W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
AntyZoologizm Wiary Chrześcijan   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5077
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 16 Maj '16   Temat postu: AntyZoologizm Wiary Chrześcijan Odpowiedz z cytatem

Ciekawym czy ten temat kogoś na prawda2.info zainteresuje. czy też nadal ewentualni czytelnicy będą ćpać te wszystkie gnioty jakie kościelna FRONDA -- w tandemie z naukowym DAWKINSON-DOWNIZMEM -- nam serwuje

Wykład o charakterze Oświatowym: ANTYZOOLOGIZM Wiary Chrześcijan i tego konsekwencje dla Urbis et Orbis

dr Marek Głogoczowski
http://markglogg.eu/?page_id=2

Każdy człowiek chce wiedzieć z Natury

– Pierwsze zdanie z „Metafizyki” Arystotelesa

Wiedza nadyma a miłość (do krzyża Pańskiego?) buduje

– Św. Paweł, a za nim św. Augustyn w „La doctrina christiana”

Cóż, miałem zamiar odpocząć „od kompa”, ale wrodzona „góralska” popędliwość zmusiła mnie do zareagowania aż na 3 „bodźce irytujące” jakie otrzymałem z początkiem maja, z okazji prawosławnych świąt Paschy, czyli Wielkiej Nocy Zbawienia od Logicznego Myślenia.

A ponieważ jestem propagatorem w Polsce prawie nie znanych prac biologa i psychologa Jeana Piageta, więc przy okazji uporządkowałem opis mych reakcji w sposób dydaktyczny, wskazując osobom chcącym wiedzieć – czyli postępującym wbrew zaleceniom św. Pawła – jak powstają NOWE ODRUCHY POZNAWCZE, popularnie SKOJARZENIAMI zwane.

ETAP PIERWSZY. Są to niezbędne do takiej EWOLUCJI POGLĄDÓW zaburzenia fizjologicznej homeostazy – czyli „spokoju ducha” – osobnika te bodźce (zaburzenia) odczuwającego.


A oto 3 IRYTACJE jakie 1 i 5 maja odczułem:

I 1 – Irytacja nr 1:

Otóż zwykły obrzucać „polactfo” (mnie też) w swych e-listach niewymyślnymi inwektywami, dr Piotr Bein (Vancouver, Kanada) rozesłał 1 maja br., z okazji prawosławnych świąt Wielkanocy (Bein kilka lat temu się ochrzcił w obrządku wschodnim) taki oto ogólny e-list z lekko ironicznymi życzeniami:

Wesołego Alleluja braciom i siostrom katolikom – CHRYSTUS Zmartwychwstał! Zaiste Zmartwychwstał! Dałem wam wytchnienie na waszą Wielkanoc, oczekuję recyprokacji…Święto nad Świętami

Zaintrygowało mnie dlaczego Bein akurat w „święto nad świętami” takie życzenia nielubianym przezeń osobom wysyła. Czyżby hipokryzja?

I 2 – Irytacja nr 2:

Tegoż samego 1 maja otrzymałem także e-list od Московские Суворовцы РОО http://www.mccvu.ru/ (chyba czytali jakiś mój tekst bukwami w ich języku) z taką oto radosną nowiną po rosyjsku, którą tłumaczę na polski:

Nasz Pan Jezus Chrystus zwyciężył śmierć i otworzył nam drogę do odkrycia wiecznej jedności z Bogiem.

– tu przyznaję, że aż mnie zatkało, zacząłem się zastanawiać czy ci „moskiewscy „suworowcy” rzeczywiście chodzą naćpani „bogiem” i nie dostrzegają, że w Świecie Realnym od momentu Zmartwychwstania Pańskiego nic się W BIOLOGII nie zmieniło? – Bo śmierć to jest ZJAWISKO KONIECZNE w wypadku wszystkich ustrojów bardziej niż jednokomórkowce złożonych.

I 3 – No i trzecie podrażnienie, na które byłem już dobrze – przez wcześniejsze doświadczenia z „G(a/no)jówką Marychy” – przygotowany. Otóż „bohatersko” skomentowałem na tym pobożnym portalu wpis „Przyszlość chrześcijaństwa” cytatem z broszury „W kwestii żydowskiej” Karola Marksa, opublikowanej przezeń w 1844 roku:

„Chrystianizm powstał z żydostwa i znów się w żydostwo przeobraził. (…) Chrystianizm jest to wysublimowana myśl żydostwa, żydostwo jest pospolitym zastosowaniem chrystianizmu, lecz zastosowanie to wtedy dopiero mogło stać się powszechne, gdy chrystianizm jako gotowa religia dokończył teoretycznie autoalienacji człowieka od siebie samego i od natury. (…)

http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2016/04/Judeochrystianizm-2.jpg

– Tę to uwagę @ 6 „gajowy Marucha” przepuścił, a także i istotny fragment kolejnej mej uwagi, że według analityków religii (Celsus + Keller + MG) „WIARA W TO, ŻE GNIJĄCY TRUP ZMARTWYCHWSTAŁ to przecież była wiara FARYZEUSZY W TRUPÓW ZMARTWYCHWSTANIE, którą 13 Apostoł „Boga – Manipulatora Zombies” przeszczepił durnym, jak przysłowiowy BUT – ale chciwym ziemskich wygód oraz zaszczytów – chrześcijańskim biskupom.

No i „G(a/no)jówkarze”, z charakterystyczną dla ich „naturalnego środowiska” werwą, obsypali mnie epitetami przebijającymi jakością inwektywy dr Beina:

– Wypierdalaj pruski szambonurku. Gówno kogo obchodzą twoje przekomarzania z resztą verwolfu. – @ 13 Boydar; Kto to napisał, jeśli nie bluźniący ignorant, za podszeptem swego władcy. – @14 Joannus; Panie Joannus. Proszę tych bluźnierstw nie powielać w formie cytatu. Nie warto, bo tylko smród się roznosi. Pan Gajowy przed chwilą je wyciął, a Pan je niepotrzebnie powtarza ku uciesze różnych bluźnierców. Z tym i tak nie ma sensu polemizować. – @16 Czolgista

No cóż, obrażalski zbytnio nie jestem, ale z NAĆPANYMI ANTYZOOLOGAMI (którzy m.in. twierdzą, że naturalna śmierć to rzecz której Jezusowi udało się uniknąć) mam od dziesiątków już lat na pieńku.

I spontanicznie ujawnił się ETAP DRUGI Formowania Nowych Skojarzeń. A to w postaci (od)Ruchowej Reakcji na w/wym. Irytacje

Otóż zgodnie z formułą Jeana Piageta, według którego „lepiej chwytające rzeczywistość” idee (tzn. ODRUCHY MYŚLI wywoływane bio-prądami, nazwanymi „fluidami” przez Lamarcka 200 lat temu) powstają na zasadzie „wyrównania z nadmiarem zaburzonych struktur poznawczych” (la réequilibration majorante des structures mentales perturbées) pojawiły się u mnie szersze skojarzenia dotyczące autorów ataków na me krótkie wypowiedzi.

(Dla zainteresowanych. Używając znanego sportowcom języka, piagetowski koncept de la réequilibration majorante, przez polskich psychologów tłumaczone jako ‘wyrównanie z nadmiarem’, to jest po prostu „Regeneracja z Nadregeneracją, a następnie Asocjacja, zregenerowanych „z nadmiarem” struktur, uprzednio uszkodzonych (zaburzonych) przez bodźce do nich dochodzące”. W skrócie jest to podstawowy dla długotrwałego zachowania życia oraz rozwoju organizmów, kodowany genetycznie proces R→N→A – jak to już od lat 35 namolnie powtarzam, o ile się da publicznie.)

Oto nowe, szersze skojarzenia powstałe jako reakcje na Irytacje 1-3:

(wysłane przeze mnie jako e-list z „recyprokacją” do dr Beina, oraz jako komentarz do „Mar(u/y)chy”):

Jak podaje ewangelia św. Jana, Chrystus zmartwychwstał z Dziurą w Boku – a i zapewne ze śladami przekłuć rąk i nóg. Czego nie było po nim widać, to faktu, że po takiej traumie krzyżowania MUSIAŁ MIEĆ NA ZEWNĄTRZ NIEWIDOCZNĄ SILNĄ TRAUMĘ KORY MÓZGOWEJ.

A zatem, zgodnie z praktykami woo-doo zapewne znanymi kapłanom Izraela, przez kilka tygodni po swym ZMARTWYCHWSTANIU przechadzał się po Ziemi Świętej już jako ZOMBIE, całkowicie pod kontrolą swych oprawców, spełniając ich życzenia.

Czytać więcej CZY CHRISTUS REX TO ZOMBIE?
http://markglogg.eu/?p=96; http://kritikos.pl/Marek-Glogoczowski-Czy-Christus-Rex-to-Zombie; https://pl.scribd.com/doc/282642202/wojna-bogc3b3w

I z czego wy się durnie cieszycie? Czy nie z tego, że na wzór waszego idola sami w bezwolne, wypełniające wolę waszych Oprawców-Poruszycieli, dewastujące Planetę Ziemia ZOMBIE się zamieniliście?- M.G.

Po czym dodałem (dla P. Beina, jego korespondentów i „Maruchy”) dodatkowy komentarz sugerujący, że jeśli Jezus z Nazaretu PRZEŻYŁ jego krzyżowanie — i po ok. 30-40 godzinach, wykradziony z grobu (specjalnie na ten cel przygotowanego!), został wybudzony z letargu — a następnie, po kilku (tygo)dniowym „przygotowaniu” błąkał się jeszcze po Ziemi Świętej już jako ZOMBIE, wykonujące polecenia swych OPRAWCÓW, to CAŁA HISTORIA Z JEZUSA ŚMIERCIĄ I ZMARTWYCHWSTANIEM BYŁA UKARTOWANA przez Służby Specjalne Izraela. (Muzułmanie w nią nie wierzą. Nestorianie prawdopodobnie też.)

]I to był ETAP TRZECI Powstawania Nowych Skojarzeń, poprzez ASOCJACJĘ REAKCJI na Irytacje 1-3, powtórzonych wystarczająco często by je Wzmocnić („Nadregenerować”)

„Gajowy” oczywiście powyższy komentarz wyciął, ale dr Bein odpowiedział 4 maja:

srule chcieliby (Głogoczowski tysz LOL)… toż chrześcijaństwo, Chrystus najbardziej przez nich znienawidzone byty mogą zmanipulować, zasrać religię (chrystianizm, katolacyzm, katolicznictfo…), ale nie WIARĘ – pozdravP (Bein)

Na co odpowiedziałem dłuższym już listem (wywołanym NADREGENERACJĄ używanych w dyskusji połączeń neuronalnych) do zainteresowanych kilkunastu adresatów (jego fragment zachował się w komentarzu @14 do „Przyszłości chrześcijaństwa”):

No właśnie, chodzi o tę WIARĘ ŻE GNIJĄCY TRUP ZMARTWYCHWSTAŁ – toż to przecież była wiara FARYZEUSZY W TRUPÓW ZMARTWYCHWSTANIE, (…)

I w ten sposób Kościół (nie bez przyczyny jego nazwa pochodzi od kości wiernych oraz klechów, na których kościoły były budowane) skutecznie zanegował całą NAUKĘ BIOLOGII o tym, że wszystkie bardziej złożone ustroje są z konieczności śmiertelne. TO BYŁ PERFIDNY ŻYDOWSKI ATAK NA LUDZKI ROZUM. I za ten ANTYZOOLOGIZM WIARY bardzo ciężko już od wieków płacimy i będziemy płacić jeszcze więcej w przyszłości — choć ludzie „zwykli” tego co się z nimi dzieje nie dostrzegają (…).

I ten ANTYZOOLOGIZM to jest właśnie to, do czego się sprowadza CHRZEŚCIJAŃSKA WIARA. I tyle i aż tyle. Czysty ANTYWITALIZM, czyli ŚMIERĆ ZA ŻYCIA, którą chrześcijanom zalecał 13 Apostoł znany jako święty Paweł.


ETAP CZWARTY. Proces tworzenia NOWYCH SKOJARZEŃ, POZWALAJĄCYCH LEPIEJ UCHWYCIĆ RZECZYWISTOŚĆ posunął się dalej.

Mianowicie w komentarzu z 6 maja do wpisu na https://wiernipolsce.wordpress.com/2016/.....y-slowian/ zachował się taki oto mój komentarz, odrzucony tego dnia na „marucha-ekspress”:

Brawo dla APA*! Najwyraźniej już coś kuma co się stało z wczesnym chrześcijaństwem, gdy napisał: „Cala reszta z Jezusem „zaprogramowana i utrwalona”, jest zydowskim interesem i tu z filozefem mozemy sie zgodzic, ze „jezusem zagrano””. (*APAcz to nick emerytowanego majora LWP, od lat 35 na samowygnaniu w Apallachach, często obecnego słowem – bez polskich znaków pisarskich – na „wiernipolsce” – MG)

Niestety na „Gajówce” wyznawcy PANA ZASTĘPÓW – najwyraźniej „jak po prochach” – mają trudności z rozumowaniem logicznym. Ad @14 Joannusa, który BLUŹNI Naukom Kościoła twierdząc, że ja bluźnię, krytykując WIARĘ ŻE GNIJĄCY TRUP ZMARTWYCHWSTAŁ, to pozwolę sobie przypomnieć, że ”Formuła „Wierzę w (…) ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny, amen” jest końcowym fragmentem wyznania wiary, jednego z najstarszych w Kościele, które zwiemy Symbolem bądź Składem Apostolskim”.

Zaś odnośnie tego ZMARTWYCHWSTANIA CIAŁA, to cytuję z rozpowszechnianej przez Kościół Katolicki rozprawy „Contra Celsus”, pióra nie–świętego Orygenesa (Orygenes nie został świętym, jako że – zgodnie z zaleceniem Ewangelii – „dla Boga” się sam wykastrował):


Głupia jest ich (chrześcijan) wiara, że gdy Bóg, niby kucharz, wznieci ogień, wszystko się upiecze, a przetrwają tylko oni, i to nie tylko żywi, lecz również ci, którzy wcześniej poumierali, wyjdą z ziemi odziani we własne ciało. Nadzieja zaiste godna robaków. Czyż bowiem jakakolwiek dusza ludzka pragnęłaby powrócić do zgniłego ciała? Zresztą tej wiary nie podzielają wszyscy chrześcijanie ; nie brak i takich, którzy brzydzą się nią i uważają równocześnie za wstrętną i niedorzeczną. Jakież bowiem ciało całkowicie rozłożone może powrócić do pierwotnej formy i odzyskać budowę, którą raz utraciło? Gdy nie potrafią rozsądnie na to odpowiedzieć, chwytają się bzdurnej obrony twierdząc, że Bóg wszystko może.

Tymczasem Bóg nie może spełnić nic wstrętnego, ani nie pragnie niczego, co jest przeciwne naturze.

Nie wypada wierzyć, że jeślibyś w swej występności zapragnął czegoś niegodziwego, Bóg będzie mógł tego natychmiast dokonać, albo że się to spełni. Albowiem Bóg kieruje światem nie po to, aby spełniać występne kaprysy albo folgować nieuporządkowanym pragnieniom, lecz po to, aby się opiekować prawą i sprawiedliwą naturą. Chociaż więc mógłby obdarzyć duszę życiem wiecznym, to przecież, jak Mówi Heraklit, trupy należy usuwać prędzej niż gnój. Bóg zatem nie chce ani nie może wbrew rozumowi uczynić nieśmiertelnym ciała pełnego nieczystości, o których wstyd mówić. On bowiem jest Rozumem wszystkich bytów; niczego zatem wbrew rozumowi ani przeciw samemu sobie nie może dokonać.

Pytanie zatem do „Gajówkarzy”. W JAKIEGO WY – na miłość boską – BOGA WIERZYCIE? W wychwalanego przez 13 Apostoła Paulusa-paurolo, PRZECIW-ROZUMOWEGO (gr. MISOLOGOS) STWORZYCIELA OBŻYDLIWOŚCI ZMARTWYCHWSTAŁEGO TRUPA? (Co MISOLOGOS oznacza, proszę sobie sprawdzić w encyklopediach.)

Nie trudno zatem się domyślić, że doktor Bein składając, z okazji Święta nad Świętami, życzenia dla „sruli, katoliczników i Głogoczowskiego tysz”, w istocie wychwalał przednimi PODŁOŚĆ NAD PODŁOŚCIAMI uroczystości TRUPA ZMARTWYCHWSTANIA.

*

A teraz ETAP PIĄTY. Polegający na rozszerzeniu powyższych skojarzeń na skalę Urbis et Orbis

http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2016/05/Wojtyla-sie-odslania-300x200.jpg

Otóż jeśli zgodzimy się z supozycją, że zarówno Ukrzyżowanie Jezusa jak i jego Zmartwychwstanie w Ciele, było Ukartowane przez Tajne Służby antycznego Izraela – i to ukartowane w celu „podboju od wewnątrz” Imperium Romanum przez Mafię Świątyni Syjonu, to narzuca się skojarzenie, że także makabryczne „cuda”, które się zdarzyły się w najnowszych czasach, zostały ukartowane w podobny sposób i w podobnym celu. Mam tu na myśli w szczególności wybuch stosu atomowego w Czarnobylu przed dokładnie 30 laty – ponoć wskutek „idiotycznego eksperymentu” przy jego schładzaniu. „Eksperymentu” mającego wszelkie cechy doskonale przygotowanego sabotażu przemysłowego (nikt za tę awarię nie został ponoć ukarany!). Sabotażu, który prawie oficjalnie dał pretekst „gangowi Gorbaczowa” do likwidacji Imperium Sowieticum i przejęcia w nim władzy przez wsparty z USA Naród Wybrany.

Podobnie wygląda sprawa „cudu 9-11-2001” zawalenia się, wskutek uderzenia w nie tylko 2 samolotów, aż trzech wież WTC (nr 1, 2 i 7) w Nowym Jorku – przy czym dwie pierwsze wieże zawaliły się z szybkością swobodnie spadającego z ich dachu kamienia, czyli zaledwie w 8 do 10 sekund. W tym wypadku te makabryczne „cuda 9-11” dały pretekst to totalnego ataku Imperium Americanum („Anglo-Syjonu”) na cały Świat Islamu. I tylko ludzie „wychowani do głupoty”, przez kontrolowane przez żydostwo kościoły oraz media, tego zjawiska nie są w stanie umysłem ogarnąć. Jakiż to Zeitgeist „duch czasu” zorganizował te gigantyczne makabry?

Otóż w niedawno rozesłanym szerzej artykuliku nt. „Odmrocza Słowiańszczyzny” Stanisława Szukalskiego, napisałem w zakończeniu: Jakiś czas temu przetłumaczyłem łacińskie określenie „Cul-Capita” na pięknie brzmiące w języku Wschodnich Słowian słowo ŻOPOGŁAW. Jak to w paryskiej „Kulturze” przed blisko 40 już laty sugerowałem, jest to DUCH SPRAWCZY CYWILIZACJI ZACHODU, manifestujący się aż w Trzech Osobach T-P-D czyli Technika-Pieniądz-Dupa, (w języku Biżymdów W-T-C – Wealth-Technics-Comfort). Przed którym to „Sztucznym Bogiem” biją obecnie pokłony prawie wszystkie na świecie narody dostarczając, Inwestorom KGB/FMI w Ludzką Głupotę, swych bogactw oraz rzesz ofiarników.

Czy jednak jest istotny związek między antycznym greckim Misologos, a nowoczesnym słowiańskim Żopogławem? Otóż już z górą 170 lat temu Karol Marks zauważył, że „żydostwo jest pospolitym zastosowaniem chrystianizmu, lecz zastosowanie to wtedy dopiero mogło stać się powszechne, gdy chrystianizm jako gotowa religia dokończył teoretycznie autoalienacji człowieka od siebie samego i od natury.” Propozycja „wyobcowanie się” od siebie samego jest już bowiem zawarta w biblijnych „Listach” zarówno Pawła jak i Piotra. Opierając się na tych religijnych autorytetach, protestanccy pastorzy w rodzaju Ted Haggarda utrzymują, że „Jezus usuwa winę z naszego życia. … Jezus zrobił to na krzyżu, … Wszystkie nasze minione oraz przyszłe grzechy są „zakryte” ukrzyżowaniem Jezusa.” Czytając tego typu zapewnienia, chcąc-nie-chcąc zaczynamy kojarzyć, że cały ten, NOWOTESTAMENTOWY CYRK, Z JEZUSA UMĘCZENIEM I W CIELE ZMARTWYCHWSTANIEM (2) został wymyślony po to, aby UKRYĆ PLUGAWOŚĆ zachowań tłumów psychopatów oraz kombinatorów pod ten Znak Krzyża się podpinających. Nie dziwota zatem, że „zmartwychwstanie” pokaleczonego truchła Jezusa, stało się Świętem nad Świętami dla „nowo narodzonych chrześcijan” ten bullshit wychwalających (patrz Irytacje nr 1 oraz 2).

Bardzo wygodne dla „zakrycia” super podłych zachowań, leżących u podstaw najsławniejszych karier wśród chrześcijan (vide casus św. Pawła!), „chrześcijańskie” wyobcowanie się od odpowiedzialności za swe własne czyny przeszło, w sposób „naturalny”, do nowoczesnej bezbożnej już nauki Zachodu. Nauki starającej się za wszelką cenę NIE WIDZIEĆ jak powstają szersze na świat poglądy – a powstają one właśnie w postaci nowych odruchów warunkowych, powyżej omówionych. Pamiętam jak jeszcze w Paryżu, przed 35 laty w rozmowach ze mną, tamtejsze autorytety biologii molekularnej – J.-P. Changeux i F. Chapeville (ten drugi to znajomy mej rodziny), a następnie i Piotr Słonimski (w 1992) kategorycznie odrzucali wszelką możliwość kontynuowania prac na temat biochemicznych podstaw formowania się takich odruchów. Odkrycie bowiem genetycznego mechanizmu powstawania odruchów warunkowych oczywiście zagroziło by INTELIGENTNEMU PROJEKTOWI CYWILIZACJI ZACHODU, manifestującemu się aż w Trójjedni T-P-D czyli Technika-Pieniądz-Dupa.

No cóż, WIEDZA NADYMA A MIŁOŚĆ (DO T-P-D!) BUDUJE (3) jak nauczał chrześcijański karierowicz św. Paweł a za nim i św. Augustyn. A dzięki „duchowemu przewodnictwu” tych ŚWIĘTYCH DUPOGŁOWYCH mamy obecnie – w ramach ID – ziemię coraz gęściej pokrytą obrzydliwymi budowlami hipermarketów, dziwacznymi drapaczami chmur i innymi szklanymi obrzydlistwami. Bo właśnie te „szklane klatki” dla zwanej „złotym miliardem” części światowej populacji, to jest największe OBIEKTYWNE ZAGROŻENIE dla całej ziemskiej Biosfery.

Dlaczego? Wróćmy jeszcze raz do Jeana Piageta który postulował, że mikroorganizmy, oczywiście w ich skali, są w stanie reagować, poprzez system R-N-A, na wyzwania jakie narzuca im ich otoczenie. Po prostu własnym wysiłkiem mikroorganizmy konstruują odpowiednie do ich warunków życia odruchy warunkowe, podobnie jak to my (oraz nasze psy i koty) robimy. I tutaj mamy bardzo poglądowy model jak winna ewoluować „lepsza część” ludności, izolowana od otoczenia w tych „szklanych domach” naszych stolic. Otóż w skali „mikro” w laboratoryjnych warunkach „wyobcowania in vitro” (w szklanych spodeczkach Petri) wycinków tkanki mięśniowej od CAŁOŚCI organizmu, następuje spontanicznie po pewnym czasie – nawet bez pomocy irytacji w formie napromieniowań uv, γ lub β – TRANSFORMACJA TUMORALNA wyizolowanych tkanek: wszczepione z powrotem do macierzystych organizmów zaczynają się one zachowywać jak GUZY NOWOTWOROWE.

Podobne zjawiska obserwuje się także w skali „makro”: ludzkie osobniki przez całe lata samo-zamykające się, w izolacji od innych i od Przyrody w „szklanych klimatyzowanych klatkach” – by wskazać tu nie tylko na nowo powstałe budowle przy alei Jana Pawła II za Dworcem Centralnym w Warszawie, ale i na budynki przy stacji metro „Schuman” w stolicy UE Brukseli – też wyrabiają u siebie odruchy przystosowawcze do tego „in vitro w skali makro” środowiska. I tak jak u tkanek pobranych z ssaków i hodowanych w naczynkach Petri, spontanicznie pojawiają się konsumpcyjnie bardzo żarłoczne komórki TRANSFORMOWANE, tak i wśród „wybranej przez jej komfortowy styl życia” części populacji dochodzi do TRANSFORMACJI TUMORO-PODOBNEJ:

http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2.....izacji.jpg

W takich właśnie sterylnych warunkach, zgodnie z Prawem Zoologii Lamarcka, hiper-bogate NADSPOŁECZEŃSTWO zamienia się w bezwzględnego, egoistycznego PASOŻYTA, żerującego jak RAK na CAŁEJ BIOSFERZE ZIEMI. Dzięki zatem materialnym wytworom PRZYPOMINAJĄCEJ PROSTYTUCJĘ, WYALIENOWANEJ PRACY (pracy dla boga Mamonem T-P-D zwanym), konstytuuje się obecnie ŚWIATOWE WŁADZTWO uwielbionego w Biblii Narodu Wybranego, zamierzającego panować – na zasadzie Globalnej Burdel Mamy KGB/FMI – nad wszystkim co się na ziemi poruszyć odważy. Patrz idee encykliki „Laborem Exercens” JP II z 1981 roku. (Dla niedowiarków pozwolę sobie dodać, że organizmy prowadzące TRYB ŻYCIA PASOŻYTNICZY maja, wynikający z Praw Lamarcka, wyraźnie uwstecznioną, NIEDOJRZAŁĄ organizację budowy ich ciała, zazwyczaj zwaną neotenią.)

(KGB to KOALICJA GLOBALNYCH BANKSTERÓW)

Na zakończenie obecnego DYDAKTYCZNEGO WYWODU, pozwolę sobie przypomnieć, że właśnie taki Inteligentny Projekt (ID) „Alienacji od Przyrody NARODU WYBRANEGO samo-uwięzionego w Nowym Jeruzalem”, stanowi istotę przekazu zarówno Starego jak i Nowego TESTAMENTU ŻOPOGŁAWA. Czyli Księgi Mądrości Syjonu, którą każdy klecha jest zobowiązany ze sobą nosić i jej PRAWDĘ Urbi et Orbi głosić.

http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2016/05/Cul-Capitac-Zopoglaw1.jpg

*

Przypisy

1.Przypominam raz jeszcze definicję Antyzoologizmu, zawartą w mej pracy doktorskiej „’Antyzoologiczna’ filozofia społeczno-polityczna Noama Chomsky’ego” (2002):

Antyzoologizm – niechęć do uwzględniania pokrewieństwa gatunku ludzkiego z innymi gatunkami zwierząt, a w szczególności z ssakami naczelnymi. Antyzoologizm występował już w starożytności, w cywilizacji judaizmu, w której zwierzęta traktowano jako czysto utylitarne przedmioty służące, m. innymi, do przerzucania na nie ludzkich grzechów (są to, wytwarzające tzw. zafałszowaną świadomość, rytuały “grzechów odkupienia” opisane w “Księdze Kapłanów” Pięcioksięgu). W czasach nowożytnych antyzoologizm najsilniej się rozwinął w opartej na Biblii cywilizacji anglosaskiej, w której też pojawiły się zrytualizowane metody przerzucania win na odpowiednio dobrane “kozły ofiarne”. Antyzoolodzy – zazwyczaj utożsamiani z kartezjanistami i (neo)darwinistami – negują, wynikający z lamarckowskich Praw Zoologii twórczy, rozwojowy charakter podejmowanych przez ludzi i zwierzęta wysiłków, przypisując losowemu przypadkowi wszelką nowość w biosferze.

(…)

3. Związek „Miłości do Krzyża Pańskiego” z „Miłością do Złota w trójformie T-P-D, czyli Technika-Pieniądz-Dupa” został dość szczegółowo opracowany w niedawno wydanej książce „Bóg i Zło(to)”:

http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2016/05/God-and-gold-193x300.jpg

Tutaj pozwolę sobie wskazać, że tekst hymnu o Wspaniałości Wielkiej Nocy Śmierci Chrystusa, recytowany po łacinie przez księży w kościołach w noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę:

Uświęcająca siła tej nocy

Oddala zbrodnie, z przewin obmywa,

Przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym.


pokrywa się w swym entuzjazmie dla „oddalania zbrodni oraz obmywania z win” z poematem na Cześć Złota, jaki Wiliam Szekspir wmontował w sztukę „Timon Ateńczyk”:

Cóż to jest złoto? (…) Toć odrobina tego zmienić zdolna

Czarne na białe, szpetne na urodne,

A złe na dobre, podłe na szlachetne,


Ot i na tym właśnie polega podstawowe misterium chrześcijaństwa, zwłaszcza w jego watykańsko-zachodnim wydaniu…

http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2016/05/Vatican-II-Circus.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 16 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gąsiennica - zmień proszki




_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:43, 17 Maj '16   Temat postu: Re: AntyZoologizm Wiary Chrześcijan Odpowiedz z cytatem

Gasienica napisał:
Ciekawym czy(...)


No i pojawił się następny pisarz niespełniony... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:33, 17 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"49-ty" napisał:

"No i pojawił się jeszcze jeden pisarz niespełniony"

Czy "49" to o sobie napisał? bo jeśli o mnie chodzi to AŻ ZANADTO SPEŁNIONY:

Cytat:
I am an author of more than 200 essays and scientific dissertations, and an active participant of several internationally important conferences, in particular “Mut zur Ethik” Congress, organised annually in September at Feldkirch, Austria, Round Table of Jamahir Society for Philosophy and Culture at Vienna 2002, World Public Forum “Dialogue of Civilizations” at Rhodes, Greece in 2003 and 2006, also in several Panslavic and anti-globalist conferences: in Prag (1998), Minsk (2005, 2011), Kiew (2004, 2005, 2010) and Moscow (2009, 2015). I write usually in Polish, but I’ve published quite a number of texts written directly in English, as well as in French, Russian and even Slovakian. Several my essays were published in Arabic, Ukrainian, Russian, French, Serbian, Swiss, Italian, British, Canadian, Indian and Slovakian newspapers, revues, and at important international websites.


http://markglogg.eu/?page_id=2
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 17 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gasienica napisał:
bo jeśli o mnie chodzi to AŻ ZANADTO SPEŁNIONY:


Chyba jednak niespełniony skoro musi występować z prelekcją na wiele stron na tym forum...

Ale mi to nie przeszkadza, jednak warto mieć świadomość, że takie prelekcje maja bardzo ograniczone audytorium. Rzekłbym do minimum...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 10:37, 17 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednym zgodze się tylko z Marksem w kwestii tego co mówił o religii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:13, 17 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co Ty wiesz na temat Marksa, w kwestii religii zwłaszcza? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 15:34, 17 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy zanurzymy sie w strumień życia zaczynamy rozumieć rytm ewolucji:raz pojawia się w tym rytmie nasilenie pędu twórczego ,intensyfikujące jednośc,ciągłośc i wolnośc,to znowu przychodzi osłabnięcie wyrażające się rozpadem ,znieruchomieniem,przymusem.Siła rozwijająca się przez świat organiczny jest ograniczona,choć stara się sama siebie przewyższyć,to nie dorasta do dzieła ,które pragnie wytworzyć.Wysiłek ten ,nawet gdy na pozór przewyzszył przeciwieństwa,ulega tej materialności którą sobie nadał.Słowo zwraca się przeciw myśli,litera zabija ducha.
Poznanie metafizyczne jest dziełem inticji,która przeciwstawia sie rozumowi pod kazdym względem ,ale zarazem potrzebuje rozumu z jego wytworami-nauką i jezykiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:36, 17 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ciekawe, co "zbimark" napisał.

To pokrywa się w swym wydźwięku z tym, co napisał Włodzimierz Komarow w zakończeniu książeczki "Lamarck" (wyd. "Książka" Warszawa-Łódź 1946). Komarow w tym czasie jeszcze nic np. o Trofimie Łysenko nie wiedział. ale zachwyca się profesorem P.F. Lesgaftem - w Rosji roku 1909 - "Wykłady jego przesiąkniete były lamarckizmem; jako ideowy materialista realizował on konsekwentnie zasadę przyczynowości - zastępując zasadę celowości przez zasadę czynności funkcjonalnych. P. Lesgaft oparł swe życie osobiste i swe wykłady z anatomii, biologii i pedagogiki na zasadzie używania lub nieużywania organów."

Po czym kończy tę książeczkę zupełnie w stylu "zbimarka":

Cytat:
Teoria Lamarcka nie jest w istocie swej konstrukcji abstrakcyjną, oderwaną od życia. Jest życiem samym. Życie w jego najwyższych objawach, gdzie psychika i zjawiska fizyczne tworzą harmonijną całość, oto ide Lamarcka. Zasada aktywności, WALKI ZE ŚRODOWISKIEM (a więc z darwinowską Naturalną Selekcją - MG) tłumaczy nam otaczającą nas przyrodę, a zarazem stawia przed nami szereg dynamicznych zadań społecznych. Skoro podwyższenie stopnia organizacji ma miejsce tylko przy zwiększonej aktywności organizmu, powinniśmy nasze wysilki skierować na zwiększenie aktywności organów, które stanowią nasze cechy specyficzne. ... Człowiek potrafi do pewnego stopnia przewidywać przyszłość, on jedyny w przyrodzie, potrqfi sobie stawiać cele, a najrozumniejszym celem jest doskonalenie środowiska społecznego i rozwój każdej jednostki. Lamarck pozostawił nam klucz do wykrycia tajemnic naszej przeszlości o też pomaga nam ksztaltować naszą przyszlość.


Jeśli chodzi o to PRZEWIDYWANIE PRZYSZŁOŚCI, to w Paryżu w 1979 roku miałem okazję czytać "Manuscripts complètement inédits de Lamarck", oryginalnie spisane przez jego córkę w roku 1822, w których jej 78-letni ociemniały już ojciec przewidywał:

Cytat:
“Interesy i zwiększone potrzeby sprawią, iż będą oni pożądać jeszcze więcej, co spowoduje, że powoli większość z nich ucieknie z miejscowości izolowanych, opuszczą oni wsie i skumulują się w liczbie w pewnym sensie przeogromnej w wielkich miastach. (...) Osobniki ze wszystkich klas społecznych, które składają się na te wielkie zespoły ludzkie będą na pastwie ciągłych napięć i podniet coraz bardziej niezdrowych, ich zdrowie będzie się pogarszać choć nie będą tego zauważać (...) w ich organizacji będą powstawać rozmaite zaburzenia, będzie ich nękać ciągle rosnąca ilość rozmaitych chorób, które będą powiększać się z pokolenia na pokolenie...".


I trzeba to jasno powiedzieć. Już wtedy, zmarginalizowany kompletnie za czasów Restauracji Ancien Regime Lamarck, przewidywał ZAGŁADĘ TOTALNIE ZBĘCWALONEJ LUDZKOŚCI jeśli nie uda się powstrzymać jej "wolnościowo-komercyjnego" ekonomicznego rozwoju. Dokładnie takiego jaki święcimy w Polsce już od lat 26.

Czytać więcej: http://sowa.blog.quicksnake.pl/Marek-Glo.....z-Ciep-Wod
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gea




Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 937
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:38, 17 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gasienica napisał:
(...) bo jeśli o mnie chodzi to AŻ ZANADTO SPEŁNIONY:

Cytat:
I am an author of more than 200 essays and scientific dissertations, and an active participant of several internationally important conferences, in particular “Mut zur Ethik” Congress, organised annually in September at Feldkirch, Austria, Round Table of Jamahir Society for Philosophy and Culture at Vienna 2002, World Public Forum “Dialogue of Civilizations” at Rhodes, Greece in 2003 and 2006, also in several Panslavic and anti-globalist conferences: in Prag (1998), Minsk (2005, 2011), Kiew (2004, 2005, 2010) and Moscow (2009, 2015). I write usually in Polish, but I’ve published quite a number of texts written directly in English, as well as in French, Russian and even Slovakian. Several my essays were published in Arabic, Ukrainian, Russian, French, Serbian, Swiss, Italian, British, Canadian, Indian and Slovakian newspapers, revues, and at important international websites.


http://markglogg.eu/?page_id=2


отличьзно, деталично, excellent, parfaitement, perfekt, bezchybne


Panie Marku.
Jest Pan twórczy, inteligentny, błyskotliwy, ma talent pisarski, zdolności językowe i potrzebę przekazywania swoich przekonań. Które uważa Pan za jedynie trafne, słuszne, PRAWDZIWE a nawet niezbędne do upowszechnienia i wdrukowania w umysły niedołężnym umysłowo „tuczytaczom”.
Przedstawia się pan jako: „Dr MAREK GLOGOCZOWSKI – filozof, pisarz i alpinista.”
Zatem głównym Powołaniem jest filozofia.
(Wiki) Filozofia, stgr. φιλοσοφία (zbitka słowna miłości φιλο oraz mądrości σοφία, tłumaczone jako „umiłowanie mądrości”) – SYSTEMATYCZNE I KRYTYCZNE ROZWAŻANIA NA TEMAT PODSTAWOWYCH PROBLEMÓW I IDEI, dążące do poznania ich istoty, a także do całościowego zrozumienia świata[1].
Nie mam pojęcia z jakiego paradygmatu filozoficznego Pan wywodzi swoje przekonania (Wiki:Wyróżnić można trzy, następujące po sobie paradygmaty: ontologiczny, mentalistyczny i lingwistyczny czy obecnie funkcjonujący – przenikający wszystkie)
Śmiem jednak zauważyć, że wypowiada się Pan autorytatywnie na temat „pożyteczności” szczepionek oraz błogosławieństwa cytotoksyków, które wg. Pana leczą.

JEDNAK JEST INACZEJ.


Napisał Pan
Gasienica napisał:


"1. Żelazna Reguła Raka (Nowotworu - bytu który się pojawia de novum).
Każda choroba nowotworowa powstaje wskutek uderzenia DHS (Dirk Hamer Syndrom), czyli wskutek doznania ciężkiego, dramatycznego, odczutego w wyizolowaniu, szokowego przeżycia konfliktowego następującego w trzech płaszczyznach jednocześnie: w mózgu, w psychice i na narządzie."

To "nowotworzemie" pod wpływem dużego środowiskowego stresu, nie jest ograniczone li tylko do zwierząt pośiadających Centralny System Nerwowy (mózg). Występuje ono i w roślinach. To właśnie poprzez poddawanie kukurydzy silnym "wstrząsom" (cieplnym, żywieniowym, etc.) w pewnej ilości nasion tej rośliny wyłamywały się, dostrzegalne pod mikroskopem, kawałki genów, przez Barbarę McClintock w USA nazwane "transpozonami", a przez Trofima Łysenke w tym samym czasie w ZSRR "krupinkami". Te cząstki DNA uczestniczyły w adaptacyjnej reorganizacji genomu "stresoweanej" rosliny. Były to doświadczenia robione juz w latach 1940-tych, ale ze wzgędu na ich ewidentny "łysenkizm" nie uznawane przez lat całych 40 i dopiero w 1983 uhonorowane w końcu Nagrodą Nobla dla McClintock (patrz przemówienie B. McClintock po otrzymaniu Nagrody Nobla, zatytulowane "Znaczenie odpowiedzi genomu na rzucone mu wyzwanie" opublikowane przez Science, 226, 792, 1984).

No a w czasach najnowszych mamy przeprowadzane na gigantyczną skalę "stresowe wychowywanie narodów za pomoca (ekonomicznych) terapii szokowych". takiej to "terapii uzdrowicielskiej", pod nazwą "planu Balcerowicza-Sorosa/MFW", byliśmy świadkami w Polsce na początku lat 1990. No i planowo zamiania sie nasz kraj obecnie w rodzaj coraz bardziej agresywny, "humanoidalny" (czyli "nie w pełni ludzki', według Aleksandra Zinowiewa) nowotwór, o czym szerzej pisze Naomi Klein w książce "Disaster Capitalism" z roku 2007. Jaki są dalsze rokowania postępu tego "Globalnego Tumoru" ja sam piszę w książce "Atrapy i paradoksy nowoczesnej biologii" wydanej w 1993 roku .


Wynikałoby z tego, że przeczytał Pan Prawa Natury, skoro potwierdza słuszność I prawa. Nie dopuściłam sobie do głowy, że NIE PRZECZYTAŁ PAN POZOSTAŁYCH 4.

A jednak, pisząc bzdury na temat pożyteczności szczepień i „leczenia” chemioterapią raka, udowodnił że tego NIE PRZECZYTAŁ lub NIE ZROZUMIAŁ czy ZIGNOROWAŁ.

Przyczyny przedstawiania przez Pana błędnej wizji funkcjonowania organizmów żywych (w tym człowieka) mogą być wg. mnie takie;
1/ zignorowanie wiedzy 5 Praw Natury (nieprzeczytanie treści pozostałych 4 Praw) czy to z powodów „fizjologicznych” – zmęczenie, roztargnienie, zaabsorbowanie problemami osobistymi) lub zjawisko beserwyserstwa patologicznego ( tzn. wiem bez czytania)
2/ niezrozumienie ich treści
3/ celowe działanie z powodu konieczności manipulacji płatnej (np. na opłacenie zgrai medycznych pytii „leczącej” raka)

Jak tam było tak tam było, nie jest to mój interes. JEDNAKŻE.

O ile będę pisać na tym nieszczęsnym schizofreniczno-agenturalnym forum - fp2 (dramat widoczny w Pierdolni), NIE BĘDĘ MILCZEĆ w temacie ludobójstwa szczepionkowego, mordowania cytotoksykami i kanibalizmie przeszczepowym.
Oraz konsekwencjach biologicznych badań profilaktycznych z prenatalnymi na czele.


Z tego, w jaki sposób Pan się wypowiada, wnioskuję że ma Pan w aktywności konflikty a nawet konstelacje – ataku. Co skutkuje megalomanią. Z powodu choroby zapewne także strachu o życie (zmiany w płucach, które med. pytie „diagnozują” jako przerzuty do płuc) Co jest absurdem porównywalnym z cudami, wiarę w które Pan tępi.

Powinien Pan wiedzieć, że filozofia jest dziedziną ludzkiego poznania należącą do pojęcia: metafizyka. W tej kategorii istnieją tylko dogmaty, nie ma w nich dowodów – empirycznych potwierdzeń teorii. Tu należy też wywoływany XIX wieczny lamarckizm. (klasyfikacja dziedzin ludzkiego poznania za Józefem Kosseckim, cybernetykiem)

Zatem nie może Pan wymagać, aby w Pańskie metafizyczne przekonania, które uważa Pan za Prawdę, tuczytacze uwierzyli.


Życzę Panu jak najszybszego pochylenia się nad Prawami Natury. Zanim medyczne pytie zmumifikują Pana cytotrutkami albo powali Pana udar z zawałem. ( yt. Rodzaje zawałów serca) na skutek nagromadzenia dużej masy konfliktowej. Jest Pan jeszcze za młody na pożegnanie z tym najpiękniejszym ze światów.


Trzeba wziąć przykład z bacy. Baca jak ma czas - to siedzi i myśli. Jak nie ma, to tylko siedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 20:28, 17 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ z niebios jest objawiany gniew Boga przeciwko wszelkiej bezbożności i niesprawiedliwości ludzi, co powstrzymują prawdę w bezprawiu. Dlatego, że to, co poznawalne Boga jest wśród nich oczywiste; gdyż Bóg dał im się poznać. Bo od stworzenia świata rozważając Jego niewidzialne są oglądane w dziełach. To, jak i Jego wieczna potęga oraz boska natura aby oni pozostawali nieusprawiedliwionymi. Dlatego, że wiedzieli o Bogu, a nie sławili, czy też nie dziękowali Bogu, ale zgłupieli w swych dyskusjach, a ich nierozumne serce znalazło się w ciemnościach. Zapewniając, że są mądrzy zostali głupimi. Zamienili też chwałę nieśmiertelnego Boga na podobieństwo obrazu przemijającego człowieka oraz ptaków, czworonogów i płazów. Dlatego Bóg wydał ich na zepsucie pośród pożądliwości ich serc, by między sobą hańbili swoje ciała ci, co zamienili prawdę Boga na kłamstwo oraz zaczęli oddawać cześć boską oraz służyć stworzeniu, wbrew Temu, który stworzył i który jest wysławiony na wieki-. Amen.
List do Rzymian 1, 18-25

Cytat:
Bóg osobiście zdefiniował Pogaństwo jako „wielbienie Stworzenia zamiast wielbienia Stwórcy [Rzymian 1:25] i miał on rację w każdym calu. My, demony stale staramy się skusić ludzi do wielbienia czegokolwiek zastępczego po za samym Prawdziwym Bogiem. Osiągaliśmy zawsze sukcesy skłaniając ludzi do czczenia Natury, Zwierząt, Drzew, Pszczół, Ptaków, Płazów, Słońca, Gwiazd czy czegokolwiek, co Bóg stworzył. Ale najłatwiejsza rzeczą było skłonienie człowieka, aby wielbił seks. Dlatego właśnie utworzyliśmy 8-śmio częściowe Koło Oświecenia, z okręgiem w środku. To koło reprezentuje kobiecą pochwę w naszych duchowych naukach.

Ten obelisk został stworzony przez demona Księcia Egiptu, jednego z najbardziej mocnych demonów w Piekle. To on zapłodnił umysły egipskich przywódców, że Duch ich Boga Słońca Ra, zamieszkuje w obelisku. Egipcjanom powiedziano, żeby stawali twarzą do obelisku przynajmniej raz dziennie ale lepiej będzie trzy razy. Obelisk jest doskonałym symbolem męskiego członka.

Tak więc obelisk był męskim penisem, podczas gdy okrąg obrazował kobiecą pochwę. Gdziekolwiek pragnęliśmy zaprezentować Wielki Akt Seksu, wstawialiśmy penisa obelisku w pochwę okręgu. Było to bystre i eleganckie.

W końcu wyperswadowałem Papieżowi aby „chrystianizował” obeliski, i Rzymski Kościół Katolicki niemal oszalał na tym tle. Zaczęto niemal ograbiać Egipt i bogatego zaopatrzenia, przewozić je do Rzymu i ustawiać je gdzie się tylko dało. Skłoniłem papieża do zakupu najsłynniejszego obelisku wszech czasów, Igłę Kleopatry. Kiedy zakupił to dla Rzymu, zachęciłem go aby go ustawił w środku 8częściowej Ścieżki Oświecenia, na wprost Bazyliki Św. Piotra. W ten sposób papież był w doskonałej pozycji aby zwracać się twarzą do obelisku codziennie, tyle razy ile tego zechcemy.

_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 17 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Gea" napisał(a): "nieprzeczytanie treści pozostałych 4 Praw"

Proszę zatem o definicje tych pozostałych 4 praw. (Prawo 1 jest przedstawione w google w sposób zrozumiały; J. Piaget nazwał je PERTURBACJĄ (bodźcem, zranieniem, etc) pochodzącą z zewnątrz (lub także z wewnątrz) organizmu. Ciekawym co dr Hamer ma do powiedzenia Jeśli chodzi o mechanizmy fizjologiczne reakcji na ZABURZENIE INICJUJĄCE (taki termin używają onkolodzy w wypadku środków INICJUJĄCYCH takich jak np. silne napromieniowanie uv, gamma lub inne, szok termiczny (heat shock) itd., a w wypadku organizmów posiadających mózg także ODCZUCIE SILNEGO STRESU środowiskowego, etc.


W wypadku takich "szokowych inicjacji" to PODSTAWOWE PRAWO FIZJOLOGII R-N-A postuluje, że następuje REAKCJA KOMPENSACYJNA czyli REGENERACJA: ZABLIŹNIENIE się Rany, Przerost (NADREGENERACJA) muskułów oraz neuronów, zniszczonych wcześniej przez wielki wysiłek, etc. By osiągnąć stadium nowotworowe potrzebna jest jeszcze tak zwana DŁUGOTRWAŁA PROMOCJA zachowań nowotworo-podobnych: np. powtarzane rozrzedzanie koloni komórek hodowanych in vitro, aby "zachęcić je" do się rozmnażania, izolacja kolonii od innych komórek, która sprzyja ujawnieniu się zachowań egoistycznych, szarpanie ran, które zaczęły się zabliźniać, aby wymusić kolejne regeneracji tkanki, etc. etc.

W sumie wszystko to są procesy typu R-N-A, przy czym A-ASOCJACJĘ otrzymuje się właśnie poprzez DŁUGOTRWAŁĄ PROMOCJĘ zachowania jakie zamierzamy wyhodować: po "kuracji szokowej" społeczeństw post-socjalistycznych, o której pisała Naomi Klein, konieczne jest SPOŁECZNE POPIERANIE ZACHOWAŃ ukierunkowanych li tylko na ZDOBYWANIE PIENIĘDZY - aż tak hodowane osobniki zupełnie zmienią się w ZOMBIE, poruszane tylko przez T-P-D - czyli Technikę-Pieniądz- oraz Dupę, bezustannie tkwiącą w ich głowach. (Stąd właśnie ma definicja zachodniej CYWILIZACJI CUL-CAPITA czyli CYWILIZACJIA ŻOPOGŁAWA.

A zatem proszę jeszcze raz o podanie treści pozostałych 4 PRAW NATURY DR HAMERA. I jak te Prawa Natury maję się do biochemicznego mechanizmu R-N-A, będącego WARUNKIEM KONIECZNYM długotrwałego - wręcz WIECZNEGO! - zachowania życia, NA PRZEKÓR nieustannym ZABURZENIOM homeostazy istot ożywionych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 17 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ot i zapomniałem dodać.

Gea napisał(a) A jednak, pisząc bzdury na temat pożyteczności szczepień i „leczenia” chemioterapią raka, udowodnił że tego NIE PRZECZYTAŁ lub NIE ZROZUMIAŁ czy ZIGNOROWAŁ.

Otóż dokładnie 3 lata temu przez całe 9 miesięcy leczono u mnie RAKA KRWI ZWANEGO CHŁONIAKIEM PŁASZCZA. Kolejno stosowano CHEMIĘ (2 x spadły mi włosy, by się odrodzić BUJNIEJ niż uprzednio), OPERACYJNE USUNIĘTO ropień wywołany tym rakiem i w końcu miałem aż 18 seansów precyzyjnych NAŚWIETLAŃ, residuum tego raka, silnie skolimowaną wiązką promieni X. Jak dotąd, 2,5 roku po tych długotrwałych i kosztownych zabiegach, moja lymphoma się nie odrodziła - za co, także na forum prawda2.info - składam podziękowania prowadzącym mój przypadek lekarzom. A przede wszystkim doc. Jurczakowi i prof. Skotnickiemu z Kliniki Hematologii UJ, prof. Składzieniowi i dr Gawlik z Kliniki Laryngologii UJ, oraz zespołowi lekarskiemu ze Szpitala Onkologicznego przy ul. Raciborskiej w Katowicach.

Czy mam powiedzieć "Boże chroń nas przed kuracją dr Dirka Hamera, i wspieraj mych kolegów-lekarzy (oraz cały personel medyczny mną się opiekujący) w Polsce?"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gea




Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 937
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 17 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gasienica napisał:
"Gea" napisał(a): "nieprzeczytanie treści pozostałych 4 Praw"

Proszę zatem o definicje tych pozostałych 4 praw. (Prawo 1 jest przedstawione w google w sposób zrozumiały; A zatem proszę jeszcze raz o podanie treści pozostałych 4 PRAW NATURY DR HAMERA. I jak te Prawa Natury maję się do biochemicznego mechanizmu R-N-A, .


Panie Marku, z kipieli emocji adorującej wysiłki medycznych pytii wynika, że jest Pan w fazie aktywności wielu konfliktów biologicznych.
Raczej nie dowiem się, co spowodowało nadreakcję w postaci lymphoma.
Jakaś utrata własnej wartości.

Cytuję: "W aktywnej fazie martwiczych węzłów chłonnych (chłoniaka), węzły kurczą się, nie bolą i jest nijak. To aktywna faza w której dużo konfliktów ma swoje podłoże.

W fazie leczenia węzłów chłonnych za pomocą bakterii wypełniających mitozy występuje(podział komórek) i ponownie obrzęk. W ostatniej fazie gojenia, węzły chłonne są niezauważalne.

90% pacjentów przechodzi fazę gojenia już z terapia, zaś aktywna faza jest często pomijana.. I "leczy się to" to terapią - etap który wg dr Hamera jest etapem uzdrawiania-gojenia .

W szkole medycznej panuje dogmat ze: "Nadmierny podział komórki jest zły, ze to jest rak!"

Chemioterapia ma silna sympathicotonie, tzn. działa przeciwko vagotoni (fazie gojenia) i "udanie"(skutecznie) działa przeciwko obrzękowi węzłów chłonnych .

Istnieją trzy rodzaje raka, w których chemioterapia jest "sukcesem":
-Rak węzłów chłonnych
-Białaczka
-Rak jąder

Wszystkie trzy fazy gojenia są zaliczane do SBS-a!"



Nawet NIE POFATYGOWAŁ SIĘ Pan zajrzeć do inf. o Germanische Heilkunde. Jej autorem nie jest Dirk a Geerd Ryke Hamer.
Ta wypowiedź Pana, Panie Marku, świadczy o tym, że człowiek w momencie otrzymania informacji z ust medycznej Phytii : ma Pan raka, przestaje myśleć logicznie i funkcjonuje jak w transie. To jest typowe następstwo szoku. Dlatego wszyscy, którzy lekceważą czytanie www.learninggnm a CZUJĄ SIĘ ZDROWI, mogą w taki sam trans i odlot umysłowy popaść w momencie takiej "wieszczby" i zostaną ofiarą machiny bigfarmaceutycznej.
Przed czytaniem GNM każdy sobie powinien przeczytać najpierw BHP dotyczące szpitalnych serwisantów cytotoksyków (choćby tu http://archiwum.ciop.pl/41990 ) a następnie przeczytać STATYSTYKI dotyczące przeżywalności „terapii” przeciwnowotworowych. I uruchomić sobie logiczne myślenie.
Mimo, że nie mam nadziei na to, że Pan, Panie Marku, przeczyta i zrozumie Prawa Natury, podaję to dla innych, nieszczęsnych schizofreniczo-agenturalnych tu czytaczy.

Nie wiem co ma znaczyć treść zdania: ”Boże chroń nas przed kuracją dr Dirka Hamera, i wspieraj mych kolegów-lekarzy (oraz cały personel medyczny mną się opiekujący) w Polsce?"

Albo jest to humor albo sygnalizuje Pan nawrócenie. Albo eksklamacja w rodzaju God Save the Queen.
Życzę Panu, aby w razie stwierdzenia przez kolegów-lekarzy „nawrotu” i „przerzutów”, których istnienie jest bardziej nieprawdopodobne, niż zjawisk określanych mianem cudów. NIE UWIERZYŁ PAN. Ponieważ przedtem PRZECZYTAŁ Pan i ZROZUMIAŁ Prawa Natury,

Cytat: „GNM definiuje – po raz pierwszy w historii – biologiczne kryteria klasyfikacji guzów w oparciu o naukę embriologii i ewolucji. Dr Hamer wyjaśnia dlaczego wybrane komórki naszego organizmu nagle zaczynają się dzielić, dlaczego guz przyrasta na wybranym narządzie, jaki specyficzny konflikt wywołuje wzrost guza, z jakiego miejsca w mózgu guz jest sterowany i jakie terapeutyczne działania można podjąć w przypadku wybranych typów guzów.
Wiemy, że guz, który rośnie podczas fazy zdrowienia i jest jej częścią, jest zupełnie innej natury niż guz, który rośnie podczas aktywności konfliktu i jest naturalną odpowiedzią organizmu na konieczność podjęcia walki o przetrwanie.
Dzisiejsza medycyna kojarzy raka tylko i wyłącznie z rosnącym nowotworem, zupełnie pomijając 2 fazy każdej „choroby”; interpretuje raka jako komórki, które zachowują się jak w amoku. Samo słowo „rak” w społeczeństwie kojarzone jest z lękiem, rozpaczą, z czymś co nie daje żadnej nadziei.
W oparciu o naturalne biologiczne prawa, które determinują przyczynę, rozwój oraz proces regeneracji raka, paradygmat naukowy mówiący o niszczących komórkach rakowych nie może dłużej obowiązywać.
Rozległe badania prowadzone przez Dr Hamera jasno pokazują, że standardowa klasyfikacja guzów (łagodne / złośliwe) jest błędna.
Natura zawsze działa zorientowana na cel, a tym nadrzędnym celem jest zabezpieczenie jej przetrwania. My ludzie jesteśmy częścią Natury, która nie działa przeciwko nam, a dla nas, tak aby zapewnić nam i naszemu potomstwu przetrwanie.
Po rozwiązaniu konfliktu ubytki na tkankach zostają wypełnione przez nowe komórki. Na tym etapie można wykryć u pacjentów guzy na jajnikach lub jądrach, raka szyjki macicy, raka oskrzeli lub krtani, chłoniaka, jak również różnego rodzaju mięsaki. Medycyna tradycyjna uważa te raki za złośliwe narośle, a tak naprawdę są to zdrowiejące guzy, które wraz z ukończeniem fazy zdrowienia zmniejszą swój rozmiar, by potem całkowicie zniknąć.

Artykuł napisany przez Caroline Markolin. ”

Mimo usilnych próśb i starań o NIE MIESZANIE metafizyki ( filozofii, wiary) z nauką, namiętność do rozprawiania o Bożych zamierzeniach, zwycięża.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:59, 17 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na portalu prawda2.info "zabawa w boga" zaczyna się interesująco rozwijać.

Odnośnie mej domniemanej „bezbożności” postulowanej przez „Piioottrra(a)” (najwyraźniej mającego charakterystyczne dla parkinsonowców trudności z zapisem słowa Piotr), to w istocie, w powyżej zamieszczonym „Chrześcijańskim antyzoologizmie”, po raz n-ty postponowałem św. Pawła określając go mianem „DUPOGŁOWEGO APOSTOŁA”. I to nie bez racji, jeśli zastanowimy się nad logiką przytoczonego przez „Piioottrra(a)” zdania 13 Apostoła: „Bóg osobiście zdefiniował Pogaństwo jako „wielbienie Stworzenia zamiast wielbienia Stwórcy [Rzymian 1:25]”. Otóż to moje Programowe Pogaństwo (dosł. z łaciny „wsiowość”) na portalu „wiernipolsce” niejaki APAcz (były major WP PRL, który wegetuje od 35+ lat w USA) stara się jakoś nabożnie skorygować. I nie przypadkowo mój były student „dyl” (od APAczusia o 30+ lat młodszy) tak króciutko skomentował przekonanie APAcza o istnieniu TRANSCEDENTALNEGO Boga Stwórcy, także i Jego samego:

Dyl napisał:

Cytat:
Cytuję nawiedzonego urojonym bogiem – APAczusia, który w swej nowo przybranej ojczyźnie, najwyraźniej nabawił się zatwardzenia umysłowego:
” jako prostaczkowie (…),nie bedziemy sobie kpic z BOGA PRAWDZIWEGO STWORZYCIELA WSZYSTKICH i WSZYSTKIEGO w tym dr.Marka Glogoczowskiego,ktory zglebia prawde a przy tym i bladzi ”

Parafrazując fragment z „Fausta” – Goethego, jako DYLofistefeles odpowiadam:

„…, świat, mój APAczusiu, NIGDY NIE POWSTAŁ i NIGDY NIE UMRZE.”
Zatem, bez paniki. Twój jedyny bóg – to głupota


Czy przypadkiem ta uwaga nie odnosi się także i do „Piioottrra(a)” i do samego świętego Pawła (Paulus, paurolo – to znaczy mały i bojaźliwy), który najwyraźniej samego siebie uważał za Boga Stwórcę Głupoty Chrześcijan? To przecież jest sens popularnego wśród SEKTY ŻOPOGŁOWIAN przekonania, że Bóg osobiście zdefiniował Pogaństwo jako „wielbienie Stworzenia zamiast wielbienia Stwórcy [Rzymian 1:25]”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:08, 18 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad Gea i jej wykład skopiowany od Caroline Markolin.

Cytat:
Natura zawsze działa zorientowana na cel, a tym nadrzędnym celem jest zabezpieczenie jej przetrwania. My ludzie jesteśmy częścią Natury, która nie działa przeciwko nam, a dla nas, tak aby zapewnić nam i naszemu potomstwu przetrwanie.
Po rozwiązaniu konfliktu ubytki na tkankach zostają wypełnione przez nowe komórki. Na tym etapie można wykryć u pacjentów guzy na jajnikach lub jądrach, raka szyjki macicy, raka oskrzeli lub krtani, chłoniaka, jak również różnego rodzaju mięsaki. Medycyna tradycyjna uważa te raki za złośliwe narośle, a tak naprawdę są to zdrowiejące guzy, które wraz z ukończeniem fazy zdrowienia zmniejszą swój rozmiar, by potem całkowicie zniknąć.


Znowu Gea nie odpowiedziała na me pytanie CO TO SA TE POZOSTAŁE 4 PRAWA NATURY (ożywionej oczywiście).

Bo to, że PRAWEM NATURY jest REGENERACJA nie krytycznych uszkodzeń Zoon ("les etres vivantes" czyli istot ożywionych) oraz NADREGENERACJA powtarzających się uszkodzeń, to jest banał. To się nazywa fachowo HIPERPLAZJĄ i najlepszym jej przykładem są ODCISKI, zgrubienia skóry jakie się pojawiają w miejscach jej częstego ocierania na dłoniach i stopach. Do hiperplazji zapewne zaliczają się też przerosty tarczycy w wypadku podrażnienia dróg oddechowych promieniotwórczym jodem - tak jak to miało miejsce na terenach silnie skażonych po wybuchu reaktora w Czarnobylu. Podobnie jak odciski na rękach tak i te przerosty tarczycy (brane za formę raka) znikały po pewnym czasie "odpoczynku" od podrażnień/zniszczeń je wywołujących.

Problem istotnie NOWOTWOROWY zaczyna się w momencie, który już Arystoteles nazwał "niewolnictwem przyzwyczajeń": przyzwyczajane przez dłuższy czas do NADMIAROWEGO ROZMNAŻANIA SIĘ komórki nie potrafią się już od tej "cechy nabytej przez jej powtarzanie" odzwyczaić. (Np. na portalu "wiernipolsce", samo-uwięziony w USA of lat 35, były wojak PRL-u APA nie potrafi się odzwyczaić od tego, by w prawie każdej napisanej przezeń wypowiedzi, nie skojarzyć wszelkiego zła w (wyimaginowanej przez niego) Polsce, ze "szmulem i szwabem" genetycznie zakodowanym (i psującym NATURALNE DOBRO tkwiące, z definicji, w czystej polskiej RASIE).

No i właśnie wtedy, gdy "policja wewnątrzorganizmowa" jest za słaba, by nadmiarowe rozmnażanie się "opuchliny" powstrzymać (także poprzez najzwyklejsze zabijanie komórek nadmiernie się rozmnażających - to jest praca limfocytów T "killers") pojawiają się pierwsze stadia EKSPANSYWNEGO RAKA, który szybko się UCZY (mechanizm R-N-A) jak omijać/oszukiwać/neutralizować i "policje wewnątrzustrojową" i stosowane przeciw niemu środki farmakologiczne.

A ponieważ RAK WEWNĄTRZUSTROJOWY JEST PRAWIE ŚLEPY, więc żyjąc jako PASOŻYT wciąż zdrowych, zahamowanych w ich rozmnażaniu się tkanek, zwykł doprowadzać - właśnie poprzez BEZWZGLĘDNY WYZYSK i KRADZIEŻ innym komórkom ich, dostarczanych przez krew, soków odżywczych - do PRZEDWCZESNEJ ŚMIERCI CAŁEGO ORGANIZMU - w tym i żerującego na nim RAKA.

A zatem i przytoczone przez Gea stwierdzenie "Natura zawsze działa zorientowana na cel, a tym nadrzędnym celem jest zabezpieczenie jej przetrwania." jest tylko CZĘŚCIOWO SŁUSZNE. Mityczna Natura, która utraciła kontrolę nad swymi, super-żarłocznymi NOWOTWORAMI, potrafi dążyć - tak jak ten biblijny Ślepy Samson - do swego WŁASNEGO SAMOUNICESTWIENIA. I to jest NATURALNY CEL CYWILIZACJI ZACHODU POD WEZWANIEM BOGA CUL-CAPITA, czyli ŻOPOGŁAWA, w Piśmie Świętym Nowego Testamentu reprezentowanego przez Świętego PAWŁA (i PIOTRA go naśladującego).

Wystarczy ZABAWY W BOGA STWÓRCĘ LUDZKIEJ GŁUPOTY na dzisiaj?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 20:58, 18 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Gasienica
Cytat:
Na portalu prawda2.info "zabawa w boga" zaczyna się interesująco rozwijać.

Tak moze stwierdzic tylko rzadkibywalec ...albo slepiec. Zejdz z gor w doliny.

Cytat:
Odnośnie mej domniemanej „bezbożności” postulowanej przez „Piioottrra(a)” (najwyraźniej mającego charakterystyczne dla parkinsonowców trudności z zapisem słowa Piotr)

To tylko nickname. Typowe dla “wiesniakow” czepialstwo.
W dodatku twoja “bezboznosc” nie jest postulowana przeze mnie. Ja jedynie zacytowalem (I nie tylko dla ciebie): Ponieważ z niebios jest objawiany gniew Boga przeciwko wszelkiej bezbożności i niesprawiedliwości ludzi, co powstrzymują prawdę w bezprawiu.

Cytat:
po raz n-ty postponowałem św. Pawła określając go mianem „DUPOGŁOWEGO APOSTOŁA”.

Czepiasz sie apostolowosci Pawla (niemal w kazdym swoim temacie) z nadzieja, ze w koncu ktos podejmie z toba dyskusje? Czy moze nie zalezy ci na tym I tylko chcesz powtarzac swoje fantazje, a nuz jakis “student” uwierzy I juz bedzie was dwoch? Powiedz szczerze, jaka jest twoja definicja apostola I jakie kryteria trzeba spelnic, by nim zostac? A moze to juz zamknieta sprawa I kto przy stole nie siedzial...

Cytat:
I to nie bez racji, jeśli zastanowimy się nad logiką przytoczonego przez „Piioottrra(a)” zdania 13 Apostoła: „Bóg osobiście zdefiniował Pogaństwo jako „wielbienie Stworzenia zamiast wielbienia Stwórcy [Rzymian 1:25]”.

Kompletny brak orientacji. Takim ludziom jak ty nie powinno sie pozwalac nauczac. Czy to jest zdanie apostola???
Logicznie myslac, to kompletnie nie masz racji.

Cytat:
Otóż to moje Programowe Pogaństwo (dosł. z łaciny „wsiowość”) na portalu „wiernipolsce”

No prosze prosze. Ho ho, taki jestes slawny, ze na patriotycznych portalach na twoj temat “studenci” dyskutuja. Taka masz juz armie. Skad wy sie doktorki bierzecie, od Henry'ego Kubika?
I bez obrazy za "wiesniaka".
_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:19, 18 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenie: drzewo bezbożnika nie wypuszcza gałęzi! (ST)


Dlaczego pomimo wylewania tylu świństw na wiarę na świecie są wciąż jeszcze pobożni ludzie?

Bo wyżywają tylko rodziny wierzących - reszta wymiera. Zgodnie z ST Bóg objawia swą wole nie na jednostce ale na pakiecie 4 pokoleniowym tj takim który miej więcej możemy objąć pamięcią rodzinną. Trzeba być uważnym co się robi i mówi, zwłaszcza jak ktoś śmiertelnie grzeszy albo bluźni i jeszcze się z tym obnosi tytułami ex katedra. Samego starego dziada to już niewiele dotknie, niestety, piorun z nieba nie runie, gorzej z przyszłymi pokoleniami, jeżeli nie ma tam jakiejś wielkiej pracy włożonej w oczyszczenie duszy to w czwartym pokoleniu przeważnie zamyka się przyszłość rodziny.

Czytajcie ST - d o s ł o w n ie

PSALM 1

Szczęśliwy mąż,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie siada w kole szyderców,
lecz ma upodobanie w Prawie Pana,
nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.
Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie,
a liście jego nie więdną:
co czyni, pomyślnie wypada.

Nie tak występni, nie tak:
są oni jak plewa, którą wiatr zamiata.
Toteż występni nie ostoją się na sądzie
ani grzesznicy - w zgromadzeniu sprawiedliwych,
bo Pan uznaje drogę sprawiedliwych,
a droga występnych zaginie.


_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:39, 18 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr napisał:
@
[No prosze prosze. Ho ho, taki jestes slawny, ze na patriotycznych portalach na twoj temat “studenci” dyskutuja.


jacy studenci? dość tej mitolologii, jest taki serwis publiczny Ludzie nauki, po prostu żeby tam jacyś szarlatani nie nawijali młodzieży makaronu na uszy kokietując wielkimi osiągnięciami naukowymi cała prawda tutaj

http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/lud.....mp;lang=pl

jedyne miejsce pracy dydaktycznej to zajebista znana na cały świat akademia pomorska w Słupsku, ale już i tam nie pracuje a doktorat obroniony w 2003 ! a MG urodzony w 1942!, (ogólnie zasada jest że doktoranci robią doktoraty w 5 lat)

Laughing guru
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:52, 18 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwróćcie jeszcze uwagę na temat pracy - Filozofia społeczno-polityczna Noama Chomskiego, brzmi jak zwykła opisuwa, kompilacja literatury, źródeł, to wszystko, naprawdę bez kompleksów ludzie wobec pana doktora !
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:09, 19 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, upłynął zaplanowany na ODPOCZYNEK dzień, więc się ZREGENEROWAWSZY Z NADMIAREM, (system biochemiczny R-N-A) pozwolę sobie stawić czoło WYZWANIU rzuconemu mi przez "Pioottrraa" i Aximię.

Na wstępie mini-rozszerzenie argumentu mego byłego studenta „Dyl’
:
Cytat:
Parafrazując fragment z „Fausta” – Goethego, jako DYLofistefeles odpowiadam:

„…, świat, mój APAczusiu, NIGDY NIE POWSTAŁ i NIGDY NIE UMRZE.”


Oto dodatkowe objaśnienie MG. Jako „antychrześcijański” filozof głoszę PRAWDĘ O WIECZNOŚCI KOSMOSU A W NIM I ŻYCIA. W starożytności głosił ją Arystoteles w formie zdania iż „Świat jest współistotny Bogu – a zatem wieczny”, a współcześnie tę PRAWDĘ głosi astrofizyk Fred Hoyle.

Jeśli chodzi o szczegóły tej WIECZNOŚCI ŚWIATO-BOGA, to jesteśmy NAOCZNYMI świadkami ciągłego ścierania się MATERII OŻYWIONEJ z MATERIĄ NIEOŻYWIONĄ. Ta pierwsza zwana ZOON, AKTYWNIE ORGANIZUJE, ŁĄCZY NAWZAJEM (tzw. EROS) rozproszone cząstki materii nieorganicznej – co najlepiej się obserwuje w procesie fotosyntezy cząstek H2O+CO2+minerały Ziemi+ Q czyli ciepło, zazwyczaj Słońca; ta druga, zwana ENTROPIĄ, reprezentuje siły martwych ciał (i promieni el-mag.), które statystycznie dążą do dezintegracji, „zuniformizowaia cieplnego” wszystkiego we Wszechświecie. W ten sposób WSZECHŚWIAT JEST WIECZNY W SPOSÓB CYKLICZNY. Czytać więcej: ostatni VI rozdział „Living beings (Zoon) – The CREATOR of In-Formationhttp://markglogg.eu/?p=640

Tę PRAWDĘ O CIĄGŁYM STWARZANIU I ROZPADZIE najlepiej zarysował komentator "Zibimark":

Cytat:
Gdy zanurzymy sie w strumień życia zaczynamy rozumieć rytm ewolucji: raz pojawia się w tym rytmie nasilenie pędu twórczego ,intensyfikujące jednośc, ciągłośc i wolnośc,to znowu przychodzi osłabnięcie wyrażające się rozpadem ,znieruchomieniem, przymusem. Siła rozwijająca się przez świat organiczny jest ograniczona,choć stara się sama siebie przewyższyć, to nie dorasta do dzieła ,które pragnie wytworzyć. Wysiłek ten ,nawet gdy na pozór przewyzszył przeciwieństwa, ulega tej materialności którą sobie nadał. Słowo zwraca się przeciw myśli, (MARTWA) litera zabija ducha. (itd.)


A teraz argumenty „Aximii” rozwijającej argument „Piioottrraa”

Piioottrr napisał:
@
Cytat:
[No prosze prosze. Ho ho, taki jestes slawny, ze na patriotycznych portalach na twoj temat “studenci” dyskutuja.
jacy studenci? dość tej mitolologii, … jedyne miejsce pracy dydaktycznej to zajebista znana na cały świat akademia pomorska w Słupsku, Etc.


Otóż nie tylko w Akademii Pomorskiej w Słupsku tego typu poglądy się rozwijały. Na użytek mającej jakieś związki z prawosławiem „Aximii” pozwolę sobie przypomnieć, że już pod koniec XIX wieku w JASNEJ POLANIE w Rosji, znany chyba z nazwiska dyskutantom pisarz LEW TOŁSTOJ podobne BEZECEŃSTWA GŁOSIŁ. Cytuję. ocenzurowany zazwyczaj fragment jego „Spowiedź” z roku 1871. Ten fragment jest przytoczony w książce dr Jana Ciechanowicza (obecnie na emeryturze, pracował na Uniwersytecie w Rzeszowie) która nosi tytuł „Antysemityzm” (600 stron, wyd. Ad Astra, New York, 2010).

http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2.....13x300.jpg

Jak wskazuje Ciechanowicz, Lew Tołstoj uważał (podobnie jak i ja, MG w „Wojnie bogów”) Stary Testament za absurdalny zbiór żydowskich klechd i legend. Przypomina, że Tołstoja za jego Spowiedź biskupi cerkwi prawosławnej wyklęli. Autor "Wojny i pokoju" m.in. pisał:

Cytat:

„Historia święta zaczyna się od opisu, jak to Bóg, istniejący wiecznie, stworzył z niczego przed sześcioma tysiącami lat niebo i ziemię, jak potem stworzył zwierzęta, ryby, rośliny i wreszcie człowieka Adama i żonę jego Ewę, uczynioną z jego żebra. Mamy następnie podane, jak to Bóg, bojąc się, aby Adam z żoną nie jedli jabłek z drzewa, mającego czarodziejską siłę obdarzania potęgą, zabronił im jeść tych jabłek; jak to, nie bacząc na ten zakaz, pierwsi ludzie zjedli jabłko i zostali za to wypędzeni z raju i jak za to samo zostało następnie przeklęte całe ich potomstwo, przeklęta ziemia, która odtąd zaczęła wydawać trujące rośliny. Mamy potem opisane życie potomków Adama, którzy tak znikczemnieli, iż Bóg zmuszony był ich potopić i to nie tylko ludzi, ale i zwierzęta, a zostawił tylko jednego Noego z rodziną i z zabranymi do arki zwierzętami. Mamy dalej opisane, jak to ze wszystkich ludzi, którzy się po potopie rozrodzili, Bóg wybrał Abrahama i zawarł z nim przymierze, według którego Abraham zobowiązał się uznawać Boga za Boga i na dowód tego zaprowadzić obrzezanie, a w zamian za to Bóg zobowiązał się obdarzyć Abrahama licznym potomstwem i popierać go i jego potomków. Potem mamy opowiedziane, jak to Bóg, protegując Abrahama i jego potomków, czynił w ich Interesie same nadzwyczajne rzeczy, zwane cudami i popełniał zarazem najbardziej wyszukane okrucieństwa.

W ten sposób cała ta historia, z wyjątkiem naiwnych (jak odwiedziny Abrahama przez Boga i dwóch aniołów, ożenek Izaaka i inne), niekiedy niewinnych, lecz częściej nieetycznych opowieści (jak oszustwo umiłowanego przez Boga Jakuba, okrucieństwa Samsona, przebiegłość Józefa), cała ta historia, począwszy od klęsk zesłanych przez Mojżesza na Egipcjan i wymordowanie przez anioła wszystkich ich pierworodnych, do ognia, który zniszczył 250 buntowników, do zapadłych w ziemię Kore, Datana i Abirona, do zniszczenia w ciągu kilkunastu minut 14.700 ludzi, do rżniętych piłami wrogów tępionych przez Eliasza (wziętego na ognistym wozie do nieba) ofiarników i Elizeusza, przeklinającego wyśmiewających się z niego malców – oto szereg cudownych wydarzeń i przeraźliwych przestępstw, dokonanych przez naród żydowski, jego wodzów i samego Boga.

Jeżeliby cała ta historia Starego i Nowego Testamentu była wykładana jako zwykła powiastka, wtedy mało który z wychowawców odważyłby się opowiadać ją dzieciom lub dorosłym, których, chciałby oświecić. Powiastka ta jednak uważana jest za nie nadającą się do roztrząsania przez ludzi, jako zawierająca jedynie prawdziwe opisanie świata i jego praw, jako najbardziej wierne odtworzenie życia dawniej żyjących ludzi i tego, co należy uważać za dobre, a co za złe, o istocie i własnościach Boga i obowiązkach człowieka. Mówi się o książkach szkodliwych. Lecz czyż jest w chrześcijańskim świecie książka, która by przyniosła więcej szkody ludziom niż ta okropna książka, zwana „Historią świętą starego i nowego przymierza”?

…Dla człowieka, któremu wtłoczono do głowy jako najświętszą prawdę, wiarę w stworzenie świata z niczego przed sześcioma tysiącami lat, a następnie w arkę Noego, która pomieściła wszystkie zwierzęta, w upadek Adama, w niepokalane poczęcie, w cuda Chrystusa i poniesioną przezeń ofiarę na krzyżu dla ludzkiego zbawienia – dla takiego człowieka wymagania rozumu nie są obowiązujące i taki człowiek nie może potem uwierzyć w żadną inną prawdę. Jeżeli możliwą jest trójca, niepokalane poczęcie, odkupienie ludzkości przez krew Chrystusa, staje się możliwym wszystko i potrzeby rozumu są zbyteczne.

Wbijcie klin pomiędzy deski podłogi spichlerza. Choćbyście potem nie wiem ile sypali weń zboża wszystko wyleci. Podobnie jest z głową, w którą wbito klin trójcy, czyli Boga, który stał się człowiekiem i swoim cierpieniem odkupił ludzkość, a następnie znowu wrócił do nieba – w głowie tej nie utrzyma się potem żadne rozsądne, trzeźwe pojmowanie życia.

Syp ile chcesz ziarna do spichlerza z dziurawą podłogą, wszystko ci wyleci. Kładź, co chcesz w głowę, która raz przyjęła na wiarę rzeczy bezsensowne, nic się w niej nie ostoi.”
-------
Nie tylko hierarchowie cerkwi prawosławnej, ale też liczni pisarze żydowscy mieli te słowa Tołstojowi za złe, ogłaszali je wręcz za manifestację antysemityzmu
. (Patrz komentarze do tego tekstu Ciechanowicza na https://wiernipolsce.wordpress.com/2012/07/07/5564/ )


A zatem powtarzam pytanie JAKI TO BÓG STWORZYŁ BEZMIAR LUDZKIEJ GŁUPOTY, która na nas obecnie, prawie ze wszystkich stron czasopism, także tych internetowych, naciera?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 14:22, 19 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze była broń i antybroń;miecz i tarcza. Tak teź jest z ludzkimi przywarami ,glupi-madry. Głupota ma to do siebie ze jest poprzez doświadczenie wypierana przez prawde bowiem ta ostatnia zawsze na wierzch wypływa. A że żyjemy w świecie w którym opinie kształtują media które za cel nadrzędny obrala sobie oglupianie ludzi to owoce tego są takie jakie są. Poza tym większość ludzi zatopiona w życiu codziennym nie ma czasu na weryfikację narzuconych im treści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 16:08, 19 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gasienica napisał:
A zatem powtarzam pytanie [b]JAKI TO BÓG STWORZYŁ BEZMIAR LUDZKIEJ GŁUPOTY, która na nas obecnie, prawie ze wszystkich stron czasopism, także tych internetowych, naciera?

Jaka to bezczelnosc, aby po kolejnym, uczciwie przepracowanym dniu, czlowiek musial czytac glupie pytania, oskarzajace Boga Najwyzszego, zamiast samego pytajacego, o stworzenie glupoty. Bog na Swoje podobienstwo stworzyl jedynie pierwsza pare ludzka na tej Ziemi. Ich dzieci byly juz podobne do swoich rodzicow. Az sie boje, czy masz dzieci.
_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gasienica




Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 532
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 19 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś ciekawego dla "Piiiioootttrrraaaaaa", Aximi i "49-tego" biorących udział w powyższej dyskusji.

Akurat nadszedł e-list ot dr Jana Ciechanowicza (emeryt z mikro Uniwersytetu Rzeszowskiego), który pisze:

Cytat:
Drogi Panie Marku! Może Panu przyda się w walce z dupogłowymi państwa
Megagłupina (patrz u Janusza Korczaka) informacja (zapewne Panu
znana), że Jezus Chrystus w Ewangelii nazywa pieniądze dosłownie
"wynalazkiem Szatana", o tych zaś, co to mówią do bliźniego swego
"bezbożniku!" ("ateistos") powiada, też dosłownie, że "godni są ognia
piekielnego"! Tak tedy ciemna i durna swołocz, która Pana atakuje,
będzie się wiecznie smażyła w piekle, jeśli brać poważnie słowa Syna
Bożego. Serdecznie ściskam dłoń -


A zatem Piiiioootttrrrr, Aximia & 49-ty winni się przygotować, że zgodnie z opinią Jezusa z Nazaretu GODNI SĄ OGNIA PIEKIELNEGO.

I jeszcze coś ciekawego. parę godzin temu SKOJARZYŁEM (system R-N-A) że warto nazwać przeciwieństwo EROSA - BOGA ŻYCIA, po prostu ENTROPIĄ, czyli BEZWŁADEM, także UMYSŁOWYM, o którym napisał swą książkę "Spowiedź" Lew Tołstoj.

I najlepszym SYMBOLEM - a jednocześnie wzorcem do naśladowania - tej ENTROPII, BEZWŁADU JEST MARTWY JEZUS WISZĄCY NA KRZYŻU!

Ładne skojarzenie, wynikłe jako rezultat mych spontanicznych WYSIŁKÓW R-N-A, no nie?

Baj, baj, odlatuję w ciepły kraj, mam nadzieję że terroryści nie zestrzelą samolociku ze mną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gea




Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 937
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 19 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gasienica napisał:
Ot i zapomniałem dodać.

Gea napisał(a) A jednak, pisząc bzdury na temat pożyteczności szczepień i „leczenia” chemioterapią raka, udowodnił że tego NIE PRZECZYTAŁ lub NIE ZROZUMIAŁ czy ZIGNOROWAŁ.

Otóż dokładnie 3 lata temu przez całe 9 miesięcy leczono u mnie RAKA KRWI ZWANEGO CHŁONIAKIEM PŁASZCZA. Kolejno stosowano CHEMIĘ (2 x spadły mi włosy, by się odrodzić BUJNIEJ niż uprzednio), OPERACYJNE USUNIĘTO ropień wywołany tym rakiem i w końcu miałem aż 18 seansów precyzyjnych NAŚWIETLAŃ, residuum tego raka, silnie skolimowaną wiązką promieni X. Jak dotąd, 2,5 roku po tych długotrwałych i kosztownych zabiegach, moja lymphoma się nie odrodziła - za co, także na forum prawda2.info - składam podziękowania prowadzącym mój przypadek lekarzom. A przede wszystkim doc. Jurczakowi i prof. Skotnickiemu z Kliniki Hematologii UJ, prof. Składzieniowi i dr Gawlik z Kliniki Laryngologii UJ, oraz zespołowi lekarskiemu ze Szpitala Onkologicznego przy ul. Raciborskiej w Katowicach.[/b]

Czy mam powiedzieć "Boże chroń nas przed kuracją dr Dirka Hamera, i wspieraj mych kolegów-lekarzy (oraz cały personel medyczny mną się opiekujący) w Polsce?"



Jaka jest możliwość porozumienia z panem Markiem ?

1/Napisał, że zgadza się z I Prawem Natury, uważa je za ważne, nie interesując się treścią pozostałych.

2/ Pisząc: "kuracją dr Dirka Hamera" popełnił taki piramidalny błąd, jakby pomylił Jezusa z jego matką. Dirk bowiem nigdy doktorem nie był, tylko synem dr Geerda Ryke Hamera - osoby która opracowała 5 Praw Natury.

3/Zwracając się do mnie o podanie treści pozostałych Praw Natury dał do zrozumienia, że NIE POTRAFI ich znaleźć. Mimo istnienia tematu w spisie medycyna... na fp2 i WIELOKROTNIE podawanych linków.

4/ MG myli pojęcia należące do NAUKI (jako teorii potwierdzanych empirycznie) z pojęciami przynależnymi do działu metafizyka (filozofie, religie – NIE MAJĄCYCH NAUKOWEGO EMPIRYCZNEGO POTWIERDZENIA) bardzo emocjonalnie szamocząc się z ludźmi prezentującymi inne światopoglądy (użyłam liczby mnogiej specjalnie).

5/ Euforycznie wyraża wdzięczność za "uratowanie" życia przy zastosowaniu "procedur" rażenia chemią i promieniowaniem swojej osoby, która utraciła podmiotowość i została smutnym PRZYPADKIEM. (Tak o sobie może wypowiadać się każdy człowiek, który zostanie zmaglowany machiną medycyniczną- traci poczucie własnej wartości, zostaje przypadkiem).

6/ Wspiera się cytatami biednego Zibiego będącego na kuracji wspomagania farmaceutykami "układu nagrody".


TE FAKTY ŚWIADCZĄ O KRYTYCZNYM STANIE UMYSŁU.

Wszelka dyskusja nieokreślona definicją jest dyskusją o dupie marylki.

Powinien Pan, Panie Marku określić się, O CZYM CHCE PAN DYSKUTOWAĆ ?
(WIKI)
• Wiara (psychologia)
• Wiara religijna
• Wiara – chrześcijańska cnota teologiczna
• Wiara – imię żeńskie
• Wiara – ballada rockowa
• Wiara – utwór zespołu Ira Wiara, Nadzieja i Miłość – święte prawosławne i katolickie
• Wiara, nadzieja, miłość i inwigilacja – album zespołu Bielizna
• Wiara i Nauka – seria wydawnicza
• Wiara i Poselstwo Baptystów – wyznanie wiary Południowej Konwencji Baptystów
• Wiara i Światło – międzynarodowy ruch świecki
• Wiara i Życie – miesięcznik
• Wiara Lecha – klub kibiców Lecha Poznań
• Wiara.pl

O światopoglądach ? Ma Pan swój, bardzo dobrze. Ale niech Pan nie opowiada, że jakąś PRAWDĘ metafizyczną odkrył i wszyscy muszą w nią uwierzyć. Dlaczego Pan przymusza do przyjęcia Pańskiego przekonania zgodnego z TEORIĄ METAFIZYCZNĄ ogłoszoną 200 lat temu przez filozofa Lamarcka. I jest Pan przepełniony misją OŚWIĘCANIA BŁĄDZĄCYCH. Obrzucając opornych wyzwiskami.

Ja np. mogę sobie WIERZYĆ w Latającego Makarona, a Panu NIC DO TEGO.

Tu większość wierzy głównie we WSCHODNIE mądrości buddy-styczne ew. w NIC (cokolwiek to znaczy), więc niepotrzebnie Pan walczy sam ze sobą.

Proszę przyjąć do wiadomości, że WIARA TO WIARA I OD NIEJ WARA.

A poza tym, nawet Churchill przytomnie zauważył, że wiara jest użyteczna, bo służba mniej kradnie a kobiety mniej się puszczają.

Skoro Pan Marek nie odpowiedział na konkretne - praktyczne problemy związane z jego wypowiedziami na temat "pożyteczności" szczepień, a ma upodobanie w oświęcaniu lamarkizmem i piagecizmem, JA SIĘ WYCOFUJĘ. Ponieważ konsekwentnie nie wypowiadam się na tematy związane z metafizyką. Oraz inne, które mnie nie interesują i nie mam wiedzy na ich temat.
Gdyby jednak znów zaczął pisać bzdury o szczepionkach, użyję wszelkich metod epistemologicznych, łącznie z wulgaryzmami, aby go zniechęcić.

Na końcu jednak muszę napisać, że jest mi ogromnie Pana, Panie Marku, żal. Źle Pan cel życiowy wybrał, a niewątpliwie nieprzeciętne zdolności Pan ma…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


AntyZoologizm Wiary Chrześcijan
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile