W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Polemiki   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 14565
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:54, 09 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
WZBG napisał:
FortyNiner napisał:
A jakież to tereny Twoim zdaniem? Wypierasz się mapki, którą wkleiłeś? Twierdzisz, że Królestwo Galicji i Lodomerii było częścią Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego? Jeśli tak, to udowodnij, to bo póki co jest to Twój własny wymysł na podstawie wiary, któremu zaprzecza mapka, którą sam podałeś...


Odpowiedź leży na mapce i widać, że przez to co piszesz przemawia Twoja wiara, a nie wiedza logiczna, o którą pytałeś [1].


A skąd Ty możesz wiedzieć w co ja wierzę, a w co nie? Wygląda na to, że masz jakąś irracjonalną wiarę co do tego.

Wyraziłeś pisemną wiarę[1]/przekonanie o słuszności (chronologicznie):

FortyNiner napisał:
Odpowiedź na moja zagadkę słuszna, jednak też wielkie elementy fałszywej wiary w tym co uważasz za wiedzę

FortyNiner napisał:
Ponownie mylisz pojęcia. Cesarstwo określane przez Ciebie jako Holy Roman Emipre, a znane w polskie historiografii jako Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego to było coś innego niż Cesarstwo Austriackie.

FortyNiner napisał:
Zatem Twoją fałszywą wiarą jest to, że Królestwo Galicji i Lodomerii należało do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, choć głowę państwa mieli wspólną.

FortyNiner napisał:
Odpowiedź "Holy Roman Empire" sugerowała w sposób oczywisty, że tzw. zabór austriacki należał do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. A do niczego takiego nie należał i w dodatku nie był austriacki.

FortyNiner napisał:
Wygląda na to, że tej mapki nie potrafisz nawet poprawnie odczytać. Razz Nie potrafisz odczytać granic Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego.


Z odpowiedzi na Twoje pytanie i z późniejszych odpowiedzi na kolejne Twoje wypowiedz wynika, że to co przytoczyłeś (w tych pięciu cytatach) nie ma pokrycia w tym co było napisane do Ciebie.

FortyNiner napisał:

FortyNiner napisał:
Mapka była podpowiedzią, abyś nie brnął dalej w Wierze o tym co piszesz.


Wygląda na to, że tej mapki nie potrafisz nawet poprawnie odczytać. Razz Nie potrafisz odczytać granic Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Razz Ale zróbmy teścik:

Jakie konkretnie ziemie z należały w 1800 r. do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, a potem do Cesarstwa Austriackiego? Konkretnie, które ziemie?


W Holy Roman Empire i później w Cesarstwie Austrii.
Wystarczy wymienić te, na północ od Dunaju, te które przecina Dunaj i ich część jest na północ od tej rzeki:

Österreich ob der Enns
Österreich unter der Enns
Österreichisch Schlesien
Kingdom of Bohemia
Markgrafschaft Mähren


[1]
Cytat:
wiara
2. przekonanie, że coś jest słuszne, prawdziwe
http://sjp.pwn.pl/sjp/;2535574
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:13, 10 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:


FortyNiner napisał:

Wygląda na to, że tej mapki nie potrafisz nawet poprawnie odczytać. Razz Nie potrafisz odczytać granic Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Razz Ale zróbmy teścik:

Jakie konkretnie ziemie z należały w 1800 r. do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, a potem do Cesarstwa Austriackiego? Konkretnie, które ziemie?


W Holy Roman Empire i później w Cesarstwie Austrii.
Wystarczy wymienić te, na północ od Dunaju, te które przecina Dunaj i ich część jest na północ od tej rzeki:

Österreich ob der Enns
Österreich unter der Enns
Österreichisch Schlesien
Kingdom of Bohemia
Markgrafschaft Mähren


Smile Moje podejrzenie okazało się słuszne. Masz poważne trudności z odczytaniem tej mapki i popełniasz błędy czyli prezentujesz fałszywą wiarę. Twoja odpowiedź jest niepełna. Możesz sobie przykładowo sprawdzić gdzie należał Salzburg w 1800 r. i później. Smile

Cytat:
[1]
Cytat:
wiara
2. przekonanie, że coś jest słuszne, prawdziwe
http://sjp.pwn.pl/sjp/;2535574


To bardzo ciekawe. Czyli przekonanie na podstawie przemowy nauczyciela, że elektron krąży wokół jądra atomu jest zarówno wiarą i wiedzą. Smile Właśnie udowodniłeś że wiara chadza z logiką. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:21, 10 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
WZBG napisał:


FortyNiner napisał:

Wygląda na to, że tej mapki nie potrafisz nawet poprawnie odczytać. Razz Nie potrafisz odczytać granic Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Razz Ale zróbmy teścik:

Jakie konkretnie ziemie z należały w 1800 r. do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, a potem do Cesarstwa Austriackiego? Konkretnie, które ziemie?


W Holy Roman Empire i później w Cesarstwie Austrii.
Wystarczy wymienić te, na północ od Dunaju, te które przecina Dunaj i ich część jest na północ od tej rzeki:

Österreich ob der Enns
Österreich unter der Enns
Österreichisch Schlesien
Kingdom of Bohemia
Markgrafschaft Mähren


Smile Moje podejrzenie okazało się słuszne. Masz poważne trudności z odczytaniem tej mapki i popełniasz błędy czyli prezentujesz fałszywą wiarę. Twoja odpowiedź jest niepełna. Możesz sobie przykładowo sprawdzić gdzie należał Salzburg w 1800 r. i później. Smile



Twoje podejrzenia to kolejny akt wiary.
Wymiana dotyczy tego co mieści się "na północ od Dunaju".

Czy coś z terytorium znajdującego się w obrębie dzisiejszej Polski należało do Holy Roman Emipre i do później ustanowionego Cesarstwa Austrii?


FortyNiner napisał:

Cytat:
[1]
Cytat:
wiara
2. przekonanie, że coś jest słuszne, prawdziwe
http://sjp.pwn.pl/sjp/;2535574


To bardzo ciekawe. Czyli przekonanie na podstawie przemowy nauczyciela, że elektron krąży wokół jądra atomu jest zarówno wiarą i wiedzą. Smile Właśnie udowodniłeś że wiara chadza z logiką. Smile

Dowodem na to co Stwierdziłeś nie jest Twój komentarz do znaczenia terminu wiary według SJP PWN.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:48, 10 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:
FortyNiner napisał:
WZBG napisał:


FortyNiner napisał:

Wygląda na to, że tej mapki nie potrafisz nawet poprawnie odczytać. Razz Nie potrafisz odczytać granic Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Razz Ale zróbmy teścik:

Jakie konkretnie ziemie z należały w 1800 r. do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, a potem do Cesarstwa Austriackiego? Konkretnie, które ziemie?


W Holy Roman Empire i później w Cesarstwie Austrii.
Wystarczy wymienić te, na północ od Dunaju, te które przecina Dunaj i ich część jest na północ od tej rzeki:

Österreich ob der Enns
Österreich unter der Enns
Österreichisch Schlesien
Kingdom of Bohemia
Markgrafschaft Mähren


Smile Moje podejrzenie okazało się słuszne. Masz poważne trudności z odczytaniem tej mapki i popełniasz błędy czyli prezentujesz fałszywą wiarę. Twoja odpowiedź jest niepełna. Możesz sobie przykładowo sprawdzić gdzie należał Salzburg w 1800 r. i później. Smile



Twoje podejrzenia to kolejny akt wiary.


Potwierdzony wiedzą tego co napisałeś. Smile

Cytat:
Wymiana dotyczy tego co mieści się "na północ od Dunaju".


Wg Twojej wiary jedynie. Ja nie pytałem o to co jest na północ od Dunaju.... Razz

Cytat:
Czy coś z terytorium znajdującego się w obrębie dzisiejszej Polski należało do Holy Roman Emipre i do później ustanowionego Cesarstwa Austrii?


Owszem. A pytanie do Ciebie, która część obecnie należącego do Polski miasta mającego obecnie powyżej 100 tys. mieszkańców i jakie to miasto, którego ra cześć należała w 1800 r. do Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a w 1815 r. do Cesarstwa Austriackiego?


FortyNiner napisał:

Cytat:
[1]
Cytat:
wiara
2. przekonanie, że coś jest słuszne, prawdziwe
http://sjp.pwn.pl/sjp/;2535574


To bardzo ciekawe. Czyli przekonanie na podstawie przemowy nauczyciela, że elektron krąży wokół jądra atomu jest zarówno wiarą i wiedzą. Smile Właśnie udowodniłeś że wiara chadza z logiką. Smile

Dowodem na to co Stwierdziłeś nie jest Twój komentarz do znaczenia terminu wiary według SJP PWN.[/quote]

Nie ważne czy to mój czy Twój komentarz, ważne że wiara jest oparta czasami na logice, co potwierdza definicja przez Ciebie zacytowana. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:46, 10 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
WZBG napisał:
FortyNiner napisał:
WZBG napisał:


FortyNiner napisał:

Wygląda na to, że tej mapki nie potrafisz nawet poprawnie odczytać. Razz Nie potrafisz odczytać granic Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Razz Ale zróbmy teścik:

Jakie konkretnie ziemie z należały w 1800 r. do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, a potem do Cesarstwa Austriackiego? Konkretnie, które ziemie?


W Holy Roman Empire i później w Cesarstwie Austrii.
Wystarczy wymienić te, na północ od Dunaju, te które przecina Dunaj i ich część jest na północ od tej rzeki:

Österreich ob der Enns
Österreich unter der Enns
Österreichisch Schlesien
Kingdom of Bohemia
Markgrafschaft Mähren


Smile Moje podejrzenie okazało się słuszne. Masz poważne trudności z odczytaniem tej mapki i popełniasz błędy czyli prezentujesz fałszywą wiarę. Twoja odpowiedź jest niepełna. Możesz sobie przykładowo sprawdzić gdzie należał Salzburg w 1800 r. i później. Smile


Twoje podejrzenia to kolejny akt wiary.


Potwierdzony wiedzą tego co napisałeś. Smile

Cytat:
Wymiana dotyczy tego co mieści się "na północ od Dunaju".


Wg Twojej wiary jedynie. Ja nie pytałem o to co jest na północ od Dunaju.... Razz

Z Twojego zdania wynika, że to co zostało wymienione nie mieści się w odpowiedzi na pytanie o "Jakie konkretnie ziemie z należały w 1800 r. do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, a potem do Cesarstwa Austriackiego?"
Tymczasem te tereny mieszczą się:
Österreich ob der Enns
Österreich unter der Enns
Österreichisch Schlesien
Kingdom of Bohemia
Markgrafschaft Mähren

Wymienione tereny mieszczące się na północ od Dunaju rozwiały Twoją wiarę dotyczącą, tego:

FortyNiner napisał:
Zatem Twoją fałszywą wiarą jest to, że Królestwo Galicji i Lodomerii należało do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, choć głowę państwa mieli wspólną.


FortyNiner napisał:

Cytat:
Czy coś z terytorium znajdującego się w obrębie dzisiejszej Polski należało do Holy Roman Emipre i do później ustanowionego Cesarstwa Austrii?


Owszem.

Proszę o dowód.

FortyNiner napisał:

A pytanie do Ciebie, która część obecnie należącego do Polski miasta mającego obecnie powyżej 100 tys. mieszkańców i jakie to miasto, którego ra cześć należała w 1800 r. do Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a w 1815 r. do Cesarstwa Austriackiego?


W związku z tym, że ta odpowiedź wpływałaby na treść dowodu odnośnie Twojego twierdzącego "Owszem", więc zostanie przedstawiona w drugiej kolejności.

FortyNiner napisał:

Cytat:

FortyNiner napisał:

Cytat:
[1]
Cytat:
wiara
2. przekonanie, że coś jest słuszne, prawdziwe
http://sjp.pwn.pl/sjp/;2535574


To bardzo ciekawe. Czyli przekonanie na podstawie przemowy nauczyciela, że elektron krąży wokół jądra atomu jest zarówno wiarą i wiedzą. Smile Właśnie udowodniłeś że wiara chadza z logiką. Smile

Dowodem na to co Stwierdziłeś nie jest Twój komentarz do znaczenia terminu wiary według SJP PWN.


Nie ważne czy to mój czy Twój komentarz, ważne że wiara jest oparta czasami na logice, co potwierdza definicja przez Ciebie zacytowana. Razz


Zależy od tego, czy Twoje rozumienie terminu "wiedza" dotyczy wiadomości/informacji zdobytych dzięki badaniu, czy nie.
Nauczyciel przekazując "o elektronie krążącym wokół jądra atomu" przekazuje wiarę twórcy modelu atomu o tym, że tak może być.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:58, 10 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:
FortyNiner napisał:
WZBG napisał:
FortyNiner napisał:
WZBG napisał:


FortyNiner napisał:

Wygląda na to, że tej mapki nie potrafisz nawet poprawnie odczytać. Razz Nie potrafisz odczytać granic Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Razz Ale zróbmy teścik:

Jakie konkretnie ziemie z należały w 1800 r. do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, a potem do Cesarstwa Austriackiego? Konkretnie, które ziemie?


W Holy Roman Empire i później w Cesarstwie Austrii.
Wystarczy wymienić te, na północ od Dunaju, te które przecina Dunaj i ich część jest na północ od tej rzeki:

Österreich ob der Enns
Österreich unter der Enns
Österreichisch Schlesien
Kingdom of Bohemia
Markgrafschaft Mähren


Smile Moje podejrzenie okazało się słuszne. Masz poważne trudności z odczytaniem tej mapki i popełniasz błędy czyli prezentujesz fałszywą wiarę. Twoja odpowiedź jest niepełna. Możesz sobie przykładowo sprawdzić gdzie należał Salzburg w 1800 r. i później. Smile


Twoje podejrzenia to kolejny akt wiary.


Potwierdzony wiedzą tego co napisałeś. Smile

Cytat:
Wymiana dotyczy tego co mieści się "na północ od Dunaju".


Wg Twojej wiary jedynie. Ja nie pytałem o to co jest na północ od Dunaju.... Razz

Z Twojego zdania wynika, że to co zostało wymienione nie mieści się w odpowiedzi na pytanie o "Jakie konkretnie ziemie z należały w 1800 r. do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, a potem do Cesarstwa Austriackiego?"
Tymczasem te tereny mieszczą się:
Österreich ob der Enns
Österreich unter der Enns
Österreichisch Schlesien
Kingdom of Bohemia
Markgrafschaft Mähren

Wymienione tereny mieszczące się na północ od Dunaju rozwiały Twoją wiarę dotyczącą, tego:

FortyNiner napisał:
Zatem Twoją fałszywą wiarą jest to, że Królestwo Galicji i Lodomerii należało do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, choć głowę państwa mieli wspólną.



To bardzo interesujące , co to piszesz. Bo żadne z ww. terenów nie należało do Królestwa Galicji i Lodomerii. Smile To tylko potwierdza moją tezę, że nie potrafisz odczytać poprawnie tej mapy. Smile


Cytat:
FortyNiner napisał:

Cytat:
Czy coś z terytorium znajdującego się w obrębie dzisiejszej Polski należało do Holy Roman Emipre i do później ustanowionego Cesarstwa Austrii?


Owszem.

Proszę o dowód.

FortyNiner napisał:

A pytanie do Ciebie, która część obecnie należącego do Polski miasta mającego obecnie powyżej 100 tys. mieszkańców i jakie to miasto, którego ra cześć należała w 1800 r. do Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a w 1815 r. do Cesarstwa Austriackiego?


W związku z tym, że ta odpowiedź wpływałaby na treść dowodu odnośnie Twojego twierdzącego "Owszem", więc zostanie przedstawiona w drugiej kolejności.



Gdybym ja odpowiedział na Twoje pytanie, to dla Ciebie Odpowiedź na moje byłaby za prosta. Ja pierwszy zadałem pytanie.

Cytat:
FortyNiner napisał:

Cytat:

FortyNiner napisał:

Cytat:
[1]
Cytat:
wiara
2. przekonanie, że coś jest słuszne, prawdziwe
http://sjp.pwn.pl/sjp/;2535574


To bardzo ciekawe. Czyli przekonanie na podstawie przemowy nauczyciela, że elektron krąży wokół jądra atomu jest zarówno wiarą i wiedzą. Smile Właśnie udowodniłeś że wiara chadza z logiką. Smile

Dowodem na to co Stwierdziłeś nie jest Twój komentarz do znaczenia terminu wiary według SJP PWN.


Nie ważne czy to mój czy Twój komentarz, ważne że wiara jest oparta czasami na logice, co potwierdza definicja przez Ciebie zacytowana. Razz


Zależy od tego, czy Twoje rozumienie terminu "wiedza" dotyczy wiadomości/informacji zdobytych dzięki badaniu, czy nie.
Nauczyciel przekazując "o elektronie krążącym wokół jądra atomu" przekazuje wiarę twórcy modelu atomu o tym, że tak może być.


Tak czy owak wiedza jest przekonaniem więc i wiarą wg definicji przez Ciebie zaprezentowanej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:30, 10 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
WZBG napisał:
FortyNiner napisał:
WZBG napisał:
FortyNiner napisał:
WZBG napisał:


FortyNiner napisał:

Wygląda na to, że tej mapki nie potrafisz nawet poprawnie odczytać. Razz Nie potrafisz odczytać granic Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Razz Ale zróbmy teścik:

Jakie konkretnie ziemie z należały w 1800 r. do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, a potem do Cesarstwa Austriackiego? Konkretnie, które ziemie?


W Holy Roman Empire i później w Cesarstwie Austrii.
Wystarczy wymienić te, na północ od Dunaju, te które przecina Dunaj i ich część jest na północ od tej rzeki:

Österreich ob der Enns
Österreich unter der Enns
Österreichisch Schlesien
Kingdom of Bohemia
Markgrafschaft Mähren


Smile Moje podejrzenie okazało się słuszne. Masz poważne trudności z odczytaniem tej mapki i popełniasz błędy czyli prezentujesz fałszywą wiarę. Twoja odpowiedź jest niepełna. Możesz sobie przykładowo sprawdzić gdzie należał Salzburg w 1800 r. i później. Smile


Twoje podejrzenia to kolejny akt wiary.


Potwierdzony wiedzą tego co napisałeś. Smile

Cytat:
Wymiana dotyczy tego co mieści się "na północ od Dunaju".


Wg Twojej wiary jedynie. Ja nie pytałem o to co jest na północ od Dunaju.... Razz

Z Twojego zdania wynika, że to co zostało wymienione nie mieści się w odpowiedzi na pytanie o "Jakie konkretnie ziemie z należały w 1800 r. do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, a potem do Cesarstwa Austriackiego?"
Tymczasem te tereny mieszczą się:
Österreich ob der Enns
Österreich unter der Enns
Österreichisch Schlesien
Kingdom of Bohemia
Markgrafschaft Mähren

Wymienione tereny mieszczące się na północ od Dunaju rozwiały Twoją wiarę dotyczącą, tego:

FortyNiner napisał:
Zatem Twoją fałszywą wiarą jest to, że Królestwo Galicji i Lodomerii należało do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, choć głowę państwa mieli wspólną.



To bardzo interesujące , co to piszesz. Bo żadne z ww. terenów nie należało do Królestwa Galicji i Lodomerii. Smile To tylko potwierdza moją tezę, że nie potrafisz odczytać poprawnie tej mapy. Smile

To dobrze zauważyłeś. Bo one wchodziły w skład Holy Roman Empire.
Pisząc:

FortyNiner napisał:
WZBG napisał:
FortyNiner napisał:
Czy twierdzenie, że jakaś część dzisiejszej Polski w rok 1800 należała do państwa o nazwie Austria jest wiedzą logiczną czy wiarą?

@WZBG Wiara czy wiedza logiczna?


Wiara

Źródła historyczne wskazują na Holy Roman Empire
http://www.edmaps.com/html/holy_roman_empire.html

Kaiserthum Oesterreich 1804–...
Cesarstwo Austrii 1804-...


Odpowiedź na moja zagadkę słuszna, jednak też są wielkie elementy fałszywej wiary w tym co uważasz za wiedzę. Na terenie obecnej Polski istniało Królestwo Galicji i Lodomerii, które nie należało do Cesarstwa. Królem tego tworu był Cesarz, jednak do czasy powstania Cesarstwa Austriackiego nie należał on do żadnego Cesarstwa.


nabrałeś przekonania, że zdanie "Źródła historyczne wskazują na Holy Roman Empire" dotyczy czegoś co do niego nie należy.





Cytat:
FortyNiner napisał:

Cytat:
Czy coś z terytorium znajdującego się w obrębie dzisiejszej Polski należało do Holy Roman Emipre i do później ustanowionego Cesarstwa Austrii?


Owszem.

Proszę o dowód.

FortyNiner napisał:

A pytanie do Ciebie, która część obecnie należącego do Polski miasta mającego obecnie powyżej 100 tys. mieszkańców i jakie to miasto, którego ra cześć należała w 1800 r. do Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a w 1815 r. do Cesarstwa Austriackiego?


W związku z tym, że ta odpowiedź wpływałaby na treść dowodu odnośnie Twojego twierdzącego "Owszem", więc zostanie przedstawiona w drugiej kolejności.



Gdybym ja odpowiedział na Twoje pytanie, to dla Ciebie Odpowiedź na moje byłaby za prosta. Ja pierwszy zadałem pytanie. [/quote]

Twoje pytanie poprzedzało też pytanie o tereny, na których ta lewobrzeżna część miast leży.
Kolejność pytań:
Pią Cze 10, 2016 9:21 am
Czy coś z terytorium znajdującego się w obrębie dzisiejszej Polski należało do Holy Roman Emipre i do później ustanowionego Cesarstwa Austrii?

Pią Cze 10, 2016 9:48 am
która część obecnie należącego do Polski miasta mającego obecnie powyżej 100 tys. mieszkańców i jakie to miasto, którego ra cześć należała w 1800 r. do Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a w 1815 r. do Cesarstwa Austriackiego?

Pią Cze 10, 2016 10:46 am
Proszę o dowód
----

Nieprecyzyjne pytanie, więc odpowiedź wypełniająca jego precyzje.

Część lewobrzeżna. A miasto te, które gościło Wyścig Pokoju.


Czekam powtórnie na dowód, czyli wymienienie nazwy ziemi, należącej do Holy Roman Emipre i do później powołanego Cesarstwa Austrii (w 1804 r.) i leżącej na obecnym terytorium Polski?



Cytat:
FortyNiner napisał:

Cytat:

FortyNiner napisał:

Cytat:
[1]
Cytat:
wiara
2. przekonanie, że coś jest słuszne, prawdziwe
http://sjp.pwn.pl/sjp/;2535574


To bardzo ciekawe. Czyli przekonanie na podstawie przemowy nauczyciela, że elektron krąży wokół jądra atomu jest zarówno wiarą i wiedzą. Smile Właśnie udowodniłeś że wiara chadza z logiką. Smile

Dowodem na to co Stwierdziłeś nie jest Twój komentarz do znaczenia terminu wiary według SJP PWN.


Nie ważne czy to mój czy Twój komentarz, ważne że wiara jest oparta czasami na logice, co potwierdza definicja przez Ciebie zacytowana. Razz


Zależy od tego, czy Twoje rozumienie terminu "wiedza" dotyczy wiadomości/informacji zdobytych dzięki badaniu, czy nie.
Nauczyciel przekazując "o elektronie krążącym wokół jądra atomu" przekazuje wiarę twórcy modelu atomu o tym, że tak może być.


Tak czy owak wiedza jest przekonaniem więc i wiarą wg definicji przez Ciebie zaprezentowanej.[/quote]

To Twoja definicja wiedzy.

W słownikowej definicji nie ma znaczenia w sensie przekonania.

Cytat:
wiedza
1. «ogół wiadomości zdobytych dzięki badaniom, uczeniu się itp.; też: zasób informacji z jakiejś dziedziny»
2. «znajomość czegoś»
http://sjp.pwn.pl/sjp/wiedza;2535847
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:40, 10 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:

Smile Moje podejrzenie okazało się słuszne. Masz poważne trudności z odczytaniem tej mapki i popełniasz błędy czyli prezentujesz fałszywą wiarę. Twoja odpowiedź jest niepełna. Możesz sobie przykładowo sprawdzić gdzie należał Salzburg w 1800 r. i później. Smile



W momencie powołania Cesarstwa Austrii w 1804 r. Salzburg do niego nie należał.

Gdy został wcielony do Cesarstwa Austrii został podporządkowany władzom z Linz (Österreich ob der Enns).

Dopiero w 1849 r. został odrębną jednostką administracyjną Cesarstwa Austrii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 10 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:
W momencie powołania Cesarstwa Austrii w 1804 r. Salzburg do niego nie należał.

Gdy został wcielony do Cesarstwa Austrii został podporządkowany władzom z Linz (Österreich ob der Enns).

Dopiero w 1849 r. został odrębną jednostką administracyjną Cesarstwa Austrii.


Nie zmienia to faktu, że w 1800 r. należało Do Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a potem należał do Cesarstwa Austriackiego, a Ty nie byłeś w stanie poprawnie odpowiedzieć na moje pytanie, czym przezentowałeś fałszywą wiarę.


WZBG napisał:


Nieprecyzyjne pytanie, więc odpowiedź wypełniająca jego precyzje.

Część lewobrzeżna. A miasto te, które gościło Wyścig Pokoju.


Bardzo śmieszne. To tylko potwierdza, że nie potrafisz odczytać tej mapy.

Cytat:
Czekam powtórnie na dowód, czyli wymienienia nazwy ziemi, należącej do Holy Roman Emipre i do później ustanowionego Cesarstwa Austrii (w 1804 r.)?


W związku z tym, że nie byłeś do tej pory w stanie tego dociec, co widać oo powyższych wypowiedziach, wyjaśnię Ci: W wyniku rozbicia dzielnicowego Śląsk znalazł się w granicach Królestwa Czech. Królestwo Czech niemal cały czas należało Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Nad Królestwem Czech władzę objęła dynastia Habsburgów. To oznaczało, że cesarz Świętego Cesarstwa Rzymskiego był też królem Czech. Pomiędzy Królestwem Czech, a Królestwem Prus odbyła się wojna o Śląsk. W wyniku niej potężna większość Śląska trafiła do Królestwa Prus. Jednak część widoczna na Twojej mapce jako "Österreichisch Schlesien" została przy Królestwie Czech. Część tego Śląska należy dzisiaj do Polski, a część nadal do Czech. I ta polska dziś należała w 1800 r. do Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a potem weszła w skład Cesarstwa Austriackiego. Czesak również, ale tego nie dotyczyło Twe pytanie.






Cytat:
W słownikowej definicji nie ma znaczenia w sensie przekonania.

Cytat:
wiedza
1. «ogół wiadomości zdobytych dzięki badaniom, uczeniu się itp.; też: zasób informacji z jakiejś dziedziny»
2. «znajomość czegoś»
http://sjp.pwn.pl/sjp/wiedza;2535847


Jedno proste pytanie: wiedza jest jakimś przekonaniem czy istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:12, 10 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
WZBG napisał:
W momencie powołania Cesarstwa Austrii w 1804 r. Salzburg do niego nie należał.

Gdy został wcielony do Cesarstwa Austrii został podporządkowany władzom z Linz (Österreich ob der Enns).

Dopiero w 1849 r. został odrębną jednostką administracyjną Cesarstwa Austrii.


Nie zmienia to faktu, że w 1800 r. należało Do Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a potem należał do Cesarstwa Austriackiego, a Ty nie byłeś w stanie poprawnie odpowiedzieć na moje pytanie, czym przezentowałeś fałszywą wiarę.


Nie zmienia to faktu, że mamy trzy poprawne odpowiedzi, z racji braku precyzji w Twoim pytaniu.


FortyNiner napisał:

WZBG napisał:


Nieprecyzyjne pytanie, więc odpowiedź wypełniająca jego precyzje.

Część lewobrzeżna. A miasto te, które gościło Wyścig Pokoju.


Bardzo śmieszne. To tylko potwierdza, że nie potrafisz odczytać tej mapy.



Proszę udowodnić, że jest to niepoprawna odpowiedź.



FortyNiner napisał:


Cytat:
Czekam powtórnie na dowód, czyli wymienienia nazwy ziemi, należącej do Holy Roman Emipre i do później ustanowionego Cesarstwa Austrii (w 1804 r.)?


W związku z tym, że nie byłeś do tej pory w stanie tego dociec, co widać oo powyższych wypowiedziach, wyjaśnię Ci: W wyniku rozbicia dzielnicowego Śląsk znalazł się w granicach Królestwa Czech. Królestwo Czech niemal cały czas należało Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Nad Królestwem Czech władzę objęła dynastia Habsburgów. To oznaczało, że cesarz Świętego Cesarstwa Rzymskiego był też królem Czech. Pomiędzy Królestwem Czech, a Królestwem Prus odbyła się wojna o Śląsk. W wyniku niej potężna większość Śląska trafiła do Królestwa Prus. Jednak część widoczna na Twojej mapce jako "Österreichisch Schlesien" została przy Królestwie Czech. Część tego Śląska należy dzisiaj do Polski, a część nadal do Czech. I ta polska dziś należała w 1800 r. do Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a potem weszła w skład Cesarstwa Austriackiego. Czesak również, ale tego nie dotyczyło Twe pytanie.


Z tej strony temat został zbadany. Ale nie do końca przez Ciebie.
Proszę o podanie nazwy ziemi, należącej do Holy Roman Emipre i do później powołanego Cesarstwa Austrii (w 1804 r.) i leżącej na obecnym terytorium Polski?
A ta część nie nazywa się:
"Część tego Śląska", czy "część Österreichisch Schlesien".

Nie wystarczy przeczytanie np. https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%85sk#XV-XVII_wiek


FortyNiner napisał:

Cytat:
W słownikowej definicji nie ma znaczenia w sensie przekonania.

Cytat:
wiedza
1. «ogół wiadomości zdobytych dzięki badaniom, uczeniu się itp.; też: zasób informacji z jakiejś dziedziny»
2. «znajomość czegoś»
http://sjp.pwn.pl/sjp/wiedza;2535847


Jedno proste pytanie: wiedza jest jakimś przekonaniem czy istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania?

Przekonanie opiera się na przeświadczeniu, ktore jest wiarą w prawdziwość czegoś.

Wiedza nie może być jednocześnie i wiarą.

Wiedza naukowa nie jest przekonaniem opartym na przeświadczeniu, będącym wiarą w prawdziwość czegoś. Istnieje wiedza naukowa bez wiary w prawdziwość czegoś.




Cytat:
przekonanie - sąd, zdanie oparte na przeświadczeniu o prawdziwości, słuszności czegoś
http://sjp.pwn.pl/szukaj/przekonanie.html
Cytat:
przeświadczenie pewność w stosunku do kogoś, czegoś, wiara w prawdziwość, słuszność czegoś
http://sjp.pwn.pl/szukaj/prze%C5%9Bwiadczenie.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:43, 10 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:

Nie zmienia to faktu, że mamy trzy poprawne odpowiedzi, z racji braku precyzji w Twoim pytaniu.


To jest tylko Twoja wiara. A fakt jest taki, że nie byłeś w stanie poprawnie odpowiedzieć na moje pytanie.



Cytat:
Proszę udowodnić, że jest to niepoprawna odpowiedź.


A ja proszę o udowodnienie, że nie jesteś wielbłądem, kwadratem, blondynką, międzygalaktycznym pojazdem kosmicznym. Udzieliłeś wymijającej odpowiedzi i jeszcze chcesz, żeby coś ci do niej udowadniać… Very Happy


Cytat:
Proszę o podanie nazwy ziemi, należącej do Holy Roman Emipre i do później powołanego Cesarstwa Austrii (w 1804 r.) i leżącej na obecnym terytorium Polski?
A ta część nie nazywa się:
"Część tego Śląska", czy "część Österreichisch Schlesien".


Nie ma geograficznej nazwy określającej tę część. Najbliższa będzie polska cześć Śląska Cieszyńskiego, ale to też nie wyczerpuje tematu, bo są tam inne zawiłości, o których nie masz pojęcia.

Cytat:
Nie wystarczy przeczytanie np. https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%85sk#XV-XVII_wiek


To, że Ty bierzesz całą swą wiedzę historyczna z Wikipedii, to nie znaczy, że inni muszą.
Cytat:

FortyNiner napisał:

Cytat:
W słownikowej definicji nie ma znaczenia w sensie przekonania.

Cytat:
wiedza
1. «ogół wiadomości zdobytych dzięki badaniom, uczeniu się itp.; też: zasób informacji z jakiejś dziedziny»
2. «znajomość czegoś»
http://sjp.pwn.pl/sjp/wiedza;2535847


Jedno proste pytanie: wiedza jest jakimś przekonaniem czy istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania?

Przekonanie opiera się na przeświadczeniu, ktore jest wiarą w prawdziwość czegoś.

Wiedza nie może być jednocześnie i wiarą.

Wiedza naukowa nie jest przekonaniem opartym na przeświadczeniu, będącym wiarą w prawdziwość czegoś. Istnieje wiedza naukowa bez wiary w prawdziwość czegoś.




Cytat:
przekonanie - sąd, zdanie oparte na przeświadczeniu o prawdziwości, słuszności czegoś
http://sjp.pwn.pl/szukaj/przekonanie.html
Cytat:
przeświadczenie pewność w stosunku do kogoś, czegoś, wiara w prawdziwość, słuszność czegoś
http://sjp.pwn.pl/szukaj/prze%C5%9Bwiadczenie.html


To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Moje pytanie brzmi: wiedza jest jakimś przekonaniem czy istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania? Żeby Ci uprościć, bo widać chyba jest ono dla Ciebie zbyt skomplikowane zapytam: czy istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:16, 10 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
WZBG napisał:

Nie zmienia to faktu, że mamy trzy poprawne odpowiedzi, z racji braku precyzji w Twoim pytaniu.


To jest tylko Twoja wiara. A fakt jest taki, że nie byłeś w stanie poprawnie odpowiedzieć na moje pytanie.


Od skojarzenia Holy Roman Empire z tym, że niby w pierwszej odpowiedzi na Twoje pytanie pierwotne, miało chodzić o Królestwo Galicji i Lodomerii", które rzekomo terytorialnie zaliczyłem do Holy Roman Empire dotarliśmy
do 5 pozycji, które wykluczyły to. Czyli to, że Królestwo Galicji i Lodomerii było odczytywane jako terytorium Holy Roman Empire. Bo nie było.

Dalsza wymiana np. Salzburga, z powodu braku precyzji w pytaniu, mogłaby prowadzić do np. zarzutu, że nie był częścią Cesarstwa Austrii, bo faktycznie w 1804 r. nie był.
Królestwo Galicji i Lodomerii do Holy Roman Empire nie należało.
A co ma sprawdzać lista kolejnych części Cesarstwa Austrii. Czy nie zakwalifikuje się do Holy Roman Empire np. teren działań wojsk Napoleona?



FortyNiner napisał:
Cytat:
Proszę udowodnić, że jest to niepoprawna odpowiedź.


A ja proszę o udowodnienie, że nie jesteś wielbłądem, kwadratem, blondynką, międzygalaktycznym pojazdem kosmicznym. Udzieliłeś wymijającej odpowiedzi i jeszcze chcesz, żeby coś ci do niej udowadniać… Very Happy


Jeśli to nie prawda, to miasto, które masz na myśli nie spełni opisu miasta z odpowiedzi.
Drugiego miasta nie ma, które spełniałoby warunki z pytania i treści z odpowiedzi na nie.



Cytat:
Cytat:
Proszę o podanie nazwy ziemi, należącej do Holy Roman Emipre i do później powołanego Cesarstwa Austrii (w 1804 r.) i leżącej na obecnym terytorium Polski?
A ta część nie nazywa się:
"Część tego Śląska", czy "część Österreichisch Schlesien".


Nie ma geograficznej nazwy określającej tę część. Najbliższa będzie polska cześć Śląska Cieszyńskiego, ale to też nie wyczerpuje tematu, bo są tam inne zawiłości, o których nie masz pojęcia.


I to jest Twoja wiara.


Księstwo Bielskie.


Jego właścicielem w 1804 r. gdy powoływano Cesarstwo Austriackie, był Franciszek Sułkowski.

Właściciel miał też tytuł - książę Holy Roman Emipre (German: Reichsfürst).




FortyNiner napisał:

Cytat:

FortyNiner napisał:

Cytat:
W słownikowej definicji nie ma znaczenia w sensie przekonania.

Cytat:
wiedza
1. «ogół wiadomości zdobytych dzięki badaniom, uczeniu się itp.; też: zasób informacji z jakiejś dziedziny»
2. «znajomość czegoś»
http://sjp.pwn.pl/sjp/wiedza;2535847


Jedno proste pytanie: wiedza jest jakimś przekonaniem czy istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania?

Przekonanie opiera się na przeświadczeniu, ktore jest wiarą w prawdziwość czegoś.

Wiedza nie może być jednocześnie i wiarą.

Wiedza naukowa nie jest przekonaniem opartym na przeświadczeniu, będącym wiarą w prawdziwość czegoś. Istnieje wiedza naukowa bez wiary w prawdziwość czegoś.

Cytat:
przekonanie - sąd, zdanie oparte na przeświadczeniu o prawdziwości, słuszności czegoś
http://sjp.pwn.pl/szukaj/przekonanie.html
Cytat:
przeświadczenie pewność w stosunku do kogoś, czegoś, wiara w prawdziwość, słuszność czegoś
http://sjp.pwn.pl/szukaj/prze%C5%9Bwiadczenie.html


To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Moje pytanie brzmi: wiedza jest jakimś przekonaniem czy istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania? Żeby Ci uprościć, bo widać chyba jest ono dla Ciebie zbyt skomplikowane zapytam: czy istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania?


Istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania (zdania opartego na przeświadczeniu (wiary w prawdziwość, słuszność czegoś)).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:44, 11 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:

Od skojarzenia Holy Roman Empire z tym, że niby w pierwszej odpowiedzi na Twoje pytanie pierwotne, miało chodzić o Królestwo Galicji i Lodomerii", które rzekomo terytorialnie zaliczyłem do Holy Roman Empire dotarliśmy
do 5 pozycji, które wykluczyły to. Czyli to, że Królestwo Galicji i Lodomerii było odczytywane jako terytorium Holy Roman Empire. Bo nie było.

Dalsza wymiana np. Salzburga, z powodu braku precyzji w pytaniu, mogłaby prowadzić do np. zarzutu, że nie był częścią Cesarstwa Austrii, bo faktycznie w 1804 r. nie był.
Królestwo Galicji i Lodomerii do Holy Roman Empire nie należało.
A co ma sprawdzać lista kolejnych części Cesarstwa Austrii. Czy nie zakwalifikuje się do Holy Roman Empire np. teren działań wojsk Napoleona?


Ta wypowiedź nie zmienia faktu, że nie byłeś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie, bo nie jesteś w stanie p[oprawnie odczytać mapki, którą sam wkleiłeś.

Cytat:
Cytat:
Cytat:
Proszę o podanie nazwy ziemi, należącej do Holy Roman Emipre i do później powołanego Cesarstwa Austrii (w 1804 r.) i leżącej na obecnym terytorium Polski?
A ta część nie nazywa się:
"Część tego Śląska", czy "część Österreichisch Schlesien".


Nie ma geograficznej nazwy określającej tę część. Najbliższa będzie polska cześć Śląska Cieszyńskiego, ale to też nie wyczerpuje tematu, bo są tam inne zawiłości, o których nie masz pojęcia.


I to jest Twoja wiara.


Księstwo Bielskie.



Mylisz się czyli przedstawiasz fałszywą wiarę co do tego. To nie tylko było państwo bielskie. Poczytaj sobie o historii Księstwa Cieszyńskiego oraz kraju koronnego księstwo wyższego i niższego (Górnego i dolnego) Śląska...

Po raz kolejny udowadniasz, że nie potrafisz odczytać poprawnie mapki, którą wkleiłeś.


Cytat:

Istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania (zdania opartego na przeświadczeniu (wiary w prawdziwość, słuszność czegoś)).


Very Happy Twierdzisz, że istnieje jakaś wiedza naukowa, co do której nikt nie ma przekonania w jej słuszność. Very Happy
A może podasz łaskawie przykład takiej wiedzy naukowej? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:51, 11 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
WZBG napisał:

Od skojarzenia Holy Roman Empire z tym, że niby w pierwszej odpowiedzi na Twoje pytanie pierwotne, miało chodzić o Królestwo Galicji i Lodomerii", które rzekomo terytorialnie zaliczyłem do Holy Roman Empire dotarliśmy
do 5 pozycji, które wykluczyły to. Czyli to, że Królestwo Galicji i Lodomerii było odczytywane jako terytorium Holy Roman Empire. Bo nie było.

Dalsza wymiana np. Salzburga, z powodu braku precyzji w pytaniu, mogłaby prowadzić do np. zarzutu, że nie był częścią Cesarstwa Austrii, bo faktycznie w 1804 r. nie był.
Królestwo Galicji i Lodomerii do Holy Roman Empire nie należało.
A co ma sprawdzać lista kolejnych części Cesarstwa Austrii. Czy nie zakwalifikuje się do Holy Roman Empire np. teren działań wojsk Napoleona?


Ta wypowiedź nie zmienia faktu, że nie byłeś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie, bo nie jesteś w stanie p[oprawnie odczytać mapki, którą sam wkleiłeś.


Mylisz się. Sam napisałeś, że niepełna, czyli to co jest niepełne nie jest błędne. A, że uważasz, że miał tam być jeszcze Salzburg, który w 1804 r. do Cesarstwa nie należał. To już sam popełniasz błąd co do precyzji pytań i odpowiedzi na nie. Gdzie jest moje zakwalifikowanie Królestwa Galicji i Lodomerii do Holy Roman Empire? Wymienione pięć pozycji świadczą przeciwko Twojej wierze, że to Królestwo było zaliczane do Holy Roman Empire.
FortyNiner napisał:

Twoja odpowiedź jest niepełna.





FortyNiner napisał:

Cytat:
Cytat:
Cytat:
Proszę o podanie nazwy ziemi, należącej do Holy Roman Emipre i do później powołanego Cesarstwa Austrii (w 1804 r.) i leżącej na obecnym terytorium Polski?
A ta część nie nazywa się:
"Część tego Śląska", czy "część Österreichisch Schlesien".


Nie ma geograficznej nazwy określającej tę część. Najbliższa będzie polska cześć Śląska Cieszyńskiego, ale to też nie wyczerpuje tematu, bo są tam inne zawiłości, o których nie masz pojęcia.


I to jest Twoja wiara.


Księstwo Bielskie.



Mylisz się czyli przedstawiasz fałszywą wiarę co do tego. To nie tylko było państwo bielskie. Poczytaj sobie o historii Księstwa Cieszyńskiego oraz kraju koronnego księstwo wyższego i niższego (Górnego i dolnego) Śląska...

Po raz kolejny udowadniasz, że nie potrafisz odczytać poprawnie mapki, którą wkleiłeś.


Pytanie dotyczyło podania nazwy ziemi.., i odpowiedzią jest Księstwo Bielskie. Herzogtum Bielitz w 1804 r. miało taki sam status, jak Księstwo Cieszyńskie (Herzogtum Teschen).
Wymienisz jeszcze jedną ziemię/terytorium, to też odpowiesz prawidłowo.

FortyNiner napisał:

Cytat:

Istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania (zdania opartego na przeświadczeniu (wiary w prawdziwość, słuszność czegoś)).


Very Happy Twierdzisz, że istnieje jakaś wiedza naukowa, co do której nikt nie ma przekonania w jej słuszność. Very Happy
A może podasz łaskawie przykład takiej wiedzy naukowej? Very Happy


Śmierć człowieka.

Oczywiście przypadek Elvisa to tylko popkultura Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:33, 11 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:
Sam napisałeś, że niepełna, czyli to co jest niepełne nie jest błędne.


A moim zdaniem tak.


FortyNiner napisał:


Pytanie dotyczyło podania nazwy ziemi.., i odpowiedzią jest Księstwo Bielskie. Herzogtum Bielitz w 1804 r. miało taki sam status, jak Księstwo Cieszyńskie (Herzogtum Teschen).
Wymienisz jeszcze jedną ziemię/terytorium, to też odpowiesz prawidłowo.


Tak czy owak Twoja odpowiedź na Twoje pytanie była niepełna czyli błędna. Ja podałem najbliższą nazwę odpowiadajacą temu terenowi.


Cytat:

FortyNiner napisał:

Cytat:

Istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania (zdania opartego na przeświadczeniu (wiary w prawdziwość, słuszność czegoś)).


Very Happy Twierdzisz, że istnieje jakaś wiedza naukowa, co do której nikt nie ma przekonania w jej słuszność. Very Happy
A może podasz łaskawie przykład takiej wiedzy naukowej? Very Happy


Śmierć człowieka.

Oczywiście przypadek Elvisa to tylko popkultura Smile



I chcesz stwierdzić, że nikt nie jest przekonany o śmierci Elvisa Presleya? Very Happy

Jeśli tak, to mylisz się. Ja jestem przykładowo przekonany co do tego. Znasz więc jakiś przykład jakiejś wiedzy naukowej, która nie jest przekonaniem nikogo czyli co do jej słuszności nikt nie jest przekonany? Nawet twórca tejże wiedzy? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:35, 11 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
WZBG napisał:
Sam napisałeś, że niepełna, czyli to co jest niepełne nie jest błędne.


A moim zdaniem tak.

Masło maślane, błąd błędny, i dalej błąd to niepełne, jak błąd błędny. Do tego niepełny warunkowo, bo późniejszy. Tak, jak odczytałeś w podanej nazwie Holy Roman Empire, iż do niego ktoś zalicza Królestwo Galicji i Lodomerii i to jest faktyczny błąd, a nie wyimaginowany.

FortyNiner napisał:

FortyNiner napisał:


Pytanie dotyczyło podania nazwy ziemi.., i odpowiedzią jest Księstwo Bielskie. Herzogtum Bielitz w 1804 r. miało taki sam status, jak Księstwo Cieszyńskie (Herzogtum Teschen).
Wymienisz jeszcze jedną ziemię/terytorium, to też odpowiesz prawidłowo.


Tak czy owak Twoja odpowiedź na Twoje pytanie była niepełna czyli błędna. Ja podałem najbliższą nazwę odpowiadajacą temu terenowi.



Przecież w 1804 r. nie było czegoś takiego, jak "polska część Śląska Cieszyńskiego". Cieszyn, jak i Księstwo Bielskie wchodziły w skład Cesarstwa Austrii.

FortyNiner napisał:

FortyNiner napisał:

Cytat:

FortyNiner napisał:

Cytat:

Istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania (zdania opartego na przeświadczeniu (wiary w prawdziwość, słuszność czegoś)).


Very Happy Twierdzisz, że istnieje jakaś wiedza naukowa, co do której nikt nie ma przekonania w jej słuszność. Very Happy
A może podasz łaskawie przykład takiej wiedzy naukowej? Very Happy


Śmierć człowieka.

Oczywiście przypadek Elvisa to tylko popkultura Smile



I chcesz stwierdzić, że nikt nie jest przekonany o śmierci Elvisa Presleya? Very Happy


Jeśli tak, to mylisz się. Ja jestem przykładowo przekonany co do tego. Znasz więc jakiś przykład jakiejś wiedzy naukowej, która nie jest przekonaniem nikogo czyli co do jej słuszności nikt nie jest przekonany? Nawet twórca tejże wiedzy? Very Happy


Przyznaj, że używasz terminu "przekonanie" w innym znaczeniu niż słownikowym - przekonania (zdania opartego na przeświadczeniu (wiary w prawdziwość, słuszność czegoś)).
W takim przypadku nie dojdziemy do porozumienia, bez ustalenia znaczenia używanych słów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:43, 11 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:
FortyNiner napisał:
WZBG napisał:
Sam napisałeś, że niepełna, czyli to co jest niepełne nie jest błędne.


A moim zdaniem tak.

Masło maślane, błąd błędny, i dalej błąd to niepełne, jak błąd błędny. Do tego niepełny warunkowo, bo późniejszy. Tak, jak odczytałeś w podanej nazwie Holy Roman Empire, iż do niego ktoś zalicza Królestwo Galicji i Lodomerii i to jest faktyczny błąd, a nie wyimaginowany.


Podałeś nieprawidłową odpowiedź i nie ma sensu ciągnąć tego tematu.



Cytat:
Przecież w 1804 r. nie było czegoś takiego, jak "polska część Śląska Cieszyńskiego". Cieszyn, jak i Księstwo Bielskie wchodziły w skład Cesarstwa Austrii.


Podałem Ci opis obecny, bo pytanie dotyczyło tereny dzisiejszej Polski. W 1804 r. Polska nie istniała. Podałem też termin z mapki, którą wkleiłeś.

I w ogóle dyskusja na ten tema z Tobą, staje się nudna, bo chyba historią się za bardzo nie interesujesz. Smile

Cytat:
FortyNiner napisał:

FortyNiner napisał:

Cytat:

FortyNiner napisał:

Cytat:

Istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania (zdania opartego na przeświadczeniu (wiary w prawdziwość, słuszność czegoś)).


Very Happy Twierdzisz, że istnieje jakaś wiedza naukowa, co do której nikt nie ma przekonania w jej słuszność. Very Happy
A może podasz łaskawie przykład takiej wiedzy naukowej? Very Happy


Śmierć człowieka.

Oczywiście przypadek Elvisa to tylko popkultura Smile



I chcesz stwierdzić, że nikt nie jest przekonany o śmierci Elvisa Presleya? Very Happy


Jeśli tak, to mylisz się. Ja jestem przykładowo przekonany co do tego. Znasz więc jakiś przykład jakiejś wiedzy naukowej, która nie jest przekonaniem nikogo czyli co do jej słuszności nikt nie jest przekonany? Nawet twórca tejże wiedzy? Very Happy


Przyznaj, że używasz terminu "przekonanie" w innym znaczeniu niż słownikowym - przekonania (zdania opartego na przeświadczeniu (wiary w prawdziwość, słuszność czegoś)).
W takim przypadku nie dojdziemy do porozumienia, bez ustalenia znaczenia używanych słów.


Dokładnie używam w takim znaczeniu jak podałeś. Ale Ty idziesz w absurd. I twierdzisz, że istnieje jakaś wiedza bez czyjegoś przekonania, co do jej słuszności.

Zatem ponawiam pytanie: Istnieje jakaś wiedza naukowa bez kogokolwiek przekonania, że jest ona słuszna i poprawna? Jeżeli tak, to proszę o przykład takowej wiedzy naukowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:42, 13 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musicie wpuścić JOW-y, zmienić konstytucję,
a na końcu tego modelu jest zmiana ustroju
na system prezydencki i wtedy przed Polską
sly is the limit. Nie ma wtedy siły, która by
powstrzymała polski naród przed staniem się
supermocarstwem


Mariusz Max Kolonko "Do Rzeczy" 16/2016

Very Happy Polska supermocarstwem? Very Happy Równie dobrze mógłbym zamieścić to w "Polityce na wesoło"...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:50, 22 Lip '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:

Dla jednych wady są zaletami, jak dla kapitalisty niskie wynagrodzenia - zaletą, a dla Ciebie - wadą.
Tak też postrzegasz wady konkurencyjnego systemu dla Twoich propozycji systemów.


Tyle że:
Primo Ja w niczym nie mam ochoty z Tobą konkurować.
Secundo To nie są moje propozycje. Przede mną je składali Proudhon, Marks, Keynes, Kalecki czy nawet Milton Friedman. Nawet pomysł dwuwalutowości został pewnie prze kogoś innego wymyślony wcześniej, ale jeszcze nie wiem przez kogo.

Cytat:
System ma prawdopodobieństwo zaistnienia równe prawdopodobieństwu wyboru systemu w referendum.


Tylko prawdopodobieństwo jego wyboru przez ludzkość własnie jest mniejsze niż trafienie dzisiaj przez mnie paru milionów w totka. Zwłaszcza, że nie gram...

Cytat:
Prawdopodobieństwo tego, że za Twojego życia upadnie kapitalizm jest mniejsze od tego, że nie dożyjesz jego upadku.


Nie oświeciłeś mnie pod tym względem. Nie zmieniłeś też przekonania, że i tak on upadnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:12, 22 Lip '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
Musicie wpuścić JOW-y, zmienić konstytucję,
a na końcu tego modelu jest zmiana ustroju
na system prezydencki i wtedy przed Polską
sly is the limit. Nie ma wtedy siły, która by
powstrzymała polski naród przed staniem się
supermocarstwem


Mariusz Max Kolonko "Do Rzeczy" 16/2016

Very Happy Polska supermocarstwem? Very Happy Równie dobrze mógłbym zamieścić to w "Polityce na wesoło"...


Tego kolonkę mocno pogrzało. Wystarczy że PIS zrobi 50 jowów przypadających na Podkarpacie, Świętokrzyskie i Lubelskie i 50 jowów na resztę Polski i będą mieli 80% poparcia przy realnym poparciu ok 30%. Potem zmienimy system na prezydencki, przy czym prezydentem zostanie Jarek, zmiana konstytucji w stylu orbanowsko-erdoganowskim i... No właśnie, strach pomyśleć co dalej. Dziwi mni żectaki ignorant i dyletant jak Kolonko zdobywa taką popularność w sieci... A może wlaśnie dlatego ją zdobywa? Jak raz mądrze Korwin powiedział, większość jest zawsze głupia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 22 Lip '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
WZBG napisał:
FortyNiner napisał:
WZBG napisał:
Sam napisałeś, że niepełna, czyli to co jest niepełne nie jest błędne.


A moim zdaniem tak.

Masło maślane, błąd błędny, i dalej błąd to niepełne, jak błąd błędny. Do tego niepełny warunkowo, bo późniejszy. Tak, jak odczytałeś w podanej nazwie Holy Roman Empire, iż do niego ktoś zalicza Królestwo Galicji i Lodomerii i to jest faktyczny błąd, a nie wyimaginowany.


Podałeś nieprawidłową odpowiedź i nie ma sensu ciągnąć tego tematu.


Odpowiedź wykluczyła umieszczenie Galicji (leżącej na północ i na północny-wschód od Dunaju) w granicach Holy Roman Empire.

Wymienione tereny to
WZBG napisał:
te, na północ od Dunaju, te które przecina Dunaj i ich część jest na północ od tej rzeki:


FortyNiner napisał:
Cytat:
Przecież w 1804 r. nie było czegoś takiego, jak "polska część Śląska Cieszyńskiego". Cieszyn, jak i Księstwo Bielskie wchodziły w skład Cesarstwa Austrii.


Podałem Ci opis obecny, bo pytanie dotyczyło tereny dzisiejszej Polski. W 1804 r. Polska nie istniała. Podałem też termin z mapki, którą wkleiłeś.


Można tu zacytować:
FortyNiner napisał:
Tak czy owak Twoja odpowiedź [...] była niepełna czyli błędna



FortyNiner napisał:
w ogóle dyskusja na ten tema z Tobą, staje się nudna, bo chyba historią się za bardzo nie interesujesz. Smile

Twoje zainteresowanie: "Wiara czy wiedza logiczna?" zaprowadziło Cię na manowce, skręciłeś z drogi logiki na domysły.

Uzyskaną odpowiedź:

WZBG napisał:
Wiara

Źródła historyczne wskazują na Holy Roman Empire
http://www.edmaps.com/html/holy_roman_empire.html

Kaiserthum Oesterreich 1804–...
Cesarstwo Austrii 1804-...


przekułeś na własny domysł o umieszczeniu Galicji w granicach Holy Roman Empire.

Wiarą jest to, że część terenu w granicach dzisiejszej Polski, mogła w 1800 r. należeć do państwa o nazwie Austrii.
Źródła historyczne wskazują na to, że w 1800 r. istniał Holy Roman Empire i nie była to Austria (jak nazwa wskazuje).
Cesarstwo Austriackie powstało w 1804 r.



FortyNiner napisał:

Cytat:
FortyNiner napisał:

Cytat:

FortyNiner napisał:

Cytat:

Istnieje wiedza naukowa bez żadnego przekonania (zdania opartego na przeświadczeniu (wiary w prawdziwość, słuszność czegoś)).


Very Happy Twierdzisz, że istnieje jakaś wiedza naukowa, co do której nikt nie ma przekonania w jej słuszność. Very Happy
A może podasz łaskawie przykład takiej wiedzy naukowej? Very Happy


Śmierć człowieka.

Oczywiście przypadek Elvisa to tylko popkultura Smile



I chcesz stwierdzić, że nikt nie jest przekonany o śmierci Elvisa Presleya? Very Happy

Jeśli tak, to mylisz się. Ja jestem przykładowo przekonany co do tego. Znasz więc jakiś przykład jakiejś wiedzy naukowej, która nie jest przekonaniem nikogo czyli co do jej słuszności nikt nie jest przekonany? Nawet twórca tejże wiedzy? Very Happy


Przyznaj, że używasz terminu "przekonanie" w innym znaczeniu niż słownikowym - przekonania (zdania opartego na przeświadczeniu (wiary w prawdziwość, słuszność czegoś)).
W takim przypadku nie dojdziemy do porozumienia, bez ustalenia znaczenia używanych słów.


Dokładnie używam w takim znaczeniu jak podałeś. Ale Ty idziesz w absurd. I twierdzisz, że istnieje jakaś wiedza bez czyjegoś przekonania, co do jej słuszności.

Zatem ponawiam pytanie: Istnieje jakaś wiedza naukowa bez kogokolwiek przekonania, że jest ona słuszna i poprawna? Jeżeli tak, to proszę o przykład takowej wiedzy naukowej.


Twoje przekonanie o śmierci Elvisa Presleya nie jest wiedzą naukową.
Ponieważ wiedza opiera się na badaniu.
Taką wiedzę np. miały/mają osoby, które bezpośrednio zajmowały się jego ciałem w ramach usług pogrzebowych

Śmierć człowieka.
Przykładowe badania, czy ma miejsce śmierć człowieka:
1. Być tam, gdzie są "trupy", 'martwe ciała",
2. Obserwować zmarłego, przy otwartej trumnie, a później śledzenie jej losu i zawartości przez określony czas (zamknięcie trumny, filmowanie jej przemieszczania i transportu do kościoła i na cmentarz, wnoszenia, umeijscawiania w kościele i wynoszenia, na cmentarzu przemieszczania po zakopanie, obserwacji zakopanego miejsca wraz z pomiarami czy nie ma podkopu itd... Aż do momentu zakończenia badania i braku faktu ożywienia zmarłego).
3. Obserwacja z pkt 2 tylko z dodaniem usług pogrzebowych z krematorium i kremacją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:24, 22 Lip '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
WZBG napisał:

Dla jednych wady są zaletami, jak dla kapitalisty niskie wynagrodzenia - zaletą, a dla Ciebie - wadą.
Tak też postrzegasz wady konkurencyjnego systemu dla Twoich propozycji systemów.


Tyle że:
Primo Ja w niczym nie mam ochoty z Tobą konkurować.
Secundo To nie są moje propozycje. Przede mną je składali Proudhon, Marks, Keynes, Kalecki czy nawet Milton Friedman. Nawet pomysł dwuwalutowości został pewnie prze kogoś innego wymyślony wcześniej, ale jeszcze nie wiem przez kogo.


To nie rywalizujesz tu własną racją z racją innych?


Referendum, preliminarz potrzeb/zamówienia, hierarchia potrzeb, przetarg na zatrudnienie, zamówienie, zdolność produkcyjna były znane przed narodzeniem tych panów.


FortyNiner napisał:

Cytat:
System ma prawdopodobieństwo zaistnienia równe prawdopodobieństwu wyboru systemu w referendum.


Tylko prawdopodobieństwo jego wyboru przez ludzkość własnie jest mniejsze niż trafienie dzisiaj przez mnie paru milionów w totka. Zwłaszcza, że nie gram...

Ale większe od prawdopodobieństwa, że dożyjesz upadku kapitalizmu.


FortyNiner napisał:

Cytat:
Prawdopodobieństwo tego, że za Twojego życia upadnie kapitalizm jest mniejsze od tego, że nie dożyjesz jego upadku.


Nie oświeciłeś mnie pod tym względem. Nie zmieniłeś też przekonania, że i tak on upadnie.


To hipoteza, a nie przekonanie. Jak najdalej od wiary.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:35, 23 Lip '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:

Ale większe od prawdopodobieństwa, że dożyjesz upadku kapitalizmu.


Nie. Prawdopodobieństwo upadku kapitalizmu w ciągu najbliższych 20 lat jest spore. Wybór Twojego systemu poniżej promila.

Cytat:


To hipoteza, a nie przekonanie. Jak najdalej od wiary.


Masz alergie na słowo wiara. Ale to nie zmienia faktu, że każda hipoteza jest wiarą do czasu jej udowodnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:34, 23 Lip '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
WZBG napisał:

Ale większe od prawdopodobieństwa, że dożyjesz upadku kapitalizmu.


Nie. Prawdopodobieństwo upadku kapitalizmu w ciągu najbliższych 20 lat jest spore. Wybór Twojego systemu poniżej promila.

Prawdopodobieństwo upadku kapitalizmu za twoje życia jest niższe, niż prawdopodobieństwo wyboru systemu (z referendum, z jednostkami pieniężnymi ogólne zdolności produkcyjnej...) przez ludzi w przyszłości ogółem.

Cytat:


To hipoteza, a nie przekonanie. Jak najdalej od wiary.


Masz alergie na słowo wiara. Ale to nie zmienia faktu, że każda hipoteza jest wiarą do czasu jej udowodnienia.


Cytat:
hipoteza 1. «założenie oparte na prawdopodobieństwie, wymagające sprawdzenia
http://sjp.pwn.pl/slowniki/hipoteza.html

Cytat:
wiara 2. «przekonanie, że coś jest słuszne, prawdziwe,
http://sjp.pwn.pl/szukaj/wiara.html

Wiara jest nieprawdopodobna, nie sprawdza się jej, a hipoteza jest "zaczynem" sprawdzania/badania prawdopodobieństwa występowania tezy z hipotezy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:13, 23 Lip '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiara może być zarówno prawdopodobna, jak i nieprawdopodobna. Można wierzyć w ojca i matkę, a prawdopodobieństwo ich istnienia wynosi 100%. Można wierzyć (co nieczęsto mi się zdarza) nawet "Gazecie Wyborczej". Jej istnienie jest raczej prawdopodobne. I nawet pewne informacje tam są prawdziwe. Wszak do dobrego kłamstwa potrzebne jest ziarno prawdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polemiki
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile