W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wojna w Polsce   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 36903
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:53, 08 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
Jeśli ktoś chce nas wmanipulować w wojnę , to jak go rozpoznać ?


Tym kimś zawsze jest lobby wojskowo-przemysłowe. Wojna to dla nich wielki interes. A gdzie ona jest, tyo ma mneijsze znaczenie. Byle by byłą z daleko od właścicieli fabryk broni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:54, 08 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzmy że:

Toruń polem bitwy – czyli co wynika z manewrów NATO i Rosji.
W ostatnich dniach polski MON ustami gen. Tomaszyckiego ujawniło scenariusz ogromnych manewrów NATO pod kryptonimem Anakonda-16, które odbędą się w czerwcu na terytorium Polski. Ich analiza, w zderzeniu z informacjami jakie przeciekły z wielkich manewrów rosyjskich „Zapad-2013” , są dla mieszkańców grodu Kopernika przerażające i rodzą uzasadniony niepokój.
Rosjanie w kontrataku idą do Wisły
Scenariusz wojenny jaki ćwiczyły wojska Białorusi i Rosji w manewrach Zapad 2013, nie jest do końca znany. Jednak posiadane informacje i dane wywiadowcze, pozwoliły zachodnim analitykom wojskowym naszkicować ich zarys.
Otóż Rosjanie zakładają skoncentrowany atak sił NATO na obszar Okręgu Kaliningradzkiego i Białorusi. W pierwszym etapie ćwiczono więc powstrzymywanie atakujących kolumn wojsk NATO oraz przerzucenie z rosyjskiej głębi operacyjnej rezerw, ich koncentrację w ugrupowania uderzeniowe . W drugim etapie, podobnie jak w okresie Układu Warszawskiego, Rosjanie ćwiczyli przejście do kontruderzenia i operację zaczepną. I tu pojawia się element niepokojący nasz kraj.
Otóż planiści rosyjscy założyli, że skoncentrowane odwody rosyjskie, dysponując przewagą liczebną oraz sprzętową rozpoczną operację ofensywną wypierając wojska NATO z Białorusi. Nie poprzestaną jednak na tym. Aby złamać potencjał ofensywny NATO i zagrożenie dla Białorusi i Okręgu Kaliningradzkiego, oraz w myśl zasad sformułowanych klasyków strategii, terenem bitewnym ma się stać terytorium sił agresora. W tym przypadku Polski.
Za optymalne, rosyjscy stratedzy uznali, przeprowadzenie ofensywy w celu osiągnięcia rubieży obronnej na linii rzeki Wisła. Po osiągnięciu jej brzegów, a optymalnie utworzeniu przyczółków po drugiej stronie rzeki do działania ma przystąpić dyplomacja.
Jaki związek ma z tym Toruń? Ano od Warszawy do Gdańska jest tylko jedno miejsce, gdzie na relatywnie wąskim odcinku znajdują się 4 mosty na Wiśle, w tym 3 w samym centrum miasta.
Znając rosyjską sztukę wojenną i zasady prowadzenia działań bojowych wynikające z regulaminów, stanowi to wyrok dla miasta. Ciąg dalszy można z dużą dozą prawdopodobieństwa zrekonstruować. Jak będzie wyglądał hipotetyczny atak rosyjski?
Rosjanie dokonają szeregu uderzeń lotniczych i rakietowych w celu sparaliżowania obrony miasta i jednostek go broniących. Liczne rosyjskie siły spadochronowe, zapewne zostaną desantowane na tyłach wojsk NATO stawiających opór głównym rosyjskim siołom pancernym idącym z Białorusi. Znane z „Krymu” oddziały specjalne „zielone ludziki” będą chciały uchwycić nienaruszone przeprawy mostowe.
Czynnik strat pośród ludności cywilnej czy też zniszczeń zabudowy miejskiej, w tym zabytkowej, nie ma w rosyjskiej taktyce najmniejszego znaczenia. Zakładać zatem należy, że atakujących spadochroniarzy silnie będzie wspierać lotnictwo i to tak taktyczne samoloty bombowe typu SU-34, szturmowe SU-25 jak i śmigłowce uderzeniowe MI-28 i Ka-52.
Tak jak to obserwujemy aktualnie w Syrii, a wcześniej widoczne to było podczas wojny 5 dniowej w Gruzji, lotnictwo rosyjskie całodobowymi uderzeniami będzie dewastować linie obronne przeciwnika i podchodzące do linii frontu odwody. Efekt tych ataków był w Gruzji porażający. Zdemoralizowane i zdezorganizowane jednostki armii gruzińskiej porzucały sprzęt, w tym działa oraz czołgi i poddawały się panicznej ucieczce.
W tym wywołanym chaosie i zniszczeniach przedzierać się będą rosyjscy komandosi GRU „zielone ludziki” , za nimi spadochroniarze aby zdobyć toruńskie mosty dla idących za nimi zagonów pancernych np. dla nowo sformowanej w Rosji 1 Armii Pancernej Gwardii. Dla pobudzenia wyobraźni roli toruńskich mostów przypomnieć sobie można słynny film wojenny o operacji Market-Garden „O jeden most za daleko”. Tam również spadochroniarze zdobywali mosty dla idących z tyłu sił pancernych czyli XXX korpusu genHorracks’a.
Anakonda-16 czyli jak NATO Toruń odzyska próba analizy manewrów
Manewry Anakonda-16 to największe ćwiczenia NATO od upadku „żelaznej kurtyny”. Amerykanie zostaną przerzuceni do Polski. Łącznie będzie to 13,9 tys. żołnierzy. Łącznie w manewrach uczestniczyć będzie aż 31 tys. żołnierzy z 23 państw NATO i Ukrainy. Oficjalnie celem ćwiczenia jest odpowiedź na taką agresję, jakiej dokonała Rosja na Ukrainie.
Założenia manewrów. „Czerwoni” – hipotetyczny sojusz, dążąc do opanowania krajów w basenie Bałtyku, atakują Estonię, Łotwę, Litwę, próbują też zająć północną Polskę. Czyli dokładnie tak jak to ćwiczyli Rosjanie w manewrach Zapad -2103. W różnych regionach Polski , pojawiają się grupy “zielonych ludzików, które zwalczać maja siły specjalne krajów NATO.
Jak informuje ppłk. Walatek, 8 czerwca , po przeprowadzonym nad Toruniem desancie spadochronowym (część amerykańskich spadochroniarzy będzie leciało wprost z USA) Amerykanie zajmą most gen. Zawadzkiej.
A zatem nasi sojusznicy, zakładają przejściową utratę naszego miasta i ćwiczą jego odzyskanie.
Przeprowadzona zostanie operacja desantowania kilku tysięcy żołnierzy amerykańskich i sprzętu ciężkiego nad toruńskim poligonem. Rozwinie się tam również artyleria.
Oczywiście, nikt tego wprost nie powie, ale przećwiczą „wsparcie desantu „w postaci uderzeń lotniczych i artyleryjskich na broniące się siły „czerwonych”. Czyli w okresie wojennym musimy się liczyć jako mieszkańcy miasta z sojuszniczym bombardowaniem Torunia. Oczywiście Amerykanie dysponują bez porównania większą ilością precyzyjnych środków ataku lotniczego i artyleryjskiego, nie zmienia to jednak faktu, że jeśli rosyjskie wojska zajmą np. obronę mostu gen. Zawadzkiej w górującym nad mostem zakładzie Nestlle czy osiedlem Winnica, to zostaną one „starte z powierzchni ziemi” przez naloty US Air Force.
Ale to nie koniec manewrów związanych z Toruniem.
Z Zachodu przez Polskę mknąć będą kolumny wojsk amerykańskich na transporterach opancerzonych Stryker. Będą to amerykańscy dragoni z 2. Regimentu Kawalerii (wyruszą z Niemiec przez Polskę oraz Czechy i pojadą na Litwę, Łotwę i Estonię). Dla nich saperzy wybudują mosty pontonowe na Odrze w okolicach Krosna Odrzańskiego.
Wybudują tez most na Wiśle w Chełmnie . Płk. Walatek twierdzi, że zbudują go w ciągu około godziny saperzy z Polski, Holandii i Wielkiej Brytanii. Budową będą dowodzili Niemcy, a za osłonę przeprawy odpowiadali żołnierze amerykańscy . W ciągu dnia przez przeprawę przejedzie przeszło 300 pojazdów.
Co to oznacza? Ano to , że NATO zakłada , że oddziały spadochroniarzy rosyjskich doczekają się wsparcia i dotrą do nich czołowe oddziały pancerne . Tym samym amerykański desant nie wyzwoli miasta, ale zwiąże obrońców w walce. Wtedy na skrzydło broniących Torunia oddziałów rosyjskich wyjdą amerykańskie siły zmechanizowane przerzuconym pod Chełmnem mostem. Oskrzydleni Rosjanie , w założeniu NATO-wskich planistów wycofają się z miasta. Choć co bardziej prawdopodobne w oparciu o zabudowę Torunia stoczą tu bitwę z nadciągającymi wojskami NATO.
Wszystko to tylko hipoteza w oparciu o ujawnione elementy manewrów Anakonda-16, ale wielce prawdopodobne.
Tak czy inaczej scenariusz III Wojny światowej jest dla mieszkańców Torunia przygnębiający. Jeśli na poważnie brać pomysły planistów Rosji i NATO, to gród Kopernika zamieni się bowiem w morze gruzów i przypominać będzie obrazy syryjskiego Allepo jakie widzimy na ekranach TV.





Wojna ma trwać, trup ma się słać, trepy awansować, banki kredytować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:04, 08 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ps.
ANAKONDA, a może ANA-KOMDON. Zrobić sobie dobrze, ale bez potomstwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:21, 08 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aximia napisał:
OT - zwyciężyła koncepcja "harcerzyków"?
Kilka dni temu minister ON, A. Macierewicz, podpisał uroczyście koncepcję tworzenia wojsk Obrony Terytorialnej. Sam dokument, liczący ponad 30 stron, nie został jednak ujawniony do dziś. Zaczynają jednak stopniowo wypływać niektóre informacje na ten temat.



aximia - niedawno Putin też zaczął organizować obronę terytorialną w Rosji - są infa w necie.

Rozumiem, że twój komentarz o harcerzykach głosi że Rosji wolno a Polsce nie? Rosji już dużo wolno - rozmieścić iskandery w obwodzie kaliningradzkim ( info oficjalne podane przez media również tv) z głowicami nuklearnymi - i co ? I nic Polacy nie mogą mieć pretensji. Mało tego Polakom nigdy nie wolno było mieć broni atomowej i nie plujemy się o to choć to jawna niesprawiedliwość bo wszyscy mogli by Polskę pocałować w dupę, ale czy Polacy się o to burzą? Nie


Ale jak piszesz że Polacy mają jakichś harcerzyków obrony terytorialnej w momencie kiedy Putin robi to samo to się najpierw kopnij w dupę!

Bo Polacy z Rosjanami walczyć nie chcą - zwykli obywatele - nie chcą po prostu, tylko w momencie jak na swoim terenie będą zmuszeni.

Więc więcej szacunku do ludzi i języka w którym piszesz!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:17, 08 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mala napisał:
aximia napisał:
OT - zwyciężyła koncepcja "harcerzyków"?
Kilka dni temu minister ON, A. Macierewicz, podpisał uroczyście koncepcję tworzenia wojsk Obrony Terytorialnej. Sam dokument, liczący ponad 30 stron, nie został jednak ujawniony do dziś. Zaczynają jednak stopniowo wypływać niektóre informacje na ten temat.



aximia - niedawno Putin też zaczął organizować obronę terytorialną w Rosji - są infa w necie.

Rozumiem, że twój komentarz o harcerzykach głosi że Rosji wolno a Polsce nie? Rosji już dużo wolno - rozmieścić iskandery w obwodzie kaliningradzkim ( info oficjalne podane przez media również tv) z głowicami nuklearnymi - i co ? I nic Polacy nie mogą mieć pretensji. Mało tego Polakom nigdy nie wolno było mieć broni atomowej i nie plujemy się o to choć to jawna niesprawiedliwość bo wszyscy mogli by Polskę pocałować w dupę, ale czy Polacy się o to burzą? Nie


Ale jak piszesz że Polacy mają jakichś harcerzyków obrony terytorialnej w momencie kiedy Putin robi to samo to się najpierw kopnij w dupę!

Bo Polacy z Rosjanami walczyć nie chcą - zwykli obywatele - nie chcą po prostu, tylko w momencie jak na swoim terenie będą zmuszeni.

Więc więcej szacunku do ludzi i języka w którym piszesz!



Tawariszcz @AKSIMA, chyba nas zdemaskowano.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 768

PostWysłany: 14:12, 08 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby wojna stała się faktem trzeba ją zainicjować ja jestem ciekaw jak to mogli by zrobić?
Jakiego False Flaga się spodziewać Smile?
Póki co Rosja dostosowuje się do naszego postępowania wobec niej i stara się trzymać dystans jak najbardziej się da, my zapewne nawet nie jesteśmy świadomi do końca jak polski rząd lub NATO "prowokuje" rosje , a ich normalne reakcje w odniesieniu do zaistnaiałej sytuacji od razu stają sie przedmiotem nakręcania rusofobii.
szkoda że po ruskiemu nie umim to bym się więcej podowiadywał
bo np wycinka lasów dla rakiet w obwodzie kaliningradzkim tak bez powodu zdarzyć się nie mogła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:22, 08 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agre napisał:
Żeby wojna stała się faktem trzeba ją zainicjować ja jestem ciekaw jak to mogli by zrobić?
Jakiego False Flaga się spodziewać Smile?


Jakiś oddział w polskich mundurach w obwodzie kaliningradzkim i bigos jest gotowy...

Ale jeśli pytasz o realność takiej zjawiska, to małe szanse...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:30, 08 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agre napisał:
Cytat:
Walka od początku świata to walka między wybranymi. Osobami, rasami, narodami itd. Kain zabija, by wyeliminować wybranego i zająć jego miejsce.


Cytat:
To pytanie o to, skąd w nas to wieczne nienasycenie , za czym gonimy?

*rozładowania mocy tu mam na myśli że dusza ma określoną energie która tkwi tak jakby w naszym sednie =duszy i jest to potrzeba nie wynikająca z naszej przynależności do świata. Człowiek podświadomie pragnie rozładować ją w jakiś sposób lecz nie może tego zrobić bo wtedy zaprzeczy celowi swojej egzystencji bo jak znajdzie ten cel to potem nie będzie miał poco istnieć.
"istniejesz po to by szukać ale nigdy nie znajdziesz bo jak znajdziesz to po co masz istnieć ?"

sam te definicje powoli dopiero zacząłem tworzyć wiec jest pewnie nie spójna i może brzmi dziwnie ale muszę ją jeszcze przemyśleć a to mi dobre parę lat zajmie xd

Chcemy cieszyć się pełnią życia, trzymać się go i unikać wszystkiego, co według ludzkiej miary szkodzi bliźniemu. Jeśli teraz  szkodzę ******* , to tylko dlatego, że inaczej oni szkodziliby mi. Tak robi i dobry Bóg: rzuca nagle masy ludzi na ziemię i niech się każdy sam martwi o siebie. Jeden zabiera drugiemu, i koniec końców pewne jest tylko to, że zwycięża silniejszy. To zresztą najsensowniejszy układ, gdyby było odwrotnie, nic by nie powstało. Gdybyśmy nie przestrzegali praw natury, nakazujących korzystanie z prawa silniejszego, to pewnego dnia pożarłyby nas dzikie zwierzęta, potem owady pożarłyby dzikie zwierzęta, aż w końcu pozostałyby tylko mikroby.

Moze to ten mędrzec podał najpełniejszą odpowiedź na to pytanie?
Kto wie , kto to powiedział ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:36, 08 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas - tawariszcz aximia nie tawariszcz - z wielką milością do mateczki i Putina się nie kryje. Jedno jest pewne mnie sprawa na ten przykład Ukrainy nie obchodzi. Kobiety Ukrainki które do Polski przyjeżdżają prawie wszystkie dziwki ( chodzi też o uczelnie gdzie niby studentki a ile to historii już takich słyszałam) a mężczyźni - jeszcze przed Krymem i jego sprawą ukraińcy 80% z kryminogenną przeszłością, więc niech se rasija tam układa jak chce. Ale jak ktoś chce rozpierdolić mój dom i kraj to wara - nawet słownie. Bo każdy widzi nawet największy sympatyk Rosji, że my to zawsze tylko to pieprzone pole walki.

Jeden lub drugi idiota a decyduje za miliony ( w świecie)- to tak w uproszczeniu a i tak wszyscy na jednym wózku mniej lub bardziej skłóceni.

Pazdrawljaju - daswidania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:53, 08 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Uzupełnij brakujące pozycje .
Z konsomolskim pozdrowieniem @świniopas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 768
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 16:07, 08 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chcemy cieszyć się pełnią życia,

Cały sęk tkwi wg mnie w tym zdaniu, gdyż pełnia życia Czym ona jest dla mnie dla ciebie dla milionów innych? Logika pojmowania rzeczywistości oraz fizjologia zazwyczaj sens "pełni życia" zwiąże z materializmem i tu nie mogę im racji odmówić jednak takie postawienie pod ścianą sprawia że sami się zniewalamy w pogoni za tą "pełnią życia"
Oczywiście po drodze jest też kwestia ograniczenia dóbr co sprawi że pogoń za pełnią życia ostatecznie stanie się dead match-em o środki do przeżycia z innymi.
Ja uważam że człowiek powinien sam sobie wykreować sens życia własny wynikający z poznania siebie swoich uwarunkowań tendencji słabych i mocnych stron oraz zainteresowaniami również. ale by tego dokonać trzeba ciszy i skupienia. XXI wiek minded-owej bombardy medialnej to uniemożliwia, a nawet zwalcza to.
Ludzie nie świadomi lub ci co ulegają tej bombardzie wchodzą do pralki wiecznej walki o przetrwanie.
Która nigdy nie spełni ich sensu istnienia bo on wynika z nas a nie jest gdzieś tam do kupienia bądż zdobycia.
Ale przetrwają będą lepsi i będą ewoluować dalej w kierunku zależnego od środowiska które dziś w polsce i na świecie ktoś kontroluje zapewne. No i potem prokreacja itd itp ...
Ale to nie moja ścieżka, moja ścieżka to wykreowanie samemu sobie sensu życia itd spełnienie go w końcu musi nadejść prędzej czy póżniej bo ciągle szukam w sobie tego rozwiązania. Przy takich poszukiwaniach mała najdrobniejsza drobnostka potrafi dać mi porównywalnie tyle szczęścia co wygrana w totka. Trzeba umieć na swoją dusze odpowiednio oddziaływać.

Niestety to ślepa ścieżka bo jak znajdę sposób by je całkowicie spełnić sens istnienia to co mi zostanie ? Nie wiem
może się powieszę z powodu osiągnięcia wszystkiego co moja dusza pragnie, a może istnieje dalszy progres odkrycie innych pragnień kto tam wie jeszcze tam nie dotarłem.

Prawa natury i owszem ograniczają nas ale są tylko ogranicznikiem a nie celem naszej egzystencji.
A ja swoją filozofią te prawa natury po prostu bagatelizuje. Mnie one dotyczą ale nie są wgl istotne
Cytat:
Moze to ten mędrzec podał najpełniejszą odpowiedź na to pytanie?
Kto wie , kto to powiedział ?

Pytasz mnie o źródło :O?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agient007




Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:14, 09 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekan napisał:
Piszę myśli automatycznie. Czy poniektórych tu po-jebło?/ Myśl tworzy Twój Świat.Nie zauwwwarzyłeś Przy-Ja-Cielu, rze jakaś KURWA w pejsach z kapeluszem Ci dyktuje myśli?


Dlaczego te myśli się nie urzeczywistniły:
http://web.archive.org/web/2007092721060.....k%2010.mp3
?

Manifestacja ludności Warszawy - 3 września 1939
(sprawozdaje J. Małgorzewski)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:50, 09 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Agre"]
Cytat:
.
Która nigdy nie spełni ich sensu istnienia bo on wynika z nas a nie jest gdzieś tam do kupienia bądż zdobycia.
Ale przetrwają będą lepsi i będą ewoluować dalej w kierunku zależnego od środowiska które dziś w polsce i na świecie ktoś kontroluje zapewne. No i potem prokreacja itd itPP
Cytat:
Moze to ten mędrzec podał najpełniejszą odpowiedź na to pytanie?
Kto wie , kto to powiedział ?

Pytasz mnie o źródło :O?

Pytałem o autora tych słów. Jest nim Adolf H. , człowiek przerazajacy. Ale bardziej przerazające jest to, ze większość ludzi żyje według tych zasad , nie widząc w tym nic złego.
SPEŁNIENIE, WOJNA
Dla Adolfa spełnieniem nie była kasa, chciał czegoś innego. Każdy wybiera indywidualnie. Szukamy spełnienia, TRWAŁEGO, które ugasi ten wewnętrzny ogień. Przeważnie upatrujemy go w kasie. 2 bańki do wygrania – obstawiają jak zwykle. 60 baniek – amok, kolejki, dyskusje . 2 bańki to za mało na amok. Im większe wiadro ze słoną wodą , tym większy szał. Sama myśl o wygranej, o kwocie która da spełnienie a nie jedyni poprawę – wprowadza w taki stan.
Mówiąc krócej – szukamy czegoś trwałego na świecie , w ktorym nic nie ma trwałości.
Michael Jackson, Adolf H. , Rotshild, Ziutek D. – wszyscy szukają tego samego. TRWAŁEGO SPEŁNIENIA. Świat nam go nie da, wiemy o tym. Więc czym jest to, co każe nam szukać?
Dla mnie to głos tego, co w nas niematerialne. Ducha, duszy , Epinoi Światłości ....
Wymydlamy się w tej gonitwie. Szukamy nie tam, gdzie to ukojenie jest. Tak chce stwórca , i tak się dzieje. Świat zrobi wszystko, byśmy tkwili w tym błędzie. Mówi o tym Jezus w pismach kodeksu Nag Hammadi. Po to przyszedł, by wyprowadzić nas z błędu. Jezus nazywa tam świat miejscem błędu. Kto z innych nauczycieli tak nazywa nasz świat? Od kogo to zapożyczył, jak sugerują niektórzy ?
Nie radzę nikomu szukać tego spełnienia na innej drodze, niż droga Jezusa. Wszystkie inne drogi prowadzą donikąd. Żadna religia ani ideologia nie jest oparta na prawdziwym przesłaniu Zbawcy. Przeczytaj kodeks Nag Hammadi - szczgólnie te pisma które cytują wypowiedzi Jezusa, to zrozumiesz.
Nawet Hitler to zauważył:
... „Najcięższym ciosem, jaki kiedykolwiek spadł na ludzkość było nadejście chrześcijaństwa. Bolszewizm jest nieślubnym dzieckiem chrześcijaństwa. Jedno i drugie zostało wymyślone przez Żydów.”...
TRWAŁOŚĆ, spełnienie, ukojenie jest jedynie u Istniejącego Ojca. Ponieważ mało kto zna nauki Jezusa – mamy to, co mamy. Świat idzie odmienną drogą, dlatego tak jest, jak jest.
Świat naszymi rękami produkuje nowe mamidła, ale pomysły się kończą. Co będzie, gdy wyczerpie się zasób dostępnych opcji potencjalnych ułud spełnienia ? END GAME?
WOJNA JEST TAK SAMO DOBRA, JAK I ZŁA. Koniec ciała to nie koniec duszy.
Koniec duszy to jej całkowite zaprzedanie, wypalenie kapitału pragnień.
Oliwa w lampach panien czekających na nadejście oblubieńca.
Wypalona wola, pragnienie, uwaga, energia . Mamy wszystko to roztrwonić dla świata. Tego chce świat i jego stwórca.
Przed tym właśnie przestrzega nas Jezus. Tylko po to przyszedł.
Dlatego nie dziw się, że błądzimy. Szukamy w złym kierunku. Nie szukamy Prawdy, a jedynie poprawy swojej sytuacji. Polecam kodeks Nag Hammadi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 768

PostWysłany: 20:07, 09 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toś mnie zaskoczył :O
Cytat:
SPEŁNIENIE, WOJNA

Wydaje mi się że to jest tylko jedno z rozwiązań na tworzenie swojego świata
Ja jego drogą nie zamierzam podążać
Ponad to wraz z uświadomieniem sobie że to czego się pragnie nie jest kwestią materialną, pojawia się poczucie arogancji lepszości nad innymi sam tak mam i hitler również tak miał było to widać w jego ideologii.
Zapewne wy macie tak również co niektórzy, nie mniej pogardę przekształcam w "swoistą litość"
chęć dominacji w chęć samodoskonalenia jest jeszcze parę moich "wytycznych".
Problemem moim jest tylko gdzie tego szukać "samodoskonalenia" ? nie mam wskazówek poszlak.
Od czego zacząć?
No i jeszcze zauważyć można zależność że im szybciej dążysz do spełnienia "swojej" duszy w jakikolwiek sposób zależnie od celu jaki się obrało tym życie szybciej się wypala. Jak pisałem jak znajdzie się ten cel, sens, sposób wypełnienia duszy tym szybciej się "kopie w kalendarz" Sad
Wybaczcie że poza tematem
Dzięki postaram się zapoznać, ale nie wiem czy ten kodeks mnie nie przerośnie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:35, 10 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duda: Liczę na obecność wojsk kanadyjskich
Panie Fąferski , masz pan jakiś udziały w firmie pogrzebowej ?




Ktoś powie: temat poważny, a ja sobie jaja robię.
Czy to na pewno JA ?
Jeśli Putin ma jakieś agresywne plany wobec nas, to czemu zwleka? Jest jeszcze na nas za słaby?
Możliwe, że stawką w tej grze są..... Chiny.
Warto, choćby pobierznie zapoznać się z książką " Wojna o pieniądz " . To Chiny mogą najskuteczniej przełamać dominację banksterki, tego najbardziej się boją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:54, 10 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To efekt fobii. Tak im zostało po stanie wojennym, który był wprowadzony, żeby nie było radzieckiej interwencji. Natomiast taka postawa to igranie z ogniem. Na NATO liczyłbym w podobny sposób jak na Francję i Wielka Brytanię podczas II wojny światowej. Najbezpieczniejszą opcią w tej części Europy jest neutralność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 09:39, 10 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa sąsiadujące ze sobą w 1939 r. kraje:  Polska i Czechy. Który z nich zawzięciej się bronił,  który odniósł mniejsze straty ?
Dla ojczyzny trzeba żyć,  a nie umierać.
Ojczyzną umarlych jest cmentarz .
"Usiądź na brzegu i czekaj, a trup twojego wroga pojawi się w nurcie rzek."
... bo
"Kiedy nie możesz być lwem, bądź lisem "
... inaczej będziesz baranem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:46, 10 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogóle udział Polski w II wojnie światowej to była jedna wielka pomyłka. Minister spraw zagranicznych to był kompletny matoł i do tego buc. W ogóle nikt z władz w polskim wojsku nie brał poważnie doniesień swojego wywiadu. A do 1938 r. nasz późniejszy agresor był przekonany, że Polska jest jego sojusznikiem, a w najgorszym razie państwem neutralnym. Ale sanacji się zdawało, że są potęgą, choć II RP to był smród, brud i ubóstwo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 14:16, 10 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I niestety po części masz rację. Pamiętam opowiadania dziadka jaki głód i bieda były za czasów Piłsudskiego. Teraz się go wychwala i stawia pomniki a jak się żyło ludziom - cóż - są jeszcze osoby pamiętające tamte czasy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:20, 10 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz Szewczak to lubelski poseł PiS i główny ekonomista SKOK

"Tym, którzy dziś tak ochoczo chcą obalenia legalnego - polskiego rządu i obcej pomocy, a nawet i interwencji się dopraszają (...) warto przypomnieć lekcję polskiej historii. I dzień 9 maja 1794, kiedy to równo 222 lata temu na Rynku Starego Miasta w Warszawie stanęły szubienice dla zdrajców i sprzedajnych posłów" - pisze Szewczak, nawiązując do wypowiedzi Janusza Piechocińskiego i Jacka Żakowskiego.

"Taki był haniebny koniec Targowickiej Zdrady i jej autorów. Baczcie, więc Panowie Nowocześni, by historia nie zatoczyła koła i by polski lud ponownie nie musiał wymierzać historycznej sprawiedliwości. Zdrajcy, którzy zawiśli na Rynku Starego Miasta też byli majętni, ustosunkowani, pełni zaszczytów i poparcia na obcych dworach, ważniejszych nawet od Brukseli - dziś. Można bowiem być popularnym i w centrum uwagi i wydarzeń, nie zdając sobie sprawy z roli błazna po środku areny cyrkowej" - dodaje poseł.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1.....a3Img_Z9_6
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:50, 10 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyzak napisał:
Pamiętam opowiadania dziadka jaki głód i bieda były za czasów Piłsudskiego. Teraz się go wychwala i stawia pomniki a jak się żyło ludziom - cóż - są jeszcze osoby pamiętające tamte czasy.


Zresztą sam Piłsudski to był ekonomiczny kretyn, a do tego nie był w stanie przygotować polski w tym, czym znał się najlepiej czyli w wojsku. Ponadto był on agentem. Austriackim na pewno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:47, 11 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym proponowała krzykaczom z KOD-u zrobić manifestację żądającą natychmiastowej budowy schronów w kolalicji z pisem. Jeśli Putin jest taki zły to dlaczego Moskwa ma schrony i to przeciwatomowe dla ponad połowy swojej ludności (liczba mieszkańców około 12 milionów!) w momencie kiedy ani jeden rząd Polski nie wybudował ani jednego schronu dla ludności cywilnej nie tylko przeciwatomowego ale i przeciwlotniczego? Warszawa liczba mieszkańców ok 2 miliony!


Czy wiecie, że cały rząd ma schrony w swoich budynkach - cywile w ogóle nic?? Wszystkich których bronicie i kochacie - mają dla siebie i jeden tajny dla rządu koło Warszawy ale w chwili przenosin ze starego popereelowskiego - dane na ten temat nie są jawne.


Pod PKiN nie ma schronu! Ani jedna linia metra też nie ma schronu a miała jedna nią być....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:42, 12 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MALA
Cytat:
Czy wiecie, że cały rząd ma schrony w swoich budynkach - cywile w ogóle nic?? Wszystkich których bronicie i kochacie - mają dla siebie i jeden tajny dla rządu koło Warszawy ale w chwili przenosin ze starego popereelowskiego - dane na ten temat nie są jawne.


Na wszystko jest sensowna odpowiedź . Jeśli znasz historię postsolidarnościowych rządów , to wiesz zapewne że :
* zamykano zakłady pracy - ludzie nic
** zwracano majątki na podstawie odpisów notarialnych robionych w iZRAELU- ludzie nic
*** zadłużano kraj- ludzie nic
**** podwyższano podatki- ludzie nic
***** roztrojono służbę zdrowia- ludzie nic
****** pito , lulki palono itp na koszt podatnika- ludzie nic
Nie będę wymieniał wszystkich dobrodziejstw , jakie spłynęły na nas z nadania świętojebliwej solidarności . Przest postsolidarnościowe rozumiem wszystkich rządzicieli i partie powstałe p nieboszczce komunie
Ten brak reakcji ludzi , ten umysłowy bezwład ...
Spójrz na to ich oczami , a wtedy zrozumiesz czemu nie ma schronów .
Schrony - dla kogo ? Dla tej bandy debili ? Już przestają być politykom potrzebni ! Maszyny są o wiele wydajniejsze , posłuszne , niewymagające .
NWO in Poland . Nowi Wybrańcy Oszukanych .
Nowi Wybrańcy Oszukanych
NOWI , LECZ WCIĄŻ Z TEJ SAMEJ PULI . PO , PIS - jeden zwis !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:26, 12 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:

Na wszystko jest sensowna odpowiedź . Jeśli znasz historię postsolidarnościowych rządów , to wiesz zapewne że :
* zamykano zakłady pracy - ludzie nic
** zwracano majątki na podstawie odpisów notarialnych robionych w iZRAELU- ludzie nic
*** zadłużano kraj- ludzie nic
**** podwyższano podatki- ludzie nic
***** roztrojono służbę zdrowia- ludzie nic
****** pito , lulki palono itp na koszt podatnika- ludzie nic


Nie tak dokładnie nic. Była Samoobrona ze swymi blokadami. Me(n)dia się ich bały strasznie. Ale ostatecznie ich też skorumpowano. Ale nie bój nic: Przyjdzie kryska na matyska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:16, 12 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
Powiedzmy że:

Toruń polem bitwy – czyli co wynika z manewrów NATO i Rosji................
.......................... 1. Znane z „Krymu” oddziały specjalne „zielone ludziki” będą chciały uchwycić nienaruszone przeprawy mostowe.
2. Czynnik strat pośród ludności cywilnej czy też zniszczeń zabudowy miejskiej, w tym zabytkowej, nie ma w rosyjskiej taktyce najmniejszego znaczenia.
Zakładać zatem należy, ......................
Wojna ma trwać, trup ma się słać, trepy awansować, banki kredytować


1. Czyżby zielone ludziki zabiły kogoś na Krymie?
2. Czyżby dla zachodu czynnik ludzki (cywile) stanowił jakąkolwiek wartość?
Przypomnę choćby bombardowanie Drezna- według ukrywanych szacunków
zginęło bodaj więcej ludzi niż w Hiroszimie i Nagasaki.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13   » 
Strona 3 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wojna w Polsce
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile