W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Szef RWE: latem grożą nam nawet wielodniowe wyłączenia prądu   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 1424
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
killuminati




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:05, 23 Kwi '08   Temat postu: Szef RWE: latem grożą nam nawet wielodniowe wyłączenia prądu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szef firmy RWE - wielkiego dostawcy energii elektrycznej w Niemczech - Juergen Grossmann ostrzega, że latem grożą nam nawet wielodniowe wyłączenia prądu - donoszą w środę niemieckie media.

"W całej Europie będzie brakować prądu, ponieważ mamy za mało elektrowni" - powiedział Grossmann gazecie "Bild". Dodał, że obawia się wyłączeń, jeśli letnie miesiące okażą się gorące i suche.

Szef RWE twierdzi, że wystarczy, by podczas suchego, gorącego lata konieczne było wyłączenie niektórych elektrowni dla przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych, a już bezpieczeństwo zaopatrzenia w energię elektryczną będzie zagrożone.

Zdaniem Grossmanna, w Europie, także w Niemczech, grożą już w tym roku "wielodniowe" wyłączenia prądu.

Szef RWE domaga się w związku z tym budowy nowych elektrowni: "Politycy i obywatele muszą zrezygnować ze sprzeciwu wobec budowy nowych elektrowni, bowiem w przeciwnym wypadku grożą niedobory i wyłączenia prądu". W energetyce należy w dalszym ciągu stawiać także na węgiel brunatny i elektrownie atomowe (rząd Niemiec realizuje plan odchodzenia od tych źródeł energii, motywując to koniecznością ochrony środowiska - PAP). Ponadto konieczne są - według Grossmanna - nowe sieci energetyczne.

"Na pocieszenie" szef RWE zapewnił, że jego firma nie planuje w tym roku dalszych podwyżek cen energii elektrycznej.

"Die Welt" odnotowuje w wydaniu internetowym, że eksperci natychmiast oskarżyli Grossmanna o wywoływanie paniki.

źródło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
killuminati




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:28, 08 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Musimy się przygotować na to, że w czasie Euro 2012 wyłączenia prądu będą codziennością - informuje serwis wprost.pl.
Taki czarny scenariusz realizuje się obecnie w RPA, która będzie organizatorem piłkarskich mistrzostw świata w 2012 r. Okazuje się, że polski system energetyczny nie jest obecnie lepszy od południowoafrykańskiego. Już teraz znajduje się on na granicy wydolności – ostrzegają szefowie największych polskich zakładów elektroenergetycznych.

Pierwsze krótkie wyłączenia prądu mogą nastąpić już tego lata. Od 2010 r. należy oczekiwać dłuższych, regularnych przerw w dostawach elektryczności – alarmuje prof. Krzysztof Żmijewski, ekspert w dziedzinie energetyki z Politechniki Warszawskiej.

Od wielu lat w Polsce nie uruchomiono żadnej nowej elektrowni, a nawet dużego generatora. Zaniedbano rozbudowę całego systemu energetycznego. To się zemści, najbardziej w trakcie Euro 2012. Oświetlenie stadionów będzie wtedy priorytetem (zostaną tam sprowadzone dodatkowe generatory na wypadek awarii). Ale prądu zabraknie gdzie indziej.

Na przykład tylko stadion Ernst Happel w Wiedniu w ciągu trzech tygodni rozpoczętych właśnie piłkarskich mistrzostw Europy zużyje 2,6 GWh prądu, czyli tyle, ile 2,5 tys. gospodarstw domowych w ciągu roku. A takich stadionów wykorzystywanych podczas meczów na Euro 2012 będzie u nas pięć. Przeciążenie sieci energetycznych będzie większe również dlatego, że turniej odbędzie się w czerwcu, gdy temperatura często przekracza 30°C i w biurach w dużych miastach masowo korzysta się z klimatyzatorów (to one były prawdopodobnie powodem przeciążenia sieci w czerwcu 2006 r. w Warszawie) - informuje serwis wprost.pl.

źródło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 08 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech dalej zwlekają z atomem idioci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kowal




Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:18, 09 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Na przykład tylko stadion Ernst Happel w Wiedniu w ciągu trzech tygodni rozpoczętych właśnie piłkarskich mistrzostw Europy zużyje 2,6 GWh prądu

Ale kicha.
Policzmy: 2.6GW=2600MW=2 600 000 kW
Podzielmy na 21 (trzy tygodnie)=> 2600000kW/21 dni=123809,5 kW/dzień
Czyli 123809.5 kW/24h=5158 kW/h
A więc co? Stadion, czy huta?

Znowu się nas straszy. Kto będzie wyłączał? I dlaczego? Odbiorcy prywatni, to kilka procent udziału w konsumpcji energii, a więc co. Stanie przemysł?

Nie dajmy się manipulować.
Na Onecie mój post został wstrzymany przez cenzurę. Brak mi słów, jak bardzo się urabia opinię publiczną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
killuminati




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:33, 19 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wkrótce zgaśnie pierwsza żarówka

Największe problemy z dostawami prądu pojawią się po 2012 roku. Ale kłopoty z energią w czasie upałów i srogich zim odczujemy już wcześniej - pisze "Rzeczpospolita".



O energetycznych problemach mówili wczoraj na konferencji PKPP Lewiatan szefowie największych zagranicznych firm energetycznych obecnych na polskim rynku. Jak podkreśla "Rzeczpospolita", kłopoty jakie nas czekają spowodowane są opóźnieniami w budowie nowych bloków w elektrowniach, które powinny zastępować stare – stopniowo zamykane. Tymczasem warunki realizacji inwestycji energetycznych rozbijają się o problemy biurokratyczne – brak planów zagospodarowania przestrzennego czy kłopotliwe procedury związane z przygotowaniem analiz oddziaływania na środowisko.

Państwowe holdingi w najbliższych latach zakończą budowę tylko dwóch bloków – w Bełchatowie i Łagiszy – w sumie o mocy 1,3 tys. megawatów. Nawet jeśli nowe elektrownie wybudują zagraniczne koncerny – RWE (800 MW), Vattenfall (480 MW), Electrabel (800 MW), to i tak będą problemy z zaopatrzeniem. To dlatego, że – jak przyznał Paweł Smoleń szef Vattenfall Heat Poland – zapotrzebowanie stale rośnie, a dostępne moce w elektrowniach maleją. Z danych wynika, że polskie elektrownie mają w sumie 34 tys. megawatów mocy, ale w praktyce jest ona o 6,4 tys. MW niższa. Ale poziom rezerw zmienia się. Jeśli gwałtownie wzrasta w kraju zużycie i elektrownie mają ograniczone moce, spadające okresowo nawet do 3 proc.

Kłopoty już w wakacje?

Problemy mogą być już tego lata - zaznacza "Rzeczpospolita". Grzegorz Górski z Electrabel Polska, do której należy połaniecka elektrownia, uważa, że wystarczą trzy tygodnie wysokiej temperatury i susza, a będziemy mieć kłopoty z dostawami energii. Problemy z produkcją dotkną elektrownie Kozienice, Dolna Odra, Ostrołęka i PAK. Te ostatnie używają do schładzania bloków wody z naturalnych zbiorników, w których szybko się ona nagrzewa. Tak było właśnie latem 2006 r., gdy pierwszy raz od lat w Polsce wystąpił kryzys energetyczny.

Prezes PSE Operator Stefania Kasprzyk zapewnia wprawdzie, że sytuacja sprzed dwóch lat nie powinna się powtórzyć. Jednak gdy na początku czerwca było kilka bardzo ciepłych dni, to – jak przyznaje – z elektrowni napłynęły pierwsze sygnały, że mogą mieć problemy z chłodzeniem bloków. – Oczywiście nie można przewidzieć ani wykluczyć awarii technicznej w którejś z elektrowni, ale gdyby do niej doszło, to mamy jeszcze specjalne umowy na awaryjny import energii oraz jej zakupy z elektrociepłowni – mówi „Rzeczpospolitej”. Ostatnio PSE Operator, który odpowiada za sprawne działanie całego systemu energetycznego w kraju, zmodernizował niektóre z kluczowych linii. Zwiększono moc m.in. na odcinku Kozienice – Mory istotnym dla zasilania aglomeracji warszawskiej.

źródło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:10, 19 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest głupota i straszenie ludzi. Dokładnie to 162 mld kW/h to produkcja, a 120 mld kW/h konsumpcja, średnio w Polsce. To jest 75%. W najbardziej energożerne dni, czyli w upały będziemy zużywać aż o 1/3 więcej w porównaniu do teraz energii elektrycznej? To śmieszne. Używają argumentów, że to przez klimatyzatory. Ok. Przeciętny domowy klimatyzator zużywa (zaokrągliłem w górę) 1,5 kW/h. Skoro przeciętny dom/mieszkanie zużywa 13-14 kW to półtorej kW to wzrost o (zaokrąglone w górę) 11%. No to mamy 75% przeciętnie plus 11% to jest 86%. Mamy jeszcze sporą rezerwę. Coś tu nie gra...
Teraz pytanie, bo nie mam wystarczających danych na ten temat. Czy podczas upałów zużywa się prąd na coś jeszcze oprócz klimy?
Mogą być awarie elektrowni, ale gdzie stwierdzenie, że elektryczności zabraknie:|?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:15, 19 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Skoro przeciętny dom/mieszkanie zużywa 13-14 kW...

Chyba coś ci się pomyliło... Jakby mój dom zużywał 13kW to pensją ledwo zarobiłbym na prąd.
Przeciętne zużycie prądu jest grubo poniżej 500W - wystarczy sobie podzielić to ile płacisz za prąd przez liczbę godzin w miesiącu i przez cenę jednej kWh.

Zakładając że jest to 40groszy/kWh - gdybyś zużywał średnio 13kW miesięczny rachunek opiewałby na kwotę 3744zł. Kto tyle płaci?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:11, 20 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kowal napisał:

Na Onecie mój post został wstrzymany przez cenzurę. Brak mi słów, jak bardzo się urabia opinię publiczną.

Ja już dawno dałem sobie spokój - co bym nie napisał to nie przechodzi Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:49, 20 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q8ic napisał:
Kowal napisał:

Na Onecie mój post został wstrzymany przez cenzurę. Brak mi słów, jak bardzo się urabia opinię publiczną.

Ja już dawno dałem sobie spokój - co bym nie napisał to nie przechodzi Laughing


Mnie już chyba dawno zbanowali po IP na kilku portalach Laughing . Ale jest metoda:
http://proxy.org/
trzeba się samemu zorientować, które działają a które nie, ale teraz ok 3/4 moich postów się ukazuje Smile aczkolwiek cześć potem znika w dziwnych okolicznościach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:25, 20 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Niech dalej zwlekają z atomem idioci.


Dobrze powiedziane!
Nawet jeżeli zapowiedzi te nie są straszeniem,to i tak trzeba rozwijać atom-przede wszystkim w Polsce.Nie ma się czego bać, Czarnobyl może się powtórzyć wtedy i tylko wtedy,gdy reaktor będzie stary i nastąpią zaniedbania.A wybudowanie elektrowni atomowej pozwoli również na stopniowe wygaszanie węglowych i olejowych,co byłoby na pewno dobre.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 20 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi 300 W zużywa sam pecet. Dolicz do tego kilka żarówek i już masz 1 kW. Odkurzacz to jakieś 1,3kW. Ale fakt to jest zużycie maksymalne, bo nikt nie ma cały czas włączonego światła, czy odkurzacza. Mój błąd. Wybaczcie rzeczywiście. Lodówka chodzi cały czas i to chyba jedyne takie urządzenie w domu, które zużywa na okrągło 0,7 kW podczas pracy. Źle wyliczyłem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:35, 20 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po co ty mi piszesz ile zużywa pecet?
powiedziałem ci tylko, że się grubo przeliczyłeś i że w praktyce jeden dom nigdy nie zużywa więcej niż średnio 500W/godzinę.
chyba że ma włączoną klimę albo elektryczny grzejnik - wtedy inna kwestia.

pobór mocy (nawet dużej) lodówki rzadko kiedy przekracza 1kWh/dobę - średnio daje to 40W.
http://www.agdhurt.pl/index-cat-32-catarr-38_32.html
nie wypowiadaj się lepiej na tematy o których (najwyraźniej) nie masz pojęcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 20 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak siedzę pół dnia na kompie to zużywam 4 kWh za dobę, bez kompa 1 kWh... hmm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:58, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
jak siedzę pół dnia na kompie to zużywam 4 kWh za dobę, bez kompa 1 kWh... hmm
250W - masz Crt i socket A lub pentium 4 zgadłem ?
Albo parzysz sobie kawę za kawą a czajnik 1,5 KW Razz
Sugeruję wymienić na baardzo tanie w tej chwili 775 ze zintegrowaną grafiką i celeronem.
Pisz na pw jak chcesz to coś Ci sklecę Smile
JA napisał:
Bimi 300 W zużywa sam pecet.
E no niee.
Moc zasilacza to nie zużycie prądu. Najlepiej jak zasilacz ma wysoką sprawność +80%.
Ja taki mam: ss-401-ht 430 W mocy natomiast podczas szczytowego obciążenia stacja mi bierze może jakieś 200 W, w idle jest pewnie ~100.
Trzeba doliczyć monitor ale nikt nie ślipie w monitor 24/7 - zostawia sie do ściągania.
Crt 80-110W Lcd 30-60 W.
Ogólnie wychodzi coś pewnie koło 150-200 W w zależności od konfiguracji.
No oczywiście można jechać na podkręconym quadzie na wc do tego tri sli 8800gtx i seti 24/7.
Jeden lubi chleb ze smalcem drugi jak mu nogi śmierdzą Very Happy
Mi sie nie chce ale dla dociekliwych:
http://forum.purepc.pl/temat/FAQ/8/Ile-energii-zuzywa-Twoj-komputer/176954/

Nie dawaj linków do kalkulatorów chyba, że z Zenfista - inne to po prostu naganiacze klientów na małe (800W-1,5KW) elektrownie kiedy do wszystkiego z OC włącznie wystarczy markowa 500 http://www.purepc.pl/node/1186?page=all Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Szef RWE: latem grożą nam nawet wielodniowe wyłączenia prądu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile