W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
możecie mi pomóc?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5110
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 10 Mar '16   Temat postu: możecie mi pomóc? Odpowiedz z cytatem

Możecie mi pomóc ustalić autora, jak również bohatera poniższego tekstu? (jakoś nie mogę wygooglować Laughing )

Cytat:
"Ten człowiek to katastrofa; ale to jeszcze nie powód, żeby go nie uważać za interesujący charakter i los ludzki. To że tak się dzieje, iż jakaś niezgłębiona uraza, gdzieś głęboko ropiejąca żądza zemsty tego niewydarzonego, wielokrotnie zawiedzionego beztalencia, niesłychanie leniwego, niezdatnego do żadnej pracy, wiecznie poszukującego azylu włóczęgi i nieuznawanego ćwierć artysty, człowieka, któremu nic się nie udawało, zbiega się z (o wiele mniej uzasadnionym) kompleksem niższości pobitego narodu, który nie wie, co właściwie począć ze swoją klęską, i ciągle tylko coś knuje, żeby odzyskać „honor”; to, że tak się dzieje, iż on, który niczego się nie nauczył i z jakiejś niczym nie uzasadnionej, zawziętej pychy nigdy niczego nie chciał się nauczyć, który nie ma także żadnych umiejętności czysto technicznych ani nie potrafi wykazać się fizycznie, co mężczyźni na ogół potrafią, nie umie jeździć konno, ani prowadzić samochodu czy samolotu, ani nawet spłodzić dziecka, wyrabia w sobie tylko to jedno, co jest niezbędne, żeby mu się to wszystko zbiegało w jeden związek: tę niezmiernie poślednią, ale mającą taki wpływ na masy elokwencję, to trywialnie histeryczne i komedianckie narzędzie, którym ryje w ranie narodu, wzrusza go głoszeniem jego urażonej wielkości, tumani obietnicami i robi sobie z narodowego kompleksu wehikuł dla swojej wielkości, swego awansu na wprost bajeczne wyżyny, wehikuł, który go wiezie do nieograniczonej władzy, do niesamowitej satysfakcji i supersatysfakcji - do takiej chwały i takiej straszliwej świętości, że każdy, kto kiedyś wobec tego nic nie znaczącego, niepozornego, nieznanego człowieka zawinił, jest już dzieckiem śmierci, dzieckiem piekła [...] to, że tak się dzieje, iż z narodowego wymiaru urasta do wymiaru europejskiego, uczy się teraz w szerszym zakresie stosować te same fikcje, histeryczne kłamstwa i obezwładniające chwyty psychologiczne, które mu pomogły osiągnąć wielkość w kraju; to, że tak się dzieje, iż takim okazuje się mistrzem w wyzyskiwaniu zmęczenia i doprowadzonych już do momentu krytycznego obaw kontynentu, w szantażowaniu go jego strachem przed wojną; to, że tak się dzieje, iż ponad głowami rządów potrafi zawojować całe narody, znaczną ich część pozyskiwać dla siebie i przeciągać na swoją stronę; to, że tak się dzieje, iż szczęście mu sprzyja, iż bezgłośnie padają przed nim mury i że ten chmurny kiedyś nygus, dlatego że – z miłości do ojczyzny, o ile mu wiadomo - nauczy! się polityki, zdaje się podbijać właśnie Europę, i Bóg raczy wiedzieć, czy w końcu nie podbije i świata - to wszystko jest jedyne w swoim rodzaju, w takim wymiarze dotąd nie spotykane, i robi wrażenie; nie można się wprost oprzeć, żeby temu zjawisku nie okazać pewnego podziwu z domieszką obrzydzenia."


Pozdrawiam
Aspelta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gea




Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 937
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:31, 10 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://klio7.w.interiowo.pl/o%20hitlerze.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 11 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szybko, gratulacje Smile

a to?:
Cytat:

„Rząd zamierza utrwalać i chronić fundamenty, na których wspiera się siła naszego państwa. Pod swoją szczególną ochronę rząd bierze wartości chrześcijańskie, które stanową podstawę naszego systemu moralnego, oraz rodzinę, najważniejsze ogniwo naszego narodu. Stając ponad klasami i warstwami społecznymi, zamierza on przywrócić narodowi poczucie jedności oraz poczucie wynikających z nich obowiązków.
Wychowanie młodzieży rząd zamierza oprzeć na poszanowaniu naszej wielkiej przeszłości i dumy z naszej tradycji. Dlatego zamierzamy wydać bezlitosną walkę duchowemu, politycznemu i kulturalnemu nihilizmowi."

Pozdrawiam
Aspelta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:42, 11 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.google.pl/search?num=100&.....kx-oTOEv2k

proste Very Happy
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:56, 11 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aspelta napisał:
Szybko, gratulacje Smile

a to?:
Cytat:

„Rząd zamierza utrwalać i chronić fundamenty, na których wspiera się siła naszego państwa. Pod swoją szczególną ochronę rząd bierze wartości chrześcijańskie, które stanową podstawę naszego systemu moralnego, oraz rodzinę, najważniejsze ogniwo naszego narodu. Stając ponad klasami i warstwami społecznymi, zamierza on przywrócić narodowi poczucie jedności oraz poczucie wynikających z nich obowiązków.
Wychowanie młodzieży rząd zamierza oprzeć na poszanowaniu naszej wielkiej przeszłości i dumy z naszej tradycji. Dlatego zamierzamy wydać bezlitosną walkę duchowemu, politycznemu i kulturalnemu nihilizmowi."

Pozdrawiam
Aspelta


Strzelam na ślepo (nie googlowałem nic Razz) że to Dmowski albo Francisco Franco. Ogólnie to wygląda mi to na wynurzenie jakiegoś wytrawnego faszysty, i chyba najbardziej pasuje właśnie do stylu wypowiedzi Dmowskiego, a swego czasu dużo go czytałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:18, 11 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w formie cytatu bo tekst nie jest mój, a nie potrafię znaleźć źródła by przytoczyć autora

Cytat:
To cytat z „orędzia do narodu niemieckiego" kanclerza Adolfa Hitlera, nadanego przez radio l lutego 1933 roku.
Dekret nadzwyczajny „o ochronie narodu niemieckiego", podpisany przez prezydenta trzy dni później, zezwalał rządowi na zawieszanie tytułów prasowych i zebrań publicznych. 28 lutego, nazajutrz po podpaleniu Reichstagu, zawieszono konstytucję.
Zaczęły się rządy absolutne.


Pozdrawiam
Aspelta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 11 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaa...

Ale byłem blisko Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


możecie mi pomóc?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile