W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Amerykanie odpuszczają powrót na Księżyc?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 4869
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:50, 29 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Discovery lata na orbitę od 24 lat (34 misje), Atlantis ma 23 lata stażu (23 loty), Endeavour w ciągu 16 lat wykonał 19 lotów orbitalnych. To, że te wielkie statki kosmiczne tak długo są użytkowane, świadczy o solidności ich konstrukcji i wyjątkowej technologii, jakiej użyto do ich budowy. Wahadłowce dobrze przysłużyły się nie tylko eksploracji Kosmosu, lecz może szczególnie projektowi budowy ISS.


A widzisz, a miały latać przynajmniej raz na tydzień. Wielkie plany, a latają jak latają. Kilka lotów na rok. A dzisiaj sam widzisz, że dosłownie się rozlatują podczas startu. To pianka izolacyjna to znowu coś innego. Każdy lot to teraz strach.


Technologi rakietowej nie da się ulepszać w nieskończoność. Jak już napisałem szczyt możliwości osiągnęła 30 lat temu, co akurat można zaobserwować w promach kosmicznych.
Rakiety to przeszłość, nie przyszłość.

Nie podważam dokonań NASA. Nawet podziwiam, że przy pomocy tak prymitywnej formy napędu udało się im osiągnąć tak wiele.

Ale czy nie uważacie, że czas iść do przodu. Wiem dobrze, że was śmieszą moje rozważania na temat napędów grawitacyjnych, mimo iż każda szanująca się firma lotnicza od dawna nad nimi pracuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:20, 29 Kwi '08   Temat postu: Napęd... Odpowiedz z cytatem

zulugula napisał:


Technologi rakietowej nie da się ulepszać w nieskończoność. Jak już napisałem szczyt możliwości osiągnęła 30 lat temu, co akurat można zaobserwować w promach kosmicznych.
Rakiety to przeszłość, nie przyszłość.

Nie podważam dokonań NASA. Nawet podziwiam, że przy pomocy tak prymitywnej formy napędu udało się im osiągnąć tak wiele.

Ale czy nie uważacie, że czas iść do przodu. Wiem dobrze, że was śmieszą moje rozważania na temat napędów grawitacyjnych, mimo iż każda szanująca się firma lotnicza od dawna nad nimi pracuje.


Oczywiście, że wszystko co ma i miała Nasa na użytek publiczności to śmiecie i badziewie...ale zwróć uwagę, że nie można zbudować napędu grawitacyjnego..o ile "wystartowałbyś", to już nie mógłbyś wylądować...To wynika z mechaniki..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:29, 29 Kwi '08   Temat postu: Na Nasa Raj s..j Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:


Gdy chodzi o loty załogowe, warto zerknąć na poniższy obrazek, który doskonale ilustruje początki i aktualne możliwości w tej dziedzinie.
http://img291.imageshack.us/img291/2158/mannedspacecraftsow7.jpg


Jadę sobie tym..


a potem przesiadłem się na to....


i czy dojechałem do raju ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 29 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to adres proszę, oraz resztę ...

Jak przejaśni się wam w głowach, to pogadamy!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:05, 29 Kwi '08   Temat postu: Ogórek... Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
No to adres proszę, oraz resztę ...

Jak przejaśni się wam w głowach, to pogadamy!!!


Mooniek, oglądałem jakiś czas temu film..pokazywali wnętrze wahadłowca w czasie zwiedzania go przez turystów...byli zszokowani tym, że wszystko tam było bardzo prymitywne..i rzeczywiście przy zbliżeniu podobne to było do wnętrza małego samolotu WILGA a jeśli chodzi o samochód osobowy, to najlepsze porównanie to Trabant a autobus to Jelcz zwany ogórkiem......
Nie wiem, czy przejaśni mi się w głowie...pomóż...daj jakąś wskazówkę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 29 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulugula napisał:

Ale czy nie uważacie, że czas iść do przodu. Wiem dobrze, że was śmieszą moje rozważania na temat napędów grawitacyjnych, mimo iż każda szanująca się firma lotnicza od dawna nad nimi pracuje.


A możesz opisać idee takiego napędu?

Dość często widze utyskiwania na podejrzany zastój w rozwoju nauki i techniki. Napęd...A powiedz mi czemu mimo rozwoju informatyki nadal obowiązuje turingowski model obliczeń? Pół wieku mineło, operujemy w skali nanometrów, a nadal ograniczamy się do obliczen sekwencyjnych. To bardzo poważne ograniczenie, bo np. łatwo udowodnić, że maszyna turinga nie jest w stanie wskazać czy dany kod turinga wykona sie w skonczonym czasie czy nie. Robi to jednak w swojej pracy kazdy programista. Innymi słowy, procesor mający miliard tranzystorów i 10Ghz zegar jakościowo nie różni się od procesrów sprzed pół wieku. Samoświadomego bytu na nim nie zbudujesz.

Spisek?

Nie Smile Po prostu wszystko ma swój czas. Nie dziwne, że technika rakietowa opiera się nadal na tej samej prostej zasadzie. Z reszta przykładów jest wiecej: sposób działania skrzydła, sposoby przesyłania energii itp. Przełomy zachodzą rzadko, a wiekszość czasu to szlifowanie, np. zbliżanie się ze sprawnościami układów do sprawności teoryetycznych, zwiększanie bezawaryjności itp.

Zastój w kosmosie polega na tym, że sięgnieto tam gdzie są zyski (orbita: teleokomunikacja, badania, szpiegowanie). Oczywiście zyski można sztucznie generować, np. kompleks zbrojeniowy w USA pochłania rocznie pół biliona dolarów mimo, że az tyle nie potrzeba, a NASA ze swoimi 15mld przy nim to karzełek. Tylko, że o ile łatwiej ludziom wmówić zagrożenie inwazją z Afganistanu, to trudno wmówić zagrożenie inwazją Marsjan albo tym, ze Talibowie przechwycą przed nami Ksieżyc. Tak to się kręci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 29 Kwi '08   Temat postu: Re: Ogórek... Odpowiedz z cytatem

waha123 napisał:
mooniek napisał:
No to adres proszę, oraz resztę ...

Jak przejaśni się wam w głowach, to pogadamy!!!


Mooniek, oglądałem jakiś czas temu film..pokazywali wnętrze wahadłowca w czasie zwiedzania go przez turystów...byli zszokowani tym, że wszystko tam było bardzo prymitywne..i rzeczywiście przy zbliżeniu podobne to było do wnętrza małego samolotu WILGA a jeśli chodzi o samochód osobowy, to najlepsze porównanie to Trabant a autobus to Jelcz zwany ogórkiem.. .


Bo ci zwiedzający to...lud Smile. Dlatego MS wpakowął w Vistę tyle graficznych bajerów, a typowy webdeveloper predzej zrobi zaokrąglone rogi niż poprawnie zwaliduje dane z fomularza czy rozważy skalowalnośc tego co namotał.

Obadaj to Waha:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Motif

Cytat:
Motif (MOTIF) jest biblioteką graficzną służącą do tworzenia graficznego interfejsu użytkownika pod X Window System. Biblioteka ta pojawiła się w latach 1980 na stacjach UNIXowych, jako konkurent dla OpenLook.

Cytat:
Pojawiają się argumenty, że Motif w porównaniu do GTK+ lub Qt jest przestarzały: Sun Microsystems - główny użytkownik Motifa zapowiedział, że ma zamiar wykorzystywać GTK+ (i GNOME). Motif jest jednak często wybierany dla systemów wymagających stabilności np. w przemyśle kosmicznym.


Poza tym porównaj sobie wygląd panelu wojskowej radiostacji z panelem w domowym hi-fi. Na wojskowej radiostacji masz nudne pokredła, szarą blaszkę i skape oznaczenia. A wieza stereo ma super equalizer, podświetlacze, bajety, nalepke COŚ TAM, COŚ TAM EXTRA - SYTEM. No po prostu wojskowa radostacja ssie przy tej wieży z Biedronki.

Niezbadana tajemnica Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:45, 29 Kwi '08   Temat postu: Re: Ogórek... Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
waha123 napisał:
mooniek napisał:
No to adres proszę, oraz resztę ...

Jak przejaśni się wam w głowach, to pogadamy!!!


Mooniek, oglądałem jakiś czas temu film..pokazywali wnętrze wahadłowca w czasie zwiedzania go przez turystów...byli zszokowani tym, że wszystko tam było bardzo prymitywne..i rzeczywiście przy zbliżeniu podobne to było do wnętrza małego samolotu WILGA a jeśli chodzi o samochód osobowy, to najlepsze porównanie to Trabant a autobus to Jelcz zwany ogórkiem.. .


Bo ci zwiedzający to...lud Smile. Dlatego MS wpakowął w Vistę tyle graficznych bajerów, a typowy webdeveloper predzej zrobi zaokrąglone rogi niż poprawnie zwaliduje dane z fomularza czy rozważy skalowalnośc tego co namotał.

Obadaj to Waha:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Motif

Cytat:
Motif (MOTIF) jest biblioteką graficzną służącą do tworzenia graficznego interfejsu użytkownika pod X Window System. Biblioteka ta pojawiła się w latach 1980 na stacjach UNIXowych, jako konkurent dla OpenLook.

Cytat:
Pojawiają się argumenty, że Motif w porównaniu do GTK+ lub Qt jest przestarzały: Sun Microsystems - główny użytkownik Motifa zapowiedział, że ma zamiar wykorzystywać GTK+ (i GNOME). Motif jest jednak często wybierany dla systemów wymagających stabilności np. w przemyśle kosmicznym.


Poza tym porównaj sobie wygląd panelu wojskowej radiostacji z panelem w domowym hi-fi. Na wojskowej radiostacji masz nudne pokredła, szarą blaszkę i skape oznaczenia. A wieza stereo ma super equalizer, podświetlacze, bajety, nalepke COŚ TAM, COŚ TAM EXTRA - SYTEM. No po prostu wojskowa radostacja ssie przy tej wieży z Biedronki.

Niezbadana tajemnica Shocked


Dokładnie tak i dlatego wahadłowce nie mogą zrobić wrażenia na publice...dopiero otoczka...zdjęcia, filmy, relacje,opowieści....skąd to znamy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 30 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
zulugula napisał:

Ale czy nie uważacie, że czas iść do przodu. Wiem dobrze, że was śmieszą moje rozważania na temat napędów grawitacyjnych, mimo iż każda szanująca się firma lotnicza od dawna nad nimi pracuje.


A możesz opisać idee takiego napędu?



A powiedz mi jaki sens? Żebym potem usłyszał, że w książce do fizyki tego nie ma? Że głoszę herezję. Że jestem taki i owaki. Sry przerabiałem już to nieraz i za każdym razem nie wielu potrafi wyjść poza to czego nauczono ich w szkole.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:04, 30 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulugula napisał:
frasobliwy napisał:
zulugula napisał:

Ale czy nie uważacie, że czas iść do przodu. Wiem dobrze, że was śmieszą moje rozważania na temat napędów grawitacyjnych, mimo iż każda szanująca się firma lotnicza od dawna nad nimi pracuje.


A możesz opisać idee takiego napędu?



A powiedz mi jaki sens? Żebym potem usłyszał, że w książce do fizyki tego nie ma? Że głoszę herezję. Że jestem taki i owaki. Sry przerabiałem już to nieraz i za każdym razem nie wielu potrafi wyjść poza to czego nauczono ich w szkole.


Co się łamiesz, pisz....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:55, 30 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Żebym potem usłyszał, że w książce do fizyki tego nie ma? Że głoszę herezję.

Ze w ksiazce tego nie ma to pewnie juz wiesz
Ze glosisz herezje, to moze nie masz swiadomosci


Cytat:

za każdym razem nie wielu potrafi wyjść poza to czego nauczono ich w szkole.


Jak tylko udowodnisz, ze szalone teorie da sie wykorzystac w praktyce
to nie tylko szyderecy ucichna, ale zdobedziesz nagrode Nobla
koncerny beda sie zabijaly o twoje uslugi, pieniadze beda plynac, dupeczki beda sie dobijac do drzwi itd itp

Nic tylko uowodnic cos empirycznie
_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 30 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co się łamiesz, pisz....


No wiesz akurat zmądrzałem i nie mam już zamiaru się produkować przed jakimiś anonimami, (bez obrazy oczywiście, bo sam też jestem anonimowy)
Przecież Wy i tak mi tych milionów nie dacie i nie załatwicie tych dupeczek wiec się nie łamię tylko się "optymalizuje" Smile

Cytat:

Ze w ksiazce tego nie ma to pewnie juz wiesz
Ze glosisz herezje, to moze nie masz swiadomosci


Zauważ, że uczyłeś się z tych książek rzeczy, które nieraz były uznawane za herezję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:09, 01 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulugula napisał:
Cytat:
Co się łamiesz, pisz....


No wiesz akurat zmądrzałem i nie mam już zamiaru się produkować przed jakimiś anonimami, (bez obrazy oczywiście, bo sam też jestem anonimowy)
Przecież Wy i tak mi tych milionów nie dacie i nie załatwicie tych dupeczek wiec się nie łamię tylko się "optymalizuje" Smile

Cytat:

Ze w ksiazce tego nie ma to pewnie juz wiesz
Ze glosisz herezje, to moze nie masz swiadomosci


Zauważ, że uczyłeś się z tych książek rzeczy, które nieraz były uznawane za herezję.


No napisz, nie daj się prosić....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Amerykanie odpuszczają powrót na Księżyc?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile