W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wojna w Syrii a ISIS. Najnowszy dokument z 2015   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 3577
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ripsonar




Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 245
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:32, 13 Mar '16   Temat postu: Wojna w Syrii a ISIS. Najnowszy dokument z 2015 Odpowiedz z cytatem

Mam przyjemność zaprosić Państwa na świetny dokument produkcji syryjskiej przedstawiający faktyczne wydarzenia targanym wojną kraju, w której od 2013 roku prowadzona jest długotrwała, wyniszczająca i krwawa wojna mająca konkretne cele, dalekie od naszego poczucia sprawiedliwości, nie mówiąc o faktycznym zrozumieniu wydarzeń prezentowanych przez mainstreamowe (czyli nie oszukujmy się- pro zachodnie -amerykańskie media).

"Państwo Islamskie – od wahhabizmu saudyjskiego do zagrożenia ISIS w Europie" z 2015 r. został przygotowany przez Syryjskie Centrum Analiz Geopolitycznych, przy współpracy m.in z Europejskim Studium Analiz Geopolitycznych oraz rozpowszechniony w Polsce dzięki Klubowi Syryjskiemu.

Materiał ukazuje zarówno tło konfliktu, a więc i nurty islamistyczne, które jak rak wypaczają wiarę na poczet terroru i zniszczenia użytego wg zasady dziel i rządź, jej przebiegu - ze zdefiniowaniem ról zawiązanych koalicji i ich faktycznych celów, które są narratorami i stronami konfliktu na terytorium Iraku i Syrii, oraz roli ISIS czyli Państwa Islamskiego w tym całym międzynarodowym konflikcie z ich następstwami, jak chociażby ruchy imigracyjne zalewające Europę.

W tej części zobaczymy;

Historia powstania ruchów ekstremistycznych w Islamie; od charydżyzmu do wahabizmu saudyjskiego.
Bractwo muzułmańskie
Al Kaida i jej następstwa.
Wojna w Syrii i cel ISIS

Lista odtwarzania;

Państwo Islamskie; od wahhabizmu saudyjskiego do zagrożenia ISIS w Europie [2015] PL


Materiał jest chroniony prawami autorskimi. Zakaz kopiowania i powielania dokumentu bez zgody Klubu Syryjskiego w Polsce!

Ave

Ripsonar
_________________
Kanał na YouTube:
http://www.youtube.com/user/RipsonarNews

The Truth Is Out There. Find and enjoy it. It was only us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sebek2k




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 110
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:48, 13 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już zblokowany
Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripsonar




Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 245
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:05, 14 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokument zostanie udostępniony od Niedzieli tj. 20.03.2016 r. Za wszelkie niedogodności przepraszam
_________________
Kanał na YouTube:
http://www.youtube.com/user/RipsonarNews

The Truth Is Out There. Find and enjoy it. It was only us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:04, 14 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki @Ripsonar Smile Zdarza mi się często zajrzeć na Twój kanał i sądząc po treściach tam zawartych, ten nowy film też z przyjemnością zobaczę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripsonar




Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 245
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 15 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

freshman napisał:
Dzięki @Ripsonar Smile Zdarza mi się często zajrzeć na Twój kanał i sądząc po treściach tam zawartych, ten nowy film też z przyjemnością zobaczę.


Miło słyszeć.

Film już odblokowałem. Zapraszam do obejrzenia, komentowania i jeżeli to możliwie promowanie go dalej.

Ave
_________________
Kanał na YouTube:
http://www.youtube.com/user/RipsonarNews

The Truth Is Out There. Find and enjoy it. It was only us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:38, 15 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To taki żart Ripsonar? Smile
Może powinieneś poczekać z udostępnieniem do piątku tj. 01.04.2016 r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Forged




Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 256
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:38, 15 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ripsonal...
AVE...

Śmierdzi mi śmierdzącym ścierwem, moderatorem (czy czym tam jest to ścierwo parchate) na Neon24.pl czyli niejakim przygłupem REPSOL
_________________
"Demokracja niesie wyłącznie piękne słowa ale ani pracy ani chleba." - Labadine
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripsonar




Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 245
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:06, 16 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
To taki żart Ripsonar? Smile
Może powinieneś poczekać z udostępnieniem do piątku tj. 01.04.2016 r.


Nie jest to żart bynamniej. Wyjaśnię w najbliższy weekend całe to zamieszanie.
Ave

@Forged O co ci człowieku chodzi? Nie znam żadnego REPSOLA, ale mam wrażenia że mnie obrażasz, choć nie wiem cóż takiego zrobiłem?
_________________
Kanał na YouTube:
http://www.youtube.com/user/RipsonarNews

The Truth Is Out There. Find and enjoy it. It was only us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 01:01, 17 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze w miarę dobre filmy tłumaczyłeś, tzn.poza tymi o UFO, bo wg mnie to ściema krótko mówiąc, ale przynajmniej wygląda na to, że robisz to z przekonaniem i starasz się pokazać prawdę (tak jak ją rozumiesz).
Ale ten nowy “dokument”Rolling Eyes o ISIS jest poniżej wszelkiej krytyki. Wygląda jak programowanie dla bydła. Ludzie jakimś cudem to lajkują (tak się to chyba mówi), więc programowanie chyba działa. Przyznam, że tego nie rozumiem, bo po Twojej publiczności spodziewałbym się więcej.
Nie ukrywam, że czekam na to wyjaśnienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripsonar




Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 245
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:21, 17 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
...Ale ten nowy “dokument”Rolling Eyes o ISIS jest poniżej wszelkiej krytyki. Wygląda jak programowanie dla bydła. Ludzie jakimś cudem to lajkują (tak się to chyba mówi), więc programowanie chyba działa. Przyznam, że tego nie rozumiem, bo po Twojej publiczności spodziewałbym się więcej.
Nie ukrywam, że czekam na to wyjaśnienie.


Dokładnie tak uważam, i z całym przekonaniem owy dokument polecam. Jednocześnie ubolewam, że Twój osąd jest aż tak skrajny i niewłaściwy. Dla zrozumienia faktycznej sytuacji w Syrii - jeżeli sam dokument (który poniekąd wyjaśnia owe pytanie) Ci nie wystarcza jako miarodajny, pozostaje mi zaproponować jedynie zapoznanie się z przygotowanymi materiałami, które kumulowałem przez te kilka lat wskazując dokładnie na ten obraz sytuacji wspomniany w dokumencie.
Cytat:
https://ripsonar.wordpress.com/syria/


Chciałbym natomiast jeżeli możesz, napisz które tezy uważasz za takie, które są poniżej krytyki i programują "bydło" wg Twojego rozumienia.

A z wyjaśnieniem faktycznie zrobisz jeszcze większe w takim razie oczy, jeżeli sam dokument Cię tak razi...

Ave
_________________
Kanał na YouTube:
http://www.youtube.com/user/RipsonarNews

The Truth Is Out There. Find and enjoy it. It was only us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ihlet




Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:39, 17 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzadko zgadzam się z @one1. Tym razem ma moje poparcie. Ten filmik jest totalną indoktrynacją, celowo omijającą kluczową rolę USA w wydarzeniach na bliskim wschodzie. Wiem że regularnie czytasz bloga Bruska o Syrii. Tym bardziej zadziwia mnie promowanie tej tandety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:56, 17 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam teraz czasu pisać więcej, ale na szybko zapytam:
Co powiesz o tonie narratora tego filmu? Nie jest jakiś “dziwnie nachalny”?
Uważasz Ripsonar, że Al-Kaidę założył Bin Laden by walczyli z Żydami i chrześcijanami, i że atakiem on 9/11 wypowiedział jakąś wojnę?
Czy te inne wymienione ataki terrorystyczne, jak Londyn 7/7, Madryt, itd.., po maraton Bostoński też zorganizowała AL-Kaida, bądź inni islamscy teroryści?
Czy Daily News, CNN, BBC, The Guardian to wg Ciebie wiarygodne źródła informacji o świecie?
Czy poważny człowiek załączyłby w swoim filmie wypowiedź Korwina?
Czy ten Murzyn w Woolwich w 2013 obciął jakiemuś żołnierzowi głowę tasakiem?
Tak mi się to przedstawienie podobało, że załączę krótki film rozrywkowy Smile:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripsonar




Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 245
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:46, 17 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Uważasz Ripsonar, że Al-Kaidę założył Bin Laden by walczyli z Żydami i chrześcijanami...(...)


Potwierdzam choć trzeba tutaj dopowiedz parę kwestii;

Po pierwsze bin Laden poznał dwie osoby które zmieniły jego życie. Pierwszym był Abdullah Azzam – nauczyciel religii i zarazem przywódca grupy Bractwa Muzułmańskiego. Proklamował narzucenie wszystkim muzułmanom przestrzegania prawa szariatu i utworzenie państwa ogólnoislamskiego. Drugim był Muhammad Qutb – który wykładał nauki islamu. Zapoznał Osamę z pismami Sajida Qutba (swojego brata) – uważanego za ojca nowoczesnego fundamentalizmu islamskiego, który stwierdzał iż chrześcijanie i żydzi zmierzają do piekła i są złem wszelakim a przywódcy muzułmańscy którzy są odszczepieńcami (czyli są postępowi, oraz bratają się z Zachodem) powinni być obaleni, a na ich miejsca powinni zasiadać prawdziwi muzułmanie. (sunniccy wahabici). (Paul L.Williams z 2005 r. pt. „Al Kaida”, str. 49) Więcej na ten temat pisałem m.in w artykule; ; "Historia Osamy Bin Ladena" (stąd grupy wywodzące się z Al Kaidy mordowały chrześcijan jak i żydów jak leci, nie zważając nawet na Pakt Omara który normalni muzułmanie przestrzegali!)

Po drugie Bin Laden współpracował z CIA, których relacje rozpoczęły się jeszcze w Afganistanie (Operacja Cyklon). Dlatego tez jest tu i drugi motyw, iż służby amerykańskie przyczyniły się do jej powstania. Szerzej opisałem to m.in w artykule; Al Kaida powstała dzięki CIA. (ogólnie CIA specjalizowała się w tworzeniu takich grup dywersyjnych na terenie całego świata ale nie będę już odbiegał znacząco od tematu).

Cytat:
Po drugie w kwestii ataku na 9/11 wypowiedział jakąś wojnę?


TAK. Wojnę wypowiedział Zachodowi i owszem! (więcej na ten temat znajdziesz np. Osama i projekt Amerykańska Hiroszima). Jest to ten sam rodzaj straszaka jak obecnie ISIS (co de fakto z tego samego źródła się wywodzi, tylko szyld trochę pozmieniano i odświeżono). Ideologię, którą kierował się Osama to jedno (którego celem jako wahabity miało być utworzenie Kalifatu, którego pierwowzorem był Afganistan - również powiązany z CIA i rządem USA), a ukierunkowaniem gdzie ma swoją ideologię robić to co innego (Wiadomym więc jest że owym kierowaniem zajmowały się służby USA- nawet jeżeli ta indologia miałaby być skierowana przeciwko im samym!).
W taki oto sposób Osama przyjął na siebie oskarżenia o ataku na WTC, choć wiadomo, że to wewnętrzna robota rządu USA by zrealizować własne - hegemoniczne cele geopolityczne. (nie było to irracjonalne twierdzenia zważywszy na chociażby prywatne relacje między rodzinami Bushów z Bin Ladenami)

Więcej na ten temat
* Osama bin Laden i 9/11; Bush, atak na World Trade Center i jego następstwa; 9/11- Atak na World Trade Center to wewnętrzna robota rządu USA!,

Cytat:
Czy te inne wymienione ataki terrorystyczne, jak Londyn 7/7, Madryt, itd.., po maraton Bostoński też zorganizowała AL-Kaida, bądź inni islamscy terroryści?


Islamski terroryzm jest wykorzystywany jako miraż dla prowadzonych rozgrywek prowadzonych przez służby rządowe rożnych krajów, z przewodzonymi im Ameryką (wykorzystując operacje typu fałszywej flagi "false falge") jest najlepszą opcją maskowania tych zabiegów o określonym rezultacie. (problem-reakcja-rozwiązanie).

Zaznaczę, że w dokumencie nie ma tak szczegółowych wywodów, tylko zarys dla zrozumienia całokształtu, której kwintesencją jest zrozumienie kwestii rządu i Państwa Syryjskiego w obliczu manipulacji i obalenia tej władzy przez rząd w Waszyngtonie.

O terroryzmie islamskim jako najlepszej opcji prowadzenia przez USA swojej polityki dominacji ogólnoświatowej traktuje artykuł; Amerykańska strategia zagraniczna. Imperium strachu.

Cytat:
Czy Daily News, CNN, BBC, The Guardian to wg Ciebie wiarygodne źródła informacji o świecie?


Absolutnie nie. I nigdy takich wniosków nie podałem, więc skąd takie pytanie? Nie mówiąc już iż pytanie takie nie jest związane z dokumentem.

Mało tego. Uważam, że każde źródła medialne są, a przynajmniej mają predyspozycje do manipulacji informacją. Poruszyłem ten temat chociażby w artykułach; Medialna propaganda USA, USA infiltruje i kontroluje media. Operacja Mockingbird, Kontrola prasy i telewizji w prywatnych rękach jest faktem.
Dlatego też analiza tych informacji oraz czytanie książek daje lepszą możliwość zrozumienia faktów a przede wszystkim znajdywanie fałszu wśród prezentowanych prawd. (co nie oznacza, że nie można z nich korzystać do owej weryfikacji)

Cytat:
Czy poważny człowiek załączyłby w swoim filmie wypowiedź Korwina?


Ależ oczywiście, jeżeli załączona wypowiedz była tak dosadnie powiedziana. Dlaczegóż by nie? (Jeżeli z ową wypowiedzią w owym dokumencie się nie zgadzasz, to o jakim poważnym człowieku masz w takim razie na myśli? Jeżeli uważasz, że obraził USA, a nie powinien, bo rozumiem, że nie ma racji proponuje na początek obejrzeć na YouTube Hipokryzja USA. Arabska wiosna a Okupacja Wall Street [2011], oraz ponownie do artykułu "Amerykańska strategia zagraniczna. Imperium strachu", który tą kwestię bardzo dobrze wyjaśnia.

Cytat:
Czy ten Murzyn w Woolwich w 2013 obciął jakiemuś żołnierzowi głowę tasakiem?


Nie odpowiem Ci w tej chwili, bo nie wnikałem aż tak skrupulatnie w to wydarzenie by mieć jednoznaczna odpowiedz na tą chwilę.

Pozdrawiam
_________________
Kanał na YouTube:
http://www.youtube.com/user/RipsonarNews

The Truth Is Out There. Find and enjoy it. It was only us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:01, 17 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poważny człowiek załączyłby wypowiedź każdej osoby, która mówi z sensem na dany temat. I nie ma znaczenia co sobie "ogół myśli" na temat tej osoby. Na tym polega patrzenie przez uprzedzenia, a nie uleganie im.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:43, 17 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
Poważny człowiek załączyłby wypowiedź każdej osoby, która mówi z sensem na dany temat. I nie ma znaczenia co sobie "ogół myśli" na temat tej osoby. Na tym polega patrzenie przez uprzedzenia, a nie uleganie im.


I Korwin mówi twoim zdaniem z sensem na jakikolwiek temat? RLY? Shocked

Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripsonar




Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 245
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 08:30, 26 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Państwo Islamskie. Od wahhabizmu saudyjskiego do zagrożenia ISIS w Europie [2015] PL



P.S prosiłbym moderatora o aktualizacje do pierwszego postu. Będzie o wiele wygodniej.

Ave
_________________
Kanał na YouTube:
http://www.youtube.com/user/RipsonarNews

The Truth Is Out There. Find and enjoy it. It was only us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:15, 29 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tureccy dziennikarze Can Dundar i Erdem Gul mogą spędzić resztę życia w więzieniu za jeden artykuł, w którym opisali proceder dostarczania broni przez tureckie służby specjalne bojownikom Państwa Islamskiego.

http://strajk.eu/ujawnili-wspolprace-erdogana-z-daesz-grozi-im-dozywocie/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 07:20, 30 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ramach syryjskiego konfliktu coraz częściej dochodzi do starć między pododdziałami bojowymi, szkolonymi przez Departament Obrony USA i wojskowymi, których przygotowaniem zajmuje się CIA

http://strajk.eu/syria-bojowki-sponsorowane-przez-usa-bija-sie-miedzy-soba/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wojna w Syrii a ISIS. Najnowszy dokument z 2015
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile