W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wrocławskie ESK 2016, Masońska Parada Duchów   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2370
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paravindskey




Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 47
Post zebrał 1.200 mBTC

PostWysłany: 00:32, 18 Sty '16   Temat postu: Wrocławskie ESK 2016, Masońska Parada Duchów Odpowiedz z cytatem

Temat bardzo świeży, dzisiaj ulicami miasta Wrocław, przeszły 4 pochody, Duchy jako symbole Historii i Kultury tegoż Miasta.
Powódź, innowacja, multikulti wyznaniowe i duch odbudowy to nasze nowe symbole i nowa Historia.
Instalacje artystyczne, świetlne, chóry, tancerze, rowerzyści wegetarianie, i ludzie z prezerwatywami na głowach i w workach na śmieci.
Podobno piękne widowisko?... byłem i mam mieszane uczucia...

Nie odczułem akcentów związanych z Wrocławiem, z Polską, nie było Polskiej muzyki, folkloru, ani Polskich akcentów. Całe to cebulowe love parade mogło by się przejść równie dobrze ulicami Berlina, nie odczułbym różnicy, było ultra nowocześnie i ultra świecko, ultra europejsko i ultra miałko.
Generalnie pochód multikulti nie miał nawet krzty wpływów jakichkolwiek obcych kultur, tylko chóry śpiewające w spiczastych kapturach i sypiące się wszędzie pióra.
"Przebudzenie"... czego się pytam? Orła z czekolady? 25 lat historii Wrocławia? Tylko tyle mamy Pamiętać, a muzycznie Wrocław mam kojarzyć z waleniem w rytmiczne bębny Wagnera wprowadzające w trans i niepokój i walenie w garnki przez 2 godziny?
Ale było ciekawej, emeryci latający w czarnych pelerynach ze spiczastymi kapturami ze srebrnymi trójkątami, 4 pochody łączą się w rynku i budują wspólnie molocha czy inną cebulową wieżę Babel z demobilu. Na szczycie zwieńczenie, szklana kula niczym szklane oko Dutkiewicza, by widział swych poddanych.

Symbolika, atmosfera wszystko to krzyczało wręcz że nie jest dla nas. Z ratusza spoglądali dostojni na motłoch, jak się papla w swych śmiecio-igrzyskach. Marzną debile z dziećmi, tworzą nowy rozdział Eurokołchozu. Wolnomularskie symbole i kaptury są trendy i nikt nie może powiedzieć dlaczego? Nikomu to nie potrzebne i nie za takie pieniądze ale ludzie idą może z przymusu? Urzędnicy z dziatwą jak za 1 maja bo ich z pracy na zbyty pysk wyleją, ale wielu przecież z Ciekawości przyszło tak jak i moja persona... kto to "zaprojektował", kto wydał dyrektywy by nas uraczyć owym spektaklem?

Najgorsze że nie było to ani rozrywką ani kulturą. Sieczka audiowizualna, podparta słomianymi ideami.
(W pochodzie powodzi były dmuchane ośmiornice i meduzy (sic!))
Karnawał Europy rozpoczęty. Ale to nie Wrocławianie świętują...


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:10, 18 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie kto to reżyserował?


Brytyjski reżyser Chris Baldwin przygotowuje cztery duże wydarzenia artystyczne z okazji objęcia przez Wrocław w 2016 r. tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

Powstaną tam 14-metrowe, ruchome obiekty animowane, z których każdy będzie odnosił się do historii Wrocławia i wskazywał na elementy "duszy" tego miasta.

"Dusza" miasta Wrocław?
Are you kidding me Baldwin?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:05, 18 Sty '16   Temat postu: Re: Wrocławskie ESK 2016, Masońska Parada Duchów Odpowiedz z cytatem

paravindskey napisał:

"Przebudzenie"... czego się pytam? Orła z czekolady? 25 lat historii Wrocławia? Tylko tyle mamy Pamiętać, a muzycznie Wrocław mam kojarzyć z waleniem w rytmiczne bębny Wagnera wprowadzające w trans i niepokój i walenie w garnki przez 2 godziny?

No właśnie.Kłania się brawurowa teoria @FortyNiner że na Dolnym Śląsku od zawsze mieszkali głownie Polacy.
Nie mieszkali.Dlatego o historii Wrocławia wiemy stosunkowo niewiele.(mam na myśli zwykłych zjadaczy chleba).Trudno;trzeba z tego stosunkowo niewiele wycisnąć ile się da.
Więc co my wiemy? wiemy że Wrocław należy do tzw Korony Świętego Wacława
I jeszcze wiemy że we Wrocławiu wówczas Breslau, była ważna Żydowska akademia teologiczna
Tego że był to również ośrodek najdrapieżniejszej formy syjonizmu możemy dowiedzieć się (a raczej domyśleć) po obejrzeniu serialnu Hotel Polanów i jego goście (z jakiegoś powodu NRD-owcy w ostatniej chwili swego trwania nakręcili ten serial-może chcieli nam coś powiedzieć)
wiemy jeszcze że Wrocław prócz tych historyczno-geograficznych,związany jest jakimiś niewidzianymi,można powiedzieć mistycznymi nićmi z Pragą a konkretnie ze Złotą Uliczką.To właśnie tu;w którymś z domków Złotej Uliczki stworzno Golema
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:01, 18 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mistrzu, jeśli chcesz z kimś polemizować, to najpierw naucz się czytać tego kogoś tekst ze zrozumieniem, choć wiem, że wolisz kasować wpisy, jak w wątku o Stalinie, ale to rozumiem taka stara, rosyjska tradycja cenzury od carów, przez Lenina poprzez Putina. Razz Możesz mnie zacytować, jak twierdzę, że na Dolnym Śląsku mieszkali zawsze Polacy? Nie możesz, bo niczego takiego nie napisałem. Napisałem, czego nie byłeś w stanie zrozumieć. Napisałem, że na Dolnym Śląsku jeszcze w XIX w. ludność wiejska mówiła po polsku i że masowa edukacja Bismarcka uczyniła z nich Niemców. I na dowód swojego twierdzenia pokazuje mapkę języczności Śląska wykonane na podstawie niemieckich spisów powszechnych.


http://www.wrzucajtu.pl/wrz/880b55a1e780.....GP1688.GIF

Natomiast może Ty nie wiesz wiele o historii Wrocławia, ale to nie znaczy, że nikt nie wie. Gród ten założyli prawdopodobnie Czesi i miał nazwę Wratislaw. Został podbity przez Piastów i był kartą przetargową pomiędzy Polską i Czechami. W czasie rozbicia dzielnicowego był ośrodkiem Piastów, ale ich śląska linia złożyła hołd Królestwu Czech. Królestwo Czech zostało podbite przez Habsburgów i ten okres nazywa się mylnie austriackim (wiesz dlaczego?) Po wojnach śląskich trafia do Królestwa Prus i wtedy kończy się okres autonomii Śląska i szlacheckiego sejmu śląskiego. W 1945 r. trafił do Polski. Wtedy całkowicie był już zegermanizowany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:17, 18 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weź nie dyskutuj z pszekiem i nie ośmieszaj go bo cie zaraz nazwie trockistą. Wierz mi, mam już w tym jakieś doświadczenie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 18 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co? On sam jest stalinistą?

W sumie gdyby mnie ktoś nazwał trockistą to sam byłbym, jak Al-dona z "Kilerów dwóch", gdy Kiler nazwał ją "penisem". Smile

Ponadto do wpisu następnego mam na razie jedną uwagę. Pszek, jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Nawet rosyjska i to stalinowska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:09, 18 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:

http://www.wrzucajtu.pl/wrz/880b55a1e780.....GP1688.GIF

Taaa...jestem pod dużym wrażeniem twej historycznej wiedzy.Daję słowo że od czasu liceum nic nie zrobiło na mnie większego wrażenia.Najlepiej załóż temat o rdzennopolskości Sląska,w którym prócz unikalnych map, pokażesz nam polski śląski folklor (nie mylić z tym po 1945r wystruganym z banana przez skąd idąt zdolnego muzyka Hadynę),piśmiennictwo oraz wszystko to czego istnienie świadczy o etnicznym pochodzeniu takiej czy innej grupy.
Oczywiście wiadomo że tego nie zrobisz albowiem jesteś zwyczajnym trolem którego celem jest zakłócanie porządku każdego tematu poprzez odciąganie dyskusji na boki czyli w nikuda
Przypominam że tytuł tego tematu brzmi:Wrocławskie ESK 2016, Masońska Parada Duchów
Masz coś do powiedzenia? mów (a tak między nami; już tylko z moich linków,jeśli je uważnie zbadać już można stworzyć pewien logiczny ciąg).Do słynnej konstatacji oddać Polakom śląski przemysł to jak dać małpie zegarek-włącznie.Każdy rozsądny człowiek wie że to zostanie w końcu poruszone na forum.Oczywiście nie na naszym.Na innym.
A nie masz nic do powiedzenia to wypad trolu.Do tematów intelektualnie mniej zobowiązujących
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 18 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stalinisto, w porywach swojej szalonej ynteligencji komsomolskiej, nie jesteś w stanie zauważyć, że o rdzenności Dolnego Śląska dyskutujesz sam ze sobą. Dokładnie jak trol, co sam mi zarzucasz, ale psychologia i to wcale nieradziecka, zna takie przypadki. A mój tekst na temat polskojęzyczności Dolnego Śląska zmanipulowałaś a la putinowska/stalinowska propaganda (niepotrzebne skreślić) i dlatego odpowiadam w tym wątku, a nie innym. Poza tym widzę, że nie jesteś w stanie zrozumieć mapki obszarów języków, więc pieprzysz powyższe trzy po trzy.

Ponadto mam głęboko w dupie twoje stalinowskie uwagi, gdzie mogę pisać, a gdzie nie mogę. Póki mogę, to będę pisał tam, gdzie chcę i gówno ci do tego.

Pozdrów Dżugaszwilego w swoich modlitwach. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:19, 18 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek
Cytat:
Do słynnej konstatacji oddać Polakom śląski przemysł to jak dać małpie zegarek

powiedział : David Lloyd George (premier Wielkiej Brytanii w latach 1916–1922.)


"Byłoby hańbą, gdyby miało się Polakom pozwolić na złamanie układu pokojowego i zajęcie Górnego Śląska, a Niemcom zakazać bronić tej prowincji, która do nich należała przez dwieście lat, a przez sześćset na pewno nie była polską." powiedział David Lloyd George

Opis: po wybuchu III powstania śląskiego.



O Davidzie Lloydzie George’u Roman Dmowski powiedział :

Ty żydowski agencie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:55, 18 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
A co? On sam jest stalinistą?


Nie wiem kim jest, ale to na pewno niskich lotów propagandzista. Takich miernych propagandzistów to ja dekonspiruje i zjadam na śniadanie Cool

To już nawet Orion i kombiak są lepsi, bo oni się przynajmniej kamuflują w dość - możną by powiedzieć - wyrafinowany sposób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wrocławskie ESK 2016, Masońska Parada Duchów
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile