W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kodeks Nag Hammadi - prawdziwe nauczanie Jezusa   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 22624
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 08 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to więcej niż ciekawostka.
Zgadywanka - konkurs bez nagród:


O JAKI KONKRETNIE DZIEŃ PYTAM ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:43, 09 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym napisać jak rozumiem kolejny tekst kodeksu : apokalipsę Piotra .
Będę wrzucał to w częściach , starając nie rozwlekać .
Dopóki nie zakończę jej w całości , nie będę zamieszczał jakichkolwiek innych , nie związanych z apokalipsą wpisów .


INFORMACYJNIE : ( cyfrowe) wstawki w tekście należą do przypisów zamieszczonych przez ks. W. Myszora . Usunąłem je , gdyż to nie moje wnioski . Kto chce , może bez trudu ściągnąć wersję bez moich ingerencji .


Fragment ze słowa wstępnego tekstu , z którego zaczerpnąłem tłumaczenie :

„Tekst koptyjski „Apokalipsy” został dobrze zachowany w porównaniu z innymi
utworami z Nag Hammadi. Jednak sprawia wiele problemów innego rodzaju:
trudność właściwego rozumienia treści, a więc i odpowiedniego przetłumaczenia.
Tłumacz koptyjski z języka greckiego oddawał treść, być może nie
zawsze dla niego zrozumiałą, w sposób bardzo zawiły.
Koptyjskie tłumaczenie powstało wpierwszej połowie IV wieku. Przyjmując
niektóre dane z polemiki antykościelnej„Apokalipsy”, Koschorke
ustala powstanie greckiego oryginału na okres od
początku do połowy III wieku 23. Schoenborn przyjmuje, że pewne części „Apokalipsy” mogły powstać wcześniej 24. Brashler sytuuje powstanie dzieła na okres między 150–250 po Chrystusie 25.


========= APOKALIPSA PIOTRA =======

APOKALIPSA PIOTRA`
Cytat
…„”Gdy Zbawca siedział (15) w świątyni, we wnętrzu` budowli, odpowiednio`
przy dziesiątej kolumnie 29 i` gdy spoczywał na zebraniu` nieskalanej wielkości
30, która jest żywa (20), wówczas powiedział do mnie:
„Piotrze! Błogosławieni należący do` Ojca jako wybrańcy` tego, który jest
ponad niebiosami`, tego, który objawił życie` pochodzącym z żywota` (objawił
się im) (25) przeze mnie 31. Gdyż przypomniałem im`, że są tym, co zbudowano`
na tym, co trwałe.` To oni mają usłyszeć moją naukę` i będą (w stanie) rozróżniać
32 słowa` nieprawości i bezprawia od` (słów) prawa` i sprawiedliwości, gdyż
one to właśnie (71,1) pochodzą z wysokości` wszelkiego pouczenia, z Pełni`
prawdy. Zostali przecież` łaskawie oświeceni 33 (5) przez tego 34, którego poszukują`
moce i nie` mogą (go) znaleźć, ani go` nie może zwiastować żaden potomek`
proroków 35, gdyż objawił się teraz (10) wśród tych właśnie 36`, w tym,
który jest objawiony`, (on) Syn Człowieczy`, wyniesiony nad niebiosa 37` w
mnogości tych ludzi, którzy są (15) z nim współistotni 38 „…
koniec cytatu

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Wątpię , by była to mowa o świątyni jerozolimskiej lub jakiejkolwiek innej . To rodzaj wizji Piotra , gdy Zbawca jest poza tym światem .
Jezus błogosławi wybranym Ojca . W pierwszej apokalipsie Jakuba nazywa ich swoimi . Są więc różne rodzaje bytów duchowych . Jezus przyszedł odkupić , uwolnić wszystkich . Rolą Zbawcy jest przypomnienie wybranym tego , co przez działania archonta utracili z pamięci .
Nikt inny nie mógł im tego powiedzieć niż ktoś niż ktoś pochodzący z góry , spoza zasłony ciemności , obłoku mroku skrywającego ten świat przed nieśmiertelnymi ( patrz apokryf Jana )
Wybrani są tymi , którzy rozpoznają prawdziwość nauk dzięki słowu . Jak to możliwe ? Czasem śni mi się coś , ale budzę się i nic nie pamiętam . A potem pada jakieś słowo , skojarzenie – i nagle jakbym chwycił końcówkę wypuszczonej nici – przypominam sobie ten sen .
Coś w kimś takim musi się zadziać , coś otworzyć .
….” ani go` nie może zwiastować żaden potomek`proroków „ ….
Trudna sprawa z tymi prorokami . Czemu zakładamy , że te proroctwa są ok , a te nie ? Skąd wiemy , czyj głos słyszą prorocy ? W końcu archont też zna różne sztuczki . To jego teren , wiele może . Smuga kondensacyjna na niebie była by kiedyś dla ludzi znakiem niebios , dziś brak takich smug może najwyżej dziwić .
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat :
…„”. Ty zaś, Piotrze` stań się doskonałym` razem ze mną` ze względu na twe imię, gdyż to ja cię wybrałem 39.` Przez ciebie stworzyłem (20) początek 40 dla pozostałych`, których zaprosiłem do wiedzy`, aby (byli mocni). I ty bądź mocny`, aż (przyjdzie) Naśladowca`
sprawiedliwości 41 tego, który cię (25) jako pierwszy powołał. A powołał`
cię, abyś mógł go poznać w sposób` jego godny, mając na uwadze` odrzucenie
42, które przyjdzie na niego z więzami` na jego ręce i (30) jego nogi, z wień-
cem (cierniowym ?), (odrzucenie) dokonane przez tych ze środka 43, wobec jego
ciała` świetlistego; gdy prowadzili go` w nadziei (wyświadczenia dobrej) (72,1)
posługi, dla czci` godnej zapłaty. Jak to on chce` cię upominać trzy razy` owej
nocy” 44. „…
koniec cytatu

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tym wybranym imieniem jest Piotr , znaczy to tyle co skała . Coś nieugiętego , solidnego , opierającego się zewnętrznemu naporowi . Ten mocny filar , ta skała - ma zapoczątkować rozpowszechnianie wiedzy z nauczania Zbawcy . Piotr ma być opoką do czasu , aż przyjdzie Naśladowca sprawiedliwości . Można rozumieć różnie . Piotra powołał Jezus , kim więc miałby być Naśladowca ? Tymi ze środka są prawdopodobnie archonci , oni oddzielają nas od nieśmiertelnych , są pomiędzy nami a Pełnią . Archonci są ni to światowymi , ni to bogami ( czy są nimi np. synowie boga biorący sobie ludzkie córki za żony – jak podaje ST ? )
…” Jak to on chce` cię upominać trzy razy` owej nocy „…
Upomni się o niezłomność , o wykazanie się przez Piotra odwagą . Piotr może jej dowieść , a jeśli nie – to przynajmniej pozna prawdę o sobie , o swej lękliwości . Prawda wyzwala . Nie można się wyzwolić od lęku nie wiedząc o jego istnieniu w sobie , mając o sobie nieprawdziwą ocenę .
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„”. Gdy wypowiedział te słowa (5), zobaczyłem kapłanów biegnących z ludem`
w naszym kierunku z kamieniami`, aby nas zabić`. Ja zaś przestraszyłem
się`, że mamy umrzeć 46. On zaś (10) rzekł do mnie:
„Piotrze! Mówiłem` ci wiele razy, że ślepymi są ci, którzy nie` mają przywódcy.
Jeśli chcesz` rozpoznać ich ślepotę (15), połóż swe ręce przed oczy`
twego (ciała-) ubrania 47 i powiedz` co widzisz ?”
Ja` zaś, gdy to uczyniłem, nie zobaczyłem` niczego i rzekłem, że niczego
(20) nie widać. Ponownie rzekł mi:`
„Uczyń to jeszcze raz i (wtedy) przypadł ` na mnie przestrach` radosny, bo
oto zobaczyłem` nową światłość, większą od (25) światła dnia, a` potem zstąpiła
na` Zbawcę i powiedziałem mu o tym`, co zobaczyłem. Wtedy` rzekł do mnie:
„opuść` twe ręce i` słuchaj (teraz) tego, co mówią (73,1) kapłani i ludzie”.`
I usłyszałem kapłanów siedzących` razem z uczonymi (na naradzie), gdy
tłumy` wykrzykiwały głośno. Gdy to (5) usłyszał ode mnie, rzekł` mi:
„Wytęż uszy 48 twej głowy i` słuchaj, co tam mówią`”
I usłyszałem znów (i powiedziałem mu): „gdy Ty (10) zasiadasz (na tronie?)
49 oni cię chwalą” 50.
I` gdy to powiedziałem, odezwał się` Zbawca:
„Powiedziałem ci: oni` są ślepi i` głusi 51. „…
koniec cytatu

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Dalszy ciąg wizji .
…”Piotrze! Mówiłem` ci wiele razy, że ślepymi są ci, którzy nie` mają przywódcy”…
Tym przywódcą dla kapłanów musiałby być ktoś równorzędny do Jezusa , z przeciwstawnego eonu . Z eonu archontów . Ktoś kogo można by nazwać synem archonta vel Jaldabaotha . Syn , antychryst . W moim rozumieniu Jezus mówi , że archont nikogo takiego jeszcze na ziemię nie wysłał .
Kapłani ( lub ich część ) chcą śmierci Piotra . Kapłani tak bardzo bali się nauk Zbawcy , że bali się postawić Mu choćby zarzut o ich głoszenie . Oficjalnie podają więc , że każą Go za chęć bycia żydowskim królem . Jezus chciał nim być ? Nie , zarzut fałszywy tak jak sami kapłani . Ale potem następuje zmiana – Piotr słyszy kapłanów wychwalających Jezusa . Jak to możliwe ?
Myślę , że w wizji tej opisane jest moment przyłączenia nauk Zbawcy do religii judaistycznej . Kapłani dostali informację o zmartwychwstaniu . Część z nich to zignorowała , poszli w zaparte . Ale część z nich mogła uwierzyć w zmartwychwstanie . Ci drudzy mogli mieć zatem dylemat : skoro tak się stało , to Jezusa ktoś do życia przywrócił . Kto ? Stwórca , bo ponad nim nie znali żadnej władzy . A zatem mogli uznać , że Jezus i stwórca to jedna drużyna , że da ich się spleść w jedno . Mówiąc inaczej – na starym , zakorzenionym w nich fundamencie ST postawili Jezusa !!!
…”Powiedziałem ci: oni` są ślepi i`głusi „…
Tak Jezus nazywa ten miks skrajnie odmiennych wartości . Głusi ślepcy na swój sposób uznali Jezusa za syna stwórcy ( czyli syna archonta ) .
Wygląda na to , że opisany jest tu rozłam na judaizm ST i judaizm ST/NT ( zwany też kasolicyzmem ) .
Czy dobrze to rozumiem ?
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 09 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkurwiony napisał:
Azyren, zbastuj kapke i nie czepiaj sie Kolegi easy russian bo duzo chleba musialbys jeszcze zjesc zeby zrobic tyle co On zrobil i wniosl na to forum. Jak masz jakis problem ze Siowianami to napisz o tym do 'Bravo girl' albo cokolwiek byleby skonczyc puszczac smety na p2. Na temat religii mam swoje zdanie ale to nie ma wplywu na wartosc czyjejs pracy i zaangazowania.


Szkoda tylko że ten twój koleżka nie potrafił się w żadnym miejscu merytorycznie odnieść do tego co pisałem obalając jego fantazmatyczne teorie o Jezusie Słowianinie. Zero kontrargumentów, zero merytoryki. Easy to cienki bolek jest, i sądzę że ty skoro go bronisz pewnie też.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:59, 10 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„” Posłuchaj więc teraz ty (15) o tych rzeczach, które zostały ci powiedziane` w tajemnicy i strzeż` je. Nie mów o nich` synom tego eonu 52. Przebywając` bowiem tu, będziesz przez nich (20) wyklęty w tych pokoleniach`, ale oni nie mają (prawdziwej) wiedzy o tobie 53`,
bo chwalić cię będą w (eonie) gnozy`, bo wielu` przyjmie wyzwolenie na początku
(25) naszego nauczania 54, ale powrócą` do swoich (błędów), zgodnie z
wolą` Ojca, (zgodę) na ich błąd`, ponieważ uczynili to, co on chce 55. `A on chce
ich objawić w (30) swym sądzie (nad nimi), to jest (w sądzie)` sług nauczania 56. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Coraz częściej odnoszę wrażenie , że Jezus zastawia na wyznawców ST coś w rodzaju pułapki . Że chce światowe pokonać na sposób światowy . By kłamstwo , fałsz zwróciło przeciw sobie swe ostrze . Wykorzystuje skłonność światowych dzieł archonta do autodestrukcji . Nauka Jezusa nie jest dodatkiem do ST , dodatkiem ze stajenką , krzyżem , zaleceniem miłości bliźniego i innymi nie podważającymi prymatu stwórcy wtrąceniami . A jest czymś zupełnie odmiennym .
Rzekł Jezus: "Królestwo Ojca podobne jest do człowieka pragnącego zabić możnego pana. Wydobył miecz w swym domu i wbił go w ścianę, aby poznać, czy jego ręka będzie silna. Wówczas zabił możnego pana".
Tak rozegra to Jezus . Miecz to wiedza , która ( gdy przyjdzie czas ) zada ostateczny cios fałszowi . Sam jeden , nie korzystając niemal zupełnie z potęgi swej mocy , którą mógłby w sposób ponadnaturalny użyć . Wiedza , prawda , Logos .
Ci od ST mają jej nie poznać , by to co prawdziwe wyszło zwycięsko z próby czasu , a to co fałszywe załamało się pod ciężarem swej niespójności .
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„” Ci zaś, którzy popadli (74,1) w zmieszanie z nimi, staną się` ich niewolnikami`
nie mającymi zmysłu pojmowania 57. Bo czystego`, bez zakłamania i dobrego (5)
pędzą ku wykonawcy śmierci` i do królestwa` tych, co wychwalają Chrystusa` w
apokatastazie 58; (10) a będą chwalić ludzi` wykładających kłamstwo 59`. To oni
nastąpią po tobie.` I będą przyłączać się do imienia Zmarłego 61, sądząc (15),
że stają się czystymi`, a (tymczasem) staną się bardziej nieczyści.` Wydani będą
pod imię błędu` (wydani) w ręce przebiegłego uwodziciela 62` (wydani) nauce
(20) o wielu ujęciach 63. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
To dziwny rodzaj niewoli . Można go nazwać głupotą , nieuwagą , krótkowzrocznością . Kto jest winny temu , że nie pytałem nigdy o brakujące ewangelie pozostałych uczniów ? Traktowałem Jezusa jak jakąś postać z legendy , kogoś podobnego do Janosika lub coś …. a la w podobie .
Ślepcy prowadzący ślepców . Ślepi na własne życzenie , z powodu własnego umysłowego lenistwa . Robię , co mi każą , więc zbawienie należy mi się jak psu buda !!! Co będę odstawał od reszty . Idę utartą drogą , bo wszyscy nią idą . Nie mam świadomości swej duchowej potęgi , bo w życiu codziennym jest mi ona nieprzydatna , nie pomaga w ryciu , w walce o pełne koryto . Chociaż są wyjątki . Dzielni pasterze nie ryją , im się do koryta znosi frykasy . Myślisz – to nie prawda , że stoją na straży wiary . Płacili za to swym życiem , tępiła ich bezbożna komuna ……
Komuna była dla nich niespodziewanym DAREM !!! Dzięki niej mają kogo oskarżyć o narastające zepsucie świata . Oskarżyć o to , że już tak blisko byli do zbudowania świata rządzącego się zasadami głoszonymi przez Zbawcę , że już tak blisko byli …. Gdyby nie ta pieprzona komuna , pieprzone co innego - mieli byśmy jak w raju !!! Czy na pewno ?
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:13, 10 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:

Wątpię , by była to mowa o świątyni jerozolimskiej lub jakiejkolwiek innej .


Trzeba pamiętać, że "Świątynia Salomona", oprócz oficjalnego budynku ma znaczenie metaforyczne. "Sol - o - Moon" czyli harmonia dwóch Pierwiastków Wszystkiego. Chryst to wcielenie takiej Harmonii i o niej naucza, a słowa jego adresowane są do tych, co szukają, ale do końca nie wiedzą czego, bo odpowiedzi sugerowane przez "uczonych w pismach" ich nie zadowalają.

Świniopas napisał:

Trudna sprawa z tymi prorokami . Czemu zakładamy , że te proroctwa są ok , a te nie ? Skąd wiemy , czyj głos słyszą prorocy ?


Dlatego trzeba słuchać co mówi Prorok, a nie co mówią kapłani, próbujący interpretować słowa Proroka i narzucać tę "jedynie słuszną" wersję interpretacji.

Archont jedynie wypacza i zniekształca to co zostało dane. Nie ma mocy Kreacji, nie może powołać istnienia, on tylko udaje istnienie, podszywa się pod nie. Kapłani są sługami archontów, bo oni interpretują, czyli wypaczają przekaz. Przewodnicy - Prorocy niosą Słowo.

Dzisiejszy świat jest sataniczny i ukształtowany tak, aby przyjąć fałszywego proroka. Jak przyjdzie Mesjasz, czego w pierwszej kolejności zażąda świat? "Dowodu". A co obecny świat uzna za "dowód"? Kuglarskie sztuczki. A kto oferuje takowe sztuczki? Fałszywy. Bo ten prawdziwy nie ulegnie tej małostkowości.

Bądźcie czujni.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:15, 11 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Zapanują` wśród nich podziały.` Niektórzy z nich` będą
przeklinać` prawdę 64 i będą (25) wygłaszać złą naukę`, będą wypowiadać złe
rzeczy` o sobie nawzajem; niektórzy` otrzymają nazwy z tego tytułu, że` oddadzą
się w moc (30) archontów 65, (w moc) człowieka` związanego z nagą kobietą`,
(kobietą) o wielu postaciach i wydaną na wiele` cierpień 66. A staną się taki-
mi (75,1) ci, którzy (taką naukę) głoszą`. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
W samej tylko Polsce istnieje ok. 250 kościołów i związków wyznaniowych . Ale to stare dane , nie chce mi się nawet szukać czegoś bardziej aktualnego . Znalazłem kiedyś informację , że co parę dni powstaje na świecie nowy związek wyznaniowy , z odrębną strukturą i odrębnym postrzeganiem swego bóstwa . Największą fantazją w tej radosnej twórczości wydają się wykazywać amerykanie , ale innym też nie braknie polotu . Tempo powstawania nowych religijnych wspólnot , które jako jedyne dowiozą nas bezpiecznie do samych wrót raju jest już na dziś nie do ogarnięcia . Wzajemnie się krytykują , oceniają . Czy doczekam czasów , gdy każda przeciętna rodzina będzie odrębnym związkiem wyznaniowym – kto wie ? ……
…” niektórzy` otrzymają nazwy z tego tytułu, że` oddadzą się w moc (30) archontów ”…
A choćby archidiakon … Dociekliwi pewnie znajdą więcej .
…” (w moc) człowieka` związanego z nagą kobietą`, (kobietą) „…
Kościół , matka nasza … Taki , siaki , owaki . Czemu sugeruję , że to o tą kobietę chodzi ? Przecież kościołowi szat nie brakuje , gdzie więc nagość ?
To mógłby być całkiem odrębny temat , dotyczy bowiem także rozpoznania nagości przez pierwszych ( A&E) . Strój , szata , ciało jest z perspektywy Pełni nagością . Zakrywa bowiem to , co w nas doskonałe . Okrywa doskonałe niedoskonałym , a więc wstydliwym . Doskonała duchowa moc zakryta nietrwałą , ślepą , podlegającą stwórcy materią .Liturgiczne szaty , katedry , namaszczone olejami ciała … Żywe okryte potencjalnym trupem . Jezus mówi , że kto znalazł świat , ten znalazł trupa . Nagość światowego polega na nietrwałości materii .
… „ o wielu postaciach i wydaną na wiele` cierpień „ …
Głównie z powodu innych matek-kobiet . Walczących wzajemnie między sobą o nasze duszyczki . Jak te matki z opowieści o wyroku Salomona .
A L E !!! – może to tyczyć jednocześnie ( równolegle ) także innej postaci. Myślę o Achamoth

Achamoth - pochodzi z hebr. chokhma — mądrość. W systemie gnostycznym Valentinusa duch lub eon, mian. niska, zmysłowa mądrość, która po oddzieleniu się od wyższej mądrości, od Sofji, wygnana do królestwa materji, przenika i uduchowia tę materję i tym sposobem staje się matką Demiurgosa, twórcy światów. W gnostycznej księdze „Pistis Sophia“ jest opisana jej długa, smutna wędrówka. Na skutek odkupienia przez Chrystusa zostaje powrócona do łaski i przyjęta znowu do
boskiego państwa eonów.
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Będą szukać (pouczeń) w snach.` I nawet jeśli powiedzą, że to` sen – od demona, który (5) oczywiście godny jest ich błędu – `to przypadnie im zniszczenie` zamiast nieśmiertelności 67. Gdyż zło`nie może przynosić dobrego owocu`, gdyż każdy, który (10) z tego miejsca 68
pochodzi, przynosi` to, co odpowiada temu miejscu. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Objawienia , płaczące figurki , znaki na szybach , cudowne źródełka ……
Czego jak czego , ale fantazji to nam tu nie brakuje . Ślepe ciało widzi w mroku błędne ogniki na bagnach . Kto je zapala ? Nie wiem jak Wy , ale ja z pewnością w swej ślepocie nie doceniłem sprytu Zwodziciela .
… „ gdyż każdy, który (10) z tego miejsca pochodzi, przynosi` to, co odpowiada temu miejscu. „…
Kto uważa się jedynie za wyrób stwórcy , nie znajduje w sobie czegoś ponad dzieła archonta , postrzega siebie jedynie jako materię – staje się jego własnością . I tak jak on błądzi . Powiela jego błąd . Jest kopią błędu , samoreplikującym się wirusem niewiedzy .
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx






cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Nie każda bowiem dusza pochodzi` z prawdy czy` z niezniszczalności (15). Każda bowiem dusza tych eonów` w naszych oczach przeznaczona jest na śmierć`. Jest bowiem zawsze niewolnicą` stworzoną w swych` namiętnościach (20), a zniszczenie wieczne
jest jej przeznaczeniem. Taki jest (stan)`, w którym powstali i z którego` pochodzą,
ponieważ` kochają tych, którzy powstali (25) z materii, która z nimi` powstała. „…
koniec cytatu

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
…” Każda bowiem dusza tych eonów „…
Nie czuję się na siłach , by wymądrzać się na temat istoty duszy , jej właściwości , sposobów rozpoznania która jest jaką .
O reszcie cytatu nie napiszę nic , bo o tym już było .
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx




cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Ale w tym nie są im` podobne nieśmiertelne dusze 69. Piotrze`, jak długo
ta godzina (30) nie nadeszła, są oni (wprawdzie) podobni do tej (duszy), która
jest` śmiertelna, mimo to nie objawi się` (jej) natura, nawet jeśli tylko ona jest
nieśmiertelna`, a tylko ona jako (jedyna) (76,1) nieśmiertelna zastanawia się`
nad nieśmiertelnością 70. Wierzy` i pragnie, aby tę (śmiertelną duszę) opuścić`.
Bowiem nie zbiera się fig (5) z ostów albo z` cierni, jeśli jest się` mądrym, ani
winogron` z cierni. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
… „ a tylko ona jako (jedyna) (76,1) nieśmiertelna zastanawia się`
nad nieśmiertelnością „ …
Dla szukających jest to bardzo ważna wskazówka .
Łatwo jest ustalić , co jest dla mnie osią moich starań . Wystarczy podliczyć , ile czasu spożytkowałem dziś na tym , co światowe , a ile na tym co ze światem nic wspólnego nie ma .
Podaję matematyczny wzór :
(O / A) x 100
( O dzielone przez A) razy 100
Gdzie :
A - czas przeznaczony w ostatnich 24 godz. na sprawy dzieł archonta ( w minutach )
O - czas przeznaczony w ostatnich 24 godz. na sprawy woli Ojca* ( w minutach )
*nie wliczać w to czasu , w jakim uganiałem się za błędnymi ognikami
Co wyszło ? Ile procent , a może ile promili . Jeśli wyszło więcej niż „0” znaczy , że coś tam mam w ręku . A temu co ma zostanie dodane . Do „0” nic się nie doda – taka to matematyka .
… „Wierzy` i pragnie, aby tę (śmiertelną duszę) opuścić „ ….
Jeśli dusza jest sumą moich pragnień , starań , woli , tęsknoty – to co tu jeszcze dodać ?
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx




cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Dana (rzecz)` bowiem wyprowadza swe istnienie (10) zawsze
z tej, z której` powstaje: powstaje z tej`, która nie jest dobra`, przeznaczona
jest na zniszczenie i` śmierć. Ta zaś (dusza) powstaje (15) z tej, która jest wieczna,
z tej, w której jest` życie, nieśmiertelność` żywot, do którego jest podobna.`
To wszystko bowiem, co nie powstaje (z żywota)`, będzie rozwiązane w tym,
(20) co nie istnieje. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Przecież ciało istnieje . Mogę je dotknąć , pomacać ( Ojcze , przebacz mnie grzesznemu ) .
Tyle , że to tylko błysk flary . Chwila . Rodząc się już zmierzam w określonym kierunku . Już tam gdzieś rośnie drzewko na moją trumnę .
Ale spoko , mam czas . Nawet podejrzewam , że wiem ile go mam . Zdążę , bez obawy . Puki co mam coś ważniejszego na oku .
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx




cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Ci, którzy są` głusi i ślepi, przebywają` zwykle z podobnymi
do` siebie. Inni zaś zwrócą się (ku martwym) (25) z powodu złych pouczeń` i
tajemnic, które zwodzą lud 71. Jedni, ci`, którzy nie znają tajemnic`, będą mówić
do tych, którzy (30) ich także nie znają.` Nawet będą dumni` z tego, że u nich
samych` jest tajemnica` prawdy 72 i` (35) w pysze (swego serca) (77,1) będą
usiłować (zwieść dusze). Dla pychy (ich serca) jest potrzebna zazdrość o` nieśmiertelną
duszę, która stała się (dla nich) zastawem „…
koniec cytatu

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Czegoś nie wiesz – pytaj . Armia oświeconych czeka .
Czekała za czasów Jezusa ( faryzeusz i uczeni w piśmie ) . Czeka też dziś .
Wiedzą wszystko . Tomasz z Akwinu wie np. ile diabłów mieści się na główce szpilki .
Byle byś tylko nie zadawał głupich pytań w rodzaju : „ gdzie podziały się brakujące ewangelie ? „ albo innych , podobnie głupich . Po co ci to ?
Ale ja ci powiem gdzie się podziały ! Diabeł je ogonem nakrył ! Teraz już wiesz .
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx




cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Wszelkie bowiem moce, władze (5) i siły tego eonu` pragną przebywać z` nimi (to jest: nieśmiertelnymi duszami), od stworzenia` świata, aby ci, którzy` nie są (nieśmiertelni), byli
chwaleni przez te (dusze) (10), które są (nieśmiertelne), gdy tylko` zapomniały o
sobie 74.` Nie mogą być wprawdzie uratowani ani` wprowadzeni na drogę (ratunku)
przez nie, pragną jednak cały czas (15) móc stać się sami` niezniszczalnymi. „…
koniec cytatu

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Na co liczą te śmiertelne dusze ? Że podepną się pod zbawione i zabiorą się z nimi do góry ? Po co ? By otworzyć tam bar piwny , agencję towarzyską , fundusz powierniczy ? Ziemskie katechetki będą tam wykładać religię , a kościelni chodzić z tacą ? Nurtuje mnie jedna myśl - czy będzie tam jaka robota dla świniopasa ?
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:21, 11 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
„ Zapanują` wśród nich podziały.` Niektórzy z nich` będą
przeklinać` prawdę 64 i będą (25) wygłaszać złą naukę`, będą wypowiadać złe
rzeczy` o sobie nawzajem; niektórzy` otrzymają nazwy z tego tytułu, że` oddadzą
się w moc (30) archontów 65, (w moc) człowieka` związanego z nagą kobietą`,
(kobietą) o wielu postaciach i wydaną na wiele` cierpień 66. A staną się taki-
mi (75,1) ci, którzy (taką naukę) głoszą`. „

No i zapanowały podziały. Nie ma państwa, narodu, społeczeństwa na Ziemi, które nie byłoby podzielone. I to przeważnie jest podzielone na mnóstwo sposobów, tak by w żadnej istotnej kwestii ludzie nie mogli się dogadać, co widać nawet wśród dużo bardziej świadomej grupy ludzi, jaką stanowią tutejsi forumowicze.
Odnośnie podziałów taka grafika:


Ale do sedna.
Skąd wiadomo, że Kodeks Nag Hammadi jest prawdziwym nauczaniem Jezusa i skąd wiadomo, że "prawdziwe nauczanie Jezusa" służy ludzkości? A może też został zmanipulowany i/lub podłożony przez "archontów" (chociażby i wieki temu)?
Nawet jeśli nie, to skąd pewność, że go należycie zrozumiesz, skoro wiadomo, bo na pierwszy rzut oka widać, że został napisany jakimś zaszyfrowanym językiem, opartym na niezrozumiałej dla współczesnych symbolice?
Żeby zrozumieć te przekazy (zakładając wspaniałomyślnie, że nie służą podobnie jak pozostałe teksty wszystkich religii abrahamowych do ogłupiania i manipulowania ludźmi w celu łatwiejszego ich kontrolowania oraz do ukrywania wiedzy przed niewtajemniczonymi), trzeba by mieć ogromną wiedzę o życiu, mentalności, nauce, obyczajach ludzi żyjących w tamtych czasach, do których były one skierowane. Bez tego zostają tylko domysły.

Dziwne, że te nauki są podane w tak ciężkostrawny sposób, jakby nie można było napisać ich prościej, bez tego całego "szyfrowania", kodowania, czy jak to tam nazwać. Czemu Jezus nie ubrał ich w słowa, tak by wszyscy zrozumieli, a nie tylko nieliczni mędrcy, o ile w ogóle oni to rozumieją, a nie tylko interpretują na swój sposób. Zakładając, że w ogóle istniał Jezus i był tym za kogo się podawał, ale to już moja osobista dygresja.

Także uważam, czy też sądzę, podejrzewam, że teksty te i nauki w nich zawarte nie służą ludziom, bo wówczas były by napisane językiem dla nich zrozumiałym, a jeśli już, to co najwyżej zakulisowym zarządcom-kontrolerom, czyli archontom, jak ich określają. Skoro dziś najtęższe umysły nie mogą zrozumieć, rozszyfrować tych nauk, to czy prości ludzie 2 tysiące lat temu mieli szanse to uczynić?

Prawdziwa duchowość w najlepszym wydaniu i nauki wschodu, a także starożytne nauki zachodniej cywilizacji, jak przykładowo "maksyma pochodząca od siedmiu mędrców starożytnej Grecji, wyryta na frontonie świątyni Apollina w Delfach, spopularyzowana przez Sokratesa" (źr.) mówią poznaj samego siebie, zamiast dawać szereg praw, nakazów, zakazów, czyli wiedzę i mądrość gotową na talerzu. Prawdziwe nauki i wielcy nauczyciele, mistrzowie wskazują nam jedynie drogę, którą musimy sami podążyć, a nie dają zestaw gotowych praw do przestrzegania by dostąpić zbawienia.

Świniopas napisał:
Tych podobieństw jest z resztą o wiele więcej . SZATAN – SZATA . Brzmi podobnie ?

Brzmi, ale to nie znaczy, że Szatan jest twórcą szaty, czyli ciała jak sugerujesz.
Naciągane i to mocno.
Może to oznaczać (ale nie musi), że Szatan jest twórcą szaty, czyli odzienia, ubrania, chociaż, to czyste spekulacje i to naciągane moim zdaniem.

Świniopas napisał:
Szatan , twórca szaty . Szatą nazywa Jezus ciało , które więzi duszę . Szatę , którą należy zdjąć , podeptać .

Brzmi to jak jakieś satanistyczne przekazy. Ciało więzi duszę i dlatego należy je "zdjąć", "podeptać"?
Nic prostszego, gdyby tak było, łatwo można by się z tego więzienia wydostać - wystarczyłoby popełnić samobójstwo, szybko i bezboleśnie.
A może dusza wcieliła się w to ciało w jakimś celu - nie przyszło ci do głowy?
Żeby doświadczać, uczyć się, wzrastać... Może jako cząstka niepodzielnego (niepodzielnej jaźni, absolutu), chciała poczuć, doświadczyć oddzielenia?
Ciało więzi duszę, ma związek z szatanem? A ja słyszałem (mówi się), że ciało jest święte, że jest świątynią ducha.

"Dzięki uwolnieniu się od intelektualnych koncepcji i wyrzeczeniu się dogmatycznych zasad
Zostaje objawiona prawda każdej szkoły i wszystkich pism.
"
- Pieśń Wielkiej Pieczęci
Tilopa

całość: http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/page.php?id=976

Jednak pomimo tonu mojej wypowiedzi, nie widzę nic złego w badaniu tych przekazów, wręcz przeciwnie. Złe jest jedynie traktowanie ich, jako prawdy najwyższej, jedynej, objawionej... Należy podchodzić do tego z dystansem, jak do wszystkiego zresztą. Na pewno lepsze studiowanie tych tekstów, niż oglądanie meczy, pornoli, uganianie się za uciechami, pieniędzmi, czy proste bezrefleksyjne egzystowanie na tym padole i czekanie na śmierć i sąd boży.

Mogą one zawierać jakiś głęboki, bardzo wartościowy przekaz, ale niestety jest on ukryty, okultystyczny i bez odpowiedniego klucza, nie będąc wtajemniczonym, może być ciężko go rozszyfrować i pojąć. No ale nie zaszkodzi spróbować, najwyżej jedynie stracisz czas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:25, 11 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prubowałem już Mirkas 76 razy, więc jeszcze ostatni raz Ci pozostał Wink .
Tłumaczy Ci się coś, a Ty cały czas swoje – zero postępu.
Żalisz się, że nie rozumiesz tekstów, że zaszyfrowane, że nie do pojęcia przez zwykłych ludzi. Może tak musi być, może nie ma innego sposobu? Może przed mnożeniem trzeba pojąć dodawanie, może przed bieganiem trzeba się nauczyć chodzić, może trzeba nabrać nieco krzepy przed włożeniem cięższej zbroi? Sam cytujesz:
Cytat:
“Dzięki uwolnieniu się od intelektualnych koncepcji i wyrzeczeniu się dogmatycznych zasad
Zostaje objawiona prawda każdej szkoły i wszystkich pism."
Nie rozumiesz tych prawd i pism? To może oznacza to, że nie uwolniłeś się od intelektualnych koncepcji i dogmatycznych zasad? Uwolnij się, zrozum i wtedy krytykuj, bo jak na razie to krytykujesz coś, czego nie rozumiesz.

Czyli lubisz buddyzm i kwestionujesz sąd boży? To może zobacz jak buddyści przedstawiają, co stanie się z grzesznikami po śmierci:
a tu specjalna wersja dla tych, co nie uważali na to co mówią:

W buddyźmie są też diabły, wężę i demony, są świątynie, modlitwy, obrzędy, praktyki, i wszystko inne charakterystyczne dla innych religii, więc twierdzenie, że buddyzm nie jest religią a jedynie filozofią zwyczajnie mija się z prawdą. (to tak odnośnie Twoich twierdzeń w innym temacie).
Mirkas napisał:
Prawdziwa duchowość w najlepszym wydaniu i nauki wschodu, a także starożytne nauki zachodniej cywilizacji, jak przykładowo "maksyma pochodząca od siedmiu mędrców starożytnej Grecji, wyryta na frontonie świątyni Apollina w Delfach, spopularyzowana przez Sokratesa" (źr.) mówią poznaj samego siebie, zamiast dawać szereg praw, nakazów, zakazów, czyli wiedzę i mądrość gotową na talerzu. Prawdziwe nauki i wielcy nauczyciele, mistrzowie wskazują nam jedynie drogę, którą musimy sami podążyć, a nie dają zestaw gotowych praw do przestrzegania by dostąpić zbawienia.

Ten zestaw praw to wskazówki jak znaleźć tą drogę i z niej nie zboczyć. Nic innego.
Religie abrahamowe też są ze wschodu – może tylko bliższego, i nie są wcale tak trudne do zrozumienia, chyba, że ktoś oczekuje że program w telewizji je wyjaśni.

Odnośnie “wiedzy na talerzu”, to spora część tej wiedzy jest właśnie wskazówkami jak poznać siebie, a poza tym, są różne rodzaje wiedzy, dla różnych ludzi na różnym etapie drogi i wszystko ma swoje miejsce. Część tej wiedzy bywała przekłamywana, celowo zmieniana, itd., ale nie znaczy to, że niemożliwe jest oddzielenie chwastów i skarzystanie z prawdziwych wskazówek. Tu często potrzebny jest przewodnik – ktoś, kto przebył już drogę, lub jej etap, czego Ty zdajesz się ciągle nie pojmować. Ta “wiedza na talerzu” to zaledwie wskazówki dla dzieci, a potem potrzeba wysiłku nieco większego niż przewrócenie strony w książce, żeby dotrzeć do prawdy. Siedzibą tej prawdziwej wiedzy nie jest mózg, tylko serce, a tu jest krótki filmik, jak to widzą muzułmanie:

I jeszcze kilka wskazówek dla poszukujących wiedzy prawdziwej:

Już Ci pisałem, że zarówno chrześcijaństwo jak i islam polegają na poznaniu siebie (judaizm pewnie też, tylko nie jestem pewien bo za mało o nim wiem). Od tego się zaczyna, ale jest to dziedzina praktyczna, a nie teoretyczna, a Ty i denial m.in. myślicie, że okultyści ukryli przed wami wiedzę, zakopali książki, i teraz musicie do tej wiedzy dotrzeć. Klucza do wiedzy okultystycznej się nie wykopuje, a odkrywa w sobie, po oczyszczeniu serca. Na tym polega alchemia, na tym polega poznanie siebie. Jeszcze jeden filmik, od czego zaczyna się poznanie siebie:

To takie podstawy podstaw, ale jak ktoś tego zrozumie, to im dalej pojdzie tym bardziej zabłądzi.
Cytat:
Dlatego zacznij od siebie samego i siebie się wyrzeknij. Bo jeśli nie uciekniesz najpierw od siebie samego, wtedy bąądź pewny, że dokądkolwiek pobiegniesz,
gdziekolwiek się znajdziesz, zawsze natrafisz na przeszkody i niepokój. Ludzie szukają pokoju w rzeczach zewnętrznych: w miejscach i sposobach, u innych i w
działaniu albo też na obczyźnie, w ubóstwie lub poniżeniu - cokolwiek by to było i choćby wywierało na tobie najsilniejsze nawet wrażenie, wszystko to pozostanie
nicością i nie przyniesie ci pokoju. Którzy w ten sposób szukają, opacznie postępują. Im dalej zawędrują, tym mniej znajdą tego, czego szukają. Idą tak jak
człowiek, który zeszedł z właściwej drogi: im dalej pójdzie, tym bardziej pobłądzi. Cóż zatem ma uczynić? Najpierw niech się wyrzeknie, porzuci samego siebie, a
tym samym porzuci wszystko inne. Wierzcie mi, gdyby ktoś porzucił królestwo, a nawet cały świat, a zachował siebie samego, ten nie porzucił niczego. Ale jeżeli się
wyrzeknie siebie, wszystkiego się tym samym wyrzeka, choćby nie wiem co posiadał: królestwo, zaszczyty itd.

To jest cytat z mistrza Eckharta, chrześcijańskiego mistyka (skazanego przez inkwizycję), którego polecam wszystkim, którym inne nauki wydają się zbyt “egzotyczne” Wink.

I na koniec jeszcze jedna kreskówka z serii, która jak nie da się ukryć, bardzo mi się spodobała – o ignorancjii:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:18, 12 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Jeśli` tylko nieśmiertelna dusza` otrzyma moc ze strony` ducha rozumnego,
natychmiast (20) dostosowują się do jednego spośród` tych, którzy ich także
zwiedli 75. `Liczni są także inni`, którzy przeciwstawiają się` prawdzie 76. To
posłańcy (25) błędu. Ci będą` zastawiać pułapkę przez swój błąd i` swe prawo
przeciw` moim czystym myślom`„…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Dusza śmiertelna próbuje przyłączyć się do nieśmiertelnej . Fałsz próbuje się dokleić do prawdy . Pomoc dla nieśmiertelnej ze strony ducha rozumnego jest obiecanym dodaniem temu , który ma coś w ręku . Kiedyś znalazłem w mojej piwnicy zapomnianego ziemniaka . Wypuścił on ok. 4 metrowy pęd . Sam zmarniał , był pomarszczony , zużył swoje zasoby na wypuszczenie tego pędu w nadziei znalezienia miejsca , gdzie mógłby się ukorzenić , wypuścić łodygi . Taki głupi ziemniak ……. Żałuję , że nie zrobiłem mu zdjęcia
Przewagą fałszu nad prawdą wydaje się być to , że fałsz dowolnie zmienia swoje oblicza , meandruje z niedostępną dla prawdy swobodą . Prawda niezmiennie trzyma się swej jedynej wersji . Zło nie ma zasad , zmienia zasady zależnie od potrzeb chwili . Stąd wydaje się wynikać na tym świecie przewaga tego , co nie pochodzi z prawdy . Nieograniczone pole manewru . Fałsz szuka dla siebie ostatecznej wersji , wersji stałej , finalnej . Ale jakoś mu to nie wychodzi . A to wyskoczy mu na drogę jakiś Kopernik , a to znów jakiś Luter …
Może niedoskonałość ma wyczerpać całą swoją inwencję twórczą , by w końcu przyznać się przed samym sobą , że to wszystko o kant dupy ?
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Gdyż wychodząc z (30) jednego (punktu widzenie), myślą`
że dobro i zło` wywodzą się z jednego (i tego samego),` a
przecież uprawiają handel (78,1) moją nauką. Zostaną wydani` na okrutny los,
a zechcą uciec od niego` daremnie, do pokolenia (5) dusz nieśmiertelnych` aż do
(czasu) mego przybycia. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Wolą Jezusa wydaje się być dozwolenie na takie błądzenie . Fałsz ma wykorzystać cały zasób dowolności zmiany ustalania prawdy ostatecznej . Ponieważ buduje na nietrwałym , na piasku – kolejne wersje są demaskowane , walą się pod swoim ciężarem . Poddają swe fałszywe złoto próbie probierczej , ale nie wytrzymuje to niby-złoto próby czasu .
.. „ Gdyż wychodząc z (30) jednego (punktu widzenie)” …
Myślę , że jest to wciąż powtarzana próba utrzymania prymatu stwórcy jako najwyższego , jako boga . Ludzie chcą wiedzieć , czemu to ich dobrodziej zsyła im kolejne kopniaki , czemu się tak nad nimi pastwi , czemu nimi tak pomiata . A pasterze nie mogą dorobić się ostatecznej wersji odpowiedzi na to pytanie .
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Powinni` pozostać wśród nich.` I moje przebaczenie`ich wykroczeń,
w które (10) wpadli przez` przeciwników (winno trwać).` Podjąłem
ich wybawienie` od niewoli, w której` się znaleźli, aby im dać (15) wolność
79. Ale (dla nich) też tworzą` szczątek podobieństwa (wolności)` w imię
Martwego` – jest nim Hermas,` pierworodny z nieprawości – po to (20), by w
(prawdziwie) istniejącą światłość` nie uwierzyli` „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Rozumiem to tak , że nieśmiertelne dusze okazują swą doskonałość poprzez upór , z jakim przez każde kolejne wcielenie poszukują prawdy . Nie rezygnują z szukania , nie podpisują cyrograficznej zgody na uznanie wiary stwórcę jako boga . To typ wiecznego anarchisty , buntownika . Wciąż nie godząc się na niedoskonałość tego świata , wytykając niespójność wtłaczanych jej kolejnych ulepszonych pouczeń pasterzy . Dusza taka dowodzi przez to, że jest w niej poczucie sprawiedliwości i nadzieja osiągnięcia prawdziwej wolności . Rozpoznaje i odrzuca namiastki . Nie ukorzeni się w tym świecie ani dziś , ani za 10.000 lat . Jak ta księżniczka na ziarnku grochu – świat będzie jej wrogi , dokuczliwy . Nie uśnie , nie zazna na nim spokoju . Dusza taka wciąż będzie powtarzać „ Czuję się jak na luksusowym transatlantyku – niby komfort , a rzygać się chce „
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Mali (Ludzie)` tego rodzaju są jak robotnicy` którzy zostaną
wyrzuceni w ciemność (25) zewnętrzną, z dala
od dzieci` światłości 81. Bo ani` sami nie chcą wchodzić` ani nie pozwalają
(wchodzić)` tym, którzy zgadzają (30) się ze swoim uwolnieniem 82`. Zaś ci inni`
spośród nich, którym` przypadło cierpienie, sądzą`, że mogą udoskonalić (79,1)
mądrość braterstwa` prawdziwego 83, które jest` współuczestniczeniem w Duchu,
razem` z towarzyszami wspólnego pochodzenia (5). Dzięki niemu` objawią się`
zaślubiny niezniszczalności`, objawi się jednak (tylko)` podobieństwo pokolenia
(10) siostrzanego, na zasadzie naśladownictwa „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Dusze nieśmiertelne , zmierzające do doskonałości – nigdy nie uznają kompromisu . Kompromis to cecha śmiertelnych .
Kiedyś mój kumpel powiedział coś , co mnie wtedy bardzo rozśmieszyło : „ Jak będziesz szukał księżniczki , to se nie po.....chasz „ .
Doskonałe nie idzie na kompromis . Szuka miejsca właściwego dla doskonałego . Szuka tego , co trwałe , odrzucając zwodnicze czasowe nasycenia . Niedoskonałe wciąż ryje w ziemi w nadziei wygrzebania jakiegoś nowego mamidła . Ale po co ciągnie na siłę szukające doskonałości wołając „ choć , pobawmy się razem tym co światowe . Nasze zabawki to może i chińszczyzna , ale innych nie dowieźli „ – tego nie wiem .
W ew. Tomasza kodeksu Jezus naucza :

Rzekła Mariham do Jezusa: "Do kogo podobni są twoi uczniowie?" Odrzekł: "Podobni są do małych dzieci przebywających na polu, które do nich nie należy. Jeśli przyjdą właściciele tego pola, powiedzą: <<Zostawcie>> Oni staną nadzy przed nimi, aby im je zostawili, aby dali swe pole".

Jak się bawić , to się bawić . Duszę sprzedać , los zastawić….
Mali mają stać się wielkimi , dojrzałymi . Dowieść swej tęsknoty za doskonałym , za Pełnią , za Istniejącym . Miłośnicy zabaw – zdaje się – takimi niedojrzałymi pozostaną na zawsze . Oni ukorzenili się na świecie , podpisali cyrograf i usłużnie płaszczą się przed tym , któremu wydaje się , że jest bogiem .
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:41, 12 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://youtu.be/wG0ikmnPCQE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:52, 12 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Prubowałem już Mirkas 76 razy, więc jeszcze ostatni raz Ci pozostał Wink .

Jeśli już to próbowałeś, ale mi też się zdarzają podobne błędy. Nie pamiętam jednak, byś próbował to robić tyle razy.

one1 napisał:
Tłumaczy Ci się coś, a Ty cały czas swoje – zero postępu.

Stawiasz się w roli nauczyciela widzę. No niech Ci będzie. Nie poszukiwałem tu nauczyciela, ale skoro chcesz mi przypiąć łatkę ucznia, to niech tak będzie. Ktoś mądry powiedział, że "mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale".

one1 napisał:
Żalisz się, że nie rozumiesz tekstów, że zaszyfrowane, że nie do pojęcia przez zwykłych ludzi.

Nie żalę się tylko stwierdzam fakt. Nie wierzysz mi, to przeprowadź własne badania, chociaż wiem, że dla stawiających religię ponad naukę to może być trudne.
Wydrukuj te teksty (albo przynajmniej fragmenty dla ułatwienia), daj to przeczytania dla 100 przypadkowych osób (zwykłych ludzi) i zapytaj czy zrozumieli. Jeśli odpowiedzą, że tak, zapytaj jak to zrozumieli, czy też co przez to zrozumieli. Spisz odpowiedzi i sprawdź ile osób odpowiedziało, że zrozumiało, a z tych ile zrozumiało tak samo, albo podobnie.
Wówczas będziesz wiedział, bo tak to tylko wierzysz w co chcesz, co jest dla Ciebie wygodne.

one1 napisał:
Może tak musi być, może nie ma innego sposobu? Może przed mnożeniem trzeba pojąć dodawanie, może przed bieganiem trzeba się nauczyć chodzić, może trzeba nabrać nieco krzepy przed włożeniem cięższej zbroi? Sam cytujesz:
Cytat:
“Dzięki uwolnieniu się od intelektualnych koncepcji i wyrzeczeniu się dogmatycznych zasad
Zostaje objawiona prawda każdej szkoły i wszystkich pism."
Nie rozumiesz tych prawd i pism? To może oznacza to, że nie uwolniłeś się od intelektualnych koncepcji i dogmatycznych zasad? Uwolnij się, zrozum i wtedy krytykuj, bo jak na razie to krytykujesz coś, czego nie rozumiesz.

Ty to jesteś tytan intelektu jednak.
Używasz podobnej retoryki jak zarządcy i ich klakierzy oraz powtarzacze: nie chodzisz na wybory, nie masz prawa krytykować. Tylko, że nie wiedzą gamonie, albo nie chcą wiedzieć, że wybór między kiłą, a mogiłą, to żaden wybór. Tak samo tutaj nie rozumiesz tekstów, to znaczy że jesteś idiotą i nie masz prawa krytykować, a teksty na pewno są mądre, bo są stare i mówią o Jezusie.

To może pierwszy lepszy przykład:
Świniopas napisał:
cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Jeśli` tylko nieśmiertelna dusza` otrzyma moc ze strony` ducha rozumnego,
natychmiast (20) dostosowują się do jednego spośród` tych, którzy ich także
zwiedli 75. `Liczni są także inni`, którzy przeciwstawiają się` prawdzie 76. To
posłańcy (25) błędu. Ci będą` zastawiać pułapkę przez swój błąd i` swe prawo
przeciw` moim czystym myślom`„…

Proszę zinterpretuj to dla mnie, bo ja nie rozumiem i proszę Ciebie, jako starszego, mądrzejszego i bardziej doświadczonego o pomoc. Chyba mi nie odmówisz. Chce się nauczyć chodzić i proszę Cię byś mnie poprowadził za rękę, bo wkoło pełno szkieł i sam się przewrócę i pokaleczę.

Co to jest "duch rozumny", czy to znaczy, że istnieją też duchy nierozumne? Kim są "posłańcy błędu". Co to znaczy "zastawiać pułapkę przez swój błąd"?

Mi to wygląda jak jakiś błąd w tłumaczeniu z oryginału, bo te zdania nie mają większego sensu. Albo jakby to było napisane w jakiś zaszyfrowany sposób, o czym pisałem wcześniej. Taka jest moja opinia, chyba mam prawo ją mieć - czy znowu mnie zaatakujesz?

Widzę, że ty nie zrozumiałeś wklejonego przez ze mnie cytatu, ale nie przeszkodziło Ci się do niego odnieść i mnie pouczać.
Nie rozumienie tych prawd i pism oznacza wg Ciebie, że nie uwolniłem się od intelektualnych koncepcji i dogmatycznych zasad? A czym innym są te pisma (oraz inne pisma religii abrahamowych), jak nie zbiorem dogmatycznych zasad? Ich analizowanie, to tworzenie i mnożenie intelektualnych koncepcji. Smile

one1 napisał:
Czyli lubisz buddyzm i kwestionujesz sąd boży? To może zobacz jak buddyści przedstawiają, co stanie się z grzesznikami po śmierci


Napisałem wcześniej w pierdolni (czytałeś) posługując się cytatem, że:
"Prawdą jest też, że spora liczba "buddystów" na świecie praktykuje go jako religię i to dokładnie w taki sam naiwny i zabobonny sposób – z modlitwami i prośbami – w jaki są praktykowane inne religie. Nie trzeba tu dodawać, że wszyscy nie-buddyści uważają buddyzm za religię..."
źr: http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/page.php?id=897

To co mi tu wyskakujesz z sądem bożym i tym jak buddyści to przedstawiają, co stanie się z grzesznikami po śmierci? Niektórzy buddyści zapomniałeś dodać, a czy to buddyści, to można się spierać.

Poza tym, czy to, że lubię buddyzm oznacza, że muszę przyjmować za prawdę wszystko co buddyści, albo "buddyści" głoszą?

one1 napisał:
W buddyźmie są też diabły, wężę i demony, są świątynie, modlitwy, obrzędy, praktyki, i wszystko inne charakterystyczne dla innych religii, więc twierdzenie, że buddyzm nie jest religią a jedynie filozofią zwyczajnie mija się z prawdą. (to tak odnośnie Twoich twierdzeń w innym temacie).

Tak odnośnie moich twierdzeń w innym temacie, to już po części Ci odpowiedziałem. Są buddyści, dla których buddyzm jest filozofią życia, praktyką... i są buddyści (albo "buddyści" ), którzy uczynili z tego religię.

Na stronie, której link wkleiłem wyżej można przeczytać:
Cytat:
„Zabij Buddę” - mówi pewien stary koan. „Zabij buddyzm” - mówi Sam Harris, autor książki Koniec wiary (The End of Faith), który twierdzi, że filozofia, poznanie i praktyka buddyzmu bardziej pomogłyby ludziom, gdyby nie były przedstawiane jako religia.


one1 napisał:
Cytat:
Dlatego zacznij od siebie samego i siebie się wyrzeknij. Bo jeśli nie uciekniesz najpierw od siebie samego, wtedy bąądź pewny, że dokądkolwiek pobiegniesz,
gdziekolwiek się znajdziesz, zawsze natrafisz na przeszkody i niepokój. Ludzie szukają pokoju w rzeczach zewnętrznych: w miejscach i sposobach, u innych i w
działaniu albo też na obczyźnie, w ubóstwie lub poniżeniu - cokolwiek by to było i choćby wywierało na tobie najsilniejsze nawet wrażenie, wszystko to pozostanie
nicością i nie przyniesie ci pokoju.
Którzy w ten sposób szukają, opacznie postępują. Im dalej zawędrują, tym mniej znajdą tego, czego szukają. Idą tak jak
człowiek, który zeszedł z właściwej drogi: im dalej pójdzie, tym bardziej pobłądzi. Cóż zatem ma uczynić? Najpierw niech się wyrzeknie, porzuci samego siebie, a
tym samym porzuci wszystko inne. Wierzcie mi, gdyby ktoś porzucił królestwo, a nawet cały świat, a zachował siebie samego, ten nie porzucił niczego. Ale jeżeli się
wyrzeknie siebie, wszystkiego się tym samym wyrzeka, choćby nie wiem co posiadał: królestwo, zaszczyty itd.

To jest cytat z mistrza Eckharta, chrześcijańskiego mistyka (skazanego przez inkwizycję), którego polecam wszystkim, którym inne nauki wydają się zbyt “egzotyczne” Wink.

Fajny cytat, nie dziwne że wyznawcy "miłosiernego" boga go spalili.
Pozwoliłem sobie zaznaczyć fragment. Czyż szukanie prawdy w jakichś zwojach znalezionych na pustynie przez Beduina nie jest tym, o czym mówi mistrz Eckhart? Czy nie lepiej poszukać jej w sobie?

Można studiować te pisma owszem, ale po co się tak napinać i atakować tych co ośmielają się je krytykować? Utożsamiłeś się z nimi zbytnio i dlatego tak Cię zabolało i potraktowałeś to jak atak na twoją osobę? Uznałeś, że głoszą prawdę najwyższą objawioną ludziom przez stwórcę i kwestionowanie ich uznałeś za kwestionowanie prawdy, kwestionowanie twojego boga?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:46, 13 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szata

Za czasow Jezusa ubiory bardzo sie roznily. Z daleka bylo wiadomo, kto urzednik, kto bogacz, a kto robotnik. Byli tez zebracy i zlodzieje. Byly prostytutki i handlowcy. Po szacie mozna bylo poznac kazdego. Ludzi zlych nie brakowalo.

Zdjecie szaty czynilo wszystkich rownymi ! Czy na pewno zdjecie szaty zmienialo tez charakter czlowieka ? Nie zmienialo charakteru czlowieka, ale zmienialo podejscie do czlowieka. Kazdy jest tyle wart na ile mu na to pozwolisz. Jezeli jakiemus czlowiekowi pozwala na cos duza grupa ludzi, to on czasami urasta do takiego pulapu, ze zaczyna ta grupa ludzi gardzic. Staje sie sam w sobie bardzo silny, bo jest znany drugiemu takiemu jak on.

Tacy ludzie opieraja sie czesto na swojej rodzinie. Czlonkow rodziny trzymaja w zniewoleniu. Daja pieniadze czlonkom rodziny. Czlonkowie rodziny nie pracuja. Jedza i hulaja za darmo stajac sie rozwydrzonym fragmentem spoleczenstwa broniac swego chlebodawce bardzo zajadle. Czesto niezadowolenie jakiekolwiek czlowiek przeplaca zyciem.

Szata, to cialo, ktore mowi. Mowa ciala w odpowiedniej szacie jest specyficzna. Bardzo dotyczylo to czasow Jezusa, a i dzisiaj odgrywa niebagatelna role.

Wsluchujmy sie w Slowo Boze, a nie w Biblie !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:35, 13 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem nic nie pisać , ale tak się składa że mam chwilę gdy mogę pisać , ale nie o apokal. Piotra .
Nie będę cytował konkretnych osób , bo to dotyczy kilku różnych wypowiedzi brzmiących w sposób podobny .

Skąd wiadomo, że Kodeks Nag Hammadi jest prawdziwym nauczaniem Jezusa i skąd wiadomo, że "prawdziwe nauczanie Jezusa" służy ludzkości?
****Namacalne potwierdzenie niewykonalne .
Czyje mogło by to nauczanie być ? Musiało by pochodzić od kogoś b. inteligentnego , gdyż opisywana w tzw. niejawnym nauczaniu historia ( intryga ) jest bardzo zawiła , a jednocześnie spójna . Trudno tam wsadzić szpilkę . W historii opisanej w wersji ST luki niespójnościowe są tak wielkie , że można tam stawać w poprzek TIR-em ( patrz mój pierwszy post ) .
Nie służy ludzkości – to oczywiste . Jezus pisze o ludzkości jako o pokoleniu , które staniało , oślepło , zaraża ślepotą kolejne pokolenia . Ludzkość , szara masa pędzona przygotowaną drogą . Ja nazywam to także mentalnością pachołków : zjeść , wypić i po…swawolić . A reszta mi wisi .
Człowiek jest zupełnie innym pojęciem . Człowiek stara się uwolnić od tej ludzkości .
------------------------------------------------
*****Zastanawiam się , jaki cel miałby ktoś nauczający tak jak Jezus ? Po pierwsze – jego nauki były bluźnierstwem , a za to była tylko jedna kara . Dwa – jeśli chciał porwać tłumy , to mógł wymyśleć ciekawszą ofertę nieba . Liczenie na masy entuzjastycznie rozanielone na wieść o potrzebie odrzucenia tego , co przynosi uciechę to zły biznes-plan
---------------------------------------------------------------------------
A może też został zmanipulowany i/lub podłożony przez "archontów"
****W jakim celu podcinałby własne korzenie . No taki głupi to ja ( archont ) już nie jestem . W końcu synalek Mądrości
----------------------------------------------------------------------------
Żeby zrozumieć te przekazy (zakładając wspaniałomyślnie, że nie służą podobnie jak pozostałe teksty wszystkich religii abrahamowych do ogłupiania i manipulowania ludźmi w celu łatwiejszego ich kontrolowania oraz do ukrywania wiedzy przed niewtajemniczonymi), trzeba by mieć ogromną wiedzę o życiu, mentalności, nauce, obyczajach ludzi żyjących w tamtych czasach, do których były one skierowane. Bez tego zostają tylko domysły.
****Powiem tak . Jak jesteś z dziewczyną której bardzo pożądasz , a ona pyta cię : „ skarbie , dobry jesteś w te klocki „ – to się nie pytasz o jakie klocki chodzi . Chwytasz w lot , bo ona cię pociąga .
Jak to samo dzieje się z jakimś kocmołuchem , to mówisz jej grzecznie , że od przedszkola nie budujesz z klocków albo …… a la w podobie .
Jeśli nie ma woli , zrozumienia nie będzie . Ja jestem technikiem mechanikiem , mam swoje lata , zryty chemią mózg , palę jak smok – a chwytam o co biega . Języki – niemnożko pa ruski tolka . Taki przeciętny dupek – a chwytam . Zby bystry nie jestem , ale nadrabiam to dociekliwością .
-------------------------------------------------------------
Dziwne, że te nauki są podane w tak ciężkostrawny sposób, jakby nie można było napisać ich prościej, bez tego całego "szyfrowania", kodowania
****Można mieć różne domysły . Moim zdaniem ma to związek z poniższym cytatem
Apokryf Jana : „Nasza siostra, Sophia, jest tą, która zstąpiła w niewinności, aby naprawić swój błąd.”
Nasze zbawienie powiązane w nie do końca zrozumiały przeze mnie sposób z uleczeniem upadłej Sophi . Uleczenie Sophi przez naszą mądrość . Dowiedzenie swym życiem tej mądrości . Mądrość drogą do poznania . Tylko nie pytajcie , czy mam na myśli S5 !!!
Trzeba się sprężyć , by pojąć te nauki - to fakt . To jakby naturalna autoselekcja , dzięki której jedynie ci , co potrzebują docierają do źródła . Zrozumienie jest także trudne ze względu na tłumaczenie tekstu , jego niedoskonałe zapisanie . Nikt nie wie , jak dosłownie mówił Jezus . Nie było wtedy dyktafonów .
------------------------------------------------------------
Świniopas napisał:
Tych podobieństw jest z resztą o wiele więcej . SZATAN – SZATA . Brzmi podobnie ?

****To był mój domysł . Możliwe , że ktoś daaaawno temu , tworząc te wyrazy chciał zwrócić naszą uwagę na coś ważnego . Coś przekazać . Ten ktoś był bliżej źródła , źródło było wtedy mniej zatrute . Albo całkiem czyste .

Świniopas napisał:
Szatan , twórca szaty . Szatą nazywa Jezus ciało , które więzi duszę . Szatę , którą należy zdjąć , podeptać .
------------------------------------------------

Nic prostszego, gdyby tak było, łatwo można by się z tego więzienia wydostać - wystarczyłoby popełnić samobójstwo, szybko i bezboleśnie.
***** Powtórzę się : CIAŁO JEST NIEZBĘDNE DO ZBAWIENIA DUSZY . Pisałem o tym
-------------------------------------------------
Ciało więzi duszę, ma związek z szatanem? A ja słyszałem (mówi się), że ciało jest święte, że jest świątynią ducha.

****Od kogo słyszałeś ? Od pasterzy ? Niech zgadnę , jaki mieli w tym interes - $$$$$$$$$$$$ ?
------------------------------------------------
Proszę zinterpretuj to dla mnie, bo ja nie rozumiem i proszę Ciebie, jako starszego, mądrzejszego i bardziej doświadczonego o pomoc. Chyba mi nie odmówisz. Chce się nauczyć chodzić i proszę Cię byś mnie poprowadził za rękę, bo wkoło pełno szkieł i sam się przewrócę i pokaleczę.
Co to jest "duch rozumny", czy to znaczy, że istnieją też duchy nierozumne? Kim są "posłańcy błędu". Co to znaczy "zastawiać pułapkę przez swój błąd"?

**** Nie przeceniasz mnie czasem ?
Chcesz Jego ( rozumnego ducha ) adresu , zdjęcia , profilu z facebooka ?
Myślmy – to nie boli . Jak powiem , że doczesne życie jest jak rzeka porywająca nas w stronę przepaści , my jak łódź niesiona tym prądem , to rozumny duch ( pneuma ) jest jak wiatr , który pozwoli nam zawrócić , pokonać nurt i powrócić do bezpiecznej przystani . Nasz rozum i wiara były by tu żaglami – to zrozumiesz ? Czemu tak rzadko używamy tych żagli do spraw ostatecznych – tego nie wiem . Spieszy nam się do innych spraw ?
Trzeba spoglądać na księżyc , a nie gapić się na wskazujący księżyc palec !!!

Narka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:35, 13 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem nic nie pisać , ale tak się składa że mam chwilę gdy mogę pisać , ale nie o apokal. Piotra .
Nie będę cytował konkretnych osób , bo to dotyczy kilku różnych wypowiedzi brzmiących w sposób podobny .

Skąd wiadomo, że Kodeks Nag Hammadi jest prawdziwym nauczaniem Jezusa i skąd wiadomo, że "prawdziwe nauczanie Jezusa" służy ludzkości?
****Namacalne potwierdzenie niewykonalne . Czyje mogło by ono być ?Musiało by pochodzić od kogoś b. inteligentnego , gdyż opisywana w tzw. niejawnym nauczaniu historia ( intryga ) jest bardzo zawiła , a jednocześnie spójna . Trudno tam wsadzić szpilkę . W historii opisanej w wersji ST luki niespójnościowe są tak wielkie , że można tam stawać w poprzek TIR-em ( patrz mój pierwszy post ) .
Nie służy ludzkości – to oczywiste . Jezus pisze o ludzkości jako o pokoleniu , które staniało , oślepło , zaraża ślepotą kolejne pokolenia . Ludzkość , szara masa pędzona przygotowaną drogą . Ja nazywam to także mentalnością pachołków : zjeść , wypić i po…swawolić . A reszta mi wisi .
Człowiek jest zupełnie innym pojęciem .
Zastanawiam się , jaki cel miałby ktoś nauczający tak jak Jezus ? Po pierwsze – jego nauki były bluźnierstwem , a za to była tylko jedna kara . Dwa – jeśli chciał porwać tłumy , to mógł wymyśleć ciekawszą ofertę nieba . Liczenie na masy entuzjastycznie rozanielone na wieść o potrzebi odrzucenia tego , co przynosi uciechę . Zły biznes-plan
A może też został zmanipulowany i/lub podłożony przez "archontów"
Żeby zrozumieć te przekazy (zakładając wspaniałomyślnie, że nie służą podobnie jak pozostałe teksty wszystkich religii abrahamowych do ogłupiania i manipulowania ludźmi w celu łatwiejszego ich kontrolowania oraz do ukrywania wiedzy przed niewtajemniczonymi), trzeba by mieć ogromną wiedzę o życiu, mentalności, nauce, obyczajach ludzi żyjących w tamtych czasach, do których były one skierowane. Bez tego zostają tylko domysły.

****Powiem tak . Jak jesteś z dziewczyną której bardzo pożądasz , a ona pyta cię : „ skarbie , dobry jesteś w te klocki „ – to się nie pytasz o jakie klocki chodzi . Chwytasz w lot , bo ona cię pociąga .
Ja to samo dzieje się z jakimś kocmołuchem , to mówisz jej grzecznie , że od przedszkola nie budujesz z klocków …… a la w podobie .
Jeśli nie ma woli , zrozumienia nie będzie . Ja jestem technikiem mechanikiem , mam swoje lata , zryty chemią łeb , palę jak smok – a chwytam o co biega . Języki – niemnożko pa ruski tolka . Taki przeciętny dupek – a chwytam
Dziwne, że te nauki są podane w tak ciężkostrawny sposób, jakby nie można było napisać ich prościej, bez tego całego "szyfrowania", kodowania
****Można mieć różne domysły . Moim zdaniem ma to związek z poniższym cytatem
Apokryf Jana : „Nasza siostra, Sophia, jest tą, która zstąpiła w niewinności, aby naprawić swój błąd.”
Nasze zbawienie powiązane w nie do końca zrozumiały przeze mnie sposób z uleczeniem upadłej Sophi . Uleczenie Sophi przez naszą mądrość . Dowiedzenie swym życiem tej mądrości . Mądrość drogą do poznania . Tylko nie pytajcie , czy mam na myśli S5 !!!
Trzeba się sprężyć , by pojąć te nauki - to fakt . To jakby naturalna autoselekcja , dzięki której jedynie ci , co potrzebują docierają do źródła . Zrozumienie jest także trudne ze względu na tłumaczenie tekstu , jego niedoskonałe zapisanie . Nikt nie wie , jak dosłownie mówił Jezus . Nie było wtedy dyktafonów .
Świniopas napisał:
Tych podobieństw jest z resztą o wiele więcej . SZATAN – SZATA . Brzmi podobnie ?

****To był mój domysł . Możliwe , że ktoś daaaawno temu , tworząc te wyrazy chciał zwrócić naszą uwagę na coś ważnego . Coś przekazać . Ten ktoś był bliżej źródła , źródło było wtedy mniej zatrute . Albo całkiem czyste .
Świniopas napisał:
Szatan , twórca szaty . Szatą nazywa Jezus ciało , które więzi duszę . Szatę , którą należy zdjąć , podeptać .

Nic prostszego, gdyby tak było, łatwo można by się z tego więzienia wydostać - wystarczyłoby popełnić samobójstwo, szybko i bezboleśnie.
***** Powtórzę się : CIAŁO JEST NIEZBĘDNE DO ZBAWIENIA DUSZY . Pisałem o tym . Bez niego nic się nie zadzieje
Ciało więzi duszę, ma związek z szatanem? A ja słyszałem (mówi się), że ciało jest święte, że jest świątynią ducha.
****Od kogo słyszałeś ? Od pasterzy ? Niech zgadnę , jaki mieli w tym interes - $$$$$$$$$$$$ ?
Proszę zinterpretuj to dla mnie, bo ja nie rozumiem i proszę Ciebie, jako starszego, mądrzejszego i bardziej doświadczonego o pomoc. Chyba mi nie odmówisz. Chce się nauczyć chodzić i proszę Cię byś mnie poprowadził za rękę, bo wkoło pełno szkieł i sam się przewrócę i pokaleczę.
Co to jest "duch rozumny", czy to znaczy, że istnieją też duchy nierozumne? Kim są "posłańcy błędu". Co to znaczy "zastawiać pułapkę przez swój błąd"?
**** Nie przeceniasz mnie czasem ?
Chcesz Jego ( rozumnego ducha ) adresu , zdjęcia , profilu z facebooka ?
Myślmy – to nie boli . Jak powiem , że doczesne życie jest jak rzeka porywająca nas w stronę przepaści , my jak łódź niesiona tym prądem , to rozumny duch ( pneuma ) jest jak wiatr , który pozwoli nam zawrócić , pokonać nurt i powrócić do bezpiecznej przystani . Nasz rozum i wiara były by tu żaglami , a dusza aktywnym sternikiem . Czy teraz łatwiej to zrozumiesz ? Czemu tak rzadko używamy tych żagli do spraw ostatecznych – tego nie wiem . Spieszy nam się do innych spraw ? Duch nierozumny to taki , który patrzy na palec tego , który chce wskazać mu księżyc . Znasz może takich ?

Narka
Musiałem powtórzyć - przepraszam . Takie to pisanie na smartfonie . W tamtej wersji wszystko się pomieszało , nie wiadomo gdzie czyjeś , gdzie moje
Bonus - ZAGADKA
Jakie imię ( nazwę ) nosiła najwyższa rangą świątynia w Cesarstwie Bizantyjskim, katedra patriarsza oraz miejsce modłów i koronacji cesarzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:36, 13 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzucam i tu:

Trzeba odróżnić pewne sprawy do siebie. To taki meta poziom ustalania narzędzi pojęciowych.

Każdy człowiek (wyłączam z tego pojęcia psychopatów czyli martwych wewnętrznie) ma w sobie poczucie, że "jest coś więcej". Głębiej lub płycej ukryte, ale jest w każdym. I to pragnienie zgłębienia tego poczucia napędza ludzi w kierunku czegoś, co potocznie nazywa się "rozwojem duchowym". To, ten aspekt nazywam wiarą. Dla ułatwienia, bo w mojej osobistej ocenie nie jest to dobry termin, ale "ujdzie" na potrzeby zrozumienia całego zagadnienia.

Religia zaś to struktury, które wyrosły wokół wiary, czyli wszelkie "formalne i organizacyjne" kwestie związane z zorganizowanym "rozwojem duchowym". Problem polega na tym, że religie w tak zwanym "międzyczasie" - jak wszystkie inne struktury - zostały zinfiltrowane przez jednostki pozbawione "życia wewnętrznego", czyli psychopatyczne, dla których istnieje tylko władza i kontrola. I te jednostki wypaczyły struktury religii w taki sposób, iż obecnie są one nastawione na pasożytnictwo i monetyzację opartą o wiarę.

W strukturach nie brakuje wierzących, ale wierzący nie potrzebują religii. Dla wielu religia stała się "łatwą drogą" która uspokaja "wewnętrzny głos", ale ma to niewiele wspólnego z rozwojem duchowym w pełnym sensie znaczenia tych słów. Taki "wytrych" uspokajający "niepokój".

Teraz nagle sytuacja robi się przejrzysta.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:45, 13 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem






Wypaczenie to jakby wyrobienie się ząbków klucza, jego skrzywienie . W efekcie klucz nie otwiera zamka. Jezus mówi o ukryciu kluczy poznania, a nie ich zniekształceniu .

Tak jak mówi o nawróceniu ( zawróceniu ) a nie o korekcie kierunku jazdy .



Rozwiązanie ZAGADKI
Nazwa tej świątuno brzmi: nazwa
HAGIA SOPHIA
czyli MĄDROŚĆ BOŻA
Coś z tego wynika ? Nic ! Po prostu fajna nazwa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kyoumass




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:59, 13 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytałem ten wątek i doszedłem do wniosku, że ktoś zabiera się za tekst który nie do konca rozumie, i nieudolnie go tłumaczy. Sorry, ale tak to wygląda. Zdania nie mają sensu, podmiot jest nader często zmieniany lub w ogóle nie określony, by w kolejnym wersie kompletnie zmienić podmiotowość sprawy - ktoś nie wie ewidentnie co czyta.

http://www.wtl.us.edu.pl/pdf/Biblioteka_z_Nag_Hammadi.pdf

Więc wiemy skąd nasz autor to wkleja. Teraz zobaczmy co o tekście piszą sami tłumacze:

Odnośnie Apokalipsy św. Piotra:
Cytat:
Świątynia w której spoczywał Zbawca może oznaczać zarówno świątynie jerozolimską, wówczas aluzja nowotestamentalna będzie wyraźniejsza, ale także, świątynie niebianską, czemu bardziej odpowiada wzmianka o wielkości nieskalanej i żywej, która może być Pełnia, Pleroma duchowych bytów. Zarówno spoczynek, jak i zasiadanie Zbawcy wskazują na scenerie niebieską, na stan zgromadzenia Zbawcy ze zgromadzonymi.


Co nam oferuje Świniopas?
Cytat:
Wątpię , by była to mowa o świątyni jerozolimskiej lub jakiejkolwiek innej . To rodzaj wizji Piotra , gdy Zbawca jest poza tym światem .
Jezus błogosławi wybranym Ojca . W pierwszej apokalipsie Jakuba nazywa ich swoimi . Są więc różne rodzaje bytów duchowych . Jezus przyszedł odkupić , uwolnić wszystkich . Rolą Zbawcy jest przypomnienie wybranym tego , co przez działania archonta utracili z pamięci .
Nikt inny nie mógł im tego powiedzieć niż ktoś niż ktoś pochodzący z góry , spoza zasłony ciemności , obłoku mroku skrywającego ten świat przed nieśmiertelnymi ( patrz apokryf Jana )
Wybrani są tymi , którzy rozpoznają prawdziwość nauk dzięki słowu . Jak to możliwe ? Czasem śni mi się coś , ale budzę się i nic nie pamiętam . A potem pada jakieś słowo , skojarzenie – i nagle jakbym chwycił końcówkę wypuszczonej nici – przypominam sobie ten sen .
Coś w kimś takim musi się zadziać , coś otworzyć .
….” ani go` nie może zwiastować żaden potomek`proroków „ ….
Trudna sprawa z tymi prorokami . Czemu zakładamy , że te proroctwa są ok , a te nie ? Skąd wiemy , czyj głos słyszą prorocy ? W końcu archont też zna różne sztuczki . To jego teren , wiele może . Smuga kondensacyjna na niebie była by kiedyś dla ludzi znakiem niebios , dziś brak takich smug może najwyżej dziwić .


Uwaga, użyje mądrego słowa. Co jest bardziej koherentne? Tłumaczenie akademickie, czy gościa, któremu "coś się wydaje"? Mnie przekonują badacze, którzy dotknęli ten dokument, lub czytali go w oryginale, niż przemyślenia jakiegoś bezrobotnego z Nysy czy innej dziury, który myśli, że jego przemyślenia coś znaczą i coś wnoszą do tematu dokumentu.

Tekst gnostycki jak widać. Nie warty uwagi jak większość tego typu "dzieł", bo spisane wydarzenia i dialogi były interpretowane wg właśnie takich ludzi jak Świniopas. Gnoza lawirowała od bycia w mainstreamie we wczesnych etapach chrześcijanstwa, po meandry religijne w postaci ruchów katarskich we Francji. Zawsze jedni zabijali drugich, i gnostycy nie ustępowali katolikom.

Szkoda czasu na pierdoły pastuchów z BW.

[/i]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kyoumass




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:59, 13 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.wtl.us.edu.pl/pdf/Biblioteka_z_Nag_Hammadi.pdf

Więc wiemy skąd nasz autor to wkleja. Teraz zobaczmy co o tekście piszą sami tłumacze:

Odnośnie Apokalipsy św. Piotra:
Cytat:
Świątynia w której spoczywał Zbawca może oznaczać zarówno świątynie jerozolimską, wówczas aluzja nowotestamentalna będzie wyraźniejsza, ale także, świątynie niebianską, czemu bardziej odpowiada wzmianka o wielkości nieskalanej i żywej, która może być Pełnia, Pleroma duchowych bytów. Zarówno spoczynek, jak i zasiadanie Zbawcy wskazują na scenerie niebieską, na stan zjednoczenia Zbawcy ze zgromadzonymi.


Co nam oferuje Świniopas?
Cytat:
Wątpię , by była to mowa o świątyni jerozolimskiej lub jakiejkolwiek innej . To rodzaj wizji Piotra , gdy Zbawca jest poza tym światem .
Jezus błogosławi wybranym Ojca . W pierwszej apokalipsie Jakuba nazywa ich swoimi . Są więc różne rodzaje bytów duchowych . Jezus przyszedł odkupić , uwolnić wszystkich . Rolą Zbawcy jest przypomnienie wybranym tego , co przez działania archonta utracili z pamięci .
Nikt inny nie mógł im tego powiedzieć niż ktoś niż ktoś pochodzący z góry , spoza zasłony ciemności , obłoku mroku skrywającego ten świat przed nieśmiertelnymi ( patrz apokryf Jana )
Wybrani są tymi , którzy rozpoznają prawdziwość nauk dzięki słowu . Jak to możliwe ? Czasem śni mi się coś , ale budzę się i nic nie pamiętam . A potem pada jakieś słowo , skojarzenie – i nagle jakbym chwycił końcówkę wypuszczonej nici – przypominam sobie ten sen .
Coś w kimś takim musi się zadziać , coś otworzyć .
….” ani go` nie może zwiastować żaden potomek`proroków „ ….
Trudna sprawa z tymi prorokami . Czemu zakładamy , że te proroctwa są ok , a te nie ? Skąd wiemy , czyj głos słyszą prorocy ? W końcu archont też zna różne sztuczki . To jego teren , wiele może . Smuga kondensacyjna na niebie była by kiedyś dla ludzi znakiem niebios , dziś brak takich smug może najwyżej dziwić .


Uwaga, użyje mądrego słowa. Co jest bardziej koherentne? Tłumaczenie akademickie, czy gościa, któremu "coś się wydaje"? Mnie przekonują badacze, którzy dotknęli ten dokument, lub czytali go w oryginale, niż przemyślenia jakiegoś bezrobotnego z Nysy czy innej dziury, który myśli, że jego przemyślenia coś znaczą i coś wnoszą do tematu dokumentu.

Tekst gnostycki jak widać. Nie warty uwagi jak większość tego typu "dzieł", bo spisane wydarzenia i dialogi były interpretowane wg właśnie takich ludzi jak Świniopas. Gnoza lawirowała od bycia w mainstreamie we wczesnych etapach chrześcijanstwa, po meandry religijne w postaci ruchów katarskich we Francji. Zawsze jedni zabijali drugich, i gnostycy nie ustępowali katolikom.

Szkoda czasu na pierdoły pastuchów z BW.

[/i]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:13, 14 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiętnowanie uczonych w Prawie
45 Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: "Nauczycielu, tymi słowami nam też ubliżasz". 46 On odparł: "I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie.
47 Biada wam, ponieważ budujecie grobowce prorokom, a wasi ojcowie ich zamordowali. 48 A tak jesteście świadkami i przytakujecie uczynkom waszych ojców, gdyż oni ich pomordowali, a wy im wznosicie grobowce. 49 Dlatego też powiedziała Mądrość Boża: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych zabiją i prześladować będą. 50 Tak na tym plemieniu będzie pomszczona krew wszystkich proroków, która została przelana od stworzenia świata, 51od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który zginął między ołtarzem a przybytkiem. Tak, mówię wam, na tym plemieniu będzie pomszczona.
52 Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli".


%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Przypowieść o uczcie królewskiej
22
1 A Jezus znowu w przypowieściach mówił do nich: 2 Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. 3 Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. 4 Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: "Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę!" 5 Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, 6 a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali. 7 Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić. 8 Wtedy rzekł swoim sługom: "Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. 9 Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie". 10 Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami. 11 Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. 12 Rzekł do niego: "Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?"2 Lecz on oniemiał. 13 Wtedy król rzekł sługom: "Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów". 14 Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych»


--------------------------------------------------------------
Domyśl się , co chcę Ci w ten sposób powiedzieć .
Co zaś do twoich prób deskredytacji mojej osoby , to radzę się doszkolić w tym kierunku
Myślę , że na początek TO może być pomocne :

http://www.gwp.pl/tools/product-card-pdf.....rzeciwnika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:36, 14 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DO WSZYSTKICH BEZROBOTNYCH Z NYSY !!!
Panowie , nie obiliście ostatnio mordy jakiemuś krawaciarzowi ?
Przyznajcie się , ktoś Was za to przestał lubić !!!

Mam dla Was złą wiadomość . Za karę pójdziecie do piekła !!!!!
A tam nie dość że nie ma piwa , to jeszcze trzeba słuchać na okrągło bardzo koherentnych wywodów i wpierdalać kosher-entne żarcie !!!! Bo starotestamentowcy tylko takie trawią . Nikt dla dla kilku porządnych ludzi nie będzie otwierał osobnej kuchni .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:52, 14 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:









Dobre są te filmiki, ale niczego nowego nie mówią. Podoba mi się, że "odkodowują" właśnie to co zostało "zakodowane" w owych Tradycjach Tajemnych. Ale odkodowanie nie jest przymiotem jedynie muzułmanów.

Wrócę do tego co pisałem o wierze i religii. W religiach, czyli strukturach, pojawiają się ludzie wierzący, ale wierzący nie przywiązują się do religii, ponieważ Prawda jest uniwersalna i jest obecna we wszystkich religiach/systemach. W jednym mniej, w innych bardziej ukryta, ale jest. Trzeba tylko ustawić "filtry" i wtedy można ją dostrzec wszędzie.

Proste, ale nie łatwe.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 14 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

=== DO : De93ial i podobnie mu myślących

Zgadzam się w całej rozciągłości z Twoim ostatnim wpisem . Prawda jest uniwersalna i jedna , próbuje zamieszkać we wszystkich religiach / systemach . Kto jej na to nie pozwala ?
Zacznę od początku . Ludzie tak naprawdę dzielą się jedynie na mądrych i głupich . Jak rozpoznać , kto jest kim według tego kryterium?
Głupiec nie szuka , uznał swój rozwój za tak doskonały , że skończony . Jego biedna , chora głowa osiągnęła szczyt swoich możliwości . Zmieszczą się w niej już jedynie tylko życiowe mądrości zawarte w kręconych ostatnio z wielką pasją polskich tasiemcowych serialach . Wzrost zakończony , koniec tworzenia nowych synaps i neuronów mózgowych .
Mądry jest przeciwieństwem głupca . Zdaje sobie sprawę ze swej niedoskonałości , szuka możliwości poznania , nie wyklucza niczego ( bo jak ma dokonać tej eliminacyjnej selekcji , skoro poznał własną niedoskonałość , ograniczenia ? )
Jedni i drudzy występują we wszystkich systemach / religiach . Mądrzy , poznając stopień umysłowej degradacji otaczającego ich otoczenia , przewyższającego ich liczebnie – odbijają od swych sys. społecznych , wierzeniowych itd. . Poznali świat na tyle dobrze , iż odsuwają się od niego by chronić się przed zarażeniem wirusem głupoty .
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nie poruszałem do tej pory żadnego wydarzenia , jakimi bombarduje nas na okrągło świat mediów .
( … „ Ile mózgów dziś wyżarłeś , szklany komdomie ? „ …. P.Szulkin GA GA Chwała bohaterom ) .
Jednak to , co dziś usłyszałem w wiadomościach TV Republika ok. 20:00 zmroziło mi krew .
Informacja dotyczyła Kajetana Poznańskiego , naszej najnowszej gwiazdy . Zacytuję z pamięci :
„ W kręgu zainteresowań podejrzanego były kanibalizm , GNOZA i zło „
Ludu , mój ludu , cóżem ci uczynił …..
Nic więcej nie dodam , jestem bezradny . Wychodzi mi na to , że jedyną drogą ucieczki przed tą pandemią głupoty jest pójść , odejść za Jezusem . Ziemia przestaje być bezpiecznym miejscem . Wirusus idiotus szaleje !!! Biada przyszłym pokoleniom !!!
Bo gdy chłopcy grają je je , je je
To człowiek szaleje je je , je je
Głowa mu się chwieje je je , je je
Z nimi fajnie jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 14 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skleję odpowiedzi z dwóch tematów i odpowiem Ci tu.
de93ial napisał:
I tutaj zaczynają się bariery - dlatego wielokrotnie powtarzam, że trzeba doświadczyć.
No to jak to już wiesz, to zdaj sobie sprawę, że to czego Ty doświadczyłeś w porównaniu z prawdziwym doświadczeniem mistycznym, nie jest nawet dotknięciem sutka w porównaniu z aktem miłosnym*.
Jest więc czego szukać i do czego dążyć.

Po doświadczeniu mistycznym wiemy, że mistycy wszystkich religii mówią o tym samym, a różni ich tylko teologiczne tłumaczenie, zgodne z wyznawaną religią, oraz techniki dotarcia. Różna jest też skuteczność tych technik.

de93ial napisał:
Ale odkodowanie nie jest przymiotem jedynie muzułmanów.
Nigdy tak nie twierdziłem. O prawdziwości doświadczeń mistycznych przekonałem sie dzięki mistykom chrześcijańskim i tej tradycji, ale później odkryłem, że muzułmanie lepiej i szerzej to opisują, mają lepsze (choć bardzo podobne) narzędzia, a przede wszystkim, nieprzerwany ciąg autentycznych nauczycieli prowadzący do Proroka. Od pewnego momentu drogi, niemal niemożliwe są dalsze postępy bez doświadczonego przewodnika, czego wielu ludzi nie pojmuje.
W ostatnim z tych filmików, XI wieczny mistyk twierdzi: “Righteous religious scholars are scare, so the disease of ignorance is chronic”, więc o ile gorsza jest sytuacja dziś? Ale ciągle ta sytuacja jest najlepsza w tradycji islamu.
Nikt na tym forum się ze mną nie zgodzi, ale to dlatego, że nikt nie miał kontaktu z autentycznym islamem.

Żeby nie było niejasności, nikogo do niczego nie chcę przekonać, jedynie stwierdzam fakt.

de93ial napisał:
W religiach, czyli strukturach, pojawiają się ludzie wierzący, ale wierzący nie przywiązują się do religii, ponieważ Prawda jest uniwersalna i jest obecna we wszystkich religiach/systemach.
I tu jest kolejna wyższość islamu, bo tam nie ma żadnych struktur, i jest religią najmniej zorganizowaną.
Nie rozumiesz ciągle jednego. Nie można płynąć w dwóch łodziach, czy dosiadać dwóch koni jednocześnie. Nie powinno się nawet mieszać różnych ćwiczeń, czy praktyk w obrębie jednej tradycji. Dlatego m.in. potrzebny jest doświadczony przewodnik, który wie czego komu potrzeba, w jakiej ilości i jakiej kolejności. Tak jak nie powinno się stosować równocześnie zaleceń kilu lekarzy, bo można sobie zrobić więcej krzywdy niż pomóc, tak też jest z praktykami duchowymi. Sami też raczej się nie uleczymy wyłącznie czytając poradniki lekarskie.

Z takiego założenia, że nie należy się przywiązywać do tradycji, a z każdej wybrać co najlepsze, wychodzili teozofowie, a że niewiele dobrego z tego nie wyniknęło, to chyba wiesz.

To, że mistyk dostrzega jedną Prawdę ponad wszystkimi religiamii, nie oznacza, że przestaje praktykować jedną z nich.

I jeszcze z okazji Walentynek, trochę poezji miłosnej Wink :


* nie pytaj mnie, skąd wiem, że Twoje doświadczenie nie było prawdziwym doświadczeniem mistycznym.

P.S. To wszystko jest na temat Świniopas, jakbyś się zastanawiał Wink .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:35, 15 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ To są ci, którzy` dręczą swych braci mówiąc` im „przez to` lituje się
nasz Bóg (15), jeśli zbawienie stanie` się naszym udziałem w nim (właśnie)” 85.
Nie` znają kary dla tych, którzy cieszą się nad tymi (sposobami)`,
na jakie skazali 86 Małych (20), gdy ich wyśledzili`
i gdy ich uwięzili` 87. Wystąpią też inni` z tych, którzy są poza naszą` liczbą
88. Nadają sobie imię (25) „biskup” albo` „diakon”, jakby otrzymali` moc od
Boga`, poddając pod swój` sąd jako (pod sąd) pierwszych (zasiadających) (30)
na katedrach. To` kanały bez wody” 89. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Mowa tu o tych, których Jezus nazywa pochodzącymi z pokolenia siostrzanego , naśladowcach „małych” ( mali = zmierzający do doskonałości ) . Atrapy wybranych prześladujące samych wybranych . Głupota próbująca stroić się w piórka mądrości . Aktorzy , którzy opanowali sztukę robienia mądrych min . Grają role , których znaczenia sami nie są w stanie pojąć .
…„ To są ci, którzy` dręczą swych braci „ … Na tym forum też by się takich znalazło .
Czy mogę mieć o to żal ? Ja nie mam . Bardzo dobrze ich rozumiem . Bronią tego , w co wierzą . W końcu do niedawna też byłem im podobny .
Mężowie opatrzności ( gdy myślę o nich staje mi przed oczami nasz geniusz L.W. primo voto „ BOLEK” ) . Oni rozdają karty , w polityce , religii itd. Dlatego jest tak jak jest .
…” Wystąpią też inni` z tych, którzy są poza naszą` liczbą „ …
Liczbą określa Jezus wybranych . Ci inni to tzw. pustaki . W nich doskonałość nie zamieszka , choćby bardzo tego chciała . Zwodziciele , sługusy zwodziciela . Bezduszne korpusy o donośnych głosach . Zwodnicze syreny . Terminale archonta .
Z polskiego na nasze :
Rzekł do swych sług archont : „ załóżcie Jezusowi fejkowe konto , ślepa w większości ludzkość nie połapie się w tym prostym wybiegu . Amen „

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Ja` zaś rzekłem: „Boję się z powodu` tych (słów), które mi powiedziałeś.
Gdyż (80,1) niewielu jest wśród nas`, jeśli chodzi o znak (rozpoznawczy), podczas`
gdy wielu jest tych, którzy mogą zwodzić` wielu żyjących, gdy (5) rozproszą
się wśród` nich, a ponieważ wymawiają` twoje imię, uznają ich za godnych
wiary” 90`. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Piotr w końcu zakumał . Szacun !!!
Czym jest ten znak ( rozpoznawczy ) – sam chciałbym wiedzieć . Na stygmaty bym raczej nie stawiał .
Jeszcze żyją naoczni świadkowie pamiętający Jezusa , a już powstaje alternatywna fałszywka . Jest za wcześnie na przemilczenie prawdziwego przesłania nauk Zbawcy , trzeba więc szybko stworzyć przeciwwagę podtrzymującą prymat stwórcy . Piotr chce wiedzieć , jak ma temu przeciwdziałać .
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Odrzekł zbawca:` „Określony czas został im dany (10) na ich liczne błędy,
gdy mogą` panować nad Małymi 91, ale` potem skończy się (czas) błędu, a odnowi
się` nie starzejąca się (nigdy) myśl nieśmiertelna. (15) I będą panować na
tymi, którzy (teraz) nad nimi panują, `a ich błędowi zostanie` wyrwany korzeń i
stanie` się przedmiotem wstydu i objawi się (20) we wszelkiej zuchwałości`,
jaką dla siebie zgotował 92. Lecz` (ludzie) takiego pokroju staną` się nie do odmiany. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Z polskiego na nasze :
Piotrze , nie rób nic .Sami mają się poślizgnąć się na własnym gównie .
Wybrani ( szukający Prawdy ) dotrą do niej , nie dadzą się omamić . Czas próby probierczej . Doskonałe dowiedzie swej mocy przez rozpoznanie oszustwa . Wrzucone do tygla kwasu faryzeuszy i ich dzisiejszych następców nie da się rozpuścić , ocaleje , odnajdzie drogę .
Wybrani to „limited edition” , ich LICZBA jest ustalona . Jak ich rozpoznać ? Nie dają się porwać nurtowi rynsztoka . Nazywają rzeczy po imieniu . Nie mają względu na osobę , stanowisko . Ich jedynym kryterium oceny jest sprawiedliwość i prawda . Nie znają taryfy ulgowej ani dla siebie samych , ani dla innych .
Słychać dziś głosy , że zło przybiera na mocy , że ataki na wiarę stają się coraz śmielsze .
To nie tak , panowie , to wasze szambo się przelało ,i stąd ten smród .
Dany wam czas dobiega końca , wiele zrobiliście by tak się zadziało .
Gdyby ludzie poznali całą historię waszych dokonań , już by było po was . Na całe wasze szczęście ludzi interesuje bardziej zjeść , wypić i po ….. swawolić . Ale smród narasta , nie pomagają najlepsze odświeżacze . End game ?
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Piotrze! chodź`, idźmy ku doskonałości (25) w zgodzie z Ojcem` nieskalanym.
Oto` bowiem nadchodzą ci,` którzy przynoszą na siebie wyrok` i uczynią
z siebie przedmiot wstydu. Ale (30) nie są w stanie mnie dotknąć 93`. Ty zaś,
Piotrze, winieneś` stanąć pośrodku nich i nie lękaj się` z powodu twojej bojaźliwości
(81,1), gdyż zamknięty będzie ich` umysł, gdyż stanął przed nimi` Niewidzialny”
94. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Wszystko , co można zrobić to : ZADBAĆ O SWOJE ZBAWIENIE , DOSKONAŁOŚĆ
Z gównem nie ma się co boksować . Taki boks nie służy czystości .
Czego się bać ? Że rozbiją naczynie ciała i uwolnią duszę ?
… „gdyż zamknięty będzie ich` umysł „…
Powtórzę to , co niedawno pisałem do @de93ial : umysł głupca uważa się za doskonałość , nie szuka , bo i czego ma szukać gdy jest kompletny . Zamknięte – mamy komplet , brak miejsc na nowe myśli .

Gdy archonci grają je je , je je
To człowiek szaleje je je
Głowa mu się chwieje je je
Z nimi fajnie jest
…..
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx




cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Gdy to` powiedział, zobaczyłem go (5), wyglądał jakby został` pochwycony
przez nich i` rzekłem: „Cóż to ja widzę` o Panie, czy to ciebie samego` ujęto? a
ty (jednocześnie) (10) ująłeś mnie? , albo kim jest` ten nad drzewem (krzyża) i`
jest pogodny, a kim jest ten drugi, któremu przybijają` jego nogi` i jego ręce?”
Powiedział mi (15) Zbawca: „ Ten, którego widzisz` nad drzewem (krzyża),
który jest pogodny` i śmieje się, to właśnie` żyjący Jezus. Ten zaś`, któremu
przybijają gwoźdźmi ręce (20) i nogi, to owa Cielesność` należąca do niego, to
znaczy to, co podmieniano 95.` Czynią z niego przedmiot zawstydzenia, z tego,`
który powstał według jego obrazu` 96. Popatrz na niego i na mnie” 97.
Ja (25) zaś, gdy spojrzałem, powiedziałem:` „Panie, nikt nie widzi` ciebie,
uciekajmy z tego` miejsca”. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Za krótkie łapki , złamasy kutane . Postrzegam was jak głupawe małpy , które rozbiły znalezione naczynie w nadziei znalezienia czegoś dla siebie . Nic tam dla was nie ma !
Szukałyście bananów , a znalazłyście coś , czego pochwycić nie można żadną metodą .
Uleciało , i tyle było z waszego trudu . Śmiertelne nie jest w stanie zapanować , posiąść nieśmiertelnego – taki lajf . Materia może jedynie = uwięzić = ducha , ale nie = pochwycić = go . Może jedynie starać się Nim napełnić . Tyle że nie małpią techniką .
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx




cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ On zaś mi powiedział:` „Powiedziałem ci przecież (30), to ślepcy, zostaw
ich`, a sam popatrz, jak` nie rozumieją tego, co mówią (82,1). Bo syna` ich
chwały w miejsce mojego` sługi ustanowili za przedmiot zawstydzenia” 98.
Ja` jednak widziałem jednego, jak chciał się zbliżyć (5) do nas, a był podobny
do tego,` który się śmiał nad drzewem (krzyża)`, był napełniony` Duchem
świętym i był to` Zbawca 99. Była to wielka (10) światłość, która ich otaczała`
(światłość) nieopisana, i mnóstwo` aniołów nie do opisania` i nie do zobaczenia`,
błogosławiących ich (15). I to ja go zobaczyłem`, gdy objawili się z nim i`
oddawali mu cześć 100. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
… „to ślepcy, zostaw ich`, a sam popatrz, jak` nie rozumieją tego, co mówią ?
„ …
Może dlatego tak często słyszałem odpowiedź : Niezbadane są wyroki ……
Tego rodzaju głupców wcale mi nie szkoda . Najpierw rozbijają naczynie w nadziei zysku . Gdy nic w nim nie znajdują – składają skorupy do kupy w nadziei , że w jakiś cudowny sposób napełni się pożywnymi , dającymi moc bananami . No to sobie poczekacie !!!
Odprawiają rytuały przyzywające moc , cudują , kombinują , a tu nic . Całuny , drzazgi z krzyża , palce świętych , oleje …. Do tego trzeba mieć naprawdę wiele fantazji – szacun panowie . A mocy jak nie było , tak nie ma . Jeno jakiś narastający w powietrzu smród ! Co tu tak śmierdzi ?
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:59, 15 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ On jednak rzekł do mnie:` „Bądź silny! Tobie bowiem zostały` przekazane
tajemnice, abyś (20) je poznał dzięki objawieniu, że ten, który został przybity
gwoźdźmi`, to Pierworodny, mieszkanie` demonów i naczynie` kamienne, w
którym one czatują (25), należąc do Elohim, należąc do krzyża, który jest ustanowiony
pod prawem 101. „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Wg Mateusza 16:24
… „ Następnie Jezus powiedział do swoich uczniów : Jeśli ktoś chce pójść za Mną , niech się wyprze samego siebie , weźmie swój krzyż i niech idzie za Mną . „ …

Jakieś przeoczenie w wycinaniu ? Trzeba było ciach-ciach i nie było by problemu !
Doktorzy kościoła – jak mogliście podłożyć waszym następcom taką minę ?
Ciało należy do Elohim – bogów , stwórczych mocy . Ale nie dusza !
Nic dziwnego , że otaczają taką czcią krzyż w pojęciu materialnym . Prawdziwe przesłanie Wiedzy objawionej przez Zbawcę , Jego Duch wydał im się mniej interesujący . Wymagał pewnych korekt , cenzury . Panowie , chcecie poprawiać tego , którego nazywacie swym nauczycielem ? Nie za wysoko sięgacie ? Waszym natchnieniem w tej robocie jest tchnienie archonta , bo to jego tronem zachwiał Jezus .

Rzekł Jezus: "Królestwo Ojca podobne jest do człowieka pragnącego zabić możnego pana. Wydobył miecz w swym domu i wbił go w ścianę, aby poznać, czy jego ręka będzie silna. Wówczas zabił możnego pana".

To na razie był jedynie cios próbny , zadany w ścianę . Nie ma dla was dobrych wieści .
* Jak skończę apokal. Piotra puszczę coś , co w najprostszy sposób pomorze zrozumieć istotę błędu polegającego na uporczywej obronie ciała . Mam pomysła !
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Ten` zaś, który stoi obok, blisko niego`, to Zbawca żyjący.`
Jego pierwszego pochwycono`, a następnie wypuszczono 102.` Stoi tu
radosny.` I widzi, że ci, którzy go pochwycili` przemocą (sami), są podzieleni
(83,1) między sobą. Dlatego wyśmiewa` ich brak rozeznania` wiedząc, że zostali
urodzeni w ślepocie.` W skutek tego jednak (5) on jest tym, który przyjął cierpienia
dla ciała,` które podmieniano 103. Ten zaś, którego` uwolniono, jest moim
ciałem` niecielesnym. Ja zaś jestem rozumnym` duchem, tym, który jest pełen
(10) promieniującej światłości. „…
koniec cytatu

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Duch Zbawcy uwolniony od ziemskiego naczynia . Piotr widzi ich obu .
To co z tego najważniejsze , co rzeczywiście jest dla nas dobrą nowiną :
JEZUS DOKONAŁ TEGO NA SPOSÓB LUDZKI . Przeszedł całą drogę , jaką nam przychodzi przejść . Bez ulgowej taryfy wszedł w samo epicentrum fałszu ( w którymś z tekstów nazywa Jerozolimę miejscem największej liczby archontów ) . Wszedł w oko cyklonu , i zwyciężył . Ich ( archontów ) zwycięstwo jest raczej wątpliwe . Pochwycili cień !!!
Przekaz Zbawcy jest prosty – szedłem waszą drogą , bez obstawy , i doszedłem do domu Ojca . Nie mówcie że jest to niemożliwe gdyż dowiodłem , że śmiertelny może dostąpić Zbawienia , powrócić do Istniejącego .
To jak – odcinamy korzonki , czy trochę szkoda ? Najpierw troszku poużywać , a jak już nie będzie czym używać , to oczywiście TAK ???
Może później , na emeryturze , na łożu śmierci ?
Myślę , że to zła kalkulacja .
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ Ten` którego zobaczyłeś, jak się zbliża do` mnie,
to nasza Pełnia` duchowa, to ona łączy` doskonałą światłość z (15) Duchem
świętym we mnie 104. To,` co zobaczyłeś, winieneś` powierzyć obcym`, którzy
nie są z tego eonu 105.` Ci bowiem nie mieli żadnego uznania (20) wśród tych
wszystkich ludzi`, którzy nie byli nieśmiertelni, tylko` u tych, którzy zostali
wybrani` z racji nieśmiertelnej istoty.` „…
koniec cytatu
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Jezus odchodzi . Dokonało się . Nikogo z nas na siłę ze sobą nie zabierze . Wzięci siłą moglibyśmy mieć do Niego żal , że przerwał nam taką fajną zabawę . Taką fajną Real game .
… „To,` co zobaczyłeś, winieneś` powierzyć obcym`, którzy
nie są z tego eonu” …

ew. Tomasza log. 29
Rzekł Jezus: "Jeśli ciało powstało z powodu ducha, to cud; jeśli duch dla ciała, to jest cud cudów. Ale dziwię się temu: jak tak wielkie bogactwo zamieszkało w tej nędzy".

Nie wszyscy są wybranymi . Ale i dla nie-wybranych jest światło nadziei .
Poznać siebie samego to odkryć , kim jestem , kim pragnę być w tej duchowej naturze .
Aby to się stało , trzeba się nieco sprężyć . Poświęcić temu czas kosztem innych spraw .
Wyrzec się pewnych spraw dla niesprawdzalnej zapłaty . Postawić wszystko na tę jedną , nie odkrytą kartę . Uwierzyć . Poznać . Dokonać .
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



cd . APOKALIPSA PIOTRA`
cytat
…„ A ta objawiała się (25), gdyż jest mocą, aby przyjąć do siebie` tego,
z którym dzieli się (swym) nadmiarem.` Dlatego powiedziałem:
„każdemu` kto ma, temu dodadzą 106 – a` czy ktoś będzie miał
więcej od niego? – Ten (30) zaś, który nic nie ma” – a takim` jest człowiek z
tego świata`, jest całkowicie martwy –` będąc zmieniony przez związek` ze
stworzeniem i rodzeniem (84,1) i tak, jeśli ktoś` objawi się z bytu` nieśmiertelnego,
to myślą, że` go pochwycą; „temu będzie (5) zabrane i będzie` dane temu,
który jest” 107. Ty` zaś bądź mężny i nie` lękaj się nikogo, gdyż ja będę` z tobą,
aby nikt (10) z twoich wrogów nie miał przewagi nad tobą.` Pokój z tobą; bądź
silny”.
Gdy` to (zbawca) powiedział, (Piotr) przyszedł do` siebie 108.` Apokalipsa
Piotra. „…
koniec cytatu



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tu nic już nie dodam . Może jeszcze tylko powtórzę za Zbawcą :
Ty zaś bądź mężny i nie lękaj się nikogo, gdyż ja będę z tobą,
aby nikt (10) z twoich wrogów nie miał przewagi nad tobą .
Korzystajmy z daru rozumności do spraw wagi najwyższej . Inwestowanie w firmę , która na 100 % splajtuje to nie jest rozumny wybór .
Nauki kodeksu wydają się początkowo zawiłe , zaszyfrowane , pogmatwane . Czy teraz też takimi Ci się wydają ? Nic się nie zmieniło ?
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
K O N I E C
Ps .
Ale jeszcze nie mój , nie Twój . Jeszcze możemy wybierać , i żadna siła nie przymusi nas do ostatecznej decyzji . Nawet Istniejący nie może tego dokonać . To ten moment , gdy nasza wola jest ponad wszystkimi mocami . Ale to tylko chwila .
Je je , je je ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kodeks Nag Hammadi - prawdziwe nauczanie Jezusa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile