klucz do odczytania manuskryptu jest na ostatniej stronie - 116v (rebus rysunkowy), niezbędna jest też znajomość gematrii oraz języka czeskiego. Manuskrypt pisany jest fonetycznie.


To dobrze bo ja znam czeski Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:06, 06 Paź '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kanale "Wiesław Matuch" pojawił się ostatnio cykl nagrań "Rozmowy z Przyjacielem", w jednym z odcinków (cholera zapomniałem w którym, jak ktoś zainteresowany wysłuchaniem, to mógłby wrzucić tu ten konkretny odcinek) gościu opisuje swoje poprzednie wcielenie jako autor tego manuskryptu Shocked



Streszczę: Manuskrypt jest pozbawiony sensu. Autorowi chodziło głównie o wywieranie wpływu na ludzi, atencję, jaki to on ku*&^ w czarnej magii kozak. To działało, budził postrach, do tego stopnia, że został zwabiony do karczmy, upity i zakopany żywcem. Koniec fascynującej historii. Można się rozejść Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Manuskrypt Wojnicza
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile