W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wiadomość dla umiejących ją odczytać?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3119
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Nie znacie dnia ani godziny ? - Mt 25, 1-13
Nie wiem kiedy umrę
50%
 50%  [ 2 ]
http://kiedyumre.pl/
0%
 0%  [ 0 ]
Nie ma końca dla życia
50%
 50%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 4

Autor Wiadomość
jbravo




Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:08, 10 Kwi '16   Temat postu: Wiadomość dla umiejących ją odczytać? Odpowiedz z cytatem

Zastanawia mnie motywacja ludzi głoszących katastrofalne wizje. Mogą to być pieniądze (bezpośrednio, z własnej inicjatywy), chęć "zabłyśnięcia", ale i posłannictwo (też pieniądze, ale pośrednio, na czyjeś zlecenie). Nie takie od Boga, tylko od osób trzecich, chcących rozprzestrzenić pewną informację w zakamuflowany sposób, który potrafią odczytać tylko wtajemniczeni. Jak sądzicie, co jest przyczyną w przypadku tego "pastora" ? Jego kościół ma jakiś związek z Izraelem, przynajmniej poprzez nazwę Razz Think

Krótki film z lektorem PL:


Artykuł po ANG:
http://mirrorspectrum.com/behind-the-mir.....016-video#

Założyłem nowy temat a nie wpisałem się do jednego z tych w stylu "WWIII", bo interesuje mnie aspekt psychologiczny tego dlaczego ludzie się tak zachowują a nie temat ich dywagacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 10 Kwi '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mechanizm tego nie jest skomplikowany. Po pierwsze, ludzie zawsze chcieli przewidzieć przyszłość. To oznacza przygotowanie się na nieszczęścia. Więc jasno- czy czarnowidze, zwłaszcza tacy, którym się trafia od czasu do czasu coś przewidzieć są w cenie. A dodatkowo jest mnóstwo niezadowolonych, którzy najchętniej widzieliby jak to wszystko się wali...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:14, 11 Kwi '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proroctwa - te uznane i pozostałe .....
Mógłby powiedzieć , że 1:0 dla Kodeksu Nag Hammadi .
Apokryficzny list Jakuba z kodeksu zawiera taki oto tekst :
… Wtedy zapytałem go: „Panie, w jaki sposób będziemy prorokować tym, którzy nas prosić będą, byśmy (25) im prorokowali? Wielu jest bowiem takich, co proszą nas i oczekują od nas, że posłyszą od nas jakąś naukę” Pan odpowiedział i rzekł: „Czyż wy (30) nie wiecie, że oddalono głowę proroctwa razem z Janem?” Wtedy rzekłem: „Panie, czy to możliwe, aby usunąć głowę proroctwa?” Pan (35) rzekł do mnie: „Gdybyście wiedzieli, co oznacza „głowa” i że proroctwo wychodzi z głowy. Zrozumcie więc, co znaczy: „proroctwo zostało oddzielone od (7,1) swej głowy”….
NT w swej mądrości mówi o fałszywych prorokach , nie wspomina jednak o istnieniu proroctw prawdziwych . Daje więc duże pole do radosnej twórczości .
Myślę , że jeśli Jan był świadkiem pouczenia , które opisuje kodeks - to albo go nie zrozumiał , albo to inny Jan opisuje w swej apokalipsie smoka zmiatającego gwiazdy z nieba itp .
Jeśli jest tak jak naucza kodeksowy Jezus - proroctwo pozbawione głowy - to dla mnie znaczy to tule , że czasy prorokowania definitywnie się skończyły z nadejściem Zbawcy . Sam kodeks zawiera apokalipsy , ale nie ma w nich straszenia , jak to jest w innych uznanych przez KK proroctwach ( a jest ich trochę , nie chce mi się ich wymieniać ). Z racji mojego osobistego zaufania do kodeksu , które wzrasta z jego poznawaniem - uważam te wszystkie uznane przez KK przepowiedniei za tyle warte , co oni sami .
Pisałem o tym więcej na forum KODEKS NAG HAMMADI - PRAWDZIWE NAUCZANIE JEZUSA , ale zainteresowanie sprawą ... średnie . Kodeks zaś jest nieprzebraną kopalnią wiedzy , sam mimo starań niewiele z niego ogarniam . Liczyłem na jakieś wsparcie lub choćby konstruktywną krytykę , ale ...
Widać są ważniejsze tematy . Np czy frank spadnie przed końcem świata , czy też lepiej lokować w jenach .
To , co jawi się jako cel całej tej zadymy z powstaniem tego świata , to
___ udoskonalenie Pełni , która wyemanowała z Istniejącego Ojca
___uzdrowienia z braku Sophi - Mądrości , by mogła powrócić do Pełni
Obawiam się , że przy taki wartościowaniu spraw , jakie obserwujemy wśród ludzi , Mądrość może się tego nie doczekać , lub też wejdzie do Pełni mocno odchudzona .
Apokalipsy kodeksowe nie zawierają tekstów podobnych do tych z NT . Mówią jedynie , że czas tego świata jest odmierzony . Kto się spóźni , ten gapa .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:17, 11 Kwi '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co o snach proroczych ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:42, 11 Kwi '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prorocze sny , prekognicja , pamięć poprzednich wcieleń ...
Kiedyś miałem plan , by o tym coś napisać pod wspólnym tytułem BŁĘDY W MATRIXIE ARCHONTA . System opracowany przez stwórcę nie jest doskonały ( tak jak on sam ) , i stąd mogą się brać wzmiankowane fenomeny .
Ale odpuściłem sobie takie pisanie , bo ..... jaki to ma wpływ na moje zbawienie ?
Nie ma , więc to strata czasu ! Sam miewam sny tak dziwne , że aż niewytłumaczalne . Też chciałbym wiedzieć , czym są . Częstym motywem jest sytuacja zagubienia , znalezienia się w obcym sobie miejscu i przemożne pragnienie powrotu do domu . Lub też branie udziału , bycie świadkiem budowy olbrzymiego budynku . Są i inne . Żeby choć z raz jakaś laska ...NIC !
Czym by one nie były - to nie one mnie zbawią , lecz moje świadome życie .
Ale nie powiem - lubię moje sny , ich wieloznaczność , zagadkowość .
Zauważyłem , że największe ich nasilenie jest w czasie pełni .
Miłych snów Gosiu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:35, 11 Kwi '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska napisał:
A co o snach proroczych ?


Ten kto w to się bawi dokładnie, wieże to zabaw z cyklu wiem, że bije dzwon, ale niem wiem w jakim kościele. Dopiero po takim śnie wiadomo, o co chodziło...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jbravo




Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 11 Kwi '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu ciekawa wypowiedź Grzegorza Brauna bardzo pasująca do tego tematu. Dzieli się on "proroctwami" różnych ludzi. Jest mowa o zamachach w tym roku. Ciekawa sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 767

PostWysłany: 22:14, 11 Kwi '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo rzadko ale mam sny takie jakbym był w innym wcieleniem i wgl znajdował się w innym ciele, czyjejś rzeczywistości
Ogólnie nie zapamiętał bym tego snu jednak postrzeganie świata bez gryzącego weltshmerzu jest takie fajne lekkie i przyjemne xD więc zapamiętało mi sie.
Zapewne wynika to z mojej podświadomej chęci bycia kimś innym albo ... tu najbardziej pasowało by mi coś w podobę Sansary wszakże jeżeli dusza odtwarza scenariusz egzystencji po raz enty coś w powinno końcu z poprzednich egzystencji zostać "zapamiętane w duszy".
Tu można gdybać również czy mechanizm sansary działa tylko od przeszłości do przyszłości.
Jeszcze kwestia Deja vu również mi się zdarza że mam mocne wrażenie że określoną sytuacje przeżyłem.
Jednak równie dobrze może to być spowodowane podświadomymi pragnieniami jednak to już psychologia to nie zanurzam się bo po prostu nie mam nt temat zbytnio dużej wiedzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:01, 12 Kwi '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że w chodzenie w rolę innych wielu tak ma w snach. Smile Tylko problem jest tego zauważenia. Po wyjściu ze snu mało co z niego pamiętamy, zwłaszcza gdy on jest mocny, a życie, zwłaszcza w mieście daje nam powody do mocnego snu. Ja zauważyłem, że bardzo szybko wcielam się w osoby, z którymi rozmawiam we śnie. Przejmuje ich punkt widzenia i patrzę ich oczami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wiadomość dla umiejących ją odczytać?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile